PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مک یا ویندوز ؟

hood__cool
14-08-2012, 19:54
سلام بچه ها.
خوبین ؟
سلامتین؟
یه سوال داشتم در مورد مک و ویندوز:
میخواستم ببینم اگه من مک بوک ایر یا پرو بخرم دیگه نمیشه
به هیچ عنوان از برنامه های به عنوان مثال مایا یا 3دی مکث و یا
بازی هایی از ویندوز روش نب کنم؟
اگه اینطوری پس چه کاری میشه اهاشون میشه کرد؟؟؟
.
منو زود راهنمایی کنید لطفا.
چون خیلی عجله دارم.
اگه میشه جوابتونو برام به پروفایلم پیام کنید>>>hood__dool
یا ایمیل>>>>mr.h.abdoly@gmail.com
فرقی برام نمیکنه...
یاحق

akpa
15-08-2012, 05:08
سیستم عامل مک کلا متفاوت از سیستم عامل ویندوزه و نرم افزارهای ویندوزی روی اون نصب نمیشن
البته بعضی شرکت ها نرم افزاراشون رو برای هر دو سیستم عامل میسازن ولی فکر نکنم شامل نرم افزارهای بزرگ بشه چون هزینه شون زیاد میشه و به صرفه نیس
حتی با اینکه نرم افزارهایی مثل اتو کت مستقل از سیستم عامل کد نویسی شدن ولی هنوز خبری از نسخه غیر ویندوزی اونا نیست
ولی بهرحال سیستم عامل مک هم نرم افزارهای خاص خودش رو داره که رو ویندوز نیست!
در مورد بازی هم امروزه شرکت ها بیشتر بازی هاشون رو روی کنسول عرضه میکنن وکمتر مایل هستن اونو روی پی سی منتشر کنن
چه برسه به اینکه بخان نسخه مک هم بدن!
البته بازم بازی هایی مخصوص مک هست اما عمرا به این فکر نباشید که بازی های روز و مطرح رو روی مک انجام بدین(مثل پرو ,فیفا,بتمن,ندای وظیفه و...)

Microsoft24
15-08-2012, 08:15
سلام بچه ها.
خوبین ؟
سلامتین؟
یه سوال داشتم در مورد مک و ویندوز:
میخواستم ببینم اگه من مک بوک ایر یا پرو بخرم دیگه نمیشه
به هیچ عنوان از برنامه های به عنوان مثال مایا یا 3دی مکث و یا
بازی هایی از ویندوز روش نب کنم؟
اگه اینطوری پس چه کاری میشه اهاشون میشه کرد؟؟؟
.
منو زود راهنمایی کنید لطفا.
چون خیلی عجله دارم.
اگه میشه جوابتونو برام به پروفایلم پیام کنید>>>hood__dool
یا ایمیل>>>>mr.h.abdoly@gmail.com
فرقی برام نمیکنه...
یاحق

سیستم عامل مک یک OS فوقالعاده و بی نظیر ه ...

خیلی راحت میتونی در کنارش ویندوز نصب کنی ... و از هر دو OS بهره ببری ...

۹۹ درصد نرم افزار های شرکت آدوب ، ابتدا نسخه مک رو ریلیز کردن و بعد ویندوز ...

پاسخ شما در سایر موارد میل شد ...

حتی با اینکه نرم افزارهایی مثل اتو کت مستقل از سیستم عامل کد نویسی شدن ولی هنوز خبری از نسخه غیر ویندوزی اونا نیست

وقتی از چیزی اطلاع ندارین ، نظریه ندین ... اتوکد از دو سال پیش نسخه OS X رو ریلیز کرد ...

تنها نرم افزاری که نسخه مک اون موجود نیست ، 3D Max ه ...

در مورد بازی هم امروزه شرکت ها بیشتر بازی هاشون رو روی کنسول عرضه میکنن وکمتر مایل هستن اونو روی پی سی منتشر کنن

Call of duty MW2 ، Black ops ، MW3 ، فیفا ۱۲ ، سری بازی های NFS و سایر بازی های EA و Ubisoft نسخه مک دارن ...

+ بازی های بسیار زیبای Mac App Store

hood__cool
17-08-2012, 04:24
سلام
بابا شرکت اپل ایران میگه اگه ویندوز نصب کنی
مثل اینکه لپتاپتو با دستا خودت شکستی!!!!
ینی اگه لپ تاپتو بپوکونی هنور بهتره که ویندوز نصب کنین!!!!
اینو مطمئن هستم که نمیتونی ویندوز نصب کنین...:41:

Microsoft24
17-08-2012, 18:46
سلام
بابا شرکت اپل ایران میگه اگه ویندوز نصب کنی
مثل اینکه لپتاپتو با دستا خودت شکستی!!!!
ینی اگه لپ تاپتو بپوکونی هنور بهتره که ویندوز نصب کنین!!!!
اینو مطمئن هستم که نمیتونی ویندوز نصب کنین...:41:

حرف اپل ایران ، خنده داره ... همینه که کسی ازشون خرید نمیکنه ... قیمت های فضایی + نظریه های من در آوردی !

من الان ۷ ساله از مک استفاده میکنم ، تو این مدت بارها ویندوز ، لینوکس و یا هر OS دیگه ای رو بارها کنار مک نصب کردم ، پاک کردم و ... به جای اپل ایران ، یک سر به سایت اپل بزنید !

Mac OS X از نسخه Tiger با معرفی Boot camp ، قابلیت نصب ویندوز در کنار مک رو داره ... حتی درایور های ویندوز تک تک لپ تاپ ها و دسکتاپ های اپل رو خود اپل ریلیز میکنه ، آپدیت میکنه و ...

