PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پله: نیمار از مسی تکنیکی تر است؛ در حال حاضر موافق انتقال نیمار به اروپا نیستم

nw_nk
06-10-2012, 18:04
پله: نیمار از مسی تکنیکی تر است؛ در حال حاضر موافق انتقال نیمار به اروپا نیستم

پله اعلام کرده که اگر قرار بود روزی به دنیای فوتبال بازمی گشت، بارسلونا را انتخاب می کرد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت گل- پله، اسطوره برزیلی دنیای فوتبال در گفت و گو با فاکس سپورتس، درمورد اوضاع کنونی و آینده نیمار، ستاره جوان باشگاه سانتوس و تیم ملی برزیل صحبت کرد. پادشاه فوتبال برزیل، معتقد است که نمی توان از مقایسه او با مسی اجتناب کرد . هرچند که پله، اعتراف کرده که مسی بهترین بازیکن حال حاضر دنیای فوتبال است، ولی معتقد است که ستاره سانتوس از نظر تکنیکی برتر از مسی است و باید او در اسپانیا فوتبالش را دنبال کند.

پله دراین باره گفت:« نیمار از نظر تکنیکی، منابع تکنیکی بیشتری نسبت به مسی دارد. او از سمت راست و از سمت چپ حرکت می کند و می تواند با هر دو پایش به توپ ضربه بزند. ضربات سر نیمار هم فوق العاده است. هرچند که مسی تجربه بیشتری دارد. در حرکاتش خیلی سریع فکر کرده و تصمیم گیری می کند. هر دوی آنها بازیکنان فوق العاده ای هستند.»

اسطوره فوتبال برزیل که به عقیده خیلی ها بهترین بازیکن تاریخ دنیای فوتبال است، با اشاره به دوئل موجود میان مسی و کریستیانو رونالدو گفت:« این روزها، بازیکنان دنیای فوتبال، خیلی با هم متفاوتند. مثلا مسی و کریستیانو رونالدو. بازی های آنها اصلا شبیه هم نیست. رونالدو بیشتر یک مهاجم نوک است. یک مهاجم گلزن، مثل واوا در زمان ما. مسی اکثرا از عقب تر حرکت می کند. مقایسه میان اینها مقدور نیست. تا چند سال پیش، بهترین بازیکن دنیا زیدان بود؛ چون او کامل ترین بازیکن زمانش بود. قبل از او هم کرویف، بکن باوئر، ژرژ بست، پله ، دیدی و واوا را داشتیم و در حال حاضر مسی بهترین بازیکن دنیاست.»

پله در پاسخ به سوالی در این مورد که دوست داشته تا در کدام تیم اروپایی توپ می زده گفت:« اگر می توانستم یک تیم کنونی دنیای فوتبال را انتخاب کنم، انتخابم چه بود؟ قطعا بارسلونا. در بارسلونا همه چیز خیلی آسان تر است.»

بخش بعدی صحبت های پله در مورد نیمار و آینده او بود:« من اصلا موافق این نیستم که نیمار باید همین الان به اروپا برود. پارسال مدیر برنامه های نیمار، با پدر او صحبت کرد، چون او پیشنهادی از انگلیس برای حضور در لیگ برتر داشت. زمانی که من متوجه شدم، با آنها صحبت کردم و به آنها گفتم که الان زمان مناسبی برای انتقال نیمار به فوتبال انگلیس نیست؛ چرا که کار خیلی سختی است و نیمار که بازیکن فوق العاده ای است، هنوز فیزیک مناسبی برای انتقال به انگلیس ندارم. به همین خاطر در آن زمان فکر کردم که بهتر این است که او برای مدتی در سانتوس بماند و بدین ترتیب تجربه کسب کند.»

او معتقد است که لیگ فوتبال اسپانیا، مقصد بهتری برای نیمار خواهد بود:« برای نیمار و برای هر بازیکن دیگری، بهتر این است که به اسپانیا، هلند یا فرانسه بروند. در انگلیس و یا آلمان، کار کردن سخت تر است. همه این روزها نیمار را با مسی مقایسه می کنند. مسی تجربه بیشتری دارد، 15 سال است که فوتبال بازی می کند. او یک فوتبالیست بالغ است و می داند که چطور در زمین حرکت کند. نیمار تازه کارش را شروع کرده. او بدون هیچ تردیدی، بازیکن بزرگی است. او با بدشانسی در آخرین بازی تیمش از زمین اخراج شد.»

2012/10/6

SA33D_GT
06-10-2012, 19:52
فیزیک بالا یگی از شاخصه های مهم برای بازی در لیگ برتره.
یعنی یه بازیکن تگنیکی مثل نیمار بیاد لیگ برتر قشنگ یه رونالدو میشه میشه با چند برابر قیمت اونوقت میشه ردش کرد اسپانیا.

The Auditor
06-10-2012, 20:22
این پله اگه دست از لجبازی با آرژانتینی ها برداره، فوتبال برزیل پیشرفت میکنه!! :31:

Retired User
06-10-2012, 20:56
نیمار هیچی نیست
فقط بزرگش کردن

B3HZ@D
07-10-2012, 00:30
ضربات سر نیمار هم فوق العاده است

فقط همین تکه از صحبت پله خیلی مهم بود !!!
تا اونجایی که من بازی های نیمار رو دیدم اصلا ضربه سری نداشته که تبدیل به گل بشه . خیلی کم پیش میاد برای ضربات سر بلند بشه.

شما ضربات سر بازیکنی مثل کریس رونالدو , فالکائو , دروگبا , پاتزینی , میلیتو و ... رو با نیماری که اصلا سر نمیزنه یا به ندرت میزنه مقایسه کنین !
اگه با این مقیاس نیمار ضربات سرش فوق العاده است , پس تکلیف بازیکنانی بالایی چی میشه ؟! چه واژه ای برای اونا مناسبه ؟!

از پله در مورد آشپزی هم سوال کنن در جواب میگه که " نیمار توی آشپزی فوق العاده است "

hojjatinho
07-10-2012, 01:08
نمی دونم شاید این " نیمار نیمار" های که سر زبون ها افتاده باشه جوابی غریزی و دفاعی به خاطر افت فوتبال ستاره پرور برزیل باشه! .
فوتبال برزیل افتی محسوسی رو داشته و کمتر اسمهای زیبای برزیلی ها رو این روزها می شنویم !

اما از نظر من ،توی این دوران ، نیمار بازیکن توانمندیه . چه در فوتبال امریکای جنوبی و برزیل و چر در کل جهان . یکی دو تا از بازیهای سانتوس رو که می دیدم کاملا اثر حضور نیمار در متن حرکات تیم دیده می شد . درست مثل فوتبال دهه قبل که تیم به یک بازیکن متصل می شد . کلیپ های زیادی هم از حرکات زیبای نیمار وجود داره . کلا می شه گفت دیدن بازی او لذت بخشه .
انصاف گلی که سال گذشته بیشترین رای رو به عنوان زیباترین گل اورد رو ببینید . زیبا و لذت بخش نیست ؟!

با این حال به نظرم تا وقتی نیمار نتونه به باشگاه بزرگی بیاد و بهتر دیده بشه یا با تیم ملی برزیل در 2014 به افتخاری برسه ، هنوز فقط "نیمار نیمار " می شنویم و اگاهی زیادی نسبت به او نخواهیم داشت !

B3HZ@D
07-10-2012, 01:36
البته اینجا کسی نمیگه که نیمار بازیکن بدی هست . ولی به نظر من مقایسه اون با مسی و کریس رونالدو در حال حاضر خیلی بیخوده .
کریس رونالدو و مسی در حال حاضر در دو تیم برتر اروپا و در رقابت هایی در سطح لالیگا و لیگ قهرمانان مبارزه میکنن ولی سطح رقابت هایی که نیمار در اون حضور داره به لیگ برزیل و لیبرتادورس خلاصه میشه که به هیچ وجه قابل قیاس نیستن.

