PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری جاهای تفریحی شهرهای دیگه رو پیدا کنیم؟ چطوری جاهای تفریحی شهرمون رو معرفی کنیم؟!

senaps
01-09-2012, 00:14
سلام...
متاسفانه تو این تاپیک بر خلاف اسمش، قرار نیست من اموزش یا مقاله‌ای رو از سایتی کپی بکنم...بلکه میخوام یه بحث راه بندازم با دوستان، که صرف‌نظر از شهر و منطقه، به بحث در مورد پیدا کردن جاهای دیدنی بپردازیم!!!!

مثلا ما داریم برای مسافرت میریم یه شهر دیگه، و حالا اونجاییم...(به فرض اینکه بدون اطلاع قبلی از اماکن تفریحی رفتیم، یا شهری که توش موندیم، برای دیدن ازش برنامه ریزی نکردیم!!)....

چطوری و از کجا باید پیدا کنیم که جاهای تفریحی و باستانی، بازار و پارک های مناسب چادر زدن و ... کجای شهر ها هستن؟ ایا فقط باید یکی یکی ادرس پرسید و از مردم بخوایم برامون توضیح بدن که شهرشون کجا ها رو داره؟

---------------
مسئله‌ی بعدی وقتی هست که دوست یا فامیلی میاد شهر ما.... اگر بخوایم شهر رو بهش نشون بدیم، باید به چه جور جاهایی ببریمش؟ بازار؟ اماکن تاریخی؟ تفریحی؟ توریستی؟ کافی شاپ ها؟ پیاده روی؟
اگر ازمون ادرس پرسیدن، چطوری میتونیم تو سریعترین زمان، بهترین فهرست از جاهای دیدنی شهرمون رو معرفی کنیم؟؟

Aref_2008
01-09-2012, 16:19
آخه کی میاد شهر شما؟ :39:
بیشترین بازدید کننده های استان شما { ایلام } خوزستانی ها هستند.
اونا فقط میان برای جاهای سرسبز و خنک و آبشار و ...

قبلا ایلام خیلی معروف بود! ولی لرستانی ها و بختیاری ها و یاسوجی ها تبلیغات خوبی کردند و خوزستانی ها فصل گرما فرار می کنند میرن اونجا!!! { البته طبیعت زیباتری نسبت به ایلام دارند} :31:

پیست اسکی دارین؟ اگه دارین هر ساله هزاران توریست جذب می کنید

بوشهری ها و اصفهانی ها همشون می روند سپیدان استان فارس

شما هم اگه پیست اسکی داشتید از خوزستان و لرستان و شاید کرمانشاه! اسکی باز و برف باز! جذب استان شما می شدند

مناطق جنگ زده ایلام هم خیلی خوبه :38: باورت نمیشه هر ساله چقدر خرج گروه راهیان نور میشه واسه مناطق جنگ زده

senaps
03-09-2012, 13:05
بحث ایلام نیست که!!!! بعدشم،پیست اسکی نداریم ولی غار زینه گان داریم که تو دنیا تک میباشه!!!!(فک کنم طولانی ترین و خفن ترین غار سرباز دنیا میباشه!!)... ولی غیر از اون، هیچی نداریم دیگه!! ولی منظور من، بیشتر پیدا کردن مناطق تفریحی شهرهای دیگه بود و همچنین اینکه خیلی پیش اومده تو مسافرت هام که ادرس پرسیدم از مناطق توریستیشون ولی جوابی نگرفتم یا به یه امام‌زاده یا مسجد که تو شهر خودم هم هست ارجاع داده شدم!!

Aref_2008
05-09-2012, 17:41
همدان بخاطر چی شهرت جهانی پیدا کرده؟ غار :12:
البته این غاری که شما می گید اصلا نمی دونم چطوریه! ولی غار علیصدر همدان قایق داره و میشه بری داخلش و...

راستی کوه های ایلام بلند تر از کردستان و کرمانشاه باشند! چطوری پیست اسکی نداره! { شایدم طرف شما گرمسیری باشه! }

shifter
05-09-2012, 20:56
این سایت هست البته اکثرا اطلاعات تفریح های موند بالا و اونایی که تو تهران هست رو نوشته:31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

senaps
06-09-2012, 12:33
البته این غاری که شما می گید اصلا نمی دونم چطوریه! ولی غار علیصدر همدان قایق داره و میشه بری داخلش و...

