PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن ویندوز موقع نصب

msna
19-08-2012, 00:50
سلام دوستان . یه مشکلی واسم پیش اومده امیدوارم که بتونم با راهنمایی های شما دوستان حلش کنم

من روی لپتاپم تازگیا ویندوز 8 نصب کرده بودم که امروز به مشکل خوردم باهاش و دیگه ویندوز بالا نیومد

از همین رو تصمیم به عوض کردن ویندوز گرفتم . تا حالا هم زمان نصب ویندوز به همچین مشکلی برخورد نکرده بودم

وقتی که میخوام ویندوز نصب کنم زمانی که پنجره Setup is Starting... باز میشه از همون موقع ویندوز هنگ میکنه و دیگه نصب جلو نمیره (چه ویندوز 7 چه 8) چندین نسخه رو هم امتحان کردم ولی فایده نداشته

حتی ویندوز لایو هم دانلود کردم و بوت کردم ولی بعد از لودینگ فایل ارور میده (یکی از دوستان گفته بود که مشکل احتمالا از هارد ـه برو و درایو c رو فرمت کنم)

حالا نمیدونم دیگه باید چیکار کنم

ممنون میشم اگر کسی بتونه تو این زمینه کمکم کنه

ali2424
19-08-2012, 02:41
سلام دوستان . یه مشکلی واسم پیش اومده امیدوارم که بتونم با راهنمایی های شما دوستان حلش کنم

من روی لپتاپم تازگیا ویندوز 8 نصب کرده بودم که امروز به مشکل خوردم باهاش و دیگه ویندوز بالا نیومد

از همین رو تصمیم به عوض کردن ویندوز گرفتم . تا حالا هم زمان نصب ویندوز به همچین مشکلی برخورد نکرده بودم

وقتی که میخوام ویندوز نصب کنم زمانی که پنجره Setup is Starting... باز میشه از همون موقع ویندوز هنگ میکنه و دیگه نصب جلو نمیره (چه ویندوز 7 چه 8) چندین نسخه رو هم امتحان کردم ولی فایده نداشته

حتی ویندوز لایو هم دانلود کردم و بوت کردم ولی بعد از لودینگ فایل ارور میده (یکی از دوستان گفته بود که مشکل احتمالا از هارد ـه برو و درایو c رو فرمت کنم)

حالا نمیدونم دیگه باید چیکار کنم

ممنون میشم اگر کسی بتونه تو این زمینه کمکم کنه
خوب اینجور که شما گفتید احتمالا مشکل از هارد من پیشنهاد میکنم اول با یک نرم ازار تحت داس درایو سی رو کاملا فرمت کنید حالت کواک نباشه سپس دوباره اقدام به نصب ویندوز کنید ببینید چی میشه

jafarian
19-08-2012, 08:13
مشکلتون به احتمال زیادیا ازهارد یا که ازپاور که پاعث میشه برق به هارد کم برسه باعث هنگ سیستم میشه برای هارد البته قبلش باطری مادربورد دربیارین 3 دقیقه بعدش از نوع بزارین سرجاش بعد سیستم دیفالت کنید سیو کنید بیاین بیرون از نوع تست کنید اگر رفع نشد ابتدا کل اطلاعات خودتون به یک هارد دیگه بطورموقت انتقال بدین بعدش دیسک ویندوز 7 داخل دستگاه بزارین بصورت بوت بالا بیاین به صفحه system recovery options برین اونجا گزینه command prompet انتخاب کنید تو صفحه ای که باز میشه طبق مراحل پایین برین:20:

1: گزینه diskpart ابتدا تایپ کنید اینتر کنید

2: تو خط بعدی گزینه list disk بزنید اینتر کنید

3: تو این خط دستور select disk 1 بزنید بجای 1 هارد خودتون شما شمارش بزنید اگر 1 که 1 اگر 0 که 0 بزنید اینتر کنید

4: تو این خط دستور clean بزنید اینتر کنید

5: اینجا گزینه clean all وارد اینترکنید

6: خط آخرم دستور exit تایپ اینتر کنید بعدشم روی دکمه restart کلیک کنید سیستم که ریست شد بالا اومد از نوع هارد پارتیشن بندی کنید با یک برنامه پارتیشن منیجر یا که اگر بوت اکس پی دارین با بوت اکس پی

msna
19-08-2012, 09:34
مشکلتون به احتمال زیادیا ازهارد یا که ازپاور که پاعث میشه برق به هارد کم برسه باعث هنگ سیستم میشه برای هارد البته قبلش باطری مادربورد دربیارین 3 دقیقه بعدش از نوع بزارین سرجاش بعد سیستم دیفالت کنید سیو کنید بیاین بیرون از نوع تست کنید اگر رفع نشد ابتدا کل اطلاعات خودتون به یک هارد دیگه بطورموقت انتقال بدین بعدش دیسک ویندوز 7 داخل دستگاه بزارین بصورت بوت بالا بیاین به صفحه system recovery options برین اونجا گزینه command prompet انتخاب کنید تو صفحه ای که باز میشه طبق مراحل پایین برین:20:

1: گزینه diskpart ابتدا تایپ کنید اینتر کنید

2: تو خط بعدی گزینه list disk بزنید اینتر کنید

3: تو این خط دستور select disk 1 بزنید بجای 1 هارد خودتون شما شمارش بزنید اگر 1 که 1 اگر 0 که 0 بزنید اینتر کنید

4: تو این خط دستور clean بزنید اینتر کنید

5: اینجا گزینه clean all وارد اینترکنید

6: خط آخرم دستور exit تایپ اینتر کنید بعدشم روی دکمه restart کلیک کنید سیستم که ریست شد بالا اومد از نوع هارد پارتیشن بندی کنید با یک برنامه پارتیشن منیجر یا که اگر بوت اکس پی دارین با بوت اکس پی

خیلی ممنون از توضیحتون

فقط اینکه system recovery options کجاست ؟ بعدم اینکه دیسک ویندوز 7 لایو رو بزارم یا نسخه کاملشو ؟

چون لایو رو که میزارم بعد از لودینگ فایل ارور میده

msna
19-08-2012, 09:45
آهان فهمیدم کجاس . قبلا امتحانش کرده بودم

اونو هم که میزنم باز هنگ میکنه و دیگه جلو نمیره

ali2424
19-08-2012, 11:39
آهان فهمیدم کجاس . قبلا امتحانش کرده بودم

اونو هم که میزنم باز هنگ میکنه و دیگه جلو نمیره
دوست عزیز من پیشنهاد میکنم یک ویندوز دیگر (ترجیحا سون سرویس پک یک)رو کاملا دوباره نصب کنید و درایو سی رو قبلا با نرام افزارهای تحت داس مثل acrion partion manager فرمت کنید

Joaquin
19-08-2012, 11:41
کلا هاردت رو از اول پارتیشن بندی کن (با win 7 sp1) بعد تست کن اگه درست نشد هاردت مشکل داره
در ضمن:
مطمئنی dvd ویندوزت یا درایو dvd مشکل نداره؟؟

msna
19-08-2012, 11:55
اگر میتونستم ویندوز نصب کنم که مشکلی نداشتم :دی

با سرویس پک 1 هم امتحان کردم نشد . با ultimate هم کردم

تا همون مرحله میره و بعد گیر میکنه .

فکر نکنم مشکلی داشته باشه چون ویندوز رو هم روی usb ریختم بازم نشد

Joaquin
19-08-2012, 11:56
اگر میتونستم ویندوز نصب کنم که مشکلی نداشتم :دی

با سرویس پک 1 هم امتحان کردم نشد . با ultimate هم کردم

تا همون مرحله میره و بعد گیر میکنه .

