PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک درباره بالا نیومدن ویندوز سون بعد از نصب لینوکس اوبونتو

mohammad1139
06-10-2012, 23:52
با سلام خدمت دوستان..
سیستم PC بنده دارای این مشخصاته:
cpu e6700 dual core 3.2 ghz
ram 4 gig
hard 1TB Hitachi sata
motherboard ASUS P5p41c
vga gforce 440gt
من روی این سیستم ویندوز 7، 64 بیت داشتم بدون کوچکترین مشکلی..از روی کنجکاوی خواستم لینوکس هم نصب کنم در کنار ویندوز (از بس گفتن لینوکس و... فکر کردم چی هست!!!)، برای اینکار حدود 60 گیگ از هارد رو با Shrink جدا کردم و فرمت نکردم که لینوکس اون رو به عنوان Free بشناسه و روی اون نصب بشه و به هر شکلی بود نصبش کردم و تو بوت لودر مسخره لینوکس، هم لینوکس اوبونتو اومد هم ویندوز ناز 7 ولی ویندوز بالا نمیومد..همه راههایی که تو نت بود رو انجام دادم و البته موفق شدم بوت لودر لینوکس رو پاک کنم ولی ویندوز همچنان بالا نیومد..
انواع اقسام روشهای repair رو انجام دادم بی فایده بود..بعد بی خیال ویندوز شدم گفتم یه ویندوز 7 جدید تو درایو دیگه نصب می کنم که حداقل اطلاعات درایو های دیگه رو از دست ندم، ولی حالگیریش اینه که موقع نصب ویندوز 7 الآن بعد از Install Windows وقتی که میپرسه:
where do you want to install windows
هيچ درایوی ندارم و میگه : No drives were found. click load... و این در حالیه که بایوس هارد رو میشناسه ولی موقع نصب نمیشه...!
1- چیکار کنم که ویندوز قبلی رو دوباره داشته باشم؟؟؟!!!
2- چه راهی هست که سیستم بالا بیاد بدون اینکه اطلاعات درایوهای دیگه پاک بشن؟؟؟؟!!!!
تو سایت های فارسی که چیز به درد بخوری تو این موارد ندیدم ولی microsoft و چند جای دیگه تو پاک کردن لینوکس کمک خوبی بودن، ولی تو قسمت دیده نشدن هارد، اطلاعات اونا هم کمکی نکرده...!!!
اگه راهی بلدین لطفا راهنمایی کنین (همه سرچ ها و اینا با لپ تاپم هست، بی کامپیوتر شدم!!!)، کامپیوترم فقط تو بایوس میره..
راستی در پایان بگم لینوکس در مقابل ویندوز جوک هم نبود، من رو یاد گوشی های داعون 9 سال پیش انداخت...(به نظر من)!!
با تشکر..

jafarian
08-10-2012, 00:16
شما ازطریق بوت ویندوز 7 بالا بیاین بعدشم پارتیشن لینوکس حذف کنید از نوع بصورت ntfs درستش کنید درمرحله بعد وقتی که اون پارتیشن درست کردین فرمت کردین کلیدهای shift+f10 بزنید بعدشم داخل صفحه ای که باز میشه این دستورات پایین وارد کنید بترتیب بعدم اینتر سیستم ریست کنیدببیینید وارد ویندوز میتونید بشین:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohammad1139
08-10-2012, 02:17
خدا رو شکر بالاخره یکی اومد...
این کارها رو کردم همونطور که گفتم تونستم grub رو پاک کنم و حتی تونستم مثل قبل گزینه انتخاب ویندوز سون رو بیارم مشکل این بود که با اینحال هم بالا نمیومد...
حالا اینا رو بیخیال ... چی کار کنم که موقع نصب، ویندوز 7 هارد رو بشناسه؟؟ از طریق diskpart هم همه کار کردم نشد هارد 1 ترا رو میزنه Invalid، و همچنین Dynamic..
با minitools partition wizard هم هر کاری کردم نشد، البته درستش اینه که با این نرم افزار هیچ کاری نمیشد میگه this is dynamic disk....

mohammad1139
08-10-2012, 05:32
سرانجام خودم و بدون کمک کسی ویندوز رو بالا آوردم و البته از راههای غیر معمول..
از jafarian عزیز که ما رو قابل دونست و در حالیکه کسی جواب ما رو نمیداد سعی کرد کمک کنه بسیار ممنونم....