PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خاموش شدن مانیتور قبل از صفحه Welcome ویندوز

king_siavash
13-08-2012, 04:58
سلام دوستان
دیروز وقتی داشتم با کامپیوتر کار می کردم برق خونمون قطع شد و کامپیوتر ناگهان خاموش شد. وقتی برق اومد و کامپیوتر رو مجددا روشن کردم مانیتور قبل از صفحه آبی رنگ Welcome خاموش میشه. :18: (البته ویندوز روشن میشه و صدا آغازین پخش میشه).
از توی Safe mod وارد سیستم شدم و کارت گرافیک رو حذف کردم سیستم بالا میاد ولی اگه دوباره کارت گرافیک رو نصب کنم دوباره همون مشکل پیش میاد.:9: ویندوز هم عوض کردم جواب نداد.
الان فقط روزولوشن 800x600 هست و نمیشه تغییرش داد.
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

مشخصات سیستم:

Ram: 4 GB DDR3
VGA: GeForce 240 1 GB DDR5
CPU Intel(R) Core(TM)2 Duo E7500
Mother Board: Asus
Monitor: 20' Samsung SyncMaster P20500
ممنون:11:

jafarian
13-08-2012, 08:07
برنامه driver sweeper ازلینک پایین دانلود نصب کنید بعدشم از طریق safe mode بالا بیاین این برنامه رو اجرا کنید درایورگرافیک خودتون اگر که نصبه با این برنامه ابتدا پاک کنید بعدش بصورت عادی وارد ویندوز بشین برای نصب درایور گرافیک از طریق پنجره دیوایس منیجر بصورت دستی اقدام به نصبش کنید اگر که بازم به همون صورت بود dvd ویندوز داخل دستگاه قراربدین بصورت بوت بالا بیاین تو صفحه اول next بزنید تو صفحه دوم هم گزینه repair and computer انتخاب کنید همینطوری Next بزنید تا به صفحه system recovery options برسین تون اون صفحه ابتدا گزینه startup repair انتخاب کنید بعدش ببینید رفع مشکل میشه اگر که نشد ویندوز خودتون به قبل از اینکه این مشکل به وجود بیاد restore کنید :20:

king_siavash
13-08-2012, 10:18
سلام
ممنون از پاسختون
ولی من ویندوز رو عوض کردم و درایو ویندوز رو هم فرمت کردم
ممکنه مشکل از مانیتور یا Mother Board باشه ؟ چون احساس می کنم وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم اون صفحه که مربوط به انتخاب کردن Safe mod هستش هم بی کیفیته متنش

jafarian
14-08-2012, 07:26
سلام
ممنون از پاسختون
ولی من ویندوز رو عوض کردم و درایو ویندوز رو هم فرمت کردم
ممکنه مشکل از مانیتور یا Mother Board باشه ؟ چون احساس می کنم وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم اون صفحه که مربوط به انتخاب کردن Safe mod هستش هم بی کیفیته متنش

اگر که فکر میکنید بی کیفیت دو تا احتمال هست باشه یکی اینکه گرافیک شما مورد دارباشه تصویر اونطوری نشون بده یا همون که خودتون گفتین برای این موردم کیس جدا روی یک سیستم دیگعه میتونید تست کنید بعدش مانیتور به همین صورت روی یک کیس دیگه تست کنیدتا متوجه بشین مشکل از چی قسمتی.

king_siavash
14-08-2012, 14:25
اگر که فکر میکنید بی کیفیت دو تا احتمال هست باشه یکی اینکه گرافیک شما مورد دارباشه تصویر اونطوری نشون بده یا همون که خودتون گفتین برای این موردم کیس جدا روی یک سیستم دیگعه میتونید تست کنید بعدش مانیتور به همین صورت روی یک کیس دیگه تست کنیدتا متوجه بشین مشکل از چی قسمتی.

الان درایور قدیمی کارت گرافیکم رو نصب کردم روزولوشن 1280*720 شد. ولی بازم کمه باید 1600*900 باشه.
امروز اگه بشه به یکی از دوستام می گم می برم تست کنم خبرشو می دم
گرافیکم رو هم با یه نرم افزار تست کردم ولی نمی دونم مشکل داره یا نه این هم عکسش:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون

jafarian
14-08-2012, 14:43
الان درایور قدیمی کارت گرافیکم رو نصب کردم روزولوشن 1280*720 شد. ولی بازم کمه باید 1600*900 باشه.
امروز اگه بشه به یکی از دوستام می گم می برم تست کنم خبرشو می دم
گرافیکم رو هم با یه نرم افزار تست کردم ولی نمی دونم مشکل داره یا نه این هم عکسش:

ممنون

اگر گرافیک مورد داشته باشه حین کار با این برنامه یا کرش میکنه یا که سیستم ریست میشه پیشنهاد منم با همون روشی که گفتم جفت تست کنید.

rubah2000
15-08-2012, 00:36
میخوام جواب سوال اولت رو بدم البته بی سوادم ولی امتحانش ضرری نداره
نظر من اینه به علت اینکه یهو برق رفته مین بورد حضرت عالی قاط زده و کار گرافیک رو درست درمون ساپورت نمیکنه!
بعید میدونم ایراد از این کارت گرافیک غول که کار معمولی واسش فوت ابه یا مانیتور که قطع وصل یهویی برق هیچ کارش نمیکنه باشه
شما برق پشت کیس رو قطع کن باتری مادر بورد رو در بیار و بعد از چند دقیقه دوباره بزن سر جاش و روشنش کن
من فکر میکنم مشکل اولت با این روش حتما حل میشد
ولی الان با اینهمه دست کاری دیگه نمیدونم جواب میده یا نه

king_siavash
15-08-2012, 03:08
میخوام جواب سوال اولت رو بدم البته بی سوادم ولی امتحانش ضرری نداره
نظر من اینه به علت اینکه یهو برق رفته مین بورد حضرت عالی قاط زده و کار گرافیک رو درست درمون ساپورت نمیکنه!
بعید میدونم ایراد از این کارت گرافیک غول که کار معمولی واسش فوت ابه یا مانیتور که قطع وصل یهویی برق هیچ کارش نمیکنه باشه
شما برق پشت کیس رو قطع کن باتری مادر بورد رو در بیار و بعد از چند دقیقه دوباره بزن سر جاش و روشنش کن
من فکر میکنم مشکل اولت با این روش حتما حل میشد
ولی الان با اینهمه دست کاری دیگه نمیدونم جواب میده یا نه
سلام
ممنون بابت پاسختون
این کار رو انجام دادم بازم مشکل برطرف نشد :(

rubah2000
15-08-2012, 14:18
یه چیز دیگه هم به ذهنم میاد اینه که مانیتورت رو به مادر بورد وصل کن ببین رزولیشن میگیری یا نه.
مین تون حتما خروجی داره دیگه؟

king_siavash
01-10-2012, 18:41
با سلام
بالاخره یه گرافیک پیدا کردم و رو سیستمم تست کردم با گرافیک جدید سیستم بدون هیچ مشکلی بالا اومد!!! :12:
ولی با گرافیک خودم مشکل دارم و نمی تونم آپدیت کنم و روزولوشن پایین هستش اما تمام بازی ها با گرافیک بالا (High or Extra) رو براحتی اجرا میکنم :18:
به نظرتون میشه گرافیک رو تعمیر کرد یا باید با این وضعیت دلار به فکر یک گرافیک دیگه باشم ؟:37:

saeed774
02-10-2012, 01:26
احتمالا مشکل شما با پاور میتونه ارتباط داشته باشه . تغییر نوسانات ولتاژ به احتمال زیاد باعث نیم سوز شدن قطعه ای در داخل پاور شده .
اگر سخت افزاری نتونه برق لازم رو کسب کنه سیستم خاموش میشه یا هنگ میکنه . کارت گرافیک هم یکی از قطعات پرمصرف هست .
شما سعی کن با یه پاور دیگه امتحان کنی

king_siavash
02-10-2012, 19:58
احتمالا مشکل شما با پاور میتونه ارتباط داشته باشه . تغییر نوسانات ولتاژ به احتمال زیاد باعث نیم سوز شدن قطعه ای در داخل پاور شده .
اگر سخت افزاری نتونه برق لازم رو کسب کنه سیستم خاموش میشه یا هنگ میکنه . کارت گرافیک هم یکی از قطعات پرمصرف هست .
شما سعی کن با یه پاور دیگه امتحان کنی

با سلام
ممنون بابت پاستختون
ولی اون گرافیک دومی که تست کردم و بدون مشکل سیستم با روزولوشن 1600*900 بالا اومد خیلی پر مصرف تر از گرافیک خودم بود بازم ممکنه پاور مشکلی داشته باشه ؟

saeed774
02-10-2012, 21:28
با سلام
ممنون بابت پاستختون
ولی اون گرافیک دومی که تست کردم و بدون مشکل سیستم با روزولوشن 1600*900 بالا اومد خیلی پر مصرف تر از گرافیک خودم بود بازم ممکنه پاور مشکلی داشته باشه ؟

دیروز من پست 10 شمارو ندیدم و گفتم احتمالا از پاور باشه .
احتمالا گرافیک مشکل پیدا کرده با این اوصافی که شما اشاره کردید . شما بهتره ایم موضوع رو در بخش مشکلات سخت افزاری مطرح کنید تا دوستان وارد به این موضوع ، شما رو بهتر راهنمایی کنن .

aminbest
03-10-2012, 08:32
بله احتمالا مشکل از گرافیکه