PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازی کامپیوتری به ده دلیل زندگی شما را بهتر می کند.

Memoli
17-09-2012, 19:31
از زمان اولین کنسول های بازی که صرفا جهت سرگرمی بود و دیگر هیچ زمان زیادی گذشته و بازی های رایانه ای حال و هوای دیگری دارند.
باز ی های جدید موافقین و منتقدین فراوانی دارد. والدینی که که نگران کودکانشان هستند تا مبادا دچار آسیبهای اجتماعی و شخصیتی نشوند . یا همسرانی که بازی شوهرشان را نگران کننده میبینند و در طرف مقابل کسانی که بازی را قسمتی از زندگی امروزی میدانند و حتی باعث بهتر شدن زندگی .
به عنوان یک مرد سی ساله وقتی به اطرافیانم می گویم که من در کامپیوتر خود بازی میکنم در نگاه اول همه با یک علامت سئوال به من نگاه میکنند ولی وقتی صحبت باز میشود معلوم می شود همگی در صورت دسترسی به تکنولوژی جدید خواه یک کامپیوتر باشد یا یک کنسول بازی ، یک تلوزیون هوشمند و خواه یک موبایل هوشمند یا حتی یک موبایل دارای جاوا خواهان بازی کردن در آن هستند و مطمئن باشید با این ابزار علاوه بر کارهای دیگر بازی را خواهند کرد.
بعضی ها سریعا به این فکر میکنند که بازی کردن وقت تلف کردن است ، در صورتی که کمی فکر کنید متوجه خواهید شد که تقریبا همه ما در زندگی امروزی خیلی کارها را جهت وقت تلف کردن انجام میدهیم ولی هرگز روی این کارها اسم وقت تلف کردن را نمیگذاریم. البته کسانی هستند که آنقدر مشغول پول درآوردن هستند که حتی در اتومبیل خود به جای گوش دادن به موسیقی مشغول حساب کتاب هستند .
به شخصه از اینکه یک گیمر (آماتور) هستم خوشحالم برای اینکه علاوه بر اینکه سرگرمی مناسبی برای وقت خالی خود فراهم کردم میتوانم لحظاتی از این دنیای پر از استرس دور شده و در فضای بازی مورد علاقه ام غرق شوم. بازیها می توانند احساس موفقیت را در شما تقویت کنند ، انها میتوانند داستانی را برای شما فراهم کنند که علاوه بر تمامی حس هایی که در یک فیلم تجربه میکنید در آن حرکت کرده و تصمیم نیز بگیرید.
جدا از آن ،با توجه با مطالعات اخیر بازی در واقع می تواند شما را باهوش تر ، اجتماعی تر و به طور کلی شما را مجهز برای زندگی روزمره بهتر کند. بله مطمئن باشید . به همین دلیل است اگر کسی شما را به خاطر بازی کردن تمسخر کرد به آنها خواهید گفت که نه تنها در این مورد اشتباه میکنند بلکه در خیلی موارد دیگر نیز احتمالا اشتباه میکنند.
بازی برای برنده هاست و این چند دلیل است برای اثباتش:

آنها انسان را به تفکر جانبی تشویق میکنند.
یکی از مهمترین مهارتهای زندگی انسان که قابل یادگیری است ، تفکر جانبی است. تفکر جانبی در اصل تفکر برای حل موانع روبروی انسان است که نیاز به حل سریع موضوع دارد.اگر یک گیمر باشید باید از این قابلیت و مهارت استفاده کنید. مثلا روبروی یک در بسته قرار گرفته اید و باید برای ادامه بازی حتما از این در عبور کنید. این نیاز به تفکر جانبی دارد.
تقریبا تمامی بازیها تفکر بازیکن را برای نشان دادن این مهارت به چالش میکشند و بازیکن برای پیشرفت در بازی حتما باید از مغزش کار بکشد و وقتی بازیکنها به طور منظم در این محیط قرار گرفته میشوند این قابلیتشان بسیار تقویت میشود و مطمئن باشید حل پازل بعدی فقط چند لحظه طول خواهد کشید. .
پازل های زیادی همچون اینها در زندگی واقعی وجود دارد و می توانید برای حل آنها از مهرتی که در بازیها بدست آورده اید استفاده کنید.
در اینجا حرفه یا کار سختی است که نمیتونم وارد اون حرفه بشم،اما هدف من اینه که با انجام این کار سود کنم و درآمد داشته باشم ، چطور میتونم انجامش بدم؟ چطور میتونم وارد این کار بشم ؟

