PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشکالی پس از نصب ویندوز

landscape
21-10-2012, 12:15
دوستان سلام.....

یه کمـــــــــــــــک فوری...

برای یکی از دوستام الان ویندوز عوض کرئم، ایکس پی، بعد که مودمشو وصل کردم، adsl داره، اصلا وصل نمیشه....یعنی اصلا علامت اون دو تا مانیتور کوچولوها که گوشه پایین سمت راست میان دیده نمیشه، که مثلا ضربدر خورده باشه ، نمیدونم مشکل چیه..........

لطفا راهنـــــــــمایی کنین، بحث حیثیته....فوریه/

ممنون

راستی قبلش وصل میشده ها یعنی کارت شبکه داره، حالا ممکنه با نصب ویندوز درایورش پاک شده باشه؟

راستی local area connection هم نداره توی network connections..

jafarian
21-10-2012, 16:17
شماروشهای پایین برین:20:

روش اول

ابتدا کابل شبکه دستگاه یکبار جدا کنید بعدشم از نوع متصل کنید بعد ببینید درپنجره Network Connections گزینه Local Area Connection آیکنش به نمایش درمیاد اگر که با پورت usb به سیستم وصل از پورت usb مودم جدا به یک پورت دیگه وصل کنید وقتی که مودم روشن هست اینکار انجام بدین

روش دوم

به بایوس سیستم برین ببینید گزینه مربوط به lan اون قسمت disable نباشه

روش سوم

به دیوایس منیجر برین اول از همه ببینید علامت سئوال بصورت زردرنگ اونجا مشاهده میکنید یا که نه اگر که بود به احتمال زیاد مربوط میشه به درایورشبکه که باید نصب بشه اگر که نبود درایور قبلی رو با برنامه driver fusion که پایین قراردادم پاک کنید به اینصورت که برنامه رونصب کنید از طریق safe mode بالا بیاین بعدشم این برنامه رو اجرا کنید روی گزینه Network کلیک کنید گزینه analyze انتخاب کنید تو صفحه بعد گزینه remove انتخاب کنید بعد که پاک شد منوی run اجرا کنید داخلش این دستور devmgmt.msc وارد اینتر کنید بعد به قسمت Network adapters برین درایور مربوط به شبکه رو اگر که اونجا دیدین از اونجام پاک کنیدیعنی روش کلیک راست گزینه unistall انتخاب کنید بعدسیستم ریستارت بصورت عادی بالا بیاین درایور بروز شده رو نصب کنید

Driver Fusion ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای ظاهر کردن اون آیکن هم از اون پایین باید Local Area Connection کلیک راست کنید گزینه Properties انتخاب کنیداگر که آیکنش اومد بعدشم تیک این گزینه Show icon in notification area when connected باید خورده باشه.

landscape
21-10-2012, 20:03
با پورت usb وصل میشه و local area connection میاد ولی با lan نه...

تو بایوس disable بود که enable کردم ولی درست نشد..

متاسفانه سی دی مادربوردشو نداره که اگه درایورش نباشه دانلود کنم، راستی با یه نرم افزاری چک کردم بعد گفت که ethernet controller نداره، ولی نمیدونم دقیقا چی رو و از کجا باید دانلود کنم :(

jafarian
21-10-2012, 23:47
با پورت usb وصل میشه و local area connection میاد ولی با lan نه...

تو بایوس disable بود که enable کردم ولی درست نشد..

متاسفانه سی دی مادربوردشو نداره که اگه درایورش نباشه دانلود کنم، راستی با یه نرم افزاری چک کردم بعد گفت که ethernet controller نداره، ولی نمیدونم دقیقا چی رو و از کجا باید دانلود کنم :(

مشکل شما مربوط به همین گزینه Ethernet میشه که مربوط به کارت شبکه میشه شما بسته به مدل مادربوردتون باید درایور مورد نظرش از داخل سایت سازنده دانلود نصب کنید .

What Is a Ethernet Controller ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

landscape
22-10-2012, 19:46
مدلش اینه ولی سایت درست و حسابی و رسمیشو پیدا نکردم

phoenix-award bios v6.00pg

jafarian
22-10-2012, 22:59
مدلش اینه ولی سایت درست و حسابی و رسمیشو پیدا نکردم

phoenix-award bios v6.00pg

اینی که شما قراردادین مدل بایوس مربوط به مادربورد نه برند مادربورد برای همینم نتونستین سایت مادربورد خودتون پیدا کنید شما منوی Run آجرا کنید داخلش دستور dxdiag تایپ اینتر کنید داخل صفحه ای که باز میشه از سربرگ اولش درقسمت system model مدل یا همون برند مادربورد شمارو نوشته اگر که اونجا هم مشخص نبود از برنامه HWiNFO32 استفاده کنید که اینکش پایین قراردادم طبق شکل پایین اون قسمتی که بصورت کادر قرمز مشخص کردم مدل مادربورد شما قید شده .

HWiNFO32
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

landscape
23-10-2012, 10:40
ممنون دوست خوبم ، آره از اون دستور run جلوی system model چیزی ننوشته فقط نوشته brand name ، فقط همون بایوس رو داشت، حالا از اون برنامه که گذاشتین استفاده میکنم ببینم جواب میده...

راستی روی دفترچه مادر بورد ، مدل دقیقش هست دیگه؟ نه؟ بگم شاید دفترچشو داشته باشه..

بازم ممنون