PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Data Provider و سرعت اجراي برنامه

A.Farzin
19-07-2006, 19:42
با سلام

من برنامه‌اي با VB 6.0. نوشته‌ام كه پايگاه داده آن Access است. آن هم Access 97. براي اتصال به اين پايگاه داده از Jet OLE DB 3.51 استفاده كرده‌ام. اين برنامه تحت شبكه محلي اجرا مي‌شود. و حجم اطلاعات موجود در اين پايگاه هم چندان زياد نيست. يعني حدود 15 جدول كه بطور متوسط در هر كدامشان 50 هزار ركورد اطلاعات وجود دارد.

متاسفانه سرعت استخراج اطلاعات لازم براي توليد گزارشات راضي‌كننده نيست.
فرمت پايگاه داده را به Access 2000 تغيير دادم و از Jet OLE DB 4.0 استفاده كرده، افاقه نكرد.

آيا ممكن است نوع پايگاه داده و Data Provider استفاده شده، عامل اين مشكل باشند؟

tomcat
20-07-2006, 07:10
دوست عزیز فکر کنم شما از ADO استفاده میکنی . پیشنهاد من اینه که از DataEnvironment استفاده کنی چون استفاده از اون در سرار پروژه راحتره .
دوست عزیز من زیاد با بانک های سنگین کار نکردم ولی اگر می خواهی به صورت حرفه ای برنامه نویسی رو ادامه بدی پیشنهاد میکنم VB و Accses رو ول کن و برو بچسب به Sql و Vb.net (اگر هم دوست داری MySql یاد بگیر که دیگه خیلی بهتره).

black_storm
20-07-2006, 14:30
سعی کن نوع بانکت را عوض کنی
مثلا
sql server
paradox
oracle که خدای بانکه
-----

A.Farzin
20-07-2006, 17:24
با تشكر از راهنمايي دوستان

مي‌خواستم ببينم كه اگر به جاي Access از SQL Server 2000 استفاده كنم مساله نصب Package آن چطوري مي‌شود. يعني اينكه آيا بايد روي كامپيوترهاي تمام كاربران SQL Server 2000 را نصب كنم؟

در حال حاضر پايگاه داده روي يكي از كامپيوترها قرار گرفته و ديگران از طريق شبكه به آن دستيابي دارند.

tomcat
20-07-2006, 19:31
فکر نکم . احتمالا یک سری کامپوننت باید نصب بشه که برنامت قابل اجرا باشه ....
دقیق نمی دونم ولی براتون تحقیق میکنم . چون خودم هم احتیاج دارم .

A.Farzin
22-07-2006, 18:01
از اينكه راهنمائيم مي‌كنيد، ممنونم.
منتظر جواب هستم.