PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : {سوال} خروج از کشور ؟!!‌

keymaker
17-08-2012, 19:44
سلام دوستان

من هفته پیش معافیت دائم پزشکی گرفتم و الان برای ثبت نام در دانشگاه ترکیه باید برم ترکیه چون ۲ تا ۳ هفته دیگه ترم شروع میشه ! من پاسپورتم اعتبار دارد حالا با توجه به اینکه ۴۵ روز تا ۲ ماه طول میکشه تا کارت پایان خدمت بیاد من میتونم برم پاسپورتم رو درست کنم که به دفعات از کشور خارج بشم ؟! یعنی آیا در سیستمشون ثبت شده که من معاف هستم ؟! ممنون میشم راهنمایی کنین !

با نشکر

zahra.hosseiny
17-08-2012, 23:00
دوست عزیز فکر نکنم یک ماهی طول می کشه که وارد سیستم بشه.بازم بپرس !!!

logos
18-08-2012, 11:58
بريد اداره گذرنامه تو خيابان شهرارا ، اگه واقعا كارت فوريه بهتر منتظر جواب هاي اينجا نشي و به اذاره هاي مختلف مربوطه (گذرنامه ، نظام وظيفه پليس +10) مراجعه كني

keymaker
18-08-2012, 14:40
امروز رفتم اداره گذرنامه گفت حتما باید کارتت بیاد الان با وثیقه 15 تومن میتونی 20 روز بری بیرون ! مورد من اینه که اگر برم و بیش از 20 روز طول بکشه که کارتم بیاد اونوقت وثیقه رو ضبط میکنن ؟! نظام وظیفه یک نامه ای چیزی نمیتونه بده اداره گذرنامه که ایشون معاف شده؟!

keymaker
19-08-2012, 22:04
کسی نمیدونه آیا ؟ :)

SNOW PATROL
19-08-2012, 22:20
کسی نمیدونه آیا ؟ :)
ببین رفیق من یه همچین شرایطی داشتم البته من رفتم خدمت و خدمتم که تموم شد خواستم خارج بشم گفتند باید کارتت صادر بشه من هم از بند پ استفاده کردم و با دو تا تلفن حلش کردم

keymaker
20-08-2012, 12:31
چی هست این بند پ ؟! میشه توضیح بدی ؟! چون اگه نشه کارم پیچیده میشه ! مرسی

البته فکر کنم اون رو یک نامه میدن از یگان خدمتی که ایشون خدمت کرده و ... ولی من معاف شدم ! دقیق نمیدونی ؟ :(

logos
20-08-2012, 13:03
چی هست این بند پ ؟! میشه توضیح بدی ؟! چون اگه نشه کارم پیچیده میشه ! مرسی

البته فکر کنم اون رو یک نامه میدن از یگان خدمتی که ایشون خدمت کرده و ... ولی من معاف شدم ! دقیق نمیدونی ؟ :(
بند پ يعني پول ، پارتي

بدشانسي شما اينه تو تعطيلات اساسي هم هستيم اما به نظرم بهترين كار اينه كه مدام سيريش شيد در 2 قسمت : 1:براي اينكه كاراي كارتتون انجام بشه و سريعتر كارتتون رو بگيريد اگه دنبالش بريد سريعتر ميتونيد بگيريد 2: سيريش شيد گذرنامه تا راهكاري بهتون بگن كه قضيه با يه نامه اي چيزي حل شه و شما بتونيد خارج شيد

senaps
20-08-2012, 23:13

اگر بند پ شامل حالتون میشه، خیلی راحت سرتون رو بندازید پاین و هرجا که دوست دراید برید!!
اگر بند پ ندارید، باید اویزوون اداره های گذرنامه، پلیس +10 و نظام وظیفه بشی.... به طوری که شما رو در طول روز بیشتر از همکارشون تو اتاق بغلی ببینن!!!!

با التماس و اینجور چیزا، شاید بتونین یه نامه گیر بیارین ازشون!!( کارمند های ادارات، کارهای اینجوری نمیکنن مگر اینکه خلافش ثابت بشه!!)

keymaker
21-08-2012, 19:42
پس یعنی شدنی ه ؟ :دی آخه رفتم اداره گذرنامه میگه فقط وثیقه :| حالا مورد وثیقه ندارم ولی آخه الان برم بگیرم اینا عمرا تا 20 روز دیگه کارت رو بفرستن !! بعد وثیقه میره :)) حالا یک چیزی من هنوز 1 ماه تقریبا وقت دارم میشه یک کاری کرد سریع تر کارت بیاد ؟ :دی

keymaker
27-08-2012, 02:16
دوستان آیا میشه بیش از 20 روز تقاضا کرد برای وثیقه ؟!

keymaker
06-10-2012, 02:51
دوستان من رفتم حالا گفتم بذار اینجا بگم شاید بعدها سوال یکی دیگه باشه !

تقریبا 5 تا 10 روز بعد از معاف شدن که ثبت سیستم بشه شما میرین اداره نظام وظیفه و درخواست خروج از کشور می کنید و چون اسمتون ثبت شده و برای صدور کارت رفته به شما مجوز میدن در بازه زمانی 1 سال یک بار به مدت نامحدود از کشور خارج بشید ولی اگر برگردین ایران دفعه بعد باید کارت پایان خدمت یا معافیتتون اومده باشه تا بتونین دوباره از کشور خارج بشین :)

anti-military
06-10-2012, 05:46
سلام
منم یه سوالی دارم

من کلا کارت پایان خدمت ندارم و سنم هم نزدیک 24 ساله و اگه بخوام از کشور خارج بشم میتونم با وثیقه 15 میلیونی خارج بشم ؟
تا دیپلم هم بیشتر نخوندم

keymaker
07-10-2012, 18:14
سلام
منم یه سوالی دارم

من کلا کارت پایان خدمت ندارم و سنم هم نزدیک 24 ساله و اگه بخوام از کشور خارج بشم میتونم با وثیقه 15 میلیونی خارج بشم ؟
تا دیپلم هم بیشتر نخوندم

درصورتی که معافیت تحصیلی داشته باشید میتونید در غیر این صورت فکر نکنم بشه