PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : افزودن به فضای هارد

madhatter
04-09-2012, 13:03
سلام دوستان من 100 گیگ از یکی از درایو هام شرینک کردم حالا میخوام این رو به یک درایو دیگه اضافه کنم نمیدونم چجوریه! درایوی که شرینک کردم هم کنار درایوی هست که میخوام بهش اضافه کنم. گزینه Extend Volume هم غیر فعال هستش. با چه نرم افزاری میشه همین کار هارو کرد؟ ممکنه بعد از اضافه کردن اطلاعات پاک بشه؟

jafarian
04-09-2012, 22:51
شما برنامه minitools دانلود کنید بعدشم اجراش کنید روی اون درایوی که میخواین به درایو دیگه اتصالش بدین کلیک راست کنید بعدشم گزینه merge انتخاب کنید بعد بطور مثال داخل صفحه ای که باز میشه درایو e رو به f متصل کنید بعدشم روی دکمه apply برای اعمال تغییرات کلیک کنید این نکته رو بگم که اگر بخواین اون درایو به درایو c خودتون اتصال بدین بوت ویندوز بهم میریزه بالا نمیاد:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

madhatter
06-09-2012, 09:39
اون فضایی که میخوام بچسبونم به درایو الان دیگه درایو نیست چون شرینک کردم Unallocated شده. بازم میشه؟

jafarian
06-09-2012, 16:01
اون فضایی که میخوام بچسبونم به درایو الان دیگه درایو نیست چون شرینک کردم Unallocated شده. بازم میشه؟

دو تا روش پایین میتونید برای درست کردن اون درایوی که Unallocated انتخاب کنید .

روش اول

سرچ استارت منو رو بازکنیدداخلش دستور cmd رو بزنید بعدشم روی گزینه مورد نظر کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید تو پنجره ای که باز میشه این دستوراتی که تو شکل پایین وارد کردم هرکدوم وارد کنید بترتیب بعدشم اینتر کنید برای هرکدوم جدا فقط داخل اون قسمتی که زیرش من با خط سبز مشخص کردم مربوط میشه به همون درایو Unallocated شده حالا شاید از شما فرق کنه بعدش بسته به شماره اون درایو چون از یکی من که تو عکس قراردادم 3 هست بعد این دستور وارد کردم select volume 3 بعدشم اینتر کنید کردم حالا از شمابجای 3 شاید عدد دیگه باشه که اونو باید وارد بعد که داخل مرحله آخر exit زدین باید پنجره دیسک منجمنت باز کنید به اینصورت که منوی run اجرا داخلش دستور diskmgmt.msc رو وارد اینتر کنیدداخل صفحه ای که باز میشه روی اون درایو خودتون که از داخل اون پنجره پاک کردین کلیک راست گزینه New Simple Volume انتخاب بعدشم طبق ویزارد که داره پیش برین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

روش دوم

برنامه AOMEI Partition Assistant Server Edition ازلینک اول دانلود بعدشم طبق شکل سایت دوم وقتی اجراش کردین روی درایو d خودتون بطور مثال کلیک راست طبق شکل بعدشم گزینه Merge Partition انتخاب کنید تو کادری که طبق شکل آخر باز میشه تیک اون درایو که Unallocated شده رو انتخاب کنید بعدم تو شکل آخری روی دکمه apply کلیک کنید کار تموم میشه

madhatter
06-09-2012, 16:36
من الان میخوام از روش دوم اون فضایی که تو عکس مشخص شده رو به درایو G انتقال بدم حالا با توجه به اینکه درایو ها کنار هم نیست ممکنه اطلاعاتم پاک بشه؟
ممنون
Untitled.png - 298 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jafarian
06-09-2012, 23:17
من الان میخوام از روش دوم اون فضایی که تو عکس مشخص شده رو به درایو G انتقال بدم حالا با توجه به اینکه درایو ها کنار هم نیست ممکنه اطلاعاتم پاک بشه؟
ممنون
Untitled.png - 298 KB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خب شما اطلاعات درایو خودتون روی یک درایو دیگه کپی کنید بعد اینکار انجام بدین داخل همون سایتم که قراردادم بدونی که به اطلاعات درایو c دست بخوره اون درایو Unallocated شده رو به درایو c راحت merge شده اینکار میتونید شما روی درایو c انجام بدین چون داخل این درایو اطلاعاتی ندارین داخل همون سایتم روی درایو c همین کار انجام شده چون داخل عکسی که قراردادین همه درایوها کامل پرهستن.

madhatter
07-09-2012, 14:10
دوستان روش دوم کاملا درسته و من مشکلم حل شد. به اطلاعات هم هیچ آسیبی نرسید. ممنون از آقای jafarian .