بله غار علی‌صدر رو بهش رسیدن و براش پول خرج کردن!!!! غار زینه‌گان ایلام، تقریبا اختلاف دماش با بیرون حدود 20-30 درجس!!(یعنی بیرون غار، دما 50 درجس، داخلش ادما از سرما میلرزن و دنبال کت و ... میگردن!!!!
یه زمانی ملت تو اب غار شنا میکردن و در حقیقت، قسمتی از غار رو هرکسی ندیده بود!!!! امروز دیگه به اون زیبایی قبل نیست، ولی دم عید کلی مسافر داره!!!!
شهر ما حتی مرکز استانش خیابون اصلیش پر از چال و چولس!!!! انتظاری برای درست بودن مسیر غار نباید داشت و خوب مسلما نمیشه علی‌صدر!!!!

راستی کوه های ایلام بلند تر از کردستان و کرمانشاه باشند! چطوری پیست اسکی نداره! { شایدم طرف شما گرمسیری باشه! }
بعد تو ایلام جا برای پارک زدن زیاد هست، ولی کسی سرمایه گذاری نمیکنه و خوب، پیست اسکی هم نداریم!!!! اینجا شهر جنگ زده هستش و همین 2-3 سل پیش تازه ملت گاز لوله کشی دیدن به خودشون!!!!

تو ایلام هم حدود 10 سالی میشه که دیگه برف نداریم و بهترین برف، برا زمستون گذشته بود که حدود 20 سانت برف بارید!!!!

Aref_2008
09-09-2012, 21:43
راستی یه چیز دیگه!

دیگه سفر ها طوری شده که مردم همه با اطلاع قبلی میرن اون شهر! خدایش کی بدون اطلاع میره؟ :31:
طوریه که مثلا قبلا داخل اخبار دیدن اون شهر یه آبشار داره یا اون شهر مکان تاریخی مثل تخت جمشید داره! یا داخل اینترنت دیدن که این شهر جنگل داره!
بنظرم یه وبلاگ بزن ایلام رو معرفی کن بهتره از هر چیز دیگه ای هستش :23:

این عکس ایلام چیزی از آلمان! کم نداره :3:

سرابله شرق استان ایلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m.beh
09-09-2012, 23:20
سلام سوال دوستمون مثل اینکه این بود که توشهر غریب چه طور می شه مکان های دیدنیشو پیدا کرد.

به نظر من بهترین راه اینه که از مسئولین هتل و مسافرخونتون بپرسید. اگر هتل اینا نیستبد که طرفی که شما رو جا داده تو خونشون حتما مب دونه که کجا برید. اگر ندونه برید یه هتلی چیزی پیدا کنید بیرسید. مثلا توش ناهار بخورید موقع بیرون اومدن بپرسید. را دیگه ایننه که یه کتاب فروشی پیدا کنید به نقشه جهانگردی اون شهرو بخرید یا اینکه برید یه کتاب ایران گردی تو اون کتابخونه پیدا کنید و برید اون قسمتی رو که مربوط به شهریه که توشیدو بخونید. بهترین راه حل ولی اینه که برید یه کافی نتی چیزی یه سرچ ناقابل تو گوگل بفرمایید و یادداشت کنید جاهای دیدنیو.

مهمون اگر دارید بستگی به سلیقه مهمون و خودتون داره. برخی شهرها یه نکات قابل توجه دارند که بهتره اونا رو حتما ببرید اونجا مثل همین غارخودتون تو ایلام یا مثلا اگر آدم بره شیراز یره تخت جمشید اصفهان بره میدون نقش جهان اینا معروفند و خوب هرکی دوست داره بره ببینه مثلا شما بین این غار منحصر به فردتون و مثلا موزه آثار باستانی برای یه فرد عادی مطمئینا باید غارو انتخاب کنید چون به هر حال موزه برای فرد عادی خیلی فرقی نداره تو شهر شما باشه یا جای دیگه. (امیدوارم منظورمو درست گفته باشم منظورم این نبود که موزه ها ارزش ندارند) بعد باید سلیقه طرفو در نظر گرفت یکی از دشتو دمن خوشش می آد یکی از آثار تاریخی یکی صزفا اومده استراحت یکی اومده که تفریح کنه خوب با هم فرق داند.

