PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 3d max یا مایا ؟!!!!! (برای بازی سازی)

pharm
14-09-2012, 00:07
سلام دوستان
من میخواستم بدونم برای این که یه مدل خوبی بشه ساخت که تو بازی بشه ازش استفاده کرد کدوم نرم افزار به نظرتون خوبه؟من دارم کلاس اموزش 3d max رو میرم ولی چند جا دیدم برا ساخت شی در unity از مایا استفاده کرده بود خیلی کم از 3d max .

می تونید کلا برای ساخت شی و استفاده در بازی یه کم تجربه در اختیارم قرار برید؟

من 15 سالمه کدوم موتور بازی سازی رو بیشتر ترجیح میدید؟گیم میکر رو کار کردم ولی میخوام سه بعدی بسازم

بعد این پک یونیتی که خود p30 ورلد می فروشه چجوریه؟اموزشاش همه زبون انگلیسیه ؟؟؟

parvizamd
14-09-2012, 07:23
والا من قبلنا با cinema4d ولی الان با بلندر کار می کنم.

aliscan
14-09-2012, 10:22
سلام

مدلی که واسه بازی ساخته میشه معمولا از نرم افزار 3DS MAX استفاده میشه،اکثر بازیهای بزرگ مثل Gears Of War هم مدلاشون رو با مکس میسازن.مایا حرفه ای تر هست ولی تو مدلسازی زیاد روون نیست،که بیشتر بدرد انیمیشن میخوره.

mohammd1
18-09-2012, 11:23
مایا کلا بهتر از مکسه ولی برای بازی سازی من مکس رو ترجیح میدم چون راحت تره راستی میتونی از نرم افزار های تخصصی مدل سازی مثل زیبراش هم استفاده کنی درباره انجین هم فک کنم یونیتی برای شروع مناسب تره
موفق باشی

hadi665
30-10-2012, 20:38
سلام

راستش من هیچ برنامه ی سه بعدی رو سر تر از دیگری نمیدونم
چون کسی که کار با نرم افزارو یاد بگیره میتونه حتی با یه نرم افزاره چند مگی هم مدلی بسازه که منو شما باورمون نشه

اما من خودم با مکس کار میکنم
تمام کارایی که مکس انجام میده مایا و سینما 4 دی هم انجام میده
هیچ فرقی نداره

و فقط به تکنیک ها و مهارت خودت مربوط میشه

پس بهتره از این برنامه به اون برنامه نپری و همون مکسو ادامه بدی
موفق باشی ;)

ehsanyacoza0021
04-11-2012, 13:02
سلام
خیلی فرقی نداره تو مدل سازی
نظر شخصیم: برای ساخت مدل کمی مکس سریع تره و برا کسی که میخواد فقط مدل سازی کنه میتونه تو زمان کم تری یاد بگیره(من خودم دارم با مایا مدلامو میزنم چون راحت ترم) البته یه نرم افزار دیگه برای اسکالپینگ و دادن جزعیات به مدل ضروریه
کلا مدلا لو ساخته میشن بعد به اون جزیات میدن تو نرم افزار هایی مثل زیبراش و ماد باکس بعد ازش نرمال مپ و AO میگیرن (البته بعضی ها مثل خودم در بیشتر موارد high رو میسازم بعد اون رو تبدیل به low میکنم)
ولی برای انیمیت و ریگینگ مایا بهتره
کلا با هر چی حال کنی اون بهتره مثلا من یوزر اینتر فیس مایا رو عالی میدونم و باهاش خیلی خیلی راحتم و با هیچی عوضش نمیکنم
اگه میخوای مدل سازی حرفه ای کار کنی باید بیشتر تو یکی از مدلسازی کاراکتر یا مدل سازی صنعتی یا مدل سازی محیط وقت بذاری تا تو اون حرفه ای بشی

GOLDFINCH
27-03-2013, 00:07
فقط کافیه مدلت آماده باشه . تو هر برنامه ای که راحت تری باهاش ...