PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درنده ترین حیوان خشکی ؟؟ ببر یا شیر

HOOSEIN 105
25-09-2012, 14:13
سلام خدمت دوستان عزیز
دوستان میخواستم یه گفتگویی بشه درمورد این دو حیوان قدرتمند و با ابهت
من کلیپای زیادی از جنگ این دو حیوان دیده ام ولی همه یا در قفس ها و سیرک ها بوده یا در باغ وحش ها که صددرصد نه ان شیرها نه ان ببر ها قدرت شیر و ببر ازاد در جنگلها را ندارند
و هیچکدام به نوعی طبیعی نبوده
البته من مستندی دیدم در مقایسه شیر و ببر که در اخر به صورت کامپیوتری و انیمیشنی شیر رو برنده اعلام کرد که خوب اصلا نمیشه بهش حساب کرد.

javad_hg
16-10-2012, 22:47
فقط ببر داداشه من.شیر رو به راحتی میکشه.از لحاظ جثه و قدرت زیبایی شیر در مقابلش مثله کرکس در برابر عقابه

migmig3000
03-11-2012, 08:04
ببر ها معمولا تنهایی زندگی میکنن ولی شیر ها به صورت گله این. پس تو طبیعت اگه یه ببر نزدیک یه گله شیر بشه یا میمیره یا فرار میکنه. ولی در کل فکر کنم تو مقایسه شیر نر قوی تر از ببر نره !

lvl@ster
08-11-2012, 22:07
این مقایسه مثل مقایسه سگ و گرگ هست . که گرگ به خاطر فک قوی تر همیشه برنده است . شیر هم مطمئنا با قدرتی که داره و فک بسیار قوی اش همیشه برنده است

5ive
07-12-2012, 16:33
نمیشه گفت ولی فکر میکونم البته نظر شخصی من اینکه شیر

البته فکر میکونم چون از بچه گی میگن سلطان جنگل و قوی تر از همه حیوانات من هم میگم شیر

خود شما کدوم میگی؟:

majid322
07-12-2012, 17:04
تی وی یه برنامه در همین مورد نشون داد..که قدرت فک و سرعت و خلاصه همه چیزه ببر و شیر رو به صورت کامپیوتری طراحی کرده بودن و میخواستن بدونن از لحاظ علمی کدوم قوی تره..
.
این دو تا به صورت شبیه سازی شده با هم مبارزه کردن و در نهایت ببر برنده شد ..یه سری توضیحاتم در موردش داد که الان یادم نیست...

h-blade
07-12-2012, 17:21
دوست عزيز ببر از نظر جثه بسيار بزرگتر از شيره ولي اكه مبارزه اي صورت بگيره در اون صورت اين شيره كه پيروز از ميدان خارج ميشه و به اين خاطر به شير سلطان جنگل ميگن كه در مبارزه با اكثر گربه ساناندرنده پيروز ميدانه و قطعا هم به نظر من سلطانه جنگل شيره

shabnam1986
15-12-2012, 21:30
در مورد پلنگ نظری ندارین؟

5ive
16-12-2012, 23:51
پلنگ که خیلی پلنگ ولی هر چقد هم پلنگ باشه فکر نمیکونم به شیر برسه........

Pami
16-12-2012, 23:54
الکی به شیر نمیگن سلطان جنگل ، همون ابهت نگاه شیر نر 100 تا پلنگ و ببر رو میلرزونه !

ramingsm
17-12-2012, 00:01
البته فک کنم کفتار از همشون قوی تره؟یا من اشتباه میکنم؟

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

HOOSEIN 105
16-01-2013, 23:03
البته فک کنم کفتار از همشون قوی تره؟یا من اشتباه میکنم؟

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

فک کفتار از همشون قویتره...

ahmad154
10-04-2013, 15:49
برای اطلاعات بیشتر :
ببرها و شیرها هردو به یک خانواده تعلق دارند، اما جدای از شکل ظاهری، رفتار اجتماعی آنها بسیار متفاوت است. ببرها انفرادی زندگی می‌کنند و به شکار می‌روند، درحالی‌که شیرها گروهی زندگی می‌کنند و به شکار می‌روند.
برخلاف تصور عموم مردم، ببرها جثه و قدرت بیشتری نسبت به شیرها دارند. در آن میان، ببرهای سفید بنگال به خاطر یک جهش ژنتیکی، رنگ سفید و جثه بزرگ‌تری نیز نسبت به ببرهای معمولی پیدا کرده‌اند. متاسفانه فقط چند صد قلاده از ببرهای سفید باقی مانده که اغلب آن‌ها در مناطق حفاظت‌شده حیات‌وحش زندگی می‌کنند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
=================================================

Accidental fights in captivity In historical accounts where lions and tigers have fought in captivity, the tiger often came out the victor. The most recent account happened on March 2011, where a tiger at the Ankara Zoo ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) attacked a lion through its enclosure and killed the lion with a single paw swipe.[16] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-BBC-16) "The tiger severed the lion's jugular vein in a single stroke with its paw, leaving the animal dying in a pool of blood", officials said. In 1857, a tiger at the Bromwich Zoo broke into the cage of a lion and a fearful scene ensued: the lion's mane saved his head and neck from being injured, but the tiger succeeded in ripping up his stomach, and within a few minutes he was dead.[17] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-17) At the Coney Island Zoo in 1909, a male tiger killed a male lion.[18] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-Boston_News-18)
================================================== ===========

Who is stronger a lion or tiger?

Answer:

Reliable Answer: (See list of sources below)

Both of these animals are powerful and fierce carnivores. But scientists say that in a fight between a Bengal tiger and an African lion, there is a 90% chance that the tiger will win.

FOURTH RETURN
20-05-2013, 00:39
بستگی داره اون ببر و شیری که با هم مبازه میکنن از کدوم گونه ببر و شیر باشن

NT7
25-05-2013, 12:07
فقط ببر اگه ببر یه پرش کنه شیر خودشو خیس میکنه می دو نستین ببر تا 7 متر میپره:n10:

arminba
25-05-2013, 12:24
آخر شیره ببره رو زد یا برعکس

SAMCRO
25-05-2013, 12:41
البته شیر نر درصد خیلی زیادی رو از روز خوابه ... فک کنم به همین خاطر بهش می گن سلطان جنگل ... و البته یالش هم هست .
توی اون مقایسه هم گفته به احتمال ۹۰ درصد ببره بنگال می زنه ...