PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مباحث و مسائل مختلف در مورد بازی ها

amirpers
26-08-2012, 00:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان من یه چیزی به ذهنم رسیده بود، هر چی گشتم نفهمیدم تو کدوم تاپیک این رو مطرح کنم. این بود که با اجازه مدیران این تاپیک رو باز کردم تا دوستان هر سوال و مسئله و بحثی در مورد دنیای بازی ها و ... به ذهنشون می رسه این جا مطرح کنند.

amirpers
26-08-2012, 00:53
اما چیزی که ذهنم رو مشغول کرده اینه که یه زمانی تا می تونستن بازی اول شخص میدادن بیرون. هر چی بازی وجود داشت خصوصا اکشن، اول شخص بودن اما الان من یکی که خسته شدم از بس بازی های سوم شخص بازی کردم.
الان آرزوی یه بازی اول شخص دارم.
شما نگاه کنید از همین الان بر می گردم به عقب.
Darksiders II
Sleeping Dog
Prototype 2
Tom Clancy's Ghost Recon
Resident Evil
Max Payne 3
Mass Effect 3
Alan Wake
Batman
Assassins Creed
l.A Noir
Gears of War 3
Uncharted
, ...

این ها فقط بخشی از جدیدترین بازی هایی بود که تو این چند وقت اخیر اومده که همگی هم سوم شخص هستند.
به نظرتون دلیلش چیه ؟

orochi
26-08-2012, 15:18
اما چیزی که ذهنم رو مشغول کرده اینه که یه زمانی تا می تونستن بازی اول شخص میدادن بیرون. هر چی بازی وجود داشت خصوصا اکشن، اول شخص بودن اما الان من یکی که خسته شدم از بس بازی های سوم شخص بازی کردم.
Darksiders II
Sleeping Dog
Prototype 2
Tom Clancy's Ghost Recon
Resident Evil
Max Payne 3
Mass Effect 3
Alan Wake
Batman
Assassins Creed
l.A Noir
Gears of War 3
Uncharted
, ...

این ها فقط بخشی از جدیدترین بازی هایی بود که تو این چند وقت اخیر اومده که همگی هم سوم شخص هستند.
به نظرتون دلیلش چیه ؟

من فکر میکنم چون این بازی ها خیلی طرفدار داره و ادمهای زیادی رو به خودشون جلب میکنه و بازی سوم شخص خیلی پر فروشه.
شرکت های سازنده ی این بازی ها بیشتر بازی های سوم شخص میزنند.
مثلا همین درایکسایدر دو اینقدر طرفدار داره که نگو او جهرم خودمون فرز میکنیم 10 تا رایت میکنن درعرض چند دقیقه همشو میخرن.
من نظرم اینه حالا ببینیم نظر بقیه ی دوستان چیه

amirpers
26-08-2012, 15:45
نمیدونم شاید این حرف شما درست باشه.
تو این مدت بازی اول شخص هم بوده. اما یا بازی خوبی نبودند یا این که جنگی بودند مثل کال آو دیوتی و بتلفیلد.
بازی ای مثل وولفنشتاین (البته قسمت اولش) و کرایسیس و سینگیولاریتی و ... کم اومده. بازی ای مثل فیر هم که خوب بود خراب شد.

amirpers
20-09-2012, 00:54
این تاپیک که ظاهرا طرفداری نداره حداقل خودم بحثی که پیش کشیده بودم رو ادامه بدم.

بالاخره بعد از مدت ها یه بازی اول شخص اومد با نام Borderland 2 .

Dark Soul
20-09-2012, 11:08
این تاپیک که ظاهرا طرفداری نداره حداقل خودم بحثی که پیش کشیده بودم رو ادامه بدم.

اتفاقا وجود چنین تاپیکی خیلی لازم هست ،تازه یه نظر من باید مهم بشه و در قسمت بازیهای کامپیوتری و کنسولها باید قرار بگیره.(مثل تاپیک گفت و گوی آزاد در تالار هنر هفتم هست)
مثلا بحث راجع به اخبار بازی ها یا بحث در مورد سریهای بازی و ... می تونه در این تاپیک انجام بگیره.
حالا اینکه چرا استقبال نمیشه:23:

halflife g
20-09-2012, 11:54

به نظرتون دلیلش چیه ؟

بازیهای سوم شخص بیشتز از اول شخص نیستن تو بازار بلکه سبکایی که بازیهای سوم شخص می تونن یوشش بدن بیشتر.........برای مثال از همون لیستی که شما دادین darksiders یه بازی پلتفرم و سکو پرانی و تقریبا ow هست و خیلی سخت میشه اول شخص درستش کرد........یا مثلا prototype یا assassin یا sleeping dog یا batman و.....همشون open world هستن با مولفه های سکو پرانی و پرش و ..... که تو سوم شخص خیلی بیشتر و بهتر میشه ساختشون(شما یه open world یا سکوپرانی رو اول شخص در نظر بگیر می بینی که ساختن و بازی کردنش به مراتب سختتره)

در نتیجه میمونه بازیهای صرفا یا غالبا شوتر از زاویه سوم شخص که اونم تقریبا با بازیهای شوتر اول شخص برابری می کنه و در نتیجه منطقی و معقوله.........البته در نسل قبل به علت اینکه اکثر شوترها حالت run and gun بیشتری داشتن (که اونم در اول شخص بهتر میشه پیادش کرد)در نتیجه سبک سوم شخص برای بازیهای شوتر فقط دست چند بازی مثل مکس پین و .....بود(که البته حتی اونام run and gun بودن)......ولی نسل جدید و عرضه gears of war و روح جدیدی که این بازی با اومدنش تو شوترهای سوم شخص دمید(مخصوصا کاور گیریش)تعداد بازیهای شوتر سوم شخص رو به مراتب بالا برد و البته همشون هم به سمت کاور گیری و یه جورایی شوتر نوبتی رفتن(حتی مکس پین هم که خودش یه جورایی سلطان run and gun سوم شخص بود بیشتر به یک سوم شخص کاور گیری تبدیل شد)

+

مخلص کلام اینه علت این پدیده که شما ازش حرف زدی پرکاربرد بودن و جامع بودن نمای سوم شخص برای سازنده و ایجاد و رایج شدن کاور گیری برای شوترهای سوم شخص هستش

.