PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 回回回回回 هشتمین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : پرتره ]

F l o w e r
28-08-2012, 13:33
.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام خدمت کاربران گرامی ؛

هشتـمیـن مسابقه عکاسی رو با موضوع پـرتــره آغاز می کنیم ولی اینبار با فرمتی متـفــاوت ..

طبق نظرات تیم مدیریت و پیشنهادات برخی دوستان روند جدیدی برای مسابقات عکاسی در جهت ارتقا و تخصصی تر شدن مباحث اتخاذ شده که بر این اساس هر کاربر حداقل 2 و حداکثر 3 عکس جهت شرکت در مسابقه ارسال خواهد کرد. پس از اتمام مهلت ارسال آثار ، عکس ها توسط تیم داوری تایید و از هر شرکت کننده حداکثر سه عکس انتخاب خواهد شد و در تاپیک نظرسنجی به نمایش در می آید. در پایان مسابقه دو نتیجه اعلام خواهد شد سه عکس به عنوان " پر طرفدارترین ها " که بر اساس نظرات و رای های کاربران عزیز و سه عکس به عنوان " برترین ها " بر اساس نظرات تیم داوری
و بر پایه ی اصول عکاسی انتخاب خواهند شد .

در کنار مسابقات آموزش هایی با توجه به موضوع و نیاز هر مسابقه قرار خواهد گرفت که مجموعه ای از نکات کاربردی همراه با نمونه آثار افراد برجسته در این زمینه می باشد. لطفا قبل از عکاسی / انتخاب آثار یکبار نکات رو مطالعه بفرمایید.

✘ سوالات خود در خصوص نحوه برگزاری مسابقه ، شرایط شرکت ، آموزش و ... را در این تاپیک مطرح کنید.

نظر دوستان رو به چند نکتـه مهـم جلـب می کنم :

1 / آموزش عکاسی پرتره [اختصاصی P30World] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2 / هر کاربر می تواند حداقل 2 و حداکثر 3 عکس ارسال کند.

3 / عکس ها باید دارای اگزیف ( exif ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) باشند و عکس های بدون اگزیف در مسابقه شرکت داده نمی شوند.

4 / سایز : ضلع بزرگ 900 پیکسل / حجم : مطرح نیست ( سعی کنید با کیفیت بالا ارسال کنید )

5 / عکس ها فاقد هرگونه اسم یا لوگو باشند.

6 / جهت شرکت در مسابقه عکس ها را از طریق پیغام خصوصی ✉ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارسال نمایید.

7 / جهت اطلاع از تاریخ و تغییرات احتمالی در روند مسابقه به اعــلان مربوط به مسابقات عکاسی در بالای انجمن رجوع کنید.

مهلت ارسال عکس ها تا 22 شهریور ماه تمدید شد

با تشکر - تیم مدیریت انجمن عکاسی

AliSub
28-08-2012, 23:35
سلام

این روند خیلی عالیه

فقط یه سوال؛ عکسهای مسابقه ی پرتره قبلی که نمیتونند دوباره فرستاده بشند؛ میتونند!؟

ELSIN
29-08-2012, 19:47
سلام علی جون خوبی

نه دیگه عکس های جدید بفرستید

به خاطر تغيير توي روند مسابقه يه موضوع تكراري گذاشتيم كه از نظر زماني و مخاطب هامون به الان نزديك باشه و هم تا حدي توش مهارت داشته باشند قبلا مسابقه با اين موضوع داشتيم پس به طبع بايد بهتر از قبل باشه نه دوباره با همون عكس هاي قبلي

یه چیز دیگه حواستون باشه فقط عکس پرتره بفرستید ، عکس مردم نفرستید

دوستاني كه توي زمينه هاي مختلف ميتونن آموزش بنویسند لطفا اعلام امادگی بکنند

ممنون موفق باشید

masoudtr
29-08-2012, 23:24
بسیار انتخاب خوبی اس:31::31::31: .فقط زمان نظر سنجی خیلی طولانیه .2 هفته یکم زیاده.همه جور عکس ازاده دیگه؟:31::31:

saeediranzad
30-08-2012, 12:32
سلام
همین که اسم مسابقه روش هست، آدم را وسوسه میکنه که هرجور شده چندتا عکس بگیره. حالا بگذریم که گاهی موقعیت پیش نمیاد.
ولی دو پرسش:
1- آیا سوژه حتماً باید به دوربین نگاه کنه؟ یعنی نمیشه نیمرخ باشه یا اصلاً سرش پایین باشه یا ضدنور silhouette باشه؟
2- کارد باید فقط چهره و نیمتنه را دربربگیره یا مثلاً میتونه یک آدم روی موتور یا توی ماشین (با بخشی از پنجره ماشین) یا در کنار یه درخت باشه؟

ELSIN
30-08-2012, 13:54
بسیار انتخاب خوبی اس:31::31::31: .فقط زمان نظر سنجی خیلی طولانیه .2 هفته یکم زیاده.همه جور عکس ازاده دیگه؟:31::31:ههههههههه:27:

