PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صعنت بازی: مشکلات و راه حل ها

mohammd1
18-09-2012, 09:06
بر آن شدم یه تاپیک بزنم در باره مشکلات صنعت بازی و این که چه کاری از دست ما برمی آید؟

مشکلات صنعت بازی سازی :

1-کمبود دانش
دیگر عادی شده که شرکت بازی سازی قبل از شروع پروژه مدت زیادی کارکنان محترم را آموزش و ارشاد کند! جای خالی رشته بازی سازی هم هستس .

2-اصلا ما نمی خواهیم بین المللی شویم
مثلا روی جلد بازی گرشاسپ نوشته با ارائه پر افتخار به چهار زبان زنده دنیا : ترکی ، آذری ، ارمنی ، فارسی. خب بنظرتون بد نبود انگلیسی هم می گذاشتند !؟

3-پول نداریم
اینم هستش. من خودم توی نمایشگاه دیدم که یارو اماراتیه کف کرده بود که یه بازی هست که با ده هزار دلار ساخته شده در حالی که الان شما پنج هزار دلاری رو پر خرج میدونید.

4-سرمایه گذار نیست
سرمایه گذار می خواهد سرمایه بدهد با سود پس بگیرد اما اگر توی بازی سازی پول بگذار نه سود بدست می آورد نه اصل پول برمیگردد بهش.

5-بنیاد محترم
درست است که هرسال برایمان نمایشگاه برگذار می کنند اما حالا که پشت سرم را نگاه می کنم ما در این نمایشگاه ها به هیچی نرسیدیم. حمایت مالی نمی شویم و هزار تا سنگ جلوی پایمان می اندازد.

6-افکار بیمار
اینجا هیچکس با بازی سازی میلیونر نشده

7-جدی نگرفتن بازی سازی مستقل

8-تحمیل عقایدمان در بازی ها

9-کپی رایت رعایت نمیشه

10- ...

شما میگید چکار کنیم ما !؟

jafarr
18-09-2012, 22:15
به نظر موانع از این چیز های که شما ذکر کردین خیلی فراتر هم هست ولی من با شماره 4 5 6 موافقم ولی با شماره 1 و 2 اصلا موافق نیستم .
منظور از دانش اون که هر کشوری بلاخره از جایی شروع کرده مثلا کره جنوبی که در اوایل انقلاب ایران ما در ایران کارخانه ماشین سازی داشتیم و کره مردمش ماشین سواری بلد نبودن ولی فعلا میبنی که کره به کجا رسیده و چند وقت دیگه هم خبر از بازی ها و نرم افزارشون هم میرسه .
در مورد بین مللی شدن نمیدونم منظورت از ما کیه ما یا اونا