PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سخت افزار مورد نیاز برای کار کردن روان ویندوز هفت

payam178
28-08-2012, 12:34
سلام
من چهار ساله که دارم از ویندوز xp sp3 استفاده میکنم
حالا یک سوال:
من اگه بخوام ویندوز هفت نصب کنم باید سیستمم چه سخت افزاری داشته باشه که ویندوز هفت روان کار کنه؟
پیشاپیش ممنونم از جواب هاتون

SANR
28-08-2012, 13:09
سلام دوست عزیز:
اگه مشخصات سیستمتون رو میزاشتید بهتر بود.
اگه می خواهید ویندوز سون رو روون اجرا کنید:
سی پی یو و رم و گرافیک 3 فاکتور مهم هستند
رم 1 گیگ
گرافیک 256 مگابایت
سی پی یو 2 هسته ای
اینها حدقل سخت افزاری برای اجرای روون هست.البته سی پی یوی تک هسته ای با فرکانس بالا هم جواب میده.(مثل athlon)

jafarian
28-08-2012, 13:16
اول از همه برنامه Windows 7 Upgrade Advisor رو نصب کنید که این برنامه به شما نمایش میده که سیستم شما قادر به پاسخگویی ویندوز 7 هست یا که نه یا که چه سخت افزاری از سیستم باید ارتقا بدین:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

payam178
28-08-2012, 14:43
سلام دوست عزیز:
اگه مشخصات سیستمتون رو میزاشتید بهتر بود.
اگه می خواهید ویندوز سون رو روون اجرا کنید:
سی پی یو و رم و گرافیک 3 فاکتور مهم هستند
رم 1 گیگ
گرافیک 256 مگابایت
سی پی یو 2 هسته ای
اینها حدقل سخت افزاری برای اجرای روون هست.البته سی پی یوی تک هسته ای با فرکانس بالا هم جواب میده.(مثل athlon)
ممنونم ولی این اطلاعات را باید از کجا به دست بیارم؟

اول از همه برنامه Windows 7 Upgrade Advisor رو نصب کنید که این برنامه به شما نمایش میده که سیستم شما قادر به پاسخگویی ویندوز 7 هست یا که نه یا که چه سخت افزاری از سیستم باید ارتقا بدین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از شما هم ممنونم
برای این نرم افزار

jafarian
28-08-2012, 14:53
برای بدست آوردن اطلاعات سخت افزاری منوی run اجرا داخلش دستور dxdiag رو تایپ اینتر تو هم سربرگ اول مشخصات سخت افزاری سیستم زده با همون برنامه هم که گذاشتم نمایش میده که ویندوز 7 روی سیستم شما نصب میشه یا که نه.

payam178
29-08-2012, 13:42
سلام آقای جعفریان
من با نرم افزاری که شما معرفی کردید سیستمم را چک کردم و یک چند تا مشکل داشت که خودم بلد بودم حل کنم
ولی یک مشکلی داشت که من بلد نبودم
مشکل رم بود
رم من 512 است ولی رم مورد نیاز ویندوز7 یک گیگ است
حالا با این حال اگرمن ویندوز 7 نصب کنم چه مشکلی پیش می آید؟
و برای ارتقاع رم 512 به 1 گیگ چه قدر باید هزینه کرد؟
با سپاس

payam178
29-08-2012, 13:49
یه چیزی یادم رفت
پایین صفحه نوشته:
Virtualization technology not supported
یعنی چی؟

jafarian
29-08-2012, 13:57
یه چیزی یادم رفت
پایین صفحه نوشته:
Virtualization technology not supported
یعنی چی؟

برای سئوال اول که همون رم باشه بسته به رم شما سوکتی که رم میخوره متفاوت بطور مثال اگر که ddr2 ساپورت کنه هزینه ای که برای این رم باید خرج کنید از یکی ddr 3 بیشتره که اگر اینطوری باشه 29 تومن باید خرج کنید که با همین مقدار بوجه میتونید 2 گیگ ddr 3 بگیرین برای خرید رم هم میتونید تو قسمت سخت افزار مطرح کنید وبرای این یکی سئوال شما به احتمال زیاد برنامه Windows XP Mode ساپورت نمیکنه که چیز زیاد مهمی نیست از برنامه های جانبی دیگه هم میتونید استفاده کنید.

payam178
29-08-2012, 14:05
برای سئوال اول که همون رم باشه بسته به رم شما سوکتی که رم میخوره متفاوت بطور مثال اگر که ddr2 ساپورت کنه هزینه ای که برای این رم باید خرج کنید از یکی ddr 3 بیشتره که اگر اینطوری باشه 29 تومن باید خرج کنید که با همین مقدار بوجه میتونید 2 گیگ ddr 3 بگیرین برای خرید رم هم میتونید تو قسمت سخت افزار مطرح کنید وبرای این یکی سئوال شما به احتمال زیاد برنامه Windows XP Mode ساپورت نمیکنه که چیز زیاد مهمی نیست از برنامه های جانبی دیگه هم میتونید استفاده کنید.
اگر من بروم و رم 2 گیگ بخرم میتوانم خودم با کمک مدیران بخش سخت افزار وصل کنم

jafarian
29-08-2012, 14:15
اگر مادربورد شما ساپورت کنه مشکلی وجود نداره قراردادنش خیلی ساده قبل ازاینکه خرید کنید مدل مادربورد اونجا قراربدین تا کامل بتونن راهنمایی کنن شما رو.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]