PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعمیر پلی استیشن 2

صفحه ها : [1] 2

amirpsx
22-07-2006, 08:24
در این تاپیک قصد دارم اون چیزی رو که راجع به تعمیر پلی استیشن میدونم براتون اموزش بدم

دستگاه من روشن نمیشود

احتمال میرود کابل برق خراب باشد یا مشکل از جای فیش برق است یا اینکه فیوزهای پاور ساپلی شما خراب
:است پس در نتیجه

کابل برق را چک کنید :1

جای فیش برق را چک کنید:2

فیوزها را تعویز کنید:3

:توضیح

وقتی دستکا شما روشن نمیشود یعنی نه چراق جلوی دستگاه که قرمز است روشن نمیشود و همچنین دستگاه
تصویر ندارد این ایراد ممکن مشکل برق رسانی میباشد

disc read eror

بیشتر مردم فکر میکنن وقتی دستگاه دی وی دی و سی دی هارو بالا نمیار پس حتما مشکل ماله لنز هستشولی ممکنه مشکل از جاهای دیگری هم باشه

لنز دستگاه تمیز نیست:1

این به این معنی نیست که شما هم یک پنبه و الکل گیر بیارید و بیافتید به جان دستگاه هرکاری قانونی داره

لنز پلی استیشن 2 خیلی حساس هست باید با دقت با اون کار کنید و اگر دقت نکنید میرید تو نود هزار تومان خرج

اول از همه یک اسپری مخصوص تمیز کردن لنز بخرید و همچنین یک اسپری هوای فشرده بعد از این کارها سرپوش

پیچهای پشت دستگاه را در بیاورید بعد به ارامی پیچ ها رو واز کنید وقتی که دستگاه رو باز کردید یک درپوش میبینید

که برچسب زردی بالای ان قرار دارد سه پیچ اطراف ان را باز کنید ودرپوش را بردارید چشمی ابی که میبینید رابا

اسپری مخصوص تمیز کنید اون هم به مقدار کم نه خیلی هم کم بعد به ارامی با پنبه تمیز کنید توجه داشته باشید

زیاد به چشمی فشار نیاورید

سی دی یا دی وی دی بالای موتور خوب به گردش در نمیاد:2

این دومین مشکل است ممکن است سی دی بالای موتور خوب به گردش در نیاد وقتی شما درپوش بالای لنز را

برمیدارید یک پلاستیک گرد زیر ان هست که سی دی را میگرد و احتمال میرود که سی دی روی ان خوب بچرخش

در نمیاد برای محکم کاری حلقه ای گرد از جنس فوم زیر ان بچسبانید اگر مشکل برطرف نشد احتمالا موتور سی دی

گردان شما گریپاش کرده یا اینکه نیاز به تمیز کردن با الکل دارد یا اینکه بایاد تعویض شود بعد از این کارها اگر مشکل

برطرف نشد امکان این را دارد که مشکل از موتورهای به حرکت دراورندهی چشمی باشد به همین دلیل ان ها را نیز

چک کنید اگر احتیاج به روان کاری داشت انرا با روغن مخصوص روان کاری کنید و توجه کنید هیچ موقع نباید روغن درون

هر نوع موتوری ریخت چون موتور را میسوزاند منظور من از روغن کاری روان کاری چرخ دندهها بود

اگر:3

شما میتوانید بازیهای دی وی دی را بازی کنید اما نه بازیهای سی دی را:1

شما میتوانید بازیهای سی دی رابازی کنید اما نه دی وی دی:2

شما هیچ کدام از بازیهارا نمیتوانی بازی کنید:3

مشکل شما از پتانسیومتر میباشد که تنظیم نیست که من نمیدانم چه طور عکسی از همین موضوع بزارم

اگر به مشکلی به مشکلی برخودید بگویید تا پاسخ دهم

amirpsx
22-07-2006, 08:28
اگر غلط املایی زیاد بود شما ببخشید.

Babak_King
22-07-2006, 08:30
عالی بود امیر جان بسیار عالی بود
ورودت رو هم به انجمن ها تبریک میگم
موفق باشی

amirpsx
23-07-2006, 06:58
قابلی نداشت :biggrin:

armia
28-07-2006, 15:38
agha man ye moshkeli daram
in ps2 ma az vaghti ke kharidam cd tasviri ya soti ro neshun nemide
chi kar conam?

amirpsx
04-08-2006, 13:14
اگه دستگاه شما بازي هارو مياره ولي سي دي هاي صوتي وفيلم هاي دي وي دي رو نمي اره شما بايد

موتورهايي كه دي وي دي رو ميچرخونه و همچنين چشمي رو تكون ميده با الكول مخصوص تميز كني.چون موتور لنز

شما در حالت كثيف بودن ضعيف ميچرخه.وچرخش لازم رو نميتونه بكنه.

mbk
08-08-2006, 19:07
عالي اگه مي شه ادامه بدين

saleh_22
06-09-2006, 08:29
واسه من بعضي دي وي دي ها رو ميخونه بعضي ها هم نه

پدرمو در اورده تو رو به خدا كمكم كنيد

دي وي دي هايي كه برچسب كاغذي روشه ميخونه اما ديويدي هاي

eagle r.cd نميخونه لنزم ضعيف شده گرد گرفته چيكار كنم

saleh_22
06-09-2006, 08:31
البته دي وي دي هاي بازي رو ميگم

LeBron
08-09-2006, 01:19
دمت گرم منم يه سوال دارم: دستگام بازيا رو بالا نمياره پليز اينسرت .................... ميزنه چه كنم؟

Mohammad Modarresi
08-09-2006, 01:25
ممنون خيلي استفاده کردم

saleh_22
08-09-2006, 08:00
اره پليز اينسرت ميزنه هيچ دي وي دي رو نمي خونه يا بعضي ها رو واسه من بعضي ها رو ميخونه دي وي دي هاي رايتي

eagle r.cd تا هالا رو نميخونه كمكم كن

amirpsx
09-09-2006, 08:09
درپوش پیچ های دستگاه رو بردار پیچ هارو وا کن.و به ارامی سرپوش بالا رو بردار یادت باشه با دقت اینکارو انجام بدی

چون پلی استیشن 2 نسبت به پلی استیشن 1 خیلی حساس تره. بعد از این کارها سرپوشی که لنز رو میپوشونه

بردار . اگه دستگاه شما از رده ی 30000 باشه سه تا پیچ داره و اگه از رده ی 50000 باشه دو تا.

چون من دستگاه شما رو ندیدم پیشنهاد میکونم چک اپ کاملی از لنز بکنی.اما این رو باید به خاطر داشته باشی

که در کار کردن با پلی استیشن 2 خیلی باید حساس بود.

اول از همه موتور هاتو چک کن اگه کثیف بود لازمه که تمیز کنی.این خیلی مهمه.برای تمیز کردن موتور هم باید

از الکل استفاده کنی.اگه از اسپری هوای فشرده و از اسپری الکل مخصوص استفاده کنی خیلی عالی میشه.

ساله جون این کار هارو بکن اگه برات مشکلی پیش اومد بگو تا کمک کنم.

saleh_22
09-09-2006, 08:21
دستت درد نكنه دوست عزيز من

saleh_22
09-09-2006, 08:24
ميرم كه بازش كنم

saleh_22
10-09-2006, 08:43
امير مي شه با اسپري tuner optimum contact cleaner لنز با موتور ها رو تميز كرد

يعني چي لنزتو چك اپ كن حتمن بايد با الكل تميز كرد

S.M.Hadi
10-09-2006, 16:21
من از وقتی که multi tab نصب کردم ویبره ی کنسولم(ps2)دیگه کار نمی کنه! چی کار کنم؟

amirpsx
11-09-2006, 21:06
امير مي شه با اسپري tuner optimum contact cleaner لنز با موتور ها رو تميز كرد

يعني چي لنزتو چك اپ كن حتمن بايد با الكل تميز كرد

اولين مرحله ي چك اپ كردن لنز همين تميز كردن موتور ها هست.

اسپري كه تو نام بردي فكر نكنم گريس هاي كثيف رو از موتور پاك كنه.ميتوني براي اين كار از الكل سفيد كه خود منم

از اون زياد استفاده ميكنم مصرف كني.

بجاي اين ها هم ميتوني از ادكلن هم استفاده كني.

amirpsx
11-09-2006, 21:10
من از وقتی که multi tab نصب کردم ویبره ی کنسولم(ps2)دیگه کار نمی کنه! چی کار کنم؟

هادي جون اول تمام مشخصات خرابي كنسولتو بگو تا من كمك كنم

amirpsx
11-09-2006, 21:13
دوستان اگه ميشه نوع مدل دستگاهتون رو بگيد

چون من تعمير مدلهاي قديمي پي اس تو رو بلدم زياد با 70000 كار نكردم

Mohammad Modarresi
11-09-2006, 21:20
ممنون از همه دوستان بخاطر راهنمايياتون اي كاش عكس هم بزاريد از قطعات و داخل ...

amirpsx
15-09-2006, 06:52
يك مشكل اساسي كه ممكنه براي همه پيش بياد سوختن فيوز هاي پی اس میباشد خوب ممکنه:

کنسول شما تصویر نداشته باشه و بزنید تو سر خود تون و به خود بگید ای سی تصویر یا همون جی پی یو من

سوخته نگران نباشید خوب بالا خره شرکت سونی فکر همه جا رو کرده و برای هر یک از قطعات فیوز هایی به اسم

ای سی پی اس گذاشته.پس در نتیجه اگر :

کنسول رو روشن می کنید و دستگاه تصویر نداره یا هیچ جزعی از لنز کار نمیکند یا دسته ها عمل نمیکنن ووووو

میتونید مشکل از همون پی اس ها بدونید.لطفا اگه میشه یکی از دوستان به من بگه چه طوری میشه

عکس گذاشت چون یادگیری این مطلب با عکس ممکن است.متشکرم

saleh_22
17-09-2006, 09:02
امير جان دستت درد نكنه براي من درست شد اما

بعضي سي دي ها رو نميخونه بعضي ها رو بايد چند بار گزاشت

دو تا هم سي دي خريدم سر لوادينگ گير ميكنه
همه چي رو تميز كردم ويبرمم كار نميكنه :blush: :blink: :sad: :biggrin: :rolleye:

saleh_22
28-09-2006, 21:39
امير بلدي بگي

frary
12-10-2006, 08:43
با سلام خدمت استاد گرامي.
لطفا"" در مورد پورت Usb جلوى Ps 2 راهنماي كنيد
با تشكر

amirpsx
13-05-2007, 18:30
به علت تاخیر خیلی طولا نی خیلی معذرت می خوام لطفا اکه میشه سوالهاتونو دوباره بیان کنید.

amirpsx
13-05-2007, 18:34
در مورد ویبره ی کنسول چیزی رو که می خوام بگم اینه که اگه کار نمی کنه . شما باید ای سی پی اس رو عوض
کنی.حالا از دوستانی که این مشکل رو دارن خواهش می کنم مدل کنسو لهاتونو بنویسید تا بهتون کمک کنم

amirpsx
13-05-2007, 18:39
از دوستان خوا هش دارم بگید که چه طوری میشه عکسی در این رابطه گذاشت چون بدون عکس ممکن نیست

vahid_41852
19-05-2007, 16:42
عكساتو تو اين سايت آپلود كن بعد چنتا لينك ميده كه تو بايد اون لينك مستقيم (Directe) رو كپي كني.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اين سايت ها هم هست ولي بالايي بهتره:

amiroo88
25-05-2007, 19:39
سلام
ماله من هم خيلی وقته که ويبرش از کار افتاده فک ميکنم همون سری اول که دادم تبديلش کرد اينجری شد. شايد هم به اون ربطی نداره
الان نزديکم نيست ببينم مدلش چنده اما سری هايه اولش بود که خريدم.
اگه بتونی ککمک کنی خوب ميشه اکسشم ميزارم.
در ضمن جديدا بازی هرو اجرا نميکنه اون سفه قرمزه مياد فقط فيلم نشون ميده dvd

toraj
25-05-2007, 23:35
آقا ببخشید آیا ps2 فقط فیلم های dvd را می آره یا cd رو هم می تونه بخونه چون من با یکشون امتحان کردم وفقط
dvd آورد.

MohammadZero
26-05-2007, 00:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]من فقط صوتی اجرا کردم ودی وی دی

marco250
26-05-2007, 20:34
راهنمای کامل تعمیر کنسول PlayStation 2 :
لینک دانلود :

toraj
28-05-2007, 00:18
من dvd تصویری هم اجرا کردم ولی سی دی نه.

amiroo88
28-05-2007, 22:45
آقا ببخشید آیا ps2 فقط فیلم های dvd را می آره یا cd رو هم می تونه بخونه چون من با یکشون امتحان کردم وفقط
dvd آورد.

بابا جون ps2 فقط ميتونه فيلم هايهdvd رو با بازی هايه ps1 ,ps2 و cd آهنگ هايه audio رو اجرا کنه البته ماله من اينجوريه از اين قديمياس

MohammadZero
29-05-2007, 08:11
قدیم وجدید نداره ps2 از این کوچیکهاش هم dvd cd ps1 ps2 اجرا می کنه

toraj
31-05-2007, 01:16
آقا یعنی ps2 می تونه سی دی های ps1 را اجرا کنه من امتحان کردم ولی کارنکرد.

amiroo88
01-06-2007, 17:36
آره خيلی راحت اجرا ميکنه
هر کنسول playstation ميتونه بازی هايه نسخه قبليشو ايجرا کنه مثلا ps3 ميتونه بازی ps2,ps1 رو بخونه.

_LOVE_CODER_
20-06-2007, 21:17
سلام
مشکل من اینه

شما میتوانید بازیهای سی دی رابازی کنید اما نه دی وی دی:
من پلی 3 دارم
داشتم با دستگاه بازی پلی 2 می کردم (DVD) برق رفت
بعد از اینکه برق امد یک بار DVD رو خوند ولی وقتی DVD رو عوض کردم دیگه هیچ DVD رو نمی خونه مشکل از کجاست ؟
البته CD و Bluray رو می خونه ولی DVD رو نه چه بازی چه Data فیلم و یا هر چی دیگه
وقتی می خواد DVD رو بخونه یک بار DVD می چرخه و بعد استپ می کنه
مشکل از پتانسیومتر هست ؟
چون دستگاه بسته بود که این مشکل براش پیش امد
اگر مشکل از پتانسیومتر باشه چه طور باید تنظیمش کنم ؟

golabi2
21-06-2007, 19:45
سلام
من يه دسته ي بيسيم براي ps2 خريدم.ولي وقتي بازيها رو ميذارم بعد از چند ثانيه مينويسه که دسته رو بذار تو پورت يک تا ادامه بدي !!!ولي چراغ روي گيرنده روشن ميشه وچشمک ميزنه اما هرچي دکمه power دسته رو ميزنم اتفاقي نمي افته.باتريهام هم سالمه.مدل دستگاه هم 70004 هست.
مرسي

amirpsx
26-06-2007, 07:36
سلام
ماله من هم خيلی وقته که ويبرش از کار افتاده فک ميکنم همون سری اول که دادم تبديلش کرد اينجری شد. شايد هم به اون ربطی نداره
الان نزديکم نيست ببينم مدلش چنده اما سری هايه اولش بود که خريدم.
اگه بتونی ککمک کنی خوب ميشه اکسشم ميزارم.
در ضمن جديدا بازی هرو اجرا نميکنه اون سفه قرمزه مياد فقط فيلم نشون ميده dvd

برای اشکال گیری شاسی پی اس تو تو به دو چیز احتیاج دار یکی یه ملتی متر دیجیتالی و یه دون هویه البته کار با
هر دو رو باید یکمی بلد باشیکه اگه لازم باشه توضیح میدم

amirpsx
26-06-2007, 07:40
سلام
مشکل من اینه

من پلی 3 دارم
داشتم با دستگاه بازی پلی 2 می کردم (DVD) برق رفت
بعد از اینکه برق امد یک بار DVD رو خوند ولی وقتی DVD رو عوض کردم دیگه هیچ DVD رو نمی خونه مشکل از کجاست ؟
البته CD و Bluray رو می خونه ولی DVD رو نه چه بازی چه Data فیلم و یا هر چی دیگه
وقتی می خواد DVD رو بخونه یک بار DVD می چرخه و بعد استپ می کنه
مشکل از پتانسیومتر هست ؟
چون دستگاه بسته بود که این مشکل براش پیش امد
اگر مشکل از پتانسیومتر باشه چه طور باید تنظیمش کنم ؟

در مورد پی اس تو اگه لنز احتیاج به افت گیری یا تمیز کردن نداشته باشه مطمنم لنز نیم سوز شده حالا

amirpsx
26-06-2007, 07:47
در مورد اجرا کردن بازی های پلی 1 رو پلی2 اول دستگاه رو روشن میکنی بعد سی دی رو میزاری و دکمه ی سبز رو

دو بار فشار میدی

amirpsx
26-06-2007, 07:53
در مورد اجرا کردن فیلم ها اگه hdd و نرم افزار پلی 2 رو داشته باشی میتونی (با توجه به قابلیتهای نرم افزار)mp3

و دیگر فرمتها رو تو پلی 2 اجرا کنی در غیر اینصورت فیلمهای dvd و cd های صوتی رو میتونه اجرا کنه

amirpsx
26-06-2007, 18:24
تو تمام مدلهای پی اس تو سیستمی وجود داره به اسمه ir receiver که برای استفاده از remote (کنترل پلی 2)

بکار رفته اگه میشه از اون برای دسته های بیسیمی استفاده کرد اگه دسته ها کار نمیکنه باید در قسمت config

ریموت رو روشن کنی off به on

Ar@m
26-06-2007, 19:00
سلام
6 ماه پیش من لنز پلی 2 رو عوض کردم چون اصلا بازی ها رو اجرا نمی کرد بعدش خوب شده بود اما نه کاملا یعنی بازی ها لودشون طولانی شده بود و بعضی بازی ها هم اجرا نمی شدن که من نمی فهمیدم چرا چون مثلا gow 2 اجرا نمی شد اما re4 اجرا می شد
به هر حال هفته پیش باز دوباره بردمش برای تعمیر که تعمیرکاره گفت این مشکلش از دسته هارد خونه و درست بشو نیست و همونجا هم چند تا بازی رو چک کرد که دستگاه می خوند اما همینکه آوردیم خونه دیگه هیچی رو نخوند درحالیکه قبلش حداقل می تونستم okami بازی کنم!!!
من نمی فهمم زده کجاشو خراب کرده تا حالا هم ندیدم توی ps2 چه خبره چون نتونستم بازش کنم!
می خواستم بگین این پتانسیومتر چیه چون گفته بودین اگه هیچ سی دی رو نخونه پتانسیومتر تنظیم نیست؟

amiroo88
26-06-2007, 22:35
برای اشکال گیری شاسی پی اس تو تو به دو چیز احتیاج دار یکی یه ملتی متر دیجیتالی و یه دون هویه البته کار با
هر دو رو باید یکمی بلد باشیکه اگه لازم باشه توضیح میدم

سلام من ترم 2 الکترنيک هستم بلدم کار کنم. اگه ميشه بهم بگو چجوری ويبرشو درست کنم؟؟

amirpsx
27-06-2007, 09:12
اگه پی اس تو کار نمیکنه (دستگاه تصویر نداره در جای سی دی بیرون نمی اد موتور لنز نمیچرخه یا ویبره خرابه

یا اینکه سی پی یو کار نمی کنه و جی پی یو و ...)مشکل همین ای سی پی اس ها هست . ای سی پی اس

چیست ؟ ای سی پی اس شامل میشه از حدود 15 الا 20 قطعه ی درون شاسی دستگاه پی اس تو

کار اینا چیه ؟ این قطعات کارشون اینه که از تمام قطعات مهم درون پی اس تو محا فظت کنند (اعم لنز و قطعات درون

شاسی )...

اگر بخوایم بطور عامیانه بگیم ای سی پی اس همون فیوز خودمونه . خوب شما هم می دونید بالاخره فیوز در اثر

جریان بالا میسوزه پس برای مشخص کردن اینکه چه فیوزی سوخته احتیاج به مالتی متر دارید .

بعد از اینکه شا سی رو بیرون اوردید البته با احتیاط (هیچ موقه دست مرطوب به شاسی نز نید)صفحه ای را که جی

پی یو و سی پی یوی اهنی و لنز روی ان قرار دارد کار نداریم . صفحه ی دیگر را که mod chip (ای سی کوپی)روی

ان قرار دارد را مد نظر میگیریم . ای سی پی اس ها در روی مدار چاپی قرار دارند (شاسی ) و با نوشته ی

کوچکی روی مدار مشخص شدند مثلا ps 1 , ps 2 ,ps15 این قطعه ها مربعی شکل و کوچک هستند و دو سر

هاویه شده دارند ودر اوردن و تعویض اونا زیاد سخت نیست (اگه با هاویه کار کردین).برای اینکه بدونیم چه پی اسی

سوخته درجه ی رو مالتی متر دی جی تالی رو روی دیود میگذاریم و دو سر اتصال ماتی متر رو روی دو سر پی اس

(فیوز)میگذاریم اگر عدد صفر رو نشون داد پس پی اس سالمه اگرنه (عدد روی مالتی متر ثابت بود )پس پی اس خرابه

تمام پی اس ها رو به همین تر تیب امتحان می کنیم .به تمام دوستان میگم برای تعویض پی اس حتما یه پلی 2

اوراق تو خونه داشته باشن .من برای تعمیر شاسی خودم همیشه یه دونه میخرم .تو کشور های دیگه مثل

اوروپا . جاپن .امریکا سری کامل پی اس 3 دلار هست . اما تو ایران خودمون نمی دونم. پس اگه دوستان گیر اوردن

خوب چه بهتر :20:

amirpsx
27-06-2007, 09:23
سلام
6 ماه پیش من لنز پلی 2 رو عوض کردم چون اصلا بازی ها رو اجرا نمی کرد بعدش خوب شده بود اما نه کاملا یعنی بازی ها لودشون طولانی شده بود و بعضی بازی ها هم اجرا نمی شدن که من نمی فهمیدم چرا چون مثلا gow 2 اجرا نمی شد اما re4 اجرا می شد
به هر حال هفته پیش باز دوباره بردمش برای تعمیر که تعمیرکاره گفت این مشکلش از دسته هارد خونه و درست بشو نیست و همونجا هم چند تا بازی رو چک کرد که دستگاه می خوند اما همینکه آوردیم خونه دیگه هیچی رو نخوند درحالیکه قبلش حداقل می تونستم okami بازی کنم!!!
من نمی فهمم زده کجاشو خراب کرده تا حالا هم ندیدم توی ps2 چه خبره چون نتونستم بازش کنم!
می خواستم بگین این پتانسیومتر چیه چون گفته بودین اگه هیچ سی دی رو نخونه پتانسیومتر تنظیم نیست؟

دوستان اشتباه نکنید :

پتا نسیو متر لنز برای چیست ؟

وقتی لنز دیسک های خش دار رو نمی خونه با پتانسیو متر میتونید حساسیت لنز رو (قدرت) بالا ببرید تا فقط خش

ها رو بتونه بخونه چه سی دی و چه دی وی دی .حالا اگه دیسکهای بدون خش میزارین و نمی اد پس مشکل از

پتانسیومتر لنز نیست

amirpsx
27-06-2007, 09:31

amirpsx
27-06-2007, 09:33
همانطور که میبینید پی اس ها رو شاسی نشون داده شده

amirpsx
27-06-2007, 09:38
برای امتحان پی اس دو سر اتصال مالتی متر رو رو پی اس ها می گذارید

دوستان اگه بعدا دوربینم روبراه شد از خودم براتون عکس میزارم :46:

amirpsx
30-06-2007, 20:16
از دوستان می خوام که پرسش هاشونو یکی یکی بیان کنن تا کمکتون کنم.

amiroo88
30-06-2007, 22:51
سلام من ترم 2 الکترنيک هستم بلدم کار کنم. اگه ميشه بهم بگو چجوری ويبرشو درست کنم؟؟

خب من دونه دونه دارم ميپرسم اما چرا جواب نميدی من ويبره ميخوام.

amirpsx
02-07-2007, 19:57
خب من دونه دونه دارم ميپرسم اما چرا جواب نميدی من ويبره ميخوام.

فکر کنم درست منظورتون رو نفهمیدم . مگه منظور شما از ویبره همون لرزوننده ی دسته های دستگاه نیست .

اگه اینطور باشه دو حالت داره یکی اینکه اشکال از دستگیره ی شما هست دوم اینکه دستگیره ی شما اشکالی

نداره اشکال از دستگاه(شاسی) هست . خوب اگه اشکال از دستگاه باشه یک قطعه ی پی اس سوزونده که

روش تعمیر شو بطور کامل همراه با عکس شاسی دستگاه و محل پی اس ها تو ضیح دادم . اگه میشه به صفحه ی

5 برو خودت می بینی .اگه توضیح لازم باشه در خدمتیم:20:

amirpsx
02-07-2007, 20:02
سلام

اگه به گوش هستی راهنمایت میکنم تا خوب دستگا هتو تعمیر کنی :13:

صبر کن ببینم جایی که دستگاه رو بردی اصلا یارو اینکاره بود:13:

amirpsx
03-07-2007, 16:58
بیشترین مشکلی که برای پلی 2 ایجاد می شه از ناحیه ی لنز هستش بیشتر دوستان این مشکلو تجربه کردن

حالا میخوام یه راهنمایی کاملی در رابطه با سرویس کامل لنز بکنم.

تا حالا این مشکل برای شما پیش اومده.(سی دی یا دی وی دی بالا نیاد . سرعت لود لنز خیلی کند شده تا جایی که

بیشتر بازی ها بالا نمیان.یا حتی اصلا هیچ بازیی رو سا پورت نمیکنه.)خوب برای هر دری کلیدی هست.البته اگه

کلید نشکنه:46: تو این بحث می خوا یم راهنما یی جامعی رو که بتونه بیشتر مشکل ها رو حل کنه به شما بدیم

1:بعد از اینکه پیچ های پشت دستگاه رو واز کردین درپوش بالا رو وردارین بعد از این نوبت درپوش لنز میشه که تو

تصویر زیر معلوم شده.

amirpsx
03-07-2007, 17:08
همینطور که تو تصویر بالا مشخص شده چهار عدد پیچ وجود داره (تعداد پیچ ها تو مدلهای مختلف scph-5000x,3900x

,3000x فرق میکنه)ای پیچ ها رو وا کنین طوری که هرض نشن.و درپوش لنز رو وردارین.تا نمای زیر پدیدار بشه .

amirpsx
03-07-2007, 17:21
دوستان توجه کنن شمایل بالا نمایی از لنز هست بدون در جای دیسک disk tray (این رو خودتون باید در بیارین )

کارهایی که ما برای سرویس لنز انجام می دیم تو این قسمت هست (عکس بالا).

2:اولین کاری که ما برای سرویس لنز انجام میدیم تمیز کردن چشمی هست .برای این کار شما احتیاج به یه قوطی

گوش پاک کن و اسپری مخصوص لنز دارید .

همین طور که تو عکس بالا میبینید اول مقدار کمی با اسپری رو چشمی بپاشید و بعد با گوش پاک کن پاک کنید

همین طور که قبلا هم گفتم زیاد فشار به چشمی نیارید.

amirpsx
03-07-2007, 17:37
خوب حالا نوبت به تست میرسه به شما پیشنهاد میکنم که بازیه gta:san andreas رو دستگاهتون بزارین

اگه بازی رو گزاشتین و بالا نیومد . باید قدم بعدی رو انجام بدید .

قدم بعدی برای سرویس لنز تمیز کردن قطعات متحرک لنز است (موتور دیسک چرخان.موتور متحرک دهنده ی

چشمی.جایی که لنز رو دوتا میله ی اهنی به حرکت در میاد.توجه کنید که حتی یه قطره روغن رو این محل نبپاشید

اگه کثیفه دوتا میله رو خوب بشورین)تو عکس زیر این محل ها رو میبینید.

بهتون پیشنهاد میکنم که برای تمیز کردن موتور بزرگ وکوچک از الکل استفاده کنید

amirpsx
03-07-2007, 18:05
اگه بازی رو تست زدین و دوباره بالا نیومد باید برین سراغ سرویس بعدی.

کاری که ما برای سرویس بعدی انجام می دیم اینه که پیچهای تنظیم ارتفاع لنز رو تنظیم کنیم برای اینکه بدونید پیچ

های تنظیم ارتفاع چیه به سه تصویر زیر خوب دقت کنید .

برای تنظیم پیچ کوچک تنظیم ارتفاع نصب شده روی لنز اونو تا اخر میبندیم (از چپ به راست )و بعد بازی

gta رو تست میکنیم برای هر بار رست کردن مقداری این پیچ رو از راست به چپ وا میکنیم (خیلی کم)

این کار رو تا جایی ادامه میدیم که سرعت لود کمی بالا بره و دیگه لنز صدای پرچ پرچ نکنه.

برای تنظیم پیچ بزرگتر (سفید)اونو تا اخر میبندیم وسرعت لود رو با کم تغییر دادن مکان پیچ میسنجیم

(منظور از سرعت اود لنز میزان سریع اوردن بازی هنگامی که دستگاه رو روشن میکنید وصفحه ای نمایان میشود

هست).به دوستان میگم که برای تنظیم این پیچ حداقل پنج الا ده بازی سنگین رو رو تست بزنن.تا لنز بهترین عملکرد

رو داشته باشه.:20:

amirpsx
03-07-2007, 19:27
کاری که بعد از این باید برای سرویس لنز انجام بدین اینه که پتان سیومتر رو تنظیم کنید همینطور که قبلا گفتم

پتانسیومتر لنز برای بالا بردن حساسیت لنز نسبت به خوندن دیسکهای خش دار گذاشته شده .و تعداد اون دو عدد

هست ود زیر لنز قرار داره.تصویر زیر عکس لنز هست.

توی تصویر زیر دو عدد پیچ کوچک میبینید . که اونا پتانسیومتر لنز هستن یکی ماله سی دی یکی هم ماله دی وی دی

عکس زیر نمونه ی تنظیم شده هست سعی کنید مثل عکس عمل کنین.

پیچ سمت چپ ماله دی وی دی و اون یکی ماله سی دی هست.

منظورم اون دو تا پیچ سیا ه نیست ها

amirpsx
04-07-2007, 11:07
یه اشکالی که ممکنه برای همه پیش اومده باشه نیم سوز شدنه لنز هست . که تو این صورت دو حالت داره

یا اینکه قسمت سی دی خون لنز از کار می افته (احتمال اون خیلی کمه چون این قسمت نسبت بیه دی وی دی

قویتره)یا اینکه دیگه دستگاه دی وی دی نمیخونه.برای عیب یابی و حل این مشکل شما باید دو قطعه ی خراب رو

تو لنز تعویض کنید .که ممکنه احتمالا یکی از اینها خراب باشه یا اینکه هر دوتا شون.یکی کابل (فلات)اتصال دهنده ی

لیزر با چشمی حاوی اهنربا (سیم پیچی).و اون یکی خو د چشمی حاوی سیم پیچی هست .

در شکل زیر این کابل رو میبینید.
این کابل ها از یک طرف به لیزر و از طرف دیگه به چشمی حاوی اهنربا وصل میشه.

قطعه ی قابل تعویض دیگه چشمی حاوی سیم پیچی هست که شکل اونو در زیر میبینید.

حالا ممکنه شما بگید کدوم باید عوض بشه .خوب اول دستگاه رو تست میزنید اگه مثلا لنز دیسک رو حدود

پنج مرتبه می چرخونه و در طی این چرخوندن استپ (دیسک نمی چرخه)میزنه.وبعد شروع به چرخیدن کامل میکنه

در این حالت بازوی لنز(چشمی حاوی سیم پیچی خرابه یعنی(یا اینکه چشمی کثیفه و یا اینکه سیم پیچی اون نیم

سوز شده) که در این حالت نمی تونه تنظیم لازم رو برای خوندن دی وی دی یا سی دی انجام بده.و شما باید اونو

تعویض کنید.

اگه لنز شما دی وی دی و سی دی رو فقط یک بار می چرخونه و هیچ کدومو بالا نمیاره باید اون کابل رو عوض کنید

یا اینکه هر دوتا رو(کابل و چشمی حاوی سیم پیچی) تعویض کنید. به تموم دوستان پیشنهاد میکنم که اگه تو

تعویض این قطعات زیاد مثل من ماهر نیستید و وسایل لازم برای این کار ها رو ندارید قطعات رو تهیه کنید و بدید

یه تعمیر کار براتون تعویض کنه.:41:

amirpsx
04-07-2007, 11:24
از دوستان میخوام اگه نکته ایی براتون نامفهوم بود به من بگید تا کمکتون کنم.

erfan koshti kaj
10-07-2007, 13:12
سلام.
من پی اس 2 رفیقم تبدیلش خراب شده. من تو قم هستم.رفتیم که بدیم درست کنیم گفتن در قم درست نمیشه و حتما باید بدی تهران تا برات درست کنن و 80 هزار تومان خرج برات بر میدوره.میخواستم بدونم باید چه کنم؟؟؟؟؟؟تبدیل خرابه یعنی چی؟

erfan koshti kaj
11-07-2007, 14:27
کسی نبود جواب مارو بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amirpsx
12-07-2007, 21:04
سلام.
من پی اس 2 رفیقم تبدیلش خراب شده. من تو قم هستم.رفتیم که بدیم درست کنیم گفتن در قم درست نمیشه و حتما باید بدی تهران تا برات درست کنن و 80 هزار تومان خرج برات بر میدوره.میخواستم بدونم باید چه کنم؟؟؟؟؟؟تبدیل خرابه یعنی چی؟

اگه که بحث میشه که تبدیل کنسولتون خرابه معمولا منظور ای سی کپی هستش.:20:

ای سی کپی قطعه ایی است تو کنسول که توسط هکر ها ساخته شده و رو شاسی دستگاه نصب میشه .

کارش چیه ؟ با این قطعه میتونی بازی های کپی رو بازی کنی و دیگه لازم برای یک دی وی دی اصل بری تو 10

تومن خرج .

بهترین ای سی کپی که من با اون کار کردم از نظر من اکتل هست

و قیمتش 15 تومنه نه 80 هزار تومن:18:

به عکس زیر توجه کن.

اگه می خوای خدت تعمیرش کنی ای سی رو در بیار (یا محل دقیق اتصال سیمها رو یاد داشت کن یا اینکه

نمونه ی ای سی رو تهیه کن بده برات وصل کنن):20:

amirpsx
12-07-2007, 21:16

erfan koshti kaj
12-07-2007, 23:54
مرسی از جوابت.من نفهمیدم حقیقتش.عیبی نداره شما آدرستونو بدین و من براتون همراه با پول مورد نیاز ارسال کنم و شما برام درست کنین و برگردونین؟؟؟؟

اگرم نمیشه یه بار دیگه بگین

amirpsx
13-07-2007, 07:26
خودت هم می تو نی درستش کنی. دیگه احتیاجی به من نیست.:46:

ولی اگه نمیخوای دستگاه رو باز کنی. ببر به تهرون که به قم نزدیکتره بگو برات ای سی رو تعویض کنن .من هم

طبق شرایط کاری و شغلی نمیتونم پیشنهادتو قبول کنم.خیلی باید ببخشید.:41:

erfan koshti kaj
13-07-2007, 22:26
خواهش میکنم قربان.

من حقیقتش کسی نیستم که تا حالا تعمیری کرده باشم.هر وسیله ای رو.اما اگه اینجا درست و سده توضیح بدین میشه درست کنم اما میترسم بزنم خراب کنم پی اس 2 رو

pooria_ps2
13-07-2007, 22:51
سلام

یه سوال از خدمت دوست محترم که لطف میکنن و تعمیرات رو توضیح میدن داشتم:
امروز موقع save کردن بازی commandos 2 men of courage روی مموری کارت عملیات save کردن بیشتر از حد معمول طول کشید و تقریبا آخرای کار گیر کرد. هر چی منتظر موندیم تموم نشد و هیچ تغییری روی صفحه رخ نداد. در آخر به ناچار مجبور شدیم دستگاه رو ریست کنیم که بعد از ریست شدن دیگه دستگاه بوت نشد. یعنی نه صدایی میاد و نه تصویری. سی دی می چرخه و صدای سیستم خنک کننده هم به گوش میرسه ولی دستگاه فقط روشن میشه و کاری انجام نمیده.
میخواستم ببینم ممکنه که یکی از اون ps ها سوخته باشه یا اینکه مشکل جدیه؟
راستی دستگاه هم یه ps2 silver slim میباشد.

با تشکر

amirpsx
16-07-2007, 11:07
خواهش میکنم قربان.

من حقیقتش کسی نیستم که تا حالا تعمیری کرده باشم.هر وسیله ای رو.اما اگه اینجا درست و سده توضیح بدین میشه درست کنم اما میترسم بزنم خراب کنم پی اس 2 رو

در مورد وسایل برقی باید بگم ریسک کردن کار خطر ناکیه همونطور که خودت میگی وسیله ای رو تعمیر نکردی بهتره

بدی برات این کارو بکنن .تنها کاری که باید بکنی اینه که اونو ببری پیشه یه تعمیر کارو و به اون بگی که برای من

ای سی کپی رو تعویض کن.از نظر من این بهترین کاره .:20:

amirpsx
16-07-2007, 11:30
سلام

یه سوال از خدمت دوست محترم که لطف میکنن و تعمیرات رو توضیح میدن داشتم:
امروز موقع save کردن بازی commandos 2 men of courage روی مموری کارت عملیات save کردن بیشتر از حد معمول طول کشید و تقریبا آخرای کار گیر کرد. هر چی منتظر موندیم تموم نشد و هیچ تغییری روی صفحه رخ نداد. در آخر به ناچار مجبور شدیم دستگاه رو ریست کنیم که بعد از ریست شدن دیگه دستگاه بوت نشد. یعنی نه صدایی میاد و نه تصویری. سی دی می چرخه و صدای سیستم خنک کننده هم به گوش میرسه ولی دستگاه فقط روشن میشه و کاری انجام نمیده.
میخواستم ببینم ممکنه که یکی از اون ps ها سوخته باشه یا اینکه مشکل جدیه؟
راستی دستگاه هم یه ps2 silver slim میباشد.

با تشکر

خوب دیگه توجه نمی کنی دیگه:31: خوب دستگاه تو نه تصویر داره نه صدا .مشکل اون اینه که یه فیوز (توشاسی

دستگاه) پرونده.که به اون پی اس میگن روش تعمیرشو تو صفحه های قبل توضیح دادم همراه با عکس شاسی

دستگاه. حتما به صفحه های قبل یه سری بزن:20: همونطور که گفتی مدل دستگاه تو سری 7000x هست (پلی

دو کوچیک).محل پی اس ها تو پلی استیشن های کوچیک به این ترتیب است.

erfan koshti kaj
16-07-2007, 14:21
امیر جان میتونی آی دیتو بدی؟؟؟؟اونجوری راحتتر میتاونم باهات صحبت کنم

amirpsx
16-07-2007, 15:05
امیر جان میتونی آی دیتو بدی؟؟؟؟اونجوری راحتتر میتاونم باهات صحبت کنم

منظورت کدوم ایدیه ؟ منظورت یاهو هست .اگه منظورت یاهو هست ایدی ندارم.

pooria_ps2
18-07-2007, 14:45
خيلي ممنون از اينكه پاسخ داديد.
من دستگاه رو باز كردم ولي مادر بردش با عكسي كه لطف كرديد و قرار داديد فرق داشت . به هر حال با مالتي متر تمام پي اس ها رو چك كردم اما همشون سالم بودن. و چيزي كه جالبه اينه كه ps5 , ps9 , ps10 , ps 12 روي برد وجود نداشتند.
يه مورد ديگه عجيبه و اون اينه كه وقتي دستگاه رو بدون ديسك روشن ميكنيم به اندازه قبلش كه درست كار ميكرد گرم ميشه. آيا اين عاديه؟

مرسي

amirpsx
19-07-2007, 11:16
خيلي ممنون از اينكه پاسخ داديد.
من دستگاه رو باز كردم ولي مادر بردش با عكسي كه لطف كرديد و قرار داديد فرق داشت . به هر حال با مالتي متر تمام پي اس ها رو چك كردم اما همشون سالم بودن. و چيزي كه جالبه اينه كه ps5 , ps9 , ps10 , ps 12 روي برد وجود نداشتند.
يه مورد ديگه عجيبه و اون اينه كه وقتي دستگاه رو بدون ديسك روشن ميكنيم به اندازه قبلش كه درست كار ميكرد گرم ميشه. آيا اين عاديه؟

مرسي

خوبه تا اینجا که پیش رفتی.اول به من روش کارتو بگو.که چه طور امتحانشون کردی(پی اس) مالتی متر رو چه طور به کار بردی.دوم اینکه این پی اس ها که جاهاشون خالیه رو تا حالا تجربه نکردم(من بیشتر با مدلهای قدیمی کار کردم)
سوم اینکه دوعدد فیوز دیگه تو شاسی دستگاه وجود داره و سفید رنگه (به عکس بالا یکمی توجه کن) و اسم اون پی
اس نیست.و کارش محافظت از emotion engine (سی پی یو) و GPU هست اونم امتحان کن.دستگاه تو تصویر نداره ولی اگه!!!!!:46: در حد معمول داغ میکنه این طبیعیه چون به ما میگه که سی پی یو سالمه و داره کار خودشو میکنه و اشکال اصلی مربوط به تصویره.خوب اگه ماله تصویر باشه ما چیز هایی رو میتونیم بفهمیم:اول اینکه پی اس ما خرابه و یا اینکه اون دو عد فیوز سوخته(فیوز های سفید) یااینکه یه ترانزیستور سوزونده و اخر اینکه جی پی یو خرابه
(ای سی تصویر) که امیدوارم اینطور نباشه.:41:

bld
08-08-2007, 18:29
سلام من یه پلی 2دارم مدل75004پیغام پلیز اینسرت...... می زنه ولی سی دی صوتی رو راحت پخشش می کنه چیکار کنم

amirpsx
09-08-2007, 19:01
سلام من یه پلی 2دارم مدل75004پیغام پلیز اینسرت...... می زنه ولی سی دی صوتی رو راحت پخشش می کنه چیکار کنم

دوست عزیز دستگاه تو از مدل کوچیک هاست اگه دی وی دی رو نمیاره پس دو احتمال وجود داره بازوی لنز خرابه (این احتمال خیلی ضعیفه چون تو پلی 2 کوچیک ها برای چشمی حاوی سیم پیچی قطعه های محافظ زیادی وجود داره)و احتمال دیگه اینه که
سنسور لنز شما نیم سوز شده(لیزر)که قابل تعویضه ولی به نظر من چشمی رو تعویض کنی خیلی به صرفه است.راستی اینم یادم نره که بهت بگم یه سرویس کامل از لنز بکنی که تو صحفه های قبل توضیح دادم.اینم تصویر لنزی که باید تعویض بشه ارزونم هست(15 الا 20 تومن).

ghasanfar
23-08-2007, 10:09
با سلام من یک memory card دارم که خیلی راحت میشود روی ان بازی سیو کرد وبعدload کرد اما نمیتوانم وقتی روی دستگاه سی دی نیست بازی های اضافه رو از روی memory
حذف کنم در صورتی که قبلا از روی Brosear داخل memory می شدم اونها رو deleat میکردم. حالا نمی دانم مشکل از memory ست ویا از congiguratin system

amirpsx
24-08-2007, 21:29
با سلام من یک memory card دارم که خیلی راحت میشود روی ان بازی سیو کرد وبعدload کرد اما نمیتوانم وقتی روی دستگاه سی دی نیست بازی های اضافه رو از روی memory
حذف کنم در صورتی که قبلا از روی Brosear داخل memory می شدم اونها رو deleat میکردم. حالا نمی دانم مشکل از memory ست ویا از congiguratin system

دوست عزیز اشکال از configuration نیست میتونی بدی برات مموری رو فرمت کنن یا یه رم ریدر مموریه پی اس تو
بخری( 5 الا 10 تومن)که اگه حتی ویروسی شد اونو فرمت کنی .رم ریدر هم یه یو اس بی داره که به کامپیوتر وصل میشه.موفق باشی.:10:

ghasanfar
25-08-2007, 08:59
دوست عزیز اشکال از configuration نیست میتونی بدی برات مموری رو فرمت کنن یا یه رم ریدر مموریه پی اس تو
بخری( 5 الا 10 تومن)که اگه حتی ویروسی شد اونو فرمت کنی .رم ریدر هم یه یو اس بی داره که به کامپیوتر وصل میشه.موفق باشی.:10:

چطوری میشه اون را فرمت کرد .ایا خود من هم میتونم اونو فرمت کنم؟اگر میشه توضیح دهید . باتشکر

amirpsx
30-08-2007, 10:37
چطوری میشه اون را فرمت کرد .ایا خود من هم میتونم اونو فرمت کنم؟اگر میشه توضیح دهید . باتشکر

دوست عزیز باید یه دستگاهی رو داشته باشی که به کامپیوتر وصل میشه و به اون میگن رم ریدر .خودت هم میتونی اونو فرمت کنی اگه دستگاهو خریدی روش کار باهاشو میتونی از فروشنده بپرسی باور کن خیلی اسونه خدت هم میتونی؟ بهترین کار اینه که دو تومن بدی برات فرمت کنن. موفق باشید:11:

xfaild
31-08-2007, 21:58
با سلام. دوست عزيز قيمت لنز ps2 بزرگ نو و استوك چنده و آيا ميشه لنز اين دستگاه كوچكها رو به مدل بزرگ spch.10000 وصل كرد ؟

amirpsx
31-08-2007, 22:55
با سلام. دوست عزيز قيمت لنز ps2 بزرگ نو و استوك چنده و آيا ميشه لنز اين دستگاه كوچكها رو به مدل بزرگ spch.10000 وصل كرد ؟

قیمت لنز تو مدل بزرگا تو ایران 80 الا 90 تومن هست البته خارج از ایران 40 الا 50 دلار . مدل khc-400c حدودا 90 تومن
یه چشمی عالی و منحصر بفرد که اگه رو مدل قدیمیهای ژاپنی ps2 (مخصوصا 10000 ) وصل بشه میتونه 7 الا 8 سال برات کار کنه تو 12 ساعت روزانه اگه حتی روشن بمونه و بهش مهلت ندی . ولی اگه رو مدلهای چینی نصب بشه اعم از 3900x و 50004 وووو زیاد برات کار نمیکنه و خیلی زود ممکنه نیم سوز بشه(سنسورش).یه نوع دیگه از چشمی هست که معروفه به hd7 و رو مدلهای قدیمی خوب جواب نمیده و اگه رو چینیهاش نصب بشه اونم کارایی بالایی رو داره.میشه دوست عزیز لنز کوچیکارو رو بزرگها وصل ولی چند نکته یادم نره که بهت بگم اولا ریخت دستگاهتو باید بکلی عوض کنی و تغییرات سخت افزاری خیلی پیچیده ایی توش انجام بشه که همون هزینه ایی رو برات ور میداره که باید خرج یه چشمی khc-400c کنی.موفق باشید:11:

xfaild
01-09-2007, 15:41
آقا امير دست گلت درد نكنه داداش كلي از مطالبت استفاده كردم. من لنز دستگاه رو همونطور كه توضيح دادي سرويس كردم و اون پتانسيومتر Dvd رو مجبور شدم تا آخر بالا بردم تا بازي رزيدنت اويل 4 رو اجرا كرد ولي بعد از ربع ساعت ديگه كار نكرد. لنز ديگه هيچ نور ليزري نداره .. فكر كنم Ic ليزر سوخته باشه درسته ؟ ميگم كه Ic ليزر و کابل (فلات) رو از كجا ميتونم تهيه كنم قيمتش رو داري؟ و اينها رو عوض كنم درس ميشه؟ دمت خيلي گرم.. سالاري

amirpsx
01-09-2007, 20:28
آقا امير دست گلت درد نكنه داداش كلي از مطالبت استفاده كردم. من لنز دستگاه رو همونطور كه توضيح دادي سرويس كردم و اون پتانسيومتر Dvd رو مجبور شدم تا آخر بالا بردم تا بازي رزيدنت اويل 4 رو اجرا كرد ولي بعد از ربع ساعت ديگه كار نكرد. لنز ديگه هيچ نور ليزري نداره .. فكر كنم Ic ليزر سوخته باشه درسته ؟ ميگم كه Ic ليزر و کابل (فلات) رو از كجا ميتونم تهيه كنم قيمتش رو داري؟ و اينها رو عوض كنم درس ميشه؟ دمت خيلي گرم.. سالاري

اخ اخ چی کار کردی:41: چرا پتانسیومترو تا اخر بستی:18: باید مثل عکس عمل میکردی. خوب ولی باید بیشتر مطالبی رو که گفته بودم با دقت بیشتری میخوندی. سنسور لنز (همون ic لیزر:21:) به همراه فلت رو میتونی جاها یی که کنسول رو تعمیر میکنن با قیمت 30تومن تهیش کنی ولی بدون وصل کردنش کار هرکسی نیست. اما اگه یه خورده دقت کنی و مثل مدل قبلیش که زدی ناکارش کردی عمل کنی کارت می افته راه:10:

xfaild
03-09-2007, 01:29
امير جووووون موفق شدم داداش.. داره مثل ساعت كار ميكنه.. دمت خيلي گرم

siavash_218
09-09-2007, 15:06
سلام
با تشکر از زحمات آقا امیر گل
من برای ps2 یک مشکل برام پیش اومده
اگه میشه راهنمایی کنید
cd ps1 رو راحت میخونه ولی dvd ps2 رو فقط بعضیهاش رو میخونه
dvd ps2 اگه نو هم باشه نمیخونه مگر این که از یک نوعی باشه که برای Dvd pes6 استفاده شده(همونی که عکس adriano روشه)حتی اگه همش خش باشه اینجوریش رو میخونه
یعنی فقط یک نوع خاص از dvd ها رو میخونه
ممنون میشم راهنماییم کنید
مدل SCPH-50004

amirpsx
10-09-2007, 14:20
سلام
با تشکر از زحمات آقا امیر گل
من برای ps2 یک مشکل برام پیش اومده
اگه میشه راهنمایی کنید
cd ps1 رو راحت میخونه ولی dvd ps2 رو فقط بعضیهاش رو میخونه
dvd ps2 اگه نو هم باشه نمیخونه مگر این که از یک نوعی باشه که برای Dvd pes6 استفاده شده(همونی که عکس adriano روشه)حتی اگه همش خش باشه اینجوریش رو میخونه
یعنی فقط یک نوع خاص از dvd ها رو میخونه
ممنون میشم راهنماییم کنید
مدل SCPH-50004

گفتی بعضی از دی وی دی هارو میخونه حتی خش دار. پس میتونیم بفهمیم که چشمی احتیاج چندانی به تمیز کردن نداره.و همینطور گفتی بازیهای ps1 راحت میاره. پس میتونیم بفهمیم که سنسور لنز شما در استانه ی نیم سوز شدنه! میتونی سنسورشو با 30 تومن عوض کنی ولی میدونم که لنزت ماله مدل قدیمی های ps2 هست khc 400 c اگه بخوای دستگات برات زیاد کار کنه باید لنز hd7 بزاری که قیمتش 80 تومنه این بهترین کاره که لنزو عوض کنی ولی اگه حتی سنسورت رو عوض کنی کارایی قبل رو دیگه دستگاه برات انجام نمیده!

siavash_218
10-09-2007, 14:34
با سلام دوباره خدمت دوستان بخصوص آقا امیر جان
از راهنمایید بسیار ممنونم
یه سوال دیگه داشتم خدمتتون
من میخوام برای خواندن game ps2 از هارد external استفاده کنم
کل سایتها رو زیر و رو کردم غیر از برنامه usbadvance یا همون usbextreme اونم به قول خودشون cracked چیز دیگه ای پیدا نکردم
اینهام که گفتم قسمت اولش میاد یعنی صفحه اولش
بعد که میره صفحه بعد هارد رو شناسایی میکنه حتی لیست game رو هم نشون میده ولی همین که start رو میزنم ps2 هنگ میکنه بیشتر بازیها رو هم امتحان کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد
اگه راجع به این موضوع اطلاعاتی دارید ممنون میشم مشکلم رو حل کنید
ببخشید پست زیاد شلوغ شد
به بزرگی خودتون ببخشید
با تشکر

abnuse
01-10-2007, 05:44
سلام بچه های گل
اقا ویبره دسته هاکار نمیکنه.....همین
مدل 50004
البته دسته قدیمی خراب شد انداختم دور یکی دیگه گرفتم میخوام بدونم ممکنه دسته اصل نباشه
اکر اینطوره دسته های اصلی چه مشخصاتی دارن

amiroo88
01-10-2007, 12:38
سلام بچه های گل
اقا ویبره دسته هاکار نمیکنه.....همین
مدل 50004
البته دسته قدیمی خراب شد انداختم دور یکی دیگه گرفتم میخوام بدونم ممکنه دسته اصل نباشه
اکر اینطوره دسته های اصلی چه مشخصاتی دارن

منم صبح پاشدم دیدم ای دل غافل دیگه ویبره هام کار نمیکنه. نمیدونم از دسته هام هست یا خود کنسول

اما هدس میزنم ای سی کنسول سوخته.پس اگه فهمیدی مارو هم خبر کن داداچ

Abolfazl_Real
08-07-2008, 20:58
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان عزیز

من 2 هفته ست که یه پلی تو گرفته ام ولی هر بازی دی وی دی پلی تو که توش میزارم اجرا نمیکنه در ضمن اگه خش هم داشته باشه خیلی خیلی حساس و گیر می کنه می خواستم بدونم عیبش چیه؟

مدل: SCPH_77004

این هم عکسشه

taghi_ramzi
08-07-2008, 21:05
راه اول و آخر : ببر پسش بده ! باید اول همین کار و میکردی
پلی استیشن من اولش تا یه سال سی دی های شکسته رو هم میاورد .

Abolfazl_Real
08-07-2008, 21:11
نمیشه تعمیرش کرد؟:40:

اگه میشه چه طوری میشه تعمیرش کرد؟

Abolfazl_Real
08-07-2008, 21:16
می خواستم بدونم مدچیب چیه ؟

دربارش توضیح بدید

kamal2004
10-07-2008, 09:08
سلام
من یک پلی استیشن مدل 70000 دارم دیشب باهاش بازی میکردم کار میکرد وقتی سی دی رو عوض کردم دیگه اصلا سی دی رو نمیچرخوند و کار نمیکرد
لطفا کمک کنید

computer manager
10-07-2008, 10:17
سلام من حدودا یه ماهی میشه که ps2 خریدم همه بازی ها هم توش میانو سیوم میشن اما دوتا از بازی ها یکی بلک یکی گادآوار توش سیو نمیشن تازه مموریشم چک کردم جا خالی به اندازه ی کافی داره به نظر شما چیکار کنم اشکال از چیه؟

taghi_ramzi
10-07-2008, 16:47
برادر کمال 2004 :
اگه از نوع Slim هستش یه نگاهی بکن ببین سوییچ باز موندن در احیانا گیر نکرده ؟
چون گاهی اینطور میشه با وجودی که در کنسول بسته س تشخیص میده که درش بازه

kamal2004
10-07-2008, 21:13
دوست عزیز من فکر کنم چشم عقب جلو میشه ولی سی دی حرکت نمیکنه

taghi_ramzi
10-07-2008, 23:46
ممکنه یه سوکت ریزی هست که تغذیه موتور رو میرسونه در اومده باشه.

kamal2004
11-07-2008, 15:06
سلام
بردم تعمییرگاه میگه ممکنه چشم کامل سوخته باشه یا کیتش خراب شده باشه
کدوم قسمت کیت ممکنه بسوزه و قیمت اون قسمت چنده چشم کامل چقدر قیمت داره
ممنون از شما

taghi_ramzi
11-07-2008, 15:28
قیمت قطعاتشو من نمیدونم ممکنه بچه ها بدونن
ولی لنز کامل اصلی بین 35-40 و غیر اصلی 25-30 تومنه .

mohsensegerias
12-07-2008, 14:43
سلام
برای من PS2 از فرانسه فرستادن ، ولی فقط DVD میخونه ، با بازی مشکل داره ، میگه cd سونی 1 یا 2 بزارید و از format ایراد میگیره ، اگر بگید من چکار کنم ممنون میشم.

amiroo88
12-07-2008, 18:59
سلام
برای من PS2 از فرانسه فرستادن ، ولی فقط DVD میخونه ، با بازی مشکل داره ، میگه cd سونی 1 یا 2 بزارید و از format ایراد میگیره ، اگر بگید من چکار کنم ممنون میشم.

ببر بیرون 8 تومن میگیره و تبدیلش می کنه تا سی دی های معمولی رو هم اجرا کنه

Abolfazl_Real
16-07-2008, 16:10
سلام
من یه پلی دو گرفتم ولی dvd هایی را که خش داشته باشه را نمیاره . یا اگر هم بیاره قسمت ویدیویی بازی گیر میکنه . البته چندتا از بازی هایی را که گرفتم اینطوریه.

در ضمن می خواستم بدونم مد چیپ چیه؟

*M!L4D*
21-07-2008, 12:27
سلام
من یه پلی دو گرفتم ولی dvd هایی را که خش داشته باشه را نمیاره . یا اگر هم بیاره قسمت ویدیویی بازی گیر میکنه . البته چندتا از بازی هایی را که گرفتم اینطوریه.

در ضمن می خواستم بدونم مد چیپ چیه؟
MODCHIP یک قطعه هست که روPS2 نصب میشه و علاوه بر کپی خور کردن کنسول به اجرای بازی های
PAL-NTSC.UC-NTSC.J رو به دستگاهت اضافه میکنه.:40:

*M!L4D*
21-07-2008, 12:29
در ضمن MODCHIP ممکنه بعضی از ps2 ها رو از پخش فیلمDVD منع کنه

amiroo88
21-07-2008, 13:38
منم صبح پاشدم دیدم ای دل غافل دیگه ویبره هام کار نمیکنه. نمیدونم از دسته هام هست یا خود کنسول

اما هدس میزنم ای سی کنسول سوخته.پس اگه فهمیدی مارو هم خبر کن داداچ

واسه مشکل ما کسی چیزی پیشنهاد نمیکنه ؟

Abolfazl_Real
22-07-2008, 20:45
می خواستم بدونم قیمت مد چیپ چنده؟
با تشکر

pedram_sad
22-07-2008, 23:45
می خواستم بدونم قیمت مد چیپ چنده؟
با تشکر
بين 8 تا 10 هزار تومان اين كار برات خرج ميبره
البته سعي كن modchip خوب انتخاب كني كه ممكنه گرونتر در بايد ولي مشكلاتش كمتره
موفق باشي

pedram_sad
22-07-2008, 23:47
واسه مشکل ما کسی چیزی پیشنهاد نمیکنه ؟

دوست عزيز
از كار افتادن موتور هاي مربوط به VIBRATION در دسته ها ربطي به كنسول نداره
براي خود من هم پيش اموده زماني كه PS2 داشتم
مشكل از دسته است
احتمالا بايد عوض بشه

موفق باشي

Abolfazl_Real
27-07-2008, 08:47
می خواستم فواید مد چیپ را بدونم ؟

با تشکر

عید مبعث را پیشاپیش به همه ی دوستان عزیزم تبریک می گویم

pedram_sad
27-07-2008, 10:41
می خواستم فواید مد چیپ را بدونم ؟

با تشکر

MODCHIP فوايدي نداره
در حقيقت يك قطعه سخت افزاريه
كه وجودش مخصوصا در ايران لازمه
كه روي دستگاه نصب ميشه و اون رو كپي خور ميكنه
كه بتونه بازي هاي كپي كه در ايران هستن رو اجرا كنه
كه اگه نباشه بايد بازي ها رو به صورت ORIGINAL و هر كدوم بين 30 تا 40 تومان تهيه كنيد

موفق باشيد

Abolfazl_Real
27-07-2008, 18:12
ps2 ی من این مشکل را داره که ویدئوی بعضی از بازی بازی ها مثل ساکر 2008 گیر میکنه ویا خود یازی گیر میکنه
و بعضی از دی وی دی ها را مخصوصا اون هایی را که خش داشته باشه را نمیاره
می خواستم بدونم عیبش از کجا شه؟
در ضمن حدود سه هفته است که خریدمش
مدلشهم: 77004 SCPH

pedram_sad
27-07-2008, 19:16
ps2 ی من این مشکل را داره که ویدئوی بعضی از بازی بازی ها مثل ساکر 2008 گیر میکنه ویا خود یازی گیر میکنه
و بعضی از دی وی دی ها را مخصوصا اون هایی را که خش داشته باشه را نمیاره
می خواستم بدونم عیبش از کجا شه؟
در ضمن حدود سه هفته است که خریدمش
مدلشهم: 77004 SCPH
دوست عزيز
اگه اشتباه نكنم قبلا هم اين سوال رو پرسيدي
اين كه ميگي CGI بعضي بازيها گير ميكنه و هم چنين DVD هايي كه يكم خش داشته باشن رو نمياره
مشكل 90 درصد از LENS دستگاه هست
كه يا ضعيف شده يا جنس نا مرغوب گذاشته شذه
شما چند تا ديكه بازي هم امتحان كن اگه درست نشد ببر پيش يك ادم مطمن و خبره
تاكيد ميكنم : مطمن و خبره
تا برات تعميرش كنه

موفق باشيد

amiroo88
28-07-2008, 00:54
دوست عزيز
از كار افتادن موتور هاي مربوط به VIBRATION در دسته ها ربطي به كنسول نداره
براي خود من هم پيش اموده زماني كه PS2 داشتم
مشكل از دسته است
احتمالا بايد عوض بشه

موفق باشي

فکر نمیکنم از کار افتادن 4 تا موتور ویبره همزمان باهام مر بوط به دسته باشه:19:

pedram_sad
28-07-2008, 12:45
فکر نمیکنم از کار افتادن 4 تا موتور ویبره همزمان باهام مر بوط به دسته باشه:19:

اهان
اكه هر دوتا دسته و هر 4 تا موتور همزمان از كار افتادن حالا يكم مشكوك شد جريان :13:

Abolfazl_Real
28-07-2008, 13:10
دوست عزيز
اگه اشتباه نكنم قبلا هم اين سوال رو پرسيدي
اين كه ميگي CGI بعضي بازيها گير ميكنه و هم چنين DVD هايي كه يكم خش داشته باشن رو نمياره
مشكل 90 درصد از LENS دستگاه هست
كه يا ضعيف شده يا جنس نا مرغوب گذاشته شذه
شما چند تا ديكه بازي هم امتحان كن اگه درست نشد ببر پيش يك ادم مطمن و خبره
تاكيد ميكنم : مطمن و خبره
تا برات تعميرش كنه

موفق باشيد

ببخشید می خواستم بپرسم تعمیر لنز پلستیشنم چقدر خرجش می شه؟:18:

pedram_sad
28-07-2008, 13:30
ببخشید می خواستم بپرسم تعمیر لنز پلستیشنم چقدر خرجش می شه؟:18:

مطمن نيستيم كه از LENS باشه
اگه باشه حدود 10 تا 15 تومان خرجشه
واگه لازم باشه تعويض بشه 35 تومان

موفق باشي

amiroo88
28-07-2008, 15:49
اهان
اكه هر دوتا دسته و هر 4 تا موتور همزمان از كار افتادن حالا يكم مشكوك شد جريان :13:

منم به همین مشکوکم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Abolfazl_Real
04-08-2008, 13:18
از دوستان عزیز می خواستم که یکی فوری به من کمک کنه

یک ماه پیش یه پلی استیشن 2 گرفتم 180 هزار تومان مدل : scph 77004
بعضی از سی دی ها را میاره ( مثل بازی های ساکر) ولی بیشترش رو نمیاره . بردمش تعمیرش کنه گفت عیب از لنزشه و حدود یه سی هزار تومان خر جشه در ضمن بعضی از بازی هایی را هم که میاره خش دارن
نمیشه از یه راه دیگه ای تعمیرش کرد ؟
اسم و قیمت یه لنز عالی را به من معرفی کنید؟
با تشکر

pedram_sad
04-08-2008, 16:47
از دوستان عزیز می خواستم که یکی فوری به من کمک کنه

یک ماه پیش یه پلی استیشن 2 گرفتم 180 هزار تومان مدل : scph 77004
بعضی از سی دی ها را میاره ( مثل بازی های ساکر) ولی بیشترش رو نمیاره . بردمش تعمیرش کنه گفت عیب از لنزشه و حدود یه سی هزار تومان خر جشه در ضمن بعضی از بازی هایی را هم که میاره خش دارن
نمیشه از یه راه دیگه ای تعمیرش کرد ؟
اسم و قیمت یه لنز عالی را به من معرفی کنید؟
با تشکر
نه دوست عزيز
راهي نداره غير از تعمير و احيانا تعويض
و فكر كنم تعويض كنه چون گفته 30 تومان
چون پول يك LENS نو هست

شما بده بهش خودش برات ميزاره
چون PS2 يك نوع لنز بيشتر نداره كه همه از اون استفاده ميكنن

از من ميشوني حتما يك جاي معتبر بده براي اين كار

Cotlas
06-08-2008, 01:26
سلام دوستان من یه ps2 دارم بیشتر بازیها رو میاره ولی سه تا بازی رو نصفه میاره یکی granturismo4 (وقتی یکی از مراحل رو تموم میکنی مینویسه you can watch the ending movie که مربوط به بازیه و دیگه لود نمیشه )یکی crash of titans (وقتی به غول میرسی قفل میکنه )یکی D1-grand prix series (فقط اول بازی رو میاره و وقتی ماشین انتخاب میکنی دیگه لود نمیشه)
یکی گفت بخاطر CD که از هر کدوم 2 تا گرفتم ولی همون مشکل رو داشت میخواستم بدونم عیب از دستگاه یا ایراد دیگه ای هست ممنون:46:

micropersian
06-08-2008, 01:46
ps2 من فقط سر بازی gran turismo همون اولش که میخوای وارد قسمت شروع مسابقه بشی گیر میکنه و harvest moon رو هم سیاه سفید اجرا میکنه ولی با بازی های دیگه ps2 مشکلی نداره اما خیلی از فیلم های DVD رو سیاه و سفید پخش میکنه دلیل از لنزشه یا چیز دیگه لطفا کمک کنید
یه دنیا ممنون

pedram_sad
06-08-2008, 16:15
سلام دوستان من یه ps2 دارم بیشتر بازیها رو میاره ولی سه تا بازی رو نصفه میاره یکی granturismo4 (وقتی یکی از مراحل رو تموم میکنی مینویسه you can watch the ending movie که مربوط به بازیه و دیگه لود نمیشه )یکی crash of titans (وقتی به غول میرسی قفل میکنه )یکی D1-grand prix series (فقط اول بازی رو میاره و وقتی ماشین انتخاب میکنی دیگه لود نمیشه)
یکی گفت بخاطر CD که از هر کدوم 2 تا گرفتم ولی همون مشکل رو داشت میخواستم بدونم عیب از دستگاه یا ایراد دیگه ای هست ممنون:46:
اگه از اون بازي هاي كه گفتي چند نسخه ديگه هم گرفتي و همين مشكل رو داشته
اشكال از LENS دستگاه شماست
بايد يا تعمير و يا تعويض بشه

ps2 من فقط سر بازی gran turismo همون اولش که میخوای وارد قسمت شروع مسابقه بشی گیر میکنه و harvest moon رو هم سیاه سفید اجرا میکنه ولی با بازی های دیگه ps2 مشکلی نداره اما خیلی از فیلم های DVD رو سیاه و سفید پخش میکنه دلیل از لنزشه یا چیز دیگه لطفا کمک کنید
یه دنیا ممنون

در مورد گير كردن اشكال اكثرا از DVD بازي هاست كه الا ديگه ماشاالله براي PS2 زياد شده
اگه نسخه ديگه از بازي رو از كسي گرفتي باز هم همين مشكل رو داره مشكل از LENS دستگاهه

در مورد سياه سفيد شدن مروبط به فرمت TV شماست
بعضي TV ها با بعضي از فرمت بازي ها سازگار نيستند
شما رو يك tV ديگه امتحان كن

موفق باشي

afshinstr
19-08-2008, 17:53
دستگاه من سی دی رو نمیچرخونه چه کنم لطفا کمک کنید

pedram_sad
19-08-2008, 21:03
دستگاه من سی دی رو نمیچرخونه چه کنم لطفا کمک کنید
دوست عزيز
بيشتر توضيح بديد لطفا
cd يا dvd ?
تو همه موراد يا بعضي ها ؟

Abolfazl_Real
25-08-2008, 12:06
نه دوست عزيز
راهي نداره غير از تعمير و احيانا تعويض
و فكر كنم تعويض كنه چون گفته 30 تومان
چون پول يك LENS نو هست

شما بده بهش خودش برات ميزاره
چون PS2 يك نوع لنز بيشتر نداره كه همه از اون استفاده ميكنن

از من ميشوني حتما يك جاي معتبر بده براي اين كار

مي خواستم بدونم اگه لنزش را عوض كنم اون بازي هايي را كه نمي اورد را حتما مياره؟ :20:

pedram_sad
25-08-2008, 13:09
مي خواستم بدونم اگه لنزش را عوض كنم اون بازي هايي را كه نمي اورد را حتما مياره؟ :20:
اگه lens جديد يك لنز سالم و درست حسابي باشه اره مشكل حل ميشه

mojtabae
09-02-2009, 07:48
آقا
سلام تو رو خدا یکی به من کمک کنه من پلی یک دارم و هر از گاهی نیاز به سرویس داره چطوری این کارو انجام میدن ؟
مثلا سی دی های خش دارو نشون نمیده یا لودینگها خیلی طولانی میشه یا یه صفحه شطرنجی نشون میده لطفا کمکم کنید.
چه کار باید برای درست کردنش بکنم؟

pedram_sad
09-02-2009, 11:51
آقا
سلام تو رو خدا یکی به من کمک کنه من پلی یک دارم و هر از گاهی نیاز به سرویس داره چطوری این کارو انجام میدن ؟
مثلا سی دی های خش دارو نشون نمیده یا لودینگها خیلی طولانی میشه یا یه صفحه شطرنجی نشون میده لطفا کمکم کنید.
چه کار باید برای درست کردنش بکنم؟

کار خاصی نباید بکنی
باید ببری بدی optic مربوط به lens کنسول رو عوض کنی

matin_08
10-02-2009, 11:38
سلام.این دی وی دی رامه پلی استیشن اجکت نمیشه! کمک کنید لطفا!

pedram_sad
10-02-2009, 22:26
سلام.این دی وی دی رامه پلی استیشن اجکت نمیشه! کمک کنید لطفا!
باید ببری بدی درایو رو برات تعمیر کنن

vbiman
26-02-2009, 12:40
من یک سوال درباره کارت حافظه ps2 داشتم . دستگاهم هیچ مشکلی نداشت و کارت حافظه ام به خوبی بازی ها را save می کرد ولی یکبار که خواستم بازی را لود کنم گفت سیوی وجود ندارد سی دی در آوردم و ریست کردم دیدم محتویات کرت حافظه ام به کلی پاک شده بدون هیچ دلیلی حتی دیگر هیچ چیزی نمی توانم سیو کنم به طور کل غیر قابل استفاده شده کارت حافظه ام را تازه خریده بودم یک ماه هم نمیشود ، نه ضربه خورده و نه فرمت کرده ام چون هنوز 2 mb بیشتر پر نشده بود ، از نوع خوبش هم خریده بودم(12000 تومان) ولی نمیدونم چرا اینجور شد لطفا من را راهنمایی کنید دارم آتیش می گیرم!!!؟؟؟ :19:

pedram_sad
26-02-2009, 20:23
احتمالا جنس تقلبیش بوده که خوب الانم که با این وضعی که میگید دیگه غیر قابل استفاده شده
بهتره ببرید پیش کسی که خریدید ازش
تا اونجایی که من اطلاع دارم قیمت original اون 16 تومانه
موفق باشید

iman_s
27-02-2009, 02:06
یک پلی استیشن 2 داشتم که جدیدا بازیهای Ps2 رو خوب اجرا نمیکرد.مثلا بعضی وقتها تا ابتدای بازی میومد و گیر میکرد ولی تو اجرای بازیهای PS1 مشکلی نداشت.
وقتی باز کردم ئیئم وقتی بازی PS2 میزارم DVD خوب نمیچرخه و بازی اجرا نمیشه.صفحات اول این تاپیک رو خوندم و اون پیچهای پتانسیومتر رو انگولک کردم و الان دیگه حتی PS1 هم اجرا نمیکنه.
مشکلش چیه و اگه ببرم واسه تعمیر ممکنه چقدر خرج بزاره رو دستم؟
اینم مدلش:
SCPH - 75004

pedram_sad
27-02-2009, 13:57
یک پلی استیشن 2 داشتم که جدیدا بازیهای Ps2 رو خوب اجرا نمیکرد.مثلا بعضی وقتها تا ابتدای بازی میومد و گیر میکرد ولی تو اجرای بازیهای PS1 مشکلی نداشت.
وقتی باز کردم ئیئم وقتی بازی PS2 میزارم DVD خوب نمیچرخه و بازی اجرا نمیشه.صفحات اول این تاپیک رو خوندم و اون پیچهای پتانسیومتر رو انگولک کردم و الان دیگه حتی PS1 هم اجرا نمیکنه.
مشکلش چیه و اگه ببرم واسه تعمیر ممکنه چقدر خرج بزاره رو دستم؟
اینم مدلش:
SCPH - 75004
شما لنز دستگات مشکل پیدا کرده قبلا با خوندن Dvd بود و حالا با این دستکاری cd هم دچار مشکل شده
شما امتحان کن ببین فیلم ها رو میخونه یا نه و همچنین cd صوتی
اگه نخوند باید بدی لنز رو تعمیر کنن که باز بستگی داره
ممکنه با تمیز کردن lens درست بشه و یا ممکنه lens عوض بشه که خرجش هم دورو بره 30 تومانه
برای دستگاه شما که slim هست
برای مدل های fat حدودا 70 تومانه

iman_s
27-02-2009, 15:17
ممنون از جوابت.
خودم هم احتمال میدادم از لنزش باشه.چون وقتی لنزش رو تمیز کردم بازیهای ps2 رو تا نصفه میاورد.ولی وقتی پیچها رو انگولک کردم دیگه از کار افتاد.

imansat2009
01-03-2009, 18:38
سلام دوستان من

دستگاه من روشن میشه اما نه لنز کار میکنه نه متور لنز ونه خود متور دستگاه-دکمه پاور رو که میزنم دستگاه روشن میشه اما فقط فن دستگاه روشن میشه-مشکل از چیه-منو راهنمایی کنید -
ممنون میشم که جوابمو بدید-

imansat2009
01-03-2009, 18:40
اگه از دوستان کسی مشکله منو میدونه راهنمایی کنه مدل 70004 هستش- برم پیش تعمیر کر همینطوری بدون اینکه بگه عیب دستگاه چیه میگه 40 تومن میخوام-

pedram_sad
01-03-2009, 19:20
سلام دوستان من

دستگاه من روشن میشه اما نه لنز کار میکنه نه متور لنز ونه خود متور دستگاه-دکمه پاور رو که میزنم دستگاه روشن میشه اما فقط فن دستگاه روشن میشه-مشکل از چیه-منو راهنمایی کنید -
ممنون میشم که جوابمو بدید-

اگه از دوستان کسی مشکله منو میدونه راهنمایی کنه مدل 70004 هستش- برم پیش تعمیر کر همینطوری بدون اینکه بگه عیب دستگاه چیه میگه 40 تومن میخوام-
شما lens کنسولت از کار افتاده
باید ببری بدی تعمیر کنن که ممکنه درست بشه ممکن هم هست کلا عوضش کنن
شاید هم از نظر ورودی برق به قسمت lens دچار مشکل شده باشه

دستگاهت slim یا fat ?

iman_s
02-03-2009, 00:11
مشکل لنز من با 9 تومن حل شد.دو سوته هم ردیف شد.
ممنون.

pedram_sad
02-03-2009, 11:06
مشکل لنز من با 9 تومن حل شد.دو سوته هم ردیف شد.
ممنون.
خوب خوبه پس
خوشبختانه نیاز به تعویض نداشت و با یک سرویس و تمیز کاری حل شد

موفق باشی

vbiman
02-03-2009, 14:27
سلام
اگر بخواهیم کارت حافظه را Format کنم چه کار باید بکنم و به جز روش کار اگر نرم افزار خاصی می خواد لطفا لینکش را بذارین . :13:

imansat2009
04-03-2009, 11:36
کنسول من اسلیم هستش-دوست عزیز یعنی این لنز اگه بسوزه دیگه هیچ راهی نداره مثلا فیوزیا چیزدیگه ای سر راهش باشه-قیمت لنز چنده-یکم بیشتر راهنمایی کنید

P‌C
17-03-2009, 01:53
خواستم ببینم ps2 محدودیتی برای پخش فیلمهای dvd داره. منظورم + یا - بودن و یا سرعت رایت دی وی دیه. البته میدونم rw رو پشتیبانی نمیکنه.
با بازیهای ps1 و ps2 مشکلی نداره ولی فیلمهای دی وی دی رو پخش نمیکنه.

mojtaba_m_84
26-03-2009, 09:06
سلام دوستان
مدتی است دستگاه ps2 من در هیچ کدام از بازیها شوک دسته را اجرا نمی کنه.
6 تا دسته هم امتحان کردم ولی هیچ بازی رو با شوک اجرا نمی کنه(دسته ها تو کنسولهای دیگه با شوک کار می کنه)

mojtaba_m_84
26-03-2009, 09:19
منم به همین مشکوکم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من دو تا مبدل چهارتایی رو دستگاه نصب کردم.برای بازی 6 نفره تو کشتی کج،اوایل ویبره همه دسته ها با هم کار می کرد.اما الان دیگه کار نمی کنه.در ضمن دسته نو هم خریدم وضع همین جوریه.
عکس مبدل رو هم می زارم:

pedram_sad
26-03-2009, 13:03
کنسول من اسلیم هستش-دوست عزیز یعنی این لنز اگه بسوزه دیگه هیچ راهی نداره مثلا فیوزیا چیزدیگه ای سر راهش باشه-قیمت لنز چنده-یکم بیشتر راهنمایی کنید

نه راهی نداره
باید لنز رو تعویض کنی
که برای slim حدودا 30 تومانه

خواستم ببینم ps2 محدودیتی برای پخش فیلمهای dvd داره. منظورم + یا - بودن و یا سرعت رایت دی وی دیه. البته میدونم rw رو پشتیبانی نمیکنه.
با بازیهای ps1 و ps2 مشکلی نداره ولی فیلمهای دی وی دی رو پخش نمیکنه.

تا اونجایی که من تست کردم فیلم های Dvd که بالای 4x رایت شده باشه رو پخش نمیکنه
اگر هم بکنه تیک میزنه

سلام دوستان
مدتی است دستگاه ps2 من در هیچ کدام از بازیها شوک دسته را اجرا نمی کنه.
6 تا دسته هم امتحان کردم ولی هیچ بازی رو با شوک اجرا نمی کنه(دسته ها تو کنسولهای دیگه با شوک کار می کنه)

این طور که معلومه شما contorller port های خود کنسولتون ایراد پیدا کرده
یعنی همونجایی که دسته ها بهش وصل میشه

ببرید پیش یک تعمیر کار

mojtaba_m_84
28-03-2009, 10:02
این طور که معلومه شما contorller port های خود کنسولتون ایراد پیدا کرده
یعنی همونجایی که دسته ها بهش وصل میشه

ببرید پیش یک تعمیر کار[/quote]

دوست عزیز فکر نمی کنم این مشکل ربطی به پورت داشته باشه.
چون عین مشکل بنده رو کس دیگری هم بیان کرده (اون هم از تبدیل چهارتایی استفاده کرده)

ظاهرا این مبدل های دسته یه بلایی سر یه آی سی یا بورد سیستم می آرن.

pedram_sad
28-03-2009, 12:57
خوب منم همین رو گفتم
که دستگاهتون ایراد پیدا کرده
حالا به هر دلیلی
شما اگه این 4 تایی ها رو جدا کنید
و خود دسته ها رو وصل کنید هم باز هم shock کار نمیکنه ؟

mojtaba_m_84
28-03-2009, 15:35
متاسفانه باز هم شوک کار نمی کنه.
حتی اگه دسته به تنهایی نصب بشه.
تعمیرکارها هم چیزی سر در نیاوردن.
حتی اگه به عکسهای زیر نگاه کنی می بینی که پورت به راحتی خراب نمی شه.

pedram_sad
28-03-2009, 20:24
نمیدونم
فقط تنها احتمالش اینه که ic ها و ورودی های داخل port اشکال پیدا کرده باشن
چون دسته ها که سالم هستن

شما تهران هستی ؟

دسته هات رو روی کنسول دیگه ای امتحان کردی ؟

mojtaba_m_84
30-03-2009, 09:55
نمیدونم
فقط تنها احتمالش اینه که ic ها و ورودی های داخل port اشکال پیدا کرده باشن
چون دسته ها که سالم هستن

شما تهران هستی ؟

دسته هات رو روی کنسول دیگه ای امتحان کردی ؟

روی کنسول ps1 امتحان کردم شوک همه دسته ها کار کرد.
شما شماره تلفن تعمیرکار در تهران سراغ نداری؟

pedram_sad
01-04-2009, 19:16
روی کنسول ps1 امتحان کردم شوک همه دسته ها کار کرد.
شما شماره تلفن تعمیرکار در تهران سراغ نداری؟

شما دسته های dual shock 2 کنسول ps2 رو روی ps امتحان کردی ؟

تهران معروف ترین جاها netxgen و west game هستن

amiroo88
05-04-2009, 19:21
شما دسته های dual shock 2 کنسول ps2 رو روی ps امتحان کردی ؟

تهران معروف ترین جاها netxgen و west game هستن

ادرس این تعمیر کارو بنویس لطفا .

