PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد ای پی

statue of liberty
28-08-2012, 12:36
سلام دوستان

این ip مربوط به سیستم - کامیپوتر - میشه یا جایی که ازش اینترنت می گیریم؟؟

مثلا من الان با pc وصل میشم ای پیم مثلا1.1.1.1 هست بعد با لپ تاپ - همون سرویس اینرتنت - وصل میشم باز هم همون ای پی 1.1.1.1 رو دارم
جریان چیه؟

Psychic
31-08-2012, 00:58
سلام
احتمالا IP مودمتون هست اگر 192.168... هست

این IP رو شما کجا دیدین؟

statue of liberty
01-09-2012, 09:48
اخرش اینه :

194.151

پرسیدم می گن ای پی اشتراک ADSL هست .. مگه نباید هر سیستم ای پی جدا داشته باشه // کلا قضیه IP چه جوریه؟

Psychic
03-09-2012, 08:23
اولش و بگو مهندس نه آخرش و! IP ها رو بر اساس اکتد ای اول دسته بندی می کنن نه آخر:|

شما روی کامپیوتر خودتون یه IP دارید از نوع private (یعنی قابل استفاده در محیط اینترنت نیست) که برای ارتباط بین سیستم و مودم ADSL تون استفاده می شه. مودم ADSL شما هم از طریق خط تلفن به یک DSLAM توی مخابرات وصل هست که اونجا یک IP pool (مجموعه ای از IP های Public که توی محیط اینترنت قابل استفاده هستند) وجود داره. حالا اتفاقی که اینجا میفته و برای شما سوال پیش اومده عمیات NAT هست

یعنی شما وقتی می خوای بری تو اینترنت، درخواستتون می ره سمت ISP و اونجا IP شما که Priavate هست با یکی از IP های موجود در IP Pool (که شاید یکی هم بیشتر نباشه) جایگزین می شه و شما می تونید برید داخل اینترنت

mrt2iran
05-09-2012, 01:13
ساده بگم ip شما بر روي مودم adsl شماست پس فرقي نميكنه با چي كامپيوتري وصل شي !:10::10:

statue of liberty
10-09-2012, 12:51
یعنی الان سیستم من یه ای پی private مخصوص به خود داره و لپ تاپ هم همنیجور درسته...

این ای پی ها وصل میشت به مودم ..و از طریق مودم ای پی های که ممکنه مشترک باشه تو مخابرات جایگزین میشه درسته

پس چه جور می تونن از طریق ای پی محل و سیستم یه نفر رو مشخص کنن؟؟

چه جور می تونم ای پی اختصاصی سیستمم رو بفهمم؟؟؟

اول ای پی هم که وصل میشم اینه

178.173