PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخـــــواســـــت مــــدار خـــــود را ايــــــنــــــجـــــا مــــطـــرح كــنــيـــد

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6

majidtavoosi
25-03-2006, 10:57
مهم............................................ ..................................

هر كس مداري درباره USB TO Parallel به وسيله PIC داره به من كمك كنه.

مهم............................................ ..................................

alireza20
10-04-2006, 20:00
سلام:
كسي هست كه نقشه پروگرامر 8051 رو داشته باشه؟ :blush: :puke:در ضمن نقشه ي يه اينفرارد كانكشنم مي خوام.البته اگه زحمتي نيست. :blush:

Gabana
10-04-2006, 22:47
دوست عزيز پروگرامر كه زياد هست
شما اگه اسمي داري بگو
در غير اينصورت بايد بگم كه نقشه هايي در سايت هاي مختلف هست كه تا اونجايي كه من ديدم براي دو نوع 8051 and AVR هست يعني هر دو رو ساپورت ميكنه
اما اگه تازه كاري بهتره بري يه دونه بخري اما اگه واقعا قصد داري بسازي بگو تا مداراتش رو بگذارم
در مورد اينفرارد هم دقيق بگو مي خواي چه كني؟
موفق باشي
اگه يادم رفت پاسخ بدم پيغام خصوصي بده
ممنون

Gabana
10-04-2006, 23:01
سلام
اين براي مدار پروگرمر 8051 :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين هم كلي مدار كه هم اينفرارد داره و هم مدارات مربوط به پروگرمر :

سوالي بود در خدمتم

alireza20
11-04-2006, 16:17
سلام:
ممنون از لطفتون من همون 8051شavrرو ميخوام. در مورد اينفرارد هم واسه موبايل مي خوام.

Alireza56
14-04-2006, 22:45
لطفا در صورت امکان در اختیار اینجانب قرار دهید.

Mostafa_Amol
15-04-2006, 00:30
سلام
من مدار روبات خط مي خواهم آيا مي توانيد كمكم كنيد

Gabana
15-04-2006, 00:51
سلام مصطفي جان
رباط خط خوان منظورتونه ؟
به سايت زير سر بزنيد :

Hidden-H
15-04-2006, 00:51
سلام
من مدار روبات خط مي خواهم آيا مي توانيد كمكم كنيد
سلام
شما مي تونستين سوالتونو تو يه تاپيك جديد مطرح كنيد
به اين صفحه يه نگاه بندازين:

همچنين به اين قسمت هم نگاه بندازين:
بايد جالب باشه
اما خواسته ي اصليتون فكر كنم تو اين لينك كه در زير گذاشتم براورده بشه حتما ببينيد:

راستي استاد حيدري اينو خواستن؟

Moha1592002
17-04-2006, 10:13
سلام
راستش بايد پروژه تحويل بدم
كسي ميتونه برام يه گيرنده و فرستنده 4كاناله بذاره
ممنون ميشم
:happy:

Moha1592002
17-04-2006, 10:14
سلام
راستش بايد پروژه تحويل بدم
كسي ميتونه برام يه گيرنده و فرستنده 4كاناله بذاره البته بي سيم ها
ممنون ميشم
:happy:

Hidden-H
22-04-2006, 00:20
سلام
خسته نباشي
ديدي؟

alireza20
24-04-2006, 17:07
سلام:
من يك يا چند تا نقشه از سيستم Dollby Pro Logic2 And Dts مي خوام كسي داره؟
در ضمن يه تقويت كننده با توان خيلي بالا مي خوام كه قابليت تقويت صداي بم رو هم داشته باشه.
ممنون ار همه.

alireza20
25-04-2006, 14:34
يكي نيست جواب مارو بده حتما بايد التماستون كنم.

Hidden-H
25-04-2006, 21:14
يكي نيست جواب مارو بده حتما بايد التماستون كنم.
سلام
نه عزيز كسي نيست ;)

Hidden-H
25-04-2006, 23:43
مخازن مدار حاوي شماتيک و ساير اطلاعات آنها:

Hidden-H
25-04-2006, 23:59
خوب دوست عزيز تو اينا هست
خودت لطف كن پيداش كن

alireza20
26-04-2006, 16:17
اينهايي كه گذاشتي هيچ كدوم اوني كه من مي خوامو نداره!!!
ممنون.

alireza20
26-04-2006, 20:30
اينم يه سايت براي دوست داران اين سيستم بعضي ها كه كمك نمي كنن.

sunny
28-04-2006, 00:14
برای پروژه درسی معماری پیشرفته کامیپوتر در مقطع کارشناسی ارشد کامپیوتر ، مدار چراغ راهنمایی و همچنین كد وريلاگ آن را نياز دارم در نرم افزار ( مكس + ) میشه بگین این لینک چرا کار نمی کنه ؟

گلابي
29-04-2006, 21:37
من هم نقشه هاي اين سيستمو لازم دارم.تو رو خدا جواب بدين.

emp-ehsan
30-04-2006, 17:07
من به يك مدار ديمر نياز دارم كه بتونه نور لامپ 220 رو كم و زياد كنه و ارزون قيمت هم تموم بشه
باتشكر

Hidden-H
30-04-2006, 21:49
سلام...
به این نگاه کنید ببینید چطوره...

Mirzaie
02-05-2006, 05:24
توجه : اخطار فنی
در موقع ساخت دیمر مراقب باشید که مدار شما بصورت کاملا عایق مورد بهره برداری قرار گیرد وگر نه باید کمی بندری بزنید و در صورت زنده ماندن برای خواباندن موی سر از ژل بهره بگیرید!!!

Hidden-H
02-05-2006, 13:10
آره
اينم هست

emp-ehsan
03-05-2006, 05:01
با تشكر فراوان از دوستان
خيلي خوب بود.

Hidden-H
03-05-2006, 12:26
با تشكر فراوان از دوستان
خيلي خوب بود.
سلام...
خواهش مي كنم
باز اگه امري بود در خدمتيم
ممنون

emp-ehsan
11-05-2006, 22:43
من به يک مدار فرستنده و گيرنده راديويي احتياج دارم که بصورت کليد عمل کنه و بتونه يک رله رو قطع و وصل کنه و دو حالته باشه
اگه هنوز هم خواستم مبهمه بگين تا بيشتر توضيح بدم
با تشکر

Hidden-H
11-05-2006, 22:48
سلام
شركت مشهد كيت يه چنين كيت و مداري رو دقيقا با خواسته ي شما زده
اينم لينكش:

emp-ehsan
12-05-2006, 05:01
بسيار عالي بود دوست من
ولي به نظرتون مدار عملي هست؟

Mirzaie
12-05-2006, 06:11
بسيار عالي بود دوست من
ولي به نظرتون مدار عملي هست؟
عزیز دل برادر اگر عملی نبود که بصورت کیت ارائه نمی شد! اینم از اون حرفها بود هاااااااااااااااااااااااا ااا!!!

emp-ehsan
12-05-2006, 08:55
دوست عزيز من يك كمد پر از انواع كيتها از انواع شركتها دارم كه هيچ كدوم كار نكرده

Hidden-H
12-05-2006, 13:36
سلام
دوست عزيز اين كيت رو من دوران جوونيم كه تازه وارد اين كار شده بودم بستم و جواب گرفتم
اما يه نكته رو بايد بگم كه جواب گرفتن از مدارات راديويي بسيار مشكله و نياز به تجربه داره - اين كيت هم همينطور - بعضي از قسمتهاي اين مدار رو بايد خودتون بسازين و تنظيم فرستنده و گيرنده ي اين مدار هم رو بايد با اسيلوسكوپ و پيچ گوشتي هايي كه عايق و مخصوص اين كار هستند انجام بدين
شما يا هر كس ديگه اي اگه نتونه از اين مدار و كيت كه همه چيزش آماده است اونم از يه شركت يه اين معروفي جواب بگيره مطمئن باشه از يه مدار خارجي نمي تونه جواب بگيره - چون تو اين جور مدارا نحوه ي قرار گيري المانها و لحيم كاري بسيار بسيار مهمه و تو عملكرد و جواب دادن و ندادن مدار خيلي موثره كه تو اين كيت همه ي اين مسائل به صورت پيش فرض همه در نظر گرفته شده اما اگه شما بخواين با توجه به يه مدار pcb اونو بكشين به عهده ي شماست كه همه ي اين پيش بيني هارو انجام بدين

ممنون

Hidden-H
12-05-2006, 13:40
دوست عزيز من يك كمد پر از انواع كيتها از انواع شركتها دارم كه هيچ كدوم كار نكرده
در اين مورد هم بگم كه جواب نگرفتن از يه مدار يا كيت دليل بر اشتباه بودنشون نيست
عوامل زيادي تو جواب گرفتن و نگرفتن مدار دخالت دارن

Mirzaie
14-05-2006, 00:03
در اين مورد هم بگم كه جواب نگرفتن از يه مدار يا كيت دليل بر اشتباه بودنشون نيست
عوامل زيادي تو جواب گرفتن و نگرفتن مدار دخالت دارن
دقیقا موافقم... برخی از دوستان حتی اصول اولیه لحیم کاری را رعایت نمی کنند و مثلا با آب دهان قلع را خنک می کنند! بعد انتظار دارند مدارشان کار هم بکند!

Hidden-H
14-05-2006, 00:15
دقیقا موافقم... برخی از دوستان حتی اصول اولیه لحیم کاری را رعایت نمی کنند و مثلا با آب دهان قلع را خنک می کنند! بعد انتظار دارند مدارشان کار هم بکند!
بله كاملا درسته
كوچيكترين سهل انگاري تو بستن كيت هاي آماده يعني جواب ندان آن
ديگه مدارايي رو كه خودمون مي خوايم طراحي كنيم و pcb اونا رو بكشيم كه جاي خود دارد

ميلاد پوررجب
14-05-2006, 02:55
دقيقا توضيح بديد اين مدار رو براي چي ميخواين اين مدارها يي كه مشاهده كرديد مربوط به پروژه ي خودم بودند و خودم طراحي كردم اگر مورد كاربردتونو بفرماييد لينك رو خدمتتون ميفرستم

baba barghi
14-05-2006, 11:32
مدار كنترل از راه دور راديويي چهار كاناله مثل دسته ي ماشين كنترلي كه چهار كاره است من مي خواستم با چهار كليد چهار عمل رو از راه دور كنترل كنم مدارش رو مي خواستم

Hidden-H
14-05-2006, 11:53
سلام دوست عزيز
خسته نباشين
دوست عزيز من اين مدار رو ندارم كس ديگه اي هم مطمئنم تو اين سايت اين مدار رو نداره
همون كتابي رو كه اونجا بهتون معرفي كردم تنها مي تونه كمكتون كنه
ممنون

baba barghi
14-05-2006, 11:58
سلام
پس شما اونجا هم عضو هستيد
به هر حال اگر كيتش هم گير بياد من مي خوام فقط بگيد كجا مدار يا كيت يا هر چيزي در مورد اين غير از كتاب گيرم مياد

baba barghi
14-05-2006, 13:16
سلام
هميني كه گفتم فقط به صورت كامل با تمام مشخصات

ميلاد پوررجب
14-05-2006, 22:16
دوست من اين نقشه ها در كتاب تكنولوژي سيم پيچي هنرستان هست برو بردارش اما اگه پيدا نكردي بگو بذارم واست

explorer2
15-05-2006, 01:32
سلام...........
به نظر من از كتابهاي سيم لاكي فارس استفاده كني خيلي بهتره
چون من كتاب ترانسش گرفتم خيلي كامل بود
سيم پيچي هم داشت

farhangpoor58
15-05-2006, 09:07
با سلام.خواهشمندم برای بنده علائم اختصاری المانهای قدرت را ارسال نمایید.با تشکر
farhangpoor58@yahoo.com

Hidden-H
15-05-2006, 09:21
سلام...
البته در این مورد دوستان برق )قدرت( حتما کمکتون خواهند کرد
اما اينو من ديدم كه البته بيشتر به رشته تخصصي من (الكترونيك) مي خوره
بد نيست ببينيد:
ممنون

baba barghi
15-05-2006, 10:51
با عرض سلام خدمت دوستان
من نقشه ها رو دارم ولي مي خوام به صورت pdf يا عكس يا بهتر بگم به صورت الكترونيكي باشه نه به صورت كاغذ و همچنين نقشه هايي غير از هنرستان مي خوام مثل نقشه هاي موتور يخچال و ...