همین سطح رقابت ها , سطح توانایی ها رو میتونه نمایش بده . نیمار هم تا موقعی که توی برزیله در حد همون "نیمار گفتن ها" میمونه . چون که نمیتونه سطح اصلی خودش برای رقابت با مسی و کریس رونالدو و کلا سطح رقابتی بازی های اروپایی نمایش بده.

الان هم برزیل و بازیکنانش پول سابقه درخشان گذشته ی خودشون رو میخورن . وگرنه به نظر من در حال حاضر بازیکنان مستعد تری در کشورهای همسایه برزیل مثل اروگوئه - شیلی - آرژانتین و مکزیک میشه پیدا کرد.

مصاحبه های چپ و راستی که پله انجام میده خیلی بی مورده و سر هر بحثی به مقایسه نیمار با بازیکنان بزرگ (مسی) میپردازه .
این صحبت ها حساسیت بی مورد ایجاد میکنه و هر کسی که نیمار رو نشناسه در صورت خوندن و شنیدن صحبت های پله پیش خودش میگه که حالا این نیمار کی هست که با مسی و رونالدو مقایسه میشه؟!

البته نمیخوام بگم نیمار بازیکن بد و ضعیفیه . ولی تا موقعی که به اروپا نیاد و حداکثر توانایی خودش رو نشون نده نیمشه با اطمینان نظر داد.

hojjatinho
08-10-2012, 01:21
البته اینجا کسی نمیگه که نیمار بازیکن بدی هست . ولی به نظر من مقایسه اون با مسی و کریس رونالدو در حال حاضر خیلی بیخوده .
کریس رونالدو و مسی در حال حاضر در دو تیم برتر اروپا و در رقابت هایی در سطح لالیگا و لیگ قهرمانان مبارزه میکنن ولی سطح رقابت هایی که نیمار در اون حضور داره به لیگ برزیل و لیبرتادورس خلاصه میشه که به هیچ وجه قابل قیاس نیستن.

همین سطح رقابت ها , سطح توانایی ها رو میتونه نمایش بده . نیمار هم تا موقعی که توی برزیله در حد همون "نیمار گفتن ها" میمونه . چون که نمیتونه سطح اصلی خودش برای رقابت با مسی و کریس رونالدو و کلا سطح رقابتی بازی های اروپایی نمایش بده.

الان هم برزیل و بازیکنانش پول سابقه درخشان گذشته ی خودشون رو میخورن . وگرنه به نظر من در حال حاضر بازیکنان مستعد تری در کشورهای همسایه برزیل مثل اروگوئه - شیلی - آرژانتین و مکزیک میشه پیدا کرد.

مصاحبه های چپ و راستی که پله انجام میده خیلی بی مورده و سر هر بحثی به مقایسه نیمار با بازیکنان بزرگ (مسی) میپردازه .
این صحبت ها حساسیت بی مورد ایجاد میکنه و هر کسی که نیمار رو نشناسه در صورت خوندن و شنیدن صحبت های پله پیش خودش میگه که حالا این نیمار کی هست که با مسی و رونالدو مقایسه میشه؟!

البته نمیخوام بگم نیمار بازیکن بد و ضعیفیه . ولی تا موقعی که به اروپا نیاد و حداکثر توانایی خودش رو نشون نده نیمشه با اطمینان نظر داد.

موافقم .

به هر حال ارژانتین مسی رو داره و اروپا هم رونالدو رو . برای برزیلی که سالهای سال بهترین های جهان رو معرفی می کرده سخته نداشتن یک بازیکن در سطح اون ها . ولو در حد همون اسم و نشون .

در مورد اینکه "کسی نیمار رو نشناسه و ..." کاملا موافقم . پسر خاله من اصلا بازی نیمار رو ندیده بود و از روی همین سر زبون افتادن ها خواهان ویدیو ها و کلیپاش از من بود !

در اخر با اینکه هوادار برزیل نیستم ولی واقعا دوست دارم دوباره ستاره ای برزیلی توی فوتبال جهان ببینم . حالا نیمار یا هر کس دیگه ای ...