اتفاقا همین امروز برای تست ، ویندوز ۸ رو نصب کرده بودم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پ.ن : من ادمین مکس دات آی آر هستم ، سؤالی در این زمینه بود ، در خدمتتون هستم ...

موفق باشید ...

امید

akpa
17-08-2012, 21:39
مشخصات سیستم من cpu amd phenom 955 mb: biostar t870+ vga : 5670 amd ایا رو این سیتم تو زیع مناسبی از مک هست که نصب بشه؟ درایور چی درایور همه قطعاتش پیدا میشه؟

Microsoft24
18-08-2012, 09:56
مشخصات سیستم من cpu amd phenom 955 mb: biostar t870+ vga : 5670 amd ایا رو این سیتم تو زیع مناسبی از مک هست که نصب بشه؟ درایور چی درایور همه قطعاتش پیدا میشه؟

مکینتاش فقط رو سیستم های اپل نصب میشه ...

البته هکینتاش هم هست ، که کلا مذخرف ه ... و من هکینتاش کار نکردم تا حالا ... و دوست هم ندارم کار کنم ...

hood__cool
19-08-2012, 20:46
سلام چند سوال داشتم در مورد مشکلات مک و او اس :
میخواستم ببینم
1.گه من مک بوک ایر یا مک بوک پرو 13 اینچ بخرم ،
و علاوه بر ویندوز مخصوص اپل
بیام یه ویندوز دیگه (به عنوان مثال 7یا8)رو هم روش نصب کنم،
آیا مشکل خاصی پیش میاد؟؟؟
.
2.ایا میشه دوباره ویندوز مخصوص اپل رو
سی دی اش را پیدا کرد و اگه مشکلی پیش اومد من دوباره روش نصب کنم؟؟؟
.
3.به نظر شما دوستان من مک بوک ایر یا پرو 13 اینچ بخرم یا
یه لپ تاپ دیگه؟؟؟
.
4.الان قیمت مک بو ک ایر یا یرو 13 اینچ رو کسی میدونه؟؟
البته بگین امسال فیمتش پایین رفته یا بالا تر
و امسال (91)من بخرم یا نه؟؟؟
.
5.اگه کسی یه لپ تاپ عالی تا سقف 2 میلیون برام سراغ داره
بی تامل بگه لطفا چون من عجله دارم(یه لپ تاپ که از همه لحاظ خوب باشه)

.یا حق

Microsoft24
21-08-2012, 10:02
سلام چند سوال داشتم در مورد مشکلات مک و او اس :
میخواستم ببینم
1.گه من مک بوک ایر یا مک بوک پرو 13 اینچ بخرم ،
و علاوه بر ویندوز مخصوص اپل
بیام یه ویندوز دیگه (به عنوان مثال 7یا8)رو هم روش نصب کنم،
آیا مشکل خاصی پیش میاد؟؟؟
.
2.ایا میشه دوباره ویندوز مخصوص اپل رو
سی دی اش را پیدا کرد و اگه مشکلی پیش اومد من دوباره روش نصب کنم؟؟؟
.
3.به نظر شما دوستان من مک بوک ایر یا پرو 13 اینچ بخرم یا
یه لپ تاپ دیگه؟؟؟
.
4.الان قیمت مک بو ک ایر یا یرو 13 اینچ رو کسی میدونه؟؟
البته بگین امسال فیمتش پایین رفته یا بالا تر
و امسال (91)من بخرم یا نه؟؟؟
.
5.اگه کسی یه لپ تاپ عالی تا سقف 2 میلیون برام سراغ داره
بی تامل بگه لطفا چون من عجله دارم(یه لپ تاپ که از همه لحاظ خوب باشه)

.یا حق

1 - هیچ مشکلی نیست ... شما میتونید در کنار مک ، ویندوز هم نصب کنید ...

2 - بله ، از طریق Recovery HD خیلی راحت میشه Reinstall کرد ...

3 - به نظر من مک بوک پرو ۱۵ اینچ بگیرید ... ;)

4 - سرچ کنید تو نت ، نقش یا الماس پایتخت ، قیمت ها رو زدن ...

bahman30
22-08-2012, 15:49
من یه نسخه از mac os تو اینترنت پیدا کردم که نوشته بود که این سیستم عامل -- شده و با کمی تغییرات میشه رو pc یا لب تاپ نصب کرد!!!!!!!حرفشون تا چقدر درسته؟!میشه 3d max نصب کرد؟!!!!!!!

dracula_killer
24-08-2012, 19:38
من به شخصه از زمانی که با مک آشنا شدم دیگه تا جایی که تونستم از ویندوز فاصله گرفتم.به نظر من بزرگترین مشکل مک عدم پشتیبانی 100%ی برنامه هاش از زبان فارسیه.اگه این مسأله حل میشد امکان نداشت دیگه لپتاپ ویندوزم رو روشن کنم
به نظر من شما یه مک بوک پرو 15 اینچ بگیر و در کنارش هر ویندوزی دوست داری نصب کن،اینجوری هیچ مشکلی پیش نمیاد و به راحتی می تونی استفاده کنی

payan_zaman
24-08-2012, 23:05
من یه نسخه از mac os تو اینترنت پیدا کردم که نوشته بود که این سیستم عامل -- شده و با کمی تغییرات میشه رو pc یا لب تاپ نصب کرد!!!!!!!حرفشون تا چقدر درسته؟!میشه 3d max نصب کرد؟!!!!!!!

بله شما اگر از نسخه iATKOS L2 که بهترین نسخه هیکنتاش هست استفاده کنی احتمال بسیار زیاد با کمی تلاش می تونی روی PC مک روهم داشته باشی اون هم نشخه Lion 10.7.2 . در ضمن شما وقتی می تونی 3ds MAX روی سیستم عامل ویندوز نصب کنی چرا دنبال این هستی که روی مک نصب کنی !!!!! در ضمن نرم افزار 3ds MAX برای مک تولید نشده و معمولا از Maya درمک استفاده میکنند . همچنین برنامه های شبیه ساز ویندوز مثل Vmware Fusion هم هست که میتونی نرم افزارهای ویندوز رو به ظور مستقیم در مک اجرا کنی البته حقیقتا امروزه دیگه با محبوبیت روز افزون مک در ایران کمبود نرم افزارهای مک دیده نمیشه و با خیال راحت میشه رفت به سمت مک و مجموعه های بسیار خوبی هم برای مک تولید شده

aytajalli
21-09-2012, 05:45
سلام دوستان. من اخبرا یک مک بوک پرو خریدم و تمایل دارم که ویندوز هم روش نصب کنم آیا قلق خاصی داره یا مثل نصب ویندوز روی لپ تابهای ویندوز بیس هست. اینجا از فروشگاه اپل سوال کردم هزینه زیادی برای نصب ویندور روی مک میگیره. بهم گفت دو حالت داره یکی اینکه همزمان هر دو سیستم عامل رو داشته باشی و بتونی بین اونا سوییچ کنی و دوم اینکه برای ورود به هرکدوم جداگانه انتخاب کنی. مورد اول بالای سیصد دلار هزینه داشت. اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم.

maziar205
21-09-2012, 11:34
سلام دوستان. من اخبرا یک مک بوک پرو خریدم و تمایل دارم که ویندوز هم روش نصب کنم آیا قلق خاصی داره یا مثل نصب ویندوز روی لپ تابهای ویندوز بیس هست. اینجا از فروشگاه اپل سوال کردم هزینه زیادی برای نصب ویندور روی مک میگیره. بهم گفت دو حالت داره یکی اینکه همزمان هر دو سیستم عامل رو داشته باشی و بتونی بین اونا سوییچ کنی و دوم اینکه برای ورود به هرکدوم جداگانه انتخاب کنی. مورد اول بالای سیصد دلار هزینه داشت. اگه کسی اطلاعات داره ممنون میشم.

من تجربه ام در مک کم ولی تا جاییکه میدونم باید از طریق bootcamp که برنامه ای در مک ویندوز را نصب کنید که هم مک را داشته باشید و هم ویندوز

K1lou
22-09-2012, 13:22
من تجربه ام در مک کم ولی تا جاییکه میدونم باید از طریق bootcamp که برنامه ای در مک ویندوز را نصب کنید که هم مک را داشته باشید و هم ویندوز

با سلام
دوست عزیز شما به راحتی با bootcamp که در خود مک به صورت پیش فرض هست به راحتی حتی ویندوز 8 رو هم می تونید در کنار مکینتاش نصب کنید پس به هیچ وجه دنبال پول دادن برای نصبش نباشید چون خودتون به راحتی نصبش می کنید
انجمن زیر رو ببینی بهتون خیلی کمک میگنه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*a*c*s.ir ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]*a*c*s.ir)
اون ستاره ها رو برای رفتن به سایت بردارید
موفق باشید

N.CASH
06-12-2012, 20:17
سلام.
یه مقاله به زبان انگلیسی - فارسی راجع به مکینتاش میخوام !
با تشکر

Agame.Arash
07-12-2012, 12:27
ببین عزیزم .... حقایقی وجود دارن که قابل انکار نیستن .... حداقل در مورد دوستای خودم می گم تمام کسایی که با مک کار می کنن تعصب خاصی روش دارن !.... کلا همچین تاپیکی اونم تو بخش مک جوابای یه طرفه تحویلت میده !... سعی کم از دوستان تو بخش لینوکس بپرسی ! معمولا واقع بین ترین کاربرا کابرای اوپن سورسن ! دی !

مهرسا1
07-12-2012, 13:37
ولی خوب بزرگترین مشکل مک اینه که رو هر سخت افزاری نصب نمیشه ولی ویندوز حتی روی ضعیفترین سیستم ها هم نصب میشه

wanton-boy
07-12-2012, 14:02
مک استفاده میکنم ولی بیشتر زیبایی داره کاربردی نداره. البته زیبایی رو ترجیح میدم

DogForum.ir
10-12-2012, 16:40
مک استفاده میکنم ولی بیشتر زیبایی داره کاربردی نداره. البته زیبایی رو ترجیح میدم
با سلام

دوست عزیز من 3 تا دستگاه دارم کار من هم کد نویسی هستش ... 100% با شما مخالفم چون عمرا من هزینه برای زیبایی خرج نمیکنم ... حاضرم کارایی داشته باشه سیستم عامل اما زیبایی نه !

شما عمرا برنامه های تخصصی کد نویسی و طراحی وب سایت رو که برای مک نوشته شده توی ویندوز پیدا نمیکنی .. این مهمترین دلیل ای بود که من 2 سیستم اپل خریدم و یکی ویندوز که برای تست طراحی هام توی IE استفاده میکنم ... چون دوست ندارم روی یه سیستم 2 سیستم عامل استفاده کنم.

دلیل بزرگ و مهم بعدی هم امنیتش بود که دیگه همه میدونن که مک هیچی که نداشته باشه امنیت داره ...

اصلا هم شخصی نیستم که تعصب داشته باشم چون واقع بین هستم ..

ببینید دوستان اگر کسی برای بازی میخواهد سیستم خریداری کنه باید ویندوز بگیره چون عمرا مک به پای ویندوز توی این مورد نمیرسه ... و واقعا ویندوز حرف اول رو میزنه ...

انتخاب سیستم عامل 100 درصد به شخص مربوط هستش و استفاده هاش ...

wanton-boy
10-12-2012, 17:02
سلام ، ناراحت نشین منم خودم آیپد دارم و با Apple میونه ی خوبی دارم

منظورم از کاربرد همین بود که گفتین خودتون مث بازی و کارهای یک یوزر معمولی ، زمینه ی application های روزمره که مطمئنا هیچ چیزی نمیتونه با ویندوز رقابت کنه.

ببینید دوستان اگر کسی برای بازی میخواهد سیستم خریداری کنه باید ویندوز بگیره چون عمرا مک به پای ویندوز توی این مورد نمیرسه ... و واقعا ویندوز حرف اول رو میزنه ...

خب هرچی باشه مک هم جز خانواده ی یونیکس هستش ، ولی برای من واقعیت اینه

شما عمرا برنامه های تخصصی کد نویسی و طراحی وب سایت رو که برای مک نوشته شده توی ویندوز پیدا نمیکنی

حتی PHP ؟ php توی وب نویسی حرف اول رو میزنه میتونید روی هر سیستم عاملی هم استفاده کنید :)

DogForum.ir
10-12-2012, 17:46

منظورم از کاربرد همین بود که گفتین خودتون مث بازی و کارهای یک یوزر معمولی ، زمینه ی application های روزمره که مطمئنا هیچ چیزی نمیتونه با ویندوز رقابت کنه.

حتی PHP ؟ php توی وب نویسی حرف اول رو میزنه میتونید روی هر سیستم عاملی هم استفاده کنید :)

شاید یه زمانی من Gamer بودم اما خب الان نیستم ...

بینید برنامه های مخصوص کد نویسی خیلی زیاد هستند اما مهم اینه که اون برنامه چه امکاناتی رو به چه شکل در کجا به شما بده ، فرقی نمیکنه PHP یا هر برنامه مشابه (به غیر از ASP و JSP قاعدتا ) ..

شما باید حتما توی این ماجرا باشید تا منظور منو متوجه بشید که البته این حرف من نیست .. من به پیشنهاد یکی از دوستانم که Developer فروم vBulletin بود کلا اومدم سراغ مکینتاش و تقریبا تمام کد نویس های حرفه ای غیر ایرانی با مک کار میکنند ...

توروخدا سوء تفاهم نشه .. من نه ناراحت شدم نه اینکه میگم نظر شما اشتباهه ... هر کس نظر خودش رو داره از دید خودش ... و نمیشه هیچ ایرادی به کسی گرفت در این مورد...

اما این رو به شما بگم که در مورد اون استفاده روز مره هم که گفتید بستگی داره که شما چه استفاده ای داشته باشید .. به نظر من برای خیلی از استفاده های روزمره مک راحت تره اما !!!! باید دید به قیمتش میرزه یا نه !

به نظر من هر کس قبل از خرید (اگر قیمتش واستش مساله نباشه) باید به نیاز هاش نگاه کنه ...

ممنونم از پاسختون

Agame.Arash
10-12-2012, 18:10

عکسی که گذاشتین جالب بود و گویای همه چیز ... البته به نظرم ویندوزو اگه با سخت افزار توپ جور کنی اونقدا هم کرش نمی کنه ... در مورد مک هم به نظرم تنها دلیل کم تر کرش شدن سخت افزار مخصوص خودشه وگرنه اونقدا هم نمیشه رو pc تحملش کرد !

wanton-boy
10-12-2012, 18:25
ممنون دوستان ، من چطور باید تشکر کنم اخ:n15:

خب آره همینطوری که شما میگید هرکس با نیازش نظر میده منم چون گیمر و اینا هستم میگم ویندوز
یکی مث این دوستمون کارش طراحی وب میبینه مک بهتره براش ، نمیشد به کسی ایراد کرد
حالا این تاپیک بهتره وقتی نظر مینویسیم هیچ کس کاری به کس دیگه نداشته باشه ، ها ؟ :n11:

من که از iOS روی آیپدم راضی هستم و با هیچ چیز دیگهی تغییرش نمیدم:n12:
برای بازی هم فقط ویندوز میخوام !

payan_zaman
13-12-2012, 10:54
میشه گفت مک از نظر امنیت خیلی بهتر از ویندوزهست
نرم افزارهای خاصی دار مثل iPhoto که نمونش در ویندوز وجود نداره
اما این یک واقعت هست که ویندوز قابلیتهای خیلی بیشتری رو نسبت به مک داره
در هر صورت در کنار مک خود می تونید ویندوز رو هم نصب کنید به صورت Bootcamp نرم افزارهای مک هم که به تازگی خیلی زیاد شدند

Agame.Arash
13-12-2012, 13:32
میشه گفت مک از نظر امنیت خیلی بهتر از ویندوزهست
نرم افزارهای خاصی دار مثل iPhoto که نمونش در ویندوز وجود نداره
اما این یک واقعت هست که ویندوز قابلیتهای خیلی بیشتری رو نسبت به مک داره
در هر صورت در کنار مک خود می تونید ویندوز رو هم نصب کنید به صورت Bootcamp نرم افزارهای مک هم که به تازگی خیلی زیاد شدند

صاحب کسپراسکای گفته که مک حداقل یک دهه تو امنیت از ویندوز عقب تره !!!!! همه هم براشون این روشنه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Stream
13-12-2012, 14:43
صاحب کسپراسکای گفته که مک حداقل یک دهه تو امنیت از ویندوز عقب تره !!!!! همه هم براشون این روشنه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا درست بخونید چی گفته.

منظورش از این جمله ضعف امنیتی مک نبوده، منظورش اینه که از لحاظ اکوسیستم امنیتی (نرم افزارها، ویروس ها و ...) الان شرایط مک مشابه شرایط 10 سال پیش ویندوزه و مجبور میشن کارهایی که مایکروسافت 10 سال پیش انجام داده بوده انجام بدن.

از لحاظ امنیت شکی نیست که مک (و کلا هر سیستم عامل غیر ویندوزی) بهتر از ویندوزه، دلیلش هم بازار بسیار گسترده ویندوز و طبیعتا تمرکز خراب کار ها روی مشکلات امنیتی این محصولاتی است که قریب به یقین کاربرها (و تقریبا تمام کاربران غیر متخصص) ازش استفاده می کنند.

Agame.Arash
13-12-2012, 14:53
لطفا درست بخونید چی گفته.

منظورش از این جمله ضعف امنیتی مک نبوده، منظورش اینه که از لحاظ اکوسیستم امنیتی (نرم افزارها، ویروس ها و ...) الان شرایط مک مشابه شرایط 10 سال پیش ویندوزه و مجبور میشن کارهایی که مایکروسافت 10 سال پیش انجام داده بوده انجام بدن.

از لحاظ امنیت شکی نیست که مک (و کلا هر سیستم عامل غیر ویندوزی) بهتر از ویندوزه، دلیلش هم بازار بسیار گسترده ویندوز و طبیعتا تمرکز خراب کار ها روی مشکلات امنیتی این محصولاتی است که قریب به یقین کاربرها (و تقریبا تمام کاربران غیر متخصص) ازش استفاده می کنند.

حرفتون رو اصلا قبول ندارم ... (البته شاید بخشیش به خاطر تعصب به ویندوزم باشه !!!) ... اگه دقت کنید علاقه هکر ها داره روز به روز به مک بیشتر میشه !... (خواستم ادامه بدم ولی بهتره بیخیالش شیم ... البته دلیلش تعصب خودمه اینجور وقتا خودم میدونم دلیلای قانع کننده زیادی ندارم ... شرمنده ... ) توصیه نمی کنم بحث رو ادامه بدیم چون بنده تحت هیچ شرایطی تو گوشم نمی ره که مک از ویندوز بهتر باشه !!!...:n02: :n11: :n12:

A M ! N
13-12-2012, 15:52
من به شخصه علاقه ای به استفاده ی ویندوز ندارم. خیلی ها هم میگن که ویندوز امنیت نداره ولی یه نگاهی به این آمار
بندازین

در سال 2012 کاربران ویندوز 56 درصد تخمین زده شده ، در صورتی که کاربرهای مک حتی دو رقمی هم نشده در هیچ ســـالی.

من نمیگم نظر اکثریت درسته چرا که در این صورت مغلطه ی توسل به اکثریت هستش ، ببینید ولی واقعن دلیل داره که تا ایــــن
حد ویندوز کاربر داره ، حالا این اصن به کنار ، اگر فرض کنیم که حتی BSD هم اینقدر کاربر داشت شاید الان از نظر امنیتــــــــی از
ویندوز رده ها پایین تر بودن، چرا ؟ چون الان تحت شعاع نیستن و کسی بهشون کاری نداره ولی چیزی که الان تحت شعـــــــــاع
هست ویندوزه و وقتی این همه نفر ازش استفاده میکنن مسلما زودتر باگهاش مشخص میشه و به چندوچونش پرداخته میشه.

یه نگاهی هم به این مقایسه بندازین ،

*بخش Virus Attack رو هم نگاه کنید

DogForum.ir
14-12-2012, 14:43
با سلام

در مورد امنیت :

دوستان خواهشا احساسی نظر ندین ... ببینید مک به علت ساختاری که داره امنیتش از ویندوز بسیار بالاتره ... اگر اینطور نبود در توضیخات نرم افزار Kaspersky Mac که من خریدم نمینوشت که از انتقال ویروس به کامپیوتر دیگران جلوگیری کنید .. البته خیلی جاها این مزیت به حساب نمیاد واسه مک چون محدود میشه و این یه مورد بدیهی هستش که مک خیلی جاها محدود تره .. اما بحث امنیتی یه مورد ثابت شدست و اصلا نمی شه بحثی داشت ...

اما در مورد کارایی که یکی از دوستامون گفتن ویندوز کاراییش بالاتره .. دوست عزیز شما خیلی General صحبت میکنید .. این اصلا درست نیست .. چون هر OS ای قوت و ضعف داره .. شاید مک خیلی از کارایی ها داشته باشه که ویندوز نداره ... پس درست این هستش که ما اینطوری بگیم که مثلا در category گیمینگ مک کاراییش از ویندوز خیلی پایین تره ...

در مورد آمار ویندوز و مک : دوست من این بسیار بدیهی هستش که باید ویندوز بالاتر باشه ، میدونید چرا ؟؟

چون اپل برای بالا رفتن فروش device های خودش مک رو محدود به دستگاه های خودش کرده ، که این بدان معناست که کسی مک استفاده میکنه که هزینه بالای دستگاه های اپل رو بده ... و این هم بدیهی هستش که نصب مک رو کامپیوتر های معمولی بسیار مشکله و من شخصا اون مدل استفاده رو به دلیل مشکل هایی که بعدا شاید ایجاد شه قبول ندارم ...

پس باید کاربر های ویندوز که به راحتی روی هر دستگاهی (از ارزون تا گرون با هر سخت افزاری) نصب میشه بیشتر باشه و کاملا منتقی هستش ...

A M ! N
14-12-2012, 16:21
در مورد آمار ویندوز و مک : دوست من این بسیار بدیهی هستش که باید ویندوز بالاتر باشه ، میدونید چرا ؟؟

چون اپل برای بالا رفتن فروش device های خودش مک رو محدود به دستگاه های خودش کرده ، که این بدان معناست که کسی مک استفاده میکنه که هزینه بالای دستگاه های اپل رو بده ... و این هم بدیهی هستش که نصب مک رو کامپیوتر های معمولی بسیار مشکله و من شخصا اون مدل استفاده رو به دلیل مشکل هایی که بعدا شاید ایجاد شه قبول ندارم ...

نه اتفاقا نصب مک مث آب خوردنه دقیقن شما از چه روشی نصب میکنید که اینقدر سخته ؟

خب رفیق شما خودت هم میگی قابلیت و قدرت نصب ویندوز روی سخت افزارها زیاده ، به نظر شما این یک برتری نیست ؟ یا مفهوم برتری اینجا اینه که فقط روی سیستم اپل نصب بشه ؟

پس باید کاربر های ویندوز که به راحتی روی هر دستگاهی (از ارزون تا گرون با هر سخت افزاری) نصب میشه بیشتر باشه و کاملا منتقی هستش ...

+

در مورد امنیت هم عرض کردم نمیشه انکار کرد دلایلی داره، کرنل یونیکس امنیتش بالاتره ، درصد کاربرهای ویندوز بارها بیشتر از مکه ، پس ویندوز بیشتر یک تارگت محسوب میشه ، به همین نسبت تعداد برنامه نویسهای پلتفورم IBM و ویندوز خیلی بیشتره ، بنابراین ویروس نویسی و کشف آسیب پذیریها هم قاعدتا بیشتره ، همچنین میدونید که بیشتر اسکریپت ها ، برنامه ها و کدهایی که مخصوص نوشتن ویروس هستن برای ویندوز طراحی شدن گاها به صورت آماده هم برای دانلود حاضرن.

چرا باید متعصب باشیم ؟ هر سیستم عاملی کاربردی داره. ولی آیا این تفاوتهارو میشه انکار کرد؟

ParsiKade
15-12-2012, 01:37
سوال خیلی کلیه، ولی الان یک سال و نیمه به مک مهاجرت کردم و کاملاً راضی هستم از هر نظر به جز یک مورد و اون هم گیم هست. برای گیم هم هر موقع حوس می‌کنم ویندوز رو بوت می‌کنم و بعد از بازی هم باز ریست می‌کنم. واقعاً علاقه ندارم بیشتر از اون حد وقتم رو در ویندوز بگذرونم. نظر شخصی :n02:

DJ POLESTAR
15-12-2012, 03:25
یه سوال از کاربران طرفدار متفاوت بودن!
آیا اون طور که در بعضی پست ها دیدم نصب کردن دو سیستم عامل مک و ویندوز کنار هم (ویندوز برای مواقع ضروری) ذکر شد آیا واقعا تو مک قراره شق القمر بشه که تو ویندوز نمیشه... وقتی بیشتر برنامه های کاربردی که ما ایزانی ها ازش بنا به تخصصمون (حالا میخواد 3Max باشه ی سی ++ یا code vision و یا گیم و غیره...) که تو ویندوز بصورت کاملا مطمعن و راحت قابل دسترسه چه گیر و داریه به محدویت برای استفاده... بنظرم این یه نوع تلقینه که ملت ایرانی همیشه فکر می کنن متفاوت بودن و به نوعی خاص بودن خیلی خوبه!
البته متطور من ضعیف بودن سیستم عامل مک نسبت به ویندوز نیست منطورم با اون عده ای از دوستان هستش که با لحن و طرز بیانشون به نوعی ویندوز رو به چالش میکشن... کسی در جریان نباشه فکر میکنه ویندوز رو انگار یه شرکت پیش پا افتاده و ضعیف منتشر میکنه!!!

sent from my Galaxy S II using Taptalk 2

sajjadheydari
15-12-2012, 12:58
آیا اون طور که در بعضی پست ها دیدم نصب کردن دو سیستم عامل مک و ویندوز کنار هم (ویندوز برای مواقع ضروری) ذکر شد آیا واقعا تو مک قراره شق القمر بشه که تو ویندوز نمیشه... وقتی بیشتر برنامه های کاربردی که ما ایزانی ها ازش بنا به تخصصمون (حالا میخواد 3Max باشه ی سی ++ یا code vision و یا گیم و غیره...) که تو ویندوز بصورت کاملا مطمعن و راحت قابل دسترسه چه گیر و داریه به محدویت برای استفاده... بنظرم این یه نوع تلقینه که ملت ایرانی همیشه فکر می کنن متفاوت بودن و به نوعی خاص بودن خیلی خوبه!
البته متطور من ضعیف بودن سیستم عامل مک نسبت به ویندوز نیست منطورم با اون عده ای از دوستان هستش که با لحن و طرز بیانشون به نوعی ویندوز رو به چالش میکشن... کسی در جریان نباشه فکر میکنه ویندوز رو انگار یه شرکت پیش پا افتاده و ضعیف منتشر میکنه!!!

sent from my Galaxy S II using Taptalk 2

کاملا با شما موافقم . اینقدر از امنیت مک حرف میزنن که کسی به امنیتش اهمیت نمیده و ویروس نویسها یه صورت مخفی کارشون رو ادامه میدن . یادمه 2 ماه پیش تو یه مجله خبری شنیدم که اپل از شرکت dr web شکایت کرده چون یک حفره امنیتی و یک ویروس رو که گمان میره 7 یا 8 ماهی بوده که تو سیستم های مکینتاش پخش شده بود رو شناسایی و تو سایت خودش پخش کرده بود .
و این می تونست برای شزکتی مثل اپل کسر شأن بشه چون به قول دوستان غیر قابله نفوذه . هه هه غیر قابل نفوذ .
شرکت اپل حتی تحمل یه انتقاد رو هم نداره چه برسه به سیل عظیم انتقاد ها که به مایکروسافت میرسه . و در کل هر بار یک مشکل امنیتی برای ویندوز پیش اومده مایکروسافت در دقیقه مشکل رو برطرف کرده و یک آپدیت برای حل اون مشکل براش قرار داده .

DogForum.ir
15-12-2012, 16:41
نه اتفاقا نصب مک مث آب خوردنه دقیقن شما از چه روشی نصب میکنید که اینقدر سخته ؟

خب رفیق شما خودت هم میگی قابلیت و قدرت نصب ویندوز روی سخت افزارها زیاده ، به نظر شما این یک برتری نیست ؟ یا مفهوم برتری اینجا اینه که فقط روی سیستم اپل نصب بشه ؟

با سلام و تشکر از نظر شما

نصب مک برای من کاری نداره .. مشکل درایور ها هستش ... در مورد نصب شدن روی دستگاه های مختلف هم گفتم خدمتتون 100 درصد برای ویندوز مزیت هستش که کاربراش بیشتره دیگه !!

کاملا با شما موافقم . اینقدر از امنیت مک حرف میزنن که کسی به امنیتش اهمیت نمیده و ویروس نویسها یه صورت مخفی کارشون رو ادامه میدن . یادمه 2 ماه پیش تو یه مجله خبری شنیدم که اپل از شرکت dr web شکایت کرده چون یک حفره امنیتی و یک ویروس رو که گمان میره 7 یا 8 ماهی بوده که تو سیستم های مکینتاش پخش شده بود رو شناسایی و تو سایت خودش پخش کرده بود .
و این می تونست برای شزکتی مثل اپل کسر شأن بشه چون به قول دوستان غیر قابله نفوذه . هه هه غیر قابل نفوذ .
شرکت اپل حتی تحمل یه انتقاد رو هم نداره چه برسه به سیل عظیم انتقاد ها که به مایکروسافت میرسه . و در کل هر بار یک مشکل امنیتی برای ویندوز پیش اومده مایکروسافت در دقیقه مشکل رو برطرف کرده و یک آپدیت برای حل اون مشکل براش قرار داده .

دوستان گل من خواهشا تست نکرده لطف کنید صحبتی رو نکنید ...

ببینید بالا بودن امنیت مک ثابت شده هستش ... در واقع میشه گفت (تقریبا) شما مشکلی با ویروس ها نخواهید داشت .. این امنیت نیست ؟؟

آیا شما میونید با ویندوز بدون هیچ آنتی ویروسی از امنیت خودتون و کامپیوترتون در برابر تروجان ها و ویروس ها مطمئن باشید ؟؟

در مورد برنامه ها هم لطفا پست های قبلی من رو بخونید ... انتخاب OS بر اساس کاربرد فرد هستش .. بله خیلی از امکانات رو Mac به Developer ها با برنامه هاش میده که در ویندوز دسترسی بشون راحت نیستش ...

اما در کارا بودن ویندوز شکی نیست عزیزان ... ما داریم از Microsoft Windows صحبت میکنیم نه یه پروژه دانشجویی ها !!! صد در صد ویندوز OS کارامد و موفقی هستش و خواهد بود ...

ما داریم به صورت تخصصی و منتقی روی تفاوت ها صحبت میکنیم ، نه اینکه بخواهیم با مسخره کردن یه OS اون رو بکوبیم که بگیم اون یکی بهتره .. به نظر من این کار میشه بچه بازی ...

منتقی باشید لطفا !

چرا باید متعصب باشیم ؟ هر سیستم عاملی کاربردی داره. ولی آیا این تفاوتهارو میشه انکار کرد؟

دوست من، اصلا منظورم شما نبودید ، شما کاملا منتقی صحبت میکنید و خیلی از صحبت هاتون رو من تایید میکنم ...

payan_zaman
15-01-2013, 14:55
به نظر من مک کاربران خاص خودش رو داره و خواهد داشت . در مک شما با محیطی همانند یونیکس طرف هستید علاوه بر امنیت از مالتی تسکینگ خیلی خوبی هم برخوردار هستید که از ویندوز خیلی بهتره شما اگر یک مک رو روی یک PC خیلی قوی نصب کنید متوجه تفاوت سرعت در هر دو سیستم عامل ویندوز و مک خواهید شد ولی اگر یک مک بوک رو با یک PC مقایسه کنید باید مشخصات سخت افزاری رو هم مد نظر بگیرید . خود سیستم عامل مک مزیتها و البته مشکلات خودش رو داره ویندوز هم همینطور دقیقا در هر صورت بدون ویندوز نمیشه زندگی کرد ولی بدون مک میشه . اما در مورد نرم افزار هم بگم که مک دیگه مشکل نرم افزار خیلی کم داره و حتی مجموعه های نرم افزاری مثل iKING و... هم تو خود ایران برای مک تولید میشه که من استفاده میکنم میشه گفت در تمامی زمینه ها نیاز هارو برطرف کرده همچنین قابلیت داشتن ویندوز در کنار مک خودش یک مزیت بسیار عالی برای کامپیوترهای مک محسوب میشه .

ShinGo1992
23-01-2013, 14:57
به نظر من مک کاربران خاص خودش رو داره و خواهد داشت . در مک شما با محیطی همانند یونیکس طرف هستید علاوه بر امنیت از مالتی تسکینگ خیلی خوبی هم برخوردار هستید که از ویندوز خیلی بهتره شما اگر یک مک رو روی یک PC خیلی قوی نصب کنید متوجه تفاوت سرعت در هر دو سیستم عامل ویندوز و مک خواهید شد ولی اگر یک مک بوک رو با یک PC مقایسه کنید باید مشخصات سخت افزاری رو هم مد نظر بگیرید . خود سیستم عامل مک مزیتها و البته مشکلات خودش رو داره ویندوز هم همینطور دقیقا در هر صورت بدون ویندوز نمیشه زندگی کرد ولی بدون مک میشه . اما در مورد نرم افزار هم بگم که مک دیگه مشکل نرم افزار خیلی کم داره و حتی مجموعه های نرم افزاری مثل iKING و... هم تو خود ایران برای مک تولید میشه که من استفاده میکنم میشه گفت در تمامی زمینه ها نیاز هارو برطرف کرده همچنین قابلیت داشتن ویندوز در کنار مک خودش یک مزیت بسیار عالی برای کامپیوترهای مک محسوب میشه .

اینها همه درست هستش ولی به نظر من حتی اگه تحریمها برداشته بشه وضع بهتر بشه انتخاب بیشتر ایرانی ها ویندوز و لینوکس هستش مگر یه قشر خاص که فقط به خاطر چشم ها چشمی دنبال مک و اپل میرن

DogForum.ir
07-02-2013, 10:53
اینها همه درست هستش ولی به نظر من حتی اگه تحریمها برداشته بشه وضع بهتر بشه انتخاب بیشتر ایرانی ها ویندوز و لینوکس هستش مگر یه قشر خاص که فقط به خاطر چشم ها چشمی دنبال مک و اپل میرن
دوست عزیز اصلا صحبتتون رو قبول ندارم ... شاید بعضی ها برای چشم و هم چشمی اینکار رو بکنند اما تا اونجا که من دیدم بیشتر کسانی که با مک کار میکنند برای یک سری از برنامه های خاصی که داره و با کیفیت مشابهش در ویندوز یافت نمیشه میرن سراغش ...

بعد کلا همونطور که دوستمون گفتند با وجود کنسول UNIX که در مک هستش شما بسیار دستتون برای خیلی از کارها که من عمرا خوابش رو در ویندوز نمیدیدم باز هستش ...

بعد من نمیدونم مگه داشتن یکی از محصولات اپل کلاس داره اصلا ؟؟؟‌!!! معذرت میخوام اما محصولات اپل مثل پ.... توی همه جا از جمله ایران ریخته و اگر قرار کلاس ما به داشتن محصولاتی باشه

که در آمریکا و اروپا از موارد بسیار ابتدایی هستش ... کار ما واقعا باقیه !!! و مایه تاسف هستش !!!

payan_zaman
31-03-2013, 19:26

هیچ ربطی به تحریم ها نداره قیمت محصولات اپل درایران با این وضع تحریمها از کشورهای اطراف خیلی بهتره چون مالیات بهش کمتر خورده - ولی با قسمت دوم حرفتون کمی موافق هستم اکثر کسانی که دنبال مک میرند و یا دارند اطلاعات در مورد مک ندارند و فقط به خاطر زیبایی این سیستم رو انتخاب می کنند ولی همانطور که گفتم مک مزیتهای خاص خودش رو داره همانند همان زیبایی بسیار بالا در طراحی و همچنین نرم افزارهای خاص همانند iPhoto که اصلا نمونه ویندوز نداره و کارکردن باهاش بسیار لذت بخش هست در کل قیمت های مک بسیار بالاست و میشه بااین هزینه سیستم بسیار خوبی تهیه کرد و مک رو بصورت هکینتاش نصب کرد من این راه رو بیشتر ترجیح میدم که بجای یک لپ تاپ 7 میلیونی مک یک PC 7 میلیونی تهیه کنم که قدرتش 10 برابر ان لپ تاپ خواهد بود البته با علم بر اینکه چه قطعاتی انتخاب کنم که بشه مکینتاش رو بدون مشکل روش نصب کرد

DogForum.ir
06-04-2013, 19:56
هیچ ربطی به تحریم ها نداره قیمت محصولات اپل درایران با این وضع تحریمها از کشورهای اطراف خیلی بهتره چون مالیات بهش کمتر خورده - ولی با قسمت دوم حرفتون کمی موافق هستم اکثر کسانی که دنبال مک میرند و یا دارند اطلاعات در مورد مک ندارند و فقط به خاطر زیبایی این سیستم رو انتخاب می کنند ولی همانطور که گفتم مک مزیتهای خاص خودش رو داره همانند همان زیبایی بسیار بالا در طراحی و همچنین نرم افزارهای خاص همانند iPhoto که اصلا نمونه ویندوز نداره و کارکردن باهاش بسیار لذت بخش هست در کل قیمت های مک بسیار بالاست و میشه بااین هزینه سیستم بسیار خوبی تهیه کرد و مک رو بصورت هکینتاش نصب کرد من این راه رو بیشتر ترجیح میدم که بجای یک لپ تاپ 7 میلیونی مک یک PC 7 میلیونی تهیه کنم که قدرتش 10 برابر ان لپ تاپ خواهد بود البته با علم بر اینکه چه قطعاتی انتخاب کنم که بشه مکینتاش رو بدون مشکل روش نصب کرد
متاسفانه چشم و هم چشمی همیشه توی ایران بوده و هست اما استفاده لفظ کلی کاملا اشتباه هستش چون برای یک سری از افراد مثل ما که کدر هستیم متاسفانه هیچ جایگزینی برای برنامه های ما در ویندوز نیست و باید حتما از مک استفاده کنیم ...

Stream
07-04-2013, 16:59
متاسفانه چشم و هم چشمی همیشه توی ایران بوده و هست اما استفاده لفظ کلی کاملا اشتباه هستش چون برای یک سری از افراد مثل ما که کدر هستیم متاسفانه هیچ جایگزینی برای برنامه های ما در ویندوز نیست و باید حتما از مک استفاده کنیم ...

دقیقا همینطوره و قطعا دلایل موجه زیادی هست برای استفاده از OS X و داشتن مک، درسته عده ای برای کلاس و ... سراغ این محصول ها میرن ولی جمع نمیشه بست و درباره همه نظر قطعی داد.