PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال باند های استریو خانگی به ماشین!

starpars
08-10-2012, 19:22
سلام دوستان
راستش ما یه استریو aiwa که 600 وات هست داریم که تو خونه بی استفاده مونده 2 تا باند داره که صداش فوق العاده باکیفیت و بلند هست طوری که صدای باس میزاری پنجره های خونه رو میلرزونه
گفتم اینو اگه بشه گاهی وقتا به ماشین وصلش کنم امکانش هست؟چه کارایی باید انجام بدم؟
باید آمپلی فایر بگیرم؟چه نوعیش؟قیمتش چقدر میشه؟
ماشین هم پراید و سمند هستن که روی پراید فعلا میخوام بزارم پخش پراید فعلا از این معمولی هاست شاید اگه این کار جواب بده پخش خوب بگیرم

hamidR15
09-10-2012, 14:08
سلام دوستان
راستش ما یه استریو aiwa که 600 وات هست داریم که تو خونه بی استفاده مونده 2 تا باند داره که صداش فوق العاده باکیفیت و بلند هست طوری که صدای باس میزاری پنجره های خونه رو میلرزونه
گفتم اینو اگه بشه گاهی وقتا به ماشین وصلش کنم امکانش هست؟چه کارایی باید انجام بدم؟
باید آمپلی فایر بگیرم؟چه نوعیش؟قیمتش چقدر میشه؟
ماشین هم پراید و سمند هستن که روی پراید فعلا میخوام بزارم پخش پراید فعلا از این معمولی هاست شاید اگه این کار جواب بده پخش خوب بگیرم

سلام دوست عزيز.به هيچ عنوان توصيه نميشه اين كار رو انجامد دهيد.اسپيكرهاي خانگي و درايورهاشون براي استفاده در منزل طراحي شدن. اهم درايورها عموما بالاس و بين 6-16 در نوسان هستش در صورتي كه اهم اسپيكرهاي ماشيني 4 اهم به پائين هست.هم صداي خوب نميتوني بگيري و هم باعث آسيب زدن به قطعاتتون خواهد شد.

starpars
09-10-2012, 15:34
سلام دوست عزيز.به هيچ عنوان توصيه نميشه اين كار رو انجامد دهيد.اسپيكرهاي خانگي و درايورهاشون براي استفاده در منزل طراحي شدن. اهم درايورها عموما بالاس و بين 6-16 در نوسان هستش در صورتي كه اهم اسپيكرهاي ماشيني 4 اهم به پائين هست.هم صداي خوب نميتوني بگيري و هم باعث آسيب زدن به قطعاتتون خواهد شد.
این که میگید آسیب به قطعات ماشین هست یا اسپیکر؟
من یه عکس از پشت باند گرفتم که اهم اسپیکر اصلی رو 6 زده ببینید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اهم بالا چجوریه یعنی از نظر برقی ماشین کم میاره؟یعنی با آمپلی هم نمیشه؟

starpars
10-10-2012, 22:27
کسی نیست؟
.......

starpars
12-10-2012, 12:32
یعنی نمیشه:sq_3:

Pami
12-10-2012, 13:02
عزیز جان چه کاریه آخه ، هر وسیله ای کاربرد مشخص خودش رو داره
هم صدای خوبی نمیده هم یکی ببینه خیلی ضایس !!

hamidR15
13-10-2012, 09:28
این که میگید آسیب به قطعات ماشین هست یا اسپیکر؟
من یه عکس از پشت باند گرفتم که اهم اسپیکر اصلی رو 6 زده ببینید:
اهم بالا چجوریه یعنی از نظر برقی ماشین کم میاره؟یعنی با آمپلی هم نمیشه؟

سلام دوست من
اهم اسپيكرهاي اصلي 6 ولي سوراندها 16اهميه و 100% به پخشتون آسيب ميرسه.آمپ داخلي مرخص ميشه.اصلا اين كار رو نكن.البته ممكنه اگر فقط اهم 6 لود بشه مشكلي نداشته باشه ولي در كل بهترين پاسخ رو با مقاومتهاي 4 اهمي ميتونيد بگيريد.ولي باز هم بنده توصيه ميكنم اين كار رو انجام ندهيد.
چرا ميخواهيد اين كار رو بكنيد. دوست گلم هر چيزي رو بهر كاري ساختن.

