PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا برای برنامه نویسی با vb.net باید ویژوال بیسیک هم بلد بود؟

بنفشه
20-07-2006, 06:42
تفاوت vijual basic با vb.netچیست؟

ایا برای برنامه نویسی با vb.net باید ویژوال بیسیک هم بلد بود؟ :biggrin:

tomcat
20-07-2006, 07:01
بله باید بلد باشید .

black_storm
20-07-2006, 14:43
ببین دوست عزیز توضیح این مساله در چند خط غیر ممکنه
---
فقط بگم

vb.net :
وراثت داره
گرافیکی بهتر شده
قدرت تحت شبکه ای بالا داره - مثلا در مورد بانک های اطلاعاتی

دستورات تغییر کره
محیط بهتری داره

همچنین امکان ارتباط با vb نیز تا حدودی مقدوره

amirvb60
03-10-2006, 18:12
دوست عزیز شما میتوانید بدون یاد گرفتن وی بی6 به سراغ وی بی دات نت بروید . البته در جاهای بسیاری وی بی 6 و وی بی دات نت شبیه همدیگرند چون وی بی دات نت نسخه کامل شده وی بی 6 میباشد .
تفاوتهای وی بی 6 و وی بی دات نت بسیارند اما این نکته را توجه کنید که در مجموع همه این تفاوتها به نفع برنامه نویس است چون در مسیر بهتر شدن تفاوت ایجاد شده است .
1. در وی بی دات نت به شی گرایی توجه بیشتری شده است .
2. در وی بی دات نت بجای مدل ارتباط داده ADO از ADO.NET استفاده شده که بسیار متفاوت با مدل قبلی خود است
3. از پیوندهای COM استفاده کمتری می شود و از کلاسهای چارچوب کاری دات نت استفاده های بیشتری می گردد
4. برای نصب برنامه های تحت وی بی دات نت مشکلات رجیستر کردن برنامه هالی وی بی 6 را ندارید چون همه کلاسها مشتق از چارچوب دات است و این چارچوب در سیستم عاملهای مایکروسافت براحتی قابل نصب است .Net Framework
5 . نام بعضی از کنترلها و نام خواص آنها در وی بی دات نت تغییر یافته است مثلا command button به button تغییر نام داده و خصوصیت Caption آن به Text تغییر نام داده است
6. نکته جالب اینکه IDE یعنی محیط برنامه نویسی وی بی دات نت برای تمامی زبانهای برنامه نویسی تحت دات نت مشترک است
یعنی محیطی که شما کار می کنید همان محیطی است که یک برنامه نویسی #C در آن کار می کند و برعکس
و ...

در پایان به دنیای وی بی دات نت خوش آمدید . و انتخاب درستی انجام داده اید . این مژده را هم به شما بدهم که با وی بی دات نت 2005 می توانید برای موبایل هم برنامه بنویسید. موفق باشید

Arash_XL7710i_207
04-10-2006, 06:07
تفاوت vijual basic با vb.netچیست؟

ایا برای برنامه نویسی با vb.net باید ویژوال بیسیک هم بلد بود؟ :biggrin:

بله 100% چون تنها فرقي كه VB.NRT با VB داره برنامه نويسي تحت شبكه اونه كه اون راحت با كتاب ميشه ياد گرفت.

YAHYA-PRO
13-10-2006, 15:29
يعني نميشه ويژال 2005 رو بدون ياد گرفتن ويژال 6 ياد گرفت؟ :sad:

F_Yavari
13-10-2006, 16:55
سلام

به نظر من كار نشد نداره .
چرا نشه ، خوبم میشه ! فقط پشتکار میخواد !
البته دونستن وی بی کلی کمکه برا یادگیری vb.net .

موفق باشيد

Goee
14-10-2006, 04:51
هيچ چيزي تو دنيا نشد نداره

BlackDal
15-10-2006, 01:33
سلام
دوستان عنایت داشته باشید برای یادگیری وی بی دات نت داشتن آشنایی با وی بی 6 لازم و ضروری نیستً البته می تواند باعث سریعتر شدن روند یادگیری شود ولی الزاماً شما نیازی به وی بی 6 ندارید

ثانیاً اینجا مگه انجمن وی بی 6 نیست؟
خب پس سوالتونو در انجمن وی بی دات نت بپرسید

hadi2345
18-10-2006, 16:33
بله با نظر BlackDal کاملا موافقم ...
به نظر خود من VB 2005 رو شروع کنید تا از قافله عقب نمونید !!!

shahabmusic
18-10-2006, 16:57
بچه ها ميشه بگيد نسخه كامل دات نت رو (وي بي) رو ار كجا ميتونم دانلود كنم؟؟؟ يا بفرستم تهران برن بخرن؟؟؟؟؟؟؟كسي ميدونه؟؟؟
يه سوال ديگه:
شی گرایی يعني چي؟؟؟؟؟؟

مرسي.

تکنیک برتر
22-10-2006, 04:00
سلام دوست عزيز بگم كه اگر مي خواهي vb.net ياد بگيري اصلا سراغ ويژوال بیسیک 6 نرو
<اگر درست متوجه منظورت شده باشم.> البته اگر قبلا خونده باشی که چه بهتر ولی اگر می خواهی الان یاد بگیری همون سراغ vb.net برو و اصلا به سمت 6 نرو چون در وراثت و مفهوم توابع قاط می زنی.

YAHYA-PRO
22-10-2006, 15:31
پس ما دیگه دنبال ویژال 6 نریم 2005 رو بخونیم
آقا من چند تا کتابم گرفتم ولی خیلی سرسری توضیح دادن شما Pdf چیزی از Vb 2005 سراغ ندارین
یه خواهش دیگه کسی لیست کامل عملگرهای برنامه رو نداره؟
ماهم لازم داریم
دعای خیر من همیشه با شماست

a_mohammadi_m
06-05-2007, 13:03
با سلام
به نظر من حتما براي شروع از VB 2005 استفاده كنيد ( Net2. )
چون دانستن VB 6 فقط آدم رو سردرگم ميكنه و كمكي به بهتر شدن يادگيري نميكنه
VB 2005 هم روي DVD فروش ميره معمولا امكان دريافت از اينترنت خيلي ضعيفه مگه اينكه سرعت خيلي بالا داشته باشي ( بالاي 1 Mb/s ) كه تو خونه اصلا گير نمياد
موفق باشيد

تکنیک برتر
07-05-2007, 05:14
با سلام
به نظر من حتما براي شروع از VB 2005 استفاده كنيد ( Net2. )
چون دانستن VB 6 فقط آدم رو سردرگم ميكنه و كمكي به بهتر شدن يادگيري نميكنه
VB 2005 هم روي DVD فروش ميره معمولا امكان دريافت از اينترنت خيلي ضعيفه مگه اينكه سرعت خيلي بالا داشته باشي ( بالاي 1 Mb/s ) كه تو خونه اصلا گير نمياد
موفق باشيد
البته سرعت اینترنت 256 که باشه می تونی در یافت کنی من 180 مگ رو در 1:20 دقیقه گرفتم

mazi_z_PSP
07-05-2007, 12:51
سلام

به نظر من كار نشد نداره .
چرا نشه ، خوبم میشه ! فقط پشتکار میخواد !
البته دونستن وی بی کلی کمکه برا یادگیری vb.net .

موفق باشيد
دقيقا موافقم . اگر يه کلياتی از VB بدونی ميتونی به راحتی VB.Net رو ياد بگيری