PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمبود حجم

mansour2023
10-09-2012, 04:17
سلام دوستان عزیز
امروز ویندوز عوض کردم همه چی راحت و بی دردسر پیش رفت ، درایور چیزی هم نصب نکردم ( خودش اتومات شناخت ) ، برنامه سنگینی هم نصب نکردم ( فقط کروم و kmplayer ) نصب کردم دیدم از درایو چند گیگابایت فقط دو گیگ دیگه برام مونده :18:
منم رفتم تمام پوشه ها رو چک کردم و یه چیز جالب دیدم ( تو تصویر زیر نگاه کنید )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
( این چرا اینجوریه؟ هی میاد آدرس سایت رو بر میداره ، به جای نقطه چین ها بنویسید i.m.g.9.8 نقطه ها رو هم بردارید) :(

تو درایو c این دو فایل وجود داره ببینید حجمشو ، حالا سوال اینجاست اگه این فایلو پاک کنم مشکلی برای ویندوز پیش نمیاد ؟
چیکارش کنم ؟
ممنون

hamed29
10-09-2012, 10:57
سلام؛ دومی رو نمیدونم ولی فکر کنم اولیش (hiberfil.sys) مربوط به فعال بودن هایبرنیت ویندوز باشه .
حجمش هم تقریبا همینه (۲ گیگ)
ویندوز ۷ هستش دیگه، درسته؟

منم هر دو تا فایل رو دارم. ( pagefile.sys و hiberfil.sys )

jafarian
10-09-2012, 13:31
برای فایل hiberfil.sys سرچ منوی run اجرا کنید داخلش دستور cmd رو تایپ روی گزینه مورد نظر کلیک کنید بعدشم این دستور پایین با موس از روش کپی بگیرین بعدم داخل اون پنجره با موس paste کنید اینتر بزنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعدشم طبق شکل سایت پایین به قسمت power options برین کاری که گفته شده رو انجام بدین

Windows 7 – Delete Hibernation File hiberfil.sys ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

واما برای فایل pagefile.sys روی my computer کلیک راست گزینه properties انتخاب کنید بعدش از ستون سمت راست گزینه advanced system settings انتخاب بعدشم طبق شکل پیش برین:20:

hamed29
10-09-2012, 16:07
برای فایل hiberfil.sys سرچ منوی run اجرا کنید داخلش دستور cmd رو تایپ روی گزینه مورد نظر کلیک کنید بعدشم این دستور پایین با موس از روش کپی بگیرین بعدم داخل اون پنجره با موس paste کنید اینتر بزنید

بعدشم طبق شکل سایت پایین به قسمت power options برین کاری که گفته شده رو انجام بدین

Windows 7 – Delete Hibernation File hiberfil.sys ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

واما برای فایل pagefile.sys روی my computer کلیک راست گزینه properties انتخاب کنید بعدش از ستون سمت راست گزینه advanced system settings انتخاب بعدشم طبق شکل پیش برین:20:

با این کارها چه بلایی سر ویندوز میاد؟
هایبرنیت از کار میفته؟

mansour2023
10-09-2012, 19:49
این فایل hiberfil.sys رفتش ولی هر کاری میکنم فایل pagefile.sys نمیره ، با اینکه اون تنظیمات و اعمال میکنم و yes هم میزنم
مشکل چیه ؟

jafarian
10-09-2012, 22:09
این فایل hiberfil.sys رفتش ولی هر کاری میکنم فایل pagefile.sys نمیره ، با اینکه اون تنظیمات و اعمال میکنم و yes هم میزنم
مشکل چیه ؟

این یکی فایل مربوط به virtual memory سیستم میشه که میتونید فقط غیر فعالش کنید به همون صورت که گفتم اما قادر به حذفش نیستین در ضمن بهتره بزارین رو حالت دیفالت خودش باشه یعنی غیر فعالش نکنید چون وقتی ویندوز حافظه کم بیاره ازاین فایل کمک میگیره.

