PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی محصولات COMODO ← راهنمای تاپیک در پست اول و دوم

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

*Batman*
25-10-2012, 00:01
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

CIS یک محصول رایگان است که میتونه سیستم شما را با لایه های محافظتی که داره در مقابل حملات هـــکر ها و مخربها محافظت کنه.
در حال حاضر هنوز هم آنتی ویروسهایی وجود دارند که با وجود داشتن دیتابیس خوب و یا هوش مصنوعی مناسب نمیتونند از سیستم کاربران در مقابل ویروسها و تروجانهای ناشناخته محافظت بکنند و هر روز شاهد این مسئله هستیم که سیستم یکی از همین کاربران به 1 کرم و یا مخربی آلوده شده و با وجود داشتن آنتی ویروس آپدیت شده و چندین آنتی اسپای ور نتونسته جلوی خرابکاریهای مخرب رو بگیره.

Comodo Internet Security در مقابل ویروسها, تروجانها, اکسپلویت ها, کرمها و انواع و اقسام مخربهای دیگه شیوه ی دیگری را پیش گرفته. این بسته امنیتی در مرحله اول با آنتی ویروس و هوش مصنوعی که داره اقدام به مقابله با مخربهای جدید میکنه. آنتی ویروسی که داخل این بسته امنیتی قرار داره اتوماتیک آپدیت میشه و حتی در صورت نداشتن اینترنت میتونید آپدیت های اون رو از سایت اصلی Comodo دانلود کرده و آنتی ویروس را آپدیت کنید.

محصولات رایگان Comodo:

Comodo Internet Security ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Comodo Antivirus ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Comodo Antivirus for Mac ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Comodo Firewall ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Speed up Your PC (System Utilities) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Virus Cleaning (Cleaning Essentials) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
COMODO Dragon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Comodo Rescue Disk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3c6e519&key5sk2=2128&key5sk3=1351121958000&key5sk6=&key5sk7=1351109273000&key6sk1=&key6sk2=FF160&key6sk3=7&key6sk4=en-us&key6sk5=IR&key6sk6=1&key6sk7=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Comodo Secure DNS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

========================================
آرشیـــــو :
تاپیک اختصاصی محصولات COMODO || آرشیو شماره 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ||

*Batman*
25-10-2012, 03:10
آموزش نصب COMODO ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
باز گرداندن فایل از قرنطینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معرفی فایروال کومودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
معرفی Virtual Kiosk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Defense plus و Cloud Protection ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تحلیل ارتباط کمودو با اینترنت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یک نکته از کمودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یک نکته از کمودو (فایروال) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Comodo Endpoint Security Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گزارش موارد مثبت کاذب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آپدیت آفلاین دیتابیس آنتی ویروس کمودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ارسال فایل مخرب برای کومودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بعد از نصب کمودو دسترسی به شبکه LAN دچار اختلال و مشکل شد. چیکار کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نگاهی اجمالی به پیغامهای +Defense ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ورود کمودو به دنیای امنیت موبایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Block And Log IP In ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پسوردي که روي کومودو قرار دادم را فراموش کردم، چيکار کنم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بهترین تنظیمات CIS برای تست ویروسها و داشتن بالاترین امنیت برای استفاده روزمره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معرفی کامل COMODO Mobile Security ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
پیغامهای ورودی و خروجی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
منظور از ICMP چیست؟ ؛ اولویت ها در Application Rules و Global Rules ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

میزان استفاده CIS از منابع سیستم چقدر است؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

چطور آپدیت اتوماتیک CIS را غیر فعال کنیم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
CIS را نمیتونم Uninstall کنم چه کار کنم؟ آیا راه دیگری هست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تست گندزدایی آنتی ویروس کومودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
توضیحاتی در باب IDS و ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Network Attack Detection ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
جلوگیری از کنــد شدن سرعت اجرای برنامه ها ( فتوشاپ و ...) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فیلم آموزشی آپدیت آفلاین کومودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تنظیمات فایروال و نحو پاسخ دادن به سوالات فایروال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تنظیمات کومودو برای کاربران تازه کار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حل مشکل سرعت CIS با سیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رفع مشکل Remote Desktop ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
COMODO Cloud Online Storage ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در مورد گزینه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Ignore and Report as False Alert ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
About Viruscope ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) + اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات کومودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

================
=================
====================

پرسش و پاسخ :

1-تنظیمات نسخه 6 انگار با 5 فرق داره چون توی نسخه 6 جایی رو با نام Computer Security Policy پیدا نمیکنم یا
2-فایروال رو که گفتن روی حالت کاربر قرار بدیم همچین گزینه ای نداره و فقط حالت امن و تمرینی و... داره و
3-گزینه Block all incommming connections کجا هست و block icp ... که چندتا هستند اینا رو کدومش رو باید علامت بزنیم
4-کومودو رو چطور میشه فارسی کرد؟ چون دانلود کردم ولی انگلیسی هست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
---------------------------------------------------------------------
1-اگه بخوهیم روی یه سیستم که کاربر مبتدی و کم حوصله پاش نشسته باید چه تنظیماتی اعمال کرد؟
2-میخوام یه سری تنظیمات باشه که سوالات به حداقل برسه و ایمنی هم در حد مطلوب باشه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فرق بین استثنا و فایل امن چیه؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
چرا بعضی موقع ها comodo باعث هنگ کردن سیستم من میشه؟
مخصوصا برای نصب برنامه جدید که اجازه دسترسی میخواد هنگ می کنه . ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
این امکان هست که با استفاده از کومودو به هیچ ف ی ل ت ر شکنی اجازه دسترسی به اینترنت نداد؟
کومودو در مقابل متا اسپیلوتها اسیب پذیر هست یا نه؟
مشکل کرک های IDM رو چطور حل کنیم؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
================
=================
====================

نکات و توصیه ها:
همیشه explorer.exe را در حالت Custom rulset قرار بدهید.... اینجوری اولین پیغام را از explorer دریافت میکنم (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

ALI16437
25-10-2012, 18:25
با سلام ،

دوستان من نورتون انتی ویروس رو نصب کردم بعدش کنارش
کومودو اینترنت سکوریتی رو نصب کردم( البته انتی ویروسشو disableکرده بودم)
سیستم کلی کند شد و مرورگرها اصلا صفحات رو لود نمی کردنند من هم کومودو رو پاک
کردم و فقط فایروالسش رو نصب ولی بازم مشکل پا برجا بود پس کومودو رو کلا پاک کردم
مشکل حل شد و سیستم طبیعی کار میکنه میخواستم بدونم راهی هست که کومودو رو
با نورتون بشه کانفیگ کردکه کنار هم با هم کار کنند .

ممنونم علی

K1lou
27-10-2012, 09:53
با سلام ،

دوستان من نورتون انتی ویروس رو نصب کردم بعدش کنارش
کومودو اینترنت سکوریتی رو نصب کردم( البته انتی ویروسشو disableکرده بودم)
سیستم کلی کند شد و مرورگرها اصلا صفحات رو لود نمی کردنند من هم کومودو رو پاک
کردم و فقط فایروالسش رو نصب ولی بازم مشکل پا برجا بود پس کومودو رو کلا پاک کردم
مشکل حل شد و سیستم طبیعی کار میکنه میخواستم بدونم راهی هست که کومودو رو
با نورتون بشه کانفیگ کردکه کنار هم با هم کار کنند .

ممنونم علی

با سلام
من الان همین ترکیب نورتون انتی ویروس با فایروال کومودو رو کنار هم دارم و هیچ مشکلی وجود نداره هیچ تنظیم خاصی هم صورت نگرفته

دوستان در مورد ویژگیها و کاربرد virtual kiosk در کومودو 6 توضیحی میدن . آیا این قابلیت شبیه محیطهای safe pay kasper یا محیط مجازی بانک داری بیت دیفندر هست ؟
با تشکر

polestar98g
30-10-2012, 11:47
سلام دوستان يه مسأله: وقتي فايلي را در سندباکس کومودو اجرا ميکنم و مخرّب تشخيصش ميده و پنجره​اي مياد که پاکش کنه،
روي Clean کليک ميکنم ولي يه پنجره جديد مياد ميگه که پاکسازي ناموفق شد و نتونست حذفش کنه! تصوير:

:sq_3:

علّتش چيه به نظرتون؟

dolfi224
30-10-2012, 12:02
سلام
آخرین ورژن cis کدوم هست من از سایت خودش دانلود کردم 5.12.55 بود
برای نسخه 6 بتا باید از کجا دانلود کنیم ؟و دوستان امتحان کردن نسخه 6 بتا اشکال داره یا خوبه؟
یادمه قبلا یه قسمت سایتش بود می شد هر نسخه ای را جدا برای هر نوع ویندوز دانلود کرد و همینطور فایروال جدا از cis بود که پیدا نکردم الان هنوز هست ؟

jolan57
30-10-2012, 15:18
سلام دوستان يه مسأله: وقتي فايلي را در سندباکس کومودو اجرا ميکنم و مخرّب تشخيصش ميده و پنجره​اي مياد که پاکش کنه،
روي Clean کليک ميکنم ولي يه پنجره جديد مياد ميگه که پاکسازي ناموفق شد و نتونست حذفش کنه! تصوير:
؟
سلام
این مشکل در ورژن 6 حل شده و من با 6 بتا این مشکل رو ندارم , منم در ورژن 5 این مشکل رو داشتم

سلام
آخرین ورژن cis کدوم هست من از سایت خودش دانلود کردم 5.12.55 بود
برای نسخه 6 بتا باید از کجا دانلود کنیم ؟و دوستان امتحان کردن نسخه 6 بتا اشکال داره یا خوبه؟
یادمه قبلا یه قسمت سایتش بود می شد هر نسخه ای را جدا برای هر نوع ویندوز دانلود کرد و همینطور فایروال جدا از cis بود که پیدا نکردم الان هنوز هست ؟
همین ورژنی که دانلود کردین آخرین ورژن فاینال هست
نه چه اشکالی داره خیلی هم خوبه هر باگی هم مشاهده کردین گزارش میکنید که البته من باگی ندیدم
دانلود ورژن بتا کمودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
همین ورژنی که دانلود میکنید یا کردین قبل از نصب customize (اگه اشتباه نکنم ) رو میزنید و تیک آنتی ویروس رو برمیدارین

M e i s a m
30-10-2012, 15:54
تفوت نسخه 6 بتا با 5 فاینال چی هست و چه ویژگی هایی بهش اضافه شده؟

saeediranzad
30-10-2012, 16:07

علّتش چيه به نظرتون؟
سلام
این به شما میگه که هر بدافزاری به سادگی قابل پاک کردن نیست و اینکه آیا میخواهید پشتیبانی زنده (یعنی درجا و همون لحظه توسط کارشناس) داشته باشید؟
من اولین بار که کومودو گرفتم، پشتیبانی یا همون Geek Buddy مجانی بود و دو بار جلوی چشمم مشکلم را رفع کردند. ولی الآن انگار پولیه.
یه نکته دیگه لینک Malware List هست که گوشه پایین راست میبینید. یعنی خودتون میتونید توی لیست بگردید و اگر مورد شما در لیست نبود، از پاک کردنش صرف نظر کنید.
در گیک بادی جدید امکانی بنام AntiError افزوده شده که من در ویندوز8 نصب شده دارم. البته هنوز ازش استفاده نکردم. ولی گویا نوعی دیتابیس هست که میشه انواع خطاها در آن یافت.

xman681
30-10-2012, 17:31

علّتش چيه به نظرتون؟

سلام

البته چند تا علت برای حذف نشدن مالویر ها هست که البته فکر نکنم این مربوط به این باشه
ولی در کل :

1- مخرب داره اجرا میشه = که در نتیجه باید در حالت بوت حذف بشه
2- مخرب کد در فایل اصلی ویندوز شما ترزیق کرده است که متاسفانه امکان حذف نیست و در صورت حذف اجباری هم ویندوز دیگه اجرا نخواهد شد

موفق باشید

polestar98g
30-10-2012, 20:22
سلام
این مشکل در ورژن 6 حل شده و من با 6 بتا این مشکل رو ندارم , منم در ورژن 5 این مشکل رو داشتم

سلام
این به شما میگه که هر بدافزاری به سادگی قابل پاک کردن نیست و اینکه آیا میخواهید پشتیبانی زنده (یعنی درجا و همون لحظه توسط کارشناس) داشته باشید؟

سلام
البته چند تا علت برای حذف نشدن مالویر ها هست که البته فکر نکنم این مربوط به این باشه
ولی در کل :
1- مخرب داره اجرا میشه = که در نتیجه باید در حالت بوت حذف بشه
2- مخرب کد در فایل اصلی ویندوز شما ترزیق کرده است که متاسفانه امکان حذف نیست و در صورت حذف اجباری هم ویندوز دیگه اجرا نخواهد شد
موفق باشید
سلام خيلي ممنون از راهنماييتون
آخه اين خطا را هميشه ميده! يعني هر وقت که خواسته​ام روي Clean کليک کنم اين پيغام اومده و من روي No کليک کرده​ام
وقتي روي Yes کليک مي​کنم ميره به گيک​بادي و اينها که من نميخوام
ولي مخرّب مورد نظر به طور دستي به راحتي حذف ميشه، پس در حال اجرا نيست يه علت ديگه داره
به نظر ميرسه که حرف عباس آقا درسته يعني يه باگ مربوط به کومود هستش که در نسخه جديد برطرف شده، والله أعلم. :دي

Hidden-Hunter
31-10-2012, 13:36
سلام خيلي ممنون از راهنماييتون
آخه اين خطا را هميشه ميده! يعني هر وقت که خواسته​ام روي Clean کليک کنم اين پيغام اومده و من روي No کليک کرده​ام
وقتي روي Yes کليک مي​کنم ميره به گيک​بادي و اينها که من نميخوام
ولي مخرّب مورد نظر به طور دستي به راحتي حذف ميشه، پس در حال اجرا نيست يه علت ديگه داره
به نظر ميرسه که حرف عباس آقا درسته يعني يه باگ مربوط به کومود هستش که در نسخه جديد برطرف شده، والله أعلم. :دي

وقتی کاربری از نسخه فایروال تنها استفاده بکند این مشکل براش ایجاد میشه ولی اگر سوییت کامل را نصب بکنید / این مشکل برطرف می شود !

kaivanika
02-11-2012, 17:30
این ورژ« از کمودو که مدتیه تبلیغش هست و تکنلوژی جدیده داره آماده شده ؟ من یه مدت دور بودم

saleh derakhshan
03-11-2012, 14:04
سلام به همه آقایون من حدود 6 ماه پیش از طریق یکی از دوستانم در آلمان -- سریال نسخه پرو رو بدست آوردم تا اینکه امروز یک سال شماره سریال تموم شده و متاسفانه برنامه کاملا دی اکتیو شده و هرجا رو گشتم جایی نبود که برگرده به حالت اینترنت سکیورتی معمولی که رایگان هست ... بخاطر حدود 50 تا آی پی رنج که در بلاک لیست فایروال قرار دادم خیلی سخته که کلا جای کمودو رو با برنامه دیگری عوض کنم ... تقاضا دارم کسی از دوستان میتونه راهنماییم کنه ؟ الان دارم نسخه 6 بتا رو دانلود میکنم که همین نسخه خودم رو آپگرید کنم روی اون ... اصلا امکانش هست ؟؟ کسی سریال 2012 پرو داره ؟ خیلی شوکه شدم کمودو بعد از پایان دوره لایسنس بطور کامل دی ایکتیو میکنه بر خلاف بقیه کمپانی های ارایه دهنده اینترنت سکورتی!!اینم عکسی از الان سکیورتی من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hsj110
03-11-2012, 15:13
سلام به تمامی دوستان
چطور میشه تو ورژن ۶ کومودو رو طوری تنظیم کرد که بدون اجازه فایل رو قرنطینه نکنه ..
ممنون

saleh derakhshan
03-11-2012, 15:24
با سلام ...

امروز لایسنس
Comodo Internet Security Pro 2012
من تموم شد
و بر خلاف سایر کمپانی های سازنده اینترنت سکیورتی
کمودو کاملا برنامه خودش رو دی اکتیو میکنه .. حتی یه آنتی ویروس ساده !!!
هر جاش رو هم که گشتم جایی نبود که برگرده به حالت اینترنت سکیورتی ساده که رایگان هست ...
کسی شماره سریال ولید داره ؟؟
اگر نسخه 6 بتا رو روی این نسخه نصب کنم مشکل برطرف میشه ؟؟
لطفا راهنمایی کنید ..

jolan57
03-11-2012, 15:55
این ورژ« از کمودو که مدتیه تبلیغش هست و تکنلوژی جدیده داره آماده شده ؟ من یه مدت دور بودم
بله آماده شده ولی هنوز بتا هست

سلام به تمامی دوستان
چطور میشه تو ورژن ۶ کومودو رو طوری تنظیم کرد که بدون اجازه فایل رو قرنطینه نکنه ..
ممنون
سلام
از این مسیر:
advanced setting - security setting - antivirus -realtime scan
تیک گزینه Do not show Antivirus alert رو بردارین

Hidden-Hunter
03-11-2012, 17:49
سلام به همه آقایون من حدود 6 ماه پیش از طریق یکی از دوستانم در آلمان -- سریال نسخه پرو رو بدست آوردم تا اینکه امروز یک سال شماره سریال تموم شده و متاسفانه برنامه کاملا دی اکتیو شده و هرجا رو گشتم جایی نبود که برگرده به حالت اینترنت سکیورتی معمولی که رایگان هست ... بخاطر حدود 50 تا آی پی رنج که در بلاک لیست فایروال قرار دادم خیلی سخته که کلا جای کمودو رو با برنامه دیگری عوض کنم ... تقاضا دارم کسی از دوستان میتونه راهنماییم کنه ؟ الان دارم نسخه 6 بتا رو دانلود میکنم که همین نسخه خودم رو آپگرید کنم روی اون ... اصلا امکانش هست ؟؟ کسی سریال 2012 پرو داره ؟ خیلی شوکه شدم کمودو بعد از پایان دوره لایسنس بطور کامل دی ایکتیو میکنه بر خلاف بقیه کمپانی های ارایه دهنده اینترنت سکورتی!!اینم عکسی از الان سکیورتی من [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام

ببین این بکارت میاد :

ff255742-2270-4cda-85c1-f18e31642941

saleh derakhshan
03-11-2012, 22:31
سلام

ببین این بکارت میاد :

ff255742-2270-4cda-85c1-f18e31642941

خیر از جوونیت ببینی
:36:

یه جایی دیدم که چطوری میشه قظیه فول اسکن کردن رو پیچوند // الان برای من اعلان زرد زده که فول اسکن لازمه با این حجم هارد هم 5-6 ساعت طول میکشه .. اینم اگه بگید چیکار کنم ممنون میشم

jolan57
03-11-2012, 22:42
خیر از جوونیت ببینی
:36:

یه جایی دیدم که چطوری میشه قظیه فول اسکن کردن رو پیچوند // الان برای من اعلان زرد زده که فول اسکن لازمه با این حجم هارد هم 5-6 ساعت طول میکشه .. اینم اگه بگید چیکار کنم ممنون میشم

saleh derakhshan
03-11-2012, 23:00

از شما هم سپاسگذارم /// عجب سرعت اسکنش بالا رفته !!!!
سه و نیم ترابایت رو در حدود 20 دقیقه فول اسکن کرد

تنها چیزی که من رو عاشق این برنامه کرد .. محافظت کامل در مقابل داس اتک DDOS بوده و هست .. کاری که هیچکدام از پکیج های پر آوازه مثل ایست و کاسپارسکی و ای وی جی و آواست برای من نکردن ... جوری دداس میشدم با اونا که کلا مودم ای دی اس الم رو باید ریست میکردم !

Jadda
03-11-2012, 23:13
با سلام

اینجا قصد دارم در مورد Virtual Kiosk یا کیوسک مجازی کومودو مختصر توضیحی بدم. VK امکانیست جدید از کومودو که در ورژن 6 میتوانیم از آن استفاده بکنیم.

کومودو در یک جمله کیوسک مجازی را اینطور تعریف میکنه:

Virtual Kiosk is a sandboxed operating system

خب، در واقع کیوسک یک محیط مجازی برای اجرای فایلها و برنامه ها است. و فرقش با سندباکس کومودو در این است که در سندباکس شما میتونید یک فایل را برنامه را اجرا کنید ولی کیوسک کلا یک محیط و یک OS مجازی را در اختیار شما قرار میده!

میتوانید هر برنامه ای را در کیوسک نصب و بعد از آن اجرا کنید( مشابه یک Virtual Machine و ویندوز مجازی) و هیچ اثری از آن برنامه و تغییرات حاصله بر روی سیستم اصلی خود نداشته باشید. در واقع شما بر روی سیستم خود دو محیط دارید یکی ویندوز اصلی و یکی کیوسک مجازیVK؛

خب این میتونه امکان مناسبی باشه برای نصب و اجرای برنامه ها و علی الخصوص نصب و اجرای برنامه های بتا و تست آنها....و امکان دیگه اجرای هر نوع فایل مثل انواع ویروسها و مخربهاست بدون اینکه کوچکترین خطری سیستم اصلی شما را تهدید کنه.

نکته بعدی که کیوسک برای ما مهیا کرده محیطی امن برای فعالیتهای مرتبط با اینترنت هست، با اجرای مرورگرها در کیوسک و بعد گشت وگذار در فضای نت ، بدون ترس از وب سایتهای مخرب و ویروسها و روتکیتها و نرم افزارهای جاسوسی و.... و وجود یک صفحه کلید مجازی در کیویسک این امکان وجود دارد که به راحتی و اطمینان رمزهای ورود و نام کاربری و شماره های کارت اعتباری و ... را وارد و مورد استفاده قرار بدهیم به دور از تهدید انواع کیلاگرها...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکاتی در مورد کیوسک:

جهت پاکسازی کیوسک ( همچنین سندباکس) از ردپای فایلها و هر آنچه در آن اتفاق افتاده است از Reset Sandbox استفاه میکنیم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

میتوان آپشنها را روی تسکبار قرار دهید:

قرار دادن پسورد بر روری کیوسک جهت خروج:

Shared Space چیست؟ فضا و فولدر و پل ارتباطی بین سیستم اصلی و کیوسک( به عنوان مثال اگر فایلی را از اینترنت از محیط کیوسک دانلود کردیم میتوان جهت انتقال به سیستم اصلی از طریق Shared Space استفاده و در واقع فایل را در پوشه Shared Space ذخیره کنیم:

میتوان مکانهای دیگری را هم به کومودو معرفی کرد تا از طریق کیوسک و سیستم اصلی قابل دسترسی باشند:

با کلیک بر روی VK در محیط کیوسک به تنظیماتی میرسیم که میتوان اینترفیس کیوسک را به حالت Classic و Table انتخاب نمود. و همچنین برای سوییچ به ویندوز آپشن Switch to Windows و با انتخاب Exit هم کیوسک shut down خواهد شد( در صورت قرار دادن پسورد و باید پسورد را وارد کنید)

saleh derakhshan
04-11-2012, 01:52
در نسخه 5 در تنظیمات فایروال جایی بود که لیست تمام برنامه هایی که در حال حاضر دارن از شبکه استفاده میکنند با پورتهای مورد استفاده و حجم پهنای باند و آی پی های متصل وجود داشت در نسخه 6 این جدول کجاست ؟؟

Jadda
04-11-2012, 19:47
در نسخه 5 در تنظیمات فایروال جایی بود که لیست تمام برنامه هایی که در حال حاضر دارن از شبکه استفاده میکنند با پورتهای مورد استفاده و حجم پهنای باند و آی پی های متصل وجود داشت در نسخه 6 این جدول کجاست ؟؟

سلام

اون بخش از فایروال حذف شده!( البته فعلا)

الان از این مسیر:

General Tasks -> Advanced Tasks -> Watch Activity -> Network

saleh derakhshan
06-11-2012, 01:55
سلام

اون بخش از فایروال حذف شده!( البته فعلا)

الان از این مسیر:

General Tasks -> Advanced Tasks -> Watch Activity -> Network

این موضوع واقعا یه باگ وحشتناک برای این نسخه بتا هست !!!! /// چیزی که شما گفتید و منم غیر اون چیزی پیدا نکردم یه پکیج مثل تسک منجیر ویندوز هست که بطور کاملا تفاوت داره به پنل فایروال .. یه مثال ساده اینکه فرضا شما در واچ اکتیویتی به مقدار فضای اشتغال شده از رم .. مقدار درگیری سی پی یو و مشخصات فایلی یک برنامه قابل رویت هست که بیشتر جنبه سیستم منیجر داره ولی در پنل فایروال ما به آی پی سروری که برنامه ای به آن متصل شده .. آی پی های دیگری که از طریق آن برنامه به ما متصل است .. مقدار حجم داده منقل شده یا گرفته شده با آی پی و یا آی پی های متعلق به یک برنامه سر و کار داریم ...
امیدوارم در نسخه اصلی حتما این موضوع برگردانده شده باشه چون واقعا مبحث بسیار مهمیه !

Jadda
07-11-2012, 18:55
1-این موضوع واقعا یه باگ وحشتناک برای این نسخه بتا هست !!!! /// 2-چیزی که شما گفتید و منم غیر اون چیزی پیدا نکردم یه پکیج مثل تسک منجیر ویندوز هست که بطور کاملا تفاوت داره به پنل فایروال .. 3-یه مثال ساده اینکه فرضا شما در واچ اکتیویتی به مقدار فضای اشتغال شده از رم .. مقدار درگیری سی پی یو و مشخصات فایلی یک برنامه قابل رویت هست که بیشتر جنبه سیستم منیجر داره ولی در پنل فایروال ما به آی پی سروری که برنامه ای به آن متصل شده .. آی پی های دیگری که از طریق آن برنامه به ما متصل است .. مقدار حجم داده منقل شده یا گرفته شده با آی پی و یا آی پی های متعلق به یک برنامه سر و کار داریم ...
امیدوارم در نسخه اصلی حتما این موضوع برگردانده شده باشه چون واقعا مبحث بسیار مهمیه !

سلام علیکم.

1- منظورم این بود که بخش View Active Connections از فایروال حذف شده، نه اینکه کلا از کومودو حذف شده باشه و مدیریت و بررسی کانکشنها و فایلها و برنامه های متصل به شبکه برداشته شده باشه!

2- در اینکه KS یک تسک منیجر پیشرفته هست که عرضی نیست ! ولی من تب Network را عرض کردم خدمتتون...خوب برو نگاه کن ببین قابلیتهای یک View Network را نداره؟

3- دقیقا اینها را داره....پورت مبدا و مقصد رو نشون میده + آدرس رو نشون میده=> منظورم از آدرس دقیقا آدرس هست! ولی در نسخه قبلی آدرس را به شکل ip نشون میدا اما الان داره domainname رو نشون میده. مقدار حجم رو هم به نحوی نشون میده

حالا نمیخوام بگم کامل هست و نیازی به بهبود نداره ، برای همین عرض کردم فعلا
چون اعتقاد دارم در نسخه نهایی کمی بهتر میشه.

الان تنها مشکلش اینه که برای کانکشنهای اکتیو، ترمینیت کانکشن نداره. که فکر میکنم اضافه بکنند. همین.

این عکسها هم مربوط به پستم هست که ببینید:

G.R.E.E.N
08-11-2012, 12:51
سلام
میشه در مورد برنامه GeekBuddy که همراه با اینترنت سکوریتی نصب میشه توضیح بدین؟
نصبش لازمه یا نه؟

K1lou
08-11-2012, 12:54
سلام
میشه در مورد برنامه GeekBuddy که همراه با اینترنت سکوریتی نصب میشه توضیح بدین؟
نصبش لازمه یا نه؟

با سلام
geekbuddy در واقع سرویسی هست که کارشناسان کومودو در زمانی که سیستم شما با مشکلی مثل ویروسی شدن مواجه میشه به سیستم شما وصل میشه تا مشکل رو حل کنه و مخصوص نسخه های پولی هست البته در نسخه رایگان هم مطمئن نیستم تا چند روز قابل استفاده هست فکرمی کنم 90 روز کار میکنه
به نظر من لازم نیست برای نسخه رایگان که ما استفاده می کنیم

Hidden-Hunter
08-11-2012, 13:32
از شما هم سپاسگذارم /// عجب سرعت اسکنش بالا رفته !!!!
سه و نیم ترابایت رو در حدود 20 دقیقه فول اسکن کرد

تنها چیزی که من رو عاشق این برنامه کرد .. محافظت کامل در مقابل داس اتک DDOS بوده و هست .. کاری که هیچکدام از پکیج های پر آوازه مثل ایست و کاسپارسکی و ای وی جی و آواست برای من نکردن ... جوری دداس میشدم با اونا که کلا مودم ای دی اس الم رو باید ریست میکردم !

شما باید کسپرسکی را تنظیم کنید تا این مشکلات پیش نیاد.
هرسوییتی نیاز به تنظیمات داره و با تنظیمات پیشفرض ، بله شاید امنیتی را برای شما ایجاد نکنه : دی

SURIV
08-11-2012, 18:23
با سلام
من فایروال کومودو 5.12 رو دیروز از سایتش دانلود و نصب کردم
الان که با سایت pcflank تست گرفتم نتایج رضایت بخش نبود
مثلا در مورد پورتهای سیستم با وجود اینکه تنظیم stealth ports رو روی Block All Incomming گذاشتم باز هم سایت pcflank گفت پورتهای سیستم visible هستن البته پورتها رو بستم ولی میگه visible هستن
می خواستم بدونم مشکل از سایته یا فایروال؟
و اینکه اگه از فایروال هست چه تنظیمی واسش بهتره؟
با تشکر

Jadda
08-11-2012, 20:00
با سلام
من فایروال کومودو 5.12 رو دیروز از سایتش دانلود و نصب کردم
الان که با سایت pcflank تست گرفتم نتایج رضایت بخش نبود
مثلا در مورد پورتهای سیستم با وجود اینکه تنظیم stealth ports رو روی Block All Incomming گذاشتم باز هم سایت pcflank گفت پورتهای سیستم visible هستن البته پورتها رو بستم ولی میگه visible هستن
می خواستم بدونم مشکل از سایته یا فایروال؟
و اینکه اگه از فایروال هست چه تنظیمی واسش بهتره؟
با تشکر

سلام

در حالت عادی همون تنظیمی که فرمودید خیلی خوبه، مگر اینکه دستی تنظیماتی را اضافه بکنیم که بهتر یا بدتر بشه...

من الان در pcflank تست کردم که خوب بود؛این :

یکسری تست در سایت grc هست که میتونید انجام بدید ببینید پورتها را open نشون میده؟

این تست من:

SURIV
09-11-2012, 03:00
سلام
فکر کنم تو کامنت قبلی خوب منظورمو نرسونده بودم
من تست grc رو قبل از pcflank انجام داده بودم و گفته بود کامپیوتر شما امنه امنه Very Secure {متاسفانه عکسایی که گذاشتینو نتونستم بالا بیارم}
تو pcflank همه پورتهای کامپیوتر به جز پورت 139 و 137 رو stealthed نشون میداد ولی این دو تا پورت رو closed نشون میداد
می خواستم بپرسم آیا تنظیمی نیست که این دو تا پورت رو هم stealthed کرد؟
با تشکر

dubarareeh
09-11-2012, 04:18
یه سوال داشتم من نسخه 5.2 رو برای ویندوز 8 64بیتی نصب کردم بعد از نصب و ریستارت سیتم وقتی وارد لاگین میکنم یه صفحه سیاه میاد و هیچی نیست و وقتی کمودو رو حذف میکنم درست میشه از چی میتونه باشه

Jadda
09-11-2012, 04:39
سلام
من تست grc رو قبل از pcflank انجام داده بودم و گفته بود کامپیوتر شما امنه امنه Very Secure {متاسفانه عکسایی که گذاشتینو نتونستم بالا بیارم}
تو pcflank همه پورتهای کامپیوتر به جز پورت 139 و 137 رو stealthed نشون میداد ولی این دو تا پورت رو closed نشون میداد
با تشکر

سلام

آهان حالا متوجه شدم.
به نظرم همین خوبه. همینکه بسته نشون باز نشون نمیده خوبه. میتونید کلا NetBIOS را دیسیبل بکنید.
از کانکشنت Properties بگیر و سربرگ Networking و پروتکل TCP/IPv4 و بعد Properties و حالا Advanced و تب WINS و Disable NetBIOS

یه سوال داشتم من نسخه 5.2 رو برای ویندوز 8 64بیتی نصب کردم بعد از نصب و ریستارت سیتم وقتی وارد لاگین میکنم یه صفحه سیاه میاد و هیچی نیست و وقتی کمودو رو حذف میکنم درست میشه از چی میتونه باشه

نسخه قبلی کومودو را پاک کن و این نسخه جدید را نصب کن ببین درست میشه( دو ساعت پیش منتشر شده):

COMODO Internet Security 5.12.256249.2599 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

*Batman*
09-11-2012, 05:11
سلام
با تشکر

سلام و با اجازه:
pcflank مشکل داره!
منم قبلا نورتون رو باهاش تست کردم و بعدا معلوم شد که مشکل از فایروال نیست و pcflank بعضی از پورتها رو به اشتباه بسته نشون میده.
GRC بهتر کار میکنه.

G.R.E.E.N
09-11-2012, 12:17
سلام
میخواستم بدونم قدرت آنتی ویروس کومودو در چه حده؟
فایروالش که میدونم خیلی خوبه

jolan57
09-11-2012, 13:31
سلام
میخواستم بدونم قدرت آنتی ویروس کومودو در چه حده؟
فایروالش که میدونم خیلی خوبه
اگر کار با کمودو رو یاد بگیرین فایروال به قدری قدرتمند هست که شما اصلا نیازی به آنتی ویروس ندارین
با این حال کمودو آنتی ویروس برای تامین امنیت سیستم کفایت میکنه و گزینه دیگه هم استفاده از آوست فری آنتی ویروس (نیاز به چیزپی ان برای آپدیت ) - آویرا فری و کینگسافت (کینگسافت+موتور آویرا ) هست

pouyasony
09-11-2012, 13:45
دوستان من کار با این نرم افزارو بلد نیستم چطور میتونم اون برنامه هایی که خود به خود از اینترنت استفاده میکنن رو جلوشونو بگیرم تا دیگه بیخودی از ترافیکم استفاده نشه

Jadda
09-11-2012, 14:39
دوستان من کار با این نرم افزارو بلد نیستم چطور میتونم اون برنامه هایی که خود به خود از اینترنت استفاده میکنن رو جلوشونو بگیرم تا دیگه بیخودی از ترافیکم استفاده نشه

سلام

1-روی آیکون کومودو کنار ساعت ویندوز ، کلیک راست بکنید و فایروال را بزارید روی Custom Policy ؛ اینجوری هر برنامه ای که قصد برقراری ارتباط با شبکه رو داره کومودو بهتون اطلاع میده و میتونید اجازه دسترسی را بدهید یا اینکه بلوک بکنید و اجازه وصل شدن برنامه به نت را ندهید.

1-ضمنا به این مسیر برید و برنامه هایی که براشون قانونی ساخته شده که اجازه دسترسی به اینترنت رو دادید را از لیست حذف بکنید:

======

نکته :

آنتی ویروس کومودو خوبه.....

در کنارش از هر مکمل دیگری که در کنار هر آنتی ویروی دیگری نصب میکنید، نصب کنید.( جمله پیچید نیست) یعنی=> Malwarebytes و HitmanPro و VTUploader یا هر چیز دیگری که دوست دارید. چه آنتی اصلیتون کومودو باشه چه نباشه.....

shahram20
09-11-2012, 14:57
دوستان اگه امکانش هست یک سریال معتبر برای Comodo Firewall Pro 5.12.256249.2599 معرفی کنن.

با تشکر

Jadda
09-11-2012, 15:05
دوستان اگه امکانش هست یک سریال معتبر برای Comodo Firewall Pro 5.12.256249.2599 معرفی کنن.

با تشکر

سلام مجدد

من نمیدونم وقتی کومودو داره اینترنت سکیوریتی رایگان میده؛ چرا میرید دنبال نسخه پولی؟؟ که حالا در به در دنبال سریال باشد!

یکی به این سوال من جواب بده!!

shahram20
09-11-2012, 16:19
سلام مجدد

من نمیدونم وقتی کومودو داره اینترنت سکیوریتی رایگان میده؛ چرا میرید دنبال نسخه پولی؟؟ که حالا در به در دنبال سریال باشد!

درود

حق با شماست،

چند تا سئوال هم داشتم اگه امکانش هست راهنمایی کنید. چون احتمال داره این سئوالات واسه سایر دوستان هم پیش بیاد

"با تشکر "

استفاده ی همزمان از دو محصول امنیتی COMODO Internet Security و Avast Free Antivirus آیا بر عملکرد سیستم تأثیر میذاره؟ ( در حالت کار با اینترنت و یا حالت آفلاین )

بهترین حالت تنظیم برای Comodo Firewall چیه؟ ( ممنون میشم اگه به صورت تصویری نشون بدید )

آیا Comodo Firewall مانند ZoneAlarm Pro قابلیت مخفی سازی IP رو داره؟

و اینکه سیستم رو تو سایت PC Flank به صورت Quick Test اسکن کردم و نتیجه این شد ( البته باید عرض کنم من با آخرین ورژن مرورگر Google Chrome که قابلیت Do Not Track هم فعال بود تست کردم ضمن اینکه Avast Free و Comodo Firewall به طور همزمان، فعال و

فول آپدیت - آخرین ورژن، تو سیستم داشتم ) :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] for vulnerabilities of your computer system to remote attacks

We have scanned your system for open ports and for ports visible to others on the Internet. As a rule an open port means your computer is vulnerable to attacks by crackers. They gain access to your computer and its files through these open ports.

Warning!
The test found visible port(s) on your system: 21, 23, 80, 135, 137, 138, 139

Recommendation:
Install personal firewall software. PC Flank recommends Outpost Firewall Pro ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

If you have already installed and are using a firewall, check if it is set to make all the ports of your computer invisible (hidden). If it is, then get new firewall software and redo this test.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] horse check

The test scanned your system to find signs of a Trojan. If a Trojan horse is on your computer a cracker can access your system's files and your personal data.

Safe!
There is no evidence of a Trojan horse on your system.

Recommendation:
The absence of a Trojan horse on your system does not mean this problem cannot happen, of course. Anti-virus and/or anti-Trojan software should be installed and used on your system. Anti-trojans to consider are: The Cleaner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),PestPatrol ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) or Tauscan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).

If you already use this type of software on your system, its virus definitions (virus database) should regularly be updated.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] privacy check

The test checked if your web browser reveals any private information while you visit Web sites. Usually such information is: the last site visited, your locale and who your Internet Service Provider is.

Attention! Your browser is not private. Privacy is 50%
While visiting web sites your browser sends information about previous sites you have visited.

Recommendation:
Install a personal firewall program. If you already have a firewall, adjust it to block this information.

matin 99
09-11-2012, 16:23
سلام

کسی نمیدونه این ورژن جید کمودو سکیوریتی کی منتشر میشه؟

فایروالشم که امروز پیغام میداد که ابدیتم کنید.منظور این ابدیت جدید ارتقا به ورژن جدیده؟

shahram20
09-11-2012, 16:29
سلام

کسی نمیدونه این ورژن جید کمودو سکیوریتی کی منتشر میشه؟

فایروالشم که امروز پیغام میداد که ابدیتم کنید.منظور این ابدیت جدید ارتقا به ورژن جدیده؟

درود

بفرما دوست عزیز، اینم لینک مستقیم از خود سایت کومودو ------------------------> COMODO Internet Security 5.12.256249.2599

matin 99
09-11-2012, 16:37
ممنون دوست عزیز از جوابتون

منظورم اینه که این ورژن همونیه که تو حالت بتا بود و حالا نهاییش منتشر شده یا فقط یه ابدیت به نسخه بالاتر؟

shahram20
09-11-2012, 16:44
ممنون دوست عزیز از جوابتون

منظورم اینه که این ورژن همونیه که تو حالت بتا بود و حالا نهاییش منتشر شده یا فقط یه ابدیت به نسخه بالاتر؟

نسخه 5.1 که آپدیت شده

Changes in COMODO Internet Security 5.12.256249.2599 – 08 November, 2012:
* IMPROVED! Windows 8 Support
* FIXED! PPPoE protocol driver conflicts with firewall driver in Windows 8

اونی که شما گفتین نسخه ی 6 هستش که هنوز بصورت بتا عرضه میشه یعنی این ورژن: COMODO Internet Security 6.0.252829.2560 Beta

موفق باشید.

kases
09-11-2012, 17:16
سلام مجدد

سلام
شاید فکر میکنند نسخه پولی قوی تره و امنیت رو بهتر میتونه تامین کنه امادر مورد کمودو این فکر اشتباست تا اونجایی که امکانات نسخه فری با پولی یکیه هیچ فرقی نداره:46:

Jadda
09-11-2012, 22:38
درود

حق با شماست،

چند تا سئوال هم داشتم اگه امکانش هست راهنمایی کنید. چون احتمال داره این سئوالات واسه سایر دوستان هم پیش بیاد

"با تشکر "

1-استفاده ی همزمان از دو محصول امنیتی COMODO Internet Security و Avast Free Antivirus آیا بر عملکرد سیستم تأثیر میذاره؟ ( در حالت کار با اینترنت و یا حالت آفلاین )

2-بهترین حالت تنظیم برای Comodo Firewall چیه؟ ( ممنون میشم اگه به صورت تصویری نشون بدید )

3-آیا Comodo Firewall مانند ZoneAlarm Pro قابلیت مخفی سازی IP رو داره؟

و اینکه سیستم رو تو سایت PC Flank به صورت Quick Test اسکن کردم و نتیجه این شد ( البته باید عرض کنم من با آخرین ورژن مرورگر Google Chrome که قابلیت Do Not Track هم فعال بود تست کردم ضمن اینکه Avast Free و Comodo Firewall به طور همزمان، فعال و

فول آپدیت - آخرین ورژن، تو سیستم داشتم ) :

.

سلام

1-به صورت ترکیبی بهتره فایروال کومودو را کنار یک آنتی ویروس نصب بکنید، ضمن اینکه من یک اینترنت سکیوریتی واحد رو ترجیح میدم.

2-اینجا یکسری تنطیمات هست که خوبه، بیشتر دیگه نیازی نیست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3- خیر

4-
PC Flank که داره تبلیغ یک فایروال دیگه رو میکنه: د ی

aylar6888
11-11-2012, 11:18
سلام:
نسخه پولی هر نرم افزاری که نیاز به آپدیت دایم و اتصال اینترنتی داره واقعا بی معناست.مگه مدیران این کمپانیها که چنین نرم افزارهایی بیرون میدن و اصولا کارشون مبارزه با همین کارا مثل پچ کردنه اینقد احمقن که بذارن ما به راحتی آپدیت کنیم اونم از سرور اصلی آپدیتشون اون روزی چند بار؟؟؟؟؟زهی خیال باطل...
پس بهتره هم به اینکارشون که لطف میکنن و نرم افزار رایگان اونم با همون امکانات برامون میذارن احترام بذاریم و هم به شعور و درک بالای خودمون...

dolfi224
11-11-2012, 12:07
سلام
این این سیستم ابری چقدر از حجم اینترنت را می گیره اگه خاموش باشه و آنتی ویروس آپدیت باشه توی شناسایی چقدر تاثیر بگذاره؟(کلا نمی خوام غیر آپدیت دیگه cis حجمی از نتم بگیره)
در مورد وژن 6 بتا هم بعد چند روز گاهی بالا نمی آمد وقتی ارتباط شبکه با مودم را قطع می کردم فعال می شد و باز می شد و دوباره که وصل می کردم باز نمی شد و یک بارم صفحه مرگ اومد
سیستم غیر فعال کردنش هم خیلی خوبه هم میشه راحت ازش خارج شد و یا با یک کلیک ساده آنتی ویروسش غیر فعال بشه و یه بار که غیر فعال بود خواست به نت وصل بشه ! فکر کنم آخرش کاملا غیر فعال نشه
میشه یه توضیحی در مورد defence بدید.

Jadda
11-11-2012, 20:02
سلام
1-این سیستم ابری چقدر از حجم اینترنت را می گیره اگه خاموش باشه و آنتی ویروس آپدیت باشه توی شناسایی چقدر تاثیر بگذاره؟(کلا نمی خوام غیر آپدیت دیگه cis حجمی از نتم بگیره)
2-در مورد وژن 6 بتا هم بعد چند روز گاهی بالا نمی آمد وقتی ارتباط شبکه با مودم را قطع می کردم فعال می شد و باز می شد و دوباره که وصل می کردم باز نمی شد و یک بارم صفحه مرگ اومد
3-سیستم غیر فعال کردنش هم خیلی خوبه هم میشه راحت ازش خارج شد و یا با یک کلیک ساده آنتی ویروسش غیر فعال بشه
4-و یه بار که غیر فعال بود خواست به نت وصل بشه ! فکر کنم آخرش کاملا غیر فعال نشه
5-میشه یه توضیحی در مورد defence بدید.

سلام علیکم

1- من فکر نمیکنم اونقدر از حجمتون را بگیره که قابل توجه باشه. چون قرار نیست فایلی آپلود بشه( مگر اینکه شما خودتون فایل مشکوکی را به سرور کومودو بفرستید یا آپشنهای مربوطه را فعال کنید، یا موقع پاسخگویی به سوالات کومودو تیک گزینه ارسال فایل برای کومودو را بزنید که این بحثش فرق میکنه و خودتون با اختیار خودتون و آگاهانه انجام دادید) در غیر این صورت بیشتر چک کردن هش فایل است در FLS کومودو. من توصیه نمیکنم که غیر فعالش کنید. چون توی شناسایی تاثیر میزاره. مخصوصا شکار مخربهای جدید که از دست دیتابیس و هوش مصنوعی رد میشن بررسی آنلاین خیلی مفیده و میتونه درصد قابل قبولی از این نمونه های Zero- day را شناسایی کنه.

2- در مورد نسخه بتا خب، مشکلاتی داره که باید مرتفع بشه ....کسی نباید از نسخه بتا استفاده بکنه.

3- سیستم غیر فعال کردنش هم بقول شما خوبه و بهبود هم پیدا کرده با افزودن تایمر و زمان دیسیبل کردن ماژولها که نکته مثبتی هست.

4- اینکه میفرمایید وقتی غیر فعال بود با شبکه در ارتباط بود، بستگی داره کدوم قسمتش رو غیر فعال کرده باشید. به هر حال پروسه cmdagent ارتباطاتی برقرار میکنه با سرورهای کومودو.

5- بخش Defense plus یا به قول من دفاع پیشرفته، بر این مبنا استوار است که کومودو فایلها را به 3 قسمت تقسیم میکنه. 1-مخرب 2- سالم 3- نامشخص

فایلهای مخرب و ویرسها که توسط سیستم تشخیص که شامل دیتابیس آنتی ویروس و هوش مصنوعی و پردازش ابری و Heuristic Analysis میشه، شناسایی میشه.

میمونه دو دسته از فایلها یعنی سالم و نامشخص، که اینجا +D وارد عمل میشه، اینجوری:

فایلهای سالم که از طریق TVL یعنی Trusted Software Vendors List و همچنین چک و بررسی هش فایل در ابر یا همان FLS که میشه COMODO File Lookup Servers تشخیص داده میشه و اگر فایل یکی از این مجوزها رو بگیره اونوقت CIS فایل را به White List اضافه میکنه و اجازه اجرا فایل رو میده. بدون هیچ مشکلی و محدودیتی برای فایل.

اما اگر فایل مخرب تشخیص داده نشد و سالم هم تشخیص داده نشد میره در گروه سوم که اینجا +D دیگه واقعا! وارد عمل میشه و چون این احتمال را میده که فایل شاید یک ویروس باشه، بعد از اجرای فایل +Defense شروع میکنه به نظارت بر رفتار فایل و محدود کردن فایل ( و در این حالت نیم نگاهی به تشخیص هم داره از طریق پردازش ابری)

که +Defense در ورژن 6 شامل HIPS و Behavior Blocker میشه،

Hips که کار نظارت بر فایل و در صورت لزوم و تنظیمات با آلارمهایی شما را از رفتار فایل مطلع میکنه

اما Behavior Blocker یا همان BB از طریق اتوسندباکس کردن فایل کار نظارت بر رفتار فایل را انجام میده و در صورت مشاهده رفتارهای خطرناک و مشکوک که معمولا ویروسها انجام میدهند، اون رفتار ها و دسترسیها را به صورت اتوماتیک بلوکه میکنه در واقع BB حالا یک Auto Hips برنامه ریزی شده است). نکته اینکه اتوسندباکس لولهای مختلفی هم داره که در هر کدام فایل در شرایط سخت تری اجرا میشه.... و ظمنا در همین حین هم CIS سعی میکنه از طریق پردازی ابری و آنالیز رفتار فایل از طریق ابر، پی ببره که فایل مخرب هست یانه.

ضمن اینکه کومودو در ورژن 6 داره میره بسمت Silent Protection

همه اینها را گفتم تا برسم به اینجا که عرض کنم خدمتتون +Defense یعنی==> سیستم پیشگیری

pashangparsi6
11-11-2012, 22:37
با درود

دوستان من ویراش تازه ی دیوار آتش کودمو رو نصب کردم و زمانی که برنامه های کرک شده (برای نمونه Dorj یا IDM) رو اجرا می کنم چنین پیامی میاد و برنامه هم اجرا نمی شه:

برنامه ی IDM رو به این عنوان می شناسه:

برنامه dorj رو به عنوان این ویروس می شناسه:

البته من از این بخش کوشش کردم پوشه (فولدر) برنامه ها رو پاک معرفی کنم و ادد کنم ولی باز هم همین دشواری وجود داره...

aylar6888
12-11-2012, 12:40
سلام من الان این ورژن رو دارم و کومودو همش پیغام آپدیت میده...از کجا میتونم قبل از دانلود و آپگرید بفهمم چه ورژنی رو دارم آپدیت میکنم؟راهی هست؟؟؟؟اگه توی سایتش هم جایی میتونم مشخصات آخرین ورژن رو ببینم و اونو جدا دانلود کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] طف کنید و بهم بگین.

jolan57
12-11-2012, 13:14
با درود

دوستان من ویراش تازه ی دیوار آتش کودمو رو نصب کردم و زمانی که برنامه های کرک شده (برای نمونه Dorj یا IDM) رو اجرا می کنم چنین پیامی میاد و برنامه هم اجرا نمی شه:

درود
پست های زیر رو بخونید
جلوگیری از شناسایی فایل های کرک شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اضافه کردن فایل ها به لیست trusted ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام من الان این ورژن رو دارم و کومودو همش پیغام آپدیت میده...از کجا میتونم قبل از دانلود و آپگرید بفهمم چه ورژنی رو دارم آپدیت میکنم؟راهی هست؟؟؟؟اگه توی سایتش هم جایی میتونم مشخصات آخرین ورژن رو ببینم و اونو جدا دانلود کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] طف کنید و بهم بگین.
از لینک زیر میتونید آخرین آپدیت کمودو رو مشاهده کنید

به نظر میرسه شما آخرین ورژن رو دارید

pashangparsi6
12-11-2012, 15:47
درود
پست های زیر رو بخونید
جلوگیری از شناسایی فایل های کرک شده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اضافه کردن فایل ها به لیست trusted ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با درود دوباره

دوست گرامی از اونجایی که من تنها دیوارآتش کومودو رو نصب کردم گزینه ی نخست رو نمی تونم انجام بدم و احتمالا نیازی نیست. (تازه ترین ویرایش رو نصب کردم و با ویرایش پیشین دیوارآتش کومودو این مشکل رو نداشتم!)

گزینه ی دوم رو هم انجام می دم ولی اثر نمی کنه

Defense - computer security policy - defense rules - add - select-browse
فایل بابیلون رو انتخاب کنید و Use a Predefined policy رو بر روی trusted Applicition قرار بدید

این پیامو می ده:

با سپاس

با درود

برنامه ی IDM رو به این عنوان می شناسه:

برنامه dorj رو به عنوان این ویروس می شناسه:

البته من از این بخش کوشش کردم پوشه (فولدر) برنامه ها رو پاک معرفی کنم و ادد کنم ولی باز هم همین دشواری وجود داره...

Jadda
12-11-2012, 21:04
با درود

سلام

1- ارتباط با نت را قطع کن

2- برو به این مسیر و هر دو فایلی که فرمودید در این مسیر موجوده ؛ ادیت کن و بزارشون روی Trusted Application

D+ ->Computer Security Policy -> Defense+ Rules

3- برو قسمت +D و بخش ،Trusted Files و همون فایلهایی که کومودو مخرب میدونه (مثل IDM که از کرک استفاده کردید ، در صورت سالم بودن و
dorj) به لیست سفید اضافه بکن

نکته: اگر در مورد برنامه
dorj مطمئنید که سالمه به عنوان فالس به کومودو معرفی کنید. اگر نمیتونید؛؛ فایل را در ویروس توتال چک/اسکن کنید و لینکش را اینجا بزارید...

pashangparsi6
12-11-2012, 21:14
سلام

1- ارتباط با نت را قطع کن

2- برو به این مسیر و هر دو فایلی که فرمودید در این مسیر موجوده ؛ ادیت کن و بزارشون روی Trusted Application

D+ ->Computer Security Policy -> Defense+ Rules

3- برو قسمت +D و بخش ،Trusted Files و همون فایلهایی که کومودو مخرب میدونه (مثل IDM که از کرک استفاده کردید ، در صورت سالم بودن و
dorj
) به لیست سفید اضافه بکن

نکته: اگر در مورد برنامه
dorj مطمئنید که سالمه به عنوان فالس به کومودو معرفی کنید. اگر نمیتونید؛؛ فایل را در ویروس توتال چک/اسکن کنید و لینکش را اینجا بزارید...

با سپاس هر دو درست شدن

درباره ی درج هم یک پیام پیش تر گذاشته بودم. براتون می زارم اگر می شه راهنمایی کنید:

با درود

دوستان من سال ها هست از برنامه Dorj3 بهره می برم. امروز فایل اجرایی که کرک شده هست رو توی ویروس توتال آزمایش کردم و نتیجه این شد :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] dd472c7a1317fc/analysis/1352662342/

این به راستی ویروس و تروجان هست؟ توی چنین زمان هایی باید چکار کرد؟ زمانی که تنها کرک موجود همین هست باید چکار بکنیم؟

با سپاس

Jadda
12-11-2012, 21:49
با سپاس هر دو درست شدن

درباره ی درج هم یک پیام پیش تر گذاشته بودم. براتون می زارم اگر می شه راهنمایی کنید:

سلام

راستش من به کرکی که استفاده کردید خیلی مشکوکم.....

میتونید خود فایل کرک را اینجا با پسورد بزارید....

من روم نمیشه اینو به عنوان فالس به کومودو معرفی بکنم....

jolan57
13-11-2012, 00:33
آقا این فایل Droj3.exe رو واسه ما آپلود میکنی ؟ آخه یه جا دیگه هم دیدیم در موردش پرسیده بودی

aylar6888
13-11-2012, 02:08
از لینک زیر میتونید آخرین آپدیت کمودو رو مشاهده کنید

به نظر میرسه شما آخرین ورژن رو دارید

سلام
عباس جان این لینکو قبلا دیدم.من الان ویندوزم 7 هست و ورژن 5.10 رو میگه به نسخه جدید آپگرید کن اما تو این مشخصات ریلیز 5.12 بنظر نسبت به 5.10 هیچ قابلیت اضافه ای نداره و فقط با ویندوز 8 سازگاری داره.میخام بدونم موقعی که خود کومودو آپگرید میخاد میشه از جایی دید که میخاد به چه ورژنی آپگرید بشه یا نه؟الان بنظرتون به 5.12 آپگرید کنم یا همین خوبه؟توی صفحه دانلود خود کومودو مشخصات ورژن رو نمیگه فقط لینک دانلود داره و مشخصات فنی محصول
ممنون

Jadda
13-11-2012, 18:24
سلام
عباس جان این لینکو قبلا دیدم.من الان ویندوزم 7 هست و ورژن 5.10 رو میگه به نسخه جدید آپگرید کن اما تو این مشخصات ریلیز 5.12 بنظر نسبت به 5.10 هیچ قابلیت اضافه ای نداره و فقط با ویندوز 8 سازگاری داره.میخام بدونم موقعی که خود کومودو آپگرید میخاد میشه از جایی دید که میخاد به چه ورژنی آپگرید بشه یا نه؟الان بنظرتون به 5.12 آپگرید کنم یا همین خوبه؟توی صفحه دانلود خود کومودو مشخصات ورژن رو نمیگه فقط لینک دانلود داره و مشخصات فنی محصول
ممنون

سلام

من فقط میتوم بگم که روی ویندوز 7 همین نسخه 5.10 کومودو را داشته باشید.....

و امیدوارم کومودو برای پیغام آپدیت /آپگریت یه کم منظمتر عمل کنه....

mrmmnb
14-11-2012, 23:08
سلام
روی کامپیوتر محل کارم و خونه CIS رو خیلی وقته نصب کردم جدیدا یه سری مشکل پیدا کردم گفتم اینجا بپرسم دوستان راهنمایی کنن
توی محل کارم بعضی فایلا رو که میخوام نصب کنم پغام ارور زیر رو میده

Error
---------------------------
Unable to execute file in the temporary directory. Setup aborted.

Error 5: Access is denied.
OK

این ارور رو مطمئن هستم به خاطر انتی ویروس هست به دو دلیل یکی اینکه سیف مد رفتم فایل نصب شد یکی هم اینکه متن ارور رو سرچ کردم دیدم اکثرا (اگه نگم همه) برا انتی ویروس هست
این رو هم بگم temp رو هم خالی کردم ولی فایده نداشت از سلامت فایلا هم مطمئن هستم توی لیست سفید دیفنس هم قرار دادم ببینم نصب میشه یا نه ولی فرقی نکرد
ویندوز هم سون 32 بیتی هست
ممنون میشم راهنمایی کنید که علتش از چی هست

حالا امروز تو خونه میخواستم افیش رو کرک کنم بازم گیر کومودو افتادم (اینجا سون 64 بیتی هست) هر چی این کرک رو تو لیست سفید قرار میدم فایده نداره حتی کومودو خارج کردم بازم فایده نداشت اون دیفنس و انتی ویروس و فایروال رو هم غیر فعال کردم بازم فایده نداشت
حالا راجع به این قسمت سوالم این هست که چطوری میشه کاری کردم کومودو کلا بیخیال یه فایل بشه؟یعنی اینکه اطلا انگار کومودو رو سیستم وجود نداره؟ تو لیست سفید دیفنس و انتی ویروس هم قرار دادم ولی فایده نداشت
و جدایی از سوال بالا ایا راهی هست موقتی کومودو غیر فعال بشه؟ یعنی اصلا انگار رو سیستم نباشه؟ از کنار سیستم خارج کردن که فایده نداره و اینکه بعد از اعمال اون راه (اگه وجود داره) باید سیستم ریست بشه؟(و برا فعال سازی مجدد هم باید ریست بشه؟)

و در اخر یه بار دیگه هم سوال کردم ولی یادم رفته این لیست سفید دیفنس با لیست استثنا های انتی ویروس چه فرقی میکنه؟(لیست استثنا ها منظورم اون تب اخر توی پنجره تنظیمات انتی ویروس هست)
با تشکر

Jadda
14-11-2012, 23:34
سلام
روی کامپیوتر محل کارم و خونه CIS رو خیلی وقته نصب کردم جدیدا یه سری مشکل پیدا کردم گفتم اینجا بپرسم دوستان راهنمایی کنن
توی محل کارم بعضی فایلا رو که میخوام نصب کنم پغام ارور زیر رو میده

Error
Unable to execute file in the temporary directory. Setup aborted.

Error 5: Access is denied.
OK

این ارور رو مطمئن هستم به خاطر انتی ویروس هست به دو دلیل یکی اینکه سیف مد رفتم فایل نصب شد یکی هم اینکه متن ارور رو سرچ کردم دیدم اکثرا (اگه نگم همه) برا انتی ویروس هست
این رو هم بگم temp رو هم خالی کردم ولی فایده نداشت از سلامت فایلا هم مطمئن هستم توی لیست سفید دیفنس هم قرار دادم ببینم نصب میشه یا نه ولی فرقی نکرد
ویندوز هم سون 32 بیتی هست
ممنون میشم راهنمایی کنید که علتش از چی هست

حالا امروز تو خونه میخواستم افیش رو کرک کنم بازم گیر کومودو افتادم (اینجا سون 64 بیتی هست) هر چی این کرک رو تو لیست سفید قرار میدم فایده نداره حتی کومودو خارج کردم بازم فایده نداشت اون دیفنس و انتی ویروس و فایروال رو هم غیر فعال کردم بازم فایده نداشت
حالا راجع به این قسمت سوالم این هست که چطوری میشه کاری کردم کومودو کلا بیخیال یه فایل بشه؟یعنی اینکه اطلا انگار کومودو رو سیستم وجود نداره؟ تو لیست سفید دیفنس و انتی ویروس هم قرار دادم ولی فایده نداشت
و جدایی از سوال بالا ایا راهی هست موقتی کومودو غیر فعال بشه؟ یعنی اصلا انگار رو سیستم نباشه؟ از کنار سیستم خارج کردن که فایده نداره و اینکه بعد از اعمال اون راه (اگه وجود داره) باید سیستم ریست بشه؟(و برا فعال سازی مجدد هم باید ریست بشه؟)

و در اخر یه بار دیگه هم سوال کردم ولی یادم رفته این لیست سفید دیفنس با لیست استثنا های انتی ویروس چه فرقی میکنه؟(لیست استثنا ها منظورم اون تب اخر توی پنجره تنظیمات انتی ویروس هست)
با تشکر

سلام

برای اینکه کومودو کاملا غیر فعال بشه باید آنتی ویروس و دیفنس و فایروال را دیسیبل بکنید،اینجوری کومودو کاملا غیر فعال میشه.

برای تست نصب اون برنامه هم همین کار را بکنید ببینید نصب میشه...

لیست استثناعات آنتی ویروس: فقط آنتی ویروس با اون فایل کاری نداره
لیست سفید: کلا کومودو با اون فایل کاری نداره.( بالاترین مرجع)

pashangparsi6
15-11-2012, 02:59
سلام

راستش من به کرکی که استفاده کردید خیلی مشکوکم.....

میتونید خود فایل کرک را اینجا با پسورد بزارید....

من روم نمیشه اینو به عنوان فالس به کومودو معرفی بکنم....

آقا این فایل Droj3.exe رو واسه ما آپلود میکنی ؟ آخه یه جا دیگه هم دیدیم در موردش پرسیده بودی

درود بر شما دوستان

فایل رو بارگزاری کردم. خدمت شما:

گذرواژه (پسورد): 00

واقعا اگر بتونیم بفهمیم این فایل چکاری انجام می ده خیلی خوبه. سال ها هست من و احتمالا خیلی ها از این کرک بهره می برند و خدا می دونه چه کار می کنه (دزدی داده ها از همه بدتر!) ...

(در چنین زمان هایی آدم نمی دونه باید چکار کنه چون هیچ کرک دیگه ای وجود نداره

mrmmnb
15-11-2012, 08:46
سلام

برای اینکه کومودو کاملا غیر فعال بشه باید آنتی ویروس و دیفنس و فایروال را دیسیبل بکنید،اینجوری کومودو کاملا غیر فعال میشه.

برای تست نصب اون برنامه هم همین کار را بکنید ببینید نصب میشه...

لیست استثناعات آنتی ویروس: فقط آنتی ویروس با اون فایل کاری نداره
لیست سفید: کلا کومودو با اون فایل کاری نداره.( بالاترین مرجع)
من نمیدونم چطوری هست ولی بعضی وقتا کلا یه برنامه تا انتی ویروس نصب هست کار نمیکنه (حتی غیر فعال که باشه) ولی وقتی پاک میکنی اون برنامه درست میشه الان این مورد هم همنینجوری هست اون سه مورد رو زدم ولی فایده نداشت عین قبل بود حسش نیست کومودو رو پاک کنم ولی مطمئن هستم از اون هست ایا راهی هست از تنظیمات(همه چیز مثل لیست سفید وغیره)بک اپ بگیرم بعد پاک کنم ببینم چی میشه؟
من حتی تیک استارت اپ کومودو رو برداشتم تا بعد از ریست اجرا نشه ولی وقتب ریست کردم بازم یه پروسه از کومودو تو پوسس ها بود اسمش cmdagent.exe هست ایا میشه اینو رو هم موقتا غیر فعال رد؟خودم فکر میکنم اگه این غیر فعال بشه مشکل حل میشه ولی هر کاری کردم نتونستم
در مورد اون لیست سفید و لیست استثنا باید بگم به فایل بود که کومودو بهش گیر داده بود هر چی گذاشتم تو لیست سفید بازم کار نمیکرد ولی وقتی به لیست استثنا ها اضافه کردم درست شد اگه اون بالاتر هست چرا اینجوری بود؟

dara0
15-11-2012, 13:30
دوستان سلام

درکومودو بتا 6 تنظیماتی هست که بشه مرورگر هایی رو که به صورت پیشفرض به حالت فریز در امدن و از حالت فریز خارج کرد

ممنون

kor.kamel
15-11-2012, 15:52
سلام عباس جان این لینکو قبلا دیدم.من الان ویندوزم 7 هست و ورژن 5.10 رو میگه به نسخه جدید آپگرید کن اما تو این مشخصات ریلیز 5.12 بنظر نسبت به 5.10 هیچ قابلیت اضافه ای نداره و فقط با ویندوز 8 سازگاری داره.میخام بدونم موقعی که خود کومودو آپگرید میخاد میشه از جایی دید که میخاد به چه ورژنی آپگرید بشه یا نه؟الان بنظرتون به 5.12 آپگرید کنم یا همین خوبه؟توی صفحه دانلود خود کومودو مشخصات ورژن رو نمیگه فقط لینک دانلود داره و مشخصات فنی محصولممنوندوست عزیز، برای ویندوز 7 همان نسخه 5.10 عالی است. ورژن 5.12 فقط ماژولهایی دارد برای نصب بر روی ویندوز 8. برای اینکه از شر پیغام آپگرید فایروال راحت شوید برنامه را باز کنید به سربرگ more بروید، سپس در این سربرگ گزینه preference را کلیک کنید. در سربرگ general تیک گزینه Automatically check for program updates را بردارید و اکی کنید. با این کار دیگر برنامه به صورت اتوماتیک برای آپدیت چک نمی شود. با این کار فقط برنامه آپدیت بودن خود برنامه را چک نمی کند اما دیتابیس آنتی ویروس همچنان آپدیت می شود. پس خیالتان راحت...

kor.kamel
15-11-2012, 16:07
درود بر شما دوستانفایل رو بارگزاری کردم. خدمت شما:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]گذرواژه (پسورد): 00واقعا اگر بتونیم بفهمیم این فایل چکاری انجام می ده خیلی خوبه. سال ها هست من و احتمالا خیلی ها از این کرک بهره می برند و خدا می دونه چه کار می کنه (دزدی داده ها از همه بدتر!) ...(در چنین زمان هایی آدم نمی دونه باید چکار کنه چون هیچ کرک دیگه ای وجود ندارهدوست عزیز. من فایل آپلودی شما را بررسی کردم، ظاهرا تا آن جا که در دانش و توانم بود به این نتیجه رسیدم که فایل آپلودی شما علاوه بر کرک بودن حاوی نوعی تروجان است که سعی در برقراری کانکشن دارد و تبادل داده. پس می توان آن را جزو دسته فایلهای تروجان یا جاسوس افزارها قرار داد. ضمن اینکه فایل شما را با ویروس توتال چک کردم. جالب اینکه فایل شما را سی و سه عدد از آنتی ویروسهای ویروس توتال از مجموع 44 آنتی ویروس، تروجان شناخته بودند. حتی آنتی ویروس کسپرسکای که غالبا کرکها را سالم تشخیص می دهد فایل شما را تروجان تشخیص داد. پس به گمانم باید احتیاط کنید، اگر اشتباه نکرده باشم فایل فوق کرک idm است. پیشنهاد میکنم به جای این نرم افزار غیررایگان از نرم افزارهای رایگان استفاده کنید. خود من هم idm را بررسی کرده ام و هم نمونه های رایگان را. تفاوت زیادی ندارند، به هر حال برای اینترنت کشور ما تفاوتی ندارند. می توانید این فایلها را از خود سایت سازنده اشان دریافت و استفاده کنید.free download managerorbitflash getفری دانلود منیجر، کارکرد بسیار خوبی دارد و من سالهاست ازش استفاده می کنم. می توانید به این نرم افزار اعتماد کنید. در ضمن با زبان شیرین پرشین هم سازگار است. امکانات بسیار خوبی هم دارد، پشتیبانی از فایلهای تورنت، قابلیت زمان بندی و قابلیت استفاده از مقدار حجم اینترنتی و ... که تنها با نصب این نرم افزار و کارکردن با آن می توانید به مقایسه امکاناتش با idm بپردازید.

Jadda
15-11-2012, 18:44
درود بر شما دوستان

فایل رو بارگزاری کردم. خدمت شما:

گذرواژه (پسورد): 00

واقعا اگر بتونیم بفهمیم این فایل چکاری انجام می ده خیلی خوبه. سال ها هست من و احتمالا خیلی ها از این کرک بهره می برند و خدا می دونه چه کار می کنه (دزدی داده ها از همه بدتر!) ...

(در چنین زمان هایی آدم نمی دونه باید چکار کنه چون هیچ کرک دیگه ای وجود نداره

سلام

این فایل با این مشخصات :

MD5: ce10354b2ab9e616f4c3a2ecf115c50e

فایل سالم نیست

Jadda
15-11-2012, 19:09
من نمیدونم چطوری هست ولی بعضی وقتا کلا یه برنامه تا انتی ویروس نصب هست کار نمیکنه (حتی غیر فعال که باشه) ولی وقتی پاک میکنی اون برنامه درست میشه الان این مورد هم همنینجوری هست اون سه مورد رو زدم ولی فایده نداشت عین قبل بود حسش نیست کومودو رو پاک کنم ولی مطمئن هستم از اون هست ایا راهی هست از تنظیمات(همه چیز مثل لیست سفید وغیره)بک اپ بگیرم بعد پاک کنم ببینم چی میشه؟
من حتی تیک استارت اپ کومودو رو برداشتم تا بعد از ریست اجرا نشه ولی وقتب ریست کردم بازم یه پروسه از کومودو تو پوسس ها بود اسمش cmdagent.exe هست ایا میشه اینو رو هم موقتا غیر فعال رد؟خودم فکر میکنم اگه این غیر فعال بشه مشکل حل میشه ولی هر کاری کردم نتونستم
در مورد اون لیست سفید و لیست استثنا باید بگم به فایل بود که کومودو بهش گیر داده بود هر چی گذاشتم تو لیست سفید بازم کار نمیکرد ولی وقتی به لیست استثنا ها اضافه کردم درست شد اگه اون بالاتر هست چرا اینجوری بود؟

سلام

در مورد لیست سفید و بخش استثناعات در کومودو داستان همونیه که ذکر کردم.... مثال: اگر ویروسی را به بخش استثناعات اضافه بکنید دیگه آنتی ویروس کومودو کاری باهاش نداره، ولی دیفنس عکس العمل نشون میده. ولی اگر فایل را مستقیم دستی به لیست سفید اضافه بکنید اینبار نه آنتی ویروس و نه دیفنس با اون کاری ندارند.(این حرف کومودو هم هست)

شما برای اینکه فایلی بدون مشکل اجرا بشه چند راه دارید که بی دردسر ترینش اینه که فایل را به لیست سفید اضافه بکنید:

Defense+ => Trusted Files => Add

اگر هم برای فایل در قسمت Defense+ Rules قانونی ساخته شده حذفش کنید یا بزارید روی Trust

اگر درست نشد مشکل از جایی دیگست.

pashangparsi6
15-11-2012, 19:54
دوست عزیز. من فایل آپلودی شما را بررسی کردم، ظاهرا تا آن جا که در دانش و توانم بود به این نتیجه رسیدم که فایل آپلودی شما علاوه بر کرک بودن حاوی نوعی تروجان است که سعی در برقراری کانکشن دارد و تبادل داده. پس می توان آن را جزو دسته فایلهای تروجان یا جاسوس افزارها قرار داد. ضمن اینکه فایل شما را با ویروس توتال چک کردم. جالب اینکه فایل شما را سی و سه عدد از آنتی ویروسهای ویروس توتال از مجموع 44 آنتی ویروس، تروجان شناخته بودند. حتی آنتی ویروس کسپرسکای که غالبا کرکها را سالم تشخیص می دهد فایل شما را تروجان تشخیص داد. پس به گمانم باید احتیاط کنید، اگر اشتباه نکرده باشم فایل فوق کرک idm است. پیشنهاد میکنم به جای این نرم افزار غیررایگان از نرم افزارهای رایگان استفاده کنید. خود من هم idm را بررسی کرده ام و هم نمونه های رایگان را. تفاوت زیادی ندارند، به هر حال برای اینترنت کشور ما تفاوتی ندارند. می توانید این فایلها را از خود سایت سازنده اشان دریافت و استفاده کنید.free download managerorbitflash getفری دانلود منیجر، کارکرد بسیار خوبی دارد و من سالهاست ازش استفاده می کنم. می توانید به این نرم افزار اعتماد کنید. در ضمن با زبان شیرین پرشین هم سازگار است. امکانات بسیار خوبی هم دارد، پشتیبانی از فایلهای تورنت، قابلیت زمان بندی و قابلیت استفاده از مقدار حجم اینترنتی و ... که تنها با نصب این نرم افزار و کارکردن با آن می توانید به مقایسه امکاناتش با idm بپردازید.

دوست گرامی سپاس از روشنگری شما. ولی این فایل کرک نرم افزار درج هست.

سلام

این فایل با این مشخصات :

MD5: ce10354b2ab9e616f4c3a2ecf115c50e

فایل سالم نیست

دوستان این فایل خیلی قدیمی هست. (یعنی تو این مدت اطلاعات من داشته فرستاده می شده به یک جای دیگه؟..) آیا نمی شه مشخص کرد که این داده ها به کجا فرستاده می شده؟

همچنین اگر می شه بگین چگونه می تونم تنظیمات دیوارآتش کودمو رو دوباره راه اندازی کنم؟ جوری که درباره ی همگی پروانه ها (اجازه ها) به برنامه ها دوباره از من پرسش بکنه؟

باسپاس

Jadda
15-11-2012, 22:15
دوست گرامی سپاس از روشنگری شما. ولی این فایل کرک نرم افزار درج هست.

دوستان این فایل خیلی قدیمی هست. (یعنی تو این مدت اطلاعات من داشته فرستاده می شده به یک جای دیگه؟..) آیا نمی شه مشخص کرد که این داده ها به کجا فرستاده می شده؟

همچنین اگر می شه بگین چگونه می تونم تنظیمات دیوارآتش کودمو رو دوباره راه اندازی کنم؟ جوری که درباره ی همگی پروانه ها (اجازه ها) به برنامه ها دوباره از من پرسش بکنه؟

باسپاس

سلام

برای اینکار وارد این مسیر بشوید و برنامه ها و فایلهایی که مد نظرتون هست را از لیست حذف کنید. روش کلیک کن و Remove

Firewall => Nerwork Security Policy => Application Rules

aylar6888
21-11-2012, 02:40
من توی فایر وال این قانون رو در قسمت سکوریتی پلیسی وضع کردم.اونی که علامت سوال داره درسته یا اونی که تیک سبز خورده؟
یعنی الان این پروسه svhost هر وقت به نت بخواد متصل بشه ازم اجازه میخواد؟

علی آقا کدوم قانون درسته؟برای svhost????

aylar6888
21-11-2012, 02:50
این دو قسمتی که نشون دادم باید روی کدوم گزینه باشن؟
اولی که اگه روی ask باشه علامت سوال و اگه روی allow باشه تیک میخوره.پایینی چی روی any باشه درسته یا روی mac???

Jadda
21-11-2012, 17:35
من توی فایر وال این قانون رو در قسمت سکوریتی پلیسی وضع کردم.اونی که علامت سوال داره درسته یا اونی که تیک سبز خورده؟
یعنی الان این پروسه svhost هر وقت به نت بخواد متصل بشه ازم اجازه میخواد؟

علی آقا کدوم قانون درسته؟برای svhost????

سلام

متاسفانه من عکسها رو نمیتونم ببینم. میتونید جای دیگری عکسها را آپلود کنید. خوب میشه.

aylar6888
21-11-2012, 17:54
سلام

متاسفانه من عکسها رو نمیتونم ببینم. میتونید جای دیگری عکسها را آپلود کنید. خوب میشه.
سلام علی آقا:
چند روزی کمتر میدیدمتون و دلم تنگ شده بود گفتم باز مزاحم وقتت بشم و ازت یاد بگیرم.لینکها رو درست کردم.الان هات لینک هستن اگه نشون نداد روشون کلیک کنین.توی فرومهای دیگه مثل پرشین تول میشه از روی خود کامپیوترم آپ کرد اما اینجا نمیشه دیروزم سایت آپلود فروم ادا دراورد منم جای دیگه توی مای آپ آپلود کردم اما برای خودم نشون میده.
ممنون

پ ن :اینم لینک رود فایل.
111ure.GIF - 17 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Ca19pture.GIF - 29 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Jadda
21-11-2012, 17:57
1-این دو قسمتی که نشون دادم باید روی کدوم گزینه باشن؟اولی که اگه روی ask باشه علامت سوال و اگه روی allow باشه تیک میخوره.

2-پایینی چی روی any باشه درسته یا روی mac???

سلام

من سوال شما را به دو قسمت تقسیم کردم. البته اگر درست متوجه شده باشم

1-باید روی کدوم گزینه باشند که بستگی به هدف شما از ساختن اون قانون داره. اگر دوست دارید کومودو بدون سوال اجازه بده باید بزارید روی Allow و اگر دوست دارید بلوک بشه خب بزارید روی Block و Ask هم معلومه دیگه ازتون میپرسه.

2- اول من یک توضیح کلی برای جواب این سوال بدم:

ببینید اگر شما قرار باشه برای ارتباطات یک فایل ، برنامه یا کلا هر نوع رولی برای انواع شبکه در دسترس، در قسمت فایروال کومودو بسازید یکی از نون شب هم واجبتر است آدرس مبدا و مقصد است. حالا با توجه به نوع فایل و یا نوع شبکه یا ... و نیاز شما به اون قانون (جهت کار کرد صحیح قانون) باید آدرس مبدا و مقصد را مشخص بکنید.

حالا این آدرس یا به شکل Host Name است یا IP ورژن 4 یا ورژن 6 است یا MAC آدرس مبدا یا مقصد است یا اینکه Network Zone که از قبل برای کومودو مشخص کردید....از این 4 حالت هم خارج نیست.

برای اینکه متوجه بشید ، توضیح بیشتر با مثال :

ببینید برای اینکه مثلا ارتباط یک فایل را با یک مقصد مشخص بلوک کنید. یک قانون میسازید برای اون فایل که آدرس مبدا را سیستم خودتون میزاید ( اگر بلد نیستید بزارید روی Any) و آدرس مقصد را باید حتما مشخص کنید و مثلا IP مقصد را وارد میکنید و عملکرد و برخود را میزاید روی بلوک.
اما اگر قرار باشه دسترسی یک فایل را به تمامی مقاصد یعنی کل شبکه بلوک کنید اونوقت میاد آدرس مقصد را میزارید روی Any.

Any هم یعنی هر مقصدی.

حالا متوجه شدید در قسمت Source (مبدا) , و در قسمت Destination (مقصد) Any به چه معنیه؟

با این توضیحات=> باید متوجه شده باشی که اگر بزارید روش mac باید آدرس مک را وارد کنی. و اون قانون فقط برای اون MAC Address کار میکنه.

Jadda
21-11-2012, 18:03
سلام علی آقا:
چند روزی کمتر میدیدمتون و دلم تنگ شده بود گفتم باز مزاحم وقتت بشم و ازت یاد بگیرم.لینکها رو درست کردم.الان هات لینک هستن اگه نشون نداد روشون کلیک کنین.توی فرومهای دیگه مثل پرشین تول میشه از روی خود کامپیوترم آپ کرد اما اینجا نمیشه دیروزم سایت آپلود فروم ادا دراورد منم جای دیگه توی مای آپ آپلود کردم اما برای خودم نشون میده.
ممنون

پ ن :اینم لینک رود فایل

111ure.GIF - 17 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Ca19pture.GIF - 29 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام ، مرسی

اینجا یک پست هست که بدردتون میخوره و توضیحاتی در مورد همین موضوع هست

باز اگر سوالی بود در خدمتیم

aylar6888
21-11-2012, 18:11
مثل همیشه کامل و آموزنده بود.از شیوه جواب دادن کامل شما لذت میبرم :
خوب این sv host دقیقا کارش چیه؟توی یه فروم دیگه دیدم که نوشته بود بعضی مواقع ترافیک بیخود مثل آپدیت پنهانی برای ویندوز داره و حجم ترافیک مصرفی بالا میره.منم تازگیا که کومودو نصب کردم دارم نتم رو کامل میبینم و ارتباطاتشو.قبلا بلد نبودم یا ابزار درستی نداشتم.این برنامه سیستمی کارش چیه؟هر زمان که سیستمم روشن میشه چون ارتباط مودم روی کانکشن نیست و روی pppe و اتوماتیک هست این برنامه شر.ع به مصرف ترافیک و ارتباط میکنه .البته من اصلا از آی پی ها سر رشته ندارم اما نمیدونم چه لزومی داره و منم که نمیتونم هر بار مودمم رو دیسیبل و اینیبل کنم.دیشب که من این قانون رو براش اجرا کردم و روی آسک گذاشتم با چند بار بلاک بدون قانون ریممبر بعضی سایتها باز میشد و بعضیها باز نمیشد.میخوام بدونم ارتباط دایم باید با نت داشته باشه این svhost یا نه؟اگه این قانون براش تعریف بشه چه مزایا و معایبی داره؟؟؟
ممنون

Jadda
21-11-2012, 18:46
مثل همیشه کامل و آموزنده بود.از شیوه جواب دادن کامل شما لذت میبرم :
خوب این sv host دقیقا کارش چیه؟توی یه فروم دیگه دیدم که نوشته بود بعضی مواقع ترافیک بیخود مثل آپدیت پنهانی برای ویندوز داره و حجم ترافیک مصرفی بالا میره.منم تازگیا که کومودو نصب کردم دارم نتم رو کامل میبینم و ارتباطاتشو.قبلا بلد نبودم یا ابزار درستی نداشتم.این برنامه سیستمی کارش چیه؟هر زمان که سیستمم روشن میشه چون ارتباط مودم روی کانکشن نیست و روی pppe و اتوماتیک هست این برنامه شر.ع به مصرف ترافیک و ارتباط میکنه .البته من اصلا از آی پی ها سر رشته ندارم اما نمیدونم چه لزومی داره و منم که نمیتونم هر بار مودمم رو دیسیبل و اینیبل کنم.دیشب که من این قانون رو براش اجرا کردم و روی آسک گذاشتم با چند بار بلاک بدون قانون ریممبر بعضی سایتها باز میشد و بعضیها باز نمیشد.میخوام بدونم ارتباط دایم باید با نت داشته باشه این svhost یا نه؟اگه این قانون براش تعریف بشه چه مزایا و معایبی داره؟؟؟
ممنون

سلام، مرسی لطف دارید

Svchost از پروسس های حساس و فعال ویندوز روی شبکه است که اگر اونو بلوک بکنید قعطا مشکلاتی روی شبکه گریبانگیر شما میشه. ویندوز جهت آپدیت از اون طریق به سرورهای مایکروسافت وصل میشه یا ارتباطات سیستم یا DNS از طریق svchost است و برای device/File sharing نیاز هست و ...کلا وضع قانون برای svchost بسیار مشکله و روی هر سیستمی طیق نیاز اون سیستم و کاربر میشه یک قوانین خاصی براش وضع کرد که نیاز دانش هست. نباید به اشتباه پورت یا آدرسی بلوکه بشه که شبکه شما نیاز به اون داره. اینجوری دچار مشکل میشید. بهتره زیاد سر به سرش نزارید.

یک توصیه کلی که به درد یک فروم عمومی بخوره اینه که ارتباطات خروجی این پروسه را روی شبکه آزاد بزارید. و در عوض:

1- مراقب باشید تا آلوده نشه 2- فایل مخربی، مشابه و هم اسم با svchost با نت ارتباط برقرار نکنه.

برای مورد اول کومودو تا حد مرگ از svchost مراقبت میکنه تا دچار آلودگی نشه

و برای مورد دوم هم در حالت نرمال برای برقراری svchost با نت کومودو سوالی نمیپرسه. یا اگر احیانا سوالی پرسیده بشه( طیق تنظیمات) همواره اونو Safe اعلام میکنه.

عکس را ببینید که کومودو میگه svchost امن است و به راحتی Allow کنید:

ولی اگر پیغامی از جانب کومودو داشته باشید مبنی بر مخرب (Malicious) بودن Svchost یا نامشخص (Unrecognized) بودن svchost سریع بلوکه بکنید و قضیه را برسی کنید. حتی مسیر این فایل هم مشخصه، و فایلی با این اسم نباید از مکان دیگری از سیستم شما با نت ارتباط برقرار کنه.

ورودیها رو هم که کومودو روش میبنده. مگر اینکه سیستم شما روی شبکه LAN باشه که باز قوانین خاص خودشو داره.

Hidden-Hunter
21-11-2012, 18:59
سلام علی

این تنظیمات را فکر کنم بتونه برای راحتی بر روی پروسه svchost.exe اعمال کنه تا هر خروجی که از این قوانین بدور بود توسط کومودو بلاک بشه :

من قبلا که کومودو داشتم براش ایجاد کردم و هیچ مشکلی نداشت .

و برمی گرده باز به اعمال کردن این قوانین توسط کاربر :

Application Name - Svchost.exe
Action - Allow
Protocol - UDP
Direction - OUT
Source Address - ANY
Destination Address - The IP address(es) of your DNS server(s)
Source Port - ANY
Destination Port - 53

Action - Allow
Protocol - UDP
Direction - OUT
Source Address - ANY
Destination Address - 255.255.255.255
Source Port - 68
Destination Port - 67

Action - Allow
Protocol - TCP
Direction - OUT
Source Address - ANY
Destination Address - ANY or create a Network Zone containing the IP address blocks of the update servers
Source Port - ANY
Destination Port - A Port Set with ports 80 and 443

Action - Block and Log
Protocol - IP
Direction - OUT
Source Address - ANY
Destination Address - ANY
IP Details - ANY

aylar6888
21-11-2012, 20:38
سلام دوباره...
این گزینه کارش چیه و اگه تنظیمات رو روی اون گزینه که علامت گذاشتم alert me.... چطوره؟یا گزینه سوم؟؟؟؟
ممنون

Jadda
21-11-2012, 21:01
سلام دوباره...
این گزینه کارش چیه و اگه تنظیمات رو روی اون گزینه که علامت گذاشتم alert me.... چطوره؟یا گزینه سوم؟؟؟؟
ممنون

سلام

دومین گزینه ورودیها را ازتون سوال میکنه و سومی گزینه خودش میزنه بلوکه میکنه.

در کل سومی بهتره

pashangparsi6
22-11-2012, 02:08
با درود

دوستان من دیواره آتش کودمو رو نصب کردم. می خواستم بدونم آیا راهی هست که بتونیم همگی دسترسی هایی که به برخی از برنامه ها دادیم رو ریستارت کنیم تا دوباره برای تک تک دسترسی هایی که از این پس هر نرم افزاری نیاز داره از ما پرسش بشه؟

باسپاس

Hitman-Group
22-11-2012, 17:52
نسخه 6 کی ریلیز میشه؟!

من توی سایت خودشون قبلا گشتم گفته بودن چند روز بعد از معرفی ویندوز 8 !!

چی شده خدا میدونه!

همه ی شرکت ها نسخه جدیدشون رو دادن بیرون کومودو نیست!

jolan57
24-11-2012, 15:44
ورژن جدید بتا با تغییرات زیادی منتشر شد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

M e i s a m
24-11-2012, 16:32
همچنان بتا هست یا دیگه کلا جایگزین نسخه قبل شده؟
من که بتا رو نصب کردم خوشم نیومد با همین سری 5 راحت ترم :دی

jolan57
24-11-2012, 16:34
همچنان بتا هست یا دیگه کلا جایگزین نسخه قبل شده؟
من که بتا رو نصب کردم خوشم نیومد با همین سری 5 راحت ترم :دی
هنوز بتاست
آره فعلا همون ورژن 5 رو استفاده کنید ...

Hidden-Hunter
25-11-2012, 10:05
ورژن جدید بتا با تغییرات زیادی منتشر شد

سلام عباس

در این نسخه کومودو با اضافه کردن گزینه Verbose mode for HIPS alerts added to configuration list

یک قدم به برتر شدن قسمت Hips پیش رفته و خیلی راحت از همه چیز سوال میکنه فقط چیزایی که ناشناخته باشند و من لذت بردم از این گزینه که مانند کسپرسکی عمل میکنه

و باید یک افرین به تیم کومودو گفت .

ارزش تست نسخه بتا را داره .

تست نسخه جدید یا COMODO Leak Test خودم که حال کردم :دی

aylar6888
26-11-2012, 19:09

سلام.من اویرا رو سیستمم داشتم.اومدم انتی ویروس جدید ولاینس دارشو نصب کنم به کومودو فایروال گیر داد که باید بطور دستی حذف بشه.منم حذف نکردم و اویرای جدید رو نصب کردم.تمام کانفیگها و تنظیمات نسخه قبلی باقی مونده.حالا مشکلی که دارم اویرا و کومودو اسنشیال و گوگل کروم به اینترنت وصل نمیشه ولی موزیلا وصل میشه...نمیتونم آپدیت بگیرم.نه با آپدیت ساز نه با خود اویرا.یه عکس هم از ریپورت ارور اویرا بالا گذاشتم گفتم شاید کمک کنه.من تمام زندگیم تو گوگل کرومه الان حیرون موندم.رولها و قوانین و پورتهای کومودو فایروال رو تا جایی که بلد بودم و عقل ناقص من کمک میکرد نگاه کردم.بنظرم همه چی طبیعی بود...
اگه زودتر کمکم کنین ممنون میشم.در ضمن همون اول موقع نصب هم اویرا به پروتکل اس اس ال گیر داد و گفت فایروالو دیسیبل کن و تا نکردم چون باید موقع نصب به نت وصل باشه نصب نشد....
پیروز باشید...

Jadda
26-11-2012, 19:54
سلام دوستان

طبق صحبتهای فی مابین با تیم کومودو در مورد ترجمه کومودو اینترنت سکیوریتی و با توجه به موافقت تیم کومودو در مورد ترجمه این محصول به زبان فارسی/پارسی ، من چند روزی میشه که کار ترجمه رو شروع کردم. و اتفاقا مورد استقبال تیم کومودو هم قرار گرفته.....

قبلا هم عرض کردم خدمت دوستان که اگر کار را شروع کنم دوست دارم یک کار جمعی باشه و از نظرات دوستان در این باره کمک بگیریم تا هم کار سریعتر پیش بره و هم اینکه ترجمه مون لنگ نزنه....

بنابراین اینجا ضمن اعلام این خبر، خواستم یکبار دیگر موضوع را بررسی بکنیم و در موردش برنامه بزاریم. دوستان میتونند نظرات خودشون را توی پروفایلم بزارند

اگر نیاز شد یه گروه هم تشکیل میدیم به نام تیم ترجمه کومودو

فعلا من پستم رو اینجا قرار دادم و همینطور که عرض کردم باقی صحبتها توی پروفایلم انجام بشه تا ببینیم خدا چی میخواد.

دوستانی که تمایل دارند من میتوم فایلهای مورد نظر را دراختیارشون قرار بدم.

