PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کفتر داران بیان تو

karvas
23-09-2012, 20:20
سلام این قسمتو تا تش رفتم دیدم هیچ تایپیکی به طور مستقل در مورد کفتر نیس چون خودم کفترم دارم خلاصه سوالی بود در خدمتیم

hamid_diablo
25-09-2012, 11:09
سلام دوس عزیز

من علاقه شدیدی به کبوتر دارم.میشه کمی درباره انواع کبوتر توضیح بدید

مثلا همین کبوترهایی که تو شهر بعضی ها دارن

Shadow-Man
25-09-2012, 15:09
یعنی چی انواع کفتر؟ تو هر شهری یه جور کفترا رو دسته بندی میکنن و اسم میذارن. کمتر اسمی مثل طوقی همه جا مرسوم و مشترکه.
بد نیست بدونی این تفاوت ها تا حدیه که کفتری که تو یه شهر مثل ساوه قیمت روش نمیذارن تو مشهد بی ارزش تلقی میشه و حیف دون می دونن یا بر عکس کفتری که تو مشهد سالاره تو ساوه بهش میگن افغانی و فقط برای جوجه بزرگ کردن ازش نگه داری میکنن.

karvas
30-09-2012, 13:54
کفتر انواع مختلفی داره از نظر دم گرفته تا اندازه چشم ها پاها و.... هزار رقمن از نظر فنی برا کفتربازا سه رقم میشن اول تزیینی:مثل کفترای چتری یا طوقیا که معمولن برای خوشگلی نگه میدارن و نمیتونن برای مدت زیادی پرواز کنن دسته دوم کبوترای حمال که همه جور طرح رنگی دارن وبیشتر برای بزرگ کردن جوجه های کفترای بپر وکسایی که خیلی حرفه ای نیستن نگه میدارن دسته سوم کبوترای پروازی هستن که هم به خونشون وفاداران (باخت نمیدن) از نشونهاشون چشمهای تابه تا نوک کوچک وقلمبه دارن وصاحابشون معمولا با رنگ کردن زیر بالهاشون یا حلقه به پاهاشون مشخص میکنن

mojtaba54
21-10-2012, 21:30
عشق کبوتر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])