ممنون
باي

baba barghi
15-05-2006, 11:05
نكته اي كه فراموش كردم بگم اينه كه من حدود 1 ماه كارآموزي تو يك مغازه ي سيم پيچي بودم و خلاصه عاشق سيم پيچي هستم و يك موتورهاي قديمي و نقشه هاي قديمي تو يه دفتر قديمي داشت و روم نشد بهش بگم تا كپي بزنم روش و خيلي چيز تميزي بود يعني از لحاظ كيفيت عالي و از لحاظ قدرت اونم عالي و از لحاظ صرفه جويي و سرعت سيم پيچي عالي بود من از اون نقشه ها هم مي خوام اگر كسي داره بزاره هر چي باشه

ممنون
باي

Rooz
19-05-2006, 00:20
سلام به دوستان

اگه کسی نقشه و شماتیک مدار مختل کننده امواج رادیویی و تلویزیونی رو داره لطف کنه و راهنمایی کنه یا آدرس اینترنتی اون رو بده

مچکرم

Mirzaie
19-05-2006, 02:32
من یک چیزی فکر کنم در سایت الکتور در قسمت دانلود دیدم ... درست یادم نیست!

masooumi
19-05-2006, 02:40
من يك تحقيق در مورد روشنايي فني مي خواهم (در مورد لامپها و يا ...)

explorer2
19-05-2006, 10:39
مي توني از نرم افزارهاي موجود در اين زمينه استفاده كنيد
يا از كتاب مهندسي روشنايي آقاي كلهر استفاده كنيد البته در اين كتاب به دليل قديمي بودن اصلا از نرم افزار
استفاده نشده است
نرم افزاري كه من با اون در اين زمينه كار كردم البته مال خيلي وقت پيش هستش
diallux هستش
ايمدوارم تونسته باشم كمكي كرده باشم

explorer2
19-05-2006, 10:42
مي توني از نرم افزارهاي موجود در اين زمينه استفاده كنيد
يا از كتاب مهندسي روشنايي آقاي كلهر استفاده كنيد البته در اين كتاب به دليل قديمي بودن اصلا از نرم افزار
استفاده نشده است
نرم افزاري كه من با اون در اين زمينه كار كردم البته مال خيلي وقت پيش هستش
diallux هستش

reza.32
20-05-2006, 16:34
سلام
دوستان من به يك carcharger هندي كم سوني نياز دارم كسي مي تونه تو ساخت اون به من كمك كنه؟

masooumi
20-05-2006, 17:43
تشكر ميكنم از شما ولي اگر آماده باشد بهتر است

mehrdad.f
20-05-2006, 17:58
آقا من مال موبايلو دارم. مي گردمن ژيداش مي كنم حتما ميزارمش تو سايت.

hesamzadeh
21-05-2006, 13:56
[FONT=Tahoma]سلام دوست عزيز
مدار مورد نظر بسيار ساده است كه توسط دو عدد آي سي mc145026 و mc145027 به عنوان گيرنده و فرستنده عمل ميكند وقابليت 16 كاناله را هم دارد.

R@R#M@N
21-05-2006, 15:32
بذار همينجا.خودت رو لوس نكن

Hidden-H
21-05-2006, 17:27
سلام دوست عزيز
مدار مورد نظر بسيار ساده است كه توسط دو عدد آي سي mc145026 و mc145027 به عنوان گيرنده و فرستنده عمل ميكند وقابليت 16 كاناله را هم دارد.
براي دريافت آن به hasan.hesamzadeh@gmail.com ميل بزن!
خوب جواب نمي ده مهندس
خودت مدارشو بستي؟

baba barghi
21-05-2006, 19:53
سلام
به اين مي گن بامرام
دستت درد نكنه بي زحمت مدار رو با مشخصات كامل برام بفرست

ممنون
باي

سلام دوست عزيز
براي دريافت آن به hasan.hesamzadeh@gmail.com ميل بزن!

Viper_pix
22-05-2006, 22:25
سلام.
اين اولين پست منه, با اين حال يه درخواست داشتم.
من دنبال يه مداري هستم كه دريافت كننده ي تلويزيون باشه و به كامپيوتر وصل بشه, البته نرم افزارشم بگين ممنون مي شم :blush:

Mirzaie
23-05-2006, 15:43
شما یک تیونر مخصوص پی سی نیاز دارید که ساخت اون با توجه به معلومات و ابزارهای مورد نیاز از توان شما و حتی مهندسان خبره هم خارجه!
بهتره 25 الی 30 هزار تومن خرج و یک تی وی تیونر برای کامپیوتر خود بخرید.

aj
24-05-2006, 08:27
بردش چقدر باشه؟ قیمتش چی؟

ghazalehm
24-05-2006, 12:52
سلام . من يه دانشجوي فيزيك هستم كه بايد تا اواسط هفته ديگه يه پروژه براي درس الكترونيكمون ارايه بدم . اما تو ساختش مشكل دارم . موضوع پروژه ما ساخت يه آمپلی فایر تقویت کننده صدای انسانه که توش از ترانزیستور ْ bc171a استفاده شده . مشكل من اين جاست كه نميدونم ظرفيت خازن ها و مقدار سيگنال ورودي رو چه جوري تعين كنم . ديگه خسته شدم از بس از همه پرسيدم و هيچ جوابي نگرفتم . اگه شما بلدين تو رو خدا منو راهنمايي كنين . مرسي :sad:

*NashenaS*
24-05-2006, 15:19
سلام . من يه دانشجوي فيزيك هستم كه بايد تا اواسط هفته ديگه يه پروژه براي درس الكترونيكمون ارايه بدم . اما تو ساختش مشكل دارم . موضوع پروژه ما ساخت يه آمپلی فایر تقویت کننده صدای انسانه که توش از ترانزیستور ْ bc171a استفاده شده . مشكل من اين جاست كه نميدونم ظرفيت خازن ها و مقدار سيگنال ورودي رو چه جوري تعين كنم . ديگه خسته شدم از بس از همه پرسيدم و هيچ جوابي نگرفتم . اگه شما بلدين تو رو خدا منو راهنمايي كنين . مرسي :sad:
دوست عزيز سلام...
ورود شما رو به اين انجمن تبريك مي گم...
شما مشخصات LNA رو به من بده و همچنين بگو از چه روشي براي اين كار استفاده مي كني...
S11? S22? S12? S21?
Noise Figure?
Using Smith Chart?
or Simulation?
Which CAD package?
اطلاعاتش رو بگو تا اگه تونستم كمكت كنم.
موفق باشي. :)

boys_won
24-05-2006, 15:53
دوست عزيز

شما مدار خودتو طراحي كردي كه تو ظرفيت خازن ها موندي

اگه مدارت آمادست ميتوني از خازن هاي 47 ميكروفاراد و يا 22 ميكرو با تحمل ولت 50 استفاده كني

explorer2
24-05-2006, 16:20
به نظر من شما از يك اي سي هست كه خودش كامل يك آمپلي فاير هستش
از اون استفاده كن
فكر كنم شماره اون Tda2003 يا همچين شماره اي باشه
چون من خيلي وقته ازش استفاده نكردم نمي دونم
ولي تو بازار بپرسي پيدا مي كني

baba barghi
24-05-2006, 18:24
سلام
كارت به قيمت نباشه
بردش هم حداقل 50 متر باشه
يعني كسي اين رو نداره؟؟؟
من مدارهاي ديگه و مهم رو دارم ولي اين رو ندارم

ممنون
باي

ghazalehm
24-05-2006, 18:26
اولا كه ممنون از توجهتون. بعدشم اين كه من در تمام عمرم كارهاي الكترونيكي نكردم! اين چيزايي كه شما مي گين من نميدونم چيه . راستش به ما هيچي اطلاعات ندادن . همين جوري گفتن كه با اين ترانزيستور يه Af Amplifier ببندین که تقویت صدا بکنه . دیگه هیچی هم اطلاعات نداده . بعدش استادمون دید که عقل هیچ کس نمیرسه اومد یه مثال واسمون حل کرد و گفت این به شما در طراحی خیلی کمک می کنه . خلاصه یه شکل مدار کشیده بود که من اصلا نمیدونم که آمپلی فایر تقویت کننده صدا هم اون جوریه یا نه . ولی بر اساس اون مداره که شکلش رو کشیده بود به ما یاد داد که چه جوری مقاومت ها رو حساب کنیم ولی در مورد ظرفیت خازن ها و سیگنال ورودی هیچی نگفت . حالا من شکل اون مداره رو این جامی ذارم که شما ببینین که آمپلی فایر هم این جوریه یا نه. بعد یه چیز دیگه هم هست . شما ممکنه از روی تجربه که دارین به من بگین که مثلا فلان ظرفیت خازن خوبه ولی استادمون چون خیلی آدم گیریه از ما محاسبات میخواد و اگه همین جوری ببندیم کلی ضایعمون می کنه .
این لینک عکس اون مداره! باید حداکثر تا دوشنبه هفته دیگه تحویل بدم . خلاصه که از کمک شما پیشاپیش تشکر می کنم . :tongue:

*NashenaS*
24-05-2006, 18:41
اولا كه ممنون از توجهتون. بعدشم اين كه من در تمام عمرم كارهاي الكترونيكي نكردم! اين چيزايي كه شما مي گين من نميدونم چيه . راستش به ما هيچي اطلاعات ندادن . همين جوري گفتن كه با اين ترانزيستور يه Af Amplifier ببندین که تقویت صدا بکنه . دیگه هیچی هم اطلاعات نداده . بعدش استادمون دید که عقل هیچ کس نمیرسه اومد یه مثال واسمون حل کرد و گفت این به شما در طراحی خیلی کمک می کنه . خلاصه یه شکل مدار کشیده بود که من اصلا نمیدونم که آمپلی فایر تقویت کننده صدا هم اون جوریه یا نه . ولی بر اساس اون مداره که شکلش رو کشیده بود به ما یاد داد که چه جوری مقاومت ها رو حساب کنیم ولی در مورد ظرفیت خازن ها و سیگنال ورودی هیچی نگفت . حالا من شکل اون مداره رو این جامی ذارم که شما ببینین که آمپلی فایر هم این جوریه یا نه. بعد یه چیز دیگه هم هست . شما ممکنه از روی تجربه که دارین به من بگین که مثلا فلان ظرفیت خازن خوبه ولی استادمون چون خیلی آدم گیریه از ما محاسبات میخواد و اگه همین جوری ببندیم کلی ضایعمون می کنه .
این لینک عکس اون مداره! باید حداکثر تا دوشنبه هفته دیگه تحویل بدم . خلاصه که از کمک شما پیشاپیش تشکر می کنم . :tongue:
دوست من سلامي دوباره...
شما اين Circuit كه دادي دقيقا همونچيزيه كه استادتون خاسته يا فقط مثاله؟
چون به هيچ وجه از Inductor استفاده نشده كه واقعا بعيده!
بعد هم شما ....ok ببين...
از اينجا بزار برات شروع كنم...
من ايران درس نخوندم ... ok ؟ پس چيزايي كه مي گم نمي دونم چقد با چزايي كه به شما درس دادن مي خونه...
شما براي يه Amplifier نياز به Transistor داري كه در مدل شما BJT هست... (اون وسط)...
2 طرف اين BJT بايد 2 تا Matching Network باشن ... و بالاي اين BJT بايد يه دونه Biasing network باشه...
خوب؟ اين يه نمودار كلي...
حالا شما اولين كاري كه مي كني اينه كه بري Transistor Data sheet رو پيدا كني و بياري .... به من اعدادي كه در مقابل S11, S22, S12, S21... نوشته شده رو بگي... در ضمن بايد Gain و Noise Figure رو هم در Frequency كه مي خاي داشته باشي...
ضمنا Single-Stage هست اين Amplifer يا Multi-Stage؟
اين اطلاعات رو به دست بيار و خبرش و بده...

Armita_amini
24-05-2006, 18:50
به نظر من شما از يك اي سي هست كه خودش كامل يك آمپلي فاير هستش
از اون استفاده كن
فكر كنم شماره اون Tda2003 يا همچين شماره اي باشه
چون من خيلي وقته ازش استفاده نكردم نمي دونم
ولي تو بازار بپرسي پيدا مي كني

به نظر من این دوستمون آمپلي فاير نمیخواد پری آمپلي فاير لازم داره برای ارسال صدا

حالا نمیشه قطعه ای که نام بردی نباشه ؟

ghazalehm
24-05-2006, 20:23
سلام. من صورت سوال رو دقیقا براتون میفرستم :
Design a single stage[I] general purpose AF amplifier using BC 173 B or BC 171 B ( or equivalent ) bipolar transistor in the common emitter mode
Look up the allowed values for Ic and Vce and other parameters in the TOWERS’ INTERNATIONAL TRANSISTOR SELECTOR handbook (or other hand books) as the starting point for your design
Show your calculations based on your design criteria and your circuit diagram clearly.
چون اون ترانزیستور توی بازار نبود یه BC 171 Aخریدیم بعدش استادمون که دید هیشکی نمی تونه حل بکنه این مثال رو حل کرد که :
با دادن مشخصات یه ترانزیستور قدرت سیلیکن که نمودار Ic برحسب Vce و و ماکزیمم Ic و Vceوتوان اتلافی مجاز ترانزیستور رو داده بود و اون شکل مدار رو هم خود صورت مسئله داده بود و بتای مینیمم رو هم داده بود . مقدار Rl رو هم داده بود و خواسته بود که بقیه اش رو با روش تقریبی طراحی کنیم . استادمون هم بر اساس اون شکل مقاومت ها رو در آورد . گفت بر اساس روش تقریبی برای کمینه کردن اثرات بتا باید مقدار Rb رو برابر با حاصلضرب(Re در بتای مینیمم )تقسیم بر 10 قرار بدیم.بعد نقطه کار رو روی نمودار تعیین کرد و خط بار رو تعیین کرد و .... خلاصه مقادیر رو بدست آورد
بالای این مثاله هم نوشته بود طراحی یک تقویت کننده AF
خلاصه که چیز پیچیده ای نباید باشه . یه چیز خیلی ساده که من نمیدونم چیه . دیتا شیت رو هم پیدا کردم ولی نمیدونم منظور شما از S1 ,.... چیه ولی اگه منظورتون hfe , این چیزاست مقادیرش تو دیتا شیت بود
آدرس میلتون رو بدین تا دیتا شیت رو کاملا براتون بفرستم.
اگه میخواین او مثال حل کرده رو هم براتون بفرستم چون گفته بود این جوری حل میشه . اما نمیدونم دقیقا مدارش باید همون باشه یا نه.

*NashenaS*
24-05-2006, 22:45
ايميل من:

nashenas_ashnast@yahoo.com

microsmt
25-05-2006, 12:03
به نام خدا
سلام دوست عزيز من دانشجوي رشته ي الکترونيک هستم . اين را گفتم که اطمينان بيشتری به حرفام کني.
من مدارت را ديدم بايد اول مشخص کني که سيگنالي که به ورودي مدار میدي را ميخواهي روي اسيلوسکوپ (دستگاهي که
شکل موج ها را به ما روي مانيتورش نشون ميده ) يا اينکه ميخواهي به بلند گو وصل کني ؟
دوم اينکه اگر بااسيلوسکوپ ميخواي مدارت رو امتحان کني که ديگر خیلي مشکل نداري . اما اگر ميخواهي به بلند گو وصل کني
که يک زره کار داره اما کار خيلي ساده اي هست .حالا بگو که ميخواهي به بلند گو وصل کني يا اسيلوسکوپ تا دقيقا کمکت کنم. microsmt@gmail .com

microsmt
25-05-2006, 12:04
به نام خدا
سلام . هدفت از اين کار چيه يعني ميخواهي اين مدار چه کاري برات انجام بده همچنين سطح معلومات خودت را هم مشخص
کن تا راهنمايی در حد خودت بکنم

ghazalehm
25-05-2006, 13:00
راستش استادمون چيزي نگفته . من هم با اسيلوسكوپ كار كردم. البته خيلي ازش سر در نميارم . فكر كنم با همون اسيلوسكوپ تستش كنم و تقويت كنندگي اش رو نشون بدم بس باشه . امروز از يكي شنيدم كه براي تعيين ظرفيت خازن ها بايد از نرم افزار خاصي استفاده كرد و به جاي سيگنال ورودي كه بايد همون صداي انسان باشه چون ميكروفون نداريم بايد از سيگنال جنريتور استفاده كنيم. پس فرض رو بر اين بذارين كه با اسيلوسكوپ كار ميكنم . خب بايد چي كار كنم ؟ راستي شما ديتا شيت رو دارين؟ يا بذارمش اين جا؟

reza.32
27-05-2006, 14:33
سلام
من به يك مدار فرستنده و گيرنده راديويي نياز دارم كه فرستنده با يك فركانس بالا با گيرنده ارتباط داشته باشد و يك ورودي روي فرستنده براي اعمال فركانس ثانويه (دلخواه توسط خودم) كه روي فركانس خود فرستنده سوار و توسط گيرنده دريافت شود و از موج كرير جدا شده و روي يك خروجي در گيرنده ظاهر شود. (مثل چيزي كه در همه فرستنده ها و گيرنده هاي راديويي وجود دارد.) فقط مسئله‌اي كه اين وسط وجود دارد فركانس نسبتا بالاي موج كرير و دقت گيرنده است كه دقيقا فركانس ورودي در فرستنده را در خروجي خود ظاهر كند. برد تقريبآ 50 متر.
با تشكر

reza.32
27-05-2006, 15:26
منظورم همون مدار تغذيه با ولتاژ 8.4 1 آمپر است.البته خودم يكيشو درست كردم ولي بعداز گرم شدن مدار ولتاژ مدار حدود 0.3 الي 0.4 ولت بيشتر مي شد كه دوربين به طور اتوماتيك خاموش مي شد. حالا كسي مي توني يه مداري ارائه بده كه بشه ازش حدود 1 آمپر جريان كشيد ولي ولتاژ 8.4 (در لحظه اي كه مدار از دوربين قطع است) ثابت بماند در ضمن جمع و جور هم باشد.
با تشكر

aj
27-05-2006, 17:46
چقدر می خوای هزینه کنی؟
از قسمت نظر بدهید این وبلاگ تماس بگیر.

aj
27-05-2006, 17:53
برای کار صنعتی می خوای یا خانگی؟
فقط مدارشو می خوای یا مونتاژ شده شو؟
می خوای لچ هم باشه یا نه؟
دقیفا بگو چی رو می خوای کنترل کنی. منظورم اینه که قراره در چه جور محیطی کار کنه؟
از قسمت نظر بدهید وبلاگ زیر تماس بگیر.

baba barghi
27-05-2006, 21:39
سلام رفيق
من با برد 50 متر در فضاي آزاد همون هواي معمولي است و در حد خانگي نمي خوام كه با اون آپلو كنترل كنم فرض كنم مي خوام 4 موتور كوچيك رو تو هوا كنترل كنم و با هر يك از كانال ها يك موتور رو فعال كنم

ممنون
باي

reza.32
28-05-2006, 09:43
سلام
من فكر مي‌كنم كه نتونستي فكر ساخت هواپيما را از سرت بيرون كني و اين مدار را هم براي همين مي‌خواهي اگر اين طوري است بايد به شما بگم كه تا حدودي آرمان گرايانه به موضوع نگاه مي كنيد. چون تمام فرستنده و گيرنده هاي آماتوري را كه من در بازار ديده ام اندازه مدار و مصرف باتري گيرنده زياد است و مداراتي كه در هواپيما هاي مدل استفاده مي شود تا حدودي سفارشي و مخصوص شرايط هواپيما است. مثلا درآن مدارات به جاي چندين وچند قطعه كه باعث زياد شدن اندازه و مصرف مي شود از آي سي هايي استفاده مي‌كنند كه معمولا يا روي هواپيما است يا به صورت مدارات آماده به فروش مي‌رسد. البته در ايران هم بعضي جاها كيت كل هواپيما مي فروشند البته من خودم نديدم. اگه حوصلشو داشتي ادامه بدي مي‌توني ايميل بزني.reza_falcon@yahoo.com
باي

behzadshams
28-05-2006, 10:41
adamebikar واسه من یه میل زده ولی گویا فارسی بوده من نتونستم بازش کنم.دوباره بزن.

اما خدمت gabbana عرض کنم اطلاعاتی که من میخوام تقریبا یه چیز تو مایه های همون پروژه ایه که royaa خواسته بود.

baba barghi
28-05-2006, 16:11
سلام رضا جان
حالا فرض كن براي كنترل از راه دور چهار وسيله نزديك به هم هست
مثلا كتري برقي و ضبط و تلويزيون و لامپ آيا مي شه مدار اين رو به من بديد؟؟؟

ممنون
باي

Viper_pix
29-05-2006, 17:39
اووووو...
پس بايد بي خيالش بشم

Rooz
29-05-2006, 20:51
آقا من مال موبايلو دارم. مي گردمن ژيداش مي كنم حتما ميزارمش تو سايت.