فکر نکنم مشکلی داشته باشه چون ویندوز رو هم روی usb ریختم بازم نشد

من کی گفتم ویندوز نصب کن؟؟؟؟؟:24:

Joaquin
19-08-2012, 12:04
منظورم از پارتیشن رو حذف کن بعد دوباره پارتیشن بندی کن تو موقع نصبه!!!!!!!!!!!!!!!

msna
19-08-2012, 12:06
منم همون موقع نصب رو میگم

مرحله ای که میتونی اون کارا رو انجام بدی (حذف و فرمت کردن پارتیشن ها) بعد از مرحله
Setup is Starting ـه که سر این مرحله دیگه هنگ میکنه و جلو نمیره

jafarian
19-08-2012, 13:30
منم همون موقع نصب رو میگم

مرحله ای که میتونی اون کارا رو انجام بدی (حذف و فرمت کردن پارتیشن ها) بعد از مرحله
Setup is Starting ـه که سر این مرحله دیگه هنگ میکنه و جلو نمیره

مشکل شما یا مربوط به سخت افزار سیستم میشه یا که نرم افزارسیستم سخت افزاری شاید هارد مورد داشته باشه یا که همونطور که گفتم پاور مشکل داره باشه که این دومورد باید چک کنید یا میتونید تو انجمن سخت افزار مطرح کنید شما بایوس سیستم آپدیت کنید حتما بعد ویندوز خودتون dvd عوض کنید ویندوز روی فلش بوت کنید برای بوت کردنشم از برنامه WinSetupFromUSB استفاده کنید البته ورژن بتای این برنامه رو دانلود کنید نصب کنید حجمش حول و حوش 17 مگ بعد با فلش اقدام به نصب ویندوز کنید برنامه رو وقتی اجرا کردین تیک گزینه دوم بزنید مسیر ویندوز 7 خودتون که داخل درایو قرارداره رو بدین روی دکمه Go کلیک کنید این دوم مورد انجام بدین اول یعنی آپدیت بایوس نصب ویندوز از طریق فلش بعد برین روی سخت افزار سیستم تو همون قسمتم که گفتم مطرح کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

msna
19-08-2012, 16:34
مشکل شما یا مربوط به سخت افزار سیستم میشه یا که نرم افزارسیستم سخت افزاری شاید هارد مورد داشته باشه یا که همونطور که گفتم پاور مشکل داره باشه که این دومورد باید چک کنید یا میتونید تو انجمن سخت افزار مطرح کنید شما بایوس سیستم آپدیت کنید حتما بعد ویندوز خودتون dvd عوض کنید ویندوز روی فلش بوت کنید برای بوت کردنشم از برنامه WinSetupFromUSB استفاده کنید البته ورژن بتای این برنامه رو دانلود کنید نصب کنید حجمش حول و حوش 17 مگ بعد با فلش اقدام به نصب ویندوز کنید برنامه رو وقتی اجرا کردین تیک گزینه دوم بزنید مسیر ویندوز 7 خودتون که داخل درایو قرارداره رو بدین روی دکمه Go کلیک کنید این دوم مورد انجام بدین اول یعنی آپدیت بایوس نصب ویندوز از طریق فلش بعد برین روی سخت افزار سیستم تو همون قسمتم که گفتم مطرح کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون از راهنماییتون
آپدیت بایوس رو چجوری باید انجام بدم تو این وضعیت ؟

jafarian
19-08-2012, 22:10
ممنون از راهنماییتون
آپدیت بایوس رو چجوری باید انجام بدم تو این وضعیت ؟

آموزش كامل آپديت بايوس براي تمام مادربورد ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

msna
20-08-2012, 11:21
دوستان مشکلم حل شد . ممنون از همه :40: گفتم اینجا یه پستی بدم هم تشکر کرده باشم و هم اینکه روش کار رو توضیح داده باشم

به پیشنهاد یکی از دوستان فدورا لایو رو دانلود کردم و با استفاده از usb بوتش کردم . وقتی که بالا اومد هارد رو پاک کردم کلا (رو هارد لپتاپم چیز خاصی نداشتم جز یه سری نرم افزار که اونا رو هم منتقل کردم)

و حالا هم دارم ویندوز 7 نصب میکنم . تا اینجا که مشکلی نبوده و خیلی خوب پیشرفته

بازم ممنون از همگی :40:

nmobaseri
10-04-2013, 18:33
داداشم مشکل شما رمته رم شما یکی ازچیپاش سوخته بایدرمتوعوض کنی اگه گارانتی داره ببرمرکزگارانتی

dt777zk
02-08-2013, 12:16
منم همین مشکلو دارم!!! نمیدونم باید چیکار کنم! میشه کمکم کنید؟!!!!