لنگرود1371
07-01-2013, 21:23
جسارت وسط حرف بزرگان
ولی دو سه تا از رفیقای من باندای dvd های خونگی رو وصل کردن به پخش ماشین البته مستقیم صدا میده صدای خوب هم میده نسبتا ولی اصلا با اون چیزی که داخل خونه پخش میشه با آمپلی خود dvd قابل مقایسه نیست
تا اینجا نه برای پخش نه برای باند هیچکدوم مشکلی پیش نیوومده البته بازم میگم کیفیت زیاد نیست خودت میتونی یه لحظه امتحان کنی کاری نداره یه لحظه فیش یکی از باندای فابریک ماشینتو باز کن وصل کن به این باندت ببین چه جوریه خوشت میاد یا نه
من به ساب خونم وصل کردم ولی صداش برام قابل حظم نبود هیچ مشکلی هم پیش نیوومد ولی باندا6 اهمی و 8 اهمی بودن
جسارت بود میون حرف بزرگان

bijanalmasy
17-10-2015, 17:12
بحث سیم پیچ ومغناطیسه.من که صدوات وصل کردم سیم دینامم سوخت.یه سیمی یه جایی یه موقعی میسوزه که ادموتواون موقعیت میسوزونه .

فرستاده شده از SM-J500Hِ من با Tapatalk

bijanalmasy
17-10-2015, 18:34
باندهای خودرواهنربای بزرگتروسیم پیچ کوچیکتری نسبت به خونگی دارنبخاطراینکه جریان کمتری مصرف بشه

فرستاده شده از SM-J500Hِ من با Tapatalk

hamidR15
17-10-2015, 22:51
سلام
دوست عزیز لطفا به تاریخ پستها دقت نمائید.

mahdi.karimiyan
15-12-2017, 15:37
سلام ببخشید من یه دسته باند پانا سونیک با امپیلیش مدل SA-VK800 دارم میخام به کامپیوتر وصلش کنم AUX و فیش هم میخوره خودم با AUX به کامیوتر وصلش کردم بی کیفیت بود چیکار کنم

omidjoo
10-01-2018, 17:14
سلام. دوستان کسی اطلاعی نداره ترانسی ک ب اسپیکر کامپیوتر وصله خروجیش چند ولته؟ اگه 12 ولت باشه میشه اسپیکر رو مستقیم ب باطری ماشین وصل کرد و از خود اسپیکر ک جای فلش و رم داره اهنگ پخش کرد؟
صدا و باسی ک اسپیکر کامپیوتر میده و کیفیتی ک داره فک نکنم خود ماشین داشته باشه و یا اگه بخای مثل این در بیاد باس بالای 2 سه تومن هزینه کرد.
دوستانی ک اطلاع دارن ممنون میشم اگه پاسخ بدن

ارش333
16-01-2018, 17:08
سلام ببخشید ها ک من وارد بحثتون شدم ولی من خودم طبق همین نظریه دوستمون یه سیستم خانگی 7 تکه ک خیلی هم قویه دارم و قبل اینکه رو ماشینم نصب کنم تو خونه امتحان میکردم
اصلا مشکلی هم پیش نیومد
الانم یه ساله رو ماشینه بهتر از باند های 6975 هم صدا داره
توصیه میشه یه امپ بگیری ک چهار کانال باشه و باند های بزرگ رو ب اون وصل کنی و بهترین کارو ازش میتونی بکشی من با این سیستم صوتی دهن هرچی سیستم بازو بستم خدایی بهترین بیس و صدارو داره
البته سیستم باند ها پاناسونیک اصله با بدنه الومنیومی محکم
خب خوشحال شدم از این بحث

pensiero
13-07-2018, 23:14
سلام . من خودم یه ساب خانگی رو بخاطر ریز و دقیق بودن و مقرون به صرفه بودنش البته با رعایت تطبیق امپدانس انجام دادم و 2 سالی هست مشکی نداشتم. شما اگر موارد علمی رو رعایت کنید هیچ اتفاقی نمیفته اما خب سعی کنید کارتون بیهوده نباشه. مثلا برای اسپیکر واقعا کار جالبی نیست و حتما مورد تمسخر قرار میگیرید چون برای استریو شدن نیاز به یک جفت اسپیکر دارید و حجم زیادی از فضای خودرو رو میگیره همچنین برای کیفیت بالا از کامپوننت یا کواکس های کراس اور دار استفاده کنید با قیمت خوب حتما میتونید این کار رو انجام بدید . سیستم صوتی رو اگر علمی جمع کنید مطمئن باشید با مبلغ پایین چیزای خوب جمع می کنید

Hossein4012
28-03-2019, 00:28
سلام دوستان من از همین باندای خونگی دارم،و در صندوق عقب ماشینم که پراید هستش گذاشتم.
پخشم هم ۲۳۵۰پایونیر هستش.
واقعا صدا و بیس عالی داره و تا الان هیچ مشکلی برا پخش و باند و قطعات ماشینم پیش نیومده.
جدیدا هم آمپلی 1200وات 4کانال گرفتم میخوام چهار تا از این باندا رو به دوتا از کانالاش وصل کنم.
در واقع از هر کانال به دوتا باند وصل کنم.
یعنی دو کانال با چهار تا باند.