÷س چی شد منتظرم؟

elek
08-06-2006, 01:23
سلام بر دوستان
خسته نباشيد
من احتياج به يك مدار براي محافظت در برابر اتصال كوتاه دارم . هدف استفاده از اين مدار براي محافظت از ترانس در مقابل اتصال دو سر ترانس است يا هر جاي ديگه كه ميشه استفاده كرد
به اين مدا پروتكشن يا مدار شكن مي گويند به اميد ياري و كمك شما دوستان
ممنون از لطف شما
موفق باشيد خدا نگهدار

Splinter cell
19-06-2006, 15:26
من مي خوام در مورد پروگرمر و برنامه Avr توضيح بدم اگه در مورد اين موضوع اطلاعات داري خواهشمنم بگيد تا از گفتن كلمات تكراري به پزهيزيم و اگه در اين مورد سئوالي داريد بگيد تا به سئوال شما پاسخ داده شود ممنون و تشكر .

hamid_m_2006
19-06-2006, 18:35
:biggrin: :biggrin: :biggrin:
سلام به همه دوستان من دانشجو الكترونيك هستم و اگه خدا قبول كنه ترم اخرم مي باشد
براي پروژه يك مدار براي كنترل روشنايي راه پله به من داده شده است كه بايد با 8051 انو طراحي كنم
شرحش هم به اين صورته كه بايد با هر تعداد كليد 220 ولت كه در ساختمان نصب است به مدار وصل شود و كار مدار اين است كه اگر يك بار كليد فشرده شد 15 ثانيه چراغ روشن شود و به همين منوال ادامه پيدا كند تا 2 دقيقه سپس اگر كليد 5 ثانيه نگه داشته شود به مدت نيم ثاعت و هرچيز دسگه اي كه بشه اضافه كرد و همچنين براي Reset ان هم بايد يك زماني در نظر گرفته شود
خلاصه هر كي بتونه به من كمك كنه ممنون ميشم
;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

javadbka
20-06-2006, 15:43
سلام من يك مدار عملي براي آمپلي فاير ميخوام واتش از 40 به بالا باشه متشكرم :blink:

ALt3rnA
20-06-2006, 17:55
عضویتتونونو تبریک میگم اما بر اساس قوانین سایت باید عنوان رو درست بزنین

javadbka
22-06-2006, 01:04
من يك مدار عملي براي آمپلي فاير ميخوام واتش از 40 به بالا باشه متشكرم :blink:

javadbka
22-06-2006, 01:28
من يك مدار عملي براي آمپلي فاير ميخوام واتش از 40 به بالا باشه متشكرم :blink:

shahabmusic
22-06-2006, 07:06
به نظر من برو توي سايت سازنده آي سي آمپلي فاير بعد يه آي سي انتخاب كن بعد نمونه مدار براي راه اندازيشو بهت مي ده فقط كافيه روي فيبر پيادش كني .

hr1354
22-06-2006, 22:16
لطفا به سایت Abb.com مراجع کنید

javadbka
24-06-2006, 01:40
salam azizam dastet dard nakoneh az rahnamaeet mamnonam :)

shahabmusic
24-06-2006, 10:11
خواهش می کنم.
اسم اي سي ش هم اس تي كا انتخاب كن.
من از Stk4192 Ii استفاده می کنم .
خروجی 200 وات داره .
مدار آمادش هم 4000هزار تومن هست.

hamid_m_2006
25-06-2006, 10:02
كسي نيست كه به من كمك كنه
بابا پس روز نيكوكاري رو براي چي گذاشتن؟؟؟؟؟؟؟

Mirzaie
27-06-2006, 00:32
چرا 40 وات ؟
پس چند تا؟
50 وات !!!

tarasheh2
28-06-2006, 17:11
سلام دوست عزيز
در مورد كنترل فاز اگر نقشه اي داريد
اگر با اي وي ار باشد بهتر است
با تشكر
tarasheh2 :blush:

tarasheh2
28-06-2006, 17:34
در مورد كنترل فاز نقشه يا اطلاعات مي خوام
با تشكر از شا دوستان
tarashehe2

tarasheh2
30-06-2006, 11:46
در مورد كنترل فاز و نقشه در مورد ان اگر مي دونيد كمكم كنيد
اگر با avr باشه چه بهتر
متشكرم
:blush:

tarasheh2
30-06-2006, 11:48
در مورد كنترل فاز و نقشه در مورد ان اگر مي دونيد كمكم كنيد
اگر با avr باشه چه بهتر
متشكرم

tarasheh2
30-06-2006, 12:24
از اي سي stk4392 استفاده كن آليه
100w
نقشش هم تو گوگل سرچ كن هست

microsmt
30-06-2006, 16:18
سلام
روز نیکو کاری...
دوست عزیز الآن چه مشکلی داری
سخت افزاری یا نرم افزاری؟

microsmt
30-06-2006, 16:23
سلام
دوست عزیز یه گیت Xor هم میتونه کنترل فاز دجیتال باشه
سوالت رو دقیق تر بگو

ذوالقرنين
02-07-2006, 10:50
سلام دوستاي گلم . وقتتون بخير و شادي . ممنون ميشم اگه در مورد سيم كشي موتور هوندا من رو راهنمايي بفرماييد. متشكرم
پيروز و بهروز باشيد

hamid_m_2006
02-07-2006, 11:01
من سخت افزارش رو گير آوردم ولي برنامه اش رو نمي دونم كه چه جوري بنويسم. اگه يكي باشه كه حداقل يك فلوچارت براي راهنمايي بذاره ممنون مي شم ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

ذوالقرنين
04-07-2006, 11:08
دوستان ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

tarasheh2
07-07-2006, 07:38
سلام
دوست عزیز یه گیت Xor هم میتونه کنترل فاز دجیتال باشه
سوالت رو دقیق تر بگو
با تشكر از شما دوست محترم
من مي خوام يك كنترل 3 فاز انالوگ براي 380درست كنم مشابه نمونه هاي بازار
يعني تشخيص ترتيب فازها و توضيحي در مورد نحوه عملكرد ان
متشكرم

tarasheh2
07-07-2006, 07:58
كنترل ماشينتونو باز كن (اگر ايرانيه ) شماره اي سيشو بردار سرچ كن 100 تا نقشه مي بيني

computer_hardware
13-07-2006, 13:57
برای درس مدار الکترونیکی باید یه تحقیق در مورد یکی از موضوعات زیر (حداقل 10 صفحه) تحویل بدهم البته تا روز شنبه 24/4/85 وقت دارم ممنون می شم اگه کمکم کنید .
1. Lcd
2. دیود تونلی
3. دیود نوری
4. آشکار ساز ترانزیستور (اگه این باشه خیلی عالیه )
5. مولد موج ترانزیستور

با تشکر وسپاس فراوان

computer_hardware
14-07-2006, 11:49
برای درس مدار الکترونیکی باید یه تحقیق در مورد یکی از موضوعات زیر (حداقل 10 صفحه) تحویل بدهم البته تا روز شنبه 24/4/85 وقت دارم ممنون می شم اگه کمکم کنید . ( اگه امکان داره جوابشو به من سریعا بدید )
1. Lcd
2. دیود تونلی
3. دیود نوری
4. آشکار ساز ترانزیستور (اگه این باشه خیلی عالیه )
5. مولد موج ترانزیستور

Mohammad Modarresi
15-07-2006, 14:11
دوستان هر كس نقشه مدارات،پاور كامپيوتر ، اهم متر ؛ مولتي متر ، امپر متر ، ولت متر ، منبع تغذيه و ... هعر چي داره براي من بزاره ممنون ميشم

amir_shahparnia
15-07-2006, 15:05
ببین دوست عزیز من 2 سال تو اداره برق تو قسمت طراحی خطوط و روشنایی بودم . من اومجا تنها کسی بودم که از نرم افزار واسه محلسبات روشنایی استفاده می کردم در ضمن database اون نرم افزارو هم مستقیما و شخصا خودم از شرکت توزیع برق استان آذربایجان گرفتم و در ضمن آموزش اون رو هم خودم نوشتم اگه خوده برنامه رو می خوای ار سایت PHilips دانلود کن منم سعی می کنم تا جایی که بتونم کمکت کنم.

Mostafa_Amol
16-07-2006, 02:24
از تمام بچه ها ممنونم
ضمنا tanha.bikas جان از كمكت ممنونم و اين را بگويم كه من اصلا استاد حيدري را نه مي شناسم و نه مي خواهم بشناسم و من اصلا به خاطر مسابقات رباتيك دانشگاه مان مي خواستم نه براي ......

Mohammad Modarresi
24-07-2006, 21:20
من نقشه يك پاور Atx رو مي خوام

آنامیس
25-07-2006, 13:17
سلام من شدیدا به نقشه مدار و بلوک دیاگرام آیفون و تلفن نیاز دارم. لطفا منبعی ماخذی از کتابی اینترنتی، هر چی سراغ دارین بگین.

801210990
29-07-2006, 17:13
دنبال يه راهنماي خوب براي شبيه سازي ميگردم.
مثلا مطلب يا پي اس كد رو ياد بدن يا راهنمايي كنن.
متشكرم

tarasheh2
29-07-2006, 21:55
نقشه كيبورد كامپيوتر مي خوام

Naeim
29-07-2006, 22:40
نقشه کجای کیبرد رو میخوای؟
مدارش رو؟
کلیداش رو؟
چه مدلیش رو؟
لطفا کامل سوال رو بنویسید

sara mohebbi
30-07-2006, 13:12
من نقشه ربات مسير ياب با ميكرو كنترلر avr رو لازم دارم . لطفا اگه ميتونيد سريعتر كمك كنيد.
s_mohebbi_60@yahoo.com

RoboJavad
30-07-2006, 18:19
دوستی که نقشه مدار و بلوک دیاگرام آیفون و تلفن را می خوای یه کتابی با یه نام تو همین مایه ها نوشته بهروز سهرابیان
اگه کارت را نیفتاد یه چند وقتی صبر کن سعی می کنم بیشتر کمکت کنم

RoboJavad
30-07-2006, 18:28
چرا AVR واسه ربات line follower ؟؟؟
اگه با سری 8051 کار کردی و پروگرمر هم داری بگو با چند سنسور می خوای تا برات بفرستم .

tofan_2050
01-08-2006, 14:42
با سلام خدمت دوستان
من نقشه مدار پروگرمري مي خوام كه بشه با هاش
87c52 را با هاش پروگرم کرد این میکرو مال شرکت فلیپس هستش
ممنون میشم

meysam927
02-08-2006, 08:03
سلام خدمت همه برو بچه هاي اكتيو و غير اكتيو
خسته نباشيد
من به پروژه اي در مورد كم و زياد كردن نور لامپ با استفاده از ميكرو نياز دارم
البته يكي از دوستان همچين سوالي قبلا كرده بودند اما من نتونستم به نتيجه اي برسم
يك آي سي نگهدارنده( لچ ای سی) لطفا معرفی کنید و طریقه استفاده از اون رو توضیح بدین
ممنون ميشم راهنمائيم كنيد
باي

mohmoj
04-08-2006, 16:06
سلام

من یک مداری میخاستم که تایمر قابل تنظیم داشته باشه و با استفاده از
یک خازن 220 شارپ شده یک جرقه بزنه یا یک لامپ را یک لحظه روشن کنه.
باتشکر .

