PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز 7 ؟

saeedss
03-09-2012, 18:21
با سلام
من قبلا دو ویندوز داشتم.یکی xp و دیگری 7.
چند مدت پیش سیستم ویروس گرفت و مجبور شدم هر دو ویندوز رو پاک کنم
ویندوز xp رو راحت نصب کردم و مشکلی نداشت اما ویندوز 7 به مشکل خوردم

اما برا ویندوز 7
موقعی که سی ویندوز رو میزارم و با بوت بالا میام ، تو همون ابتدای کار که صفحه آبیه میاد و میخام شروع کنم برای نصب ویندوز و next بزنم و برم برای نصب ویندوز گیر میکنه.
دو dvd رایتر داشتم که البته خیلی وقته کار میکنن.گفتم شاید اینا ضعیف شدن و نمیتونن dvd ویندوز رو بخونن.امروز صبح رفتم یه dvd رایتر اسوس خریدم اما اینم همین مشکل رو داره و نصب نمیکنه.
xp راحت میره برا نصب اما 7 مشکل داره.
ضمنا 3 dvd ویندوز 7 دارم که همشون اینجورن و مشکل از dvd ها نیست.
مشکل از کجا میتونه باشه؟
تو setup مادربرد نباید تغییراتی انجام بدم؟

jafarian
03-09-2012, 23:16
اول از همه بایوس مادربورد آپدیت بعدش از نوع تست کنید اگر بازم به همون صورت بود هر چی داخل اسلات pci مادربورد دارین کلا خارج کنید بعد از نوع تست کنیدبازم اگر رفع نشد ویندوز خودتون روی فلش بوت کنید با برنامه WinSetupFromUSB البته ورژن بتای برنامه رو دانلود کنید که حجمش 16 مگ بعد از نوع تست کنید برای این برنامه وقتی باز کردین تیک گزینه دوم بزنید بعدش مسیر ویندوز سون خودتون به برنامه بدین که داخل dvd drive بعدم روی گزینه Go کلیک کنید فقط قبلش کابل دستگاه dvd drive خودتون جدا کنید هم برقش هم که کابل که از مادربورد به دستگاه خورده بازم اگر درست نشد برنامه با ورژن بوت برنامه minitool باید هارد خودتون کلا پاک کنید بعدش از نوع پارتیشن بندی کنید که دراینصورت باید اطلاعات به یک درایو دیگه انتقال بدین تمامی این مراحل که گفتم بترتیب باید انجام بدین:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeedss
06-09-2012, 10:44
والا میخاستم بایوس رو آپدیت کنم و از اونجایی که سیستم من فلاپی نمیخوره فقط یه راه برای آپدیت بایوس دارم اونم از طریق ویندوز و نرم افزار bios@ هست
تو گوگل گشتم و اکثرا میگن این طریق آپدیت کردن بایوس یه مقدار خطرناکه و اگه کامل آپدیت نشه دردسرش زیاد میشه.
حالا یه سوال دارم
میشه از درایو c یه ویندوز 7 یه سیستم دیگه بکاپ بگیرم و اونو رو سیستم خودم restore کنم؟
یعنی بکاپ ویندوز 7 رو ، از داخل ویندوز xp که دارم restore کنم

jafarian
06-09-2012, 13:37
والا میخاستم بایوس رو آپدیت کنم و از اونجایی که سیستم من فلاپی نمیخوره فقط یه راه برای آپدیت بایوس دارم اونم از طریق ویندوز و نرم افزار bios@ هست
تو گوگل گشتم و اکثرا میگن این طریق آپدیت کردن بایوس یه مقدار خطرناکه و اگه کامل آپدیت نشه دردسرش زیاد میشه.
حالا یه سوال دارم
میشه از درایو c یه ویندوز 7 یه سیستم دیگه بکاپ بگیرم و اونو رو سیستم خودم restore کنم؟
یعنی بکاپ ویندوز 7 رو ، از داخل ویندوز xp که دارم restore کنم

برای مورد اول چون مادریورد شما گیگا هست موردی نداره آپدیت بایوس شما همون برنامه bios@ که دانلود کردین کافیه اجراش کنید قبلش به وبسایت گیگا برین بایوس مادربورد خودتون بسته به مدل مادربورد دانلود کنید فقط یکی مادربورد خودتون دانلود کنید بعدش بایوس به این برنامه تعریف کنید فقط حین آپدیت بایوس آنتی ویروس خودتون غیر فعال کنید به سیستم هم هیچکاری نداشته باشین اون موارد دیگه رو هم که گفتم تک تک تست کنید برای سئوالتونم نه نمیشه چون سخت افزار دو سیستم با هم کلا متفاوت هستن.

saeedss
08-09-2012, 18:27
بایوس رو آپدیت کردم.فایده نداشت
حالا با نرم افزار WinSetupFromUSB ویندوز 7 رو ریختم رو فلش و به خوبی ، فلش الان مثل یه dvd ویندوز شده
حالا رفتم بوت سیستم رو کردم usb hdd اما وقتی که سیستم رو ریستارت میکنم این نوشته میاد
invalid or damaged bootable partition
مشکلی هست تو کارم؟

ضمنا مشکل منم مثل همین دوستمونه

jafarian
08-09-2012, 22:13
داخل همون تاپیکم گفتم که وقتی به اون صفحه ابی برای نصب ویندوز که رسیدین کلیدهای shift+f10 همزمان فشار بدین بعدشم یک صفحه باز میشه که باید اون صفحه رو سریع ببنیدین ببنید بعد رد میشه اون صفحه

برای اینم گفتم ویندوز روی فلش نصب کنید که سرعت نصب ویندوز روی فلش بمراتب بیشتر از سیدی برای نصب ویندوز روی فلش این روش دیگه رو که میگم برین

ابتدا از ویندوز 7 یک iso رو هارد تهیه کنید بعدشم این iso رو داخل درایورمجازی مثل virtual clone drive که لینکش پایین قراردادم mount کنید بعدشم منوی استارت اجرا کنید داخل قسمت سرچش دستور cmd رو تایپ کنید بعدشم روی گزینه مورد نظر کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید داخل پنجره ای که بازمیشه به ترتیب این دستوراتی که من پایین قراردادم وارد کنید برای هر کدوم هم جدا اینتر بزنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فقط بجای اون قسمت که عدد 1 که با رنگ قرمزمشخص کردم شما شماره درایو فلش خودتون باید بدین که داخل عکس پایین از من 1 بوده بعد به اینصورت select disk 1 تایپ کردم بعد از این مرحله باز از نوع پنجره cmd رو به همون صورت اجرا کنید البته قبلش بابد dvd ویندوز داخل دستگاه باشه بعد این دستور باید تایپ کنید که پایین قراردادم

بجای x باید اسم درایوی که ویندوز داخل اون قرارداره رو بدین بجای y هم اسم درایو فلش بزنید بعدم اینتر کنید تا فایلها روی فلش کپی بشه بعد از نوع از طریق فلش اقدام به نصب ویندوز کنید .

saeedss
09-09-2012, 17:19
اول سپاسگزارم از شما
موفق شدم ویندوز رو بروی فلش بوت کنم اما بازم همونجوری میشد
کلیدهای shift+f10 هم کارساز نبود و حالا باید برم برای هارد
قبل از اینکه هاردم رو خالی کنم و دوباره پارتیشن بندی کنم میشه از هارد اکسترنالم استفاده کنم؟
یعنی نمیخام زحمت خالی کردن هارد رو بکشم و آخر سر به نتیجه نرسم.اگه میشه هارد اینترنال رو خارج کنم از سیستم و هارد اکسترنال رو بزنم به سیستم و اگه رفت برای نصب ویندوز که دیگه میدونم از هارده و اونوقت کارهای بعدی رو انجام میدم
حالا میشه با هارد اکسترنال این کارو کرد؟

jafarian
09-09-2012, 22:26
برای نصب ویندوز روی هارد اکسترنال به این صورت باید عمل کنید ابتدا هارد اکسترنال خودتون به یک سیستم دیگه که ویندوز 7 روش نصب هست اتصال بدین درمرحله بعد از ویندوز 7 ایمیج تهیه کنید بعدشم ایمیج فایل که بصورت iso داخل درایو مجازی قراربدین برای اینکار از همون virtual clone drive استفاده کنید درمرحله منوی استارت باز کنید بعدشم داخل قسمت سرچش دستور cmd رو تایپ بعدم روی گزینه مورد نظر کلیک راست درحالت run as administrator اجراش کنید داخل صفحه ای که باز میشه این دستورات وارد کنید

نکته: قبل از انجام اینکاری هارد اکسترنال به سیستم وصل باشه همچنین ویندوز داخل درایو مجازی باشه

دراین مرحله این دستورات بترتیب داخل پنجره cmd وارد کنید برای هرکدوم هم جدا اینتر بزنید

بجای x باید اسم درایو مجازی خودتون که ویندوز قراردادره رو بدین بجای y باید اسم درایو هارد اکسترنال خودتون بدین فقط وقتی حرف y تایپ کردین باید مثل گزینه x دو تا نقطه جلوش قراربدین بعد از نوع پنجره cmd رو طبق همون روش قبل باز کنید اینسری این دستور

برای این فرمان بالا هم طبق یکی بالا برای x با y عمل کنیدبعد که تمامی فایلها کپی شده همون درایوی که روی هارد اکسترنال فایلها کپی شده رو باز کنید بعدشم روی گزینه install که مربوط به 7 میشه کلیک کنید .