PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فلشم فرمتش مکی شده ویندوز نمیتونه بخونه

*hamedkhatar*
16-10-2012, 23:13
سلام
من یه فلش 32 گیگ پاتریوت دارم از این اصلها
چند روز پیش یه دوستام ازم خواست که بهش بدم و مک روش بریزه تا از رو فلش نصب کنه منم بهش دادم
ولی حالا این فلش رو فقط سیستم عامل مک میشناسه و به ویندوز که میزنم هیچی نمیاره
الان به سیستم عامل مک دسترسی ندارم چطوری میتونم دوباره فرمت فلش رو بکم NTFS از طریق خود ویندوز؟
لطفا راهنمایی کنید واجبه
ممنون

jafarian
17-10-2012, 00:38
شما باید فلش خودتون به همون سیستم که مک داشته اتصال بدین بعدشم طبق مراحل پایین درستش کنید:20:

مرحله اول

به فلدر Applications در مک برین فلدر Utilities رو باز کنید بعدم روی Disk Utility دبل کلیک کنید

مرحله دوم

بعد نماد آیکن فلش درمنوی سمت چپ باید ببییند گزینه Erase درمرکز پنجره انتخاب کنید

مرحله سوم

بعد برای فرمت فلش که روی ویندوز هم جواب بده میبایست گزینه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انتخاب کنید بعداز منوی کشویی گزینه Erase فشار بدین بعدم تایید کنید بعد فلش که به سیستم خودتون اتصال بدین باید شناسایی شده باشه

How to Format a Flash Drive to Work With a Mac & a PC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

*hamedkhatar*
17-10-2012, 00:43
شما باید فلش خودتون به همون سیستم که مک داشته اتصال بدین بعدشم طبق مراحل پایین درستش کنید:20:

مرحله اول

به فلدر Applications در مک برین فلدر Utilities رو باز کنید بعدم روی Disk Utility دبل کلیک کنید

مرحله دوم

بعد نماد آیکن فلش درمنوی سمت چپ باید ببییند گزینه Erase درمرکز پنجره انتخاب کنید

مرحله سوم

بعد برای فرمت فلش که روی ویندوز هم جواب بده میبایست گزینه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انتخاب کنید بعداز منوی کشویی گزینه Erase فشار بدین بعدم تایید کنید بعد فلش که به سیستم خودتون اتصال بدین باید شناسایی شده باشه

How to Format a Flash Drive to Work With a Mac & a PC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون
ولی گفتم که من به مک دسترسی ندارم
هیچ راهی نداره از طریق ویندوز این کار رو کرد؟
من رفتم تو دیسک منیجمنت ویندوز دیدم پیداش کرده ولی خوب یکم عجیب غریب بود
با نرم افزارهای پارتیشن مجیک یا مشابهش نمیشه کاری کرد؟
با تشکر

jafarian
17-10-2012, 00:52
من هرسایتی که دیدم از طریق خود مک گفته بود این فرمت درست کنید شما خواستین بابرنامه hp usb disk format tool یا که MiniTool که تحت بوتش داخل لینک دوم قراردادم تست کنید این برنامه رو روی سیدی یا فلش بوت کنیدبصورت بوت بالا بیاین اقدام به فرمت فلش کنید قبلش از همون دیسک منجمنت روش کلیک راست گزینه delete volume انتخاب کنید ببینید پاک میشه اگر شد از نوع بسازین درایوفلش خودتون رو بعدم از نوع فرمتش کنیداز طریق این پنجره ببینید فرمت میشه یا که نه

HP USB Disk Storage Format Tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MiniTool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

*hamedkhatar*
18-10-2012, 00:46
ممنون از راهنماییتون
برنامه Paragon Partition Manager™ 11 SE Personal رو نصب کردم و تونستم درستش کنم