PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزایش دمایی cpu acer 5755

alexjojo
15-10-2012, 16:06
با سلام خدمت اساتید گرامی

مدتی که دمای cpu من در حالی که هیچ استفاده ای ازش نمی کنم بالا میره و به 74 درجه از طریق برنامه battrey care بهم نشون میده درحالی این دما وقتی بود که من بازی های سنگینی می کردم
می خواستم بدونم مشکل از کجاست

اینم عکسی از cpu usage من :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Arash4484
15-10-2012, 16:15
سلام..درسته این دما غیر طبیعیه ولی سی پو یو شما هم در وضعیت لود 50% دو تا از هسته هاست و چندان بیکار نیست و اگر این موضوع طول بکشد(که بنظر اینطور میاد) تفاوتی با استفاده سنگین ندارد.
Task Manager رو باز کنید. برید به تب Processes و روی ستون CPU کلیک کنید تا ترتیب استفاده پرمصرفترین برنامه ها روشن بشه...بررسیش کنید و اگر نتونستید برنامه پرمصرف رو شناسایی کنید یک شات ازش بندازید اینجا.

alexjojo
15-10-2012, 16:52
سلام..درسته این دما غیر طبیعیه ولی سی پو یو شما هم در وضعیت لود 50% دو تا از هسته هاست و چندان بیکار نیست و اگر این موضوع طول بکشد(که بنظر اینطور میاد) تفاوتی با استفاده سنگین ندارد.
Task Manager رو باز کنید. برید به تب Processes و روی ستون CPU کلیک کنید تا ترتیب استفاده پرمصرفترین برنامه ها روشن بشه...بررسیش کنید و اگر نتونستید برنامه پرمصرف رو شناسایی کنید یک شات ازش بندازید اینجا.

ممنون اینم عکس احتمال می دم svchost.exe باشه

خیلی خیلی از تون ممنونم

دو تا عکس چون تو یکی جا نمی شد

1.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2.

Arash4484
15-10-2012, 19:36
Explorer ویندوز 25 درصد از CPU رو گرفته که در شرایط بیکاری غیرطبیعیه...متاسفانه اشکال این فایل هسته ای ویندوز دلایل خیلی گوناگونی میتونه داشته باشه از ویروس-شرتکاتی خراب-خرابی فایلهای ویندوز-درایورها-و...

در اولین قدم ویندوزتون رو آپدیت کنید.
malwarebytes رونصب کنیدو با اون سیستم رو اسکن کنید.
بعد از یک برنامه که خرابی های رجیستری و فایلهای سیستمی رو چک میکنه مثل System Tuneup استفاده کنید و آسیب دیدگیها رو فیکس کنید.

اگر با این اقدامات کمکی نکرد CMD رو در سرچ ویندوز تایپ کنید و روی برنامه رایت کلیک کنید و run as administrator رو انتخاب کنید . دستور sfc /scannow رو وارد کنید ، ممکنه نیاز به ریستارت برای ریپیر کردن باشه.

در این فاصله هم از یک کول پدبرای کمک به کاهش دمای سیستم استفاده کنید.

mrt2iran
15-10-2012, 20:58
شما ریست کن f8 بزن تا گذینه های موجود بیاد بعد directary services restore mode رو انتخاب کن اونجا اگه cpu بالا باشه سخت افراره و اگه پایین باشه مشکل مربوط به نرم افزاری. شایان ذکر است در این حالت ویروس کار نمیکنه !!!