حسین۲۰۲۱
22-05-2019, 14:03
دوستان سلام. باند خانگی ۶اهم همراه باکسش گذاشتم روی پراید صداش محشر فقط مشکلی که هست صداش ضعیفتر از سیستم خانگی. بنظرتون با آمپلی درست میشه؟. اگه درست بشه زلزله میکنه

mohamad skystar
22-05-2019, 21:09
دوستان سلام. باند خانگی ۶اهم همراه باکسش گذاشتم روی پراید صداش محشر فقط مشکلی که هست صداش ضعیفتر از سیستم خانگی. بنظرتون با آمپلی درست میشه؟. اگه درست بشه زلزله میکنه

بله آمپ میخواد حتما

baback_
26-06-2020, 05:13
درود به همه
در آخر هم یکی پیدا نشد جواب درست به این تاپیک بده . این خیلی ضایعست.
لطفا اگر کسی میتونه بگه با توضیح کامل و تصویر نشون بده که چگونه میشه یه سیستم خانگی که از دو باند و یک ووفر تشکیل شده رو به ماشین اتصال داد و نتیجه گرفت.
جزعیاتش رو نمیپرسم که چیا میخاد کسی بلده جزعیتاشم بگه . به امید یاری همدیگه .

1106
15-01-2021, 19:01
سلام عزیز میشه
در مورد باندها اگر 4اهم بودن که هیچ نبودن 8اهم رو اگر بصورت موازی ببندی اهمش میشه 4 میمونه واتش که اکثر پخشا 45،50وات رو بهت میدن اگر وات بیشتر بود صدا رو کم کم زیاد کن دقت کن اگه بهم ریخ و صدا خراب شد پخشت تو فشاره و اتصالات رو قطع من و یه آمپ ببند صدات خرابم نشد که راحت استفاده کن.موازی کردن رو تو اینترنت زده.

jabi7joon
24-03-2022, 13:09
سلام.. من یه آمپ دوکانال کنوود 5203 دارم و دوتا باند ضبط خونگی سونی که 6 اهم هستن.. پخش ماشین هم پایونیر هست .قدیمیه ولی کیفیت خوبی داره.. میتونم باندها رو وصل کنم به آمپ و آمپ هم به پخش؟ حرکت خاصی نمیخواد؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-03-2022, 21:39
سلام.. من یه آمپ دوکانال کنوود 5203 دارم و دوتا باند ضبط خونگی سونی که 6 اهم هستن.. پخش ماشین هم پایونیر هست .قدیمیه ولی کیفیت خوبی داره.. میتونم باندها رو وصل کنم به آمپ و آمپ هم به پخش؟ حرکت خاصی نمیخواد؟

سلام
◼️ اگه وات خروجیِ پخش بیشتر از مجموعِ واتِ باندها هست پس بدون آمپلی فایر هم میشه باندها رو به پخش وصل کرد .

◼️ اگر وات باندها بیشتر از پخش و کمتر از وات آمپلی فایر هست پس میشه سیم باندهای پخش به ورودی آمپلی فایر وصل کرد و سیم‌های باندها هم به خروجی آمپلی فایر وصل بشه .

◼️ ◼️ هشدار .
شنیدن صداهای بسیار بلند باعث میشه که مژکهای درونِ حلزونِ گوشِ داخلی به مرور زمان صدمه ببینند و از کار بیافتند که نتیجه‌اش کم شدنِ شنوایی هست و قابل درمان هم نیست جز با سمعک

به همان علت هست که الان در اکثر گوشیها صدا از حد معینی بیشتر نمیشه و گوشی هشدار میده که صدای بسیار بلند ضرر داره برای شنوائی .

=======================================
◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )

◼️ میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و هزینه‌های زندگی :

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رانندگی

◼️ تجربه های زندگی

◼️ توصیه های مهم امنیتی:

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
◼️ تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
.

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی
.

jabi7joon
16-04-2022, 18:15
سلام و ارادت..
این مشخصات باند ها هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و این هم مشخصات پخش هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

الان میشه باندها رو مستقیم بدون آمپلی به پخش وصل کرد یا باید موازی کنم باندها رو ؟ اگر بله نحوه اتصال بصورت موازی رو میشه توضیح بدید ؟ ممنون از شما..

alivolvo
27-04-2022, 09:24
سلام به شما و با اجازه اقا محمد.

