PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در پرينت گرفتن با فونت هاي درشت در پرينتر سوزني

mpsjavad
06-04-2005, 03:49
با سلام ..

از قضاي روزگار كار ما افتاده به يه پرينتر سوزني ( ماتريسي :!: ) مدل Brother M-1324

شرح حال :

پزينتر بدبخت :? از همون اول سر ناسازگاري رو با ما گذاشت موقع نصب شدن چون درايور نداشت ( كه البته خدا رو شكر ويندوز ايكس پي اون رو با مشخصات كامل Brother M-1324 ميشناسه ) يه نيم ساعتي الافمون كرد :!:

سرتون رو درد نيارم براي پرينت كردن تو فونت هاي ريز چون هدش يه بار ميره و چاپش ميكنه مشكل نداره اما توي فونت هاي درشت تر كه بايد يه حركت رفت و برگشت انجام بده توي برگشت يه كم جا ميمونه و قاطي چاپ ميكنه :?:

ميدونم كه خيلي نميشه مشكلات سخت افزاري رو ( اگه نرم افزاري نباشه يعني درايورش ) با چند خط توضيح بيان و درمان كرد اما :?: ...

saghy
06-04-2005, 04:31
سلام
من فكر ميكنم پرينترت يه سرويس بخواد (البته اينطور معلومه كه نو نيست )
چون اين مشكل بيشتر وقتي پيش مياد كه هد در حركت برگشت نقطه صفر رو گم ميكنه و اين اكثرا سخت افزاريه .

HamidFULL
06-04-2005, 21:37
در مورد پرينتر توصيه های ساقی جان رو حتماً جدی بگير

mpsjavad
07-04-2005, 00:24
با سلام ..

ممنون از شما دوست عزيز saghy كه به سوال من جواب داديد همين طور تشكر از اقاي HamidFULL كه تذكر خوبي داديد :wink:

----درسته پرينترم نو نيست ( يه 12 سالي قدمت داره اخه زير خاكيه :mrgreen: .. )

----اما من نمايندگي Brother رفتم اونها هم يه خورده ( 6 يا 7 روز ) باهاش كل كل كردن اما بازم تغيري نكرد فقط يخورده سرويس شد يعني يه 10 سالي پير تر شد ( چون واقعا سرويس شده بود )

شما گفتيد كه هد در حركت برگشت نقطه صفر رو گم ميكنه ميشه يه خورده بيشتر توضيح بديد تا من متوجع بشم و به سرويس كار تذكر بدم يا حتي خودم دست به كار بشم -- (نا سلامتي ما هم خوب سرويس ميكنيم البته دهن استادامونو :mrgreen: ... )

از شوخي گذشته saghy, جان شما اگه ما رو روشن كني ما هم با اطلاعات كامل ميريم رو سر سرويس كار خراب ميشيم شايد فرجي بشه :D

البته من يه پرينتر جوهر افشان اپسون مدل C63 دارم كه معمولا كارهاي دانشگاه رو با اون انجام ميدم اما يه مشكلي كه هست اينه كه وقتي از 4 تا كاتريجش مثلا كاتريج زردش تموم ميشه ديگه حتي يك صفحه هم ( حتي صفحه با نوشته مشكي ) پرينت نميكنه ... به نظر شما راه حلي نداره كه سرش كلاه بزاريم :|

پيشاپيش از شما دوستان گرامي كه در جهت كمك به من وقت گذاشتين و مطالب من رو خوندين سپاسگزاري ميكنم :wink:

