PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زمان بر بودن برخي تست هاي دنباله

کاربر شماره ی یک
30-09-2012, 11:58
توي كتاب حسابان گاج سفيد ،‌ تست 84 يا تست هاي اون مدلي توي دنباله ها !‌يعني تستايي كه اعداد چند رقمي به كار برده ميشه و توان رساني هاي فضااااااااااااااااااااااا ايي داره !(بگم كه اين تست هاي بيشترش هم از خود كنكوره مثلا همين تست ) كه بايد حسابش كني ، چيكار كنيم بهتره كه زودتر به جواب برسيم !‌باور كنيد من در سريع ترين زمان راه حل رو تشخيص ميدم ولي محاسبه اش طول ميكشه !
به نظرتون چيكار كنم ؟ نه بخش وقتم فقط واسه محاسبات ميره و فقط ميمونه يك قسمت كه يه چيزي از تست ياد بگيرم !
تست هاي دنباله حسابي هم جمع و تفريق جملات زياد زمان ميبر ه!‌چه راه هايي پيشنهاد ميكنيد !‌

Kesel
30-09-2012, 16:24
گاج حسابان ویرایشای مختلفی داره ... مثلا اینی که من پیدا کردم (چاپ نهم سال 90-91) تست 84 مربوط به بخش پذیری ها هست . اگه ممکنه خود تست رو اینجا بنویسید تا شاید بتونم بیشتر کمک کنم.
ممنون

کاربر شماره ی یک
30-09-2012, 17:45
58- شرکت گاز مقدار مصرف ماهانه ی گاز خانگی را به طبقات با فاصله ی 10واحدی تقسیم کرده است . قیمت هر واحد گاز تا سقف 50 واحد ، برابر 16تومان است . در هرطبقه مازاد مصرف نسبت به طبقه ی قبل ، 1.5 برابر قیمت قبل محاسبه میشود . بهای 90 واحد گاز مصرفی چند تومان است؟( سراسری انسانی خارج از کشور-86)
1) 2550
2)2650
3) 2750
4) 2850

کاربر شماره ی یک
30-09-2012, 17:57
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چاین جوابه! چطور میشه توی محاسباتش سریع عمل کرد ؟

Kesel
01-10-2012, 00:59
الان این عالی نوشته شما اگه همینجوری محاسبه کنید بیست ثانیه هم طول نمی کشه.اگر عین همین روش رو استفاده می کنید و باز هم محاسباتتون طول می کشه باید تمرین بیشتر حل کنید. اگر روش دیگه ای دارید مثلا یک و نیم رو می یاید به توان چهار می رسونید و یا از همین اول شروع به ساده کردن نمی کنید و معطل می کنید صورت رو تا این که در نهایت به یک صورت و یک مخرج برسید و بعد اون دو تا رو به هم تقسیم کنید ، شما باید تا جایی که می تونید کسر ها رو ساده کنید و برید جلو عین همین راه حل.

این مساله ای هم که نوشتید توان رسانی فضایی و از این جور حرفا نداره.توان چهار یک عدد مثل 2 و 3 رو حساب کردن اصلا سخت نیست.

مسائل دنباله ی عددی رو هم نوشتید تو جمع و تفریق ها زیاد وقت می زارید . اصلا نباید اینجوری باشه. با توجه به این که برای جمع جملات فرمول داریم شما فقط باید یک عدد گذاری ساده انجام بدید! مثلا کدوم تیپ مساله هست که وقت شما رو می گیره ؟ توی مسائل ریاضی کنکور یکی لگاریتم و یکی دنباله های عددی و هندسی کمترین وقت رو از داوطلب می گیرن چون اصولا محسبات سختی ندارن

کاربر شماره ی یک
01-10-2012, 20:53
الان این عالی نوشته شما اگه همینجوری محاسبه کنید بیست ثانیه هم طول نمی کشه.اگر عین همین روش رو استفاده می کنید و باز هم محاسباتتون طول می کشه باید تمرین بیشتر حل کنید. اگر روش دیگه ای دارید مثلا یک و نیم رو می یاید به توان چهار می رسونید و یا از همین اول شروع به ساده کردن نمی کنید و معطل می کنید صورت رو تا این که در نهایت به یک صورت و یک مخرج برسید و بعد اون دو تا رو به هم تقسیم کنید ، شما باید تا جایی که می تونید کسر ها رو ساده کنید و برید جلو عین همین راه حل.

این مساله ای هم که نوشتید توان رسانی فضایی و از این جور حرفا نداره.توان چهار یک عدد مثل 2 و 3 رو حساب کردن اصلا سخت نیست.

مسائل دنباله ی عددی رو هم نوشتید تو جمع و تفریق ها زیاد وقت می زارید . اصلا نباید اینجوری باشه. با توجه به این که برای جمع جملات فرمول داریم شما فقط باید یک عدد گذاری ساده انجام بدید! مثلا کدوم تیپ مساله هست که وقت شما رو می گیره ؟ توی مسائل ریاضی کنکور یکی لگاریتم و یکی دنباله های عددی و هندسی کمترین وقت رو از داوطلب می گیرن چون اصولا محسبات سختی ندارن
آخه من محاسبه هم نكنم يه كله بنويسم همين سي ثانيه ميكشه اما به طور كليش حق باشماست زياد تمرين نكردم توي محاسبات و مدت زياديه كه از رياضيات و محاسبه فاصله گرفتم !‌توي تست هم اكثرا هيچ مشكلي جز محاسبه ي اشتباه ندارم ،‌فقط توي ضرب و جمع اشباه ميكنم !‌ يه يه سال و نيمي از ضرب و جمع دور بودم !‌
اما يه سوال ديگه:
توي بعضي جاها مثلا توان 6 و هشت و اينا ميده ،‌اونجاها محاسبش يكم طول ميكشه ،توي تواناي بالا چيكا كنم بهتره ؟

Kesel
03-10-2012, 09:41
شما برای کنکور باید عدد 2 رو تا توان 10 « حفظ » باشید . یا هم اینقدر تمرین کنید که خود به خود حفظ بشید . اما هیچ تست استانداردی (از جمله کنکور) از شما نمی خواد که توان های بالای یک عدد رو بشینید محاسبه کنید .
یه سری سوال ها هم هست که مثلا به توان دو هزار می رسه . خب اینا مشخص هست که متد خاصی داره . اما در سایر سوال ها سوال رو طوری طرح می کنن که شما اذیت نشین