PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید پایه خنک کننده بدون فن Vizo EZSurf برای dell 5110

zahak
08-09-2012, 20:57
برنده 4 جایزه برای طراحی، نوآوری و کیفیت
مشخصات فنی :
ابعاد: 36 × 100 × 264 میلیمتر
وزن: 260 گرم
جنس بدنه: آلومینیوم + پلاستیک
میزان نویز: 0dBA
مناسب برای لپ‌تاپ‌های 14 تا 17 اینچی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان کسی تجربه استفاده داشته و به نظره شما میتونه مفید باشه؟
من در بازار با قیمت 15 هزار تومان دیدم با گارانتی مادام العمر
هیچی نداره فقط یه پایه اس بدون فن و یو اس پی!!!

rasool_000
16-09-2012, 08:35
براي منم سوال كه اين نوع دستگاه ميتونه كارايي خنك كنندگي با يه دستگاه داراي فن با همين قيمتو داشته باشه؟
لطفا كسايي كه تجربه استفاده از اين دستگاه رو دارن بيان اينجا و نظرشونو بگن.مرسي.

fatemehghf
16-09-2012, 11:13
اگه میشه با n 8 هم مقایسه بشه

rasool_000
17-09-2012, 17:20
اگه میشه با n 8 هم مقایسه بشه

ببخشيد منظورتون از n8 چيه؟ اگر منظورتون گوشي nokia n8 هست كه اصلا ربطي به موضوع مطرح شده نداره.اگر نوعي وسيله خنك كننده لب تاپ هست لطفا مشخصات و عكسي از اونو اينجا بگذاريد تا قابل بحث باشه.مرسي.

fatemehghf
17-09-2012, 19:56
deep cool مدل n8
سایتش هم با همین نام هست
از بازار اطلاعی ندارم که این مدل هست یا نه

rasool_000
18-09-2012, 10:08
deep cool مدل n8
سایتش هم با همین نام هست
از بازار اطلاعی ندارم که این مدل هست یا نه

من يه سرچي در مورد اين مدل داشتم.اين مدل در بازار داخل قابل خريد هست و قيمتي بين 30 تا 60 هزار تومان داره.اين مدل داراي 2 تا فن براي خنك كنندگي هست و بدنش هم تمام آلمينيومي هست كه مزيت خوبي به حساب مياد. اما بحث ما سر يه وسيله تمام آلمينيومي هست بدون فن كه آيا ميتونه كارايي خوبي داشته باشه نسبت به وسيله اي كه آلمينيومي نيست و از جنس پلاستيك هست و داراي فن؟؟؟ البته با در نظر گرفتن محدوده قيمت.كه باز دستگاه deep cool مدل n8 با قرار گرفتن توي قيمتهاي 45 تومن نسبت به مدل مطرح شده در پست اول كه 15 تومن قيمت داره نميتونه توي اين مقايسه شركت داشته باشه.فقط جهت اطلاع مشخصات دستگاه رو ذكر ميكنم و معايب و مزاياش از ديد خودم رو هم مينويسم.
ما كه تا الان كسي پيدا نشده در مورد پست اول توضيحي بده اميدوارم اين توضيحات بتونه كمك كنه به شما.از كساييم كه ميان اينجا و اين مطلبو ميخونن خواهش دارم نظراتشونو هم بگن تا كيفيت مطلب مطرح شده بالا بره.مرسي.

مشخصات دستگاه Deepcool N8 Black :

پایه خنک کننده لپ تاپ دیپ کول مدل N8 Black
دارای دو فن خنک کننده 14*14 سانتی متری
سرعت فن ها 1000 دور در دقیقه
میزان گردش هوا CFM 94.7
دارای 4 پورت USB HUB
دارای سطح تمام آلومینیم
مکش هواي گرم از داخل لپ تاپ
دارای کلید روشن و خاموش فن ها
مناسب برای لپ تاپ های تا 17 اینچ
تغذیه توسط کابل USB
ابعاد : 55*278*380 میلیمتر
وزن : 1244 گرم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مزايا :
1- همونطور كه ميدونيم آلمينيوم فلزي هست كه ضريب انتقال حرارتش بالا هست و وزن كمي هم داره نسبت به ديگر فلزات.پس به دليل دارا بودن تمام سطح آلمينيومي داراي انتقال حرارتي خوبي هست.

