PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لودنشدن لپتاپ بعداز هایبرنیت در ویندوز8

aftabit
14-10-2012, 15:28
سلام
لپتاپ من بعد از نصب ویندوز 8 به یه سری مشکلات خورده، ازجمله کارنکردن دکمه های fn که حتی در تاپیک مربوطه هم جوابی بهش داده نشد
اما مشکلی که به تازگی برام پیش میاد ، اینه که بعد از هایبرنیت کردن ، ویندوز بالا نمیاد ، یعنی صفحه کاربری لود نمیشه
به نظرم بعد از آ وی جی اینترنت سکیوریتی این اتفاق افتاده ولی قبل هم بوده ، حالا بیشتر شده
این اتفاق در ویندوز نهایی پروفشنال درست خواهد شد؟ یا برگردم به ویندوز 7؟

jafarian
14-10-2012, 16:56
اول از همه هر چی به پورت usb سیستم دارین جدا کنید بعدشم اگر کارتی داخل اسلات pci دارین جدا کنید به غیر از گرافیک بعدشم روشهای پایین برین:20:

روش اول

بایوس مادربورد آپدیت کنید بعدشم درایورگرافیک نسخه بروزش دانلود کنید بعد درایور قبلی رو با برنامه driver fusion که پایین قراردادم پاک کنید به اینصورت که برنامه رونصب کنید از طریق safe mode بالا بیاین بعدشم این برنامه رو اجرا کنید روی درایور گرافیک خودتون کلیک کنید که میشه Nvidia یا Ati گزینه analyze انتخاب کنید تو صفحه بعد گزینه remove انتخاب کنید بعد که پاک شد منوی run اجرا کنید داخلش این دستور devmgmt.msc وارد اینتر کنید بعد به قسمت sound and video and game برین درایور مربوط به گرافیک رو اگر که اونجا دیدین از اونجام پاک کنیدیعنی روش کلیک راست گزینه unistall انتخاب کنید بعدسیستم ریستارت بصورت عادی بالا بیاین درایور بروز شده رو نصب کنید

driver fusion ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش دوم

کلیدهای Windows + R بزنید بعدشم داخل پنجره ای که باز میشه گزینه MSCONFIG تایپ اینتر بعدم تنظیمات طبق شکل پایین انجام بدین تایید اکی کنید سیستم که ریست شد بالا اومد از نوع تست کنید

[CODE]5749557496/CODE]

saman3002
15-10-2012, 01:38
سلام دوستان من یکی از دوستانم تو سوئد زندگی میکنه دیشب از طریق تانگو به کمک من سیستم خانگیش رو ویندوز 8 زدیم اما وقتی رو لب تابش ویندوز نصب کردیم متاسفانه بعد از اینکه کل فایلها رو نصب میکرد هنگام ریست کردن دیگه بالا نمی میاد یه بار دیگه نصب کردیم دوباره همین مشکل رو داره سعی کردم ویندوز هفت رو روش نصب کنیم متاسفانه هارد رو شناسایی نمیکنه فکر کنم چون با ویندوز هشت پارتیشین بندی کردم اینطوری شده لطفاً راهنمایی کنید
یه سوال دیگه هم داشتم آیا استفاده از ویندوز کپی در اروپا جرم محسوب میشه و آیا از طریق اینترنت قابل شناسائی و پیگرد قانونی است ؟

jafarian
16-10-2012, 00:20
کسی نمیدونه باید چکارش کنم

برای سئوال خودتون باید یک تاپیک جدا میزدین اما اگر مشکل از پارتیشن بندی باشه شما این دو تا روش میتونید تست کنید برای نصب ویندوز قبلش هرچی دستگاه به پورت usb متصل هست جداشود:20:

ابتدا برنامه MiniTool Partition Wizard ازلینک پایین دانلود کنید ورژن بوتش بعد به وسیله بوت با این برنامه بالا بیاین ابتدا تک تک پارتیشنها رو با این برنامه پاک کنید بعد از نوع روی پارتیشن واحد که به وجود میاد کلیک راست گزینه create انتخاب کنید یه حجمی برای پارتیشن primary خودتون مشخص کنید بعدشم اکی کنید از منوی بالا برنامه روی دکمه apply کلیک کنید بعد برای پارتیشن بعدی هم که logical میشه همین کار انجام بدین بعد از نوع اقدام به نصب ویندوز کنیدیا که از روش دوم میتونید استفاده کنید یک پارتیشن واحد درست کنید اول ویندوز در اون پارتیشن نصب کنید ببینید بالا میاد یا که نه

MiniTool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش دوم

دیسک ویندوز 8 داخل دسنگاه بزارین بصورت بوت بالا بیاین بعدشم کلیدهای Shift+F10 فشار بدین داخل کادری که باز میشه دستوراتی که طبق شکل پایین وارد کردم هرکدوم بترتیب وارد اینتر کنید اون دستوراتی که بصورت قرمز مشخص کردم فقط بجای اون قسمت که بارنگ سبز مشخص کردم شما باید ببینید هارد شما کدوم شماره میشه که همون شماه رو وارد کنید بهمون صورت فرض برمثال اگر هارد شما شماره 1 باشه طبق شکل باید وارد کنید select disk 1 بعد داخل خط فرمان آخر دستور exit بزنید خارج بشین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعدازنوع همین پنجره رو اجرا کنید با همون کلیدهایی که قبلا اجرا کردین اینسری این دستورات پایین وارد اینتر کنید بترتیب

بجای اون شماره 1 باز باید شماره هارد خودتون طبق روش قبل بدین بعدش از نوع اقدام به نصب ویندوز کنید

saman3002
16-10-2012, 17:56
خیلی ممنون دوست گرامی تشکر از اینکه این همه وقت گذاشتید تا به من کمک کنید راه حل های شما رو اجرا خواهم کرد فقط یه سوال آیا میشه ویندوز 7 رو روی هارد دیسک اکسترنال USB نصب کنم سپس هارد لب تاب رو باهاش فرمت کنم

jafarian
17-10-2012, 00:44
خیلی ممنون دوست گرامی تشکر از اینکه این همه وقت گذاشتید تا به من کمک کنید راه حل های شما رو اجرا خواهم کرد فقط یه سوال آیا میشه ویندوز 7 رو روی هارد دیسک اکسترنال USB نصب کنم سپس هارد لب تاب رو باهاش فرمت کنم

برای نصب ویندوز روی هارد اکسترنال به این صورت باید عمل کنید ابتدا هارد اکسترنال خودتون به یک سیستم دیگه که ویندوز 7 روش نصب هست اتصال بدین درمرحله بعد از ویندوز 7 ایمیج تهیه کنید بعدشم ایمیج فایل که بصورت iso داخل درایو مجازی قراربدین برای اینکار از virtual clone drive استفاده کنید که پایین قراردادم لینکش درمرحله منوی استارت باز کنید بعدشم داخل قسمت سرچش دستور cmd رو تایپ بعدم رویگزینه مورد نظر کلیک راست درحالت run as administrator اجراش کنید داخل صفحه ای که باز میشه این دستورات وارد کنید

نکته: قبل از انجام اینکاری هارد اکسترنال به سیستم وصل باشه همچنین ویندوز داخل درایو مجازی باشه

دراین مرحله این دستورات بترتیب داخل پنجره cmd وارد کنید برای هرکدوم هم جدا اینتر بزنید

بجای x باید اسم درایو مجازی خودتون که ویندوز قراردادره رو بدین بجای y باید اسم درایو هارد اکسترنال خودتون بدین فقط وقتی حرف y تایپ کردین باید مثل گزینه x دو تا نقطه جلوش قراربدین بعد از نوع پنجره cmd رو طبق همون روش قبل باز کنید اینسری این دستور

برای این فرمان بالا هم طبق یکی بالا برای x با y عمل کنیدبعد که تمامی فایلها کپی شده همون درایوی که روی هارد اکسترنال فایلها کپی شده رو باز کنید بعدشم روی گزینه install که مربوط به 7 میشه کلیک کنید

virtual clone drive ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])