PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال دارم در باره ی bitlocker

meisammehra
01-09-2012, 18:14
ویندوز من 7 هست از نوع ultimate وقتی میخوام درایو c رو رمز گزاری کنم یه پیغام خطا میده که میگه از بخش system administrators گزینه ی bitlocker رو فعال کن منم بلد نیستم هر کی میدونه راه نمای کنه

jafarian
01-09-2012, 23:09
اول از همه یک عکس از اون پیغام اروری که دریافت میکنید اینجا قراربدین اما اگر پیغامی که دریافت میکنید این پیغام پایین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این روشی که درادامه میگم تست کنید:20:

منوی run اجرا داخلش دستور gpedit.msc رو تایپ اینتر کنید بعدبه این مسیر پایین که قراردادم برین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

درمرحله بعد روی این گزینه Require additional authentication at startup دبل کلیک کنید از داخل ستون سمت راست بعد این گزینه Enabled رو انتخاب کنید تو کادری که نمایش میده تیک گزینه Allow BitLocker without a compatible TPM بزنید بعدشم اکی کنید بعدم پنجره group policy رو ببنیدین دراین مرحله Computer رو باز کنید بعدش برروی درایوی که میخواین رمزنگاری کنید کلیک راست گزینه Turn on BitLocker انتخاب کنید بعد تو کادر اول Next تو کادر دوم Next بعدش سیستم ریستارت کنید بعد از اینکه کامپیوتر ریستارت شد بالا اومد برنامه BitLocker ازنوع اجرا میشه روی گزینه Next دراین مرحله کلیک کنید بعد این گزینه Require a Startup key at every startup رو انتخاب کنید بعدش درایو usb رو انتخاب کنید البته قبلش فلش به سیستم وصل باشه بعد گزینه Save انتخاب کنیدبعد بین گزینه های Save the recovery key to a file با Print the recovery key این گزینه که نمایش داده میشه هرکدوم خواستین میتونید انتخاب کنید بعد کلیدی که ساخته میشه رو فلش سیو میشه سپس درایو usb رو باز انتخاب روی گزینه Save کلیک کنید بعد Next بعدشم Continue آخرسرم سیستم ریستارت کنید پس از راه اندازی مجدد ویندوز شروع به رمز نگاری در پس زمینه هارد دیسک میکند بعد شمامیتونید کامپیوتر را درحالی که کار میکنه استفاده کنید

Please contact your system administrator to enable BitLocker ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])