بای

maz pm
05-08-2006, 14:53
يه نرم افزار براي طراحي مدار و مدارهاي اماده ميخاستم
با تشكر]

RoboJavad
06-08-2006, 19:03
سلام دوست عزیز
اگه برای طراحی الکترونیکی برای شبیه سازی می خوای proteus و Pspice خوب هستن اگه الک قدرت می خوای Matlab عالیه
ولی اگه می خوای بدی برات برد چابی بزنند (PCB) حتما با Protel کار کن چون تو بازار ورودی دستگاه های CNC که برد می زنند فایل های استاندارد Protel هست
بازم اگه کمک حواستی در خدمتیم

*NashenaS*
06-08-2006, 20:21
سلام دوست من....

اين نرم افزاري كه معرفي مي كنم بهترين چيز نيست اما كارش خيلي درسته...

Ansoft

Ansoft Designer® SV provides students and early-career professionals with an easy-to-use tool for applying basic circuit theories and techniques while developing their high-frequency engineering skills.

As a functional subset of Ansoft Designer, the commercially distributed design-management environment and circuit simulator for radio frequency (RF) and microwave hardware development, Ansoft Designer SV exposes engineers to the same design environment widely used in the high-performance electronic design industry.

Ansoft Designer SV contains a complete high-frequency linear circuit simulator, schematic and layout design entry, planar electromagnetic solver, design utilities, and post-processing, all integrated in a common environment. Users are able to create and simulate hierarchical circuit designs for RF and microwave applications, such as filters, small-signal amplifiers, matching networks, power splitters and combiners, couplers, and more. All Ansoft Designer SV projects are upward compatible to work with the commercial version of Ansoft Designer.

Successful high-frequency electronic design is tightly related to physical design and component parasitic behavior. With the addition of a subset of the planar EM capability available in the commercial version of Ansoft Designer, this student version provides a sample of Ansoft's industry-leading electromagnetic solver technology. The planar EM solver lets users generate S-, Y-, and Z-parameters for 2D structures with unlimited stack-up layers (Ansoft Designer SV restricted to under 300 triangles/unknowns).

Ansoft Designer SV allows the simulation of S-, Y-, and Z-parameters, group delay, noise figure, and stability circles of RF and microwave circuits. Utilities include real-time tuning, filter and TRL synthesis, and Smith Tool matching. Post-processing includes rectangular plots, Smith Charts, polar plots, and data tables. Additionally, Ansoft Designer SV comes with a set of real-world examples.

# Download Ansoft Designer SV now!

اين فرم رو پر كن تا برات لينك دانلود فرستاده شه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohmoj
06-08-2006, 22:44
سلام

من یک مداری میخاستم که تایمر قابل تنظیم داشته باشه و با استفاده از
یک خازن 220 شارپ شده یک جرقه بزنه یا یک لامپ را یک لحظه روشن کنه.
باتشکر .

بای

meysam927
09-08-2006, 15:22
دوباره سلام
خسته نباشيد
من مي خوام با استفاده از يك ميكرو كنترلر شدت نور لامپ رو در طي زمان هاي مختلف تعقير بدم(ورودي 220 ولت )
لطفا در اين مورد كمكم كنيد
خيلي ممنون
موفق و پايدار باشيد :biggrin:

RoboJavad
12-08-2006, 09:26
دوباره سلام
خسته نباشيد
من مي خوام با استفاده از يك ميكرو كنترلر شدت نور لامپ رو در طي زمان هاي مختلف تعقير بدم(ورودي 220 ولت )
خيلي ممنون

دوست عزیز می تونی یک ورودی ADC ( یک IC مبدل دیجیتال به آنالوگ ) را به میکرو وصل کنی و خروجی رو به یک عنصر قدرت اگه ترانزیستور قدرت باشه هم راحت تره هم ارزون تر اگه ترانزیستور جریان مورد نظر رو بهت نمیده ( مثلا TIP125 تا حدود 2 ، 3 آمپرو خوب جواب میده ) از قطعات قدرت دیگه مثلا IGBT یا GTO یا Teristor که کار کردن با آخری اگه سررشته الکترونیک نداری یک کم سخته ، وصل میکنی .
برنامش هم بنا به استفاده خودته خیلی راحته .

meysam927
12-08-2006, 17:02
آقا جواد از راهنمائيت متشكرم فقط به من بگو كه از چه ميكرو كنترلي استفاده كنم كه راحت تر باشه و اگه هم لطف كني در مورد نحوه نوشتن برنامه به من كمك كني خيلي ممنون ميشم و در مورد راهنمائيتون اگه ميشه كمي بيشتر توضيح بدين
موفق و پايدار باشيد

mohmoj
15-08-2006, 00:13
سلام

کسی نیست ما را راهنمایی کنه بابا دمتون گرم.

با تشکر .

بای

801210990
16-08-2006, 17:48
با سلام
اگر امکان داره ،ميخواستم که سايتی رو معرفی کنيد که در مورد سيستم تلفن و
مدار داخلی اون مطالبی داشته باشه؟
يا در مورد عيب يابی تلفن؟
متشکّرم

darkstreet
17-08-2006, 09:52
سلام
من وسيله اي مي خوام بسازم كه داراي دو قصمت و مثلا يك قصمت توي يك ماشين نصب بشه و قصمت ديگر داخل خانه
و وقتي كه ماشين به خانه نزديك ميشه هشدار بده در حقيقت يك هشدار دهنده براي فاصله اي خاص
ممنون مي شم اگه من رو راهنمايي كنيد

emp-ehsan
17-08-2006, 16:09
با سلام
من در سايت زير يك مدار رسيور آنالوگ پيدا كردم كه فكر كنم جالب باشه اما متاسفانه نمي تونم در سايت ثبت نام كنند .از دوستاني كه در اين سايت عضو هستند و يا مي خوان عضو بشن خواهش ميكنم كه اين مدار رو در اينجا بزار تا هم من و هم بقيه استفاده كنند
در شمن اساتيد و دوستان نظر خودشون رو هم در باره اين مدار بدن

و در اخر اگه كسي در اين سايت كه مربوط به الكترونيك مي شه عضوه حتما حتما براي من پيغام بزاره .يك درخواست كوچولو دارم

با تشكر از همه دوستان.

mohmoj
18-08-2006, 00:23
سلام

من یک مدار میخاستم که تایمر قابل تظیم داشته باشه و با استفاده از یک
خازن 220 ولت شارپ شده یک جرقه بزنه یا یک لامپ را به مدت یک ثانه روشن کنه.

با تشکر.
بای

tarasheh2
18-08-2006, 08:21
سلام

من یک مدار میخاستم که تایمر قابل تظیم داشته باشه و با استفاده از یک
خازن 220 ولت شارپ شده یک جرقه بزنه یا یک لامپ را به مدت یک ثانه روشن کنه.

با تشکر.
بای
توضيحت گنگ است
اما با1000 تا اي سي ميتني اين كارو بكوني مثل
555
:wub:

mohmoj
18-08-2006, 16:39
سلام

شرمنده ولی من یک مدار میخاستم که تایمر شماره معکوس قابل تنظیم داشته
باشه و با یک خازن 220 شارپ شده بشه جرقه ای تولید کرد یا یک لامپ را یک لحظه
روشن کنه.
با تشکر.

بای

mohmoj
18-08-2006, 17:03
سلام

من مدار يكي از اين آمپيلي فاير هاي پر قدرت رو ميخوام با خروجي هاي 5 تا بلندگو. يكي از بلندگوها ساب باشه يعني بگوبونه .

با تشکر .
بای

Hidden-H
20-08-2006, 00:34
سلام...
يه سوال!
شما مي خواين اين مدار رو ببندين؟ آخه فكر كنم جواب گرفتن از چنين مداري به صورت بستن دستي خيلي سخته!

masood hashemy
20-08-2006, 08:39
با سلام
من مدار یک استراق سمع کیفیت بالا می خوام البته نمونه های ابتداییش توی اینترنت هست ولی من یک مدار حرفه ای و های فای می خوام

mohmoj
20-08-2006, 23:38
سلام

حالا برای شما اگه زحمتی نیست نقشه مدار را برای من بزارید.

با تشکر

بای.

Hidden-H
20-08-2006, 23:48
سلام

حالا برای شما اگه زحمتی نیست نقشه مدار را برای من بزارید.

با تشکر

بای.
سلام...
من ندارم ولي شما لااقل بيشتر توضيح بدين
مثلا توان خروجي چقدر باشه و يه سري چيزاي ديگه...
ممنون

emp-ehsan
22-08-2006, 15:51
يك مدار براي بي سيم كردن موس و كيبرد مي خوام اگه كسي داره؟
خوهشا سريعتر جواب بديد
من كه مردم بس كه توي اين سايت پست دادم و منتظر جواب موندم/

وحید83
24-08-2006, 11:00
سلام
هر کی مدار ترموستات ودماسنج دیجیتال را بلده برام بزاره خیلی خیلی ممنون

amir_dpr
30-08-2006, 22:10
سلام
مدار استراق سمع مي خواستم كه تقويت صاداي قوي داشته باشه هر كس داره ميل بزنه
clodeus_pro@yahoo.com
ممنون مي شم

Moje RengeR
01-09-2006, 13:59
سلام
می خواستم کسی نقشه مدار رایت بایاس کامپیوترو میتونه برام پیداکنه

Moje RengeR
01-09-2006, 14:09
سلام
کسی میتونه مداری برای تبدیل ورودی میکروفن به لاین این معرفی کنه

vast_vision_office
03-09-2006, 15:13
سلام دوستان
من مدار يه ترانس مي خوام مثلا به جاي سيم پيچي و ترانس از يه كيت استفاده كنم حالا فرض كنيد ترانس 12 به 220 ولت باشه ممنون مي شم كه هر چه زودتر بهم بديد

با تشكر
باي

mosafere jazire
03-09-2006, 19:16
سلام دوستان! یک مدار (شامل شکل مدار و برنامه ی اون) IR detector یا زنده یاب با 8051 می خوام که LCD و Keyboard هم داشته باشه. اگه نداشتید هر مداری با 8051 باشه و LCD, Keyboard هم داشته باشه و یک سنسور هم داشته باشه و عملی هم باشه. باید زود ببندم و تحویلش بدم. خدا خیرتون بده!

sadegh_prof
05-09-2006, 11:01
با سلام

لطفا مدار استراق سمع با كيفيت بالا رو بزاريد ممنون ميشم
sadegh.b_pro@yahoo.com

faraz-hacker
07-09-2006, 18:05
سلام

شرمنده ولی من یک مدار میخاستم که تایمر شماره معکوس قابل تنظیم داشته
باشه و با یک خازن 220 شارپ شده بشه جرقه ای تولید کرد یا یک لامپ را یک لحظه
روشن کنه.
با تشکر.