2- داراي 2 عدد فن خنك كنندگي در ابعاد 14*14 هست كه نسبتا بزرگ هست و سرعت فن ها هم كه 1000 دور در دقيقه هست.كه باعث گردش هواي CFM 94.7 ميشه كه عدد قابل توجهي هست.

3- 4 تا پورت usb داره كه ميتونه جبراني براي كمبود پورت usb توي لب تاپهايي كه با مشكل كمبود اين پورت هست باشه.

4- كليد خاموشو روشن فنها رو داره كه اين براي كاربراي عادي خيلي مهم نيست اما بودنش بهتر از نبودش هست.

معايب:
1- اولين و بزرگترين عيبي كه به اين گونه خنك كننده ها ميشه گرفت وزن نسبتا زيادش هست.پس براي كسي كه به جابجايي اهميت ميده بايد سعي بشه از خنك كنندهايي در بين تمام مدلها استفاده كنه كه وزن كمتري داشته باشه براي سهولت در حمل و نقل.

2- من از اين مدل استفاده نكردم پس نميدونم صداي فنهاش نسبت به ابعادي كه دارن در چه حده.اما مشخصه كه بدون صدا نميتونه باشه نسبت به ابعاد فنها.پس اگه روي صدا حساسين بهتره قبل از خريد حتما امتحانش كنيد بغير از اينكه از لب تاپتون زيادي كار بكشين و زياد داغ كنه و خنك كنندگي خوبي هم نداشته باشه كه به اجبار بايد بيخيال صدا بشين:8::27:

3- توي اين مشخصات اينطور عنوان شده كه اين مدل كار كرد فنهاش به صورت مكشي هست.فنهاي مكشي عموما بهتر از انواع دمنده ها هستند با ذكر اين مساله كه هر دو داراي مشخصات و ابعاد يكساني باشند كه در اينصورت فنهاي مكشي بهتر از دمنده ها هست.در غير اين صورت مشخصه ها ميتونه عملكردهاي متفاوتي از هر مدل رو اراءه بده.
عموما صدا در مدلهاي مكشي بيشتر از دمنده ها هست كه اين باز به نحوه بالانس و قرارگيري فن هم مربوط ميشه.
م اما مسءله مهمتر اينجاست كه اگر از بيرون محفظه لب تاپ به زير لب تاپ نگاه كنيد ميبينيد كه عموما فن لب تاپها براي ايجاد خنك كنندگي و گردش هوا در لب تاپ هوا رو از زير لب تاپ به داخل ميكشند كه اين ميشه فن لب تاپ از نوع دمنده هست البته از بيرون اما به دليل قرارا گيري نحوه فن در لب تاپ از داخل كيس لب تاپ جريان گردش هوا و نحوه بيرون راندن هوا به صورت مكشي هواي گرم اطراف لبتاپ رو از CPU , GPU ميگيره و به بيرون هدايت ميكنه به وسيله لوله هاي تعبيه شده براي انجام اين كار. شما اگر دستتون رو زير لب تاپ همونجا كه فن قرار ميگيره بگذاريد متوجه موضوع و مسير گردش هوا ميشيد.خروجي هواي گرم هم كه ديگه مشخصه.
حالا گفتن اين توضيحات براي اين بود كه اين مدل خنك كننده فن و مسير گردشش يه صورت مكشي هست كه به نظر من اين باعث اختلال در مسير جريان گردش هوا براي خنك كنندگي فن خود لب تاپ ميشه.به اين صورت كه فن لب تاپ ميخوار جريان هوا رو از زير به داخل بكشه و همچنين سوراخهاي مشبك شكل زير لب تاپ براي همين امر هست كه جريان هوا از زير به داخل لب تاپ بياد و از طريق عبور از بين قطعات لب تاپ و گرفتن هواي گرم كه به وسيله فن خود لب تاپ ايجاد ميشه و فن هوا رو به بيرون هدايت كنه.كه اين عمل باعث تشكيل يك جريان هوايي از زير لبتاپ و بعدش برخورد با قطعات و سپس خروجش به صورت هواي گرم ميشه. اما اين خنك كننده اين هوا رو به سمت خودش ميكشه به جاي اينكه به لب تاپ بده اين هوا رو و اين ميشه يه عمل برعكس هم بين فن لب تاپ و فن دستگاه خنك كننده كه عكس هم عمل ميكنند. درسته كه فن دستگاه خنك كننده به دليل بزرگ بودنش و مكش قويش چندان مشكلي ايجاد نميكنه و چه بسا خيلي بهتر از فن خود لب تاپ هم عمل ميكنه.اما اينو نبايد از قلم انداخت كه اين جريان هواي عكس با عث فشار به فن خود لب تاپ ميشه و اونرو ضعيف ميكنه. و ممكنه در دراز مدت و زود تر از موعد مقرر فن لب تاپتون به دليل در فشار بودن از كار بيوفته.

