PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هد پرینتر اپسون TX 400 خشک شده

alireza3500
31-08-2012, 10:10
سلام
من یه پرینتر Epson TX400 دارم که چند ماه ازش استفاده نکردم و فکر کنم هدش خشک شده، تازه 70 تومن دادم تانکی کردمش جوهرش هم خوبه؛ میگن اگه خشک بشه باید بندازیش دور:41: نه من نمیخوام بندازمش دور.... آخه خیلی هزینش کردم: 180 خودشو خریدم؛ 70 مخزنی کردم؛ 16 پول جوهر دادم و قبل از تانکی کردن هم کلی پول کارتریج دادم.
چند تا راه حل هم امتحان کردم مثل اسید ریختن یا تمیز کردن هد چاپگر که جواب نداد.
خواهشا زودتر کمکم کنید.................ممنونم

EXTREME
31-08-2012, 11:38
باید اول دوبار تست کلین بگیرید به فصله نیم ساعت اگه در پرینتش بعضی رنگ ها نبود و بعضی هارو نمیزد باید هد رو بزارین داخل حلال جوهر
روی هد هم باید چند تا شیلنگ قرار بدید رو روش حلال جوهر بریزید
هد باید به مدت 12 ساعت داخل حلال جوهر باشه اگه درست نشد باید باز هم در حلال جوهر به مدت 12 ساعت بزارین
بوده هدی که حتی یک هفته هم داخل حلال جوهر بوده تا باز شده

alireza3500
31-08-2012, 13:40
باید اول دوبار تست نازل بگیرید به فصله نیم ساعت اگه در پرینتش بعضی رنگ ها نبود و بعضی هارو نمیزد باید هد رو بزارین داخل حلال جوهر
روی هد هم باید چند تا شیلنگ قرار بدید رو روش حلال جوهر بریزید
هد باید به مدت 12 ساعت داخل حلال جوهر باشه اگه درست نشد باید باز هم در حلال جوهر به مدت 12 ساعت بزارین
بوده هدی که حتی یک هفته هم داخل حلال جوهر بوده تا باز شده

مقسی ولی هد مدلهای اپسون رو نمیشه درآورد!!

EXTREME
31-08-2012, 14:30
من که دیدم در میارن و اینکارو که گفتم انجام میدن

alireza3500
03-09-2012, 19:24
ببخشید میشه بگید چه جوری می تونم هد رو درش بیارم.
این هم عکس هایی از پرینترم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون

EXTREME
03-09-2012, 19:28
پیچ داره دیگه اول باید از باکس درش بیارین و بعد هد رو دربیارین

alireza3500
08-09-2012, 15:26
پیچ داره دیگه اول باید از باکس درش بیارین و بعد هد رو دربیارین
الآن دو روزه که هد رو توی حلال جوهر گذاشتم، ظاهرا که باز شده ولی یه مشکل دیگه...
اینکه سیم های دسته ای که برای خارج کردن هد لازم بود تا دربیاد؛ الآن خیلی مشکله جا زدنش یعنی تقریبا نمیشه جا زد... میشه بگید چطوری میتونم خود باکس رو هم دربیارم تا بشه سیمها رو جا بزنم؟
اگه فیلمی هم در زمینه درآوردن باکس باشه ممنون میشم...
بازم مقسی

EXTREME
08-09-2012, 19:01
منظورتون همون کابل هایflat مه سفید رنگه هست ؟

alireza3500
08-09-2012, 19:20
منظورتون همون کابل هایflat مه سفید رنگه هست ؟
بله دقیقا؛ حالا راهی هست؟

EXTREME
08-09-2012, 20:10
بله دقیقا؛ حالا راهی هست؟

تا جایی که من یادمه اون کابل ها به الکتریسیته ساکن حساسه با دست لمسش کردین ؟

alireza3500
08-09-2012, 23:42
تا جایی که من یادمه اون کابل ها به الکتریسیته ساکن حساسه با دست لمسش کردین ؟
هم با دست، هم با پنس، هم با انبردست.....
حالا چی میشه مگه؟ من فقط میخوام جاش بزنم چکار کنم؟؟؟

EXTREME
09-09-2012, 00:06
نمیدونم این قسمتشو متاسفانه یادم نیست خیلی وقته دیگه نکردم اینکارو

saeidsmxo
09-09-2012, 16:21
دوست عزیزی که هد دستگاهتون خشک شده مطمئن باشین که از تانکه و اون باعث مشکل شده.
اگه هد تا حدودی بهتر شده حتما تانک رو جدا کنین و بزارین دستگاه با کارتریج کارکنه. تا نازلهاش باز بشه.
و با استفاده از سرنگ هد رو از پشت شتشو بدین.

alireza3500
09-09-2012, 20:23
دوست عزیزی که هد دستگاهتون خشک شده مطمئن باشین که از تانکه و اون باعث مشکل شده.
اگه هد تا حدودی بهتر شده حتما تانک رو جدا کنین و بزارین دستگاه با کارتریج کارکنه. تا نازلهاش باز بشه.
و با استفاده از سرنگ هد رو از پشت شتشو بدین.
مرسی از راهنمایی تون. باشه این رو هم امتحان میکنم. الآن که فقط زرد رو خوب میزنه و بقیه رنگها شوته!!
منظورتون از "با استفاده از سرنگ هد رو از پشت شتشو بدین" چیه؟ با چی شستشو بدم؟ با اسید یا آب؟؟ از پشت یعنی کارتریج رو بردارم و هد رو جدا کنم؟ اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.
اگه کل باکس رو با هد و ... بخوام عوض کنم و یه نو بخرم درست میشه؟ اصلا جایی هست که از اینا بفروشن؟

saeidsmxo
10-09-2012, 17:10
من با سیستم پرینتر شما آشنایی ندارم و خودم هم قبلا r270 داشتم.
به هیچ عنوان از آب استفاده نکنین و از محلول مناسب که برای پرینترهای جوهرافشان موجوده استفاده کنین.
برای شستشو هم قسمتی که لوله جوهر به کرییج وصل شده را باز کنین و از اونجا محلول وارد کنین و زیر پرینت هد رو یه دستمال بزارین تا کثیف نکنه. و چه بهتر که بزارین با محلول کارکنه.