نیازی هم نیست که کل قسمتها رو ترجمه کنید. حتی ترجمه یک کلمه / جمله میتونه بسیار کمک کننده باشه. و از اون بالاتر=> من بیشتر دنبال ایده های شما دوستان و همفکری با شما هستم. مثلا چند روز پیش به عباس اقا گفتم که COMODO را "کمودو" ترجمه کنیم یا "کومودو".... ؛؛ اگر یه گروه داشته باشیم میتونیم بشتر در این باره حرف بزنیم و روند این تاپیک هم به بیراهه نمیره.

منتظر نظرات دوستان از طریق پیغام خصوصی یا در پروفایلم هستم.

با تشکر

aylar6888
26-11-2012, 20:06
سلام علی آقا...
منکه با کمال میل هستم...کومودوم زیاد خوب نیست :sq_13:اما تو ترجمه میتونم 1 درصد کمک کنم و دوست دارم به جبران زحمات شما کمکی کرده باشم...خیلی از خبرتون خوشحال شدم که یه مترجم که به خود نرم افزار هم تسلط کامل داره اینکارو انجام میده.همش منتظر خبرتون بودم....
در ضمن اگه پست قبلی منو بخونین و نظرتونو بدین ممنون میشم.مثل........تو گل موندم
ممنون وپیروز باشین

Jadda
26-11-2012, 20:20
سلام علی آقا...
منکه با کمال میل هستم...کومودوم زیاد خوب نیست اما تو ترجمه میتونم 1 درصد کمک کنم و دوست دارم به جبران زحمات شما کمکی کرده باشم...خیلی از خبرتون خوشحال شدم که یه مترجم که به خود نرم افزار هم تسلط کامل داره اینکارو انجام میده.همش منتظر خبرتون بودم....
در ضمن اگه پست قبلی منو بخونین و نظرتونو بدین ممنون میشم.مثل........تو گل موندم
ممنون وپیروز باشین

سلام علیکم

راستش خیلی نمیخوام باعث زحمت دوستان بشم. میدونم همه کار و زندگی دارند و فرصت محدود....

به هر حال کار ترجمه یک نرم افزار خیلی مشکله(الا یا ایهاالساقی ادر کاسا و ناولها..... که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها)، مخصوصا اگر اون نرم افزار یک آنتی ویروس باشه.... ولی خوشبختانه اینجا هم دوستانی داریم که زبانشون خوبه و هم دوستانی داریم که آنتی ویروسشون!! خوبه. من خودم زبانم ضعیفه(پیرمرد شدیم یادمون رفت!!) ولی سعی میکنم با عشق کارو جلو ببرم......

به هر حال اگر دوست دارید کمکی بکنید فعلا منتظر باشید، خبرتون میکنم.....

در مورد مشکلتون هم اول تنظیمات کومودو را به حالت پیش فرض دربیارید و اگر مشکل پابرجا بود بهتره اول از تنظیمات فایروال کومودو یک بکاپ بگیرید و بعد کومودو را پاک کنید (یکبار هم بدون فایروال مشکلتو بررسی کن) و مجددا نصب کنید...

aylar6888
26-11-2012, 20:45
سلام علیکم

راستش خیلی نمیخوام باعث زحمت دوستان بشم. میدونم همه کار و زندگی دارند و فرصت محدود....

به هر حال کار ترجمه یک نرم افزار خیلی مشکله(الا یا ایهاالساقی ادر کاسا و ناولها..... که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها)، مخصوصا اگر اون نرم افزار یک آنتی ویروس باشه.... ولی خوشبختانه اینجا هم دوستانی داریم که زبانشون خوبه و هم دوستانی داریم که آنتی ویروسشون!! خوبه. من خودم زبانم ضعیفه(پیرمرد شدیم یادمون رفت!!) ولی سعی میکنم با عشق کارو جلو ببرم......

به هر حال اگر دوست دارید کمکی بکنید فعلا منتظر باشید، خبرتون میکنم.....

در مورد مشکلتون هم اول تنظیمات کومودو را به حالت پیش فرض دربیارید و اگر مشکل پابرجا بود بهتره اول از تنظیمات فایروال کومودو یک بکاپ بگیرید و بعد کومودو را پاک کنید (یکبار هم بدون فایروال مشکلتو بررسی کن) و مجددا نصب کنید...
سلام علی آقا
کومودو رو پاک کردم اما مشکل همونه.رفع نشده....

اسطقس
26-11-2012, 23:07
سلام به همه دوستان

اولا که خدا وکیلی فقط کومودو

ثانیا من رو دوباره یه 10 روز فرستادن مرخصی اجباری. چون میدونن من فعالم گاهی وقت یه بار بهم استراحت میدن

ثالثا ترجمه منو های کومودو مگه چقد کار داره که نیاز باشه ما برای تیم کومودو اینکارو انجام بدیم؟ اونم تازه با یک تیم!

رابعا که یه اتفاق عجب دوباره برام افتاد. اینبار ادد کلیک نیست ها. آقا مسعود عجله نکن لطفا. اینبار یه چیز دیگس. داشتم برای خودم برنامه مینوشتم. تو یکی از دفعاتی که ازش اجرا گرفتم فایل کامپایل شده را کومودو ویروس تشخیص داد!!!! منم کلین رو انتخاب کردم و بدون هیچ تغییری در برنامه دوباره اجرا گرفتم که دفعه دوم مشکلی نبود
حتم میخواهید بگید که سیستمم ویوروسیه و اون ویروس به این برنامه حمله کرده و آنتی ویوروس عکس العمل نشون داده. ولی من پیشاپیش این قضیه رو 99.99 درصد رد میکنم. سیستم مثه ساعت کار میکنه و تمام وقتم به نت وصله. اگر ویروسی بودم قاعدتا یه جای دیگم خودش را نشون میداد
گفتم اینو بگم شاید براتون جالب باشه
اینم عکسش :

Jadda
26-11-2012, 23:20
سلام

ثالثا ترجمه منو های کومودو مگه چقد کار داره که نیاز باشه ما برای تیم کومودو اینکارو انجام بدیم؟ اونم تازه با یک تیم!

سلام

ثانیا:

خب متوجه نیستی دیگه توی این کله پوکم داره چی میگذره!! از بازگو کردن قضیه در واقع دارم اتمام حجت میکنم ==> که اگه Threats را ویروس ترجمه کردم کسی نگه اشتباهه!! معنیش تهدید میشه. منم میدونم تهدید میشه؛ ولی برای آنتی ویروس تهدید کشف شده یعنی یک "فایل مخرب" پیدا کرده.......مخرب هم که پسر خاله من نمیدونه چیه! پس باید بگیم ویروس

اگه دارم اینجا 4 نفرو در جریان میزارم بخاطر این حرفها و حدیثهاست که بعدا در نیاد.....

وگرنه سه سوت کار تمومه....دی

mrmmnb
26-11-2012, 23:32
سلام
اتفاقا خیلی خوبه راجع بهش بحث بشه یه سری ایده ها هست که ممکنه یکی بده که نه زبانش خوب باشه و نه اطلاعات انتی ویروسیش
در هر صورت من از این به بعد سعی میکنم سر بزنم کاری از دستم بر بیاد در خدمتم ولی زبانم اصلا خوب نیست که خیلی تو بحث ها فعال باشم
بازم به خاطر این کار زیبا تشکر میکنم
الان یه موردی زبان فارسی که ردیف بشه مثلا کاسپر میشه که فقط فارسی هست یا نه مثل نرم افزار هایی مثل IDM هست که میشه سویئچ کرد؟(البته کاسپر رو مطمئن نیستم ولی برا یکی نصب کردم نسخه فارسیش رو یکم گشتم ببینم میشه انگلیسی کرد یا نه چیزی پیدا نکردم) اگه به صورت حالت سویئچی بشه خیلی بهتره حداقل انگلیسی رو داشته باشه
یه موردی دیگه هم اگه بشه پیاده سازی کرد (که بعید میدنم بشه) ترجمه شامل دو قسمت بشه یکی منو ها و اینترفیس و یکی هم متن پیغام ها بشخصه اصلا از منو فارسی خوشم نمیاد ولی بعضی وقتا تو معنی پیغام ها میمونم اگه همچین حالتی وجود داشته باشه من اینترفیس رو انگلیسی میزارم پیغام ها و مثلا فایل راهنما رو فارسی
و در اخر در حالت فارسی همه چیزش از راست به چپ میشه؟ مثلا حالت پنجره ها و غیره؟ مثلا اون ضربدر بستن پنجره اصلا خوب نیست بیاد طرف چپ
با تشکر

Jadda
26-11-2012, 23:56
سلام
اتفاقا خیلی خوبه راجع بهش بحث بشه یه سری ایده ها هست که ممکنه یکی بده که نه زبانش خوب باشه و نه اطلاعات انتی ویروسیش
در هر صورت من از این به بعد سعی میکنم سر بزنم کاری از دستم بر بیاد در خدمتم ولی زبانم اصلا خوب نیست که خیلی تو بحث ها فعال باشم
بازم به خاطر این کار زیبا تشکر میکنم
الان یه موردی زبان فارسی که ردیف بشه مثلا کاسپر میشه که فقط فارسی هست یا نه مثل نرم افزار هایی مثل IDM هست که میشه سویئچ کرد؟(البته کاسپر رو مطمئن نیستم ولی برا یکی نصب کردم نسخه فارسیش رو یکم گشتم ببینم میشه انگلیسی کرد یا نه چیزی پیدا نکردم) اگه به صورت حالت سویئچی بشه خیلی بهتره حداقل انگلیسی رو داشته باشه
یه موردی دیگه هم اگه بشه پیاده سازی کرد (که بعید میدنم بشه) ترجمه شامل دو قسمت بشه یکی منو ها و اینترفیس و یکی هم متن پیغام ها بشخصه اصلا از منو فارسی خوشم نمیاد ولی بعضی وقتا تو معنی پیغام ها میمونم اگه همچین حالتی وجود داشته باشه من اینترفیس رو انگلیسی میزارم پیغام ها و مثلا فایل راهنما رو فارسی
و در اخر در حالت فارسی همه چیزش از راست به چپ میشه؟ مثلا حالت پنجره ها و غیره؟ مثلا اون ضربدر بستن پنجره اصلا خوب نیست بیاد طرف چپ
با تشکر

سلام

اتفاقا هدف از این کار کاربرهای متوسط به پایین هستند، وگرنه حرفه ای ها نیازی به این کار ندارند....پس اونها بیشتر میتونن کمک بدهند، حرفه ای ها میان حرفهای خودشونو میزنن!! حرفهای کاربران عادی بیشتر شندین داره.. مثلا Update، اگه بزاریم بروزرسانی شاید، شاید یکی ندونه یعنی باید چیکار کنه..، ولی اگه بزاریم آپدیت ، دیگه همه بلدند باید به اینترنت وصل بشن و .....یا Firewall رو بزاریم دیوار آتش، یه جوریه، من نظرم همون فایروال هست، دلیلش اینه که کلمه فایروال دیگه کاملا جا افتاده، مثل سینما و موبایل و کامپیوتر و .....مثل اینه که بیام کامپیوتر را رایانه ترجمه کنیم!( از این بحثها میشه کرد-من هدفم این بود- و ببینیم کاربران عمومی با چی راحتترند و چی قابل فهمتره براشون)

در مورد سوالتون هم باید بگم که ابدا تک زبانه نخواهد بود، حتی من قبلا هم عرض کردم شاید خودم هم ازش استفاده نکنم. شما میتونید هر زبانی که راحتترید رو انتخاب کنید.... اینجوری میشه:

در مورد نظر دوم هم یعنی اینترفیس انگلیسی و متن پیغامها فارسی=> بله همه چیز امکانپذیره.....اینجوری باید دوتا زبان فارسی بزاریم یکی فول باشه و یکی کمکی مثلا:

Persian 1
Persian 2

یعنی دوتا انتخاب داشته باشیم. باز باید ببینیم نظرها چیه...

در مورد راست به چپ؛ ربان فارسی با انگلیسی متفاوته و راست به چپه، ولی ابدا نمیزاریم که مثلا اون ضربدره برای بستن پنجره بیاد سمت چپ. منم قبول دارم که اینجوری بد میشه، آخه همه عادت کردم برای بستن پنجره ها ناخودآگاه موس را ببریم منتها الیه سمت راست پنجره. موافقم با شما.

saeediranzad
27-11-2012, 02:32
سلام
ترجمه باید مفهومی باشه؛ ولی اصل مطلب سرجاش بمونه.
مثلاً Threat را میشه نوشت: فایل خطرناک؛ تازه مگه همون تهدید چشه؟
چون حالت عام داره؛ یعنی منظورش فقط ویروس نیست.

mrmmnb
27-11-2012, 06:36
سلام
به نظر من Threats رو همون تهدید معنی کنید بهتره ویروس رو بزارید برا خود کلمه ویروس ضمنا لزوما هر چی تهدید بود که ویروس نیست

Hidden-Hunter
27-11-2012, 08:17
سلام دادا علی

و سلام بر دوستداران کومودو

والا علی بچه ها حرف های قشنگی زدند و مشورت های خوبی و باید ترجمه به نظر من نه زیاد سطح پایین باشه و نه زیاد سطح بالا ، چون کاربر های حرفه ای ایران هم بخوان با زبان پارسی کار کنند باید ، کاری کنیم که اگر پارسی را انتخاب کردند ترجمه قوی و محکم باشه ولی برای کمک کردن راحت باشه تا کاربرهای مبتدی هم از پس سوالات کومودو بربیان...الان بیشتر شرکت ها به مخرب ها یا اسم مالوار میدن یا تهدید و ویروس انتخاب کردن یکم عامیانه و قدیمی هست پس ترجمه باید امروزی و سطح متوسط و کمک کننده قوی باشه.
ولی اگر یک گروه بزنیم برای ترجمه کومودو و تایپیک ایجاد کنیم برای هر قسمت و بچه بیان اونجا نظر بدهد و منطقی باشه بهتر هست تا اینجا بخواییم در مورد ترجمه درست و دقیق حرف بزنیم.
در مورد اسم فایروال هم با علی موافقم هستم چون دیوار اتش یکم چطور بگم داغون و امروزی نیست و همون اسم فایروال باشه بهتر هست و کاربر بهتر میتونه با ترجمه کنار بیاد.
اگر کمکی از دست من بر بیاد کمک میکنم ولی بگم من اگر سوییت کومودو بود راحت تر می شد کمک کرد.
راستی علی این کار شما جای تحسین داره نه برای چاپلوسی گفتم نه بلکه اراده کردی و میخواهی محصول دوست داشتنیت که میدونی قوی هست را به زبان پارسی ترجمه کنی تا هم وطنان خودت که زبان قوی ندارند راحت باهاش کار کنن و امنیت داشته باشند.

مخلصم علی

ALI16437
27-11-2012, 15:49
با سلام

من از Cis 5.12 استفاده میکنم یک مشکلی دارم اونم اینکه از وقتی کومودو رو نصب کردم
Mozilla Firefox درست کار نمیکنه و مداوم هنگ میکنه و گیر میکنه مجبور میشم با تسک
مسنجر ویندوز ببندمش اخرین ورژن برنامه فوق رو نصب کردم فقط هم با کومودو این مشکل
رو دارم به trusted file هم اضافه کردمش

aylar6888
27-11-2012, 16:16
با سلام

من از Cis 5.12 استفاده میکنم یک مشکلی دارم اونم اینکه از وقتی کومودو رو نصب کردم
Mozilla Firefox درست کار نمیکنه و مداوم هنگ میکنه و گیر میکنه مجبور میشم با تسک
مسنجر ویندوز ببندمش اخرین ورژن برنامه فوق رو نصب کردم فقط هم با کومودو این مشکل
رو دارم به trusted file هم اضافه کردمش
سلام:
موزیلا خودش جزو اپلیکیشن های تراست هست توی کومودو.شاید موزیلای شما مورد داره-ورژن اون چنده؟؟؟آخرین ورژن یعنی 17 رو نصب کنین یا پاکش کنین و یه ورژن دیگه نصب کنین ببینین درست میشه؟؟؟

پادشاه اسمان
28-11-2012, 00:13
سلام

comodo 5.12 را نصب کردم ولی نمی تونم به اینتر نت وصل بشم .در ضمن fire wall security level , defense+security level, sand box security level را روی چه حالتی بذارم؟

kases
28-11-2012, 00:13
سلام
الان یه موردی زبان فارسی که ردیف بشه مثلا کاسپر میشه که فقط فارسی هست یا نه مثل نرم افزار هایی مثل IDM هست که میشه سویئچ کرد؟(البته کاسپر رو مطمئن نیستم ولی برا یکی نصب کردم نسخه فارسیش رو یکم گشتم ببینم میشه انگلیسی کرد یا نه چیزی پیدا نکردم)

با اجازه دوستان

سویچ بین زبان انگلیسی و فارسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M e i s a m
28-11-2012, 01:55
سلام

comodo 5.12 را نصب کردم ولی نمی تونم به اینتر نت وصل بشم .در ضمن fire wall security level , defense+security level, sand box security level را روی چه حالتی بذارم؟

روی آیکون برنامه که گوشه ی صفحه هست کلیک راست کن و Firewall Security Level رو روی Custom بذار تا هر موقع برنامه ای خواست به اینترنت دسترسی داشته باشه خودت یا بهش اجازه بدی (Allow) یا اینکه بلاکش کنی (Block)
احتمالا الان مرورگرت بلاک شده که به اینترنت دسترسی نداره
برای UnBlock کردن تو تب Firewall قسمت Define a New Trusted Application رو بیار و از Select > Browse مرورگرت رو از تو محل نصبش انتخاب کن و اوکی کن

پادشاه اسمان
28-11-2012, 02:29
این گزینه ها را روی چه حالتی بذارم؟ , defense+security level, sand box security level

راستی اگه firewall security level در حالت safe mode باشه مشکلی پیش می اد؟

aylar6888
28-11-2012, 02:34
این گزینه ها را روی چه حالتی بذارم؟ , defense+security level, sand box security level

نه توی سیف مد باشه مشکلی پیش نمیاد اما توی سکوریتی پلیسی هر برنامه برای اتصال به نت و ورود و خروجهات اجازه ش دست خودته اما توی سیف مد اتوماتیکه با سوال کمتر...
دیفنس پلاس رو بذار روی سیف مد و سند باکس رو هم میتونی خاموش کنی هم روشن.اگه روشن باشه یه مخرب رو که دیفنس پلاس تشخیص بده میتونی توی محیط سند باکس تست و اجرا کنی بدون اینکه به سیستمت صدمه ای بخوره...تنظیمات کومودو رو تو همین تاپیک میتونی بصورت عکس و فیلم پیدا کنی عزیز...
در ضمن اول configuration رو حتما حتما بذار روی پرو اکتیو و ریستارت کن تا بیشترین امنیت رو داشته باشی

این پست رو ببین لینک تمام پستهای کومودو توشه

jolan57
28-11-2012, 02:40

نه اتفاقا بر روی سیف مود باشه خیلی هم خوبه دیگه در مورد برنامه های سیف نیاز به جواب دادن نیستی, بر روی همون safe mode قرار بده
دیفنس رو که دوست خوبم جواب دادن و بر روی سیف مود قرار بده
در مورد سندباکس بهتره که خاموشش کنی و یه مدتی که گذشت و کار با کمودو رو خوب یاد گرفتی میتونی ازش استفاده کنی من احساس میکنم چندتا از برنامه های شما وارد سندباکس شدن و سیستمتون با مشکل مواجه شده
پست زیر رو برای کار کردن با کمودو باید کامل بخونی تمام این سوالاتت و خارج کردن برنامه ها از سندباکس اونجا جواب داده شده

با پوزش از دوستان

پادشاه اسمان
28-11-2012, 03:16
چرا configuration قسمت proactive غیر فعال هست؟

aylar6888
28-11-2012, 12:05
چرا configuration قسمت proactive غیر فعال هست؟
سلام

غیر فعال نیست.وقتی فعالش میکنی کم رنگ و هایلایت میشه.اگرم نمیتونی روی configuration کلیک کن بعد روی manage my configuration کلیک کن و از داخل خود برنامه proactive رو فعال و ریستارت کن....:20:

Jadda
28-11-2012, 18:51
سلام دوستان

یه گروه زدیم که باقی بحثها در مورد ترجمه اونجا انجام بشه، عضو شدن و خواندن مطالب آزاد...

اینجای کار هم از دوستانی که نظر داند تشکر میکنم؛

Hidden-Hunter
28-11-2012, 21:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همه انسان ها مشترکا از بعضی چیزها تنفر دارند . باختن ، آلودگی ، نبود امنیت و موارد دیگری که واقعا هیچ کسی نمیتواند بگوید من از آنها خوشم می آید . در دنیای کامپیوتر مورد سومی که عرض کردیم ، اهمیت فوق العاده زیادی دارد . مسلما شما هم دوست ندارید کسی به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند و نهایت تلاشتان را میکنید تا مانع از رخ دادن چنین اتفاقاتی شوید . در این میان هرچه اطلاعات تان در مورد مباحث امنیتی در دنیای کامپیوتر بیشتر باشد ، سود بیشتر خواهید برد . چون هر چقدر هم که سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری امنیتی به شما در جهت تامین امنیت کمک کنند ، باز هم امکان رخ دادن اشتباهات انسانی بالاست . در صورت بروز یک اشتباه نیز باعث میشوید که تمام روتین های امنیتی که توسط سیستم های امنیتی پیاده سازی کرده بودید ، دور زده شوند . پس توصیه اول ما طبق آنچه در گذشته نیز گفته بودیم اینست که اطلاعات خود را در مورد امنیت کامپیوتر بالاتر ببرید .
از عامل انسانی که بگذریم ، به سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری میرسیم . سیستم هایی که مسئول تامین امنیت ما با نهایت قدرت و تا حد امکان هستند . این نرم افزارها توسط شرکت های بزرگ امنیتی و بوسیله تیم برنامه نویسان بسیار حرفه ای آنها نوشته میشود که اغلب خودشان جزو دسته هکرها هستند و ید طولایی در زمینه شناسایی تهدیدها ، روش های مقابله با آنها و در نهایت نابود سازی شان دارند .
ولی هر چقدر هم که تیم های سازنده نرم افزارهای امنیتی حرفه ای باشند ، حرفه ای تر از آنها هم پیدا میشود . بله درست است . هکرهایی که شبانه روز در حال تلاش برای تخریب و یا دور زدن سیستم های امنیتی پیاده سازی شده توسط شرکت های امنیتی هستند و اغلب هم برنده این بازی بی پایان میشوند . میتوان گفت که هکرها همیشه یک گام از شرکت های امنیتی جلوتر هستند و این شرکت ها نمیتوانند امنیت ۱۰۰ % را برای ما بوجود بیاورند . به هر حال باید تا جایی که امکان دارد در حفظ امنیت خود تلاش کنیم .
شما هم مطمئنا از آنتی ویروس ها استفاده میکنید . برخی از نسخه ها فقط آنتی ویروس را در اختیار شما قرار میدهند اما برخی دیگر دارای مجموعه ی کاملی از ابزارهای امنیتی هستند . مثل بسته هایی که معمولا با نام Internet Security شناخته میشوند . البته میتوانند نام های دیگری هم داشته باشند . مثل محصول شرکت ESET که با نام Smart Security شناخته میشود .
حالا کاری به این بحث ها نداریم . اگر شما هم جزو افرادی هستید که تنها از نرم افزار آنتی ویروس استفاده میکنید و از کاربران بسته های امنیتی کامل نیستید ، به شما پیشنهاد میکنیم با ما همراه باشید . چون میخواهیم نرم افزاری را به شما معرفی کنیم که میتواند در کنار آنتی ویروس شما ، امنیت را دو چندان کند . با گویا آی تی همراه باشید ………..

امروز قصد معرفی فایروال قدرتمند و رایگان شرکت کومودو را داریم . اگر نمیدانید فایروال چیست ، به شما پیشنهاد میکنیم این مطلب را از وبسایت نگهبان مطالعه کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .
حالا که با فایروال و روش کار آن آشنا شدید ، بهتر است به معرفی نرم افزار بسیار محبوب ، قدرتمند و البته رایگان شرکت معتبر کومودو بپردازیم . ابتدا این فایروال را از وبسایت کومودو دریافت کرده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و نصب کنید . در هنگام دانلود دقت داشته باشید تا نسخه متناسب با ویندوزتان را انتخاب کنید .
نسخه ای که شما دانلود و نصب کرده اید ( در زمان نوشته شدن این مطلب ) نسخه ی ۵٫۸ است . پس از نصب و راه اندازی شدن این نرم افزار با تصویری مشابه زیر روبرو خواهید شد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بهتر است از همین جا شروع کنیم . اما قبل از شروع بهتر است واژه ای که به وفور در این مطلب از آن استفاده میشود را توضیح دهیم . واژه “سیاست” به مجموعه ای از قوانین اشاره دارد که توسط شما یا کومودو تعریف خواهد شد و یا از قبل تعریف شده اند . قوانین نیز مجموعه از پارامترها و تنظیمات هستند .
اولین چیزی که در صفحه اصلی برنامه جلب توجه میکند ، سپر سبز رنگ است . همین کافیست تا شما متوجه شوید که وضعیت برنامه در حالت نرمال قرار دارد و مشکلی نیست . اگر این سپر زرد یا قرمز شد ، مشکلی بوجود آمده است . در زیر همین سپر ، اطلاعاتی در مورد مشکل بوجود آمده به شما داده میشود .
سپس با قسمت سربرگ ها مواجه خواهید شد . اولین سربرگ Summary است که خلاصه ای از وضعیت برنامه را به ما نشان میدهد . اولین بخش در این سربرگ ، Firewall است . در این بخش اطلاعاتی در مورد فایروال وجود دارد . تعداد کانکشن های ورودی یا خروجی و همچنین برنامه هایی که با اینترنت ارتباط دارند . تصویری که در زیر مشاهده میکنید ، شماره گذاری شده است و طبق شماره ها به بررسی این قسمت ها میپردازیم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۱- در این بخش تعداد دسترسی های بلاک شده به اینترنت نمایش داده میشود . اگر روی عددی که به صورت لینک است کلیک کنید ، برنامه ای که دسترسی اش به اینترنت بلاک شده است ، نمایش داده خواهد شد .
۲- در این قسمت شما میتوانید تعداد کانکشن های ورودی و خروجی سیستم را مشاهده کنید .
۳- در اینجا نام برنامه های در ارتباط با اینترنت و سهم استفاده ی هر کدام بر حسب درصد نمایش داده شده است . به عنوان مثال میبینید که برنامه هایی مثل کروم و همچنین آنتی ویروس آوست با اینترنت ارتباط دارند و در حال تبادل اطلاعات هستند . همچنین اگر روی نام هر برنامه کلیک کنید ، میتوانید کانکشن های ایجاد شده و میزان دانلود و آپلود توسط آن برنامه را مشاهده کنید . این قسمت میتواند بسیار مفید واقع شود . اگر یک بدافزار در حال استفاده از اینترنت برای ارسال اطلاعات به مقصد مورد نظر هکر باشد ، شما میتوانید به راحتی متوجه شده و دسترسی آن را به اینترنت قطع کنید .
۴- با کلیک بروی این آیتم میتوانید دسترسی همه برنامه ها به اینترنت را متوقف کنید . پس از کلیک بروی گزینه Stop All Traffic ، نام آن به Restore All Traffic تغییر میکند و با کلیک بروی آن میتوانید دوباره دسترسی برنامه ها به اینترنت را برقرار کنید .
۵- این گزینه میتواند به شخصی سازی بیشتر فایروال توسط شما کمک کند . البته وظیفه نمایش سطح امنیتی فایروال را نیز بر عهده دارد . در حالت پیشفرض این گزینه روی Safe Mode قرار دارد . اما شما میتواند با کلیک بروی این گزینه ، انتخاب های بیشتری را بدست بیاورید . مثلا هر نوع ارسال و دریافت اطلاعات ( خروجی یا ورودی ) را مسدود کرده و یا به کلی فایروال را از کار بیندازید . البته گزینه های دیگری نیز وجود دارند که بسته به نیاز شما میتوانند به کار بروند .

بخش دوم در سربرگ Summary ، بخش +Defense میباشد . +Defense بیشتر فعالیت خود را روی فایل های شما متمرکز میکند . به عنوان مثال فایل هایی که شما بلاک کرده اید در این قسمت نمایش داده میشوند .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۱- تعداد فایل هایی که توسط بخش +Defense بلاک شده اند را میتوانید مشاهده کنید .
۲- در این قسمت فایل هایی را که خودتان به عنوان فایل های مشکوک به Comodo معرفی کرده اید ، قرار میگیرند .
۳- فناوری Sandbox در این نرم افزار وجود دارد و شما میتوانید برنامه هایی که به سالم بودن آنها شک دارید را در سندباکس اجرا کنید تا از تاثیرات منفی احتمالی آنها بروی سیستم خود جلوگیری به عمل آورید . در این قسمت نیز تعداد برنامه هایی که در حال حاضر در سندباکس اجرا شده اند را میتوانید مشاهده کنید .
۴- این بخش هم مانند قسمت قبلی است و میتوانید شخصی سازی بیشتری در قسمت +Defense بوجود بیاورید . این قسمت در واقع سطح امنیتی بخش +Defense را نمایش میدهد .

