PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف ویندوز 7 قبلی ، پس از نصب ویندوز جدید

AC_POP
27-09-2012, 11:42
سلام دوستان من ویندوز جدیدم رو تو درایو C نصب کردم و قبلی هم توی E نصبه . حالا میخوام برم پوشه ی Windows توی درایو E رو حذف کنم ولی سیستم اجازه نمیده میگه اجازه نداری ! چیکار کنم ؟ از Safe Mode برم حل میشه ؟

jafarian
27-09-2012, 14:10
دو تا روش پایین میتونید برین

روش اول

ابتدا وارد اون یکی ویندوزی که نمیخواین حذف بشه بشین بعد سرچ منوی run اجرا کنید بعدشم داخلش دستور msconfig تایپ طبق شکل پایین به سربرگ مورد نظر برین ویندوز مورد نظر حذف کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

روش دوم

که پیشنهاد میشه از این روش استفاده کنید ابتدا وارد اون یکی ویندوز بشین که قصد حذف کردنش ندارین بعدش برنامه EasyBCD از پایین دانلود کنید نصبش کنید طبق شکل اول شماره 1 قسمت مورد نظر انتخاب کنید بعدم طبق شماره 2 اون ویندوزی که نمیخواین انتخاب طبق شماره 3 هم گزینه delete انتخاب کنید بعدشم روی گزینه save کلیک کنید بعد ازاین مرحله طبق شکل بعد شماره 5 به سربرگ مورد نظر برین طبق شماره 6 گزینه مورد نظر طبق شماره 7 هم روی گزینه مورد نظر کلیک کنید بعد این برنامه رو ببندین وقتی کارش تموم شد درمرحله آخر منوی run اجرا کنید داخلش دستور diskmgmt.msc تایپ اینتر کنید بعدشم داخل پنجره ای که باز میشه اون ویندوزی که لازم ندارین روی درایوش کلیک راست گزینه format انتخاب تایید کنید بعد کار تموم میشه

EasyBCD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AC_POP
28-09-2012, 13:06
ویندوزم پرید چیکار کنم ؟ فایل بوتم خراب شده

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

---------------------------------------

فعلا تونستم ویندوزم رو ریکاور کنم . . . فقط حالا مونده اون حذف پوشه ها که نمیشه :13:

jafarian
29-09-2012, 00:41
ویندوزم پرید چیکار کنم ؟ فایل بوتم خراب شده

Sent from my GT-S5660 using Tapatalk 2

---------------------------------------

فعلا تونستم ویندوزم رو ریکاور کنم . . . فقط حالا مونده اون حذف پوشه ها که نمیشه :13:

من اون روش که از خودم نگفتم اونو از سایت اول برای شما کپی قراردادم شما اگر که ویندوز قبلی خودتون ازاین یکی ویندوز جدا باشه نباید به مورد بخورین اگر طبق همون روشی که من قراردادم این روش دیگه هم هست به اینصورت که طبق سایت دوم وقتی اون یکی ویندوز منوی بوتش با برنامه EasyBCD پاک کردین فقط یک نکته : برای این پاک کردم بگم که اگر شما اشتباه منوی بوت ویندوز اصلی رو پاک کنید بعد از ریست ویندوز شمابه مشکل میخوره ممکن بوت نشه .
بعد که منوی بوت پاک کردین باید منوی run اجرا داخلش دستور diskmgmt.msc تایپ روی گزینه مورد نظر کلیک کنید بعد روی اون پارتیشنی که میخواین ویندوز روش حذف کنید کلیک راست گزینه delete انتخاب کنید بعدم باز روش کلیک راست اینسری گزینه Extend انتخاب طبق ویزارد همینطوری next بزنید تاآخر بعدم طبق شکل آخر یک گزینه به این اسم VHD داخل درایو c اگر نمایش داده میشه باید پاک کنید سایت سوم هم یک روش دیگه اونم بصورت شکل گفته کلش همینه.

Remove or Uninstall Windows 7 beta from Dual Boot and Clean install Windows 7 RC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

How to Uninstall or Remove Windows 8 From Your Dual-Boot Setup ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

How-To Remove an OS from Windows Dual Boot Config ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ali_phd71
30-09-2012, 23:38
سلام
خواستم تاپیک شلوغ نشه اینجا سوال پرسیدم.
دوستم رفته ویندوز سون جدید واس یکی نصب کنه بعد مرحله فرمت و انتخاب درایور نصب ویندوز توی اون مرحله اومده چندتا درایو رو فرمت کرده حالا واسه نصب ارور میده حالا چیکار کنه؟
خودش که میگه قبلا همین کارو کرده مشکل نداشته ولی من یه بار دوتا درایو رو فرمت کردم همینجوری شد تا از نو پارتیشن بندی نکردم درست نشده حالا اون چیکار کنه؟احتمال برشگت اطلاعات هم هست؟چون وقتی پارتشین بندی کردم طرف بهم گفت اطلاعاتت برنمیگرده منم شانسی ریکاوری نصب کردم خوشبختانه همش برگشت واس اونم احتمال داره برگرده؟
ممنون میشم کمک کنید.با تشکر

