PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل فوق العاده عجیب لپتاپ دل 5010...کلافه شدم...

mhda69
10-09-2012, 12:58
سلام
دوستان لطف کنین 5 دقیقه از وقتتون رو واس من بذارین این چند خط رو بخونین خیلی ممنونتون میشم...
از اونجایی ک تو انجمن مورد مشابه پیدا نکردم مجبور شدم تاپیک ایجاد کنم...
قضیه از یه ماه پیش شروع میشه ک میخاستم لپتاپم(5010 دل)رو روشن کنم اما روشن نمیشد یعنی اصلا چراغ پاورش روشن نمیشد انگار نه انگار(مث اینکه برق قطع باشه)بردمش یه تعمیرگاه تو میدون ولیعصر(تهران)یارو بعد از بررسی گفت تو لایه های مدارش اتصالی داره(یه همچین چیزی)و گفت جفت رم ها هم سوخته.خلاصه تعمیرش کرد و حدود 200 هزینش شد.تا یه هفته خوب کار میکرد اما مشکل از اون ب بعد شروع شد...مشکل اینه ک ویندوز ب دلایل نامعلومی فریز(freez) میشه یعنی فقط و فقط موس تکون میخوره اما کلیک یا کیبورد اصلا کار نمیکنه هر برنامه ای هم درحال اجرا باشه هنگ میکنه یعنی کلا ویندوز مث یه عکس میشه.امیدوارم منظورمو متوجه شده باشین...و فقط مجبورم دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش شه از اول روشنش کنم...
ضمنا این مشکل محدوده زمانی نداره یعنی گاهی 5 دقیقه بعد از روشن شدن گاهی یه ربع گاهی نیم ساعت گاهی هم 5 ثانیه بعد از استارت آپ فریز میشه!!!گاهی حتی وقتی lock میکنم...
ضمنا تو این 20 روزی ک این مشکل رو دارم 5 بار (!!!) ویندوز عوض کردم هم 32 بیت هم 64 بیت اما فایده نداشت.با نرم افزار hdd regenerator 2011 هم تو محیط بوت چک کردم واس بد سکتور هارد اما هیچ بد سکتوری نداشت.با avast و چند تا آنتی ویروس دیگه هم ک کاملا آپدیت بودن اسکن کردم اما هیچ ویروسی پیدا نکردن.
ضمنا تا قبل از فریز شدن سرعت ویتدوز عالیه تو همه چی(اجرای نرم افزار،بازی،فیلم،اینترنت،ک پی فایل و...)اما یهو فریز میشه و...
خلاصه الان خیلی کلافه و داغونم مغز خودمم فریز شده موندم چیکارکنم؟؟
تورو خدا اگه کسی هر راه حلی ب ذهنش میرسه بگه
منتظرم...
مرسی از همتون...

ssiinnaarad
10-09-2012, 14:12
سلام ممکنه مارک رمی که برات گذاشته به لبتابت نخوره و همچنین ممکنه که سی پی یو ضعیف شده باشه یا درایورات قدیمی شدن و خوب کارنمی کنن

mhda69
10-09-2012, 19:04
مرسی.اما درایور رو بعید میدونم چون لپتاپ دوستم دقیقا همینه و با همین درایورا خوب کار میکنه.
سی پی یو ضعیف شده باشه یعنی چی؟مگه سی پی یو ضعیف هم میشه؟؟چرا؟؟
اینکه فرمودین مارک رم با لپتاپ سازگار نیس،ممکنه(ب ذهن خودمم رسیده بود)اما خوب تعمیرکار کارش اینه و بعید میدونم اشتباه کرده باشه(هرچند بازم میرم پیشش و ازش میپرسم)
راه حل دیگه ای ب نظرتون نمیرسه دوستان؟؟
امیدم فقط ب این انجمنه تورو خدا هرچی ب ذهنتون میرسه بگین،هرچی.
منتظرم...
دمتون گرم

mehrdad8086
10-09-2012, 19:34
دوست من

اینکه جفت رم ها سوخته کمی عجیبه برای من....(رم های سوخته رو گرفتی و مطمئنی)؟
و cpu ضعیف شده از نظر سخت افزاری صحیح نیست مگه میشه ضعیف بشه؟؟؟!!!!

