PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن کامپیوتر

maziar205
30-09-2012, 20:06
من داشتم با نوت بوکم کار میکردم یهو خاموش شد ارورش را تو event viwer دیدن این را زده

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly

Kernel Power Event 41میخوام بدونم چه کار کنم مدل نوت بوک هم fony f236

maziar205
30-09-2012, 20:52
کسی نیست کمک کنه

mrt2iran
30-09-2012, 21:06
کیس است یا لبتاب ؟

maziar205
30-09-2012, 21:13
لپتاب sony f236hg

mrt2iran
30-09-2012, 21:45
این یه مشکل شایع تو کامپیوتر که مربوط به پاور است رو لبتاب هم فکر کنم به اداپتور مربوط میشه ! برای این کار اول بگو لبتاب الان روشن میشه !!! وظیعت لبتاب رو کامل بنویس!!!

maziar205
30-09-2012, 22:00
لپتاب روشن میشه و باطریش هم شارژ داشت البته اولین باری که این طوری شده و الان دارم با لبتاب کار میکنم ولی وقتی این طوری شد نه پیغامی داد نه چیزی یهو خاموش شد و بعد مشکلی با روشن کردنش ندارم

mrt2iran
30-09-2012, 22:06
یعنی الان حالش خوبه !!!

maziar205
30-09-2012, 22:08
اره ولی میخوام بدونم معمولا این مشکلات سخت افزاری یا ممکن اصلا طبیعی باشه بعضی وقتا

mrt2iran
30-09-2012, 22:19
نه مربوط به اداپتوره که فکر کنم مربوط به نوسانات برقه امید وارم دیگه پیش نیاد
موفق باشی

maziar205
30-09-2012, 22:24
نه مربوط به اداپتوره که فکر کنم مربوط به نوسانات برقه امید وارم دیگه پیش نیاد
موفق باشی

مرسی خیلی ممنون یکخورده خیالم راحت شد چون حوصله گارانتی رفتن را نداشتم

maziar205
08-10-2012, 00:13
از اون موقع 4 سری این طوری شده دیگه اعصاب نذاشته برای من چه کار کنم مشکل این که ببرم گارانتی معلوم نیست نتیجه بگیرم جون مشخص نیست کی این اتفاق میافته ممکن 1 هفته ممکن دو هفته یکبار این طوری شه

mrt2iran
08-10-2012, 09:05
خوب ببرش گارانتی مشکلتو بگو شاید فرجی کردن !!!! موفق باشی

Greedy
09-10-2012, 19:33
واسه منم از شنبه که لپتاپ خریدم 4-5 بار اینطوری شده امروز صبح هم اینطور شد همین ارور دقیقا زده تو event viewer
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

من که تازه شنبه خریدم لپتاپو مدل لپتاپم هم 4540 hp هست همیشه هم شارژر لپتاپ وصله بهش

maziar205
09-10-2012, 19:47
واسه منم از شنبه که لپتاپ خریدم 4-5 بار اینطوری شده امروز صبح هم اینطور شد همین ارور دقیقا زده تو event viewer
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

من که تازه شنبه خریدم لپتاپو مدل لپتاپم هم 4540 hp هست همیشه هم شارژر لپتاپ وصله بهش

Bayad bebari garanty khod manam ye mah pish kharide boodam alan bebari behtar az in ke badan bebarihadeaghal ye garanty dare

maziar205
10-10-2012, 16:14
من امروز از گارانتی گرفتم گفتن مشکل با تمیز کردن فن حل شد من هنوز نمیفهمم واقعا این مشکل همین بوده یا چیز دیگه ای ولی حالا باید تست شه تا ببینم دوباره اون طوری میشه یا نه

mrt2iran
10-10-2012, 23:40
ار نظر من مشکلت حل نشده و دوباره میاد چون اون رفیقمون تازه خریده و این چوری شده ! بعد تست خبر بده ببینیم چی شد!

maziar205
11-10-2012, 15:02
ار نظر من مشکلت حل نشده و دوباره میاد چون اون رفیقمون تازه خریده و این چوری شده ! بعد تست خبر بده ببینیم چی شد!

امروز بازم اون طوری شد من چه کار کنم همه چی سیستم خوب الی این خاموش شدنش گارانتی هم بردیم کاری نکرد حالا این طوری که بوش میاد هر هفته باید برم گارنتی

maziar205
11-10-2012, 18:34
من میخوام بدونم این مشکل بیشتر مربوط به خود نوت بوک میشه یا اداپتورم شامل این قضیه

mrt2iran
11-10-2012, 18:43
90% مال اداپتوره ممکنه قطعه ای ولتاز زیادی رد کنه در اصل مال اداپتوره

:sq_23: شما با حا لت خیلی جدی برو گارانتی شاکی باش بعد دوباره مشکلتو بگو :sq_2: کلی میترسن بگو بردی جای بهت گفتن مشکل از شارزر :sq_2:

موفق باشی

maziar205
11-10-2012, 18:52
90% مال اداپتوره ممکنه قطعه ای ولتاز زیادی رد کنه در اصل مال اداپتوره