با توضيحات بالا بهتره از خنك كننده اي استفاده بشه كه دمنده باشه و هوا رو به لب تاپ بدمه نه هوا رو از اون بگيره.
يا از خنك كننده اي استفاده بشه كه داراي سطح تمام آلمينيومي باشه اما فنش به جاي اينكه هوايي به لبتاپ بدمه يا بگيره ، هواي گرم رو مستقيم از قطعات المينيومي خود خنك كننده بكشه و در اينجا قسمت المينيومي ناقلي باشه براي انتقال حرارت از لب تاپ.

اينرو حتما مد نظر داشته باشيد كه اگر از خنك كننده اي استفاده ميكنيد كه از قطعات پلاستيكي در ساختش استفاده شده ، اونجايي كه به لب تاپ در تماس هست قسمت زيرش كمترين تماس ممكن با لبتاپ رو داشته باشه چرا كه پلاستيك داراي انتقال حرارت خوبي نيست و اگر گرم بشه هوايي كه از طريق فن به لب تاپ داده ميشه قسمت زيادي از اين هوا هواي گرم شده پلاستيك هست. و عكسش در قطعات المينيومي صادقه .سعي كنيد كه بيشترين اتصال قطعات المينيومي به زير لب تاپ باشه.

اين رو هم اضافه كنم كه من اين دستگاه خنك كننده رو از نزديك نديدم . توي عكس مشخص نميشه كه اين دستگاه هواي گرم رو از قسمت المينيومي ميگيره يا اينكه هواي گرم رو مستقيم به وسيله مكش فنها از لب تاپ ميگيره.اگر اين دستگاه هواي گرم رو فقط به صورت مستقيم از خود قسمت المينيومي بگيره خيلي خوبه.اما اگر روي قسمت مسطحش و جايي كه لب تاپ روي دستگاه قرار ميگيره 2 يا 1 جاي دايره اي براي مكش فنها داشت فكر نميكنم نسبت به قيمت كارايي خوبي داشته باشه.

اميدوارم توضيحات كاملي داده باشم و مفيد واقع بشه.

shkz
18-09-2012, 18:37
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این عکس مربوط میشه به مدل N8 Mini که در مدل ultra هم همینه یعنی کول پد هوای خنک محیطو میکشه و از زیر به سمت بالا میده بیرون یعنی همون حالت دمندگی که دوستمون در بالا توضیح دادن. حالا کجا گفته بود که این کول پد از نوع مکشی هست؟ اصلاً همچین مدلی داریم؟ چون این کار میشه مخالفت با مکش هوای فن لپ تاپ و کاهش کارایی اون و گرم شدن دستگاه و .....
من خودم مدل N1 دارم. ایتم انتخاب خوبیه.

zahak
21-09-2012, 10:40
من از بازار به قیمت 14 تومن خریدم

کوچیکه ؛ به راحتی میشه جابجا کرد

همیشه پایه خنکه و دمای لپ تاپ هم کاهش داشت

ولی باهاش بازی یا کارای خاصی نکردم ببینم تاثیرش چطوره

فعلا بیشتر نمیتونم نظری بدم ولی برای من که خوب بود از صدای فن و مصرف باتری خبری نیست