ببین دوست من، اگر دوتا از باندها رو موازی ببندی امپدانسشون میشه 3 اهم که از محدوده مجاز امپدانس پخش ماشینت خارج میشه و به پخش اسیب میزنه. احتمالا آی سی امپلی اون رو میسوزونه. پس بهتره موازی نبندی. اما امپدانس باندها هر کدومشون به تنهایی د رمحدوده مجاز امپدانس پخش ماشینت هست. اما اینکه صدای خوبی ازشون در بیاد یا نه فقط موضوع امپدانس نیست. جزئیات زیادی مطرح هست که از حوصله این فروم خارجه. ضمنا توان باندها رو توی مشخصات نداده بودی.

jabi7joon
09-06-2022, 12:12
سلام به شما و با اجازه اقا محمد.

ببین دوست من، اگر دوتا از باندها رو موازی ببندی امپدانسشون میشه 3 اهم که از محدوده مجاز امپدانس پخش ماشینت خارج میشه و به پخش اسیب میزنه. احتمالا آی سی امپلی اون رو میسوزونه. پس بهتره موازی نبندی. اما امپدانس باندها هر کدومشون به تنهایی د رمحدوده مجاز امپدانس پخش ماشینت هست. اما اینکه صدای خوبی ازشون در بیاد یا نه فقط موضوع امپدانس نیست. جزئیات زیادی مطرح هست که از حوصله این فروم خارجه. ضمنا توان باندها رو توی مشخصات نداده بودی.
سلام از بندس، عرض کنم توی مشخصات زده

The following measured at AC 120, 220, 240 V
50/60 Hz
DIN power output (rated) 75 + 75 watts(6 ohms at 1 kHz, DIN)
Continuous RMS power output (reference)100 + 100 watts
(6 ohms at 1 kHz,
10% THD)Inputs

Engho33in
13-06-2022, 22:10
سلام من خودم همین کارو کردم ساب ووفر خونه که ۳ اهم هستش و یه ساب ووفر دیگه که 1.5 اهم هستش رو وصل کردم اما جواب نگرفتم خیلی بیحال بود بخاطر همین رفتم سیستم صوتی خریدم هم باند هم پخش هم آمپلی ولی پولم کم اومد و ووفر نتونستم بخرم حالام میترسم ووفر خونگی رو به آمپلی وصل کنم که خدایی نکرده نسوزونه اگر کسی مطمئنه لطفا راهنمایی کنه تا منم وصلش کنم چون آمپلی من ۴ کاناله و ۱۰۰ ار ام اس هست که مطمئنم جوابگو هست اما از نظر سوختنش مطمئن نیستم

alivolvo
24-07-2022, 13:34
سلام من خودم همین کارو کردم ساب ووفر خونه که ۳ اهم هستش و یه ساب ووفر دیگه که 1.5 اهم هستش رو وصل کردم اما جواب نگرفتم خیلی بیحال بود بخاطر همین رفتم سیستم صوتی خریدم هم باند هم پخش هم آمپلی ولی پولم کم اومد و ووفر نتونستم بخرم حالام میترسم ووفر خونگی رو به آمپلی وصل کنم که خدایی نکرده نسوزونه اگر کسی مطمئنه لطفا راهنمایی کنه تا منم وصلش کنم چون آمپلی من ۴ کاناله و ۱۰۰ ار ام اس هست که مطمئنم جوابگو هست اما از نظر سوختنش مطمئن نیستم

سلام دوست عزیز

توی مشخصات امپلی که برای ماشینت خریدی نگاه کن ببین چه نوع ساب ووفری بهش نصب میشه. از نظر مقاومت و اهمش. یعنی ببین مثلا ساب ووفر 3 توی مشخصات ووفرهایی که ساپورت میکنه هست یا خیر.

alivolvo
24-07-2022, 13:49
سلام از بندس، عرض کنم توی مشخصات زده

The following measured at AC 120, 220, 240 V
50/60 Hz
DIN power output (rated) 75 + 75 watts(6 ohms at 1 kHz, DIN)
Continuous RMS power output (reference)100 + 100 watts
(6 ohms at 1 kHz,
10% THD)Inputs

تا اینجا چیزی که من متوجه شدم اینه که شما دوتا باند 6 اهم 75 وات داری. پخش ماشینت هم خروجیهاش هر کدام در حالت عادی 22 وات روی باند 4 اهم دارد. و رنج قابل تحمل پخش ماشینت هم 4 الی 8 اهم هست. بنابر این باندها که 6 اهم هست رو میتونی روش پخش ماشینت ببندی چون امپدانسش توی رنج قابل تحمل برای ماشینت هست. اما توان باندها که هر کدام 75 وات هست به نظر میاد بیشتر از پخش هست. معمولا اتصال باندهای خانگی روی پخش ماشین نتیجه خوبی نداره. اما بازم به نوع باندها و پخش خودرو بستگی داره.