PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با برنامه BitLocker Drive Encryption

zerosector
30-09-2012, 08:54
سلام

من به کمک برنامه BitLocker برای همه درایوهای لپ تاپم قفل گذاشتم بعد اومدم ویندوزش را از سون به ویندوز سرور 2008 تغییر دادم
اما حالا می خوام وارد درایوها بشم پیغام Formate Disk داده میشه چی کار کنم؟
اگه فرمت کنم همه فایلهای من از دست میره
لطفا راهنمایی کنید

Arash4484
30-09-2012, 11:47
سلام
من به کمک برنامه BitLocker برای همه درایوهای لپ تاپم قفل گذاشتم بعد اومدم ویندوزش را از سون به ویندوز سرور 2008 تغییر دادم
اما حالا می خوام وارد درایوها بشم پیغام Formate Disk داده میشه چی کار کنم؟
اگه فرمت کنم همه فایلهای من از دست میره
لطفا راهنمایی کنید

سلام . این برنامه تحت ویندوزهای ویستا-سوت-ایت-سرور2008-سرور2008R2 براحتی کار میکنه...و فقط زمانی پیغام فرمت رو میده که تحت ایکس پیه که اونم با BitLocker To Go Reader قابل حله.. اتفاقن ویندوز سرور2008 از ویندوزهای که در تمام نسخه هاش از بیت لاکر پشتیبانی میکنه...حالاشاید برای شما کانفیگ نشده.
برید به Server Manager و گزینه Add New Features بزنید و سپس BitLocker Drive Encryption بزنید و بعد مراحل نصب رو طی کنید، و بعد ریست و دوباره ادامه پروسس نصب بعد بالا آمدن سیستم، ودر نهایت بیت‏لاکر باید براتون فعال شده باشه.

zerosector
30-09-2012, 12:55
ممنون دوست عزیز کمک می کنی
بیت‏لاکر را فعال کردم
حالا وقتی روی درایو دو بار کلیک می کنم پیغام Access is denied داده می شود.
همچنین وقتی از کنترل پنل و بعد BitLocker Drive Encryption میرم و روی گزینه UnLock Volume کلیک می کنم پیغام Recovery Error میده

Error recovering Disk D: There is no recovery password information on this volume
The volume cannot be unlocked

Arash4484
03-10-2012, 19:10
خواهش میکنم. متاسفانه بنظر میرسه اطلاعاتتون در جایی صدمه دیده.
برای بازیابیش شاید بتونید از این روش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در محیط بوت و تحت خط فرمان استفاده کنید:
دانلود برنامه برای 32 بیتی از این: BitLocker Repair Tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و 64 بیتی این :BitLocker Repair Tool ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
04-10-2012, 00:51
برای این یکی مشکلتون روشهای پایین برین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

روش اول

منوی استارت اجرا داخل قسمت سرچش دستور cmd رو تایپ بعدشم روی گزینه مورد نظر کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید داخل صفحه ای که باز میشه این دستور chkdsk /f /r از اینجا کپی بگیرین بعدشم اونجا باموس paste اینتر کنید بعد حرف y به نشانه تایید فشاربدین ازآخرم سیستم ریست کنید بالا که اومد بزارین کارش انجام بده بعد تست کنید

There is no recovery password information on this volume.The volume cannot be unlocked. this is the problem ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش دوم

مرحله اول

بسته به نوع ویندوزی که دارین منظورم 32 یا 64 بیت یکی از فایلهای پایین دانلود کنید

x86 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

x64 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعدش هرکدوم که بسته به نوع سیستم خودتون دانلود کردین نصب کنید روی گزینه Accept کلیک کنید تا نصب بشه

مرحله دوم

ابتدا فلش خودتون فرمت بعد به usb متصل کنید بعد منوی استارت باز کنید داخل قسمت سرچش این گزینه پایین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با موس کپی داخل سرچ استارت منو وارد بعدش روی فایل مورد نظر کلیک راست گزینه کپی رو انتخاب کنید فایل بعد روی فلش کپی کنید

