PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اپل همیشه بهترین نیست

camry
19-10-2012, 18:15
این تاپیک رو زدم تا به شما نشون بدم که دست از تعصب داشتن روی برند خاصی بردارین و همیشه بهترین ها رو قبول داشته باشین نه معروف ترین ها رو

چه TEGRA 3 وچه A5X وچه ROCKCHIP 3066 همه از معماری ساخت ARM V7 بهره می برن بنابراین میشه همه رو یکسان در نظر گرفت .
مثل این میمونه که بگی مواد لازم برای درست کردن پیتزا پنیر و نون پیتزا + قارچ و فلفل دلمه و ... هست که کمپانی های مختلف هر کدوم با توجه به موادی که دارن یه نوع خاص پیتزا درست میکنن و اینجاست که بازار رقابت بین شرکت ها شکل میگیره .
دقیقا مقایسه پردازنده اپل و نویدیا و یا هر شرکت دیگه مثل همین درست کردن پیتزا میمونه و اینجا اونی موفقه که با توجه به موادی که داره بتونه بهترین پیتزا رو ارائه بده

حالا این ویدئو زیر رو دانلود کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 913546%2C913556%2C919003%2C912706%2C900816%2C91111 2&id=4d096edfd4881fa3&ip=146.185.20.126&ipbits=8&itag=34&keepalive=yes&key=yt1&ms=au&mt=1350657732&mv=m&signature=D8C18925A5ADB25958DE88FE6CCFD1E1B427736C .318E043D26077DF490C1D977F50A21A283AE8647&source=youtube&sparams=algorithm%2Cburst%2Ccp%2Cfactor%2Cid%2Cip% 2Cipbits%2Citag%2Csource%2Cupn%2Cexpire&sver=3&upn=jgrZ2R9Vk9w

همونطور که در ویدئو هم میبینین پردازنده گرافیکی TEGRA 3 خیلی بهتر از A5X عمل کرده
مثلا توی بازی قایق سواری وقتی قایق به آب برخورد می کنه قطرات آب روی دوربین میریزه که همچین چیزی توی آیپد دیده نمیشه و یا تو بازی قبلی دیدید که تبلت ایسوس سوختن چوب ها و سایه ها و جزئیات رو خیلی بهتر نشون میده

حتی بنچ مارک های TEGRA خیلی بهتر از A5X عکل کرده البته به غیر از GLBENCHMARK

بنابراین بهتره که چشم بسته نیگم اپل بهترینه و یکم واقع گرایانه به قضیه نگاه کنیم
(( برای اطلاعات بیشتر از معماری ساخت ARM به لینک زیر مراجعه کنید :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ))

با تشکر

*Ali*
19-10-2012, 18:43
دوست عزیز من بالاخره متوجه نشدم شما تو این تاپیک چی میخواید بگید.
به طرفداران اپل تهمت تعصب میزنید، معماری رو همه چیز پردازنده میدونین، لینکی که دانلود نمیشه میذارین، بدون اینکه رزولوشن آیپد و سیستم عامل رو در نظر بگیرید با قطره آب و شعله آتیش قدرت گرافیکی مقایسه میکنید...
لطفا یکی یکی و درست درمون همه حرفهاتونو بنویسید. من که اصلا نفهمیدم هدف از ایجاد تاپیک چیه و چه موضوعی رو دنبال میکنه. عنوانش هم که بهتر از همه ...

camry
19-10-2012, 18:51
ضمن تشکر از پاسخ شما باید بگم که
هدف این تاپیک ( اپل همیشه بهترین نیست ) هست که همون اول نوشتم
این تاپیک رو ایجاد کردم تا بین پروسسور های مختلف تبلت ها بحث بشه و اگر من اشتباه میکنم شما منو راهنمایی کنین
انتخاب این تاپیک جذابیت خاص خودشو داره و کاربران بیشتریو جذب می کنه
می خواستم تو این تاپیک نتیجه بگیریم بهترین تبلت از لحاظ قدرت پردازنده و گرافیک چیه که موضوع رو با مقایسه ایسوس و اپل شروع کردم چرا که خیلی تعصب روی برند خاصی دارن
قضیه نه سیاسیه نه اقتصادیه و نه قصد تهمت زدن به هیچ کسیه فقط تاپیک رو طوری نوشتم که دوستان مشتاق بشن جواب بدن و تاپیک همیشه فعال بمونه تا به نتیجه برسیم

