PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای بالای 100 درجه CPU !

Machid
24-09-2012, 14:45
سلام
کلا سری های cw سونی مشکل گرم شدن داشتن اما مال من دیگه واقعا غیر طبیعی هست به نظرم . درحالت عادی روی 50 ایناس اما حین بازی های سنگین به بالای 100 درجه میرسه (102-105 ) یعنی با این بادی که فنش میزنه بیرون قشنگ میشه یه اتاق رو گرم کرد تو زمستون :31:

چیکارش کنم ؟ به نظر شما طبیعی هست ؟ مدل CW2QGX هست پردازنده هم i7 هست .
خود سونی اعلام کرده بود که با آپدییت کردن BIOS این مشکل حل میشه اما ظاهرا که اینطوری نشد !

ممنون میشن راهنمایی کنید تا قبل اینکه کیبردم آب بشه :31:

Saeed System
24-09-2012, 15:00
سلام نظر من اینه که یه کولر براش تهیه کن و مرحله دوم هم اگر فقط بازی میکنی میتونی حداکثر استفاده ویندوز از سی پی یوتو بزاری روی 20% تا زیاد داغ نشه...

برا ی این منظور وارد کنترل پنل شوید..داخل power option سپس روی پلن مورد نظرتون که الان هم ویندوز روی اون ست شده کلیک کنید و سپس ادیت پلن رو بزنید و در قسمت prosessor state
maximum prosseor state رو بزارید روی 20% ....

چند نفر انجام دادن خنک شده خودمم روی i5 2400 خودم 15% گذاشتم خیلی خنک شده بخاطر اینکه فرکانسش همیشه پایینه ....با این کار و همیشه روی 40 درجست واسه من..

فقط باعث میشه که سیستمت کندتر بشه یه مقدار نسبت یه 100% حالت نرمال

mh.toosi
30-11-2012, 21:02
سلام نظر من اینه که یه کولر براش تهیه کن و مرحله دوم هم اگر فقط بازی میکنی میتونی حداکثر استفاده ویندوز از سی پی یوتو بزاری روی 20% تا زیاد داغ نشه...

برا ی این منظور وارد کنترل پنل شوید..داخل power option سپس روی پلن مورد نظرتون که الان هم ویندوز روی اون ست شده کلیک کنید و سپس ادیت پلن رو بزنید و در قسمت prosessor state
maximum prosseor state رو بزارید روی 20% ....

چند نفر انجام دادن خنک شده خودمم روی i5 2400 خودم 15% گذاشتم خیلی خنک شده بخاطر اینکه فرکانسش همیشه پایینه ....با این کار و همیشه روی 40 درجست واسه من..

فقط باعث میشه که سیستمت کندتر بشه یه مقدار نسبت یه 100% حالت نرمال

سلام دوست عزیز
منم لبتاب pavilon dv6 6170 دارم
اینم به شدت داغ می کنه
در حدی پس از 5 ماه کار کردن باهاش فنش خراب شد و فنشو عوض کردم
cpu سیستمم Core i7 هستش
Intel 2670QM 2.2 GHZ Core i7 3.1 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz

اگر دزصد کمتری انتخاب کنی
سیستم در صورت نیاز به cpu چکار میکنه ؟ هنگ نمیکنه احتمالا؟؟؟

hasanoooooooo
30-11-2012, 21:43
شما برنامه hwmonitor رو وصل کن با اون دماي دقيق cpu رو نگاه کن اگه در حالت معمولي بين 50 تا 60 بود ... و داخل بازي تا 70 80 رفت ميشه گفت که سالمه ولي اگه بالاتر ميره دما بهتره به گارانتي مراجعه کني براي پيدا کردن مشکل.. شايد مشکل از فن باشه يا....

mh.toosi
30-11-2012, 21:53
البته من بوسیله برنامه core temp کار میکنم
برنامه خوبیه
من نفهمیدم منظور دوستان و شما از دما فرانتهایت هست و یا سانتی گراد
چون در حالت طبیعی فرانهایت نشون میده
فرانهایت تقریبا 2 برابر سانتی گراد هست
در حالت طبیعی 50 درجه سانتی گراد هستش و تو بازی به 80 درجه سانتی گراد نشون میده
ولی قبلا هم وقتی به 80 درجه سانتی گراد میرسید کم کم فنش خراب شد و تعویض کردم فنشو
الانم جرات نمی کنم باهاش بازی کنم

payma
01-12-2012, 00:47
البته من بوسیله برنامه core temp کار میکنم
برنامه خوبیه
من نفهمیدم منظور دوستان و شما از دما فرانتهایت هست و یا سانتی گراد
چون در حالت طبیعی فرانهایت نشون میده
فرانهایت تقریبا 2 برابر سانتی گراد هست
در حالت طبیعی 50 درجه سانتی گراد هستش و تو بازی به 80 درجه سانتی گراد نشون میده
ولی قبلا هم وقتی به 80 درجه سانتی گراد میرسید کم کم فنش خراب شد و تعویض کردم فنشو
الانم جرات نمی کنم باهاش بازی کنم

شما فقط اون ماکزیمم Processor State رو بذار روی 99 درصد اینجوری پردازنده اورکلاک نمیکنه و در بدترین حالت بالای 80 نمیره والا مال من هم اینجوری نکنم بالای 100 میره!

rzgh
05-12-2012, 14:17
با سلام خدمت دوستان
بالا رفتن دما به چند دلیل بستگی داره
1 -دور فن
2 - ماده خنک کننده که بین سی پی یو و هیت سینک هست.
3- خود فن ( که با چک کردن دور فن مشخص میشه)
4- خروجی هوا ( در خود لپ تاپ)
5 - خراب شدن چیپ به دلیل استفاده شدن بیش از حد در دمای بالا

خب دور فن در بعضی از دستگاه ها که در بایوس قابل تنظیم هست روی حالت اسمارت قرار نگرفته و روی یک دور خاص شروع به چرخش می کند
در ضمن استفاده نکردن از فن اورجینال که دارای مدار کنترلر نیستند همین پیامد رو به دنبال دارد.

بعد از این مورد شما باید سیستم کولینگ و هیت سینک ها رو مورد بررسی قرار دهید
که در اینجا ممکنه مانعی باعث تخلیه کامل گرما می شود.
ممکن هست حتی یک سیم یک اشغال یا یک تیکه پلاستیک باعث می شه تا گرما به خوبی تخلیه نشود.

خمیر گرمایی (سیلیکون) و هم چنین گازی که در لوله های مسی سیستم کولینگ هستند نقش بسزایی در انتقال گرما دارند.
درست است که مس عامل انتقال گرما است ولی به تنهایی نمی تواند دمای 100 درجه سی پی یو رو انتقال دهد.

سی پی یو شما نسل دوم سی پی یو های اینتل است که دارای هسته های sandy bridge هستند و گرمای کمتر و قدرت بیشتر دارند.
مشکل این سی پی یو ها فقط چیپ اصلی بود که بعد از مدتی حل شد
موفق باشید