******************* سربرگ بعدی Firewall است . در این قسمت میتوانید بخش هایی که به فایروال کومودو مربوط میشود را تغییر دهید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از سمت چپ شروع میکنیم .
۱- View Firewall Events : در این قسمت میتوانید گزارشات مربوط به فایروال کومودو را مشاهده کنید . به عنوان مثال همه دسترسی هایی که توسط فایروال مسدود شده اند و یا تغییر در تنظیمات فایروال . همه و همه در این قسمت جمع آوری میشوند و شما با مطالعه ی آنها میتوانید اطلاعات زیادی را بدست بیاورید و اگر دسترسی برنامه ای به اینترنت به اشتباه مسدود شده است ، آن را تغییر دهید . اطلاعات تکمیلی که از پنجره Firewall Events بدست می آید مانند نام برنامه ، اقدامی که در برابر آن انجام شده است ، پروتکل ، آی.پی مبدا و مقصد ، پورت مبدا و مقصد و تاریخ مربوط به آن گزارش میباشد .
۲- Define a New Trusted Application : ظاهرا عنوان این قسمت گویای همه چیز است . در اینجا شما میتواند برنامه هایی را که به آنها اطمینان کامل دارید ، به فایروال کومودو معرفی کنید . پس از این هر درخواستی که از سوی آن برنامه ( یا برنامه ها ) به فایروال کومودو برسد ، به صورت اتوماتیک موافقت میشود . میتوانید برنامه ی مورد نظر خود را از بین گروه های نرم افزاری انتخاب کنید . مثل برنامه هایی که مسئول آپدیت کردن ویندوز هستند . یا اینکه از بین پردازش های در حال اجرا ، برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید . اگر هیچکدام از این موارد به کار شما نیامد ، میتوانید به صورت مستقیم فایل اجرایی برنامه ی مورد نظرتان را از روی هارددیسک سیستم انتخاب کنید .
۳- Define a New Blocked Application : این قسمت دقیقا عکس قسمت بالا عمل میکند . هر برنامه ای را که در این بخش معرفی کنید ، به صورت اتوماتیک درخواست های اتصالش به شبکه یا اینترنت ، مسدود میشود . این قسمت در مواقعی که یک بدافزار را روی سیستم تان شناسایی کرده و قصد دارید ارتباطش را با شبکه و اینترنت قطع کنید ، بسیار کارآمد است . روش معرفی برنامه ها هم مانند قسمت بالاست .
۴- Network Security Policy : این قسمت را میتوان حساس ترین قسمت فایروال دانست . چون همه سیاست ها و تدابیر امنیتی که فایروال توسط آنها با برنامه ها برخورد لازم را میکند ، در این بخش قرار دارند . این قسمت مخصوص کاربران حرفه ای است . پس اگر زیاد با تنظیمات مربوط به شبکه آشنا نیستید ، از این بخش عبور کنید و تغییری در آن بوجود نیاورید . چون ممکن است برایتان دردسر ساز شود .
پس از انتخاب این آیتم با پنجره ای حاوی شش سربرگ روبرو خواهید شد . در ادامه به معرفی مختصر این قسمت ها میپردازیم .
سربرگ Application Rules : در این سربرگ میتوانید سیاست های امنیتی که اغلب توسط خودتان و برای برنامه ها تعیین شده اند را مشاهده و مدیریت کنید . مثل برنامه هایی که دسترسی شان به اینترنت یا شبکه تایید یا رد شد است . اگر به اشتباه دسترسی برنامه ای را به شبکه و اینترنت مسدود کرده باشید ، میتوانید از این قسمت مشکل را حل کنید .
سربرگ Global Rules : برخلاف قسمت Applications Rules که تنها سیاست های مورد نظر شما را روی برنامه ها اعمال میکرد ، این قسمت کل ارتباطات شما با شبکه و اینترنت را در بر میگیرد . شما میتوانید در این بخش سیاست هایی را تعریف کنید تا بر کل ارتباطات اعمال شوند .
سربرگ Predefined Policies : در این قسمت سیاست های از پیش تعریف شده ی فایروال قرار دارند . مثل سیاست هایی که برای مرورگرها ، برنامه های مدیریت ایمیل ، کلاینت های FTP ، برنامه های قابل اعتماد ، برنامه های مسدود شده و خروجی ها در نظر گرفته میشوند .
سربرگ Network Zones : در این بخش شما میتوانید مناطق شبکه ای را تعریف کنید و سطوح دسترسی متفاوتی را روی آنها اعمال کنید . یک منطقه ی شبکه ای میتواند شامل یک کامپیوتر خانگی متصل به اینترنت و یا هزاران کامپیوتر دیگر باشد .
سربرگ Blocked Zones : همانطور که از نام این بخش پیداست ، میتوانید مناطقی از شبکه که مورد نظرتان هست را مسدود کنید .
سربرگ Port Sets : در این بخش میتوانید پورت ها را مدیریت کنید . در این قسمت پورت های از پیش تعریف شده ای وجود دارند . البته شما هم میتوانید پورت های جدیدی به منظور استفاده توسط برنامه های دیگر ایجاد کنید .

۵- View Active Connections : با کلیک بروی این آیتم پنجره ی Active Connections باز میشود . در این پنجره کانکشن های فعال نمایش داده میشوند . هر برنامه ممکن است یک یا چند کانکشن ایجاد کند که همه ی آنها را میتوانید به یکباره اینجا ببینید . علاوه بر این اطلاعات دیگری مثل پروتکل ، آی.پی و پورت مبدا و مقصد و همچنین ترافیک ورودی و خروجی نیز به شما نمایش داده میشود .
۶- Stealth Port Wizard : هکرها ابزاری به نام پورت اسکنر دارند . این ابزار به هکرها کمک میکند تا پورت های باز روی یکی سیستم را شناسایی کرده و با نوشتن یک بدافزار بتوانند از طریق آن به سیستم نفود کنند . قابلیتی که توسط کومودو در اختیار شما قرار گرفته است باعث میشود تا پورت های سیستم شما از دید برنامه های پورت اسکنر ، پنهان بمانند . البته با استفاده از این قابلیت هیچ خللی در ارتباط شما با اینترنت بوجود نخواهد آمد . کومودو این قابلیت را با سه روش به شما ارائه میدهد :
Define a new trusted network and make my ports stealth for everyone else : اگر این گزینه را انتخاب کنید ، کامپیوتر شما از دید همه به جز شبکه هایی که به عنوان قابل اعتماد معرفی کرده اید ، پنهان خواهد شد .
Alert me to incoming connections and make my ports stealth on a per-case basis : در صورتی که از این گزینه استفاده کنید ، هرگاه درخواستی برای اتصال به کامپیوتر شما داده شود ، فایروال یک هشدار به شما خواهد داد و از شما برای تایید یا رد این درخواست سوال میکند . این قسمت برای استفاده از شبکه های نظیر به نظیر ( Peer to Peer ) و یا Remote Desktop Connection که نیاز به رویت پورت دارند ، مفید است .
Block all incoming connections and make my ports stealth for everyone : در صورت انتخاب این گزینه ، تمام پورت های سیستم از دید تمام شبکه ها پنهان خواهد شد . فایروال نیز هرگونه در خواست اتصال ورودی را مسدود میکند .

۷- Firewall Behavior Settings : در این قسمت میتوانید تنظیمات مربوط به فایروال را تغییر دهید . به عنوان مثال میتوانید میزان هشدارهای فایروال را کاهش یا افزایش دهید . پس از کلیک بروی این آیتم با پنجره ی Firewall Behavior Settings روبرو خواهید شد که دارای سه سربرگ است .
سربرگ General Settings : در این سربرگ تنظیمات اصلی فایروال قابل مشاهده و تغییر است . تنظیم سطح امنیتی فایروال مهترین تنظیمی است که میتوانید در این سربرگ انجام دهید .
سربرگ Alert Settings : همانطور که از نام این سربرگ پیداست ، تنظیمات مربوط به هشدارهای فایروال در اینجا قرار دارند . شما میتوانید با استفاده از نواری لغزنده ای که در این سربرگ قرار دارد ، میزان هشدارها را از خیلی کم به خیلی زیاد تغییر دهید . اگر آدم کم حوصله ای هستید ، میتوانید نشانگر را بروی Very Low قرار دهید . اما اگر دوست دارید همه چیز تحت کنترل تان باشد ، میتوانید لغزنده را به سمت بالا ببرید .
سربرگ Advanced : تنظیماتی که در این قسمت قرار دارند به منظور محافظت هرچه بهتر شما در مقابل حملات DOS میباشند .

********************** سومین بخش اصلی از این نرم افزار ، سربرگ +Defense است . بیشتر کار این بخش مربوط به نظارت بر فایل هاست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باز هم از سمت چپ شروع کرده و توضیح مختصری در مورد هر آیتم خواهیم داد .
۱- View Defense+ Events : اگر یادتان باشد در قسمت فایروال هم آیتمی مشابه همین مورد وجود داشت که کارش نمایش رخدادها و گزارشات مربوط به فایروال بود . این قسمت هم دقیقا مانند همان است . با این تفاوت که در اینجا رخدادها و گزارشات مربوط به قسمت +Defense را مشاهده خواهید کرد . اطلاعاتی که از این پنجره بدست می آیند شامل موارد مثل نام برنامه ها ، فعالیت های انجام شده توسط آنها ، فایل هدف و تاریخ ثبت آن فعالیت است .
۲- Trusted Files : فکر کنم نام این بخش گویای کارایی اش باشد . در این قسمت میتوانید فایل های قابل اطمینان خود را به کومودو معرفی کنید . در صورتی که فایلی را به این لیست اضافه کنید ، کومودو آن را به عنوان Trusted یا قابل اطمینان علامتگذاری کرده و از آن به بعد در مورد دسترسی ها آن فایل به قسمت های مختلف از شما سوالی نخواهد پرسید . این قسمت میتواند برای برنامه نویسان بسیار مفید واقع شود . چون در هنگام تست برنامه ی خود احتمالا کومودو از آنها به صورت مداوم در مورد دسترسی برنامه هایشان سوال خواهد کرد . در صورتی که فایل اجرایی برنامه خود را به این لیست اضافه کنند ، میتوانند از شر این سوالات خلاص شوند . البته اگر به اشتباه برنامه ای را به لیست اضافه کردید ، میتوانید آن را حذف کنید .
۳- Unrecognized Files : اگر فایلی به نظرتان مشکوک میرسد ، حتما آن را به این بخش اضافه کنید . البته سیستم +Defense کومودو بعضی فایل ها را به این قسمت اضافه میکند . فایل هایی که به این لیست اضافه میشوند ، تا موقعی که شما آن ها را به عنوان فایل قابل اطمینان معرفی نکنید ، در Sandbox کومودو اجرا میشود تا از تاثیرات منفی احتمالی آن بروی سیستم جلوگیری شود . شما میتوانید فایل های مورد نظرتان را از طریق همین پنجره به منظور تحلیل بیشتر برای کومودو ارسال کنید . اینکار از طریق دکمه Submit قابل انجام است .
۴- Computer Security Policy : اینجا مهمترین بخش و شاید بتوان گفت قلب سیستم +Defense کودمو میباشد . در این بخش میتوانید سیاست هایی که +Defense روی برنامه ها و سایر بخش های سیستم اعمال میکند را مشاهده کرده و مطابق نیازهای خود تغییر دهید . این قسمت شامل هشت سربرگ است که به صورت مختصر به هر کدام اشاره ای خواهیم داشت .
سربرگ Defense+ Rules : در این سربرگ میتوانید به سیاست هایی که بروی برنامه های لیست شده اعمال میشود دسترسی داشته و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید . همچنین میتواند خودتان سیاست جدید تعریف کنید و بروی برنامه های مورد نظرتان اعمال کنید .
سربرگ Predefined Policies : در این قسمت هم سیاست های از پیش تعریف شده ی +Defense قرار دارند که بروی قسمت هایی مثل “برنامه های قابل اطمینان ” ، “برنامه های سیستمی ویندوز” ، “برنامه های ایزوله شده” و “برنامه های محدود شده” اعمال میشوند . البته خودتان نیز توانایی ایجاد ، تغییر و حذف سیاست ها را دارید .
سربرگ Always Sandbox : در طی این مطلب چندین بار به عبارت Sandbox اشاره کردیم . کلا Sandbox یا جعبه شنی به سیستمی گفته میشود که میتواند از بروز تاثیرات مخرب نرم افزارها بروی کامپیوتر جلوگیری کند . وقتی برنامه ای در سندباکس اجرا میشود ، حق دسترسی های کمی به آن تعلق گرفته و نمیتواند تغییری در تنظیمات سیستم عامل ، رجیستری و سایر قسمت های حیاتی سیستم بوجود بیاورد . با توجه به این موارد بهتر است برنامه هایی که به آنها اعتماد ندارید را در سندباکس اجرا کرده و جلوی رخ دادن هرگونه اتفاق ناگواری برای کامپیوترتان را بگیرید . به عنوان مثال میتوانید برنامه هایی که در حالت بتا قرار دارند را به این بخش اضافه کنید . لازم به ذکر است که شما باید برنامه هایی را به این قسمت اضافه کنید که قصد دارید در طولانی مدت از آنها در حالت سندباکس استفاده کنید . اما اگر میخواهید تنها برنامه های مورد نظرتان برای یک بار در سندباکس اجرا شوند ، ادامه مطلب را نیز مطالعه کنید .
سربرگ Blocked Files : فکر نکنم نیازی باشد توضیح اضافه ای در مورد این قسمت و کارایی آن بدهیم . هر فایلی را به این قسمت اضافه کنید ، به طور کامل همه دسترسی های آن مسدود خواهد شد و عملا ویندوز نمیتواند آن را اجرا کند .
سربرگ Protected Files and Folder : یکی از بهترین بخش های کومودو که به شخصه علاقه زیادی به آن دارم همین بخش است . مسلما همه ما فایل های مهمی داریم . اگر دانشجو باشید ، فایل های مربوط به تحقیق ها و پروژه هایتان از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند و به هیچ وجه دوست نخواهید داشت که توسط بدافزارها آلوده شده و آسیب ببینند . شما میتوانید فایل ها و فولدرهای مهم خود را به این بخش اضافه کرده و از تغییرشان توسط بدافزارها جلوگیری کنید . کومودو به صورت اتوماتیک فایل های مهم ویندوز و همچنین فایل های خودش را به این بخش اضافه میکند . البته یادتان نرود که فایل های اصلی مربوط به آنتی ویروس خود را نیز به این قسمت اضافه کنید تا در صورت تهاجم بدافزارها آسیب ندیده و از کار نیفتند . گرچه خود آنتی ویروس ها هم از پردازش ها و فایل های خود محافظت میکنند ، اما کار از محکم کاری عیب نمیکند .
سربرگ Protected Registry Keys : کاربرد این قسمت هم شبیه قسمت قبلی است . با این تفاوت که اینجا هدف کومودو حفاظت از کلیدهای رجیستری میباشد . در این بخش کلیدهای مهم رجیستری گردآوری شده اند و محافظت میشوند . شما هم اگر کلیدی از رجیستری را مد نظر دارید ، میتوانید به این بخش اضافه کنید تا محافظت شوند .
سربرگ Protected COM Interface : یک مدل برنامه نویسی شی گرای مایکروسافت Component Object Model یا همان COM میباشد که روش برقراری ارتباط بین اشیا در درون یک برنامه واحد یا بین برنامه های دیگر را تعریف میکند . COM به صورت پایه ای توسط Active X ها و OLE ها مورد استفاده قرار میگیرد . اکتیو ایکس ها و اُ.ال.ای ها دو هدف مورد علاقه ی هکرها و بدافزارها به منظور حمله به کامپیوتر شما هستند . یکی از اقدامات موثر در جهت حفظ امنیت سیستم ، محدود کردن دسترسی ها به COM میباشد . کمودو به صورت اتوماتیک از COM در برابر اصلاحات ، تخریب و نفوذ توسط بدافزارها محافظت میکند . در این بخش هم شما امکان اضافه ، تغییر و حذف موارد مورد نظرتان را خواهید داشت .
سربرگ Trusted Software Vendors : در این قسمت نام فروشندگان معتبر نرم افزار وجود دارد . در صورتی که کاربر بخواهد برنامه ای را اجرا کرده و یا نصب کند ، نام فروشنده آن برنامه با این لیست مطابقت داده میشود و در صورتی که نام فروشنده در این لیست وجود داشته باشد ، آن برنامه به عنوان برنامه قابل اطمینان علامتگذاری شده و اجرا میشود . اما اگر نام فروشنده برنامه در این لیست وجود نداشته باشد ، در مورد دسترسی های برنامه ای که قصد اجرا شدن روی سیستم را دارد ، از کاربر سوال خواهد شد . مثل سایر قسمت ها ، در این بخش هم شما اجازه دارید که مواردی را اضافه یا حذف کنید .

۵- View Process List : به زبان ساده میتوان گفت همان تسک منیجر ( Task Manager ) ویندوز است . البته با طبقه بندی بهتر و وجود چند ابزار مفید در جهت مسدود کردن و تحلیل پردازش ها . در این قسمت میتوانید تمامی پردازش هایی که در حال اجرا هستند را مشاهده کنید . با کلیک راست روی هر پردازش میتوانید آن را قطع کرده و یا هم قطع و هم مسدود کنید . این قسمت میتواند موقعی که فایل اصلی یک بدافزار فعال روی سیستم را شناسایی میکنید ، واقعا مفید باشد . همچنین میتوانید یک فایل را به منظور تحلیل بیشتر برای کومودو بفرستید .
۶- Run a program in the sandbox : این قسمت مربوط به اجرای برنامه ها به صورت موقتی در سندباکس میباشد . قبلا در مورد سندباکس توضیح دادیم . میتوانید فایل اجرایی برنامه مورد نظر خود را از هارددیسک سیستم انتخاب کرده و درون سندباکس اجرا کنید .
۷- Defense+ Settings : در این قسمت میتوانید تنظیمات مربوط به سیستم +Defense را انجام دهید . این بخش شامل چهار سربرگ است که به صورت مختصر به هر کدام اشاره ای خواهیم داشت .
سربرگ General Settings : در این سربرگ میتوانید تنظیمات اصلی مربوط به سیستم +Defense را انجام دهید . اما مهمترین قسمت در این سربرگ ، بخشی تنظیم سطح امنیتی +Defense است که میتوانید با استفاده از نوار لغزنده آن را کاهش یا افزایش دهید .
سربرگ Execution Control Settings : در این سربرگ هم میتوانید سیستم رهگیری فایل های اجرایی قبل از بارگذاری در حافظه را فعال یا غیر فعال کنید . کومودو Hash فایل اجرایی را محاسبه کرده و سپس آن را با لیست خود مقایسه میکند . اگر هش مطابقت داده شد ، آن برنامه امن است . اما اگر مطابقت حاصل نشد ، آن برنامه مشکوک بوده و به شما گزارش داده خواهد شد .
سربرگ Sandbox Settings : در این سربرگ هم میتوانید به تنظیمات سندباکس بپردازید . به صورت پیشفرض قابلیت سندباکس غیر فعال است . اما با استفاده از نوار لغزنده میتواند آن را فعال کنید .
سربرگ Monitoring Settings : در این سربرگ بخش های وجود دارند که شما میتوانید با فعال کردن آنها ، نظارت سیستم +Defense را بروی آنها اعمال کنید .

****************** سربرگ More نیز آخرین قسمت از این نرم افزار است که بیشتر شامل تنظیمات خود نرم افزار ( منظور تنظیمات امنیتی نیست ) ، مدیریت پیکربندی ، کمک رسانی ، عیب یابی و مواردی از این دست میباشد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باز هم از سمت چپ شروع میکنیم .
۱- Preference : در این قسمت میتوانید تنظیمات مربوط به رابط کاربری ، تنظیمات بروزرسانی و محافظت از خود نرم افزار با استفاده از کلمات عبور را تغییر دهید . این قسمت هم شامل شش سربرگ میباشد .
سربرگ General : در این سربرگ میتوانید تنظیماتی مثل آپدیت اتوماتیک برنامه ، پیام های اطلاع رسانی ، پیدا کردن شبکه های خصوصی به صورت اتوماتیک و … را انجام دهید .
سربرگ Parental Control : اگر میخواهید از دسترسی کودکان به بخش های اصلی و تغییر دادنشان توسط آنها خودداری کنید ، میتوانید از قابلیت گذاشتن پسورد روی برنامه استفاده کنید .
سربرگ Appearance : این قسمت بیشتر مربوط به رابط کاربری برنامه میشود و در آن میتوانید زبان و پوسته برنامه را تغییر دهید .
سربرگ Logging : این بخش مخصوص تنظیمات گزارش گیری برنامه است . مثلا میتوانید گزارش گیری فایروال یا +Defense را غیر فعال کنید .
سربرگ Connection : این بخش هم مخصوص تنظیمات ------ میباشد .
سربرگ Update : و در نهایت از اینجا نیز میتوانید تنظیمات مربوط به آپدیت برنامه را انجام دهید . مثلا سرور آپدیت جدیدی اضافه کرده و یا حذف کنید .

۲- Manage My Configurations : ممکن است مدیر شبکه باشید و بخواهید تنظیماتی را که تا به حال انجام داده اید را از این کامپیوتر به کامپیوترهای دیگر نیز منتقل کنید . این بخش به شما کمک شایانی در این امر خواهد کرد . میتوانید از تنظیمات یک خروجی گرفته و در کامپیوترهای دیگر وارد کنید .
۳- Diagnostics : اگر فکر میکنید برنامه با مشکل مواجه شده است و به درستی کار نمیکند ، میتوانید از سیستم عیب یابی کومودو استفاده کنید .
۴- Check For Update : در بیشتر برنامه ها چنین گزینه ای وجود دارد و عملکرد مشخصی نیز دارد . با کلیک بروی این آیتم و طی کردن یک مرحله ساده ، میتوانید دریابید که آپدیت جدیدی منتشر شده است یا نه .
۵- Manage This Endpoint : این سرویس که به صورت تجاری میباشد ، سیستم کنترل از راه دوری برای برنامه های شما ( فایروال و یا آنتی ویروس کومودو ) از طریق یک رابط کاربری تحت وب فراهم میکند . به عنوان مثال اگر مدیر شبکه شرکت شما به مسافرت رفته باشد و مشکلی برای یکی از بخش های شبکه پیش بیاید و مربوط به تنظیمات آنتی ویروس یا فایروال کومودو باشد ، دیگر نیازی نیست منتظر بازگشت مدیر شبکه از سفر باشید . مدیر شبکه با استفاده از این قابلیت میتواند به سروری که تنظیمات در آن قرار دارد متصل شده و تغییرات مد نظرش را بوجود آورده و مشکل را رفع کنید .
۶- Browse Support Forum : با انتخاب این آیتم به فروم کاربران کومودو خواهید رفت و میتوانید سوالات خود را مطرح کرده و جواب بگیرید .
۷- Help : این قسمت هم که نامش کاملا بیانگر عملکردش میباشد . با انتخاب این آیتم نیز به بخش کمک رسانی کومودو ارجاع داده خواهید شد .
۸- About : و نهایتا این قسمت که مربوط به مشخصات برنامه میباشد .

از دیگر تنظیمات این برنامه میتوان به حالت Game Mode اشاره کرد . به عنوان مثال اگر در حال بازی باشید و کومودو پیغام هشداری نشان بدهد ، از بازی بیرون خواهید آمد و این به هیچ وجه خوشایند نیست . میتوانید با راست کلیک روی آیکون برنامه در System Tray ( کنار ساعت ویندوز ) و یا در نوار وظیفه ( Taskbar ) و انتخاب گزینه Game Mode مانع از پیغام دادن کومودو در هنگام بازی کردن شوید . یادتان باشد هنگامی که از بازی خارج شدید ، این گزینه را غیر فعال کنید تا متوجه پیغام های هشداری کومودو بشوید .
سخن پایانی : در این مطلب سعی شد تا نگاهی به فایروال قدرتمند و رایگان شرکت Comodo داشته باشیم . سعی ما بر آن بوده تا بتوانیم هر قسمت را به صورت مختصر و مفید توضیح دهیم و شما را با عملکرد هر بخش آشنا کنیم . امید است که از مطالعه این مطلب استفاده برده باشید .

منبع :

Jadda
28-11-2012, 22:29

سلام

یک ویدئو "تست گندزدایی" میزارم اینجا که یک فایل آلوده به ویروس Sality را با کومودو گندزدایی میکنم.

تست رو به صورت Real-Time و همچنین On-Demand انجام دادم که در هر دو حالت آنتی ویروس کومودو با موفقیت فایل آلوده را Disinfect میکنه.

اهمیت این تست برای من در اینه که=> آخه کومودو قبلا نمیتونست!

کومودو Signature های گندزدایی را به دیتابیس داره اضافه میکنه..... که جای تبریک داره.

در واقع الان دیگه با جرات میشه گفت گزینه Clean در آنتی ویروس کومودو کارش اینه:

اگر مخربی پیدا بکنه، در صورت موجود بودن Signature های گندزدایی در دیتابیس،، فایل را گندزدایی میکنه و در غیر این صورت کل فایل را قرنطینه میکنه.

دانلود ویدئو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammad_87
29-11-2012, 01:53
سلام!
1.طبق پست زیر،در بخش firewall behavior setting در تب advenced کدوم گزینه ها باید تیک بخوره؟در اون پست عکسی نیست!

2.چجوری میشه فقط از تنظیمات داخلی کومودو فایروال،بک آپ گرفت؟یعنی محدودیتهایی که برای برنامه ها اعمال کردیم،در نظر گرفته نشه و فقط رفتارهای خود کومودو بک آپ گرفته بشه.
3.روی کامپیوتر، من ادمین هستم و یک اکانت استاندارد هم روی ویندوز هست.آیا میشه کومودو رو طوری تنظیم کرد که فقط در اون اکانت،بصورت خودکار،با تنظیمات دیگه اجرا بشه؟(مثلا سندباکس فعال باشه)
4.وقتی من برنامه رو بلاک یا اجازه دسترسی بدم و گزینه remember هم فعال باشه،آیا در یوزر دیگر این سیستم،همون ها اعمال میشه یا دوباره سوال میکنه؟

Jadda
29-11-2012, 19:48
سلام!
1.طبق پست زیر،در بخش firewall behavior setting در تب advenced کدوم گزینه ها باید تیک بخوره؟در اون پست عکسی نیست!

2.چجوری میشه فقط از تنظیمات داخلی کومودو فایروال،بک آپ گرفت؟یعنی محدودیتهایی که برای برنامه ها اعمال کردیم،در نظر گرفته نشه و فقط رفتارهای خود کومودو بک آپ گرفته بشه.
3.روی کامپیوتر، من ادمین هستم و یک اکانت استاندارد هم روی ویندوز هست.آیا میشه کومودو رو طوری تنظیم کرد که فقط در اون اکانت،بصورت خودکار،با تنظیمات دیگه اجرا بشه؟(مثلا سندباکس فعال باشه)
4.وقتی من برنامه رو بلاک یا اجازه دسترسی بدم و گزینه remember هم فعال باشه،آیا در یوزر دیگر این سیستم،همون ها اعمال میشه یا دوباره سوال میکنه؟

سلام

1- این تنظیمات:

2- بکاپ از کل تنظیمات گرفته میشه.

ولی یک قابلیت که بخش تنظیمات کومودو برای برنامه ها داره گزینه Purge هست. که شما میتونید بعد از برگردوندو تنظیمات (چه روی سیستم خودتون و چه روی سیستم غیر) وارد بخش تنظیمات آنتی ویروس و دیفنس و فایروال بشوید(اون قسمتی که مربوط به برنامه ها است) و از طریق گزینه Purge اون فایلها و برنامه هایی که روی سیستم نیستند را از لیست حذف بکنید.(با انتخاب این گزینه کومودو میاد بررسی میکنه برنامه هایی که براش قانون ساخته شده، روی سیستم نصب هستند یا نه، اگر نباشند اون برنامه ها و فایلها را لیست میکنه و پیغام Remove میاد که میتونید از لیست حذفشون کنید)

یا اینکه میتونید همه برنامه ها را هم از لیست حذف کنید و تنظیمات باقی بمونند. ولی برای بکاپ گرفتن، از همه تنظیمات و قوانین برنامه ها بکاپ گرفته میشه.

3-خیر، تنظیمات یکسان هستند

4-همون اعمال میشه و دیگه سوال نمیپرسه.

pashangparsi6
30-11-2012, 01:12
با درود

1- دوستان من دیواره آتش کودمو رو نصب کردم. می خواستم بدونم آیا راهی هست که بتونیم همگی دسترسی هایی که به برخی از برنامه ها دادیم رو ریستارت کنیم تا دوباره برای تک تک دسترسی هایی که از این پس هر نرم افزاری نیاز داره از ما پرسش بشه؟

2- بهترین تنظیمات دیوارآتش کودمو رو از کجا می تونم به دست بیارم؟

باسپاس

Jadda
30-11-2012, 01:18
با درود

دوستان من دیواره آتش کودمو رو نصب کردم. می خواستم بدونم آیا راهی هست که بتونیم همگی دسترسی هایی که به برخی از برنامه ها دادیم رو ریستارت کنیم تا دوباره برای تک تک دسترسی هایی که از این پس هر نرم افزاری نیاز داره از ما پرسش بشه؟

باسپاس

سلام،

اول از تنظیمات فعلیت بکاپ بگیر( بعدا شاید به دردت خورد)، بعد حالت Proactive را فعال و اکتیو کن. همه چیز نو میشه.....

این کارها را میتونید از این قسمت انجام بدید:
More-> Manage My Configurations

mohammad_87
30-11-2012, 02:51
با درود

1- دوستان من دیواره آتش کودمو رو نصب کردم. می خواستم بدونم آیا راهی هست که بتونیم همگی دسترسی هایی که به برخی از برنامه ها دادیم رو ریستارت کنیم تا دوباره برای تک تک دسترسی هایی که از این پس هر نرم افزاری نیاز داره از ما پرسش بشه؟

2- بهترین تنظیمات دیوارآتش کودمو رو از کجا می تونم به دست بیارم؟

باسپاس
سلام
2.ابتدا تنظیمات پست اول و سپس دومی رو انجام بدید:
اولی

دومی

saeediranzad
30-11-2012, 03:34
سلام
من کومودو را برای یه لپتاپ دیگه نصب کردم. بعد وقتی خواستم فایل cav را توی فولدر scanners پیست کنم، ارئر میده. کومودو را هم بستم exit؛ باز هم نشد.
مجبور شدم همه آپدیت را دانلود کنم.

aylar6888
30-11-2012, 04:16
سلام
من کومودو را برای یه لپتاپ دیگه نصب کردم. بعد وقتی خواستم فایل cav را توی فولدر scanners پیست کنم، ارئر میده. کومودو را هم بستم exit؛ باز هم نشد.
مجبور شدم همه آپدیت را دانلود کنم.
سلام:
اینکارو باید توی سیف مد انجام بدی.فایل قبلی رو اسمشو عوض میکردی یا برای اطمینان یه جای دیگه کات میکردی راحت جایگزین و آپدیت میشد.معلومه که سلف دیفنس انتی ویروس اخطار میده و نمیذاره توی فایلهاش دست ببری...
من خودم روز عاشورا برای یکی نصب و آپدیت کردم و مشکلی نداشت...
پیروز باشی

mrmmnb
30-11-2012, 21:35
بهترین کار برا ابدیت این هست که موقعی که داری نصب میکنی فایل ابدیت رو جایگزین کنی راحت جایگزین قبلی میشه و هیچ اروری هم نمیده از شر سیف مد هم خلاص میشی
البته این برا موقعی هست که داری برنامه رو نصب میکنی ولی اگه برنامه نصب هست و فقط میخوای ابدیت رو اضافه کنی راهش همون سیف مد هست
دو سوال راجع به ابدیت داشتم
1- نمیشه کاری کرد بعد از جایزگین کردن ابدیت قبلی نیاز به ابدیت انلاین نباشه؟ من هروقت اون رو جایگزین هم میکنم با باید وصل بشه به نت چک کنه بعد پیغام میده ابدیت هست (حتی شده از رو کامپیتر خودم ابدیت کردم و سریع روی یه کامپیوتر دیگه گذاشتم ولی بازم باید وصل بشه انلاین چک کنه
2- اون قسمتی که برا تنظیمات ابدیت هست رو میشه سرور قرار داد این برا چه کاری هست؟قبلا که کاسپر داشتم از همین قسمت پوشه ابدیت رو بهش داده میشد و راحت ابدیت میشد نمیشه یه همچین تنظیماتی برا کومودو انجام داد؟ و اگه نمیشه پس به چه کاری میاد؟
با تشکر

Jadda
30-11-2012, 22:27
دو سوال راجع به ابدیت داشتم
1- نمیشه کاری کرد بعد از جایزگین کردن ابدیت قبلی نیاز به ابدیت انلاین نباشه؟ من هروقت اون رو جایگزین هم میکنم با باید وصل بشه به نت چک کنه بعد پیغام میده ابدیت هست (حتی شده از رو کامپیتر خودم ابدیت کردم و سریع روی یه کامپیوتر دیگه گذاشتم ولی بازم باید وصل بشه انلاین چک کنه
2- اون قسمتی که برا تنظیمات ابدیت هست رو میشه سرور قرار داد این برا چه کاری هست؟قبلا که کاسپر داشتم از همین قسمت پوشه ابدیت رو بهش داده میشد و راحت ابدیت میشد نمیشه یه همچین تنظیماتی برا کومودو انجام داد؟ و اگه نمیشه پس به چه کاری میاد؟
با تشکر

سلام

1- نه، برای تغییر تاریخ اپدیت باید به نت وصل بشی، البته آپدیت انجام میشه ( من خودم تست کردم قبلا یعنی مثلا یه ویروسی را نمیشناخت بعد از چند روز با آپدیت جدید شناخت، بعد من این اپدیت را یعنی همون فایل bases.cav را روی یه سیستم دیگه که به نت وصل نیست انتقال دادم، دیدم که کومودو روی اون سیستم هم اون ویروس را شناخته. در کل فایل bases.cav یه پایگاه اطلاعاتی از امضاهای ویروسهاست که کار میکنه، فقط میمونه بحث تاریخ آپدیت که باید به نت وصل بشی)

البته یه خبر اینکه در ورژن 6 دیگه نیازی به سیف مد و این چیزها نیست، میتوند از همان محیط نرمال ویندوز و مستقیم از طریق برنامه دیتابیس را به کومودو بدهید که این مورد برام خیلی جالب بود. و خوشم اومده.

از همون مسیری که ورژن دیتابیس رو چک میکنیم، یک گزینه Import Virus Databse اضافه شده. کار ما ایرانیها رو راحت کردند......

2-اون قسمت یعنی Manage This Endpoint برای آپدیت نیست. واسه مدیریت این کلاینت( کامپیوتر شما) است روی شبکه LAN.

واسه سیستمهایی که روی شبکه هستند و کومودو روش نصبه و همه اونها از یک مرکز فرماندهی که دست مدیر امنیتی شبکه است و روی اون سیستم مدیر هم برنامه COMODO Endpoint Security Manager نصبه مدیریت میشوند.

kaivanika
30-11-2012, 23:52
cis2013 ???????????? بتا س یا فیناله ؟
آخرین ورژن فینال لینک مستقیم
با لینک مسقیم بتا

فقط cis باشه لطفن

Jadda
30-11-2012, 23:57
cis2013 ???????????? بتا س یا فیناله ؟
آخرین ورژن فینال لینک مستقیم
با لینک مسقیم بتا

فقط cis باشه لطفن

سلام

بتاست. صبر کنی بهتره.... من روی سیستم اصلیم ندارم.لینکش اینه.

55021
02-12-2012, 01:26
Comodo Internet Security Premium 6.0.259057.2639 Beta

What's New in 6.0.259057.2639?

FIXED! Killswitch consumes too much CPU
FIXED! Killswitch does not exit properly
FIXED! Virtual Kiosk hangs in some computers
FIXED! Submission status dialog is shown during cloud scanning
FIXED! Browser home pages are changed to Yahoo after opting out
FIXED! Kiosk does not fit to VMWare screen
FIXED! KillSwitch doesn't handle rating for processes which launched from network location
FIXED! Ping command doesnt work inside sandbox
FIXED! No 'Run in COMODO Sandbox' function in right-click menu before reboot
FIXED! Killswitcxh deosnt allow blocking files
FIXED! Various fixes in Russian language translation
FIXED! CLT.exe running as 'Sandboxed application' is not placed in the list 'Show only Sandboxed Processes
'

Jadda
02-12-2012, 01:56
اینم کار تیم ترجمه:

hsj110
02-12-2012, 16:29
سلام دوستان و خسته نباشید .. کومودو هم ورژن 5 هم 6 با اکتیویتورهای ویندوز 8 کاملا مشکل داره تا جایی که مجبور میشید یا کومودو رو انیستال کنید یا برخی موارد که اصلا ویندوز بالا نمیاد ریستور کنید . چندین بار در شرایط مختلف امتحان کردم و حتی ریل تایم رو هم از کار انداختم ولی درست نشد که نشد .. الان دارم اخرین ورژن بتا رو دانلود میکنیم امیدوارم این مشکل و نداشته باشم باهاش ..
اگر کسی راهنمایی بتونه بکنه ممنون میمشم .
سوال دیگه زبان فارسی رو از کجا میتونیم به کومودو اضافه کنیم
فبلا متشکرم

hsj110
02-12-2012, 17:14
سلام دوستان و خسته نباشید .. کومودو هم ورژن 5 هم 6 با اکتیویتورهای ویندوز 8 کاملا مشکل داره تا جایی که مجبور میشید یا کومودو رو انیستال کنید یا برخی موارد که اصلا ویندوز بالا نمیاد ریستور کنید . چندین بار در شرایط مختلف امتحان کردم و حتی ریل تایم رو هم از کار انداختم ولی درست نشد که نشد .. الان دارم اخرین ورژن بتا رو دانلود میکنیم امیدوارم این مشکل و نداشته باشم باهاش ..

این مشکلم با اخرین ورژن بتا حل شد

Jadda
02-12-2012, 17:33
فبلا متشکرم

سلام

نسخه 6 هنوز بتاست و ایراداتی داره که الحمدلله داره دائما بهتر میشه و هر وقت بی نقص شد، نسخه نهایی منتشر میشه که کاملا با ویندوز 8 سازگاره.

در مورد زبان پارسی هر وقت نسخه نهایی منتشر شد، به خواست خدا شامل زبان پارسی هم میشه. فعلا نه.

pcsoft
02-12-2012, 17:34
فبلا متشکرم

سلام
توی نسخه فینال 6 که به زودی منتشر میشه زبان فارسی با زحمات تیم ترجمه و در راس علی آقا Jadda انشاءالله اضافه خواهد شد.

pashangparsi6
03-12-2012, 01:15
سلام
توی نسخه فینال 6 که به زودی منتشر میشه زبان فارسی با زحمات تیم ترجمه و در راس علی آقا Jadda انشاءالله اضافه خواهد شد.

درود بر بزرگوارانی که زحمت برگردان (ترجمه) رو کشیدن. ولی ای کاش این دوستان بزرگوار کوشش می کردند از واژه های پارسی به جای واژه های انگلیسی و عربی و .. بهره می بردند و...

pashangparsi6
03-12-2012, 01:26
اینم کار تیم ترجمه:

درود بر شما و سپاس از زحمات شما

کاش از واژه های پارسی بهره می بردید

فایروال = دیوارآتش
آنتی ویروس = ویروس یاب
تنظیمات امنیتی = تنظیمات بخش رازداری (گوگل از این واژه بهره می برد)
و...

aylar6888
03-12-2012, 01:57
فایروال = دیوارآتش
آنتی ویروس = ویروس یاب
تنظیمات امنیتی = تنظیمات بخش رازداری (گوگل از این واژه بهره می برد)
و...

درود دوست گرامی:
اصطلاح ویروس یاب پیشنهادی شما که داخلش خود کلمه ویروس انگلیسیه...
تنظیمات هم که کاملا عربیه...:20:

saeediranzad
03-12-2012, 11:44
سلام
رازداری با امنیت دو چیز متفاوت هستند.
ولی دیفنس را میشد نوشت دفاع که هرچند عربی است؛ ولی در فارسی جاافتاده.

pashangparsi6
03-12-2012, 13:35
درود دوست گرامی:
اصطلاح ویروس یاب پیشنهادی شما که داخلش خود کلمه ویروس انگلیسیه...
تنظیمات هم که کاملا عربیه...:20:

بله من می خواستم زیاد پی ورزی (تعصب) به خرج نداده باشم.

برای نمونه ویروس یاب رو می شه پذیرفت

یا تنظیمات رو برای اینکه به پی ورزی (تعصب) متهم نشیم می شه به کار برد. وگرنه می شه این گزینه رو اینجوری برگردان کرد:

1- ساماندهی بخش رازداری
2- گزینه‌های بخش رازداری

هر دوی این برگردان ها و ترجمه ها به خوبی منظور رو می رسونند. هر کس اینها رو ببینه به خوبی متوجه می شه که می تونه از راه این گزینه ها بخش رازداری (امنیتی) رو ساماندهی کنه

سلام
رازداری با امنیت دو چیز متفاوت هستند.
ولی دیفنس را میشد نوشت دفاع که هرچند عربی است؛ ولی در فارسی جاافتاده.

دوست گرامی رازداری به خوبی مفهوم رو می رسونه. گوگل پارسی هم از این واژه بهره می بره و کسانی که با بخش پارسی فیس بوک و گوگل کار می کنند به خوبی با این واژه ها آشنا شده اند.

برای دیفنس هم اگر قرار باشه از یک واژه ی عربی (دفاع) بهره ببریم که همان دیفنس بهتر است. هر چند ما در پارسی واژه "پَدافَند" رو داریم به معنی دفاع که همه به خوبی با این واژه آشنا هستیم و واژه ای پُرکاربرد هست به ویژه در بخش نظامی و جنگی

کاش می تونستم با دوستانی که زحمت کار برگردان پارسی را می کشند در ارتباط باشم

jolan57
03-12-2012, 13:46
در مورد ترجمه گروهی تشکیل شده میتونید اونجا بحث کنید تاپیک هم منحرف نمیشه

mohammad_87
03-12-2012, 17:09
سلام
1.نسخه نهایی 6 کی ارائه میشه؟
2.نسخه pro چه تفاوتی با نسخه cis free داره؟
3.پس از مدت 30 روزه برای pro ،به free تبدیل میشه یا باید بعد از این مدت حتما خود نسخه free نصب بشه؟
4.آیا در حال حاضر پیشنهاد میشه که از دیتابیس آنتی ویروسهای قدرتمندتر از آنتی ویروس کومودو استفاده بشه؟
5.آیا در نسخه 6 قابلیتی مثل safe money یا secure keyboard input در کسپر برای تراکنش های آنلاین در کومودو درنظر گرفته شده؟

jolan57
03-12-2012, 18:43
سلام
1.نسخه نهایی 6 کی ارائه میشه؟
2.نسخه pro چه تفاوتی با نسخه cis free داره؟
3.پس از مدت 30 روزه برای pro ،به free تبدیل میشه یا باید بعد از این مدت حتما خود نسخه free نصب بشه؟
4.آیا در حال حاضر پیشنهاد میشه که از دیتابیس آنتی ویروسهای قدرتمندتر از آنتی ویروس کومودو استفاده بشه؟
5.آیا در نسخه 6 قابلیتی مثل safe money یا secure keyboard input در کسپر برای تراکنش های آنلاین در کومودو درنظر گرفته شده؟
1-مشخص نیست شاید 2 3 هفته آینده شاید هم کمتر.
2-3-نسخه رایگان و پرو از نظر قدرت هیچ تفاوتی ندارن و شما از نسخه رایگان استفاده کنید تنها تفاوت مهمش در ساپورت کردن و گارانتی سیستم و این مسائل هست,پس سوال سه هم جواب داده شد از نسخه رایگان استفاده کنید
4-اگه با من باشه اگر شما کار کردن با کمودو رو بلد باشید اصلا نیازی به آنتی ویروس ندارید ! ضمن اینکه قدرت آنتی ئیرئس کمودو هم دست کمی از رقبا نداره ولی در آخر این بستگی به خودتون داره
6-بله
Virtual Kiosk ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اگر اولین بار استفاده میکنید پست زیر رو حتما بخونید

naamre
04-12-2012, 19:49
من دیروز comodo IS رو از سایتش دانلود کردم حدود 93 خورده ای مگ بود موقع نصب گه این خطا رو داد 7zipe:data error داد. این نسخه ی نهایی 5 رو نصب کردم که یه 97 مگ یه 23 مگ دانلود کرد و آپ دیت شد بعدشم سیستم رو اسکن کرد امروز چون سیستمم کند شده بود دس ایبلش کردم که ببینم مشکل از کجاست. مجدد که رانش کردم دیدم پیغام میده سیستم شما اسکن نشده خواستم اسکن کنه شروع کرد به دانلود 97 مگ فایل دیگه این رفتارها طبیعیه ؟

Jadda
04-12-2012, 21:31
من دیروز comodo IS رو از سایتش دانلود کردم حدود 93 خورده ای مگ بود موقع نصب گه این خطا رو داد 7zipe:data error داد. این نسخه ی نهایی 5 رو نصب کردم که یه 97 مگ یه 23 مگ دانلود کرد و آپ دیت شد بعدشم سیستم رو اسکن کرد امروز چون سیستمم کند شده بود دس ایبلش کردم که ببینم مشکل از کجاست. مجدد که رانش کردم دیدم پیغام میده سیستم شما اسکن نشده خواستم اسکن کنه شروع کرد به دانلود 97 مگ فایل دیگه این رفتارها طبیعیه ؟

سلام

در مورد اون خطا، باید عرض کنم که فایل نصب کومودو که دانلود کردید در حین دانلود مشکل پیدا کرده و خراب شده، که میتونه تابع عواملی باشه که مهم نیست مهم اینه که اون فایل خراب شه.

اون رفتار طبیعی نیست، اگر بعد از نصب ، کومودو را با موفقیت، آنلاین آپدیت کردید، دیگه نباید مجددا از ابتدا فایل دیتابیس را دریافت کنه. الان بررسی کنید ببینید ورژن دیتابیس چنده؟

More -> About

الان اینه: 14429

naamre
04-12-2012, 23:21
ممنون از پاسختون راستش وضعیت موجود کمی ناراحتم می کرد فعلا outpost نصب کردم تا مجددا فایل رو دانلود کنم در ضمن به نظر می رسه کومودو سرعت سیستم رو تا حد نسبتا زیادی کاهش می ده cpu این سیستمی که روش نصب می کردم core 2 duo 2 gigz و رم هم 2 گیگه به نظر می رسید که کومودو راحت روش اجرا بشه ولی بعد از آپدیت سرعت خیلی کاهش داد

jolan57
05-12-2012, 00:09
ممنون از پاسختون راستش وضعیت موجود کمی ناراحتم می کرد فعلا outpost نصب کردم تا مجددا فایل رو دانلود کنم در ضمن به نظر می رسه کومودو سرعت سیستم رو تا حد نسبتا زیادی کاهش می ده cpu این سیستمی که روش نصب می کردم core 2 duo 2 gigz و رم هم 2 گیگه به نظر می رسید که کومودو راحت روش اجرا بشه ولی بعد از آپدیت سرعت خیلی کاهش داد
سیستم من (البته ورژن 6 بتا , ورژن 5 هم همین بود )

aylar6888
05-12-2012, 01:17
سلام:
شما یا ویندوزت مورد داره یا فایلی که نصب کردی.که سیستمت اینقد کند شده.کومودو یکی از سبکترین و در عین حال قویترین سوییتهاست.من رو سیستم دوستم که سی پی یو سلرون 430 که 1.8 گیگم نیست با یک گیگ رم دی دی آر 2 نصب کردم با ویندوز ایکس پی از نود و اویرا هم سبکتر داره کار میکنه.مشکل از کومودو نیست عزیز.اگرم آنلاین آپدیت شده نباید دوباره این مقدار دانلود کنه.مگه اینکه آفلاین آپدیت بشی اونم اگه موتور کومودو بروز شده باشه که حدود یکماه پیش که من نصب کردم چون موتور ورژنش بالاتر رفته بود همین حدود 100 مگ دانلود آنلاین کرد که این طبیعیه اما مال شما نه...

naamre
05-12-2012, 07:10
سلام:
شما یا ویندوزت مورد داره یا فایلی که نصب کردی.که سیستمت اینقد کند شده.کومودو یکی از سبکترین و در عین حال قویترین سوییتهاست.من رو سیستم دوستم که سی پی یو سلرون 430 که 1.8 گیگم نیست با یک گیگ رم دی دی آر 2 نصب کردم با ویندوز ایکس پی از نود و اویرا هم سبکتر داره کار میکنه.مشکل از کومودو نیست عزیز.اگرم آنلاین آپدیت شده نباید دوباره این مقدار دانلود کنه.مگه اینکه آفلاین آپدیت بشی اونم اگه موتور کومودو بروز شده باشه که حدود یکماه پیش که من نصب کردم چون موتور ورژنش بالاتر رفته بود همین حدود 100 مگ دانلود آنلاین کرد که این طبیعیه اما مال شما نه...
ممنون چک می کنم ببینم ایراد کجاست

ArashMiniStar
05-12-2012, 21:33
سلام:
اضاقه میکنم آپدیت های کومودو خیلی کم حجمه نسبت به کاسپرسکی و نورتون.من الاان کومودو که 1 -2 هفته پیش آپدیت شده را برای آپدیت گذاشتم کلا 2 مگابایت گرفت!!!

Jadda
05-12-2012, 22:21
اضاقه میکنم آپدیت های کومودو خیلی کم حجمه نسبت به کاسپرسکی و نورتون.من الاان کومودو که 1 -2 هفته پیش آپدیت شده را برای آپدیت گذاشتم کلا 2 مگابایت گرفت!!!

سلام

بله حق باشماست. کلا آپدیتهای کومودو خیلی کم حجمه. و اصلا اذیت نمیکنه. البته از ویژگیهای یک آنتی خوب: نرخ تشخیص بالا و قدرت پاکسازی بالا و سرعت اسکن زیاد، هست. البته اگر یک آنتی بتونه این مهم را با بروزرسانیهای کم حجم تحقق ببخشه خوبه. مسیره کومودو هم همینه.

کومودو داره این مسیر را طی میکنه: تشخیص بالا، پاکسازی قدرتمند، سرعت اسکن زیاد، استفاده از منابع سیستم کم، حفاظت چند لایه ای از سیستم، قابل استفاده کردن و تامین امنیت مناسب برای کاربران مبتدی با تنظیمات پیش فرض، قابل استفاده برای کاربران حرفه ای و تامین بالاترین امنیت از طریق اعمال تنظیمات دلخواه، گوش دادن به ایده ها و نظرات کاربران، جمع آوری راهکارهای امنیتی مناسب از سایر محصولات و بکارگیری در محصول CIS، ارائه ایده های نو در امنیت، و خلاصه اینکه سعی میکنه فکر همه چیز را بکنه حتی آپدیت آفلاین و ....

حالا چقدر موفق بوده و در آینده میتونه چقدر موفق باشه را نمیدونم.....

ArashMiniStar
06-12-2012, 15:25
سلام

بله حق باشماست. کلا آپدیتهای کومودو خیلی کم حجمه. و اصلا اذیت نمیکنه. البته از ویژگیهای یک آنتی خوب: نرخ تشخیص بالا و قدرت پاکسازی بالا و سرعت اسکن زیاد، هست. البته اگر یک آنتی بتونه این مهم را با بروزرسانیهای کم حجم تحقق ببخشه خوبه. مسیره کومودو هم همینه.

کومودو داره این مسیر را طی میکنه: تشخیص بالا، پاکسازی قدرتمند، سرعت اسکن زیاد، استفاده از منابع سیستم کم، حفاظت چند لایه ای از سیستم، قابل استفاده کردن و تامین امنیت مناسب برای کاربران مبتدی با تنظیمات پیش فرض، قابل استفاده برای کاربران حرفه ای و تامین بالاترین امنیت از طریق اعمال تنظیمات دلخواه، گوش دادن به ایده ها و نظرات کاربران، جمع آوری راهکارهای امنیتی مناسب از سایر محصولات و بکارگیری در محصول CIS، ارائه ایده های نو در امنیت، و خلاصه اینکه سعی میکنه فکر همه چیز را بکنه حتی آپدیت آفلاین و ....

حالا چقدر موفق بوده و در آینده میتونه چقدر موفق باشه را نمیدونم.....
بله درسته.ضمنا اگر کسی با فایروال کومودو تو ویندوز 8 اینا کلا مشکل پیدا کرده (برای من اینترنتم قطع می بود تا وقنی که تیک درایور کومودو زده شده بود) بگه راهنماییش کنم.

naamre
06-12-2012, 15:45
من مجدادا CIS رو نصب كردم . آپديت هم شد الان خوبه سرعتشم مناسب. بعضي آنتي ويوروس يا سكيوريتي سوييت ها رو كه نصب مي كردم جداي از سرعت دماي كارت گرافيك لب تاپ رو بالا مي بردن ولي با comodo در حالت عادي 62 تا 65 هست فعلا راضي كنندست. فكر مي كنم حق با شماست من win 7 home premium نصب كردم كه زياد سنگين نباشه . احتمالا به professional تغيير بدم چون compability با بعضي نرم افزار ها هم نداره.

aylar6888
06-12-2012, 20:38
من مجدادا CIS رو نصب كردم . آپديت هم شد الان خوبه سرعتشم مناسب. بعضي آنتي ويوروس يا سكيوريتي سوييت ها رو كه نصب مي كردم جداي از سرعت دماي كارت گرافيك لب تاپ رو بالا مي بردن ولي با comodo در حالت عادي 62 تا 65 هست فعلا راضي كنندست. فكر مي كنم حق با شماست من win 7 home premium نصب كردم كه زياد سنگين نباشه . احتمالا به professional تغيير بدم چون compability با بعضي نرم افزار ها هم نداره.
سلام:
دمای کارت گرافیک بالا میره چون کنار سی پی یو هست و همجواری با اون باعث این میشه و گرنه آنتی ویروس کاری به کارت گرافیک نداره...

ArashMiniStar
06-12-2012, 22:04
چرا
compability نداره؟ اصولا نسخه ی ultimate و پرو فقط امکانات جانبی بیشتری دارند.مثلا آلتیمیت language pack و بیت لاکر داره که نسخه های دیگه ندارن

fb.gente
07-12-2012, 08:17
آقا من این نرم افزار leak test رو گرفتم یکی نحوه تست کردن رو توضیح میده؟چون من خودم که start کردم برای هر تست( منظورم هر تست از 34 تست هست) کومودو آلارم میداد و خب من همه آلارم ها رو بلوک کردم و خب همه تست ها با موفقیت انجام شد و امتیاز 340 از 340 بدست اومد!!!
میخواتم بدونم این درسته که برای هر کدوم از تست ها (34 تست) برای من آلارم بیاد و من بلوک کنم یا نه باید خود کومودو به صورت هوشمند همه درخواست ها رو بلوک کنه؟من فایروال نسخه 5.12 دارم، خواهشن از دوستان یکی راهنمایی کنه که نحوه صحیح تست کردن رو متوجه شم، راستی تنظیمات +D روی safe mode و فایروال روی custom policy تنظیم هست

Jadda
07-12-2012, 12:23
آقا من این نرم افزار leak test رو گرفتم یکی نحوه تست کردن رو توضیح میده؟چون من خودم که start کردم برای هر تست( منظورم هر تست از 34 تست هست) کومودو آلارم میداد و خب من همه آلارم ها رو بلوک کردم و خب همه تست ها با موفقیت انجام شد و امتیاز 340 از 340 بدست اومد!!!
میخواتم بدونم این درسته که برای هر کدوم از تست ها (34 تست) برای من آلارم بیاد و من بلوک کنم یا نه باید خود کومودو به صورت هوشمند همه درخواست ها رو بلوک کنه؟من فایروال نسخه 5.12 دارم، خواهشن از دوستان یکی راهنمایی کنه که نحوه صحیح تست کردن رو متوجه شم، راستی تنظیمات +D روی safe mode و فایروال روی custom policy تنظیم هست

سلام

هر دو حالت، یعنی سوال و مسدود کردن اتوماتیک در کومودو هست. بستگی داره شما کدام حالت را برای کومودو تنظیم و انتخاب کرده باشید.

برای مثال این پست را بخونید که برای ورژن 6 هست، البته نسخه 5 هم همینه. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

55021
07-12-2012, 13:19
Comodo Internet Security Pro 2012

Jadda
07-12-2012, 19:17
سلام.

کار تیم ما همچنان ادامه داره و من مجددا تشکر میکنم. کار گروهی خوبی بود تا اینجا. خسته نباشید.

اینم یه ویدئوی کوچیک تا اینجای کار. البته ترجمه ما هم نسخه بتا است. هنوز خیلی خیلی کار داره....

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ادامه بحثها هم در گروه

مرسی

naamre
07-12-2012, 23:04
چرا
compability نداره؟ اصولا نسخه ی ultimate و پرو فقط امکانات جانبی بیشتری دارند.مثلا آلتیمیت language pack و بیت لاکر داره که نسخه های دیگه ندارن

فکر می کنم من موضوع رو نا مفهوم نوشتم . Home premium با بعضی نرم افزار ها مشکل داره منظورم این بود.

pashangparsi6
09-12-2012, 00:57
با درود

دوستان گرامی من در هنگام نصب دیوارآتش کومودو گزینه ای که DNS کومودو رو به کار می اندازه برگزیدم. اکنون که می خوام DNS رو برای نمونه به DNS نورتون دگرگون کنم (تغییر بدم) با وجودی که به گونه ی دستی این DNS رو وارد می کنم ولی همچنان DNS کومودو روی رایانه فعال هست. به جز پاک کردن و دوباره نصب کردن دیوارآتش کومودو چه راهی هست که من بتونم DNS دلخواه خودمو وارد کنم؟

با سپاس

fb.gente
09-12-2012, 01:13
آقا سریال نامبر یا کرک برای نرم افزار comodo trust connect وجود داره؟اصلا دوستان این نرم افزار رو توصیه میکنن یا نه؟چیز بدرد بخوری هست؟

Jadda
09-12-2012, 18:33
با درود

دوستان گرامی من در هنگام نصب دیوارآتش کومودو گزینه ای که DNS کومودو رو به کار می اندازه برگزیدم. اکنون که می خوام DNS رو برای نمونه به DNS نورتون دگرگون کنم (تغییر بدم) با وجودی که به گونه ی دستی این DNS رو وارد می کنم ولی همچنان DNS کومودو روی رایانه فعال هست. به جز پاک کردن و دوباره نصب کردن دیوارآتش کومودو چه راهی هست که من بتونم DNS دلخواه خودمو وارد کنم؟

با سپاس

درود بر شما،

بعد از دگرگون کردن DNS ، رایانه را از نو راه اندازی فرمایید.

dvb595959
10-12-2012, 09:37
سلام دوستان...من نرم افزار Folder Lock رو روی سیستم نصب کردم که با یک شماره سریال رجیستر شده ولی هر بار که به اینترنت وصل میشم این شماره سریال رو نامعتبر میکنه.یکی بهم گفت که باید از طریق فایروال انتی ویروست اون برنامه رو بلوک کنی تا نتونه به سرورش وصل بشه...حالا از دوستان یکی راهنمایی کنه من چه تنظیماتی رو باید در کوودو اعمال کنم برای بلوک کردن این برنامه و حل مشکل...لطفا مسیر دقیق رو بهم بگید...با تشکر

Jadda
10-12-2012, 18:20
سلام دوستان...من نرم افزار Folder Lock رو روی سیستم نصب کردم که با یک شماره سریال رجیستر شده ولی هر بار که به اینترنت وصل میشم این شماره سریال رو نامعتبر میکنه.یکی بهم گفت که باید از طریق فایروال انتی ویروست اون برنامه رو بلوک کنی تا نتونه به سرورش وصل بشه...حالا از دوستان یکی راهنمایی کنه من چه تنظیماتی رو باید در کوودو اعمال کنم برای بلوک کردن این برنامه و حل مشکل...لطفا مسیر دقیق رو بهم بگید...با تشکر

سلام

شما این کارها را انجام بده:

1-روی آیکون کومودو کنار ساعت کلیک راست کن و Configuration را بزار روی Proactive Secutity و کامپیوتر را ریستارت کن

2- روی آیکون کومودو کنار ساعت کلیک راست کن و Firewall را بزار روی Custom Policy

3- وارد این قسمت شو و برنامه Folder Lock را از لیست فایروال حذف کن:

Firewall -> Network Security Policy -> Application Rules

====

حالا هر وقت برنامه مورد نظر خواست به اینترنت وصل بشه کومودو بهت میگه و شما Block کنید. یا اینکه خودت دستی از این مسیر برنامه را مسدود کن.

Firewall -> Define a New Blocked Application
فایل اجرای برنامه را به کومودو بده

dvb595959
10-12-2012, 19:16
سلام

شما این کارها را انجام بده:

1-روی آیکون کومودو کنار ساعت کلیک راست کن و Configuration را بزار روی Proactive Secutity و کامپیوتر را ریستارت کن

2- روی آیکون کومودو کنار ساعت کلیک راست کن و Firewall را بزار روی Custom Policy

3- وارد این قسمت شو و برنامه Folder Lock را از لیست فایروال حذف کن:

Firewall -> Network Security Policy -> Application Rules

====

حالا هر وقت برنامه مورد نظر خواست به اینترنت وصل بشه کومودو بهت میگه و شما Block کنید. یا اینکه خودت دستی از این مسیر برنامه را مسدود کن.

Firewall -> Define a New Blocked Application
فایل اجرای برنامه را به کومودو بده
سلام دوست عزیز...
ممنون از راهنمایی شما...
اوکی شد ...بازم تشکر:n12:

maxp30
10-12-2012, 20:40
سلام دوستان
من میخوام از اینترنت سکوریتی کومودو استفاده کنم و ویندوز 8 دارم. یه چند تا سوال دارم
زیادی که سیستم رو سنگین نمیکنه ؟
با ویندوز 8 مشکلی نداره ؟
ویروس کشیش در حد قابل قبولی هست ؟ (بیشتر دیدم فقط از فایروالش استفاده میکنند)

این نسخه مناسبه برای دانلود ؟ cispremium_installer_win8.exe
رایگانه این ورژن ؟ تاثیری تو قدرتش که نداره ؟

سوالام زیاد شد دیگه ببخشید :n02:

:n16:

Jadda
10-12-2012, 21:12
سلام دوستان
من میخوام از اینترنت سکوریتی کومودو استفاده کنم و ویندوز 8 دارم. یه چند تا سوال دارم
زیادی که سیستم رو سنگین نمیکنه ؟
با ویندوز 8 مشکلی نداره ؟
ویروس کشیش در حد قابل قبولی هست ؟ (بیشتر دیدم فقط از فایروالش استفاده میکنند)

این نسخه مناسبه برای دانلود ؟ cispremium_installer_win8.exe
رایگانه این ورژن ؟ تاثیری تو قدرتش که نداره ؟

سوالام زیاد شد دیگه ببخشید :n02:

سلام

1- من خودم روی وین8 استفاده نکردم. ولی کلا کومودو سبکه.
2- نسخه 5.12 مربوط به ویندوز 8 میشه. فکر نکنم اذیت بکنه.
3-آنتی ویروسش هم خوبه.
4-رایگانه. و رایگان بودنش هم تاثیر منفی در قدرتش نداره. عین نسخه پولیه.

اینو نصب کن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MD5: 883C8B12D6F6FAED8CC946D3E02F4F48
SHA-1: 3A4EA58875793AFC2639B2F2765B67C4D90DBF73

dvb595959
11-12-2012, 00:04
سلام

1- من خودم روی وین8 استفاده نکردم. ولی کلا کومودو سبکه.
2- نسخه 5.12 مربوط به ویندوز 8 میشه. فکر نکنم اذیت بکنه.
3-آنتی ویروسش هم خوبه.
4-رایگانه. و رایگان بودنش هم تاثیر منفی در قدرتش نداره. عین نسخه پولیه.

اینو نصب کن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MD5: 883C8B12D6F6FAED8CC946D3E02F4F48
SHA-1: 3A4EA58875793AFC2639B2F2765B67C4D90DBF73
من نسخه 5012 رو که مخصوص ویندوز 8 هست روی ویندوز 7 نصب کردم و با نسخه قبل فرقی نداره از نظر سبکی و باقدرت کار میکنه.رایگان هست و از خیلی انتی ویروسای دیگه مثل نود 32 که قبلا استفاده میکردم راضی تر هستم ..اوایل اشنایی نداشتم با این کومودو ولی الان که یاد گرفتم خیلی راحتم و حاضر نیستم به غیر از کومودو انتی ویروس دیگه ای نصب کنم.

maxp30
11-12-2012, 02:21
آقا نصبیدمش , مشکلی تو نصب و اجرا نبود , ولی موقع آپدیت یه فایل 97 مگی دانلود کرد. بعد چند تا فایل دیگه و یهو ارور داد , یادم نیست چی بود , سریع زدم رفت. حالا دوباره زدم آپدیت دیدم از اول شروع کرده , یعنی فایل 97 مگی ,
چه کنم ؟

K1lou
11-12-2012, 10:47
با سلام
دوستان بعد از سه هفته امروز تونستم وارد انجمن شدم
دوستان در شکل پایین گجت گفته 11 app در سند بوکس اجرا شده ولی برنامه ها همگی سالم هستن آیا اونا در سند بوکس اجرا شدن

satansilent
11-12-2012, 11:32
آقا نصبیدمش , مشکلی تو نصب و اجرا نبود , ولی موقع آپدیت یه فایل 97 مگی دانلود کرد. بعد چند تا فایل دیگه و یهو ارور داد , یادم نیست چی بود , سریع زدم رفت. حالا دوباره زدم آپدیت دیدم از اول شروع کرده , یعنی فایل 97 مگی ,
چه کنم ؟

این فایل update آنتی ویروسه خوب بگیری بهتره دیگه :n01:

با سلام
دوستان در شکل پایین گجت گفته 11 app در سند بوکس اجرا شده ولی برنامه ها همگی سالم هستن آیا اونا در سند بوکس اجرا شدن

بعضی وقتا انجمن با مشکل روبرو می شه با هیتلر شکن باید بیای تو حالا چرا دیگه نمی دونم :n04:
درسته تو سند باکس اجرا شدند و comodo در ابتدا فایل های اجرایی رو اگه sandbox فعال باشه اونجا اجرا می کنه تا از آسیب رسیدن به کامپیوتر جلوگیری کنه حالا مهم نیست که اون برنامه سالم باشه یا نه..اگه به برنامه اطمینان دارید (برای شما انگار موردی نیست) وقتی برنامه اجرا می شه پایین دسته راست گزینه سند باکس ظاهر میشه رو don't isolate it again کلیک کنید تا اون برنامه رو دیگه تو سند باکس اجرا نکنه.(من ورژن 5 رو دارم اما احتمالا رو 6 هم همینطوره)

aylar6888
11-12-2012, 11:59
چه کنم ؟
سلام:
اپدیت نشده و مشکل داره.حال یا آپدیتتون مشکل داره یا کومودویی که نصب کردین.ببینید بعد از دانلود باید آپدیتها نصب خودکار هم بشن و apply بشن شایدم شما اونو رد کردین.به نظر من دوباره نصبش کنید چون بعد از اون آپدیت حدود 100 تا 110 مگ اولیه آپدیتهای کومودو حتی به 100 کیلو بایت هم بزور میرسه در هر روز.نهایتا چند صد کیلو بایت میشه.یکی از سبکترین آپدیتهای روزانه رو داره...
توی پوشه scanners فایل bases.cav شما باید همین حدود 100 تا 120 مگابایت حجمش باشه.اگه نیست پس آپدیت نشده.دوباره سعی کنید....

aylar6888
11-12-2012, 12:01
با سلام

جالبه که سند باکس شما تمام برنامه های خود کمپانی کومودو رو سند باکس کرده:n08:+فایل سیستم شبکه ویندوز +خط فرمان ویندوز و یه برنامه که نمیدونم چیه.....:n02::n04:
سند باکستونو به نظر من خاموش کنید و هر برنامه ای که خواستین بصورت دستی توش اجرا کنید...
پیروز باشید

Hidden-Hunter
11-12-2012, 12:03
با سلام

سلام جواد

این نسخه ای که نصب کردی دادا نسخه چند هست؟
راسیاتش من نسخه ای که امیر گذاشته بود در چند صفحه پیش رادانلود کردم ولی دیدم که همون نسخه قبلی هست :|
شما ا زکجا دانلود کردید؟؟:n13:
صلا ورژنی که من از اون لینک پست امیر دانلود کردم با این نسخه شباهتی نداره :|

]Comodo Internet Security Premium 6.0.259057.2639 Beta

FIXED! KillSwitch doesn't handle rating for processes which launched from network location
FIXED! CLT.exe running as 'Sandboxed application' is not placed in the list 'Show only Sandboxed Processes

K1lou
11-12-2012, 12:38
سلام جواد

این نسخه ای که نصب کردی دادا نسخه چند هست؟
راسیاتش من نسخه ای که امیر گذاشته بود در چند صفحه پیش رادانلود کردم ولی دیدم که همون نسخه قبلی هست :|
شما ا زکجا دانلود کردید؟؟:n13:
صلا ورژنی که من از اون لینک پست امیر دانلود کردم با این نسخه شباهتی نداره :|

]Comodo Internet Security Premium 6.0.259057.2639 Beta

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام امیر جان
خوبی عزیز
این ورژن رو من از لینکی که عباس داده بود دانلود کردم

پس نسخه من قدیمی تره ؟ اخرین نسخه منتشر شده کدومه ؟
با تشکر

zeus7610
11-12-2012, 16:13
سلام دوستان
ميشه بفرماييد آخرين نسخه دانلود الان چنده؟
چرا پس ورژن کامل نسخه 6 فول نمياد... ؟؟؟
6 خيلي فرق کرده ظاهرش. تو محتوا و عملکرد هم خيلي تفاوت داشته.
براي حداکثر کارايي کدوم تنظيمات رو انجام بديم؟

dvb595959
11-12-2012, 16:17
سلام دوستان
ميشه بفرماييد آخرين نسخه دانلود الان چنده؟
چرا پس ورژن کامل نسخه 6 فول نمياد... ؟؟؟
6 خيلي فرق کرده ظاهرش. تو محتوا و عملکرد هم خيلي تفاوت داشته.
براي حداکثر کارايي کدوم تنظيمات رو انجام بديم؟
عجله نکن دوست من نسخه 6 هم میاد...الان که با نسخه قبل مشکلی نداری ؟البته همیشه استفاده از نسخه های جدیدتر وسوسه انگیزه قبول دارم.

zeus7610
11-12-2012, 16:39
من نسخه 6 رو نصب کردم. دارم تستش مي کنم. فکر مي کنم خيلي سريعتر شده. خوشگلتر هم که شده. آپديت آفلاين هم مثل اينکه بهش اضافه شده که دارم دنبالش مي گردم.
فقط خدا کنه اينو تحريم نکنه مخابرات. همه چيش خوبه کمودو...

Jadda
11-12-2012, 17:31
با سلام

سلام جواد جان.

از عکس کاملا معلومه که شما کیوسک مجازی را اجرا کردید و کارهاتون را انجام دادید ، دراگون را توش اجرا کردید و ........و این یعنی همه چیز در اون حالت مجازی سازی میشه حتی svchost ،پروسه های کومودو ...

و بعد از اتمام، کار کیوسک را بستید.

برای همین واسه برنامه هایی که توی سندباکس نشون داده نوشته Fully Virtualized ، بنابراین یا باید سیستم را ریستارت بکنید یا یکبار سندباکس را پاکسازی بکنید.

ابزارش هم توی کومودوی 6 موجوده=> Reset Sendbox=پاکسازی سندباکس

dvb595959
11-12-2012, 18:56
من نسخه 6 رو نصب کردم. دارم تستش مي کنم. فکر مي کنم خيلي سريعتر شده. خوشگلتر هم که شده. آپديت آفلاين هم مثل اينکه بهش اضافه شده که دارم دنبالش مي گردم.
فقط خدا کنه اينو تحريم نکنه مخابرات. همه چيش خوبه کمودو...
این نسخه بتا است که نصب کردی دیگه درسته؟

Jadda
11-12-2012, 19:20
این نسخه بتا است که نصب کردی دیگه درسته؟

سلام

من از طرف ایشون جواب میدم: بله نسخه بتاست.

و احتمالا یکی دو روز دیگه یک نسخه بتا دیگه منتشر میشه. (شاید آخرین نسخه بتا باشه یا یکی ماقبل آخر) بعدش هم نسخه نهایی.

dvb595959
11-12-2012, 19:34
سلام

من از طرف ایشون جواب میدم: بله نسخه بتاست.

و احتمالا یکی دو روز دیگه یک نسخه بتا دیگه منتشر میشه. (شاید آخرین نسخه بتا باشه یا یکی ماقبل آخر) بعدش هم نسخه نهایی.
من که واقعا عاشق این کومودو شدم... لطفا هر وقت نسخه فینال اومد همین جا اعلام کنید ما هم بگیریم.... مرسی از جوابت داشی.

zeus7610
12-12-2012, 10:37
سلام دوستان تشکر از بجه هايي که اينجا زحمت مي کشن.
من در فولدر اسکنر در شاخه کمودو در پروگرام فايل الان وقتي ورژن 6 رو نصب کردم 2 فايل آپديت هست انگار يکي همون bases.cav که حجمش تقريبا 10 مگ هست و يکي b0014514.cav که حجمش116 مگ هست. در صورتي که در ورژن قبلي فقط فايل bases.cav بود اين فايل جديد به توجه به حجمش معلومه فايل اصليه که آپديتها رو ميگيره. طبيعي اين مطلب؟
يه سوال ديگه اينکه اين فقط ورژن ديتابيش رو آپديت مي کنه نه موتور خود آنتي ويروس رو درسته؟ ليست سفيد و .... در آپديت آفلاين چطوري بروز ميشه؟؟

M.R.2
12-12-2012, 19:19
با سلام
من ورژن 6 بتا رو نصب کردم موقع آپدیت سرعت دانلود از 10 بالاتر نمیره علتش چیه؟

Jadda
12-12-2012, 19:50
سلام دوستان تشکر از بجه هايي که اينجا زحمت مي کشن.
من در فولدر اسکنر در شاخه کمودو در پروگرام فايل الان وقتي ورژن 6 رو نصب کردم 2 فايل آپديت هست انگار يکي همون bases.cav که حجمش تقريبا 10 مگ هست و يکي b0014514.cav که حجمش116 مگ هست. در صورتي که در ورژن قبلي فقط فايل bases.cav بود اين فايل جديد به توجه به حجمش معلومه فايل اصليه که آپديتها رو ميگيره. طبيعي اين مطلب؟
يه سوال ديگه اينکه اين فقط ورژن ديتابيش رو آپديت مي کنه نه موتور خود آنتي ويروس رو درسته؟ ليست سفيد و .... در آپديت آفلاين چطوري بروز ميشه؟؟

سلام

بله در سته حق با شماست.... دیتابیس ورژن 6 فرق کرده و دیتابیس نسخه 5 روی 6 کار نمیکنه. و فعلا اگر قصد تهیه بکاپ از دیتابیس کومودوی 6 را دارید، بهتره از هر دو فایل بکاپ بگیرید. تا نسخه 6 منتشر بشه و ببینیم کومودو چی دستور میده....

الان خیلی TVL دستخوش تغییرات نمیشه، ولی احتمالا دیتابیس شامل این اطلاعات هم شاید بشه( اخه دیدم کومودو گفته بعضی وقتها با آپدیت، TVL هم شاید تغییر کنه). هر چند الان عملیات بروزرسانی در ورژن 6 همیشه شامل دو قسمت میشه=> اول بررسی و آپدیت امضاها و دوم بررسی و اپدیت برنامه که شاید حالا تفکیک کردند. ولی در ورژن قبلی آپدیت (در ظاهر حداقل) شامل بروزرسانی امضاها میشد.... البته پشت پرده شاید موارد دیگری هم دریافت میشد.

ضمن اینکه بررسی آنلاین(ابری) هم جزو دستور کار کومودو هست. یعنی یه وقت شاید اطلاعات فایل ها و برنامه (هش) را روی سرور قرار بدن و بعدا سر فرصت TVL را تغییر بدن. که عرض کردم خیلی هم الان تغییر نمیکنه. مثلا در مورد اون مخربهای با امضای ادوبی، نیومدن این شرکت را از لیست حذف کنند، چون پیامد منفی اش برای کاربران سرتاسر جهان بیشتر از نکته مثبتش بود(اینجوری تمام فایلهای این شرکت میرفت جزو فایل های ناامن). ولی در عوض اومدن اون مخرب ها را که امضای این شرکت را داشتند را به آنتی ویروس اضافه کردند....

ضمن اینکه این امر فقط واسه مخرب هایی هست که امضای دیجیتالی ای دارند که در لیست شرکتهای امن در کومودو هستند. و یکی از راهکارهایی که کومودو اتخاذ کرده افزودن یک گزینه در کومودوی 6 هست که TVL را غیر فعال میکنه.

میمونه فایلهای سالمی که جزو لیست ناشناخته هستند، که عرض کردم کومودو روی اسکن ابری و اعتبار سنجی و قابلیت ارجاع فابل به ابر استفاده میکنه و از اون طرف هم روی سرورهاش این فایلها را در لیست سفید در ابر قرار میده=> Whitelist in Cloud

بنابراین الان نیاز کمتری به TVL و آپدیت اون هست.

===

TVL = لیست شرکتهای امن

M.R.2
13-12-2012, 18:19
با سلام
من ورژن 6 بتا رو نصب کردم موقع آپدیت سرعت دانلود از 10 بالاتر نمیره علتش چیه؟
کسی راهنمایی نکرد:n03:
یه سوال دیگه؟
در ورژن 6 بتا پس از نصب درایورهارو اسکن نمیکنه میگه باید اول آپدیت کنید.مشکل آپدیت رو هم که در سوال قبلی گفتم.
در سیستم دیگم با هزار مصیبت آپدیت کردم حالا چطور میتونم از اون آپدیت در سیستم دیگم استفاده کنم.من هر دو پوشه database و scanners رو از سیستمی که آپدیت کردم کپی کردم ودر این سیستم ریختم اما بازم آپدیت میخواد و سیستم رو اسکن نمیکنه.

Jadda
13-12-2012, 18:46
کسی راهنمایی نکرد:n03:
یه سوال دیگه؟
در ورژن 6 بتا پس از نصب درایورهارو اسکن نمیکنه میگه باید اول آپدیت کنید.مشکل آپدیت رو هم که در سوال قبلی گفتم.
در سیستم دیگم با هزار مصیبت آپدیت کردم حالا چطور میتونم از اون آپدیت در سیستم دیگم استفاده کنم.من هر دو پوشه database و scanners رو از سیستمی که آپدیت کردم کپی کردم ودر این سیستم ریختم اما بازم آپدیت میخواد و سیستم رو اسکن نمیکنه.

سلام

من خودم با متوسط سرعت 27 آپدیت کردم.... ولی خب، روی بعضی سیستمها اصلا آپدیت نمیشد. الان فکر کنم بهترش کردن. بتاست دیگه.....:n13:

==========

اون روشی که شما برای آپدیت دستی رفتید اشتباهه..

شما به این مسیر که توی عکس نشون دادم برو، و اون سه فایل را کپی بگیر و به کامپیوتر دیگه انتقال بده و بعد از طریق محیط کومودو به ترتیب این سه فایل را از قسمتی که نشون دادم به خورد کومودو بدید.

روی سیستم آپدیت شده این سه تا را بگیر(وسطی دیتابیس است)

روی سیستم دیگه برو و از این قسمت اینها را وارد بکن:

بعد از اتمام کار هم یکبار دیتابیس را چک بکن ببین ورژنش چنده؟

M.R.2
13-12-2012, 19:11
ممنون داداش خیلی آقایی
اون سه تا فایل که گفتی برای من دو فایل بود به نام( b0014531.cav و bases.cav )
پس از انجام آپدیت ورژنش 14531 شد.

Jadda
13-12-2012, 19:16
ممنون داداش خیلی آقایی
اون سه تا فایل که گفتی برای من دو فایل بود به نام( b0014531.cav و bases.cav )
پس از انجام آپدیت ورژنش 14531 شد.

سلام

مشکلی نیست... همون دوتا کار میکنه. عرض کردم که دیتابیس اون فایل وسطیه. مال شما هم که 14531 بود.

الان هم که بعد از اتمام کار دیتابیس را چک کردید و ورژن دیتابیس تغییر کرده. پس آپدیت آفلاین با موفقیت انجام شده و هیچ مشکلی نیست. تبریک.

راستی یه گزینه هم وجود داره که قبل از اسکن دیتابیس آپدیت میشه ، اگر دوست نداشتید میتونید تیکش را بردارید

dvb595959
14-12-2012, 09:37
سلام.من از ورزن 5.12 کومودو استفاده میکنم که کاملا ابدیت شده حالا اگه بخوام ورزن 6 رو نصب کنم باید از اول ابدیت کنم یا اینکه ابدیتهای ورزن قبلی رو باید بردارم و بعد از نصب ورزن 6 به ورزن جدید منقل کنم ...د ر این صورت ابدیت میشه مشکلی پیش نمیاد..لطفا راه درست رو پیشنهاد بدید.:n12::n12::n12:

Jadda
14-12-2012, 10:50
سلام.من از ورزن 5.12 کومودو استفاده میکنم که کاملا ابدیت شده حالا اگه بخوام ورزن 6 رو نصب کنم باید از اول ابدیت کنم یا اینکه ابدیتهای ورزن قبلی رو باید بردارم و بعد از نصب ورزن 6 به ورزن جدید منقل کنم ...د ر این صورت ابدیت میشه مشکلی پیش نمیاد..لطفا راه درست رو پیشنهاد بدید.:n12::n12::n12:

سلام

دیتابیس ورژن 5 روی کومودوی 6 کار نمیکنه....

بنابراین بعد از نصب نسخه 6 برای آپدیت اولیه ، باید به اینترنت وصل بشید و یکبار کومودو را آپدیت آنلاین بکنید. یا اینکه بعد از انتشار نسخه نهایی کومودو هم میاد و دیتابیس را در سایتش میزاره که میتونید با دانلود منیجر با سرعت بیشتری دیتابیس را دانلود بکنید و بعد کومودو را اپدیت آفلاین بکنید.

zeus7610
15-12-2012, 11:49
سلام

مشکلی نیست... همون دوتا کار میکنه. عرض کردم که دیتابیس اون فایل وسطیه. مال شما هم که 14531 بود.

الان هم که بعد از اتمام کار دیتابیس را چک کردید و ورژن دیتابیس تغییر کرده. پس آپدیت آفلاین با موفقیت انجام شده و هیچ مشکلی نیست. تبریک.

راستی یه گزینه هم وجود داره که قبل از اسکن دیتابیس آپدیت میشه ، اگر دوست نداشتید میتونید تیکش را بردارید

سلام
منم کمودو فارسي مي خوامممممممممممممممممممممم مممممممممممممممم
من از اين کمودو فارسيهاااااا مي خواممم :n06::n06::n06:

dvb595959
15-12-2012, 11:58
چه جوری فارسی میشه ؟فقط نسخه 6 فارسی میشه یا نسخه 5.12 هم میشه فارسی کرد؟

K1lou
15-12-2012, 12:21
با سلام
دوست عزیز بچه های همین انجمن دارن زحمت ترجمش رو می کشن و فقط نسخه 6 فارسی میشه که اونم احتمالا با ریلیز نسخه نهایی 6 هست

dvb595959
15-12-2012, 12:28
با سلام
دوست عزیز بچه های همین انجمن دارن زحمت ترجمش رو می کشن و فقط نسخه 6 فارسی میشه که اونم احتمالا با ریلیز نسخه نهایی 6 هست
دست بچه های انجمن درد نکنه ..ما مخلص همشون هستیم...تشکر

Jadda
15-12-2012, 18:09

سلام

در مورد نسخه 6 جواب را جناب K1lou فرمودند.....

هرچند بعد از انتشار نسخه 6 فکر نکنم کاربری سراغ نسخه 5 بره، ولی همزمان دارم روی نسخه 5 هم کار میکنم.

maxp30
16-12-2012, 15:57
سلام:
اپدیت نشده و مشکل داره.حال یا آپدیتتون مشکل داره یا کومودویی که نصب کردین.ببینید بعد از دانلود باید آپدیتها نصب خودکار هم بشن و apply بشن شایدم شما اونو رد کردین.به نظر من دوباره نصبش کنید چون بعد از اون آپدیت حدود 100 تا 110 مگ اولیه آپدیتهای کومودو حتی به 100 کیلو بایت هم بزور میرسه در هر روز.نهایتا چند صد کیلو بایت میشه.یکی از سبکترین آپدیتهای روزانه رو داره...
توی پوشه scanners فایل bases.cav شما باید همین حدود 100 تا 120 مگابایت حجمش باشه.اگه نیست پس آپدیت نشده.دوباره سعی کنید....

درست میفرمایید شما فایل 97 مگی ذخیره نشده بود. اما به هر حال به خاطر سنگین شدن ویندوزم مجبور شدم قید این آنتی ویروس رو بزنم :n13:
سیستمم تیک گرفت (خصوصا تو مرورگر) از وقتی نصب کردمش , وقتی پاک کردم به حالت قبل برگشت
سیستممون نفتیه دیگه باید با همین NOD و این جور چیزا بسازیم. اگه کسی اینترنت سکوریتی سبک و مطمئن و راحت الاپدیت سراغ داره معرفی کنه بهم
ممنون از همه :n16:

MahdiidhaM
18-12-2012, 15:07
سلام
ویروس یا بدافزاری جدیداً فعال شده که الآن در ایمیلم خودشو نشون میده به این صورت که یکباره Redirect میشه به صفحه ای که عنوان اصلیش pagesinxt هست ( صفحه ش رو باز نکنید که برا شما هم فعال میشه !!!) و از اون صفحه به هیچ جای دیگه نمیره ، Comodo نشناختتش و نسبت بهش عکس العملی نداره !:n03: اسکن هم که میکنم چیزی پیدا نمیکنم.
چکار کنم ؟

ALI16437
18-12-2012, 15:47
سلام
ویروس یا بدافزاری جدیداً فعال شده که الآن در ایمیلم خودشو نشون میده به این صورت که یکباره Redirect میشه به صفحه ای که عنوان اصلیش pagesinxt هست ( صفحه ش رو باز نکنید که برا شما هم فعال میشه !!!) و از اون صفحه به هیچ جای دیگه نمیره ، Comodo نشناختتش و نسبت بهش عکس العملی نداره !:n03: اسکن هم که میکنم چیزی پیدا نمیکنم.
چکار کنم ؟

با سلام ،
یکم بیشتر توضیح میدادی، بهتر بود مثلا از چه مرورگری استفاده میکنی ایا مرورگر رو در سندبوکس اجرا میکنی یا خیر ویندوزت چی هست و از اون صفحه به هیچ جای دیگه نمیره یعنی چی.
از چه برنامهای واسه دیدن ایمیلها استفاده میکنی اوت لوک یا در خود سایت ایملهاتو میبینی .معمولا نباید روی لینکهای ناشناسی که به ایمیلتون می یاد کلیک کنید

خوب این کارهارو کنید بعد نتیجه رو گزارش بدید :
اگر از مرورگر ie استفاده میکنید به tools - internet option -advanced برید و در سربرگ فوق دکمه reset رو بزنید تیک مربوط به delete تنظیمات روهم بزنید .
اگر از موزیلا استفاده میکنید به help - Troubleshooting Information برید و دکمه ریست رو بزنید
با این کار اصولا باید مشکلتون با قفل صفحه مرورگر و (و از اون صفحه به هیچ جای دیگه نمیره) رفع بشه .
حالا میمونه اصل الودگی اگر از یک دیسک نجات استفاده کنید خیلی عالی است و یا برنامهای زیر رو دانلود و نصب و اپدیت کنید
و کل هارد رو باهاش اسکن کنید.
Malwarebytes Anti-Malware
hitman pro
SUPERAntiSpyware
Comodo Cleaning Essentials 2.5.242177.201 روهم اگر دارید یکبار با اجرای KillSwitch ببینید چه پروسههای در حال اجرا رو سیستم شماهستند
و کلا یک بررسی با KillSwitch بکنید ببینید چی میگه.

یک فلش به سیستم بزنید خالی باشه بهتره تیک شو هیدن رو هم بردارید ببینید چیزی توش نشون میده میخوام بدونم این چه
الودگی بوده که comodo جلوشو نگرفته ایا همیشه sandboxe کومودو رو روشن میزارید یا مثل من همیشه خاموشش میکنیدو اگر
چیز داخل فلش نشون داد با winrar ارشیوش کنید اینجا بزارید یک برسی کنند اساتید ببینیم چه الودگی بوده .

ممنونم علی.

Hitman-Group
19-12-2012, 08:38
ُلامسايت NANSDOWNLOAD يك لينك دانلود براي نسخه 6 گذاشته !فاينالش منتشر شده!؟

mostafa akbari
19-12-2012, 08:46

Version 6.0.260739.2674
19 December / 2012

THANKS! Comodo would like to thank the BETA testers and Comodo forum moderators, whose invaluable efforts made this release possible.

55021
19-12-2012, 18:52
سلام
این نسخه Version 6.0.260739.2674 جریانش چیه؟فاینال هست؟

pcsoft
19-12-2012, 19:05
سلام
این نسخه Version 6.0.260739.2674 جریانش چیه؟فاینال هست؟

سلام
آره فینال هست. ولی پشتیبانی کومودو فعلا به عنوان نسخه فینال اون رو قبول نداره!!:n02:
کومودو یه مشکلی داشت اومدم به کارشناسشون بگم گفتش ما فعلا پشتیبانی نمیکنیم از نسخه 6. و این اصلا فینال نیست! با ذکر دلایل بسیار ثابت کردم که فینال هست بعد هم گفت فعلا فرآیند ساپورتش اجرایی نشده.

55021
19-12-2012, 19:08
سلام
آره فینال هست. ولی پشتیبانی کومودو فعلا به عنوان نسخه فینال اون رو قبول نداره!!:n02:
کومودو یه مشکلی داشت اومدم به کارشناسشون بگم گفتش ما فعلا پشتیبانی نمیکنیم از نسخه 6. و این اصلا فینال نیست! با ذکر دلایل بسیار ثابت کردم که فینال هست بعد هم گفت فعلا فرآیند ساپورتش اجرایی نشده.

مرسی رضا جان

خیلی جالبه ها که قبول ندارن :دی (پس کی زده بیرون این نسخه رو :دی)
اگه فاینال هست چرا فارسی نداره؟:n03:

pcsoft
19-12-2012, 19:16
مرسی رضا جان

خیلی جالبه ها که قبول ندارن :دی (پس کی زده بیرون این نسخه رو :دی)
اگه فاینال هست چرا فارسی نداره؟:n03:

نیم ساعت داشتم براش اثبات میکردم بابا این لینک تاپیک همین فروم خودتونه:n02:
ترجمه فارسی هم فکر میکنم مراحل آخرش باشه. البته فعلا نسخه 1 ترجمه فارسی هست و نسخه های بعدی بهتر هم میشه.

dvb595959
19-12-2012, 19:27
من فقط منتظر این نسخه 6 هستم که بیاد بعدش ویندوز رو عوض کنم.....خدا کنه زودتر بیاد دیگه ....حالا به نظرت این نسخه 6 رو که میگین فاینال هست دانلود کنیم یا بزاریم که دیگه اوکی اوکی بشه بعدش دانلود کنیم؟

dvb595959
19-12-2012, 21:04
سلام دوستان

فایروال کومدو نشون مید که فایلی اجرایی بنام svchost.exe در حال استفاده از اینترنت است... من نمیدونم این فایل چیه از دوستان اگر کسی میدونه بهم بگه.خودم که فکر نمیکنم مشکلی باشه ولی اطمینان ندارم..این فایل مربوط به چیه؟

اسطقس
19-12-2012, 22:37
سلام دوستان

فایروال کومدو نشون مید که فایلی اجرایی بنام svchost.exe در حال استفاده از اینترنت است... من نمیدونم این فایل چیه از دوستان اگر کسی میدونه بهم بگه.خودم که فکر نمیکنم مشکلی باشه ولی اطمینان ندارم..این فایل مربوط به چیه؟

سلام
نه داداش مشکلی نداره
این یه فایل سیستمیه که همیشه در حالت اجراست :-)

Jadda
19-12-2012, 22:46
سلام

خب، ظاهرا نسخه 6 منتشر شده..... خودم الان انتظارشو نداشتم. کومودو یک هفته عجله کرد. من که فکرش را نمیکردم. من این را نسخه بتای آخر میدونستم. و بعد از یک هفته هم نسخه نهایی، ولی ظاهرا کومودو یک راست رفت روی نسخه نهایی! البته یه کم تحت فشار هم بود توسط کاربران.
کار ما هم 80 درصد انجام شده. بنابراین سرفرصت باید منتظر یک آپدیت باشیم.

دوستانی که قصد استفاده از این نسخه را دارند فکر نکنم مشکل خاصی داشته باشه.....من الان میخوام روی سیستم اصلیم نصبش کنم.

فعلا هم فقط 4 زبان را پشتیبانی میکنه:

Only 4 interface languages officially supported in COMODO Internet Security (English, Chinese, Turkish and Russian) are included in this release.
The rest of the languages will be made available through program updates as soon as these updates become available.