من که از این مبدل ها استفاده نکردم اما خو به خود و همزمان شوک از کار افتاد 100% از کنسول هست و از دسته نیست

راستی یه مشکل دیگه هم دارم .

اکثر بازی ها رو که میزارم او صفحه قرمزه میاد و اجرا نمیکنه . هیچ فیلمی هم اجرا نمیکنه

اول که خریدم داخلش یه ای سی رو تعویض کرد تا این بازی های کپی رو اجرا کنه . فکر کنم مشکل از اونه

pedram_sad
05-04-2009, 20:56
ادرس این تعمیر کارو بنویس لطفا .

من که از این مبدل ها استفاده نکردم اما خو به خود و همزمان شوک از کار افتاد 100% از کنسول هست و از دسته نیست

راستی یه مشکل دیگه هم دارم .

اکثر بازی ها رو که میزارم او صفحه قرمزه میاد و اجرا نمیکنه . هیچ فیلمی هم اجرا نمیکنه

اول که خریدم داخلش یه ای سی رو تعویض کرد تا این بازی های کپی رو اجرا کنه . فکر کنم مشکل از اونه
این طور که مشخصه کنسول های جدید ps2 مشکل دارن
چون انجمنی نیست که من مراجعه کنم و این bug های جدید نباشه توش
مخصوصا bug مربوط به mc که میگن خود به خود format میشه

این ادرس nextgen :

تهران ، خيابان طالقاني ، تقاطع وليعصر ، پاساژ تخت جمشيد ، طبقه همكف ، واحد 2
تلفن : 66958764 و 66958765

البته فکر نمیکنم ps2 کار کنن شما یک تماسی بگیر
اما این جا رو مطمنم ps2 کار میکنه

اسمش stereo konj هست

خیابان ولیعصر - ابتدای میرداماد - مجتمع کامپیوتری پایتخت - جنب درب ورودی
88779049
88886526
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pedram_sad
05-04-2009, 20:57
لیست قیمت های خدماتش رو هم زده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amiroo88
06-04-2009, 02:29
این طور که مشخصه کنسول های جدید ps2 مشکل دارن
چون انجمنی نیست که من مراجعه کنم و این bug های جدید نباشه توش

این ps2 رو اولین سالی که اومد تو ایران خریدم . از این بزرگاس که توش هارد هم میخوره ... یکی دو سالیم هس شوکش از کار افتاده

چرا انقدر قیمتش بالاس این کنج ؟ من تبدیل کردم 8 تومن گرفتن جمهوری . الان میگه 25 ؟

راجع به این صفحه قرمزه نظری ندارید ؟

ممنون از کمکتون

mojtaba_m_84
06-04-2009, 09:48
لیست قیمت های خدماتش رو هم زده :

دوست عزیز من تماس گرفتم با فروشگاه کنج و سوال کردم.
تعمیرکار اصلا راجب این مشکل اطلاعی نداشت.

ظاهرا تبدیل چهاردسته کار خودش روکرده.باید سوخت و ساخت.بدون شوککککککککککککک:37::37::37:

pedram_sad
06-04-2009, 11:39
این ps2 رو اولین سالی که اومد تو ایران خریدم . از این بزرگاس که توش هارد هم میخوره ... یکی دو سالیم هس شوکش از کار افتاده

چرا انقدر قیمتش بالاس این کنج ؟ من تبدیل کردم 8 تومن گرفتن جمهوری . الان میگه 25 ؟

راجع به این صفحه قرمزه نظری ندارید ؟

ممنون از کمکتون
والا اون صفحه رو من تو اون 3 سال و 4 ماهی که ps2 داشتم ندیدم

دوست عزیز من تماس گرفتم با فروشگاه کنج و سوال کردم.
تعمیرکار اصلا راجب این مشکل اطلاعی نداشت.

ظاهرا تبدیل چهاردسته کار خودش روکرده.باید سوخت و ساخت.بدون شوککککککککککککک:37::37::37:

عجب !
من که تو اون مدت اصلا از شوک استفاده نمیکردم همیشه خاموش بود
حتی الان با 360 هم شوکش خاموشه

mamad.tire
02-06-2009, 13:24
سلام بر استادان گرامي

من يه PlayStation 2 MODEL SCPH-75004 دارم كه بازي رو نمي خونه و بايد چند بار ريست كني تا شايد بياد بالا ولي اگه اومد بالا ديگه وسط بازي گير نمي كنه.
مي تونيد به من بگيد چه مرگشه؟
اگه ميشه آموزش سرويس كامل لنز براي اين مدل رو هم بزاريد.

vashka_overloaded
04-06-2009, 16:12
با درود فراوان

من یک پلی استیشن 2 دارم که از دیروز هرچی دی وی دی و سی دی می اندازم اجرا نمی شه و پیغام
please insert ps or ps2 format disk رو می دهد
البته من هر dvd می اندازم این پیغام رو می دهد بازی و....
من باید چی کار کنم؟

vashka_overloaded
05-06-2009, 11:26
با درود فراوان

من یک پلی استیشن 2 دارم که از دیروز هرچی دی وی دی و سی دی می اندازم اجرا نمی شه و پیغام
please insert ps or ps2 format disk رو می دهد
من باید چی کار کنم؟

کسی نمی دونه من باید چی کار بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:question:

vashka_overloaded
08-06-2009, 19:07
کسی نمی دونه من باید چی کار بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:question:

بالاخره با چند ضربه ، پلی استیشن درست شد
فکر کنم یک چیز جابجا شده بود با ضربه دوباره درست شد

m2d
05-07-2009, 20:31
سلام
من یک سوال داشتم این بود که
دستگاه روشن بود اونم درحال لود که سیم دسته 2 کشیده شد ، دستگاه از یک ارتفاع تقریبا 20 سانتی افتاد زمین ( با شدت )
از اون موقع به بعد اگه آنالوگ سمت راست دسته 2 رو تکون بدی قطع میشه بعضی وقتا کلا دسته 2 قطع میشه تا فیشو نکشی دوباره نزنی هم وصل نمیشه . خواهشا جواب منو بدین که خیلی مشکل ساز شده

pedram_sad
06-07-2009, 00:42
سلام
من یک سوال داشتم این بود که
دستگاه روشن بود اونم درحال لود که سیم دسته 2 کشیده شد ، دستگاه از یک ارتفاع تقریبا 20 سانتی افتاد زمین ( با شدت )
از اون موقع به بعد اگه آنالوگ سمت راست دسته 2 رو تکون بدی قطع میشه بعضی وقتا کلا دسته 2 قطع میشه تا فیشو نکشی دوباره نزنی هم وصل نمیشه . خواهشا جواب منو بدین که خیلی مشکل ساز شده
خوب این مشخصه کامل
دستگاه شما اسیب دیده controller port اون و باید بره برای تعمیر

m2d
06-07-2009, 02:19
خوب این مشخصه کامل
دستگاه شما اسیب دیده controller port اون و باید بره برای تعمیر

اگه بشه همین جا مطرح بشه نحوه تعمیر ، خیلی خوب می شه چون فکر نکنم زیاد پیچیده باشه

pedram_sad
06-07-2009, 11:24
اگه بشه همین جا مطرح بشه نحوه تعمیر ، خیلی خوب می شه چون فکر نکنم زیاد پیچیده باشه
من که از تعمیر سخت افزاری قطعات داخلی تجربه ای ندارم
فکر هم نکنم کسی بدونه

چون اگه ضربه خورده باشه و شکستگی یا قطی داشته باشه ممکنه نیاز به تعویض داشته باشه

m2d
07-07-2009, 08:48
من که از تعمیر سخت افزاری قطعات داخلی تجربه ای ندارم
فکر هم نکنم کسی بدونه

چون اگه ضربه خورده باشه و شکستگی یا قطی داشته باشه ممکنه نیاز به تعویض داشته باشه

شرمنده دیر جوابتو دادم ، یه خورده مشغولم

مشکل رفع شد نمی دونم چه جوری ، دیروز یکی از اقوام اومده بود خونمون ، ps2 هم نزدیک به 12 ساعت روشن بود اوایل دسته دو گیر میداد ولی چند ساعت آخر درست شد و تا حالا هم درست مونده :27::27::27:

m2d
07-07-2009, 16:32
این دستگاه من دو تا فیش usb جلوش داره که تا حالا ندیده بودم می خواستم ببینم چی بهش وصل میشه چون هر چی که بهش وصل کنی هیچ اتفاقی نمی افته یعنی همین جوری که وصل میکنی هیچی ولی مثلا تو بازی Age of empires اگه کی برد وصل کنی میشناسه . می خواستم ببینم دیگه چی ها رو قبول می کنه ، دسته کامپیوترم وصل میشه ؟

pedram_sad
07-07-2009, 17:32
این دستگاه من دو تا فیش usb جلوش داره که تا حالا ندیده بودم می خواستم ببینم چی بهش وصل میشه چون هر چی که بهش وصل کنی هیچ اتفاقی نمی افته یعنی همین جوری که وصل میکنی هیچی ولی مثلا تو بازی Age of empires اگه کی برد وصل کنی میشناسه . می خواستم ببینم دیگه چی ها رو قبول می کنه ، دسته کامپیوترم وصل میشه ؟
این سوال رو تو تاپیک خود PS2 میپرسیدی بهتر بود

اون Port ها برای اتصال لوازم جانبی مثل keyboard و mouse مخصوص خود ps2 هست
که بیشتر برای کار تو محیط سیستم عامل linux و فضای online کنسول استفاده میشه
همچنین اتصال eye toy
و وسایل دیگه بهش نمیخوره
همچنین میتونی بهش falsh وصل کنی و Save هایی که از اینترنت میگیری رو
از طریق اون به memory card انتقال بدی

یا تو نرم افزار هایی مثل sms از طریق اون divX و mp3 پخش کنی

m2d
08-07-2009, 12:27

همچنین اتصال eye toy
و وسایل دیگه بهش نمیخوره

میشه به جای eye toy از وب کم معمولی استفاده کرد ، دیگه آخرین سوال بود.:31::31::31:

pedram_sad
08-07-2009, 14:08
میشه به جای eye toy از وب کم معمولی استفاده کرد ، دیگه آخرین سوال بود.:31::31::31:
نه
به کنسول PS2 فقط لوازمی وصل میشه که Playstation 2 Compatibale باشن

sonixax
08-07-2009, 17:01
درود .

دسوتان میشه آموزش کپی خور کردن ps2 ورژن های 30009 و این اسلیم آخری ها رو بزارید ؟ یعنی طریقه نصب چیپ روشون .

دمتون گرم

m2d
09-07-2009, 17:09

همچنین اتصال eye toy
و وسایل دیگه بهش نمیخوره

نرم افزار SMS رو از کجا دنلود کنم اگه یک لینک دانلودی ، چیزی بزاری ممنون تو نت خیلی گشتم فقط یک فایل elf با حجم 370 کیلو بایت پیدا کردم .

farzadmetalic
23-12-2009, 13:15
با سلام. یکم فوری کمک میخواستم. دستگاه من از دیشب که خواستم روشنش کنم یک هو خراب شده. یعنی وقتی سی دی میزارم داخلش و درش رو میبندم و کلید روشن رو میزنم شروع میکنه به یک صدای غرغرغرغرغرغرغر کردن و سی دی رو نمیخونه و میره رو مموری. فبلا یه بار اینجوری شد اما خودش درست شد اما از دیشب دیگه درست نمیشه. فقط صدا میده .فقط بعضی وقتا سی دی رو میگردونه و بعضی وقتا نمیگردونه

sonixax
23-12-2009, 14:46
در دستگاه رو باز کن ، بالای سیدی رام یه تیکه فلزی هست که روش یه پلاستیکه گرده ، در حقیقت اون وظیف نگه داشتن سیدی رو داره ، اون از جاش در اومده جا بنداز درست میشه .

farzadmetalic
23-12-2009, 19:32
نه . این صدا رو که میده لنز میلرزه.

farzadmetalic
23-12-2009, 19:34
بعد همچین چیزی من ندیدم

sonixax
24-12-2009, 01:35
راستی دستگاهت اسلیمه یا فت ؟
اینی که گفتم مال اون گنده ها هستش ، اسلیم مثل Ps1 میمونه جای درایوش .

farzadmetalic
24-12-2009, 09:18
اینشو نمیدونم اما اون چیزی که گفتی رو نداره اصلا. این فیبری که رایط بین برد و کیت پاور هست رو میشه خرید؟ چون ساییده شده شده دیگه کار نمیکنه

sonixax
24-12-2009, 17:03
وا ، نمیدونی دستگاهت از این کوچیکسات یا از اون گنده ها ؟ قیافش داد میزنه .

signul.online
12-01-2010, 15:44
سلام دوستان
PS2 من دچار مشکل شده و هر بازی و فیلم و آهنگ و ... میذارم پیام میده !
The Disk Could Not Be Read
اول خیال کردم واسه لنزش هست خودم لنزشو عوض کردم بازم نشد یه لنز دیگه هم گذاشتم بازم نشد ! ( 2 تاش سالم بود )
بعد PS2 رو دادم به یه متخصص (مثلا) میگه مشکل از Board هست !
به نظر شما میتونه مشکل از کجاش باشه ؟

hamidsfa
05-05-2010, 09:27
من یک ps2 دارم که وقتی مموری رو داخل دستگاه می گذارم بعد دستگاه رو روشن می کنم تو بعضی از بازی ها مثل godofwar هر دو نسخه و burnout می نویسه که مموری وجود نداره اما خیلی بازی ها راحت لود می شن مثل taken 5 می خواستم بدونم مشکل از کجاست یک مموری نو هم خریدم و سیو ها رو ریختم روش اما باز هم اون هم همین طوری شد و یک سوال دیگه وقتی دستگاه روشنه نباید مموری رو بیرون اورد منظورم موقعی هست که در حال لود کردن نباشه فقط دستگاه روشن باشه ؟

یک مورد دیگه این که یک بار سیو بازی رو پاک کردم و دوباره سیو کردم باز هم همین طور شد .

babale
12-05-2010, 17:31
سلام
من یه لنز PS2 گرفتم ولی نمیدونم چجوری باید قفلش رو باز کرد
کسی اطلاع داره؟

pedram_sad
12-05-2010, 20:54
سلام
من یه لنز PS2 گرفتم ولی نمیدونم چجوری باید قفلش رو باز کرد
کسی اطلاع داره؟
منظورتون از قفل چیه ؟
اگه منظورتون کپی خور کردن و خوندن بازی های کپی هست که باید قطعه ای به نام modchip روش نصب بشه
که 15 تومان قیمتشه

babale
12-05-2010, 23:49
منظورتون از قفل چیه ؟
اگه منظورتون کپی خور کردن و خوندن بازی های کپی هست که باید قطعه ای به نام modchip روش نصب بشه
که 15 تومان قیمتشه

راه حلش رو پیدا کردم
یه سری از لنزهای جدید برای محافظتشون توی حمل و نقل در برابر الکتریسیته ساکن، یه قسمت لحیم شده دارن که باید لحیم این قسمت برداشته بشه
عکس ها واضح هستند:

این لینک هم آموزش تعویض لنز هستش:

darkmindms
14-05-2010, 18:57
دوستان یه سوال مبتدیانه داشتم
ps2 فیلم واهنگ رو اجرا میکنه یا نرم افزار خاصی باید روش نصب شه؟
ممنون از راهنماییتون

rzel55
16-05-2010, 21:13
سلام
بله فیلم و اهنگ را پخش میکنه

joykiller360
18-05-2010, 00:35
دوستان یه سوال مبتدیانه داشتم
ps2 فیلم واهنگ رو اجرا میکنه یا نرم افزار خاصی باید روش نصب شه؟
ممنون از راهنماییتون

سلام.
حالت پش فرض mp3 پخش نمیکنه.
و فیلم هم فقط dvd هایی که در دستگاه های dvd قابل اجرا هستن تو ps2 هم اجرا میشن

babale
22-05-2010, 22:09
بعضی از دکمه های دسته کار نمیکنه (دایره، مثلث، استارت)
علت چی میتونه باشه؟
پورت مشکلی نداره چون با دسته دیگه درسته همه چی
سیم هم قطعی نداره با اهم متر چک کردم

golabi2
06-06-2010, 18:22
بعضی از دکمه های دسته کار نمیکنه (دایره، مثلث، استارت)
علت چی میتونه باشه؟
پورت مشکلی نداره چون با دسته دیگه درسته همه چی
سیم هم قطعی نداره با اهم متر چک کردم
اون لاستیک های زیر دکمه ها ممکنه خراب شده باشن!یا بورد قعطی داشته باشه!