:sq_23: شما با حا لت خیلی جدی برو گارانتی شاکی باش بعد دوباره مشکلتو بگو :sq_2: کلی میترسن بگو بردی جای بهت گفتن مشکل از شارزر :sq_2:

موفق باشی

Mamnoon shanbe inkar ro mikonam albate adaptoresh jozv garanty nist vali hadeaghal vazifashoon test konan

Greedy
11-10-2012, 19:27
برای من که داغونه
تف به این شانس
شنبه خریدیم بعد مدت ها اینم از شانس ما دیروز برادرم بردش گارانتی گفت از ویندوز شاید باشه امروز خودم ویندوز عوض کردم بدتر شد چجور
تو اینترنت یه صفحه رو باز میکنم یه دفعه خاموش میشه همینطور هفت هشت بار پشت سر هم خاموش روشن میشه با صدای تقه مانند و اخرم مجبوری خاموش کنی دستی، دوباره روشن کنی باز روشن میشه تصویر میاد تا جایی که میخواد ویندوز سون لود شه خاموش میشه و باز شروع به روشن خاموش شدن بعد یه دفعه فن دورش بالا میره
کلا شانس نداریم

maziar205
11-10-2012, 23:44
برای من که داغونه
تف به این شانس
شنبه خریدیم بعد مدت ها اینم از شانس ما دیروز برادرم بردش گارانتی گفت از ویندوز شاید باشه امروز خودم ویندوز عوض کردم بدتر شد چجور
تو اینترنت یه صفحه رو باز میکنم یه دفعه خاموش میشه همینطور هفت هشت بار پشت سر هم خاموش روشن میشه با صدای تقه مانند و اخرم مجبوری خاموش کنی دستی، دوباره روشن کنی باز روشن میشه تصویر میاد تا جایی که میخواد ویندوز سون لود شه خاموش میشه و باز شروع به روشن خاموش شدن بعد یه دفعه فن دورش بالا میره
کلا شانس نداریم

خوب اگر مال شما فقط تو اینترنت این طوری میشه این گزینه را هم چک کنید تو device manager wireless adapter رایت کلیک کنید و پراپرتیزش را بگیرید در قسمت پاور گزینه allow turn of را بردارید

Arash4484
12-10-2012, 00:35
در System Properties تب Advanced گزینه StartUp &Recovery تیک Automatically restart رو بردارید، تا اگر اررور صفحه آبی دارید بتونید جزییات رو ببینید و کدش رو یادداشت کنید و بعد دستی سیستم رو خاموش کنید.
برنامه SpeedFan رو نصب و اجرا کنید و نبندینش تا زمانی که ارروری که قبل از خاموش شدن میاد یا صدای فن زیاد میشه(در حین کار) بسرعت ببینید درجه حرارت سیستم چقدر و کدوم قطعه از همه بیشتر اعلان حرارت میکنه.
در همون برنامه سربرگ S.M.A.R.T، هارد نوت بوک رو انتخاب و ببینید ارروری هست یا نه .
با انجام این کارها تا حد زیادی میتونید مطمئن بشید از حرارت-هارد-اشکال درایوری/نرم افزاری هست یا نه...اگر هر کدوم مورد خاصی داشت بگید وگرنه در مرحله بعد میتونید چک کنید بدون آداپتور هم این مشکل بوجود میاد یا نه؟ اگر نه که بحث آداپتور قاعدتن منتفیه وگر آره اینبار بدون باتری تست کنید و بهمین ترتیب میتونید از سلامت باتری هم مطمئن بشید...درنهایت اگر هیچ جیز خاصی رونتونستید شناسایی کنید گارانتی یا تعمیر.

Greedy
12-10-2012, 12:01
خوب اگر مال شما فقط تو اینترنت این طوری میشه این گزینه را هم چک کنید تو device manager wireless adapter رایت کلیک کنید و پراپرتیزش را بگیرید در قسمت پاور گزینه allow turn of را بردارید

نه تو بازی و حتی موقع لود ویندوز هم خاموش میشه از دیروز که دیگه روشن نمیشه ... روشن میکنم فقط صفحه کلید روشن میشه چراغش چند ثانیه بعد فنش با صدای بلند میچرخه تصویری نمیده

mrt2iran
12-10-2012, 13:11
سلام شایان ذکر است که با جابجایی رم ها مشکل حل میشه !!! گرانتی داره !

maziar205
13-10-2012, 09:01
در System Properties تب Advanced گزینه StartUp &Recovery تیک Automatically restart رو بردارید، تا اگر اررور صفحه آبی دارید بتونید جزییات رو ببینید و کدش رو یادداشت کنید و بعد دستی سیستم رو خاموش کنید.
برنامه SpeedFan رو نصب و اجرا کنید و نبندینش تا زمانی که ارروری که قبل از خاموش شدن میاد یا صدای فن زیاد میشه(در حین کار) بسرعت ببینید درجه حرارت سیستم چقدر و کدوم قطعه از همه بیشتر اعلان حرارت میکنه.
در همون برنامه سربرگ S.M.A.R.T، هارد نوت بوک رو انتخاب و ببینید ارروری هست یا نه .
با انجام این کارها تا حد زیادی میتونید مطمئن بشید از حرارت-هارد-اشکال درایوری/نرم افزاری هست یا نه...اگر هر کدوم مورد خاصی داشت بگید وگرنه در مرحله بعد میتونید چک کنید بدون آداپتور هم این مشکل بوجود میاد یا نه؟ اگر نه که بحث آداپتور قاعدتن منتفیه وگر آره اینبار بدون باتری تست کنید و بهمین ترتیب میتونید از سلامت باتری هم مطمئن بشید...درنهایت اگر هیچ جیز خاصی رونتونستید شناسایی کنید گارانتی یا تعمیر.