بعد باز این دستور پایین

طبق روش قبل داخل سرچ استارت منو کپی بعدشم فایل مورد نظر داخل فلش کپی کنید

بعد داخل فلش یک پوشه به اسم en-US همینطور که من گفتم درست کنید بعد این دستور پایین داخل سرچ استارت منو وارد کنید

بعد که پیدا شد فایل مورد نظر داخل همون پوشه که درست کردین کپی کنید

مرحله سوم

dvd ویندوز داخل دستگاه قراربدین سیستم ریست بصورت بوت بالا بیاین بعدشم درقسمت اول روی گزینه Next کلیک کنید بعد از قسمت Install Windows از اون پایین روی گزینه Repair your computer کلیک کنید بعد همینطوری next بزنید تابه صفحه Choose a recovery tool برسین داخل این صفحه ازبین گزینه هایی که به نمایش در میاد گزینه Command Prompt انتخاب کنید البته بجای این راه هم تو هم صحه اول میتونید کلیدهای shift+f10 همزمان فشاربدین تا اون پنجره cmd بازبشه

مرحله چهارم

وقتی که فلش به سیستم وصل هست این روش مرحله سوم باید برین بعد که پنجره Command Prompt اجرا شد این دستور diskpart ابتدا وارد اینتر کنید بعدشم این دستور list volume وارد اینتر کنید بعدش طبق شکل پایین که من مشخص کردم اون گزینه ای که باخط سبززیرش مشخص کردم مروبوط به فلش میشه بعد دستور exit تایپ کنید تو خط فرمان بعدم اسم درایو فلش خودتون وارد کنید که از من i میشه وارد کردم بعدم اینتر زدم شما هم همینکار کنید

مرحله پنجم

بعد این دستور پایین داخل پنجره cmd باموس کپی بگیرین بعداونجا با موس paste کنید

نکته بجای D شما باید اسم اون درایو خودتون که مشکل داره رو وارد کنید بجای درایو G باید مسیر فایل خودتون که داخل اون درایو هارد اکسترنال که به سیستم وصل هست ریکاوری بشه از درایوی که مورد داره رو وارد کنید بجای اون قسمتی هم که همش 1 زدم باید پسورد خودتون که برای برنامه bitlocker مشخص کردین وارد کنیدبعدم اینترکنید

مرحله ششم

بعدش شما میتوانید هارد اکسترنال که داده ها روی اون ریکاوری شدن به یک کامپیوتر دیگه متصل کنید اطلاعات خودتون ببینید.

How to use the BitLocker Repair Tool to help recover data from an encrypted volume ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

satmysat
24-09-2013, 19:39
سلام دوستان منم یه مشکلی دارم فقط یکم با مشکله بالا فرق میکنه من یه هارد اکسترنال استورجت با حجم یک ترابایت دارم که با برنامه بیت لاکر کد گذاری کردم فقط الان وقتی پسوورد رو میزنم کلا صفحه اسکرین هنگ میکنه رو چندتا سیستم xp , seven امتحان کردم بازم همونطریق هنگ کرد و در آخر نمیخوام اطلاعاتم پاک بشه لطفا اگه کمک کنین ممنون میشم

amin3513
14-09-2014, 21:23
باسلام من یکی از درایو هامو برای اولین بار با بیت لاکر قفل کردم موقعی که صفحه ی بیت لاکر که برای وارد کردن رمز عبور باز میشه رمز رو که وارد میکنم کامپیوتر به کلی هنگ میکنه:45: و دیگه هیچ کاری نمیشه باهاش کرد (البته رمز رو مطمینم صحیحه )نمیدونم چیکار کنم اصلاعات درایو خیلی مهمه برام خواهشا از استاتید میخوام راهنمایی کنن ممنون:question::45::45::45::45::45:

milad5470
30-10-2015, 21:20
سلام دوستان.من همین مشکل access is denied رو روی ویندوز 7 درایوری که قفل کرده بودم با bitlocker داشتم.

راه حل: به منوی استارت برید و کلمه manage bitlocker را تایپ کنید و برنامه manage bitlocker را باز کنید و درایوی که قفل کردید رو unlock کنید.و رمز را بزنید و بازش کنید.به همین راحتی:n19: