PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای بعد از داغ کردن Dell N5010

gebryas
17-08-2012, 01:08
سلام به دوستان گرامی

اول باید بهتون خسته نباشید بگم بخاطر مجموعه ای که اینجا دارند تلاش میکنن و به ما توجه دارند

اول مشخصات لپ تاپ رو کامل بدم تا بریم سر جزیات :

Dell N5010 - CPU : inteli7 , 740QM 1.73Ghz - Ram 6GB DDR3 - HDD 640GB 5400RPM

از ابتدا همراه سیستم کولپد داشتم ولی مدتی بعد خرید تو بازی با تنظیمات گرافیک بالا کم میاورد و خاموش میکرد ، انصافا بعد اون بار دیگه واسه بازی فشار نیاوردم بش ، تا اینکه متوجه شدم فنم داره با صدای خیلی زیاد کار میکنه و خیلی حرارات میده از بدنه بیرون

ولی با وجود کول پد ، در هنگام کار و بازی دما سیستم تو بد ترین حالت میرفت رو 90 ،یعنی دمای سیپیو ولی هارد و گرافیک یکم کمتر بود معمولا ، ولی کل بدنه داغ میکرد و دستامو اذیت

کلا استفاده و روشن بودن طولانی لپ تاپم باعث شد دمای نرمال به 70 برسه واسه سی پیو دمای وب گردی با فایرفاکس !!! همراه با کول پد
میدونستم این دما زیاده واسه حالت نرمال ولی چون همراه با بازی اذیتم نمیکرد زیاد توجه نکردم ، این اواخر فن انگار مثل قبل حرارات بیرون نمیداد تابلو بود که مشکلی توش بوجود اومده ولی بازم توجه هی نکردم ، موندم بعدش کول هم چش شد که دیگه جریان هوا ایجاد نمیکرد !!! اینو به راحتی با دست خیس هم میتونشتم روی صفحش احساس کنم
همه این مشکلات اومد کنار هم تا اینکه چند روز پیش لپ تاپم روشن نشد ، با زدن کلید پاور یک بار چراغ هارد روشن میشد و صدای وایسادن چرخش هدشم بعدش می اومد و دیگه روشن نشد ، جالبه اون شب هم بهش فشار نیومده بود

بعد حدود 2 ساعت روشن شد ، خیلی خوب ویندوز بالا می اومد ولی چیزی که فهمیدم این بود که تاب فشار رو نداره و نمیتونه عمل خنک سازی رو به طور معمول انجام بده چون وقتی بازی رو ران کردم بعد 20 ثانیه خاموش کرد به کل و دوباره بعد 1 ساعت روشن شد ،

نیم ساعت پیش بعد 2 روز روشنش کردم دما روی 58 بود و دمای جی پیو و هارد معمولی ، با فایر فاکس و یه تعداد برنماه دیگه به نزدیکی 70 اومد و خیلی معمولی هم بعد اتمام کارم خاموشش کردم ، ولی حالا روشن نمیشه !!!

منم یه خورده جستجو کرده بودم ، درسته که برای تامییر اقدام نکردم و جلوی ضرر رو نگرفتم ، ولی به طور کل مشکلاتم اینه :

1. عمل کرد ضعیف فن !! ( با برنامه speedfan دورش ماکس به 5630 ) کارم انگار از کول پد گزشته ،
2. گرم شدن کل بدنه لپتاپ
3. بالا نیومدن ویندوز و روشن نماندن چراغ هارد برای یه مدتی

حدس های خودم هم بگم ، عمل کرد ضعیف فن و گرمای جی پی یو باعث داغ شدن کل بدنه میشه ، یعنی حرارات داخلی غیر سی پی یو از کارت گرافیکه که انگار فن جدا گانه نداره ، واسه این باید چیکار کنم غیر کولپد بهتر

دراثر همین گرمای زیاد هاردم اسیب دیده و باعث این اتفاق میشه ؟؟؟ ولی اینکه بعد چند ساعت ویندوز خوب بالا میاد و همه چیز سر جاشه دچارشک کرده منو که هارد الان تو چه وضیعتی هست ، اینکه حتی داره بعد یه استفاده معمولی ( دمای 70 ) ویندوز بالا نمیاد استفاده از یه سیستم خنک کننده دس ساز مایع با عمل کرد بهترو رو از سرم گرفته انگار بی تاثیره ؟؟؟

یکمم اگه راجب بد سکتور توضیح بدین ممنون میشم یعنی میتونه بد سکتور هم باشه ؟

خوشحال مشم راهنمایی کنین منو و برنامه ای اگه لاظم هست بهم لینک یا اسم بدین ، در مورد فن هم اگه بگین بر اورد هزینه تعویضش چقد میشه ممنون میشم !! چون بخاطر بازی کردن فک نکنم بابام کاری کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چند لحظه پیش روشن که خواستم کنم بوق فقط میزد

lida
17-08-2012, 09:13
ساکن کجایی؟منظورم اینه که هوای اونجا گرم نیست؟با سرویس فن یا تعویضش حل میشه

gebryas
17-08-2012, 10:03
ممنون ، با اینکه تو اهواز هستم ولی لپ تاپم تو محیط گرم نیس ، ولی مطمعن هستم گردو خاک زیاد گرفته ، امیدوارم با سرویس و یا تعویض فن حل شه و مشکل حاد تر نباشه

Farshid72
17-08-2012, 12:17
دوسته عزيز مشكل ميتونه از سيستم خنك دگي باشه و همينطور بهتره خمير سيليكون پردازنده هم چك بشه
توصيه من اينه شما اول سيستم رو خوب با يه آنتي ويروس چك كنيد و درصد استفاده از پردازنده و رم رو هم چك كنيد در صورتي كه همه كم بودند ولي مشكل پا برجا بود پس مشكل از همون سخت افزار انتقال حرارت هستش

---
- Sent from my iPhone using Tapatalk

gebryas
17-08-2012, 12:26
عمر سیستمم 2 ساله و یه جوری مطمعنم که سیستم خنک سازی مشکل داره چون 1 سال شاهد گرمای زیاد از حد بدنه در هنگام کار کردن بودم و پروسسور ها رو مطمعنم ه مشکلی نیس از نظر ویروس اینا!!

ولی اینکه 10 تا بوق میزنه بعضی وقت ها ، کسی نظری نداره ؟ تو سایت دل که چک کردم مربوط به رم میشد ولی نمی فهمم رم این وسط چیکارست !! کسی تجربه این مورد رو نداره ؟

gebryas
22-08-2012, 13:17
خوب من سیستم رو به تعمییر کار تو شهرمون دادم !! میگه مشکل تاحدودی باید از برد باشه !!! و قسد تعویض قطعه و تعمیر برد رو داره

من شنیده بودم که اگه مشکل از برد سیستم باشه باید کلا بیخیال سیستم شم ، حالا مگه میشه عیب یابی رو قطعه به قطعه روی برد کرد که بشه فهمید مشکل کجاست ؟
باید به کار طرف اطمینان کنم ؟

Farshid72
22-08-2012, 14:28
ببينيد اگه تو سايت نوشته شده كه مثلا فلان تعداد بوق ماله فلان مشكله خب لابد اون قطعه مشكل داره ديگه
در مورد اطمينانم بايد بگم كه سعي كنيد يه جاي مطمئن ببريد...البته نهايتا بتونه برد رو عوض كنه اگه مشكل حل بشه بازم خوبه

---
- Sent from my iPhone using Tapatalk