در ضمن من می دونم که ایلام یکی از محروم ترین ( شاید هم خود محروم ترین) مناطق ایرانه و اگر روش سرمایه گذاری شه می تونه برای خودش خوب توریست جذب کنه وقتی می گند ایران از نظر طبیعی 5 امین کشور جهان است برای توریست که البته بلقوه نه بلفعل خوب مطمئینا طبیعت ایلامم در نظر گرفتند اونجام برای خودش قشنگه حیفه که بگیم اونجا چیر خاصی نداره

szh_1367
10-09-2012, 00:23
فکر نمیکنم کسی بدون اطلاع قبلی جایی سفر کند یا جایی مهمون بشه

اینترنت ، مراکز جهانگردی اون شهر ، کتاب راهنماء جهانگردی ، سوال از افراد ساکن منطقه میتواند بهترین گزینه برای اطلاع از اون منطقه باشد

برای اینکه بتوانید کسی رو راهنمائی کنید باید اطلاعات دقیق داشته باشید وگرنه نمیتوانید راهنماء خوبی باشید . شما باید از اب و هوا و نوع پوشش منطقه ، مسافت تا نقطه مورد نظر ، امنیت برای مسافران و . . . اطلاعات دقیق داشته باشید

برای اینکه مهمان شما از منطقه شما لذت کافی روببره باید از سلیقه اون اطلاع داشته باشید مثلا طرف از دل کوه و دشت اومده داخل شهر و رفتن به مکان هایی مثل کوه و جنگل اینجور چیزا جذابیت خاصی برای ایشون نداره

با اطلاعات دقیقی که به فرد میدهید باید انتظار داشته باشید شخص خودش برای دیدن مناطق معرفی شده اولویت انتخاب کند

بعضی مکان ها از دید عموم خارج هستند برای جذابیت بیشتر باید اون مناطق رو بلد باشید و حداقل خودتون سفری به اونجا داشته باشید

مثلا همین تخت جمشید که دوستان فرمودند چون من خودم ساکن اطراف این ناحیه هستم اطراف رو به صورت کامل اشراف دارم و حتی گاهی بعضی از دوستان هم شهری رو به جاهایی از همین تخت جمشید بردم که تا حالا ندیده بودند و از وجود اون اطلاعی نداشتند

پس مشیه نتیجه گرفت که نباید از سفری که بدون اطلاعات اغاز شده انتظار بهترین نتیجه رو داشته باشیم یا از فردی که اطلاعات دقیق نداره انتظار راهنمائی

senaps
12-09-2012, 13:17
بنظرم یه وبلاگ بزن ایلام رو معرفی کن بهتره از هر چیز دیگه ای هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون.... البته من حرفم اصلا معرفی ایلام نیست... مسئله‌ی من اینه که خیلی وقتا برا مثلا یه روز!! یا دو روز میرم یه شهری و میام... از شهرهای ایران فقط ساختمونا رو دیدم که خوب تبریز با اینکه به دلایلی از کنارش رد شدم ازش لذت بردم!!!(ساختمون سازی زیبا دارن!!)...
بیشتر واسه قرار داد بستن و اینا میرم و فرصت نیست که بشینم و بپرسم... فک کردم شاید افرادی باشن که مثل من باشن ولی کلا چند روز بمونن!!
واسه همین دوست داشتم بدونم چطوری میشه تو سریع ترین زمان، مکان های تفریحی یه شهر رو پیدا کرد... ولی هر شهری یه سری اثار داره که همه میشناسیم و بعضی حتی بین‌المللی ان! ولی وقتی 5-6 ساعت با شهر اصلی فاصله دارن من مثلا نمیتونم برم.... یا اصلا تو مسیر شخص مسافر نیستن!!!!.....

