PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه سوال

Saeed kmss-D
19-07-2006, 16:40
سلام
يه سوال داشتم.
من مدل خودمو تو برنامه پوزر (poser) ميسازم و تنظيماتشو انجام ميدم اما وقتي اونو وارد برنامه مايا ميكنم
كاراكتر من به صورت يك پارچه در مياد و من نميتونم قسمت هاي مختلفشو جداگانه تكون بدم.در صورتي كه تو
برنامه پوزر به راحتي اينكارو انجام ميدم.
چطوري ميتونم تو برنامه مايا هم اين قابليت رو داشته باشم؟

spy4all
19-07-2006, 16:51
خودت باید براش استخون بذاری.

saeed_22
19-07-2006, 18:44
سعید جون

مدلت احتمالا به صورت پلی گان وارد شده
درسته
خوب برو پلیگان -----> seperate

مدلت اکنون به صورت بخشهای مجزا در میاد
راهش همینه
فعلا

Scout_Mov
19-07-2006, 22:00
سلام
يه سوال داشتم.
من مدل خودمو تو برنامه پوزر (poser) ميسازم و تنظيماتشو انجام ميدم اما وقتي اونو وارد برنامه مايا ميكنم
كاراكتر من به صورت يك پارچه در مياد و من نميتونم قسمت هاي مختلفشو جداگانه تكون بدم.در صورتي كه تو
برنامه پوزر به راحتي اينكارو انجام ميدم.
چطوري ميتونم تو برنامه مايا هم اين قابليت رو داشته باشم؟
من خودم پوزر كار نمي كنم ولي اينو از يك آموزش كه نويسنده اش محمد و علي موسوي هست ميگم :
اين روش وارد كردن به مايا ست ببين درست وارد كردي ؟

نرم افزار Poser نرم افزاري قوي براي ساخت انسان و حيوانات است.

در نرم افزار Poser انسان آماده را Delete کنيد بعد در قسمت سمت راست که Library نام دارد در بخش Figures و از قسمت Animals روي يک حيوان براي مثال دولفين دوبار کليک کنيد.

حالا از منوي File قسمت Export گزينه wave front Object را بزنيد.تمام مراحل را در حالت پيش فرض بگزاريد.حالا در مايا دلفين را باز کنيد.texture دلفين را پيدا کنيد و آن را با يک نرم افزار ديگر مثل Photoshop يا Photoimpact به Bitmap تبديل کنيد.

در مايا پنجره Hypershade را باز کنيد.يکي از Material ها را باز کنيد روي Color کليک راست کنيد و Break Connection را بزنيد حالا روي دکمه شترنجي جلوي Color کليک کنيد و گزينه File را بزنيد.روي دکمه جلوي Image Name کليک کنيد و Texture دلفين را باز کنيد.همين کار را براي Material هاي ديگر انجام دهيد.حالا يک رندر از صحنه بگيريد مي بينيد که ماده روي سطح دلفين مانند Poser شده است.

Saeed kmss-D
20-07-2006, 11:18
خودت باید براش استخون بذاری.
ممنون از همه .
استخوان بندي ميكنم.
ولي بعد كه ميخوام حركتشون بدم حركت ها غير عادي است وخيلي تابلو به نظر ميرسه.
مثلا در قسمت مفصل ها كشيدگي ايجاد ميشه وشبيه پارچه ميشه.

Scout_Mov
20-07-2006, 17:40
ممنون از همه .
استخوان بندي ميكنم.
ولي بعد كه ميخوام حركتشون بدم حركت ها غير عادي است وخيلي تابلو به نظر ميرسه.
مثلا در قسمت مفصل ها كشيدگي ايجاد ميشه وشبيه پارچه ميشه.

استخوان بندی اگه درس انجام بشه این مشکل ها رو نداره

Saeed kmss-D
20-07-2006, 18:58
ممنون از راهنماييت .
مي رم دوباره تست كنم.

Tamirat.laptop
01-08-2006, 11:17
سلام سعید جان من زیاد با مایا کار نکردم ولی برنامه ای است بنام پوزر فور تریدی مکس واین تمام اجزا های کارکتر شما رو از حالت یک پارچه در میاره فکر کنم برنامه پوزر فور مایا هم باشه یه تحقیق می کنم بعد جوابشو میگم