من یه بار لنز دستگاه رو با الکل پاک کردم الان بعضی بازی ها رو که میذارم اون صفحه قرمزه میاد،لنز خراب شده؟

beny98
06-05-2011, 14:05
با سلام....
دوستان چند روز پیش دوستم داشت بازی میکرد ک از سر شوخی یهو دسته رو کشید و سیم دسته کش آورد...ازون ب بعد دیگه دسته کار نمیکنه....
وقتی هم ک ب کنسول وصلش میکنم دستگاه نمیشناستش و ارور میده...
دسته رو باز کردم و سیمایی ک از سوکت دستگاه تا کنسول میادو چک کردم...8تا سیم بود ک فقط 6 تاش راه میداد....ب عبارتی دو تا از پینای سوکت ارتباطی با دسته نداشت....یعنی مشکل از همینه؟؟جرات نکردم دسته سالمه رو وا کنم و ببینم اونم این شکلیه یا نه....کسی مداری چیزی ازش داره برام بذاره....
راستی ،ی چیز بیضی شکل رو سیمش هست ک نویز گیره،اونم شل شده و تو طول سیم خرکت میکنه!!میتونه ربطی ب این داشته باشه؟؟
اگه از خود سوکت باشه راهی برای باز کردنش هست؟؟
مرسی

sonixax
06-05-2011, 16:59
با سلام....
دوستان چند روز پیش دوستم داشت بازی میکرد ک از سر شوخی یهو دسته رو کشید و سیم دسته کش آورد...ازون ب بعد دیگه دسته کار نمیکنه....
وقتی هم ک ب کنسول وصلش میکنم دستگاه نمیشناستش و ارور میده...
دسته رو باز کردم و سیمایی ک از سوکت دستگاه تا کنسول میادو چک کردم...8تا سیم بود ک فقط 6 تاش راه میداد....ب عبارتی دو تا از پینای سوکت ارتباطی با دسته نداشت....یعنی مشکل از همینه؟؟جرات نکردم دسته سالمه رو وا کنم و ببینم اونم این شکلیه یا نه....کسی مداری چیزی ازش داره برام بذاره....
راستی ،ی چیز بیضی شکل رو سیمش هست ک نویز گیره،اونم شل شده و تو طول سیم خرکت میکنه!!میتونه ربطی ب این داشته باشه؟؟
اگه از خود سوکت باشه راهی برای باز کردنش هست؟؟
مرسی

همون دوتا سیم قطع شده ، مال اونه .
ارتباط چیپ کنترلر با کنسول قطع شده . یه کنترلر نو بخرید خلاص .

beny98
06-05-2011, 23:59
همون دوتا سیم قطع شده ، مال اونه .
ارتباط چیپ کنترلر با کنسول قطع شده . یه کنترلر نو بخرید خلاص .
سلام دوست من.... ب همین راحتی؟؟بابا ی تلاشی چیزی:31:
درستش کردم:5:
ی دستور العمل کوچولو برای تعمیر دسته ی پلی استیشن:
بهترین راه برای تعمیر دسته هایی ک این مشکل رو دارن اینه....
اول دسته رو باز کنین و با مولتی متر یا تستر ببینین کدوم پین ها و کنتاکت ها اتصالشون قطع شده..رو کاغذ مدارشو با ذکر رنگ سیم و شماره پین و ... بیارین...بعد ی کم قبل از سوکت رو لخت کنین و ببینینا مدار از کنتاکت های لحیم شده تا اونجا راه میده یا نه.اگه بده ک از سوکته و کلی دردسر داره...
اما اگه نداد ،بهترین و بی دردسر ترین راه اینه ک ی سیم تلفن بیارین و از کنتاکت قطع شده تا قبل سوکت سیم وصل کنین،بعد بذارین کنار سیم اصلی و با چسب برق بهش باندل کنین....قشنگ نیس،اما کم خرجه:31: بهرحال بهتر از خریدن دسته نو هست:21:
ازین دو تا سایت هم میتونین استفاده کنین:

Abolfazl_Real
09-05-2011, 09:42
قیمت لنز کامل پلی 2 چنده؟
لنز دستگاهم خراب شده می خواستم بدم تعمیرش کنه

zmmz
31-05-2011, 20:02
با سلام

ps3 fat cechg04 کنسول روشن نمیشه !!!

وقتی دکمه پاور رو میزنم اول سبز میشه بعد زرد و بعد قرمز چشمک زن ( صدای بوق هم میده !!!)

باید چی کار کرد ؟

SamGun
31-05-2011, 21:06
با سلام

ps3 fat cechg04 کنسول روشن نمیشه !!!

وقتی دکمه پاور رو میزنم اول سبز میشه بعد زرد و بعد قرمز چشمک زن ( صدای بوق هم میده !!!)

باید چی کار کرد ؟
سلام
تیتر این تاپیک رو شما خوندی دوست عزیزم ؟

شما باید سوال در مورد کنسول مورد نظر خود رو در تاپیک مرتبط با خودش مطرح کنید .

از زدن چند پست مشابه در تاپیک های مختلف هم خودداری فرمائید.

با تشکر از حسن همکاری شما.

vahidreza_sh
01-07-2011, 12:45
دوستان سلام. امروز بعد از حدود 3 ماه ps2 رو از جعبه در آوردم و وصلش کردم.اولین بازی رو داخلش گذاشتم و بازی کردم. بعد که dvd رو در اوردم دیدم نزدیک لبه dvd یه خط دایره ای هست یعنی دور تا دور dvd رو یه خط دایره ای انداخته.دیسک رو عوض کردم یکی دیگه گذاشتم یه مدت با اون بازی کردم .بعد دیدم اونم همینطوری شده.دوباره دیسک رو عوض کردم یه دیسک دیگه گذاشتم و حدود 3-4 دقیقه بازی کردم (برای امتحان) ایندفعه خط ننداخت.اینطور که معلومه یه مدت (مثلا" شاید 20-30 دقیقه) باهاش بازی کنی خط میندازه.تو این 3-4 سالی که دستگاه رو داشتم مرگ نداشت.برای اولین بار بود که این اتفاق افتاد.مدل دستگاه هم slim 77004 هست که پدرم از مکه برام آورده بود.ضمنا" موقع بازی هم هیچ صدایی که نشون بده دیسک به چیزی میسابه مشخص نیست.خواهشن راهنماییم کنین که باید چیکار کنم؟

mahmoodi_20
18-08-2011, 16:49
سیم زرد رنگ لنز رو فشار بده تا روی سیدی خط نندازه ، سیم امده بالا و باعث خط خوردگی سیدی میشه

pooyaa26
26-09-2011, 16:14
ای سی کپی دستگاهت ایراد داره.

pooyaa26
26-09-2011, 16:26
میخوام در مورد تعمیرات ps2کمک کنم.

nabi.com
28-09-2011, 16:10
استاد گرامی اگه میشه طریقه نصب هارد رو تصویری برای من بگذاری با تشکر

behexen
26-01-2012, 22:36
یه دستگاه هست که میگه بردش خرابه
یعنی چی ؟
هزینه تعمیرش چقدره ؟
ببخشید تاپیک زیرخاکی بالا آوردم

sonixax
26-01-2012, 22:57
یه دستگاه هست که میگه بردش خرابه
یعنی چی ؟
هزینه تعمیرش چقدره ؟
ببخشید تاپیک زیرخاکی بالا آوردم

یعنی بندازش دور :46:

behexen
27-01-2012, 01:40
یعنی بندازش دور :46:
یعنی به هیچ عنوان تعمییر نمیشه ؟
حتی اگه مشکل از خازنی چیزی باشه؟
طرف خودش میگه بردم تعمیرکار گفته 30 میگیرم برای تعمیرش

sonixax
27-01-2012, 16:52
یعنی به هیچ عنوان تعمییر نمیشه ؟
حتی اگه مشکل از خازنی چیزی باشه؟
طرف خودش میگه بردم تعمیرکار گفته 30 میگیرم برای تعمیرش

من نگفتم هیچ راهی نداره !
گفتم بندازش دور چون ارزشش رو نداره .
با ۳۰ تومن الان میتونی یه پلی استیشن سالم بخری .

afshinquest
27-01-2012, 17:06
سلام
من يه پلي استيشن 2 مدل scph-75004 دارم كه مشكلش اينكه وقتي درشو ميبندي اون موتوري كه لنزو حركت ميده عمل نميكنه - موتور هم سالمه چون وقتي لنزو با دست جلو حل ميده عمل ميكنه و دي وي دي رو ميخونه و دستگاه طبيعي عمل ميكنه - ازتون ميخواستم راهنماييم كنيد كه مشكل كجاست
با تشكر

hamidazami
27-03-2012, 18:43
سلام.PS2 من وقتی که روشنش میکنم و دو تا سوییچ رو فشار میدم،اولا که نور لنز روشن نمیشه،بعد اینکه وقتی لنز تا آخر حرکت کرد،موتور لنز ایست نمیکنه و میچرخه و صدای قرررررررررر میده.
با تشکر.

hamidazami
28-03-2012, 20:55
سلام.
کجایی مهندس.

afshinquest
02-04-2012, 01:03
سلام
من يه پلي استيشن 2 مدل scph-75004 دارم كه مشكلش اينكه وقتي درشو ميبندي اون موتوري كه لنزو حركت ميده عمل نميكنه - موتور هم سالمه چون وقتي لنزو با دست جلو حل ميده عمل ميكنه و دي وي دي رو ميخونه و دستگاه طبيعي عمل ميكنه - ازتون ميخواستم راهنماييم كنيد كه مشكل كجاست
با تشكر

مشكل از آدابتور بود

alirezakimiagary
05-08-2012, 20:24
سلام من يه پلي استيشن 2 مدل scph-50004 دارم كه مشكلش اینه دسته ی یکش اتصالی داشته حالا فقط پورت یکش کار نمیکنه.راهی هست که بشه خودم تعمیرش کنم یا قسمت پورتش که قابل جدا شدنه عوض کنم.:31:
ممنون میشم راهنماییم کنین.:23:
با تشکر

barmakinfo
15-01-2013, 09:01
سلام نمیدونم این تاپیک قدیمی شده آیا دوستان عزیز کسی هست جوابی بده؟؟؟؟ من یک پی اس ۲ مدل قدیمی دارم که مدتها کار نکرده مال زمان جوونیهای خودم بوده از این بزرگها هست.مدل های اولیه ۱۰۰۰۰ فکر کنم.مدتیه برای بچه ها راش انداختم که باهاش بازی کنن فقط دسته هاش مشکل داشت که نو خریدم.این دستگاه هیچ مشکلی از لحاظ لنز یا هر چیزی نداره.مشکل اصلیش اینه که بعد از نیم ساعت بازی قفل میکنه یا همون هنگ میکنه.منم با اجازتون بازش کردم تکه تکه تا رسیدم به سی پی یو و صفحه های هیت سینک و چک کردم و مشکل خاصی ندیدم مجددن مونتاژش کردم.فن دستگاه هم سرویس کردم خوب کارمیکنه.اما مجددن مشکل پا برجاست و بعد نیم ساعت هنگ میکنه.وقتی هم ریست میکنم مجدد یه ۳ دقیقه بعدهنگ میکنه.البته نا گفته نماند قسمت پشت برد اصلی دستگاه سه تا اسی سی هست که خیلی داغ میشن و روی هر کدوم یه چیز \لاستیک مانند که فکر کنم کار انتقال حرارت و داره قرار گرفته که البته تا حدود زیادی فشرده و خراب شدن.مطمین نیستم علت از این لاستیک ها باشه یا نه ولی نمیدونم دقیقن بهشون چی میگن یا اصلا تو بازار گیر میاد یانه.از دوستان کسشی میتونه کمک کنه؟؟؟یا اینکه آیا نیاز به تعویض قطعه داره؟؟یا اینکه با تعویض یا کنتر دما مشکل حل میشه.خودم میتونم همه کاریشو انجام بدم و نمیخوام دست تعمیر کار بدم چون قطعاتش مخصوصن لنزش بعد این همه سال عالیه.ممنون میشم ککمی کنید.با تشکر

sonixax
15-01-2013, 16:28
فن دستگاهتون خوب کار نمیکنه . میچرخه ولی درست نمیچرخه .

vahid_x40
21-04-2013, 23:14
سلام دوستان،نمیدونم جای این سوال اینجاست یانه یااصلا کسی هست ج بده آخه تایپیک قدیمیه"به هرحال من چندتا دسته اصلی دارم که فقط باهاشون فوتبال بازی میکردم اماحالاکه بازی دیگه مث ماشین و...بازی میکنم شوک هاش عمل نمیکنه بازشون کردم وآرمیچرهاشونو چرب کردم حتی بابرق مستقیم امتحان کردم اما همچنان داخل بازی لرزش ندارن ازداخل تنظیمات بازی هم ویبراتور فعاله؛ممنون میشم راهنمایی کنید

amina89
23-04-2013, 04:46
سلام . من یه ps2 slim دارم. حدود 6 شالی مثه خر:n02:! ازش کار کشیدم تا اینکه یه ماهی میشه که وقتی dvd میزارم توش. اولش کار میکنه.اما وقتی بعده یکم داغ شدنش وقتی میخوام dvd عوض کنم. بعده چندتا ریپ و بالا پاین کردن لنز .دیگه بازی اجرا نمیشه ! مخواستم بدونم ایراد از لنزه که باید تعویض شه یا تمیز کردنش؟ اگه کسی میدونه .خواشن help me:n28:

yuseph
23-04-2013, 09:17
آقا ماهم یه سوال داریم:
پی اس 2 من خوب کار میکرد تا اینکه سر یه بازی خشدار بهش گیردادم و مدام میزاشتم تا بلکه بخونه و ما بازیش کنیم.بعد یه هو تصویر قطع شد و فقط صدا میومد!!یعنی صدای بازی رو داشتم اما تصویر رو نه!
هرکاریش کردم جواب نداد وتصویر هیچ بازیی رو نمیاره.
الان چی شده به نظرتون؟

vahid_x40
25-04-2013, 23:09
آقا ماهم یه سوال داریم:
پی اس 2 من خوب کار میکرد تا اینکه سر یه بازی خشدار بهش گیردادم و مدام میزاشتم تا بلکه بخونه و ما بازیش کنیم.بعد یه هو تصویر قطع شد و فقط صدا میومد!!یعنی صدای بازی رو داشتم اما تصویر رو نه!
هرکاریش کردم جواب نداد وتصویر هیچ بازیی رو نمیاره.
الان چی شده به نظرتون؟

به احتمال زیاد فیش تصویر قعط شده وفیشلای سفیدوقرمز که مال صدان وصلن؛یایه فیش نو بخر یا فیش زرد رنگو ازکمی پایین تر قیچی کن ویه فیش دیگه جاش وصل کن انشاالله درست میشه

reza-at
12-06-2013, 18:31
سلام
دوستان من حدود یه سال و نیم ی هست که ps2 دارم تا الانم مثل ساعت کار میکرد
ولی از امروز اکثر بازیهامو نمیتونه اجرا کنه
البته بعضیهارو میتونه
مثلا کراش و میتونه اجرا کنه , اما جی تی ای و پانیشر و ...... رو نمیتونه
یبار بازش کردم و بردش و با الکل شستم چون خیلی کثیف بود , اما درست نشد
میشه بگید مشکل از کجاس ؟؟؟
ممنون میشم

sonixax
12-06-2013, 21:53
سلام
دوستان من حدود یه سال و نیم ی هست که ps2 دارم تا الانم مثل ساعت کار میکرد
ولی از امروز اکثر بازیهامو نمیتونه اجرا کنه
البته بعضیهارو میتونه
مثلا کراش و میتونه اجرا کنه , اما جی تی ای و پانیشر و ...... رو نمیتونه
یبار بازش کردم و بردش و با الکل شستم چون خیلی کثیف بود , اما درست نشد
میشه بگید مشکل از کجاس ؟؟؟
ممنون میشم

مشکل از لنز کنسول هستش . و البته ممکنه مود چیپتون هم مشکل پیدا کرده باشه .

reza-at
13-06-2013, 09:43
مشکل از لنز کنسول هستش . و البته ممکنه مود چیپتون هم مشکل پیدا کرده باشه .

ممنون از راهنماییتون
میشه لطف کنین بگین که چیکار باید کنم ؟؟؟
خودم میتونم تعویضش کنم ؟؟

reza-at
17-06-2013, 20:36
کسی نیست جواب مارو بده آیا ؟؟؟

sonixax
17-06-2013, 22:24
ممنون از راهنماییتون
میشه لطف کنین بگین که چیکار باید کنم ؟؟؟
خودم میتونم تعویضش کنم ؟؟

سلام ندیده بودم اینو .
بستگی داره چه مقدار تجربه دارید . عوض کردنش کاری نداره ولی اگر تا حالا این کار رو نکردید بهتری بدید براتون عوض کنند .
توی جمهوری یادمه پاساژ امجد میفروخت اگر هنوز باشه !

reza-at
17-06-2013, 22:46
سلام ندیده بودم اینو .
بستگی داره چه مقدار تجربه دارید . عوض کردنش کاری نداره ولی اگر تا حالا این کار رو نکردید بهتری بدید براتون عوض کنند .
توی جمهوری یادمه پاساژ امجد میفروخت اگر هنوز باشه !

آره راست میگین , توی امجد زیاد مغازه هست
راستش من رفتم توپخونه و مشکلمو گفتم , گفتن ک اگه مشکل از لنزش باشه , نمی ارزه خرجش کنید .
این شد ک گفتم خودم میخرم تعویضش میکنم
من رشته م الکترونیکه و فک کنم با راهنایی شما بتونم تعویض کنم , اگه لطف کنین و بگین ک من چیکار کنم ؟؟؟
ممنون میشم از راهنماییتون

sonixax
17-06-2013, 22:52
آره راست میگین , توی امجد زیاد مغازه هست
راستش من رفتم توپخونه و مشکلمو گفتم , گفتن ک اگه مشکل از لنزش باشه , نمی ارزه خرجش کنید .
این شد ک گفتم خودم میخرم تعویضش میکنم
من رشته م الکترونیکه و فک کنم با راهنایی شما بتونم تعویض کنم , اگه لطف کنین و بگین ک من چیکار کنم ؟؟؟
ممنون میشم از راهنماییتون

کار خاصی لازم نیست بکنید یک مشت فلت کیبل هست فکر میکنم دو تا درست یادم نیست که وصله به بورد و اپتیک .
خود لنز خالی عوض کردنش مکافاته کل اپتیک رو عوض کنید همش 4 تا پیچ رو باز میکنید اپتیک جدید رو میذارید کابلها رو وصل میکنید و تمام .
کل درایوش رو هم میتونید عوض کنید اگر فت باشه که کار خیلی آسونه اگر اسلیم باشه یک مقداری دنگ و فنگش بیشتره چون دیگه یه درایو آماده نیست . ولی در هر صورت کاری نداره .
فقط باید گیر بیاریدش .
قیمتش رو هم نمیدونم چنده چون من ایران نیستم ولی نباید زیاد گرون باشه .

reza-at
18-06-2013, 10:09
کار خاصی لازم نیست بکنید یک مشت فلت کیبل هست فکر میکنم دو تا درست یادم نیست که وصله به بورد و اپتیک .
خود لنز خالی عوض کردنش مکافاته کل اپتیک رو عوض کنید همش 4 تا پیچ رو باز میکنید اپتیک جدید رو میذارید کابلها رو وصل میکنید و تمام .
کل درایوش رو هم میتونید عوض کنید اگر فت باشه که کار خیلی آسونه اگر اسلیم باشه یک مقداری دنگ و فنگش بیشتره چون دیگه یه درایو آماده نیست . ولی در هر صورت کاری نداره .
فقط باید گیر بیاریدش .
قیمتش رو هم نمیدونم چنده چون من ایران نیستم ولی نباید زیاد گرون باشه .

سلام
ممنون ک انقد با حوصله جواب میدیدن .
ببخشید ک من خیلی سوال میپرسم .
هروقت خواستم بخرم , بگم ی اپتیک میخوام ؟؟؟
بعد جنس خوب و بد دارن ؟؟؟
نمیخوام بهم ی جنس آشغال بندازه
مدل کنسولم هم اسلیم 9000
ب نظر شما اپتیک و عوض کنم کافیه یا درایو هم عوض کنم ؟؟؟
راستی من اون پتانسیومترهای کنار لنز هم ی کوچولو تغییر دادم , بعد از اون دیگه بازیهای سی دی هم اجرا نکرد .
اپتیک جدیدی ک میخوام بذارم , پتانسیومترهاش تنظظیم هست یا باید خودم تنظیم کنم ؟؟؟
ببخشید ک یکم طولانی شد

hamidpiran
19-06-2013, 09:17
سلام سوالی داشتم اگر ps2 صدا داشته باشه اما تصویر نداشته باشه مشکل چیه کابلش هم نو خریدم و مطمینم که از سیمهاش نیست اگه ممکنه راهنماییم کنید ممنون

reza-at
19-06-2013, 21:54
سلام
مدل کنسولم هم اسلیم 9000
راستی من اون پتانسیومترهای کنار لنز هم ی کوچولو تغییر دادم , بعد از اون دیگه بازیهای سی دی هم اجرا نکرد .
اپتیک جدیدی ک میخوام بذارم , پتانسیومترهاش تنظظیم هست یا باید خودم تنظیم کنم ؟؟؟
ببخشید ک یکم طولانی شد

کسی نیست جواب مارو بده آیا ؟؟؟

omid 1357
10-11-2013, 21:11
سلام
دوست عزیز عالی بود ممنون

sonixax
11-11-2013, 02:23
سلام
مدل کنسولم هم اسلیم 9000
ببخشید ک یکم طولانی شد

ببخشید ندیده بودم شرمنده :n03:
اپتیک ps2 فقط به مدلش بستگی داره . جنس خوب و بعد هم زیاد معنی نمیده برای کنسولی که دیگه تولید نمیشه . هر چی گیرتون بیاد خوبه .
عوض کردن اپتیک به تنهایی کار شما نیست ، ولی درایو کامل کاری نداره . قیمتش هم زیاد تفاوتی نداره با هم .
در مورد پتانسیومتر هم باید بگم کار خوبی نکردید :دی فرکانس دستگاه رو ریختید به هم .
درایو کامل بگیرید همه چیزش تنظیمه . فقط امیدوارم کد نداشته باشه . این رو باید سوال کنید در این باره من اطلاعی ندارم .

ahmad.24
24-01-2014, 19:57
سلام دوستان ای سیهای ps که سفید رنگ هستند و روشون G نوشته مورد مشابه هم دارند؟

evil4baz
04-02-2014, 01:34
با سلام من چند وقتیه هر چی دیسک بازی تو دستگاه میذارم هیچ اتفاقی نمیفته.چه کنم؟

sepehr_hp
05-06-2014, 17:57
سلام دوستان.وقتی دستگاهو روشن میکنم(پلی استیشن 2 ) یه صدایی مثله موتور سیکلت میده!مشکلش چیه؟اگه راهنمایی کنبد ممنون میشم

sepehr_hp
05-06-2014, 18:14
سلام دوستان.وقتی دستگاهو روشن میکنم(پلی استیشن 2 ) یه صدایی مثله موتور سیکلت میده!وقتی درش را باز میکنم صدا قطع میشه و میبندم باز صدا شروع میشه!مشکلش چیه؟اگه راهنمایی کنبد ممنون میشم

rahmanian25
11-06-2014, 11:30
سلام دوستان.وقتی دستگاهو روشن میکنم(پلی استیشن 2 ) یه صدایی مثله موتور سیکلت میده!وقتی درش را باز میکنم صدا قطع میشه و میبندم باز صدا شروع میشه!مشکلش چیه؟اگه راهنمایی کنبد ممنون میشم

آقایون منم همین مشکلو دارم.
لطفا بگین چیکار کنیم؟؟؟؟

amirenter
08-07-2014, 13:19
سلام به هنگی

تازگیا وقتی ps2 رو روشن میکنم بازی رو بالا نمیاره و میره تو صفحه آبی یعنی اصلا بازی رونمی چرخونه یکدفعه هم اینجوری شد تا قبلش درست بود لطفا هر کی میدونه کمک کنه

games.80
13-07-2014, 16:15
سلام
من تازه عضو این انجمن شدم
پلی استیشن 2 من که رنگش هم نقره ای هست اون پورتی که مال دسته دو هست از سمت چپ دومی وقتی دسته بهش وصله تو بعضی بازی ها دسته کار نمیکنه تو بعضی بازی ها مثلاً PES 2012 تو یه جاییش کار میکنه مثلاً نمیشه باهاش اون گزینه را انتخاب کردم که مسابقاته اما مثلاً تو کشتی کج دسته کار میکنه و انگار هیچ مشکلی نداره

lionf3
13-07-2014, 17:14
سلام
من تازه عضو این انجمن شدم
پلی استیشن 2 من که رنگش هم نقره ای هست اون پورتی که مال دسته دو هست از سمت چپ دومی وقتی دسته بهش وصله تو بعضی بازی ها دسته کار نمیکنه تو بعضی بازی ها مثلاً PES 2012 تو یه جاییش کار میکنه مثلاً نمیشه باهاش اون گزینه را انتخاب کردم که مسابقاته اما مثلاً تو کشتی کج دسته کار میکنه و انگار هیچ مشکلی نداره

خُب مشکل از پورتِ یا مشکل از دسته‌اس؟ (ممکنه سیم دسته اتصالی داشته باشه ممکن هم هست که کلا پورت خراب باشه)

porya78
22-07-2014, 16:29
سلام ببخشید من یه پلی دو مشکی مدلscph-90004 یه دو سه سالیه دارمش ولی تازگیها بعضی دیسک هارو نمیخوند الانم وقتی دیسک بازی رو میزارم صفحه ی there is no data میاد باید چی کار کنم:n28::n30::n04: لطفا سریع جواب بدید :n14:

صالحی نیا
26-07-2014, 20:23
سلام ، میخواستم درمورد نصب هارد به همراه بازی روی پلی استیشن 2 بیشتر بدونم کسی هست این کار کرده باشه ، کلا این کار به چه صورتی انجام میگیره و هزینه تقریبی چقدر است:n13:

Afshin405
26-07-2014, 21:58
سلام ببخشید من یه پلی دو مشکی مدلscph-90004 یه دو سه سالیه دارمش ولی تازگیها بعضی دیسک هارو نمیخوند الانم وقتی دیسک بازی رو میزارم صفحه ی there is no data میاد باید چی کار کنم:n28::n30::n04: لطفا سریع جواب بدید :n14:

کاری جز تعویض لنز نمیشه کرد :n13: اگه تهران تشریف دارین ببر میدون امام(پشت شهرداری سابق) اونجا قیمت مناسب ازت میگیرم فقط سعی کن خودت وایسی بالاسر کار.... ////

Afshin405
26-07-2014, 22:01
سلام ، میخواستم درمورد نصب هارد به همراه بازی روی پلی استیشن 2 بیشتر بدونم کسی هست این کار کرده باشه ، کلا این کار به چه صورتی انجام میگیره و هزینه تقریبی چقدر است:n13:

میشه حتی یه سریش که اصل جاپن بوده ظاهرا با هارد تولید شده ولی این دستگاه ارزشی نداره بخای روش همچین کاری بکنی پیشنهاد میکنم دستگاتونو با ایکس باکس360 تعویض کنید ////

ahmadavr
16-09-2014, 22:34
سلام دوستان .ممنون میشم کمکم کنید.من یک ps2 مدل 7000 slim دارم بازی ها رو اجرا نمیکرد ارور plaease insert play 2 or 1 disk midad (صفحه قرمز) ودیسکم با سرعت درست حسابی نمی چرخوند بعد کلی اینور اونور ور رفتن با پتانسیومتر نشد که بازی ها رو بیاره بالا نهایتا رفتم یک لنز خریدم و تعویض کردم اما بازم با این که دی وی دی با سرعت می چرخه بازی ها رو بالا نمیاره یک خط در میون هم ارور صفحه قرمز میده !!! سوال من اینه که اولا کسی میدونه مشکل از کجاست ؟ ثانیا تعویض لنز قلق خواستی داره که من بلد نیستم ؟مثلا چمیدونم با هویه جاییشو اتصال بدی اصطلاحا پلمپشو باز کنی خواهشا کمکم کنید دو روز وقتمو گرفته دیگه نمی دونم چی کار کنم
:n03::n03::n03::n03:

ehsan788
20-09-2014, 10:31
سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.چند وقته که وارد بازی های مختلف میشم بعد از چند دقیقه و یا تو فوتبال بعد از اولین توپی که به بیرون میره صفحه سیاه میشه و دیگه بالا نمیاد. باید دستگاه رو عمودی کنم و یا تکون بدم تا دوباره شروع کنه.بردم تعمیر گاه پشت شهرداری ولی نفهمید ایراد از چیه و گفت اینقدر استفاده کن تا خراب بشه یا خشاب بخر بذار زیر دستگاه.چون میخوام بفروشم باید درستش کنم واقعا اعصاب خرد کنه.اگه تعمیر میشه چقدر خرج داره؟ممنون از همه.:n28::n28::n28::n28::n28::n28::n28:

SamGun
20-09-2014, 10:48
سلام دوستان .ممنون میشم کمکم کنید.من یک ps2 مدل 7000 slim دارم بازی ها رو اجرا نمیکرد ارور plaease insert play 2 or 1 disk midad (صفحه قرمز) ودیسکم با سرعت درست حسابی نمی چرخوند بعد کلی اینور اونور ور رفتن با پتانسیومتر نشد که بازی ها رو بیاره بالا نهایتا رفتم یک لنز خریدم و تعویض کردم اما بازم با این که دی وی دی با سرعت می چرخه بازی ها رو بالا نمیاره یک خط در میون هم ارور صفحه قرمز میده !!! سوال من اینه که اولا کسی میدونه مشکل از کجاست ؟ ثانیا تعویض لنز قلق خواستی داره که من بلد نیستم ؟مثلا چمیدونم با هویه جاییشو اتصال بدی اصطلاحا پلمپشو باز کنی خواهشا کمکم کنید دو روز وقتمو گرفته دیگه نمی دونم چی کار کنم
:n03::n03::n03::n03:

تو بخش تعمیرات PS2 من خیلی اطلاعات جامعی ندارم اما برای قسمت JailBreak دستگاه لحیم کاری مرتبط با Optic نمیشه بلکه با nand دستگاه این کار انجام میشه .

و اینکه شما اگر تعمیر کار کنسول نباشید به نظرم اصلا جایز نیست که با پتانسیومتر ور برید چون در اول که کنسول رو از حالت کالیبره خارج میکنید و حتی امکان داره به لنز صدمه بزنید .

بهترین کار مراجعه به یک تعمیر کار خوب هست .

برای تعویض لنز هم فقط کافی لنز در شاسی خودش قرار بگیره درست.

سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز.چند وقته که وارد بازی های مختلف میشم بعد از چند دقیقه و یا تو فوتبال بعد از اولین توپی که به بیرون میره صفحه سیاه میشه و دیگه بالا نمیاد. باید دستگاه رو عمودی کنم و یا تکون بدم تا دوباره شروع کنه.بردم تعمیر گاه پشت شهرداری ولی نفهمید ایراد از چیه و گفت اینقدر استفاده کن تا خراب بشه یا خشاب بخر بذار زیر دستگاه.چون میخوام بفروشم باید درستش کنم واقعا اعصاب خرد کنه.اگه تعمیر میشه چقدر خرج داره؟ممنون از همه.:n28::n28::n28::n28::n28::n28::n28:

این چیزی که شما میگید 2 تا حالت بیشتر نداره :

پورت VGA از پایه آسیب دیده
درایو DVD از حالت تلورانس خارج شده که یا باید عوض بشه یا تعمیر

ehsan788
20-09-2014, 11:27
این چیزی که شما میگید 2 تا حالت بیشتر نداره :

پورت VGA از پایه آسیب دیده
درایو DVD از حالت تلورانس خارج شده که یا باید عوض بشه یا تعمیر

[/QUOTE]
ممنون از راهنمایی خوبتون.در اثر چی این طوری شده؟اگه میشه در خصوصی ادرس تعمیر کار خوبی رو بهم بدید و در ضمن چه قدر خرج داره؟.ممنون