PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با نصب ویندوز

oooiuuu
19-08-2012, 12:07
سلام.من میخواستم ویندوز 8 در کنار ویندوز 7 نصب کنم البته نسخه نهایی که تازه منتشر شده.اما در مراحل نصب زمانی که باید درایو مورد نظر برای نصب ویندوز انتخاب کنی به مشکل برمیخورم با اینکه درایو انتخابی 160 گیگ فضای خالی دارد اما مجاز به انتخاب نمیشه در ضمن فرمت همشون هم NTFS هست .یه مشکل دیگه هم که دارم این درایو که ویندوز تو ش نصبه وقتی میخواستم شرینک کنم بیشتر از 377 مگ اجازه نمیده در صورتی که 70 گیگ فضای خالی داره.خوب اگه من برای نصب ویندوز 8 بخوام تو همون درایو c نصبش کنم اینطوری ویندوز 7 پاک میشه.ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند با تشکر

ali2424
19-08-2012, 13:12
سلام.من میخواستم ویندوز 8 در کنار ویندوز 7 نصب کنم البته نسخه نهایی که تازه منتشر شده.اما در مراحل نصب زمانی که باید درایو مورد نظر برای نصب ویندوز انتخاب کنی به مشکل برمیخورم با اینکه درایو انتخابی 160 گیگ فضای خالی دارد اما مجاز به انتخاب نمیشه در ضمن فرمت همشون هم NTFS هست .یه مشکل دیگه هم که دارم این درایو که ویندوز تو ش نصبه وقتی میخواستم شرینک کنم بیشتر از 377 مگ اجازه نمیده در صورتی که 70 گیگ فضای خالی داره.خوب اگه من برای نصب ویندوز 8 بخوام تو همون درایو c نصبش کنم اینطوری ویندوز 7 پاک میشه.ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند با تشکر

شما در هنگام نصب همون درایو رو انخاب کن و بعد فرمتش کن درست میشه

oooiuuu
19-08-2012, 13:19
شما در هنگام نصب همون درایو رو انخاب کن و بعد فرمتش کن درست میشه

اصلا تمام گزینه غیر فعال میشن خودم هم میدونم که باید فرمت بشه.گزینه advansed drive براش غیر فعال میشه؟

ali2424
19-08-2012, 13:22
اینطوری که سون هم پاک میشه؟
دوست عزیز منظورم از اون درایو درایو دومی یعنی d بود شما که نمیتونی دوتا ویندوز در یک درایور داشته باشی در ضمن سعی کن درایور d که برای ویندوز 8 فرمت میکنی حتما logical باشه این خیلی مهمه

jafarian
19-08-2012, 13:24
اینطوری که سون هم پاک میشه؟

طبق پست 25 لینک پایین که بصورت شکل گفتم برین:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

oooiuuu
19-08-2012, 15:19
طبق پست 25 لینک پایین که بصورت شکل گفتم برین:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام. من با این مشکل دارم

vms\win8preview.vhdاین که دسته خودمه چون من می خوام نسخه نهایی نصب کنم اون vms کنار عبارت باید باشه یا نه .مال من این طوری شد windows 8 Enterprise.vhd

jafarian
19-08-2012, 15:22
سلام. من با این مشکل دارم
\vms\win8preview این که دسته خودمه چون من می خوام نسخه نهایی نصب کنم اون vms کنار عبارت باید باشه یا نه

اون گزینه مربوط به دستوری میشه که گفتم باید اون گزینه باشه .

oooiuuu
19-08-2012, 16:41
اون گزینه مربوط به دستوری میشه که گفتم باید اون گزینه باشه .

سلام.منظور شما اینکه این دستور بدون تفییر وارد کنم
vms\win8preview.vhd\:
بعد فقط اسم درایور باید تغییر کنه گه مال منم D هست پس تو قسمت 4 باید دقیقا این عبارت باشه
D:
\vms\win8prevخوب من که میخوام نسخه نهایی نصب کنم این مراحل تغییری نمکنه؟

jafarian
19-08-2012, 22:05
سلام.منظور شما اینکه این دستور بدون تفییر وارد کنم
vms\win8preview.vhd\:
بعد فقط اسم درایور باید تغییر کنه گه مال منم D هست پس تو قسمت 4 باید دقیقا این عبارت باشه

D:

\vms\win8prevخوب من که میخوام نسخه نهایی نصب کنم این مراحل تغییری نمکنه؟

نگاه کنید دوست عزیز من تو همون پستم توضیح دادم که اونمقدار فضا رو برای نصب ویندوز از درایو d گرفتم برای همین تو اون قسمت که بصورت قرمز مشخص کردم درایو d روزدم شاید شما برای اینکار ازدرایو c فضابگیرین که باید درایو c رو اون قسمت مشخص کنید چون فایلون داخل c ذخیره شده.

oooiuuu
19-08-2012, 22:28
نگاه کنید دوست عزیز من تو همون پستم توضیح دادم که اونمقدار فضا رو برای نصب ویندوز از درایو d گرفتم برای همین تو اون قسمت که بصورت قرمز مشخص کردم درایو d روزدم شاید شما برای اینکار ازدرایو c فضابگیرین که باید درایو c رو اون قسمت مشخص کنید چون فایلون داخل c ذخیره شده.
آقا برا آخرین بار.1.عبارت تو کادر شماره 4 حتما باید اولش این VMs باشه
2.این روش برای نسخه نهایی وجدید جواب میده؟
3.خوب بعد از انجام مراحل تا مرحله 7 یک فایل vhd تو همون درایو انتخابی ایجاد میشه که ما باهاش کاری نداریم تا که بعد سیستم بوت کنیم درسته؟
لطفا کامل جواب بدیین تا این همه سوال پیش نیاد.مخصوص این عبارتVMs .

jafarian
19-08-2012, 22:51
برای سئوال اول باید حتما باشه برای یکی دوم من خودم تست نکردم اما از اونجا که مطلب برداشتم با همین روش ویندوز 8 درکنار 7 نصب کرده بودن برای سئوال سوم هم فایل vhd تو اون درایوی که ازش برای ساخت درایو دیگه فضا گرفتین ساخته میشه تا بعد که سیستم بوت کنید بالا بیاین ازش استفاده کنید کلش همینه .

oooiuuu
19-08-2012, 23:10
برای سئوال اول باید حتما باشه برای یکی دوم من خودم تست نکردم اما از اونجا که مطلب برداشتم با همین روش ویندوز 8 درکنار 7 نصب کرده بودن برای سئوال سوم هم فایل vhd تو اون درایوی که ازش برای ساخت درایو دیگه فضا گرفتین ساخته میشه تا بعد که سیستم بوت کنید بالا بیاین ازش استفاده کنید کلش همینه .
سلام.من تو قسمت نام فایل زمانی که میخوام درایو انتخاب کنم این نام vms\windows 8 وارد میکنم اما زمانی که میخوام ذخیره کنم پیغهم خطا میده path does not exist

jafarian
20-08-2012, 07:12
سلام.من تو قسمت نام فایل زمانی که میخوام درایو انتخاب کنم این نام vms\windows 8 وارد میکنم اما زمانی که میخوام ذخیره کنم پیغهم خطا میده path does not exist

من رو سیستم خودم این روش رفتم که شما هم باید به این صورت برین ابتدا منوی run اجرا کنید داخلش دستور diskmgmt.msc روبزنید اینترکنید تو صفحه ای که باز میشه طبق شکل اول از قست Action گزینه Create VHD رو انتخاب کنید بعدش طبق شماره 2 روی دکمه Browse کلیک کنید طبق شماره 3 دایرکتوری c روبدین فقط بعد روی طبق شماره 4 روی گزینه مورد نظر کلیک کنید طبق شکل دوم شماره 5 گزینه مورد نظر انتخاب کنید طبق شماره 6 ابتدا اون حجمی که از درایو c شما میخواین گرفته بشه برای نصب ویندوز 8 مشخص کنید من زدم بطورمثال از خودم 35 تا بعدم روی اکی کلیک کنید بعد طبق شکل سوم طبق شماره 8 میبینید که یک درایو به دیسک منجمنت سیستم اضافه شده دراین مرحله سیستم باید ریستارت کنید بابوت ویندوز 8 بالا بیاین بعدشم طبق شکل چهارم وقتی به عکس پایین رسیدین ابتدا کلیدهای shift+f10 همزمان فشار بدین تو صفحه ای که باز میشه که همون پنجره مشکی میشه این دستور DISKPART میزنید اینترمیکنید اول بعدشم این دستور DISKPART:>select vdisk file=c:\Win8.vhd شما باید هم عین من بزنید تو درایو c که فایل ساختین بعدشم اسم فایلی که سیو کردین بایداون قسمت که بارنگ سبزمشخص کردم بدین بعدم اینتر بزنید تو خط فرمان بعد این دستور DISKPART:>attach vdisk وارد اینتر کنید تو خط فرمان آخرم دستور exit وارد اینتر کنید بعدشم روی گزینه شماره 9 کلیک کنید تا اون درایوی که ساخته بودین به لیست اضافه بشه بعد انتخابش کنید روی دکمه next کلیک کنید .

54740

54741

54742

54743