jafarian
01-10-2012, 08:53
سلام
خواستم تاپیک شلوغ نشه اینجا سوال پرسیدم.
دوستم رفته ویندوز سون جدید واس یکی نصب کنه بعد مرحله فرمت و انتخاب درایور نصب ویندوز توی اون مرحله اومده چندتا درایو رو فرمت کرده حالا واسه نصب ارور میده حالا چیکار کنه؟
خودش که میگه قبلا همین کارو کرده مشکل نداشته ولی من یه بار دوتا درایو رو فرمت کردم همینجوری شد تا از نو پارتیشن بندی نکردم درست نشده حالا اون چیکار کنه؟احتمال برشگت اطلاعات هم هست؟چون وقتی پارتشین بندی کردم طرف بهم گفت اطلاعاتت برنمیگرده منم شانسی ریکاوری نصب کردم خوشبختانه همش برگشت واس اونم احتمال داره برگرده؟
ممنون میشم کمک کنید.با تشکر

یک عکس از همون ارروی که موقع نصب میده رو اینجا قراربدین برای ریکاوری هم اگر که فقط درایو فرمت کرده باشن داخلش چیزی کپی نکرده باشن و حجم درایو هم تغییر نکرده باشه امکان برگشتش هست تا حدی.

reza.koushki
03-01-2015, 16:32
سلام بر دوستان گلم
من یه ویندوز برا یه بنده خدایی عوض کردم ویندوز 7 هم نصب کردم، از در مراحل نصب فرمت درایو رو برام نیوورد متسفانه، بعدش ویندوز XP که قبلا داشته هنوز تو درایو C هست و ویندوز 7 هم نصب شده تو درایو C الان ظرفیت درایو پر شده و نه میشه برنامه نصب کرد نه میشه چیزی ریخت رو دکستاپ
کمکم کنید واقعا دارم ضایع میشم پیشش! :n37:

vissoto
03-01-2015, 18:04
سلام بر دوستان گلم
من یه ویندوز برا یه بنده خدایی عوض کردم ویندوز 7 هم نصب کردم، از در مراحل نصب فرمت درایو رو برام نیوورد متسفانه، بعدش ویندوز XP که قبلا داشته هنوز تو درایو C هست و ویندوز 7 هم نصب شده تو درایو C الان ظرفیت درایو پر شده و نه میشه برنامه نصب کرد نه میشه چیزی ریخت رو دکستاپ
کمکم کنید واقعا دارم ضایع میشم پیشش! :n37:

سلام

ویندوز XP و همه پوشه هایش الان باید در پوشه ای به نام Windows old در درایو C باشند .

به صورت دستی یا با روش زیر آن پوشه را پاک کنید.

reza.koushki
03-01-2015, 22:26
داداش دمت گرم بابت راهنمایی
ولی تو این ویندوز پوشه ای بنام windows old وجود نداره
پوشه های زیادی وجود دارن من نمیدونم چطور پوشه های ویندوز قبلی رو از ویندوز حال حاضر جدا کنم وگرنه میتونم حذف کنم پوشه هارو :n29:

vissoto
04-01-2015, 11:30
داداش دمت گرم بابت راهنمایی
ولی تو این ویندوز پوشه ای بنام windows old وجود نداره
پوشه های زیادی وجود دارن من نمیدونم چطور پوشه های ویندوز قبلی رو از ویندوز حال حاضر جدا کنم وگرنه میتونم حذف کنم پوشه هارو :n29:

بر my computer راست کلیک کنید و manage را بزنید و سپس در سمت چپ پنجره باز شده disk managment را بزنید.
حالا بر درایویی که در آن ویندوز 7 نصب کردید راست کلیک و open را بزنید ؛ آیا در همان درایویی که ویندوز XP نصب بوده ؛ ویندوز 7 نصب شده ؟ (چون ترتیب C و D و ... ممکن است در هنگام نصب ویندوز با آن چیزی که در my computer ویندوز XP مشاهده می کنید ؛ متفاوت باشد و شما ویندوز را در درایو دیگری به جز درایو ویندوز XP نصب کرده باشید.

اگر درایو را هنگام نصب ویندوز فرمت نکرده باشید ؛فایلهای ویندوز XP حتما در درایو مورد نظر وجود دارند و از فایل های ویندوز 7 هم کاملا جدا هستند.در درایوهای دیگر هم پوشه windows old را جستجو کنید.

شما درایو C ( یا درایویی که ویندوز XP در ان نصب بوده) را باز کنید و در قسمت بالای پنجره در قسمت search ؛ نام کاربری که در ویندوز XP با آن وارد ویندوز می شدید را سرچ کنید. حالا پوشه ای باید با آن نام پیدا شود ؛ بر آن راست کلیک و open file location را بزنید و حالا در پنجره باز شده در آدرس بار چند مرحله به عقب برگردید تا به پوشه های ویندوز XP برسید.

یا فایلهایی که فقط در XP وجود دارند و در ویندوز 7 وجود ندارند را سرچ کنید. مانند عکس های مربوط به دسکتاپ XP
نام این عکس ها را در همه درایوها جستجو کنید.
این عکس ها در پوشهWINDOWS\Web\Wallpaper در درایویی که ویندوز XP نصب بوده قرار دارند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])