khoshbash
10-09-2012, 22:40
سلام ببخشید ازهمه معذرت من امروز عضو شدم میدونم جاش ایتجا نیست یه سوال داشتم بنظرم بهترین سایت مربوط به کامپیوتر این سایته خواستم ببینم میشه تمام صفحات وبش را بابرنامه offline explorer دانلود کرد منظورم اینه تقریبا حجم تمام صفحات وبش چند گیگه خیلی خیلی ممنونم اگه جواب بدین

mansour2023
11-09-2012, 01:59
آها الان درست شد ، ریستارت کردم رفت :)

msom
01-04-2013, 14:21
ببخشید آقای جعفریان :
منم همین مشکل رو دارم
1-محتویات %temp% رو پاک کردم 1 GB خالی شد
2-پوشه ی winsxs - 4.5 GB حجم داره:n19:آیا میتونم حذفش کنم؟؟؟؟

jafarian
01-04-2013, 15:25
ببخشید آقای جعفریان :
منم همین مشکل رو دارم
1-محتویات %temp% رو پاک کردم 1 GB خالی شد
2-پوشه ی winsxs - 4.5 GB حجم داره:n19:آیا میتونم حذفش کنم؟؟؟؟

دو روش قرارداده شده به اینصورت که

روش اول

منوی استارت اجرا داخل سرچش تایپ کنید cmd بعدشم روی گزینه موردنظر کلیک راست گزینه run as admin انتخاب کنید درکادری که باز مشیه متن پایین با موس از روش کپی بگیرین داخل همون پنجره با موس paste بعدشم اینتر کنید

بعدم این سه تا متن پایین بترتیب برای هرکدوم جدا طبق روش بالا عمل کنید

روش دوم

بازداخل سرچ منوی استارت دستور Disk Cleanup بزنید بعد روی گزینه موردنظر کلیک راست گزینه run as admin انتخاب کنید درکادری که باز میشه چکمارک گزینه clean Service Pack Backup files بزنید بعد روی گزینه اکی بعد دلیت کلیک کنید.

msom
01-04-2013, 15:30

توی این کد Error=87 میده!!!

jafarian
01-04-2013, 23:18

توی این کد Error=87 میده!!!

این دستوری که من قراردادم شمابا وارد کردنش ارور 87 دریافت کردین باید به همین صورت که من قراردادم شما با موس از روش کپی بگیرین بعد داخل همون پنجره cmd با موس paste اینتر کنید اگر به اینصورتم ارور دریافت کردین منوی استارت باز کنید درقسمت سرچش تایپ کنید services بعد گزینه مورد نظر انتخاب کنید در کادری که بازمیشه درپنجره سمت راست روی گزینه Windows Modules Installer کلیک راست گزینه start برای این سرویس فعال کنید بعد از نوع همین دستوری که با وارد کردنش پیغام خطا دریافت میکردین وارد تست کنید درضمن اون پوشه رو به هیچ عنوان بصورت دستی پاک نکنید از اون روشهای دیگه هم به غیرازاین روش میتونید استفاده کنید که گفتم.

mansour2023
03-04-2013, 20:30
ببخشید میپرم وسط :n02:

اون روش دوم برای من کار نمیکنه ، وقتی روی disk cleanup کلیک میکنم اون clean Service Pack Backup files رو نداره

روش اولی هم بازم اون ارور 87 میده

msom
06-04-2013, 22:17
و همچنان Error=87 :n04:

jafarian
06-04-2013, 23:02
و همچنان Error=87 :n04:

شمااون سرویسی که گفتم فعال کردین این دستوری که گفتم به همین صورت وارد کردین داخل همون سایتی که داخل پست 12 قراردادم همین ارور داشتن که با فعال کردن اون سرویس مرتفع شده شما میتونید فایل هایبرنت یا pagefile.sys حذف کنید که از این طریقم چند گیگ به درایو شما افزوده میشه که داخل همین تاپیک توضیح داده شده .

msom
07-04-2013, 00:26
بله انجام دادم.ولي باز هممجبورم همين كار رو كنم سپاسگزارم