عکس بسیار زیبایی هستش، ولی ایلام از این منظره ها زیاد داشت!

به نظر من بهترین راه اینه که از مسئولین هتل و مسافرخونتون بپرسید. اگر هتل اینا نیستبد که طرفی که شما رو جا داده تو خونشون حتما مب دونه که کجا برید. اگر ندونه برید یه هتلی چیزی پیدا کنید بیرسید. مثلا توش ناهار بخورید موقع بیرون اومدن بپرسید. را دیگه ایننه که یه کتاب فروشی پیدا کنید به نقشه جهانگردی اون شهرو بخرید یا اینکه برید یه کتاب ایران گردی تو اون کتابخونه پیدا کنید و برید اون قسمتی رو که مربوط به شهریه که توشیدو بخونید. بهترین راه حل ولی اینه که برید یه کافی نتی چیزی یه سرچ ناقابل تو گوگل بفرمایید و یادداشت کنید جاهای دیدنیو.

نقشه پیشنهاد بسیار خوبی بودش.... من خیلی نقشه خونی رو دوست دارم!!!!

برای اینکه بتوانید کسی رو راهنمائی کنید باید اطلاعات دقیق داشته باشید وگرنه نمیتوانید راهنماء خوبی باشید . شما باید از اب و هوا و نوع پوشش منطقه ، مسافت تا نقطه مورد نظر ، امنیت برای مسافران و . . . اطلاعات دقیق داشته باشید
دقیقا درسته... متاسفانه خیلی شده که همراهان ما همینجوری از هر کسی می‌پرسن ادرس ها رو و جاها رو... خیلی جاها به خاطر اینکه ما اهل چادر زدن هستیم، ناامنه و مثلا مجبور میشیم ساعت 9 شب دوباره حرکت کنیم به سمت شهر!!!!
خیلی شهرها جاهایی دارن اختصاصی برای مسافر و اینا که چادر بزنه و همچنین هتل.... فکر میکنم ادرس اینها رو باید همیشه داشته باشیم....
خیلی ممنون از راهنمایی دوستان...

margaretta
22-10-2012, 22:06
سلام...

متاسفانه تو این تاپیک بر خلاف اسمش، قرار نیست من اموزش یا مقاله‌ای رو از سایتی کپی بکنم...بلکه میخوام یه بحث راه بندازم با دوستان، که صرف‌نظر از شهر و منطقه، به بحث در مورد پیدا کردن جاهای دیدنی بپردازیم!!!!

مثلا ما داریم برای مسافرت میریم یه شهر دیگه، و حالا اونجاییم...(به فرض اینکه بدون اطلاع قبلی از اماکن تفریحی رفتیم، یا شهری که توش موندیم، برای دیدن ازش برنامه ریزی نکردیم!!)....

چطوری و از کجا باید پیدا کنیم که جاهای تفریحی و باستانی، بازار و پارک های مناسب چادر زدن و ... کجای شهر ها هستن؟ ایا فقط باید یکی یکی ادرس پرسید و از مردم بخوایم برامون توضیح بدن که شهرشون کجا ها رو داره؟

---------------
مسئله‌ی بعدی وقتی هست که دوست یا فامیلی میاد شهر ما.... اگر بخوایم شهر رو بهش نشون بدیم، باید به چه جور جاهایی ببریمش؟ بازار؟ اماکن تاریخی؟ تفریحی؟ توریستی؟ کافی شاپ ها؟ پیاده روی؟
اگر ازمون ادرس پرسیدن، چطوری میتونیم تو سریعترین زمان، بهترین فهرست از جاهای دیدنی شهرمون رو معرفی کنیم؟؟

