PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازی سازی فلش راهنمایی کنید

m.beh
10-09-2012, 22:17
سلام

خیلی از تاپیکا رو دیدم ولی جواب سوالمو پیدا نکردم (ممکنه هم از دستم در رفته باشه) ولی یه سوال دارم امیدوارم اساتید جوای یدند
من نمی خوام حرفه ای بازی ساز بشم یا ازش پول درآرم فقط جهت پر کردن اوقات فراغت می خوام کار کنم. از این بازی فلش ها خوشم می آد فکر میکنم چند تا ایده کوچولو می تونم برای بازی های کوچیک بدم و خودموبا ساخت بازی سرگرم کنم.
قبلا (دوران طفولیت) یه بار در جریان بازی سازی یکی قرار گرفتم یادمه با فلش کار می کرد و می گفت که خود فلش کلی امکانات برای بازی سازی داره.

حالا سوال من اینه که اگر الان بخوام شرو کنم برای همین بازی های کوچیک یه برنامه یاد بگیرم همون فلش کافیه به نظرتون. لازم به ذکره من برنامه نویسی با سی رو بلدم و معمولا با زبانهای جدید برنامه نویسی راحت کنار می آم.

حالا اگر پبشنهاد دیگه ای دارید برای برنامه ای که می خوام شرو کنم یاد بگیرم خوشحال می شم بشنوم. البته فکر کردم فلش می تونه به درد دنیا و آخرت آدمم بخوره انمیشینم می شه باهاش ساخت و اینا. الیته جاوا هم خوبه ولی خوب نمی دونم برای بازی ساری همین که کد زدن باهاشونو یاد بگیری کافیه یا نه.

و اگر منبع مناسبی هم می شناسید لطفا راهنمایی کنید.

ممنون

parvizamd
11-09-2012, 13:37
خوب اگه فلش هست adobe flash mx بهترینه اما من با یونتی نسخه رایگان کار می کنم از همه اش بهتره.

Reza Azimy_RW
11-09-2012, 16:17
اگه میخای دو بعدی کار کنی فلش خیلی ساده و راحته واسه اینجور بازیا زود هم میتونی نتیجه بگیری ولی گیم میکرم گذینه خوبی هست
اگرم خیلی میخای دیگه واسه سرگرمی بازی بسازی نرم افزار FPS Creator هم بازی سه بعدی میسازه به راحتی

m.beh
11-09-2012, 18:50
با تشکر. حالا کدوماشون اینقدر یوزرفرندلی است که بشه با هلپش یاد گرفت و کدومو لازم آموزش پیدا کرد براش؟

عادل سلیمی 20
11-09-2012, 18:58
اول مشخص کن دوبعدی میخوای یا سه بعدی
در مورد دوبعدی به نظر من کار با گیم میکر خیلی راحت تره . تازه هلپش همه چیز رو توش نوشته (کامل کامل) . من خودم با اون یاد گرفتم
گیم میکر اگه در سطح پیشرفته نخوای بازی بسازی میتونی بدون کدنویسی هم کار کنی
ولی خوب ماشاالله سی هم که بلدی
پس با برنامه نویسی مشکل نداری
زبان گیم میکر شبیه سیه
خودش یه فانکشنایی داره که تو هلپش کامل همه رو توضیح داده (البته انگلیسیه )
در مورد سه بعدی باقی دوستان باید راهنمایی کنن
موفق باشی

m.beh
11-09-2012, 23:30
خوب راستش نظر خودمم رو دو بعدیه.
خوب تا ابنجا که گیم میکر خوبه حالا برم این اینجینا رو دانلود کنم ببینم چی می شه.
ممنون کلا اگر نظر و راهنمایی دیگه ای هم دارید خوشحال می شم بشنوم
:)