M.R.2
19-12-2012, 22:48
سلام دوستان

سلام
اگه سیستمت ویندوز 8 هست که این فایل باعث کاهش سرعت اینترنت میشه که دوستان در قسمت بحث نرم افزاری مربوط به ویندوز 8 در این باره زیاد بحث کردن.

rsh
20-12-2012, 00:23
من نسخه 6 رو دانلود کردم به نظرم به زودی اپدیت های جدیدی براش بیاد چون یکم اشکالات داره کلا عوض شده و شیک تر شده اما من با این حال خوشم نیومد هم نسبت به نسخه 5 کند تر هست هم تا بیایم عادت کنیم کلی زمان میبره
از همون نسخه 2 کمودو رو داشتم بهترین و ساده ترینش همون نسخه 3 بود (من تو فایروال ها outpost رو ترجیح میدم زود به زود شماره سریال هاش میره تو بلک لیست)
اگه با نسخه 5 مشکلی ندارید همون به نظرم بهتره و فعلا به نسخه 6 اپدیت نکنید بگذرید یکم زمان بگذره و این نسخه 6 خوب جا بیفته و اشکلات احتمالیش رفع بشه بعد

kor.kamel
20-12-2012, 01:52
با سلام. امروز نسخه 6 را دانلود و نصب کردم. تفاوت زیادی با نسخه بتا نداشت. نسخه 6 سرعت سیستم را چندان کم نمی کند. اما هنوز تا ایده ال فاصله دارد. می توانید با فایروالهای دیگر و آنتی ویروسهای دیگر تست کنید. من تست کرده ام، با فایروالهای دیگر سرعت باز شدن مرورگری چون کروم اندکی بیشتر است. در ضمن باید بگویم، این نسخه 6 به مذاق کاربران ایرانی چندان خوش نمی آید. اجازه بدهید بگویم که نسخه های قبلی کومودو برای ما بسیار خوب بود، چون در تاسک بار می توانستیم با یک کلیک اینترنت را قطع کنیم و در نسخه های قبلی می توانستیم در اینترفیس کومودو در صفحه نخست مشاهده کنیم چه نرم افزارها یا پورتهایی از اینترنت استفاده می کنند و براحتی می توانستید بلوکش کنید یا کانکشن را ببندید. اما در این نسخه در منوی راست کلیک بر تاسک بار کومودو، نمی توانید مستقیم اینترنت را بکوک کنید. بعد هم باید مراحلی را در خود برنامه کومودو طی کنید تا بتوانید بفهمید چه برنامه هایی به اینترنت متصل هستند و تازه آنجا نمی توانید کانکشن مورد نظرتان را بلوک کنید. به گمان من این نسخه از کومودو به مذاق ما خوش نمی آید. من که نسخه های قبلی کومودو را بسیار بیشتر دوست داشتم تا این نسخه. مجبور شدم کومودو را حذف کنم، چون چیز چندان دندان گیری در ورژن 6 ندارد. این نظر من بود، دوستان هم امتحانی بکنند و نتیجه را بنویسند تا ببینیم چه خواهد شد.

mostafa akbari
20-12-2012, 10:17
با سلام. امروز نسخه 6 را دانلود و نصب کردم. تفاوت زیادی با نسخه بتا نداشت. نسخه 6 سرعت سیستم را چندان کم نمی کند. اما هنوز تا ایده ال فاصله دارد. می توانید با فایروالهای دیگر و آنتی ویروسهای دیگر تست کنید. من تست کرده ام، با فایروالهای دیگر سرعت باز شدن مرورگری چون کروم اندکی بیشتر است. در ضمن باید بگویم، این نسخه 6 به مذاق کاربران ایرانی چندان خوش نمی آید. اجازه بدهید بگویم که نسخه های قبلی کومودو برای ما بسیار خوب بود، چون در تاسک بار می توانستیم با یک کلیک اینترنت را قطع کنیم و در نسخه های قبلی می توانستیم در اینترفیس کومودو در صفحه نخست مشاهده کنیم چه نرم افزارها یا پورتهایی از اینترنت استفاده می کنند و براحتی می توانستید بلوکش کنید یا کانکشن را ببندید. اما در این نسخه در منوی راست کلیک بر تاسک بار کومودو، نمی توانید مستقیم اینترنت را بکوک کنید. بعد هم باید مراحلی را در خود برنامه کومودو طی کنید تا بتوانید بفهمید چه برنامه هایی به اینترنت متصل هستند و تازه آنجا نمی توانید کانکشن مورد نظرتان را بلوک کنید. به گمان من این نسخه از کومودو به مذاق ما خوش نمی آید. من که نسخه های قبلی کومودو را بسیار بیشتر دوست داشتم تا این نسخه. مجبور شدم کومودو را حذف کنم، چون چیز چندان دندان گیری در ورژن 6 ندارد. این نظر من بود، دوستان هم امتحانی بکنند و نتیجه را بنویسند تا ببینیم چه خواهد شد.

در مورد سرعت به نظر من بهتر شده مخصوصا سرعت اسکن البته اینجوری نمیشه نظر قطعی داد و با حس ششم و اینجور چیزا نمیشه قضاوت کرد باید تست علمی و عملی ازش بعمل بیاد.
اینکه چرا به مذاق کاربران ایرانی خوش نمیاد را من از حرفهای شما چیزی دستگیرم نشد لطفا بیشتر توضیح بدید.
بعضی از قسمتها را که بهش اشاره کردید میتونید به تسکبار اضافه کنید که دنبالشون نگردید.
کمی محیط برنامه به خاطر جدید بودن برای کاربران قبلی کومودو ممکنه گیج کننده باشه ولی خیلی زود باهاش آشنا میشید. البته با زحمتی که علی آقا دارند میکشند و کومودو را فارسی سازی میکنند امیدوارم این مشکل کم رنگتر و حتی باعث تشویق یوزرهای جدید به استفاده از این سوئیت امنیتی قدرتمند بشه.

K1lou
20-12-2012, 10:30
با سلام

اینجا قصد دارم در مورد Virtual Kiosk یا کیوسک مجازی کومودو مختصر توضیحی بدم. VK امکانیست جدید از کومودو که در ورژن 6 میتوانیم از آن استفاده بکنیم.

کومودو در یک جمله کیوسک مجازی را اینطور تعریف میکنه:

Virtual Kiosk is a sandboxed operating system

خب، در واقع کیوسک یک محیط مجازی برای اجرای فایلها و برنامه ها است. و فرقش با سندباکس کومودو در این است که در سندباکس شما میتونید یک فایل را برنامه را اجرا کنید ولی کیوسک کلا یک محیط و یک OS مجازی را در اختیار شما قرار میده!

میتوانید هر برنامه ای را در کیوسک نصب و بعد از آن اجرا کنید( مشابه یک Virtual Machine و ویندوز مجازی) و هیچ اثری از آن برنامه و تغییرات حاصله بر روی سیستم اصلی خود نداشته باشید. در واقع شما بر روی سیستم خود دو محیط دارید یکی ویندوز اصلی و یکی کیوسک مجازیVK؛

خب این میتونه امکان مناسبی باشه برای نصب و اجرای برنامه ها و علی الخصوص نصب و اجرای برنامه های بتا و تست آنها....و امکان دیگه اجرای هر نوع فایل مثل انواع ویروسها و مخربهاست بدون اینکه کوچکترین خطری سیستم اصلی شما را تهدید کنه.

نکته بعدی که کیوسک برای ما مهیا کرده محیطی امن برای فعالیتهای مرتبط با اینترنت هست، با اجرای مرورگرها در کیوسک و بعد گشت وگذار در فضای نت ، بدون ترس از وب سایتهای مخرب و ویروسها و روتکیتها و نرم افزارهای جاسوسی و.... و وجود یک صفحه کلید مجازی در کیویسک این امکان وجود دارد که به راحتی و اطمینان رمزهای ورود و نام کاربری و شماره های کارت اعتباری و ... را وارد و مورد استفاده قرار بدهیم به دور از تهدید انواع کیلاگرها...

نکاتی در مورد کیوسک:

جهت پاکسازی کیوسک ( همچنین سندباکس) از ردپای فایلها و هر آنچه در آن اتفاق افتاده است از Reset Sandbox استفاه میکنیم:

میتوان آپشنها را روی تسکبار قرار دهید:

قرار دادن پسورد بر روری کیوسک جهت خروج:

Shared Space چیست؟ فضا و فولدر و پل ارتباطی بین سیستم اصلی و کیوسک( به عنوان مثال اگر فایلی را از اینترنت از محیط کیوسک دانلود کردیم میتوان جهت انتقال به سیستم اصلی از طریق Shared Space استفاده و در واقع فایل را در پوشه Shared Space ذخیره کنیم:

میتوان مکانهای دیگری را هم به کومودو معرفی کرد تا از طریق کیوسک و سیستم اصلی قابل دسترسی باشند:

با کلیک بر روی VK در محیط کیوسک به تنظیماتی میرسیم که میتوان اینترفیس کیوسک را به حالت Classic و Table انتخاب نمود. و همچنین برای سوییچ به ویندوز آپشن Switch to Windows و با انتخاب Exit هم کیوسک shut down خواهد شد( در صورت قرار دادن پسورد و باید پسورد را وارد کنید)

با سلام
خوب من هم امروز روی سیستم اصلی کومودو 6 رو نصب کردم در کار با کیوسک مجازی چند سئوال برام پیش اومده
علی در این توضیح اشاره کرده که در این محیط میشه برنامه نصب کرد یا تست ویروس انجام داد ولی من که نتونستم برنامه ای نصب کنم چطور میشه در این محیط برنامه نصب کرد مثلا چیزی شبیه idm
دومین سئوال اینه که من با مرورگر در این محیط فایلی رو دانلود کردم این فایل مستقیم در قسمت دانلود سیستم عامل اصلی ذخیره شد آیا نباید در share space ذخیره بشه و یا چطور بهش مسیر بدم که مثلا ویروس دانلود شده خارج از کیوسک ذخیره نشه

زمانی که در کیوسک برنامه های روی دسکتاپ رو ( برنامه هایی که خودمون نصب کردیم ) رو اجرا کنیم همه در حالت سند بوکس اجرا میشن مثلا من در عکس زیر اگه cccleaner رو اجرا کنم در محیط سند باکس اجرا میشه

و یک سئوال دیگه که قبلا هم پرسیده بودم چرا برنامه های من توی سند بوکس اجرا شدن در حالیکه من در حال حاضر کیوسک مجازی رو اجرا نکردم در واقع یک ساعت پیش اجرا کردم و بستم اما الان انگار همه برنامه ها در سند بوکس هستند
در مورد سرویس svchost نظرتون چیه و چرا در سند بوکس اجرا شده با اینکه سیستمی هست

با تشکر

pcsoft
20-12-2012, 11:07
در مورد سرعت به نظر من بهتر شده مخصوصا سرعت اسکن البته اینجوری نمیشه نظر قطعی داد و با حس ششم و اینجور چیزا نمیشه قضاوت کرد باید تست علمی و عملی ازش بعمل بیاد.
اینکه چرا به مذاق کاربران ایرانی خوش نمیاد را من از حرفهای شما چیزی دستگیرم نشد لطفا بیشتر توضیح بدید.
بعضی از قسمتها را که بهش اشاره کردید میتونید به تسکبار اضافه کنید که دنبالشون نگردید.
کمی محیط برنامه به خاطر جدید بودن برای کاربران قبلی کومودو ممکنه گیج کننده باشه ولی خیلی زود باهاش آشنا میشید. البته با زحمتی که علی آقا دارند میکشند و کومودو را فارسی سازی میکنند امیدوارم این مشکل کم رنگتر و حتی باعث تشویق یوزرهای جدید به استفاده از این سوئیت امنیتی قدرتمند بشه.

سلام
نظر شخصیم رو میگم. اینترفیس جدید مخصوصا قسمت تنظیمات افتضاح بزرگی هست! اینکه شما نمی بینین من دلیلش رو نمیدونم. همه چیز جابجا و در واقع برای کاربرای تازه کار ساده سازی شده. در صورتی که کاربرای دیگه از جمله خودم دارن دیونه میشن از دست این اینترفیس. مشکل فقط تسک بار نیست. مشکل تمام تنظیمات جابجا شده هست. کومودو یک ورژن نداده که یک باره بخواد عوض بشه همه چیز. چندین ورژن با اینترفیس مشابه داده که توی ورژن 5 به بهترین اینترفیس و زیباترینشون رسید.
کیوسک هم واسه من اجرا نمیشه عجیبه!
من که میرم ورژن 5. شده قضیه ویندوز 8 و سون! ای کاش اینترفیسی هم واسه کاربرای قدیمی طراحی می کردن به نام Advanced.

jolan57
20-12-2012, 12:29
آقا من با ورژن 6 خیلی حال میکنم نمیدونم شما مشکلتون چیه : دی
فقط کافیه 2 3 روز باهاش کار کنید و بهش عادت میکنید ضمن اینکه میتونید گزینه های مورد علاقه تون رو به Task Bar اضافه کنید که مثلا من open Advanced setting و watch activity و View logs رو اضافه کردم
تنها ایرادی که میشه به ورژن 6 گرفت همون مسئله ای هست که دوستمون صفحه قبل بهش اشاره کرد در مورد برنامه هایی که از اینترنت استفاده میکنند و غیره.
آقا رضا چه مشکلی با تنظیماتش دارین ؟ تنظیمات که فرقی نکرده

pedram_01
20-12-2012, 14:09
انتی ویروس کمودو داره به فارسی ترجمه میشه؟

saeed_136915
20-12-2012, 14:20
دوستان ورژن 6 فایروال منتشر شده رسمی؟؟ چون من آپدیت رو میزنم میگه آپدیتی نیست. یا باید نسخه ی قدیمی رو حذف کنم و نسخه ی 6 رو نصب کنم.

Serenity
20-12-2012, 15:03
منم ورژن 6 رو نصب کردم و الان با
Virtual Kiosk
اومدم اینجا به نظرم که خیلی خوب شده سرعت ویندوز و کار با کامپیوتر اصلآ کم نشده
فقط یکم جابه جایی ابزارهاش و قیافه جدیدش شاید اولش یکم یکم گیج کننده باشه اما سریع عادت میکنین

تو محیط Virtual Kiosk دیگه جای هیچ نگرانی نیست برای کارهای بانکی ؟
وقتی کار میکنم تو Virtual Kiosk احساس میکنم خیلی سریعتر شده همه چیز چرا ؟ :n02:

aylar6888
20-12-2012, 15:06
انتی ویروس کمودو داره به فارسی ترجمه میشه؟
سلام:
بله دوست عزیز.:n01:

fb.gente
20-12-2012, 15:12
دوستان اگه من نسخه فایروال کومودو 6 رو نصب کنم، امکانات killSwitch و سند باکس و کیسوک مجازی همراهش هست یا نه حتما باید نسخه اینترنت سکیوریتی رو نصب کنیم؟

pedram_01
20-12-2012, 15:54
سلام:
بله دوست عزیز.:n01:

حدودا کارش کی تمام میشه . بعد من الان برم کومودو نصب کنم در قسمت زبان ها میشه فارسی رو انتخاب کرد یا بعد از اتمام کار بهش اضافه میشه

jolan57
20-12-2012, 16:07
دوستان اگه من نسخه فایروال کومودو 6 رو نصب کنم، امکانات killSwitch و سند باکس و کیسوک مجازی همراهش هست یا نه حتما باید نسخه اینترنت سکیوریتی رو نصب کنیم؟

بله همراهش هست البته فقط برای استفاده از killswitch باید 5 مگ رو دانلود کنید ولی سندباکس و کیوسک همرا با فایروال نصب میشه

دوستان ورژن 6 فایروال منتشر شده رسمی؟؟ چون من آپدیت رو میزنم میگه آپدیتی نیست. یا باید نسخه ی قدیمی رو حذف کنم و نسخه ی 6 رو نصب کنم.
اول ورژن 5 رو ریموو کنید و بعدش ورژن 6 رو نصب کنید ,
من فکر کنم ورژن 5 باز هم ساپورت بشه برای کسانی که دوست ندارن ورژن 6 رو نصب کنند مثلا آپدیتی هم واسش ارائه بشه ورژن اینطور بالا میره 5.14 5.15 البته باید دید تصمیم کمودو چیه.
بله منتشر شده

fb.gente
20-12-2012, 16:22
[QUOTE=jolan57;7380501]بله همراهش هست البته فقط برای استفاده از killswitch باید 5 مگ رو دانلود کنید ولی سندباکس و کیوسک همرا با فایروال نصب میشه

یعنی وقتی کومودو رو نصب کردم بعد اون 5 مگ رو دانلود و نصب کنم؟اونوقت اون 5مگ رو از کجا باید دانلود کنم؟میشه لطف کنید لینک دانلودش رو بدید؟

aylar6888
20-12-2012, 16:35
COMODO Internet Security Premium 6.0.260739.2674

41.8 MB
لینک دانلود از سافت پدیا:

myusac
20-12-2012, 17:42
نسخه ویژه سیستم عامل 64بیتی داره یا نه؟؟

pcsoft
20-12-2012, 18:27
آقا من با ورژن 6 خیلی حال میکنم نمیدونم شما مشکلتون چیه : دی
فقط کافیه 2 3 روز باهاش کار کنید و بهش عادت میکنید ضمن اینکه میتونید گزینه های مورد علاقه تون رو به Task Bar اضافه کنید که مثلا من open Advanced setting و watch activity و View logs رو اضافه کردم
تنها ایرادی که میشه به ورژن 6 گرفت همون مسئله ای هست که دوستمون صفحه قبل بهش اشاره کرد در مورد برنامه هایی که از اینترنت استفاده میکنند و غیره.
آقا رضا چه مشکلی با تنظیماتش دارین ؟ تنظیمات که فرقی نکرده

ظاهرا شما فقط حال میکنین. بیاین اینجا تا به عمق فاجعه پی ببرین. بحث زیاده:
ورود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صفحات قبل هم نقدهای کاملی نوشته شده.
این همه نقد درباره اینترفیس فکر نمیکنم یه مشکل خیلی ساده باشه که بهش عادت کنیم!
در حال حاضر منتظرم که کومودو اشتباهش رو که عجله ی الکی که کرد(بخاطر کریسمس) و نسخه بتا رو فینال کرد رو جبران کنه و اینترفیس هم حداقل شبیه سابق بشه. و هنوز هیچ سوئیتی نصب نکردم. امیدوارم به نظر کاربراش احترام بگذاره. چون واقعا این اینترفیس سرعت عمل بسیار پایینی داره.
===========================================

خب به نظر میاد احتمالا قراره تغییراتی بوجود بیاد و کومودو به اشتباهش پی برده. طبق این پست. احتمالا یک ورژن اصلاحی به نام 6.1 در ماه فوریه یا مارس خواهیم داشت.

danialia
20-12-2012, 18:53
سلام
دوستان من آخریم نسخه فایروال کومودو یعنی ورژن 6 رو دانلود ونصب کردم کنارش هم آخرین نسخه آنتی ویروس رایگان آواست رو نصب کردم.
به نظرتون خوبه یا فقط از comodo internet security premium استفاده کنم؟

در ضمن من با Comodo Leak Tests یه تست گرفتم و نتیجه اصلا خوب نبود رتبه شدش 120 از 340 !!!!

چیکار کنم 340 بشه؟؟؟
لطفا یه راهنمایی بکنید.
مرسی

fb.gente
20-12-2012, 19:17
یکی لطف کنه لینک دانلود فایروال نسخه 6 فاینال رو هم بذاره، دوستمون بالا فقط نسخه اینترنت سکیوریتی رو گذاشتن

jolan57
20-12-2012, 19:59
ظاهرا شما فقط حال میکنین. بیاین اینجا تا به عمق فاجعه پی ببرین. بحث زیاده:
ورود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
صفحات قبل هم نقدهای کاملی نوشته شده.
این همه نقد درباره اینترفیس فکر نمیکنم یه مشکل خیلی ساده باشه که بهش عادت کنیم!
در حال حاضر منتظرم که کومودو اشتباهش رو که عجله ی الکی که کرد(بخاطر کریسمس) و نسخه بتا رو فینال کرد رو جبران کنه و اینترفیس هم حداقل شبیه سابق بشه. و هنوز هیچ سوئیتی نصب نکردم. امیدوارم به نظر کاربراش احترام بگذاره. چون واقعا این اینترفیس سرعت عمل بسیار پایینی داره.
===========================================

خب به نظر میاد احتمالا قراره تغییراتی بوجود بیاد و کومودو به اشتباهش پی برده. طبق این پست. احتمالا یک ورژن اصلاحی به نام 6.1 در ماه فوریه یا مارس خواهیم داشت.

خب پس مشکل شما و اون 99.9 درصد کاربران کمودو به جز من :دی اینترفیسه دیگه ؟
پس تنظیمات مشکلی نداره ؟

ali.reihani
20-12-2012, 20:11
سلام!
چرا این هنوز داخل خود سایت comodo نیست؟؟!!
منظورم comodo v6 هستش!!!!!

pcsoft
20-12-2012, 20:59
خب پس مشکل شما و اون 99.9 درصد کاربران کمودو به جز من :دی اینترفیسه دیگه ؟
پس تنظیمات مشکلی نداره ؟

در کل مشکل فنی کومودو نداره. فقط مشکل ظاهر و اینترفیس داره.مشکل جابجایی تنظیمات داره. مشکل ناپدید شدن Active Connections(فایروال) داره و...

rsh
20-12-2012, 21:41
کلا مشکل داره مطمعن باشید بزودی اپدیت جدیدی واسش میاد :n13:

Serenity
20-12-2012, 22:08
تو محیط
Virtual Kiosk
دیگه جای هیچ نگرانی نیست برای کارهای بانکی ؟

وقتی کار میکنم تو Virtual Kiosk احساس میکنم خیلی سریعتر شده همه چیز چرا ؟

dvb595959
20-12-2012, 22:16
lما که گذاشتیم توی لیست دانلود....گفتم قبل از تعویض ویندوز امتحان کنیم ببینم چطوریه...امیدوارم که خوب باشه....تا اینجا که سر در گم شدیم ...نفهمیدیم اخرش خوبه یا بد...فکر کنم باید خودم نصب کنم

saeediranzad
21-12-2012, 02:39
سلام
من نسخه 5.12 و خرده ای دارم. شما اگه در قسمت more بزنید check for update، جواب میده که نسخه شما آخرین آپدیت هست.
این یعنی نسخه 6 فاینال نیست؟

Shahroozs2
21-12-2012, 02:48
من نسخه ٦ رو نصب كردم ولي نسبت به ٥ هيلي ساكت تر شده مخصوصا فايروالش حتي hips هم روشن كردم.،بقيه دوستانم اين جورين؟

dvb595959
21-12-2012, 09:42
سلام.
من نسخه 6 رو نصب کردم توی ویندوز مجازی...یه جورایی سر درگم شدم .البته طبیعی هم هست.چون محیطش کاملن متفاوته با نسخه 5.نمیتونم بگه خوبه یا بد.فکر میکنم باید منتظر بچه های پشتبانی بشیم تا هر چه زودتر زبان فارسی رو براش اماده کنن.من تر جیح میدم تا اون موقع از نسخه استفاده کنم. :n26:

jolan57
21-12-2012, 13:05
سلام
من نسخه 5.12 و خرده ای دارم. شما اگه در قسمت more بزنید check for update، جواب میده که نسخه شما آخرین آپدیت هست.
این یعنی نسخه 6 فاینال نیست؟
احتمالا تا چند هفته دیگه بدین صورت بتونید آپدیت کنید ولی اگه الان میخوایید نصب کنید با این ورژن رو پاک و ورژن جدید رو نصب کنید

من نسخه ٦ رو نصب كردم ولي نسبت به ٥ هيلي ساكت تر شده مخصوصا فايروالش حتي hips هم روشن كردم.،بقيه دوستانم اين جورين؟
behavior blocker رو خاموش کنید , بر روی ایکون برنامه کلیک راست و غیرفعال.
برای سوالات بیشتر هم میتونید در تنظیمات HIPS تیک set popup alert to verbose mode رو بزنید

Jadda
21-12-2012, 15:11
سلام

در مورد نسخه 6 من فعلا مشکل خاصی ندیدم و روی سیستم من همه چیز آرومه. بالاخره نسخه نهایی دیگه، مشکلی هم ندارم.

فقط میمونه بحث GUI که دوستان مطرح کردند، که شامل دوقسمت میشه. بخش اولش برمیگرده به تغییر کلی ظاهر برنامه که این در اوایل کار یک کم هضمش و کارکردن با منوها و ابزارها را مشکل میکنه و باید بدنبال تنظیمات و گزینه ها توی کومودو بگریدم...... که این مشکل بعد از چند روز کار با این نسخه کاملا رفع میشه. و عادت میکنیم.
بخش دومش حذف برخی ویژگیها بود که منم قبولش دارم، مثل پنجره Summary، که من خیلی دوستش داشتم و غیره.... البته فکر کنیم کومودو یک تغییراتی میده یا باید بده. در کل من GUI را بد نمیبینم.
هر چند حرفه ای ها دنبال ظاهر نیستند و ،، حرف همیشگی من=> یه چیزی میخوان که باهاش کار کنند،

کومودو اگر این را هدفش میکرد، احتمالا یکی دو بخش لوکس و بی کاربرد را حذف میکرد.

در کل من شاید نمره عالی به اینترفیس 6 ندم، ولی نمره بد هم نمیدم. حالا اگر بهترش بکنند که چه بهتر.

===

dvb595959
21-12-2012, 15:55
سلام
اگه نسخه 6 رو الان نصب کنم برای ابدیت کردنش چه حجمی میبره؟

Jadda
21-12-2012, 15:59
سلام
اگه نسخه 6 رو الان نصب کنم برای ابدیت کردنش چه حجمی میبره؟

حدود 98 مگ

سرعت آپدیت هم خوبه:

dvb595959
21-12-2012, 16:04
لطفا در مورد ابدیت نسخه 6 هم کمی اطلاعت بدین
1.ایا الان میشه بصورت افلاین ابدیت ها رو برای این نسخه دریافت کرد؟اگه اره لطفا لینک بگذاری.
2.ایا میشه ابدیت ها رو برداشت و بع از نصب ویندوز مجددا استفاده کرد ؟ اگه اره لطفا اموزش رو بزارید.

Jadda
21-12-2012, 16:08
سلام

1- فعلا من لینکی ندیدم.
2-بله. آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Shahroozs2
21-12-2012, 16:44
behavior blockr رو خاموش کنید , بر روی ایکون برنامه کلیک راست و غیرفعال.
برای سوالات بیشتر هم میتونید در تنظیمات HIPS تیک set popup alert to verbose mode رو بزنید
behavior blocker باعث میشه که برنامه توی سندباکس اجرا بشه و از کارایی HIPS کم میکنه.درسته؟
خود شما چی پیشنهاد میدید کلا bb رو خاموش کنم ؟

jolan57
21-12-2012, 16:56
behavior blocker باعث میشه که برنامه توی سندباکس اجرا بشه و از کارایی HIPS کم میکنه.درسته؟
خود شما چی پیشنهاد میدید کلا bb رو خاموش کنم ؟
بله در اصل BB به طور اتوماتیک سوالاتی که از شما پرسیده میشد رو بلاک میکنه(برای برنامه هایی که در لیست سفید کمودو نیستند)
نمونه ای از قعالیت BB رو میتونید ایــــنجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ببینید
خب این ذیگه بستگی به خود شما داره مثلا من دوست دارم از خودم سوال پرسیده بشه و تصمیم بگیرم پس BB رو خاموش کردم ولی به هر حال امنیت شما با BB فعال بیشتر میشه به خصوص اگر چند نفر از سیستم شما استفاده میکنند

..:: HoRaTo ::..
21-12-2012, 17:09
سلام خدمت دوستان، این نسخه فایروال کمدو چند مگه؟ آخه از تو سایت خود کمدو آنتی ویروس و اینترنت سکوریتی و فایروال همشون 127.15 مگ هستند.
از چند تا سایت دیگه همن امتحان کردم، هر کدوم یه حجمی داشتن.(یکی 94 و یکی 48 مگ)
اگه یه لینک درست 64 بیتی بدین ممنون میشم
یه سوال دیگه هم داشتم، بهتره از کمدو اینترنت سکوریتی استفاده کنم یا آنتی ویروس مایکروسافت و فایروال کمدو؟

Jadda
21-12-2012, 17:21
سلام خدمت دوستان، این نسخه فایروال کمدو چند مگه؟ آخه از تو سایت خود کمدو آنتی ویروس و اینترنت سکوریتی و فایروال همشون 127.15 مگ هستند.
از چند تا سایت دیگه همن امتحان کردم، هر کدوم یه حجمی داشتن.(یکی 94 و یکی 48 مگ)
اگه یه لینک درست 64 بیتی بدین ممنون میشم
یه سوال دیگه هم داشتم، بهتره از کمدو اینترنت سکوریتی استفاده کنم یا آنتی ویروس مایکروسافت و فایروال کمدو؟

سلام

نسخه 6 حجمش 127 مگ هست. مستقیم از سرورهای کومودو دانلود کنید.

از این لینک دانلود کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نسخه اینترنت سکیوریتی خوبه. آنتی مایکروسافت را بیخیال بشی به نظرم بهتره. به نظر من هیچ دلیلی وجود نداره که بخواهید از آنتی ویروس مایکروسافت استفاده بکنید.

mrmmnb
21-12-2012, 17:26
سلام
این لینکی که گذاشتید هم برا 32 بیتی هست و هم 64 بیتی؟
من برا ورژن 6 از سایت سافت 98 رفتم دانلود کنم دو لینک مجزا برا 32 بیت و 64 بیت گذاشته بود هر دو لینک هم از سایت خود کومودو بود این جریانش چطوری هست؟

Jadda
21-12-2012, 17:34
سلام
این لینکی که گذاشتید هم برا 32 بیتی هست و هم 64 بیتی؟
من برا ورژن 6 از سایت سافت 98 رفتم دانلود کنم دو لینک مجزا برا 32 بیت و 64 بیت گذاشته بود هر دو لینک هم از سایت خود کومودو بود این جریانش چطوری هست؟

سلام

اون لینکی که من قرار دادم فول هست و مربوط به پلتفرومهای 32 و 64 بیتی.

pedram_01
21-12-2012, 21:12
سلام یک سوال ایا انتی ویروس کمودو مثل کویک هل و نود 32 وقتی لپتاپ دزدیده شه امکانی واسه پیدا کردن لپتاپ هست مثلا ip طرف رو بگه یا همیچین چیزی؟

Jadda
21-12-2012, 21:31
سلام یک سوال ایا انتی ویروس کمودو مثل کویک هل و نود 32 وقتی لپتاپ دزدیده شه امکانی واسه پیدا کردن لپتاپ هست مثلا ip طرف رو بگه یا همیچین چیزی؟

سلام

نه، نداره.

pedram_01
21-12-2012, 21:51
سلام

نه، نداره.

ایا نرم افزار رایگانی میشناسین که این کارو انجام بده