این کار را کردم و این درصد را میزنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این طبیعی یا مشکل داره چون GPU را 54 c نشون میده

Arash4484
17-10-2012, 16:50
این کار را کردم و این درصد را میزنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این طبیعی یا مشکل داره چون GPU را 54 c نشون میده

نه دمای قطعات کاملن طبیعی و مناسبه...موارد دیگر رو چک کنید.
سیستم رو درحالت Safe Mode هم چک کنید ببنید اونجا هم این اتفاق رخ میده یانه.

maziar205
18-11-2012, 22:29
1 ماه مشکل خاموش شدن را نداشتم ولی دوباره این طوری شد به گارانتی هم زنگ زدم میگه بیار تست کنیم اگر مشکلی داشت برطرف میکنیم اگرم نداشت که هیچی دو تا از این کامپپیوتر گرفتم از شانسم این یکی این طوری سری اول که بردم گارانتی گفتن فن سرویس شده ولی درست نشد حالا چه کار کنم

Greedy
18-11-2012, 23:28
1 ماه مشکل خاموش شدن را نداشتم ولی دوباره این طوری شد به گارانتی هم زنگ زدم میگه بیار تست کنیم اگر مشکلی داشت برطرف میکنیم اگرم نداشت که هیچی دو تا از این کامپپیوتر گرفتم از شانسم این یکی این طوری سری اول که بردم گارانتی گفتن فن سرویس شده ولی درست نشد حالا چه کار کنم

من که بردم گارانتی عوض کردن درست شد

Farshid72
19-11-2012, 17:47
تصور من اینه که با یه هارد دیگه هم سیستم رو چک کنید

maziar205
19-11-2012, 18:32
تصور من اینه که با یه هارد دیگه هم سیستم رو چک کنید

اخه نوت بوک گارانتی داره نمیتونم هارد دیگه بزارم با این حال ممنون

mehdi_rad
26-02-2013, 01:22
منم با f236 سونی همین مشکل ریستارت شدن رو دارم، اگه از گارانتی نتیجه گرفتین بگین منم اقدام کنم.

maziar205
31-03-2013, 08:24
این خاموش شدن کامپیوتر ما هم حکایتی داره شهریور سال قبل توت بوک گرفتیم هر شش ماه گارانتی بود کاری نکردن گفتن مین برد را عوض کردیم اومدم دیدم سریال نامبرش که همون و به من موقع تحویلم گفتن ما مشکلی ندیدیم فقط به خاطر احترام به شما مادربردش را عوض کردیم ولی اومدم خونه تو event vier دیدم همون موقع که گارانتی بود 3 سری خاموش شده دیگه نمیدونم چه کار کنم خسته شدم از بس که هر کاری میکنی وسط کارت خاموش میشه

مدل نوت بوک sony f236
اگر نظری دارید ممنون میشم

bah20
04-04-2013, 11:57
سلام
من داشتم با لپ تاپ کار میکردم یه دفعه خاموش شد
دیگه روشن نمی شه وقتی به شارژ میزنم چراغش روشن نمیشه
لطفا منو راهنمایی کنید

Greedy
04-04-2013, 12:44
این خاموش شدن کامپیوتر ما هم حکایتی داره شهریور سال قبل توت بوک گرفتیم هر شش ماه گارانتی بود کاری نکردن گفتن مین برد را عوض کردیم اومدم دیدم سریال نامبرش که همون و به من موقع تحویلم گفتن ما مشکلی ندیدیم فقط به خاطر احترام به شما مادربردش را عوض کردیم ولی اومدم خونه تو event vier دیدم همون موقع که گارانتی بود 3 سری خاموش شده دیگه نمیدونم چه کار کنم خسته شدم از بس که هر کاری میکنی وسط کارت خاموش میشه

مدل نوت بوک sony f236
اگر نظری دارید ممنون میشم

شما هنوز این مشکل داری؟! همزمان با هم این مشکل پیدا کردیم ولی من هفته بعدش بردم لپتاپ گارانتی درست شد الان 6 ماه شده یه بارم دیگه خاموش نشده

maziar205
23-10-2013, 18:32
واقعا برای ایران رهجو متاسفم که مشکل به این کوچیکی را نتونست حل کنه من از وقتی ویندوزم را 8 کردم نوت بوکم دیگه خاموش نمیشه و مشکلم حل شده و به سونی میل زده بودم و مشکلم را بیان کردم و گفت یکیی از اپدیتهای مایکروسافت باعث این مشکل میشد و البته اسم فایل اپدیت هم نوشته بود.