اگر رم ها تعویض شده ممکنه این مشکل ایجاد بشه.کلا 5010 دستگاه مشکل داریه.حتی کمی حرارت میتونه باعث این داستان بشه.
تعمیر دقیقا کجا صورت گرفته؟

mhda69
10-09-2012, 20:10
آره بنده خدا رم ها رو بهم داد الان گذاشتم تو ویترین!(رو رم ها و هارد یه علامت ریز گذاشته بودم ک فقط خودم میدیدم،خلاصه مطمنم طرف شیطونی نکرده)
بله منم میگم ضعیف شدن سی پی یو معنی نداره.
آره کاملا متوجه ام،کلا دل خیلی بی کیفیته دیگه عمرا دل نمیخرم.
ضمنا حرف از حرارت شد،منspeed fan نصب کردم متوسظ دماهایی ک نشون میده : cpu 50 - hard 45 - gpu 55 - DIMM 65
راستی این DIMM چیه؟؟
پایین تر از میدون ولیعصر(بالاتر از طالقانی)فکرکنم اسم پاساژش مرکز بزرگ کامپیوتر ایران،طبقه زیرهمکف...چطورمگه؟؟؟
کماکان منتظر کمکتون هستم دوستان.
مرسی

mehrdad8086
10-09-2012, 22:18
آره بنده خدا رم ها رو بهم داد الان گذاشتم تو ویترین!(رو رم ها و هارد یه علامت ریز گذاشته بودم ک فقط خودم میدیدم،خلاصه مطمنم طرف شیطونی نکرده)
بله منم میگم ضعیف شدن سی پی یو معنی نداره.
آره کاملا متوجه ام،کلا دل خیلی بی کیفیته دیگه عمرا دل نمیخرم.
ضمنا حرف از حرارت شد،منspeed fan نصب کردم متوسظ دماهایی ک نشون میده : cpu 50 - hard 45 - gpu 55 - DIMM 65
راستی این DIMM چیه؟؟
پایین تر از میدون ولیعصر(بالاتر از طالقانی)فکرکنم اسم پاساژش مرکز بزرگ کامپیوتر ایران،طبقه زیرهمکف...چطورمگه؟؟؟
کماکان منتظر کمکتون هستم دوستان.
مرسی

شاید من بد عنوان کردم.منظورماز کجا اینهکدوم قسمت بیشتر تعمیرات شده؟می بخشی

mhda69
10-09-2012, 23:02
شاید من بد عنوان کردم.منظورماز کجا اینهکدوم قسمت بیشتر تعمیرات شده؟می بخشی

نه داداش من بد فهمیدم شرمنده.
والا یارو بهم گفت تو لایه های داخلی مدارش اتصالی پیدا کرده(یه همچین چیزی)و اینکه رم هاش سوخته ک عوض کرد.دیگه توضیح بیشتری نداد.
خیلی حالم گرفته ، همش داره فریز میشه و هی با دکمه پاور خاموش روشن میکنم،میدونم ک این کارم هم ضرر داره واس لپتاپ...
بازم منتظر راهنماییتون هستم...

mhda69
11-09-2012, 14:21
دوستان یعنی واقعا هیشکی هیچ راه حلی ب ذهنش نمیرسه؟؟؟
من منتطرم...
مرسی

mehrdad8086
11-09-2012, 19:05
دوستان یعنی واقعا هیشکی هیچ راه حلی ب ذهنش نمیرسه؟؟؟
من منتطرم...
مرسی
دوست عزیز
نمی دونم اگر منظور لایه های درونی برد اصلی باشه اونم برد dell که نازکه خیلی بعید می دونم قبل تعمیر باشه.
نظر من اینه که ببری پیش همون تعمیرکار.
اگرم نتیجه نگرفتی حتما تعمیرکاری مجرب بهتره دستگاه رو ببینه.
اینجوری سخته جواب دادن

mhda69
11-09-2012, 20:08
راستش من دانشجو ام کلاسام شروع شده و فعلا نمیتونم برگردم خونه(تهران) و الا میبردمش پیش تعمیرکار...بهرحال مرسی

Highbury
11-09-2012, 20:51
راستش مشکل تقریبا مشابهی رو برادر من با سیستم خونگی داشت.
رم با سیستم سازگار نبود. عوضش کردیم از یه مارک دیگه گرفتیم مشکلش حل شد

mohammadi_4u
11-09-2012, 20:51
دوست گلم مشکل از رم هست!دلیل هنگ های ناهماهنگ!
شما هر گاه از اون بلوک رم چه در درگاه رم چه در خود رم مشکل باشه به لک روبرو میشوید!
لبتابو بدون کارکرد بزار ببین بدون هیچ استفاده ای بعد از مدتی هنگ میکنه؟ متوجه گفته هام میشوید!

mhda69
12-09-2012, 12:22
آره گاهی بدون هیچ استفاده ای هم فریز میشه...
مرسی دوستان دیگه خودمم دارم ب این نتیجه میرسم ک ایراد از رمه...
در اولین فرصت میبرمش پیش همون تعمیرکار رمشو عوض کنه...
دم همتون گرم...

ssiinnaarad
14-09-2012, 19:01
دوست عزیز سی پی یو اگه ویندوز خراب رو لبتاب نصب باشه و پاک نشه و بر اثر freez شدن بسیار ضعیف میشه شما رم و سی پی یو مطمئن شو اگه مشکلی نداشت شاید از هاردت باشه