بای
راحت بگو براي بمب مي خواي ديگه!!!!!

mohmoj
14-09-2006, 15:55
سلام

اگه واقعیتشو بخواهی آره حالا اگه ممکن هستش نقشه مدار را بدهید.

باتشکر .
بای

Mirzaie
21-09-2006, 00:23
بابا دمتون گرم ... بمب چرا ؟ همین دیروز در حال سرچ در اینترنت بودم که یک وبلاگ پیدا کردم که خیلی خوشکل طریقه ساخت انواع بمب رو یاد داده بود تازه مدارات مورد نیاز هم موجود بود! ساخت چاشنی هم که نگو ... چند مدل !!!

ar.mostafizi
23-09-2006, 15:00
يك سوال رو ديدم كه ميتونم جوابشو بدم :
1- پروگرامر 8051 :
به اين لينك يه سري بزن . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Spartan II
28-09-2006, 23:01
سلام
هر کی مدار ترموستات ودماسنج دیجیتال را بلده برام بزاره خیلی خیلی ممنون
دوست عزيز شما براي مدارتان از ميكرو ميخوايد استفاده كنيد ؟

Spartan II
28-09-2006, 23:11
دوباره سلام
خسته نباشيد
خيلي ممنون
شما نياز به يك ديمر كه تشكيل شده از تريستور و دياك باشد داريد كه بوسيله ميكرو كنترل شود

Mohammad.ghoddousi
30-09-2006, 12:15
من نيز يك مداري مي خوام كه شمارنده باشه و نيز قابل برنامه ريزي باشه

Mirzaie
01-10-2006, 02:56
من نيز يك مداري مي خوام كه شمارنده باشه و نيز قابل برنامه ريزي باشه
شما یک مدار طراحی شده با میکر کنترلر نیاز دارید که خیلی تخصصی هست ولی کیت آن در بازار موجوده و حتی نمونه های ساخته شده اون

ahmad7265
01-10-2006, 10:15
سلام
من مدار چپگرد راستگرد دوسرعته موتورها رانياز داشتم مي تونين كمكم كنين
email:ahmad_jr72@yahoo.com

ahmad7265
01-10-2006, 10:19
:rolleye: سلام

Mirzaie
03-10-2006, 08:41
:rolleye: سلام
در سایت رشد و بخش دانشنامه الکترونیک مداراتی در این با توضیحات فارسی هست. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vast_vision_office
03-10-2006, 19:53
بابا دمتون گرم ... بمب چرا ؟ همین دیروز در حال سرچ در اینترنت بودم که یک وبلاگ پیدا کردم که خیلی خوشکل طریقه ساخت انواع بمب رو یاد داده بود تازه مدارات مورد نیاز هم موجود بود! ساخت چاشنی هم که نگو ... چند مدل !!!
سلام رفيق
مي توني آدرس اون وبلاگ رو بدي؟؟؟

با تشكر
باي

vast_vision_office
03-10-2006, 19:54
سلام
سلام رفيق
مدار كه نمي خواد
چپگرد و راستگرد رو مي توني با روش ستاره و مثلث و ستاره مثلث انجام بدي البته اين سه فاز هست

با تشكر
باي

nemanaldin
04-10-2006, 00:52
سلام ميشه ادرسشو به من هم بگيد
ممنون

nemanaldin
04-10-2006, 20:44
سلام
من يه مدار مي خوام كه بتواند يه كليد رو روشن و خاموش كند كه البته داراي فرستنده و گيرنده راديويي باشه و با شش ولت هم كار كنه و بردش هم 30 متر به بالا باشه
ممنون

vast_vision_office
06-10-2006, 09:52
سلام دوستان
يكي بود اين مدار رو داشت مي خواستم اگر ممكن هست مدار الكترونيكي يك بمب ساده و با قدرت انفجاري كم رو مي خواستم داشته باشم و البته درست كنم فقط يه مداري كه مي ديد ارزون در بياد چون قراره منفجر بشه

با تشكر
باي

amir_dpr
06-10-2006, 20:12
سلام
اگر ممكنه آدرس اون وبلاگ را قرار بديد-آدرس ايميل من
clodeus_pro@yahoo.com

Iran-PC
10-10-2006, 21:53
مدار اکو کسی داره؟
یه چیز ساده باشه.

رضا حاجي زاده
11-10-2006, 17:04
سلام
بابا دارم می گردم
چیزی دندون گیری هنوز پیدا نکردم
مفوق باشی :biggrin: :blush:

emp-ehsan
11-10-2006, 19:53
يك مدار ساند سويچ لازم دارم ممنون مي شم اگه كسي از دوستان برام بزاره

Iran-PC
11-10-2006, 21:44
---------------------------------------------------------------------------------
نشد پاکش کنم
---------------------------------------------------------------------------------

emp-ehsan
11-10-2006, 22:45
اين مشكل براي من هم امروز پيش آمده

vast_vision_office
16-10-2006, 20:21
سلام دوستان
من يه مداري رو مي خوام بسازم و برام بفرستيد كي مي تونه يه مدار ساده هست

با تشكر
باي

Iran-PC
17-10-2006, 04:58
سلام.
حالا شما تصویر مدارتون رو بگذارید .
شاید تشویق کنه اساتید رو.

16957ali
17-10-2006, 21:49
مدار فرستنده گيرنده عملي و ساده با برد 200 متر فقط كار كنه با كريستال هم باشه چه بهتر در فركانس 120 مگا يا همون ورا

رضا
18-10-2006, 12:44
سلام
از دوستان مطلع در زمينه مدارهاي صوتي يه درخواست داشتم . يه مداري ميخوام كه خروجي صداي دستگاههاي صوتي و تصويري رو به ورودي اون بدم و بعد خروجيشو بدم به آمپلي فاير و بتونم با يك ريموت كنترل فقط و فقط حجم صدا يا ولوم صداي دستگاه رو كنترل كنم.
اصلا" امكانش هست ؟ يه Ic بهم معرفي كردند كه كارش همينه اما نمي دونم توي مدارات چه جوري كار ميكنه و چه جوري ميشه باكنترل مچ كرد؟

mona khanoom
18-10-2006, 14:05
با سلام.من سوالي درباره آي سي هاي تبديل کننده آنالوگ به ديجيتال داشتم.من مدار يک سنسور با يک آي سي تبديل کننده با يک ميکرو راساختم ومشکلي هم نداشتم.اما در جايي مداري باسه سنسور ويک تبديل کننده ويک ميکرو راديدم وتعجب کردم که چگونه سه سنسور را به يک آي سي تبديل کننده متصل کردنند وجداگانه دماي هر سنسوررا کنترل مي کنند. ميشود نقشه اتصال سه سنسور رابه يک آي سي آنالوگ به ديجيتال رابدهيدوطرز کارکرد آن راتوضيح دهيد...زيرا تمام آي سي هاي آنالوگ به ديجيتال داراي يک ورودي هستند....مرسي

mohandas
18-10-2006, 15:48

هر كس مداري درباره USB TO Parallel به وسيله PIC داره به من كمك كنه.

:puke: :p :puke: :angry: :evil: uke:
:blush:

vast_vision_office
18-10-2006, 21:24
سلام.
حالا شما تصویر مدارتون رو بگذارید .
شاید تشویق کنه اساتید رو.
سلام دوست عزيز
بفرماييد
كي مي تونه بسازه؟؟؟

با تشكر
باي

nemanaldin
18-10-2006, 23:25
سلام دوست عزيز
بفرماييد
كي مي تونه بسازه؟؟؟

با تشكر
باي
سلام
شما قطعاتشرو پيدا كردي برام بفرست من بسازمش
اخه جايي كه من هستم پيدا نميشه

vast_vision_office
19-10-2006, 14:03
سلام
شما قطعاتشرو پيدا كردي برام بفرست من بسازمش
اخه جايي كه من هستم پيدا نميشه
سلام دوست عزيز
قطعات نمي خواد كه
شما فيبر رو بساز برام بفرست همين ديگه مقاومت و اينا با خودم شما فقط فيبر رو بساز

با تشكر
باي

nemanaldin
19-10-2006, 14:24
سلام
اخه منم ميخوام بسازم ولي اين چشمي گير نمياد شما قطعاتش رو بفرست با هم حساب مي كنيم
اي دي من nemanaldin من الان on هستم

vast_vision_office
19-10-2006, 16:41
سلام
اخه منم ميخوام بسازم ولي اين چشمي گير نمياد شما قطعاتش رو بفرست با هم حساب مي كنيم
اي دي من nemanaldin من الان on هستم
سلام دوست عزيز
چشمي رو بي خيال
شما 10 تا فيبر مدار چاپي برام به اين طريق بساز كه مقاومت و اينا رو بشه توش جا داد و كوچيك يا بزرگ نباشه ديگه خودم قطعات رو وصل مي كنم اينجا آخه اگر بخوام پست كنم قطعات رو هزينه ي پست بيشتر مي شه و هزينه دو برابر مي شه

با تشكر
باي

Iran-PC
19-10-2006, 22:11
با سلام.من سوالي درباره آي سي هاي تبديل کننده آنالوگ به ديجيتال داشتم.من مدار يک سنسور با يک آي سي تبديل کننده با يک ميکرو راساختم ومشکلي هم نداشتم.اما در جايي مداري باسه سنسور ويک تبديل کننده ويک ميکرو راديدم وتعجب کردم که چگونه سه سنسور را به يک آي سي تبديل کننده متصل کردنند وجداگانه دماي هر سنسوررا کنترل مي کنند. ميشود نقشه اتصال سه سنسور رابه يک آي سي آنالوگ به ديجيتال رابدهيدوطرز کارکرد آن راتوضيح دهيد...زيرا تمام آي سي هاي آنالوگ به ديجيتال داراي يک ورودي هستند....مرسي

سلام.
برای اینکار شما باید از روش مالتی پلکس استفاده کنید.
به این صورت که پایه خروجی هر سه سنسور رو به ورودی مبدل وصل کرده و تغذیه هر سنسور را جداگانه به وسیله هر پایه از میکرو و ترانزیستور به صورت مرتب قطع و وصل کنید.
به صورتی در هر لحظه فقط تغذیه یک سنسور وصل باشه .
در این صورت هر لحظه که اطلاعات رو از مبدل میگیرید اطلاعات سنسوری هست که تغذیه اون رو وصل کردید.
اینجوری میتونید حتی بیش از 3 سنسور رو هم متصل کنید.
موفق باشید.

Iran-PC
19-10-2006, 22:30
جناب وست ویژن آفیس :

سلام دوست عزيز
بفرماييد
كي مي تونه بسازه؟؟؟

با تشكر
باي
:

سلام.
این که یه مدار ساده ایه.
شما براحتی میتونید این رو روی این بوردهای سوراخدار ببندید.
اندازه مدار هم کوچکتر میشه.

vast_vision_office
19-10-2006, 22:42
جناب وست ویژن آفیس :
سلام.
این که یه مدار ساده ایه.
شما براحتی میتونید این رو روی این بوردهای سوراخدار ببندید.
اندازه مدار هم کوچکتر میشه.
سلام دوست عزيز
خب همون ديگه من طريقه ي وصل كردن پشتش رو به هم رو بلد نيستم هر چي درخواست آموزش دادم كسي جوابم رو نداد

با تشكر
باي

nemanaldin
19-10-2006, 23:21
دقيقا كجاش رو بلد نيستي بگو اگه بلد بودم توضيح مي دم

Iran-PC
19-10-2006, 23:57
سلام دوست عزيز
خب همون ديگه من طريقه ي وصل كردن پشتش رو به هم رو بلد نيستم هر چي درخواست آموزش دادم كسي جوابم رو نداد

از روی همون عکسی که فرستادید نگاه کنید و یکی درست کنید خوب.
شما برد بورد دارید؟
اگر ندارید یکی تهیه کنید.
اول یکی روی برد بورد ببندید.
قبل از تکمیل کار هم اگر میخواید مطمئن بشید مرحله به مرحله تست کنید کارتون رو.
همش 2 مرحله داره.
یکی بخش تغذیه و یکی هم وصل کردن اون گیرنده.
اگر بخواهید کوچک در بیاد ( که بهتر هم هست که کوچیک باشه) با همون قطعات و فوقش یکی دو تکه سیم حله.
فقط نمیدونم چطور بهتون بگم که چطوری اینکار رو انجام بدید چون باید عملا ببینید (البته کار راحتیه خودتون هم میتونید تست کنید)
نترسید پورت سریال به این مفتی ها نمیسوزه.

Iran-PC
20-10-2006, 00:03
سلام دوست عزيز

از روی همون عکسی که فرستادید نگاه کنید و یکی درست کنید خوب.
شما برد بورد دارید؟
اگر ندارید یکی تهیه کنید.
اول یکی روی برد بورد ببندید.
قبل از تکمیل کار هم اگر میخواید مطمئن بشید مرحله به مرحله تست کنید کارتون رو.
همش 2 مرحله داره.
یکی بخش تغذیه و یکی هم وصل کردن اون گیرنده.
اگر بخواهید کوچک در بیاد ( که بهتر هم هست که کوچیک باشه) با همون قطعات و فوقش یکی دو تکه سیم حله.
فقط نمیدونم چطور بهتون بگم که چطوری اینکار رو انجام بدید چون باید عملا ببینید (البته کار راحتیه خودتون هم میتونید تست کنید)
نترسید پورت سریال به این مفتی ها نمیسوزه.

vast_vision_office
20-10-2006, 09:53
سلام دوستان
پس اين قضيه ماژيك و اسيد چيه؟؟؟ من از اين برد رو راحت مي تونم گير بيارم ولي فقط سوراخ هست بايد اين سوراخ ها رو طبق نقشه بهم وصل كرد حالا چه جوري سوراخ ها رو وصل كنم؟؟؟؟

با تشكر
باي

رضا حاجي زاده
20-10-2006, 20:20
با سلام
دوست عزیز من به شما شدیدا توصیه می کنم بری کتاب های هنرستان رو تهیه بکنی
درمورد برد برد هم می تونی وقتی از فروشنده خریدی طرز اتصالات اون رو کاملا بپرسی
موفق باشی :)

vast_vision_office
20-10-2006, 21:13
با سلام
دوست عزیز من به شما شدیدا توصیه می کنم بری کتاب های هنرستان رو تهیه بکنی
درمورد برد برد هم می تونی وقتی از فروشنده خریدی طرز اتصالات اون رو کاملا بپرسی
موفق باشی :)
سلام دوست عزيز
فروشنده مسئول آموزش نيست فقط فروشنده هست

با تشكر
باي

Iran-PC
20-10-2006, 22:47
سلام.
من شکل این برد بوردهایی که بیشتر هست و فروخته میشه رو میکشم و با آموزشش میگذارم اینجا.
یه بار دیگه میگم نترسید . تا کار عملی انجام ندید متوجه طرز کار نمیشید .
موفق باشید.

رضا حاجي زاده
22-10-2006, 21:40
سلام دوست عزيز
فروشنده مسئول آموزش نيست فقط فروشنده هست

با تشكر
باي

ببخشید اون فروشنده ای که نتونه یه طرز اتصال برد برد رو بگه
بهتره همون بره باقلوا بفروشه
موفق باشی :blink:

vast_vision_office
22-10-2006, 23:03
ببخشید اون فروشنده ای که نتونه یه طرز اتصال برد برد رو بگه
بهتره همون بره باقلوا بفروشه
موفق باشی :blink:
سلام دوست عزيز
بحث رو ديگه كشش نده آخه فروشنده فقط فروشنده هست معلم كه نيست و وقتش هم پر هست

با تشكر
باي

tabriz-info
24-10-2006, 16:52
salam
ki ye proje dame dast dare ke sade bashe va ye chizi bashe ke ostad khoshehsh biad

Iran-PC
25-10-2006, 00:00
سلام دوست عزيز
بحث رو ديگه كشش نده آخه فروشنده فقط فروشنده هست معلم كه نيست و وقتش هم پر هست

با تشكر
باي

سلام دوست عزیز.
با این ایمیل تماس بگیرید براتون آمادشو میفرسته Malek64@Gmail.Com
موفق باشید.

soroush64
30-10-2006, 20:05
سلام
مي خواهم اطلاعات گرفته شده از سنسور را به صورت ديجيتال و وايرلس(بدون سيم) به يك ميكرو انتقال دهم و آن را روي lcd مشاهده كنم
اگر كسي مي تواند مرا ياري كند به من ايميل بزند
sooroosh901@yahoo.com

parsiweb
02-11-2006, 10:36
لطفا مدار یک ولوم دیجیتالی را برای من بگذارید

emim2
03-11-2006, 22:29
Counter BCD

من می خواستم یکCounter BCD
بسازم که قادر باشه تا 6 رقمBCD
بشماره و روی 6 سون سگمنت
(7S)
نمایش بده
در مورد بستن مدار کسی هست به من کمک
کنه
ممنون می شوم.[U]

emim2
03-11-2006, 22:43
البته در 8051

ali199
10-11-2006, 00:00
اگه كسي مدار فايندر ديجيتالي ماهواره رو داره بزاره
خيليها دنبالشن
همه استفاده بكنن
ممنون

rdjusr
12-11-2006, 15:56
دوستان سلام.
اگه لطف کنید مدارهای زیر رو برام بزارید ممنون می شم.
مدار منبع تغذیه قابل شارژ 12v
آیفون 12v

متشکرم.

83115165
14-11-2006, 13:25
جون اون عزيزتون يك كمك به ما كنيد:
سنسور كنترل ورود افراد با قابليت تشخيص جهت حركت.(فقط به ورود پاسخ بده.)
با تشكر
ضمنا دمتون هم گرم.

Mirzaie
16-11-2006, 19:07
سنسور رو نمی دونم ولی با دوربین کاملا میشه تحت یک برنامه مت لب (مطلب) جهت حرکت رو مشخص کرد.

Mirzaie
16-11-2006, 19:13
سنسور رو نمی دونم ولی با دوربین کاملا میشه تحت یک برنامه مت لب (مطلب) جهت حرکت رو مشخص کرد.

rainef
17-11-2006, 08:40
سلام ببخشید من یک سئوال در مورد اسمارت کارتها داشتم اجازه دارم این سئوال اینجا مطرح کنم؟

vast_vision_office
19-11-2006, 17:56
سلام دوستان
من فلش براي جلوي ماشين مي خوام يه چيزي تو مايه هاي فلش دوربين عكاسي ولي جلوي ماشين

با تشكر
باي

نوستر آداموس
25-11-2006, 18:18
من مداره بوستر را مي خوام

mahmood karimi
27-11-2006, 18:08
من دو تا مدار لازم دارم
1. ميكسر با ماسفت دو گيته
2. يه مدار عمي (امتحان شده) براي تبديل بوق اشغال تلفن به پالس منطقي: (فكر مي كنم اگه با يه تقسيم ولتاژ و يك آيسي اشميت تريگر جواب بگيرم ولي يه چيزي مي خوام با ايمان هاي مشخص و مداري كه قبلا جواب داده باشه)
آقا هر چي داريد رو كنيد. :)

mohsen++
03-12-2006, 13:18
من دو تا مدار لازم دارم
1. ميكسر با ماسفت دو گيته
2. يه مدار عمي (امتحان شده) براي تبديل بوق اشغال تلفن به پالس منطقي: (فكر مي كنم اگه با يه تقسيم ولتاژ و يك آيسي اشميت تريگر جواب بگيرم ولي يه چيزي مي خوام با ايمان هاي مشخص و مداري كه قبلا جواب داده باشه)
آقا هر چي داريد رو كنيد. :)

تو تلویزیونهای پارس رنگی قدیمی تو تیونرش در بخش VHF از یه میکسر دوگیته استفاده شده میتونین به کتاب سیستم تلویریون خلیل باغانی مراجعه کنین
این لینک ها رو هم یه سری بزنین

kaka_R
17-12-2006, 03:47
سلام خسته نباشین
من یه پروژه دارم می خو ام لطف کنین . کمکم کنین
طراحی یک کورنومتر با ال سی دی و 8051

shazdeh23
17-12-2006, 09:55
مداری میخوام که آنالوگ یا دیجیتال بودنش فرقی نداره.
یک مدارکه سیگنال ورودی و خروجی مشخصی داشته باشه تا بشه در برنامه Protel DXP ورودی و خروجی مدار رو
ببینی.
مانند: اسیلاتور ,Convertor ,تقویت کننده , تضعیف کننده و ...

Mirzaie
17-12-2006, 17:43
سلام خسته نباشین
من یه پروژه دارم می خو ام لطف کنین . کمکم کنین
طراحی یک کورنومتر با ال سی دی و 8051

اینجا رو یک نگاه بنداز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و اینجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

asal_cm
19-12-2006, 19:28
man ye madar moshabehe cheragh rahnamayi mikham,3ta lamp ke avali 5 saniye roshan beshe,khamosh badesh 2vomi be modate 10 saniye roshan beshe bad khamosh va lampe 3vom be modate 15 saniye roshan beshe.va in tekrar beshe.kheili zaroriye .mamomnon misham ta 24 saat javab bedin:sad:

Vmusic
19-12-2006, 20:17
man ye madar moshabehe cheragh rahnamayi mikham,3ta lamp ke avali 5 saniye roshan beshe,khamosh badesh 2vomi be modate 10 saniye roshan beshe bad khamosh va lampe 3vom be modate 15 saniye roshan beshe.va in tekrar beshe.kheili zaroriye .mamomnon misham ta 24 saat javab bedin:sad:

شلام عزیزم

خوبی ؟؟

خیلی خوش اومدی به فروم امیدوارم بتونیم کمکت کنیم البته اگه فارسی بنویسی ممنون می شه

موفق باشی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

asal_cm
19-12-2006, 23:03
خیلی ممنون.ضروری هستش.به وسیله تایمر 3 لامپ را یکی به مدت 5 و یکی 10 و دیگری 15 روشن کنیم و این دوره تناوب تکرار شود.به دادمممممممممممممم برسید.هرچی طراحی کردم عملی جواب نداده.:sad: :sad: :sad: :sad:

Mirzaie
20-12-2006, 18:45
خیلی ممنون.ضروری هستش.به وسیله تایمر 3 لامپ را یکی به مدت 5 و یکی 10 و دیگری 15 روشن کنیم و این دوره تناوب تکرار شود.به دادمممممممممممممم برسید.هرچی طراحی کردم عملی جواب نداده.:sad: :sad: :sad: :sad:
با میکرو طراحی کردی ؟ نوع میکرو رو بگو...

asal_cm
21-12-2006, 18:23
فقط با تایمر و کنتاکتور باید طراحی بشه.:sad:

husssein
22-12-2006, 17:38
با سلام

یه مدار usb infrared detector میخوام.
در واقع کن یه ریموت کنترل و گیرنده اون که از طریق usb به سیستم وصل میشه را
دارم ولی گیرنده کار نمیکنه و یه مدار برا گیرنده که از طریق usb به سیستم فرمان بده میخوام.
مرسی

Peeedan
23-12-2006, 09:35
سلام !
من یه مدار tdk2005 البته برای ووفر که به صورت Bridge باشه و کیفیتشم خیلی بالا باشه میخواستم .:blink:

Mirzaie
24-12-2006, 03:34
[QUOTE=Peeedan;764304]سلام !
من یه مدار tdk2005 البته برای ووفر که به صورت Bridge باشه و کیفیتشم خیلی بالا باشه میخواستم .:blink:[/QUOT

بپیچم یا مستقیم برم!

Peeedan
25-12-2006, 08:58
ببخشید یه مقدار نامفهوم گفتم ;)

TDK2005 یه ای سی آمپلی فایر استریو هست . من یه مدار میخواستم که این دو آمپیلی فایر رو به صورت بریچ یا همون پل به هم وصل کنه در اینصورت توان زیاد میشه . حالا من مدار این آمپیلی رو برای میدرنج دارم . و میخوام با WOOFER راه اندازی کنم .
مدار طراحی شده برای ووفر رو میخوام.:rolleye:

asal_cm
28-12-2006, 16:42
بابا یکی نیست این مدار فرمان و قدرتو طراحی کنه.تورو خدا کمممممممممممممممممممممممم ممک:sad: :sad: :sad: :sad:

vast_vision_office
28-12-2006, 21:12
بابا یکی نیست این مدار فرمان و قدرتو طراحی کنه.تورو خدا کمممممممممممممممممممممممم ممک:sad: :sad: :sad: :sad:

سلام دوست عزيز
چه مدارفرماني مي خواهي تا برات طراحي كنم

با تشكر
باي

vast_vision_office
28-12-2006, 21:13

راستي برات طراحي كردم حالا چه جوري بدم بهت؟؟؟

با تشكر
باي

asal_cm
28-12-2006, 21:56
به asal_tanhatarin_ashk@yahoo.comخواستین میل کنین.یه مدار خودم طراحی کردم می خوام اشکالشو بفهمم.می تونم میل کنم بهتون.ممنوووووون

asal_cm
29-12-2006, 09:46
من عجله دارممممممممم.سریع تر میل کنین:فردا تحویل کارمه.ممنون از لطفتون

asal_cm
30-12-2006, 08:51
ta key bayad montazer bemonam???lotf konin baram zoodtar befrestin.man madare khodamam beheton mail zadam

vast_vision_office
30-12-2006, 19:18
سلام عسل جان
خب ايميل كن به vast_vision_office@yahoo.com چك مي كنم خبرش رو مي دم

با تشكر
باي

asal_cm
31-12-2006, 12:01
khob laeghal onike tarahi kardi midadi.man lazem dashtam

Vmusic
31-12-2006, 12:23
khob laeghal onike tarahi kardi midadi.man lazem dashtam

عزیزم می شه فینگلیش ننویسی

ممنوع بید عزیزم

ممنون موفق باشی

SAAD FOAD
01-01-2007, 16:10
مدار يك دستگاه شوك
مثل اون باتون هايي كه پليس توي
چهارشنبه ي اخر سال استفاده ميكنه
حتماً همه اونها رو ديديد
من نياز به يه مدار مثل اونو دارم اما
در اندازهي خيلي كوچكتر طوري كه
كف دست جابشه درواقع اندازه ي يه
دزدگير اتوموبيل يا يه گوشي همراه (اگه
فيلماي جيمز باند رو ديديه باشيد تقريباً
مثل اون )
با ولتاژ بسيار بالا (حدوداً كيلو ولت) و جريان
پايين و قابل كنترل(در حد ميكرو آمپر) تا ضرر
انچناني به كسي نزنه در حد سر شدن عضو

اگه كسي داره بذاره

باتشكرsaad_ebady@yahoo.com

jamalr
03-01-2007, 21:51
با سلام به همه دوستان
من قبلا در يكي از مجلات مدار ساعتي را ديدم كه بسيار ساده بود واز طريق سون سگمنت و يك مدار ساده ساعت كامپيوتر را نشان ميداد البته اين مدار اطلاعات لازم را از طريق پورت سريال com port و يك برنامه كه به زبان پاسكال نوشته شده بود دريافت مي كرد . در واقع تمام اعمال توسط برنامه و كامپيوتر انجام مي شد و تنها نمايش ساعت بر عهده مدار بود . اما متاسفانه اين مدار را گم كرده ام از دوستان عزيز خواهش مي كنم كه اگر كسي اين مدار يا مدار ي مشابه به آنچه در بالا توضيح دادم دارند يا مي شناسند براي من ارسال كنند Email address : jimr287@yahoo.com
با سپاس
:blush: :blush:

vast_vision_office
04-01-2007, 11:32
عزیزم می شه فینگلیش ننویسی

ممنوع بید عزیزم

ممنون موفق باشی

سلام جعفر جان
جسارت نشه ولی باید بگم به جای این همه تذکر بهتر نیست یه فکری برای این تاپیک بکنی که با این همه درخواست جوابی توش نیست و راکد راکد هست بهتره یه مدیر خوبی برای این بخش انتخاب بشه

با تشکر
بای

Vmusic
04-01-2007, 12:34
سلام جعفر جان
جسارت نشه ولی باید بگم به جای این همه تذکر بهتر نیست یه فکری برای این تاپیک بکنی که با این همه درخواست جوابی توش نیست و راکد راکد هست بهتره یه مدیر خوبی برای این بخش انتخاب بشه

با تشکر
بای

با سلام دوست عزیز

1. این همه در خواست بدون جواب نشون می ده که کسی اینجا اطلاعات کافی در این زمینرو نداره .... تا حالا منم کسی رو که تخصصی بتونه این جا فعالیت بکنه ندیدم البته هستن دوستایی مثل شما که تا حدی به دوستان کمک می کنن که جا داره یه تشکری بکنم
2. در رابطه با کار یه همکار بگم که .. یه همکار ملزم به جواب دادن همه مسائل نیست . وظیفه همکار نظم دادن و راهنمایی و تذکر دادن به کاربران عزیز هستش تا بتونن به نحو احسن از اطلاعات موجود در انجمن استفاده کنن .. البته اینو بگم که من تا حدود خیلی زیادی در حد تواناییم جواب می دم به مسائلی که اطلاعاتی دارم ..

منم در این زمینه اطلاعاتی ندارم که بتونم کمکی کنم ولی در اینده ای نچندان دور یه فکر ی برا اینجا می کنیم
الان موقع امتحانات هستش زیاد وقت نی کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ای شالا با کمک دوستان بتونیم این زیر مجوعه رو هم یه سر سامونی بهش بدیم

eblis-rap
04-01-2007, 15:19
مدار رگلراتور میخوام برای همه

prance3
06-01-2007, 14:35
من مدار مگنت اتومبيل ميخوام

monireh_khanoom
06-01-2007, 19:10
سلام بروبچمن عضو جدیدم سلااااااااااااااااااااام
یه سوال داشتم یعنی در حقیقت یه مدار می خواستم
(البته با توجه به تاپیک)
یه چراغ راهنمای ساده با lcd,7segment,8051 می خواستم
ممنون میشم
راستی پیشاپیش عیدتون هم مبارک:tongue:

wa2wa2
12-01-2007, 02:00
درخواست مدار كنترل از راه دور 4 كاتاله را دارم
با تشكر

vast_vision_office
12-01-2007, 14:50
درخواست مدار كنترل از راه دور 4 كاتاله را دارم
با تشكر
سلام دوست عزیز
من قیمت آماده این رو گرفتم برای کنترل از راه دور هلی کوپتر مدل پروازی 215000 تومان فکر کنم بردش بیشتر باشه وگرنه این قدر هزینه ی این نمی شه یکی خودم دارم 1 کاناله 10000 تومان البته آماده اگر کسی 4 کاناله به بالا داره بزاره ما هم استفاده کنیم هر چند این بخش از فروم خوابیده و یک مدیر درست و حسابی نداره

با تشکر
بای

mohammad24
14-01-2007, 23:06
سلام

من یک مدار تایمر خاص می خوام.
مدار باید به این صورت عمل کنه که ابتدا یک زمان بهش داده بشه. بعد با فشردن کلید استارت تایمر شروع به شمارش معکوس کنه و در این مدت زمان یک کلید رو فعال کنه (مثلا یک لامپ را روشن کند). با پایان یافتن زمان، کلید هم قطع می شود.
نمی دانم همچین مداری پیدا میشه؟ یا ممکنه آن را طراحی کرد؟
دوستان لطفا راهنمایی کنند.

mdf
15-01-2007, 00:27
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیز.
خواهشمندم اگر کسی راجع به تعمیر پاورpc اطلاعاتی دارد مرا راهنمایی نماید.متشکرم

mohammad24
15-01-2007, 13:26
سلام

لطفا یک نفر بیاد جواب بده..............................

wa2wa2
16-01-2007, 02:45
سلام دوست عزیز
من قیمت آماده این رو گرفتم برای کنترل از راه دور هلی کوپتر مدل پروازی 215000 تومان فکر کنم بردش بیشتر باشه وگرنه این قدر هزینه ی این نمی شه یکی خودم دارم 1 کاناله 10000 تومان البته آماده اگر کسی 4 کاناله به بالا داره بزاره ما هم استفاده کنیم هر چند این بخش از فروم خوابیده و یک مدیر درست و حسابی نداره

با تشکر
بای

سلام متقابل دارم
ممنون ولي قيمتها فوقالعاده بالاست
شمام آماده ها رامصرف ميكنيد؟؟؟

xfree
16-01-2007, 19:11
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
یه در خواست داشتم اگه میشه بگم
بگم
باشه میگم
خواهش میکنم اگه کسی در مورد ساختار شوکر(همونایی که دولتی یا دارن)اطلاعاتی داره بذاره
با تشکر یک تازه وارد که علاقه زیادی به الکترونیک داره

Ali_Reza_Nazari
16-01-2007, 19:17
سلام
من مدار ارسال صدا و تصوير بي سيم رو مي خواهم
راستش براي مراسم محرمه
ثواب داره
آره قربونت
ممنونت مي شم