چقدر حس قشنگیه وقتی ببینی یک نفر دیگه که اصلا نمیشناسیش مثل تو فکر میکنه و دغدغه ای شبیه به تو داره .
مدتها بود همین سوالی که برای شما پیش اومده ذهن من رو هم درگیر کرده بود . "چجوری میشه اطلاعات کامل و به درد بخوری از نقاط دیدنی ایران و حهان پیدا کرد ؟ چرا یک سایت کامل به زبان فارسی وجود نداره که همه نیازهای اطلاعاتی که برای یک سفر لازمه رو ارائه بده "
تلاش برای پاسخ به همین سوال بود که من و جمعی از دوستانم رو برای ایجاد یک سایت اطلاعاتی با محوریت گردشگری مشتاق کرد .
نام سایت هم شد شال و کلاه
اما جمع اوری و تهیه اطلاعات گردشگری همه نقاط ایران کار یک نفر و چند نفر نیست . اصلا برای همین هم مدل انجمن رو برای این کار انتخاب کردیم تا بتونیم با همکاری تعداد زیادی از کاربران اینترنت این مجموعه رو کامل کنیم .
حالا هم از همه دوستداران سفر درخواست همکاری و کمک میکنم تا بتونیم انجمن شال رو به پاتوقی برای دوستداران سفر تبدیل کنیم

انجمن شال و کلاه : forum.shalokolah.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

monami22
08-01-2017, 20:46
آستارا :

بازارچه ساحلی بازار نور - سیدان و...
ساحل صدف - ساحل مخیری - ساحل بازارچه ساحلی (از بقیه بهتره)
طرح مناسب شنا (سالمسازی دریا): ساحل صدف - ساحل بازارچه ساحلی
باغ پرندگان - صدمتری باغ پرندگان منطقه حفاظت شده آستارا و لوندویل هست که گوزن و اسب و پرنده و خرگوش داره تابستونها برای عموم بازه و رایگانه جنگل و دریای سمت اون هم قشنگه - استیل (که درختچه داخل آبگیر داره و مربوط به ماقبل تاریخه)
آبگرم کته کومه - آبشار لاتون لوندویل (که نصف روز وقت میبره رفتن بهش) - نرگس خاتون (برای نذر کردن صاحب اولاد شدنه که بین شهر تالش و آستاراست)
و در آخر گردنه حیران که مناظرش حرف نداره! در ماه آبان کمتر مسافر میاد ولی اینم بگم آبان ماه اگه بیاین میفهمین که پاییز چقدر زیباست. در هر فصلی گردنه حیران زیبایی خاص خودشو داره پس مسافرتتون به بهار و تابستون محدود نکنید (آذر ماه و بهمن ماه برف زیاد میباره خطرناکه)- در هر فصلی مراقب مه باشید و از غرق شدن کوه ها داخل ابرها لذت ببرید.
تله کابین حیران که مجموعه فرهنگی خوبی هستش و تله کابینش هم تازه تر از نمک آبرود هست هم ارزونتره
رودخونه های زیادی داره و پیکنیک و شناکردن و شکار خرچنگ خیلی خوش میگذره

پارکینگ عمومی فقط بین بازارچه ساحلی و ساحل هست ولی خیلیییی بزرگه (رایگان نیست)
کافی شاپ- رستوران برف، نون و پنیر ، دارچین - رستوران های روبروی بازارچه ساحلی - رستوران روحی (خارج شهر، ابتدای جاده منتهی به گردنه حیران)
مکان اقامتی: 2 کمپینگ ارزون برای چادر زدن ورودی شهر هست که نزدیک میدان شهدای گمنام یا فلکه لا هست - هتل بلال، اسپیناس، ایساتیس هست و هتل های زیادی روبروی بازارچه ساحلی و کوچه اول بعد بازارچه هست - خونه های زیادی کرایه میدن حتی اتاق تنها هم کرایه میدن
داروخانه ها و مطب ها همشون داخل خیابون حکیم نظامی شرقی هست - اورژانس و بیمارستان هم چهارراه بین حکیم نظامی و گمرک هست.
کتابخونه یکی فلکه گاز هست و دیگری نزدیک اداره گمرک و کنار اورژانس
کتابفروشی ها در خیابان امام و حکیم نظامی - روزنامه فروشی ها در خیابان امام و سر پل فارابی چهارراه منتهی به بازارچه ساحلی
کانون تبلیغاتی اگه خاستین از روزنامه فروشی ها سراغشون رو بگیرید.

درضمن میتونید از سمت گردنه حیران به سرعین و سردابه برید و خیلی خوش بگذره بهتون