نه دیگه فقط پرتره ، حالا دختر پسر پیر جوون

سلام
همین که اسم مسابقه روش هست، آدم را وسوسه میکنه که هرجور شده چندتا عکس بگیره. حالا بگذریم که گاهی موقعیت پیش نمیاد.
ولی دو پرسش:
1- آیا سوژه حتماً باید به دوربین نگاه کنه؟ یعنی نمیشه نیمرخ باشه یا اصلاً سرش پایین باشه یا ضدنور silhouette باشه؟
2- کارد باید فقط چهره و نیمتنه را دربربگیره یا مثلاً میتونه یک آدم روی موتور یا توی ماشین (با بخشی از پنجره ماشین) یا در کنار یه درخت باشه؟

سلام

1 نه عکس اواتار همه کسایی که توی این تاپیک پست دادند پرتره هست ، البته از اواتار خودت باید کمی گروپ گرفت

2
عکاسی پرتره به معنای عکاسی از یک شخص و یا یک گروه کوچکی از انسان ها (پرتره گروهی) می باشد .
هدف این نوع عکاسی نشان دادن شباهت ها، حالات، شخصیت و موضوع است.

پس میشه فقط باید سوژه اصلی عکس شخص باشه نه مثلا موتور ، یعنی اولین چیزی که نظر بیننده رو جلب میکنه اون فرد باشه نه چیز دیگه

آموزش عکاسی پرتره [اختصاصی P30World]
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

a.g g.a
31-08-2012, 23:13
سلام به همگی

ممنون برای برگزاری مسابقه,خیلی خوبه دفعه به دفعه همه چی بهتر میشه

من هر چی فکر می کنم فقط یه عکس پرتره دارم,اگه بتونم با اندازه ضلع بزرگ900مجدد ادیتش می کنم یه عکس دیگه هم پیدا می کنم میذارم

Mohammad Hosseyn
02-09-2012, 19:42
لطفا در مورد عکاسی از یک سوژه به دو صورت متفاوت هم توضیح بدید ... امکانش هست . مثلا من پرتره ای از یک نفر دارم اما به دو شکل متفاوت گرفته شده ... امکان شرکت هر دو هست یا نه ؟

ELSIN
04-09-2012, 17:45
امکانش هست اما کار جالبی نیست چون مشخص میشه عکاس این دو عکس یه نفره و این از جذابیت مسابقه کم میکنه

ELSIN
06-09-2012, 00:36
سلام بر دوستان عزیز :40:

زمان ارسال عکس تمدید شد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تا دوستان بتونند به بهترین شکل شرکت کنند

مهلت ارسال عکس ها : 8 تا 22 شهریور ماه

تایید شدن عکس ها توسط تیم داوری : 23 و 24 شهریور ماه

شروع نظرسنجی عمومی : 25 شهریور ماه

موفق و پیروز باشید

Aref_2008
06-09-2012, 13:55
من تازگی ها عکس گرفتم :46: پرتره هست یا نه نمی دونم! از خودم گرفتم! :31: ولی پام پیداست! طبیعت هم داره! اشکال نداره که؟ :23:
منم رو تو مسابقه شرکت بدین دلم خوش بشه! :45:

mrali1234
12-09-2012, 11:50
نمیتونم پیام خصوصی بدم

mrali1234
12-09-2012, 11:51
این شرایط مسابقه ای که شما گذاشتید بیشتر شبیه به عکس
دزدی هست

Fox
12-09-2012, 12:05
این شرایط مسابقه ای که شما گذاشتید بیشتر شبیه به عکس
دزدی هست

قانون نداشتن اسم و لوگو برای جلوگیری از تاثیر نظر شخصی و روابط اشخاص بر روی رای‌ها ایجاد شده٬ عکس با ابعاد 900*650 بدرد دزدی نمیخوره دوست عزیزم٬ مگر اینکه یکی بخواد باهاش تمبر چاپ بکنه!!! در ضمن تمام دوستان اینجا عکاس هستند و کیفیت کارهاشون خدارو شکر بالا هست و همه به هم اعتماد داریم٬ و اجباری برای فرستاندن عکس به محیطی که به آن شک دارید وجود نداره.

F l o w e r
12-09-2012, 13:30
یادآوری :

✘ مهلت ارسال آثار تا پایان امروز

عکس ها تا این لحظه از طریق پیغام خصوصی برای احسان عزیز ( ELSIN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ) فرستاده شدند.
دوستانی که تا پایان امروز قصد شرکت کردن در مسابقه رو دارند عکس هاشون رو برای بنده از طریق پیغام خصوصی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارسال کنند.

ممنون

نمیتونم پیام خصوصی بدم
سلام / به خاطر محدودیت عضو های جدید در ارسال پیغام خصوصی هست.
اینجا قرار بدین :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

F l o w e r
15-09-2012, 17:53
.

سلام

lıllıı نظر سنجی هشتمین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : پرتره ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])