Stream
19-10-2012, 19:29
ضمن تشکر از پاسخ شما باید بگم که
هدف این تاپیک ( اپل همیشه بهترین نیست ) هست که همون اول نوشتم
این تاپیک رو ایجاد کردم تا بین پروسسور های مختلف تبلت ها بحث بشه و اگر من اشتباه میکنم شما منو راهنمایی کنین
انتخاب این تاپیک جذابیت خاص خودشو داره و کاربران بیشتریو جذب می کنه
می خواستم تو این تاپیک نتیجه بگیریم بهترین تبلت از لحاظ قدرت پردازنده و گرافیک چیه که موضوع رو با مقایسه ایسوس و اپل شروع کردم چرا که خیلی تعصب روی برند خاصی دارن
قضیه نه سیاسیه نه اقتصادیه و نه قصد تهمت زدن به هیچ کسیه فقط تاپیک رو طوری نوشتم که دوستان مشتاق بشن جواب بدن و تاپیک همیشه فعال بمونه تا به نتیجه برسیم

این خواسته شما هدف عنوان تاپیکتون (اپل همیشه بهرین نیست!) رو همراهی نمی کنه. بهترین تبلت صرفا تبلتی که پردازنده/GPU قوی تری داشته باشه نیست. برای اینکه ببینیم چه تبلتی بهتره باید دید هر کدوم در پلتفرم خودش (و روی سیستم عامل خودش، همراه با اکوسیستم نرم افزاریش) چه کارایی هایی (قابلیت ها، سخت افزاری و نرم افزاری) داره، این کارها رو با چه کیفیتی (از نظر سرعت، کاربر پسند بودن، کاربردی بودن و ...) انجام می ده.

لینکی که درباره معماری دادید کاملا اطلاعاتش اشتباه و بی پایه و اساس بوده. ARM V7 معماری ساخت پردازنده نیست، معماری Instruction Set هاست. معماری Instruction Set های همه پردازنده های Intel و AMD هم در چندین سال اخیر تغییری نکرده ولی اصلا به این معنی نیست که این ها همه یکی هستند. پردازنده آیپد هم قوی ترین پردازنده نیست، ولی سیستم عاملش بهینه ترین سیستم عامله که در نهایت تعادل بسیار مناسبی رو برای مصرف کننده به همراه داره. چیزی که به عنوان معماری پردازنده معروفه و مهمه در اصل معماری هسته های پردازنده است، و درسته که همه این پردازنده ها هسته های یکسانی دارند به معنی یکسان بودن سرعت و عملکردشون نیست چون سیستم عامل ها و نحوه استفاده از این هسته ها کاملا متفاوته.

ممکنه در دو تا عکس یا دو تا بازی، یکی تکسچرهای بهتری نشون بده و البته این به معنی قدرت بیشتر سخت افزاری یکی نیست، به برنامه نویسی اون بازیها در سیستم عامل های مختلف برمی گرده. تنها بنچمارک GPU ای که بین iOS و اندروید نتایج واقعی رو طوری ارزیابی می کنه که قابل مقایسه باشه همین GLBenchmark هست. بطور مثال این بنچمارک ها رو که نگاه کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در هر 11 تست آیپد قوی تر بوده از Transformer Pad Infinity و در اکثرشون این اختلاف ها اینقدر زیاده که اصلا جای بحثی نیست. البته این هم دلیل برتری آیپد بر بقیه تبلت ها نیست، برتری اکوسیستم، نرم افزارهای بسیار برتر و زیادتر، پشتیبانی عالی، صفحه بی نظیر، سخت افزاری که همیشه برای نرم افزارهایی که قراره اجرا کنه فوق العاده مناسب و بهینه است و در نهایت یک پکیج کامل و غیر قابل مقایسه با سایرین باعث شده آیپد نسبت به رقیب های خودش برتر باشه.