godfather_mk
18-09-2012, 13:45
با سلام خدمت شما دوست عزیز
من الان 32 سالم هست و به جرات میتونم بگم تمامی نسل های بازی های کامپیوتری را تجربه کردم. یکی از بهترین تاثیراتی که بازی های کامپیوتری داره در بهبود زبان انگلیسی هست، همانطور که میدونین در اکثر بازیهای کامپیوتری به بازی باز، یک ماموریت محول میشود و بازی باز برای انجام ماموریت باید حتما موضوع ماموریت رو بدوند. در نتیجه مجبور میشود که جملات انگلیسی مربوط به بازی رو بخونه و در دراز مدت باعث پیشرفت زبان انگلیسی بازی باز میشه.
در خصوص در آمد زایی در زمینه بازی های کامپیوتری هم باید بگم که همونطور که میدونین در چند سال اخیر دولت اقدامات خوبی رو انجام داده و از شرکت های بازی سازی حمایت های خوبی میشه. شما اگر در زمینه ساخت بازی تخصص داشته باشید مطمئن باشید که زمینه اشتغال برای شما وجود دارد. از طرف دیگر آموزشگاه های انگشت شماری هستند که به آموزش تخصصی بازی میپردازند و اگر شما تخصص خوبی داشته باشید از طریق آموزش نیز میتوانید کسب در آمد خوبی داشته باشید، در مجموع همانطور که میدانید در هر تجارتی همیشه اولین ها بیشترین سود را میبرند و فعالیت در این زمینه نیز از آینده خوبی برخوردار میباشد.

Memoli
16-11-2013, 19:31
از نو شروع کردن
در زندگی چند بار اتفاق افتاده که شکست بخورید ؟ خواه در تجارت خواه در یک رابطه یا انجام یک کار ساده . چند بار پیش آمده که دوباره سعی کنید و به نتیجه برسید؟ جواب این سئوال ها مطمعنا متفاوت خواهد بود ولی سعی در انجام دوباره یک کار احتمال پیروزی در آن کار را چند برابر میکند. این را دانشمندان میگویند . یک بازی کامپیوتری میتواند این خصوصیت شما را تقویت کند و یا حتی به شما آموزش دهد. زیرا خیلی از ما انسانها حتی آنرا بلد نیستیم. پس اگر در یک بازی چندین بار از نو شروع کردید تا مرحله بعدی را ببینید در زندگی نیز میتوانید با شروع دوباره از موانعی که با آنها آشنایی دارید راحتتر عبور کرده و پیروزی را لمس کنید.

Gregar
17-11-2013, 17:02
بازی کامپیوتری مطمئنا از نظر من سود داره . یکی از مزایاش هم اینه که دانشمندان اثبات کردن که بازی کردن در دوران جوانی خطر ابتلا به الزایمر رو در پیری کاهش میده . پس میشه گفت سود هم دارن .
اما از نظر من در صورت زیاده روی ضررش بیشتر از سودش میشه . از طرفی توی جامعه ما هم که هنوز به اون سطح تکنولوژی کشورهای پیشرفته مثل ژاپن و کره و ... نرسیده بعضی تکنولوژی ها نمیتونن واسه ادم سود مالی داشته باشن . حتی ساخت بازی ها رایانه ای توی کشور ما معمولا سود زیادی نداره و شاید حتی ضرر هم به دنبال داشته باشه .
در ضمن در مورد از نوع شروع کردن که گفتی من فکر میکنم بازی کردن از لحاظ روانی عادت های بدتری رو به ما القا میکنه و این تفکری اشتباه است .
مثلا این حس که زندگی جای ازمون و خطاست . در حالی که در زندگی اگر اشتباهی انجام بدی دیگه نمیشه اون اشتباه رو برگردوند و از سیو قبل اورد . مثلا بگی خودکشی میکنم و اگه اون دنیا رفتم جهنم برمیگردم از سیو قبلیم و زندگی الانم و دوباره شروع میکنم .

شاید برای شما بازی کردن مفید بوده باشه اما برای بعضی من خودم خبرهایی شنیدم که باعث مرگ میشه .
یه بار بچه ی یه زوج کره ای که در دنیای بازی غرق شده بودن از گرسنگی جون داد .
یا یه بار دیگه جوون به دلیل نشستن بیش از یک روز مداوم پای یه بازی قلبش خود خود از حرکت ایستاده بود و مرده بود .

در کل بازی مفیده اگه کنترل شده انجام بشه . قدیما خوب میگفتن که توی هر چیزی زیاده رویش اشتباهه . حتی اگه ذاتش مفید باشه .
البته من خودم مشترک پر مصرفم :n02: