PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ماهيگيري

Excel-VB
01-09-2012, 07:31
وجود اين تاپيك براي سايت بزرگي مثل p30world واقعاً لازم است ..
اين تاپيك براي دوستان علاقه مند به اين رشته باز مي شود و اميدوارم با مباحث ارائه شده در اين تاپيك، تجربه و لذت اين رشته به ساير دوستان علاقه مند انتقال يابد.
و اما تجربيات من:
1) به درياچه پارك رازي نرويد! ماهي ندارد! خودتان را خسته نكنيد ضمن اينكه 10 هزار تومان مجوز مي گيرند كه واقعا كلاهبرداريست.
2) طعمه حاضر از فردوسي نخريد! هر قوطي 5 هزار تومان است كه مفت گران است! از خمير به همراه جذب كننده هاي بودار مثل تخم مرغ استفاده كنيد.
3) پشه مصنوعي ظاهرا فقط براي قزل آلا استفاده مي شود چون اين ماهي مهاجم است و از دور با سرعت پشه را مي زند در نتيجه نيازي به خمير و ... براي اين نوع ماهي نمي باشد.
4) به سد طالقان نرويد! به ندرت ماهي دارد آنهم بسيار كوچك با توجه به مسير طولاني، اشتباه است.
5) درياچه ارم و سد لتيان را پيشنهاد مي كنند كه وقتي خودم رفتم ساير اطلاعاتش را خدمتتان عرض مي كنم.
دوستان اگر پيشنهاد يا نظري دارند حتما مطرح كنند.
ارادتمند

Iloveu-ALL
04-09-2012, 13:09
ممنون بابت نکاتی که گفتید ...
من شمال هستم و با کاسی میرم ماهی گیری... ماهی گیری من هم در حد آماتور هست!

Excel-VB
16-09-2012, 17:59
پیرو صحبت های مطرح شده باید عرض کنم درچه ارم هم چیز خاصی ندارد ... ماهی های بزرگش بسیار کم است که با حرکت قایق موتوری در آب ماهی ها فرار می کنند ... جواز 7000 تومنی نیز با توجه به مبلغ نمی ارزد ضمن اینکه 2500 تومان به ازا هر ماشین ورودی می گیرند. مهم تر از همه اینکه نمی گذارند لب آب بروید و باید از پشت نرده ها با درخت های مزاحم کنار ماهیگیری کنید که آنهم عملا آزاردهنده می باشد.
بزودی اطلاعاتی راجع به لتیان و لار و رودخانه سد کرج قرار خواهم داد.

Excel-VB
30-09-2012, 09:01
یکی از مهم ترین مباحث در ماهیگیری ریسه ها هستند ... آیا می دانید در چه مکانی از چه ریسه ای استفاده کنید؟ با پاسخ به این سوال تقریبا 50 درصد مسیر را طی کرده ایم. من شخصا با تحقیق و مطالعات بسیار و استفاده از مقالات انگلیسی ماهیگیران بزرگ در سایت های خارجی به نکات جالبی رسیده ام که در صورت تمایل دوستان و شرکت در بحث ارائه خواهم نمود. ولی پیشاپیش مایل هستم نظر و تجربه شخصی دوستان را بدانم. آیا با ریسه های خود موفق هستید؟ اصول ریسه بافی را رعایت می کنید یا بصورت کاملا تجربی و آزمون و خطا عمل می کنید؟ در این صورت آیا موفق هم بوده اید؟
با احترام