saghy
07-04-2005, 03:20
سلام
حميد جان لطف داره در مورد من . اگه حرفي هست همينجاها كامل شده .
حالا جواد جان
ببين من تجربه خطاهاي پرينتر برودر را نداشتم ولي در كل زبان كاري اينا همه شبيه هم هست
در پرينترهاي اپسون اين مشكل وقتي پيش مياد كه هر در حركتهاي رفت و برگشت يا از لحاظ سخت افزاري نميتونه نقطه شروع و پايان كاغذ را به درستي ادرس گيري كنه . يا اينكه چرخ دنده هاي زير تسمه حركت ريل كه درگيري دارن با هم مقداري از بين رفتن . در اصطلاح تعمير كارا بهش ميگن كچل كرده :lol: حالا بايد قاب پرينترتو باز كني و با دقت نگاهش كني كه هنگام حركت رفت و برگشت ايا چرخ دنده ها چيزي دنده اي رد ميكنه يا نه . اگر اينطور بود بايد بگردي دنبال چرخ دنده اش كه خيلي بد گير مياد . من فكر ميكنم كه در فونتهاي ريز شما هم اين مشكل باشه ولي چون كوچك هستن خيلي معلوم نيست .
در موارد خيلي نادر هم من ديدم كه مشكل عدم سازگاري پرينتر با برنامه بوده . ببين ميتوني در يك محيط داس كامل ازش چاپ بگيري يا نه ؟
سر.يس كارها هم كه بيشترشون الانه از اپسون سر در ميارن و اچ پي همين و همين .
اگر كارت راه نيفتاد ميتوني بفرستي براي من برات يه نگاهي بهش بكنم .
در مورد پرينتر جوهر افشانت بايد بگم يكي از بدترين و بد قلق ترين پرينترهاست . اگر امكانشو داري حتما عوض كن و كنون بگير كه قيمت مناسب و هزينه پايين تري داره . اما اگر برنامه چاپ شما قابل تنظيمه بايد قسمتي كه اخطار ميده رو غير فعال كني .
همه پرينترها حتي با يه رنگ هم چاپ ميكنن .

mpsjavad
08-04-2005, 02:41
با سلام ..

ساقي جان از راهنمايي جامع شما ممنونم :wink:

خيالم رو راحت كردي :mrgreen: درسته كچل كرده :lol:

از فكر تعميرش دراومدم ( البته براي متون با فونت ريز خوبه و كارمو راه ميندازه :arrow: ) البته دور از صداش كه مثل اينه كه داره به رگبار ميبنده ///.... \\\ :mrgreen: ---

در مورو پرينتر جوهر افشان شما گفتي كه كنون بگيرم لطف كن و يه خورده برو تو ريز مودلش ( قيمتش بالا 100 نباشه :wink: ) چند كاتريجه است كيفيت چاپش چند DPI يه و خلاصه كاتريجش چنده ( ميدونم افتادي تو زحمت :oops: شرمنده )

راستي اسكنر كنون لايد 30 چطوره ؟ :?:

:roll: از اينكه وقت تو براي ما ميزاري ازت صميمانه تشكر ميكنم :o

.
.
.

saghy
08-04-2005, 19:42
سلام
جواد جان انجام وظيفا است . خوشحال ميشم اگه كاري ازدستم بر بياد پس زحمتي نيست.
در مورد پرينتر رنگي كنون i560 چهار كارتريجه است و روي گلاسه و فتو هم ميتوني باهاش كيفيت خيلي خوبي رو بگيري . قيمت كارتريج هاش (4عدد) ژاپني اش 27 هزار تومانه و قيمت خودش 100 تا 110 هزار تومان كه البته به قيمتش ميارزه .
اسكنرت هم كه گفتي خوبه براي كاراي خانگي و عادي
البته اگر بخواي 3200F كنون هست كه امكان پزيتيو و نگاتيو گرفتن هم داره و خيلي شكيل و با سرعت بالا كار ميكنه و قيمتش حدود 85 تا 90 هزارتومنه.

mpsjavad
08-04-2005, 22:04
با سلام ..

ساقي, جان صميمانه سپاسگزارم :P

با وجود شما ديگه فكر نميكنم كار بچه هاي p30world به تعمير گاه هاي غير مجاز ( خدمات كامپيوتري :mrgreen: ) بيفته :?: يا سرشون كلاه بره كه مثلا 20 تومن هزينه سرويس :wink:

يه دنيا ممنون :arrow:

tina.aramesh
12-06-2012, 16:39
سلام من کارمند دفتری یک شرکت صنعتی هستم. چند وقته وقتی از فایلای وردم پیرینت میگیرم، بعضی از سطرها رو چاپ نمیکنه، خواهش میکنم منو راهنمایی کنید چون واقعا به کمک شما نیاز دارم. مرسی....