PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلاس آموزشی : شماره 1 ( صنایع چوب )

Shahin King
22-07-2006, 02:21
دوستان عزيز گرامي سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در اين تاپيک در مورد کليه آموزشهايي که درش از جلوه هاي چوبي استفاده ميشه بحث و تبادل نظر ميشه ، همچنین ارائه نمونه کارهای دوستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کارمون رو با ساخت تابلوهاي معرق و منبت شروع مي کنيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
================================================== =============
براي شروع به چند تصوير که نماي چوبی داشته باشه نياز داريم تصاويري از چوبهاي مختلف با رنگهاي گوناگون . مثلا چوب گردو - شمشاد - آبنوس - راش - و ... حالا زياد هم نياز نيست اينا رو بدونين بحث چوب شناسي نداريم که [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
روش تغيير رنگ دادن
مثلا اين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تصوير روکشي از چوب راشه که ما مي خواهيم اونو به گردو تبديل کنيم . خيلي راحته تنها کاري که بايد انجام بدين اينه که يک کپي از تصويرمون بگيريم با فشردن کليدهاي Ctrl + J حالا Mode لايه جديد رو تغيير ميديم . از نرمال به Multiply.
خوب حتما متوجه شدين که چطور رنگ روکش چوبي رو تغيير ميديم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
براي شروع نياز به يک زمينه کاري داريم يکي از رنگها رو انتخاب کنين براي پس زمينه ( منظورم يکي از روکش هاي چوبي هست ) تصاوير چوبهاي ديگر که قبلا رنگشون رو تغيير داديم رو همراه با تصوير اصلي که قراره زمينه کارتون باشه باز کنين . همون گوشه کنار بزارينشون تا موقع کار در دسترس باشن . حالا به هر روشي که خودتون بلدين قطعاتي از چوبهاي رنگي برش بزنين و روي تصوير اصلي همون زمينه بچسبونين .
بنده از شکلهاي Shape براي اين کار استفاده مي کنم .مثلا بنده مي خوام برشي از چوب شمشاد که روشن هم هست رو به شکل يکي از شکلهاي Shape در بيارم . Shape مورد نظر رو روي تصوير شمشاد رسم مي کنم بعد کليد Ctrl رو نگاه داشته و روي لايه Shape کليک مي کنم تا محيطش به حالت انتخاب در بياد سپس کليد Delete رو مي فشارم تا رنگ Shape حذف بشه بعد از اين کار لايه اول که پايين ترين لايه هست رو انتخاب مي کنيم و کليدهاي Ctrl + C رو جهت کپي برداري از بکگراند مي فشاريم . حالا به راحتي شکل برش زده از چوب شمشاد رو به تصوير اصلي انتقال بدين Ctrl + V .
با ورود به پنجره تنظيمات Layer Style ميتونين جلوه هاي دلخواه رو به قطعات برش خورده بدين .
پس يک بار ديگه مرور مي کنيم يکي از تصاوير زير رو انتخاب مي کنيم به عنوان پس زمينه بعد تصوير مورد نظر که يکي از شکلهاي Shape باشه رو بر روي تصوير ديگري که رنگ متفاوتي نسبت به تصوير زمينه داره رسم مي کنيم . بعد از رسم کليد کنترل رو نگاه داشته و يک بار بر روي لايه شکل رسم شده که اولين لايه موجود در پالت لايه ها هست کليک مي کنيم تا محيط شکل به حالت انتخاب در بياد . سپس يک بار کليد Delete رو ميفشاريم تا تو خالي بشه سپس لايه بکگراند رو فعال مي کنيم (يعني يک بار رويش کليک مي کنيم ) بعد با فشردن کليدهاي کنترل + C از محيط شکل که به حالت انتخاب در اومده يک کپي گرفته بشه . حال اين قطعه در واقع برش خورده رو به تصوير اصلي که همون پس زمينه کار هست انتقال بدين اين بار با فشردن کليدهاي Ctrl + V .

تصاوير روکش هاي چوبي

تصویر اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تصویر دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تصویر سوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تصویر چهارم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تصویر پنـــجـــم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان اگر تصاوير ديگري از روکش هاي چوبي دارن بزارن اينجا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منتظر نمونه کارهای شما دوستان هستم ;)

قربان شما : شاهين کينگ

چند طرح نیمه کـــــــــاره :)

saghar_sh
22-07-2006, 05:32
خيلي قشنگه
ولي من بلد نيستم
با shape طرح زدي؟
ببخشيد نفهميدم توضيح دادي
عادت كردم به آموزشهاي تثويري

mohammad ashena
22-07-2006, 11:02
سلام
خیلی ممنون شاهین جان
خیلی کار خوبی کردی
قربانت ;)
این هم چنتا عکس چوب :biggrin:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

safety
23-07-2006, 15:31
سلام
البته حاشيه اضافه است.

safety
23-07-2006, 15:44
سلام
تصحيح شد.

Shahin King
23-07-2006, 17:39
سلام

safety جان ممنون که انجام دادی . فقط اگه با همون ابعاد اصلی بزاری عالی میشه . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منتظر طرحهای دیگر دوستان هم هستم .

قربانت : شاهین کینگ

safety
24-07-2006, 12:33
سلام
يك طرح با استفاده از براش:

komail
24-07-2006, 15:11
عنوان تاپيک نوشته کلاس آموزشي
ولي من آموزش نديدم
به ما هم ياد بدين

Aminneo
26-07-2006, 19:15
آموزش در بالاي صفحه هست و از عكس هاي چوبتون هم ممنون!

mahsoft
01-08-2006, 14:19
تنکس شد ...............

*Zahr@RT*
02-08-2006, 11:00
به به جناب كينگ
من اينو نديده بودم خوب شد از دستم نرفت
دســـــــــــــتت درد نكنه;)