PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ايندفعه با ذكر دليل و فقط اونايي كه از اين دو استفاده كرده اند جواب بدن

satdw
19-07-2006, 03:33
دوستان با اینکه بحث amd و intel تقریبا ناتمام و بدون نتیجه رها شد لذا تصمیم گرفتم این تایپیک را برای آخرین بار بزارم تا فقط اونایی که از هر دو مارک در حال حاضر با هم استفاده مینمایند در مورد این دو مارک بدو از هر گونه تعصب نظر بدن تا دوستانی که مایل به خرید یکی از این برند هستند انشا الله انتخاب موفقی داشته باشند.ضمنا تک هسته ای ودو هسته ای را در نظر داشته باشید و دو مدل را با توجه به شباهت قیمت با هم مقایسه کنید...متشکرم ;)

shahabmusic
19-07-2006, 06:33
تا اونجا كه يادمه هر يك از افراد پي سي يه بار اين تاپيك با همين موضوع رو زدن و دقيقا همين حرف شما رو زدن!!!!!!!!!! كه چون نا تمام مونده اينجا كاملشو بگيد. :biggrin: :biggrin:
به نظر من براي كاراي گرافكي اي ام دي و براي كاراي اداري اينتل بهتره.

m654
19-07-2006, 08:09
تا اونجا كه يادمه هر يك از افراد پي سي يه بار اين تاپيك با همين موضوع رو زدن و دقيقا همين حرف شما رو زدن!!!!!!!!!! كه چون نا تمام مونده اينجا كاملشو بگيد. :biggrin: :biggrin:
به نظر من براي كاراي گرافكي اي ام دي و براي كاراي اداري اينتل بهتره.
يه مقدار اطلاعاتتونو بروز كنيد در حال حاضر کنرو E6600 که قیمتی حدود 250-300 دلار داره در حالت استوک در بیشتر برنامه های گرافیکی از قویترین پردازنده AMD , FX-62 جلوتر بوده AMD هم چاره ای نداره جز اینکه قیمتهاش رو بشکنه.

sAsAn.K
19-07-2006, 13:33
m654 جان این رو هم در نظر بگیر که Conroe بعد از FX-62 وارد بازار شده!
باید منتظر CPU های خدای AMD باشیم;).

shahabmusic
19-07-2006, 13:47
يه مقدار اطلاعاتتونو بروز كنيد در حال حاضر کنرو E6600 که قیمتی حدود 250-300 دلار داره در حالت استوک در بیشتر برنامه های گرافیکی از قویترین پردازنده AMD , FX-62 جلوتر بوده AMD هم چاره ای نداره جز اینکه قیمتهاش رو بشکنه.
دوست عزيز AMD توي CPU هاي دو هسته اي خود قسمتي براي پردازش گرافيك ايجاد كرده.
مي دونيد 939 اي ام دي پر فروشترين پارت كامپيوتري سال تايوان و مالزي شناخته شده؟؟؟
پس به فكر اينم همراه با شما اطلاعاتمو بروز كنم ;)

Devil Lord
19-07-2006, 13:47
ساسان جان فعلا AMD نمیتونه کاری کنه چون فعلا تمام بازار در اختیار Intel ه و اینتل هم که کم نیاورده هم سرور هم ورک استیشن و هم کاربران عادی رو مورد پوشش قرار داده AMD اگر بخواد کاری کنه حداقل 2 سال طول میکشه!!! نه فاصله چند ماهه بین 64 X2 و Conroe

Gabana
19-07-2006, 14:34
البته تو خبر ها آمده كه تا سال 2008 AMD ريز معماري جديدش رو رو نمي كنه .
منم با ساسان موافقم .
بالاخره از حق كه نبايد گذشت .
از زمان ارايه Athlon 64 تقريبا برترين پردازنده همين نسل بوده .
از طرفي AMD قصد داره Athlon 64 FX 64 , 66 رو هم بده !!
يكدفعه ديدي تو همينا يه كار هايي كرد كه بيا و ببين ..!
ولي درسته كه Conroe برتره نسبت به FX
ولي آيا به نظر شما دوستان ميشه گفت اين برتري در حوزه اطمينان مناسبي قرار داره ؟
يعني ميشه گفت Conroe يك سر و گردن بالاتره ؟

...
نظر شما چيه ؟

satdw
19-07-2006, 15:07
دوستان عزيز معذرت ميخوام مثل اينكه مثل اينكه متوجه سوال من نشديد.گفتم فقط اينايي كه از اين دو مدل در حال حاضر با هم استفاده ميكنند جواب بدن..تعصبي نشين........للللللللللللللللل لللللللللللللططططططططفففف ففففففففففففففففففا

sAsAn.K
19-07-2006, 15:09
از Gabana جون بابت حمایت ممنونم:).
با پست اول shahabmusic جان هم موافقم که AMD تو گرافیک بهتر عمل می کنه.
من تو یه یه بنچمارک دیدم که AMD Athlon64 3000+ Socket 754 از Intel Pentium D 805 که دو هسته ایه و 2.66گیگ سرعتشه خیلی بهتر جواب داده با اینکه 2.0گیگ بیشتر حافظه نداره;).
واقعا این Athlon64 ها خیلی سی پی یوهای به صرفه و خوبی بودن;).

sAsAn.K
19-07-2006, 15:22
satdw جان عزیز شما بگو که برای بازی میخوای یا کارهای سنگین اداری؟

satdw
19-07-2006, 15:27
دوستان لطف كنن حرفاشونو با بنچماركهاي معروف ذكر كنن...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

satdw
19-07-2006, 15:29
دوستان لطف كنن حرفاشونو با بنچماركهاي معروف ذكر كنن...
مثل اين :

satdw
19-07-2006, 15:32
ببخشيد دو تايپيك ارسال شده..

sAsAn.K
19-07-2006, 15:38
بفرما satdw جان:
بچه ها حتما برید اینجا تفاوت Pentium D 820 با AMD Athlon64 3000+ رو داشته باشید;).

satdw
19-07-2006, 16:04
دوست عزي پرسيده اي براي چه كاري ؟ اولا با توجه به گرم ومرطوب بودن محل زندگيم يه سي پي يو خنك ميخوام . دوما عمده كارم بازي ,كارهاي رندر وميكس فيلم , وگاها فلش زدن رسيور هاست..نظرت چيه ؟

m654
19-07-2006, 16:51
بازم سلام خوب بستگي داره چقر ميخواين هزينه كنين و تا كي ميتونين صبر كنيد اگر تا اواسط پاييز صبر كنيد و بخوايد باندازه 250 چوق واسه سيپييو هزينه كنيد ميتونيد ای 6600 با هسته ی کنرو رو تهیه کنید که در حالت استوک در اکثریت بازیها و نرم افزار های گرافیکی از اف اکس 62 هزار دلاری برتر بوده(بماند که این پردازنده تا 4گیگاهرتز قابل افزایش فرکانس رو داراس!) اگر قصد دارید حدود 150 تومن هزینه کنید ای 6300 که کارایی بین 4200 و 4600 اکس 2 رو به شما میدهد علاوه بر اون این پردازنده ها مصرف بسیار پایینی نیز دارند که هزینه ی یک پاور گرانقیمت رو از دوش مشتری برداشته اند اما نکته اینجاست که اینتل با این پردازنده ها قصد حکومت بر بازار را ندارد و تنها 20% فروشش را تشکیل میدهد که ممکن است تبعاتی مانند نایابی را در پی داشته باشد(البته دلیل این امر کمبود تجهیزات ساخت این پردازنده هاست)

منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید

sAsAn.K
19-07-2006, 21:12
satdw جان با توجه به کارهایی که گفتی باید بگم که شما AMD Athlon64 میتونی برداری Athlon64 X2 هم میتونی برداری ولی اگه بودجه رو بگی ممنون میشم;).

metal_militia
19-07-2006, 21:13
خوب من بیشتر تو کار موبایلم وزیاد از بنچمارکو... سر در نمیارم
ولی سیستم خودم 3000 ا ام دی 64 بیت سلرون 90 تومنی
از2800 فول کش 140 تومنی قوی تره فقط بعضی وقتا میزنه سیم اخر هنگ مینه ( ازش خر کاری میکشم ولی اینتل مقاوم تره)

metal_militia
19-07-2006, 21:13
البته ببخشید سمپرون

satdw
19-07-2006, 21:50
metal عزیز شما معلوم نیست کدوم رو ازش تعریف میدی ..یه بار میگی ا ام دی 64 بیت سمپرون 90 تومنی از2800 فول کش 140 تومنی قوی تره یه بار دیگه میگی :
ولی اینتل مقاوم تره)
_________________ آخرش چی شد ؟_

satdw
19-07-2006, 21:53
sAsAn.K عزیز بودجه من حدودا 850 هزار تومنه .......................

sAsAn.K
19-07-2006, 22:41
فقط برای سی پی یو؟!؟!؟!؟!
اگه نه پس فقط برای سی پی یو چه قدر میخوای بدی؟

satdw
20-07-2006, 15:33
فقط برای سی پی یو؟!؟!؟!؟!
اگه نه پس فقط برای سی پی یو چه قدر میخوای بدی؟

عزيزم 850 هزار تومن براي كل سيستمه .....لطف كن يه سيستم توپ و خنك برا بنويس

m654
20-07-2006, 17:29
عزيزم 850 هزار تومن براي كل سيستمه .....لطف كن يه سيستم توپ و خنك برا بنويس
ميگم شما كه ميخواي سيستمت خونك خونك باشه يه سيستم مبتني بر سلرون بگير يه كولرم بگير كه هميشه خونكش كنه!! جدا از شوخي شما كه دوستان چند تا سيستم بتون پيشنهاد كردن ارضاتون نكرد؟

metal_militia
22-07-2006, 01:17
منظورش با حاله
یه ا ام دی اتلون64 بیت الان حدود 100 تومنه خوبه

و مشکل ا ام دی اینکه توانای خر کاری رو مثه اینتل نداره

metal_militia
22-07-2006, 01:18
ولی خوب سرعتش بهتره

satdw
22-07-2006, 01:45
آيا جدا از لحاظ كاري amd ضعیفتر از intel است ؟

mahsoft
22-07-2006, 01:54
آيا جدا از لحاظ كاري amd ضعیفتر از intel است ؟

دوست عزیز ممکنه ای ام دی از لحاضی ضعیفتر از اینتل باشه ولی سرعتش برای بازی و کارهای گرافیکی عالیه

اینتل در زمینه کارهای اداری کاربرد داره و اصلا به درد امسال ما نمی خوره در کل زیاد فرقی در کار ندارن و هردو

گردنشون کلفته بازم من ای ام دی رو پیشنهاد می کنم :happy:

satdw
22-07-2006, 01:59
پس انگار باید همون intel رو بگیریم انگار خیلی سنگینتریم......

Bedahe
22-07-2006, 02:21
خوب بود

پیروز باشید.

Bedahe
22-07-2006, 02:27
من از ای ام دی 64 بیت و 32 بیت و همچنین از اینتل 32 بیت استفاده کردم ، به نظر من تو 32 بیت با هم یکی هستند و جدای بحث درجه حرارت در ای ام دی این دو در موارد دیگه نسبت به هم پایا پای پیش میرن .
در 64 بیت من از ای ام دی خیلی راضی بودم خیلی راحت بودم باهاش اما میگن اینتل 64 بیت یه چیز دیگس ! ! !
در هر صورت در حال حاضر که میخوام یه اینتل 64 بیت بخرم ببینیم چی میشه ! ! !

پیروز باشید.

Mezzo
22-07-2006, 20:11
پس انگار باید همون intel رو بگیریم انگار خیلی سنگینتریم......
الان AMD خريدن اشتباه محضه چون به همين زودي قيمت دو هسته اي هاشو تقريبا نصف مي كنه
اگه ميتوني صبركن Intel Core 2 Duo بياد بعد با حدود 170 تومن يه E6300 مي توني بگيري كه از
AMD Athlon 4200 X2 بهتر كار مي كنه.

Gabana
22-07-2006, 22:22
E6300 از كحا معلوم كه 170 تومن باشه ؟

183 دلار قيمتشه .
تازه به ايران هم كه برسه من بعيد مي دونم زير 200 تومن باشه !!

Mezzo
22-07-2006, 22:27
راست گفتي تو قيمت يك كمي اشتباه كردم ولي مسلما زير 200 تومن خواهد بود.

m654
22-07-2006, 23:02
حالا اون هيچي اي ام دي 3800 دوهسته اي رو حدود 140 دلار قيمت گذاري كرده!

Gabana
23-07-2006, 00:21
انصافا اين X2 3800 اگه اين قيمت بشه من يكي اساسي مشتريم !!
خيلي سالاره ...!
920 اينتل رو در اكثر Bench Mark ها شكست داده .

XFXForce
23-07-2006, 02:30
بله ولی فعلا که بیش از دو برابر این قیمت داره........!

Mezzo
23-07-2006, 13:42
انصافا اين X2 3800 اگه اين قيمت بشه من يكي اساسي مشتريم !!
خيلي سالاره ...!
920 اينتل رو در اكثر Bench Mark ها شكست داده .
فراموش نكنيد كه با اومدن Core 2 ديگه كسي سراغ Pentium D و حتي Extreme Edition نمي ره
E6600 با 300 وخورده اي قيمت, از قويترين پردازنده هاي AMD AM2 Dual core خيلي جاها سريعتر
نشون داده X2 3800 كه جاي خود داره.

m654
23-07-2006, 14:09
فراموش نكنيد كه با اومدن Core 2 ديگه كسي سراغ Pentium D و حتي Extreme Edition نمي ره
E6600 با 300 وخورده اي قيمت, از قويترين پردازنده هاي AMD AM2 Dual core خيلي جاها سريعتر
البته رقابت اصلی این پردازنده اینتل با اف ایکس62 هس که توی اکثر تستها در حالت استوک برتر بوده...

Gabana
23-07-2006, 17:27

آره البته بچه مايه دارا ديگه سراغ اينا نمي رن دوست من ....!
من همون 920 رو بخرم كلاهمو مي اندازم هوا !

Apachi
24-07-2006, 01:45
دوست خوب در این زمینه نوع آوری حرف اول را میزند و بزرگترین مشکل AMD نداشتن نوع آوری هستش و تنها پیروزیش زمانی بود که نوع آوری به وجود اورد با تکنولوژی EMT64 ولی اینتل برای تحقیق ونوع آوری هزینه زیادی مکنه وبه همین علت AMD همیشه از تکنولوژی های Intel مثل SSE-HT-FAST Buffer ,,,, استفاده میکنه و همیشه اینتل یک سر گردن جلو تر هستش

Gabana
24-07-2006, 11:33
سلام آپاچي جان .
حرف شما تا حدودي درسته .
اما از حق نبايد گذشت كه :
اولا دستورات SSE درسته براي اينتل هست اما چون براي پردازنده هاي X86 هست AMD شايد نيازي نديده كه مثل اونها رو ايجاد كنه .
مي دونيم كه قبلا AMِD دستورات 3D Now ! رو داده پس توانايي ايجاد چنين دستوراتي رو داره .
دوم اينكه منظور شما از HT بايد Hyper Transport باشه كه اين تكنولوژي هم منحصر به فرد هست و كاملا متعلق به AMD !!
سوم اينكه زمان ارايه Athlon XP و Athlon 64 به راحتي توانست كه اينتل رو شكست بده .
باز هم مي گم اين شكست به راحتي صورت گرفت .
الان هم با ارايه Core 2 بايد منتظر نسل جديد AMD باشيم .

در ضمن نوآوري بالاتر از Integrated Memory Controller كه هنوز كه هنوزه اينتل با وجود Core 2 تو كفش مونده !! كه حالا حالا هم بايد تو كفش بمونه !!

البته من طرفدار AMD نيست بلكه به قول شما طرفدار نوآوري هستم .
درست مثل زمانيكه AMD آمد AMD64 رو داد بيرون و اينتل اومد كپي كرد همينو با نام EM64T داد بيرون .

خوب حالا ديدي كه AMD هم حريف دست و پل بسته اي نيست و اتفاقا Intel هم كپي كاري زياد داره دوست من !!

موفق باشي .

Apachi
25-07-2006, 23:03
سلام آپاچي جان .
حرف شما تا حدودي درسته .
اما از حق نبايد گذشت كه :
اولا دستورات SSE درسته براي اينتل هست اما چون براي پردازنده هاي X86 هست AMD شايد نيازي نديده كه مثل اونها رو ايجاد كنه .
مي دونيم كه قبلا AMِD دستورات 3D Now ! رو داده پس توانايي ايجاد چنين دستوراتي رو داره .
دوم اينكه منظور شما از HT بايد Hyper Transport باشه كه اين تكنولوژي هم منحصر به فرد هست و كاملا متعلق به AMD !!
سوم اينكه زمان ارايه Athlon XP و Athlon 64 به راحتي توانست كه اينتل رو شكست بده .
باز هم مي گم اين شكست به راحتي صورت گرفت .
الان هم با ارايه Core 2 بايد منتظر نسل جديد AMD باشيم .

در ضمن نوآوري بالاتر از Integrated Memory Controller كه هنوز كه هنوزه اينتل با وجود Core 2 تو كفش مونده !! كه حالا حالا هم بايد تو كفش بمونه !!

البته من طرفدار AMD نيست بلكه به قول شما طرفدار نوآوري هستم .
درست مثل زمانيكه AMD آمد AMD64 رو داد بيرون و اينتل اومد كپي كرد همينو با نام EM64T داد بيرون .

خوب حالا ديدي كه AMD هم حريف دست و پل بسته اي نيست و اتفاقا Intel هم كپي كاري زياد داره دوست من !!

موفق باشي .
Gabana دوست خوب 3D Now بعد از SSE به وجود آمد که %100 با SSE یکسان بود و کپی برداری بود
منظور من از HT قابلیت Hyper-Threading بود که مختصرآ HT نامیده می شود که جالبه AMD دقیقآ یک سال بد یک فناوری یکسان با نام Hyper Transport ساخت که مختصرآ HT نامیده می شد :blink: که بااین کار به اینتل کپی رایت نداد. Athlon XP آیا رقیبی برای p4 بود.
جالبتر اینتل دوساله پردازنده دو هسته ایی می سازه .
در مورد EMT64 موافقم AMD پیشتاز بود و سود خودش رو هم برد.
ولی در اینتل من تنها چیزی که ندیدم کپی برداری بود.
:rolleye:

Gabana
26-07-2006, 13:46
دوست عزيز با كمي تحقيق متوجه ميشي كه 3d Now بعد از MMX بوجود آمد نه SSE !!

SSE (Streaming SIMD Extensions, originally called ISSE, Internet Streaming SIMD Extensions) is a SIMD (Single Instruction, Multiple Data) instruction set designed by Intel and introduced in 1999 in their Pentium III series processors as a reply to AMD's 3DNow! (which had debuted a year earlier)

3DNow! is the name of a multimedia extension created by AMD for its processors, starting with the K6-2 in 1998

حله ؟
يه كم ديگه هم تحقيق كني كپي برداري هاي اينتل رو حتما ميبيني !! ( ديگه بزرگتر از EM64T )

Gabana
26-07-2006, 13:48
نكته ديگه اينكه Hyper Threading با Hyper Transport زمين تا آسمون فرق مي كنه .
اصلا جريانشون يه چيز ديگه است !!!
من نمي دونم شما چطوري اينا رو با هم مقايسه كردي !![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شايد چون علامت اختصاري هر دو يكي بود فكر كردي عين هم هستن !

Apachi
26-07-2006, 16:05
دوٍٍٍست خوبم Gabana
3D Now دو بار تغییر کرده
3DNOW اولی
!3DNOW دومی
3Dnow اولیه کاملآ از MMX قوی تر بود و برتری 100% داشت
اما SSE همسان با ! 3DNOW که %100 SSE قوی تر و قدیمی تر بود که باز هم با همین نام درAthlonxp گسترش پیدا کرد وقوی تر شد در زمان پنتیوم تری 800 و پردازنده های توالتین AMD خیلی از اینتل عقب تر بود به Benchmark های قدیمی نگاه کنید.! amd در آن زمان هنوز قدرت ساخت پردازنده با کیفت بالا وسیلیکون های قوی رو نداشت درجه حرارت پردازنده های amd هم چیز رو در آن سالها بیان می کرد
این نمودار ها هم Athlonxp و قدرت !3DNOW از tomshardware

در مورد Hyper Threading پردازش چند گانه ای بود که توسط CPU به وسیله پخش شدن در خط لولوه ها اجرا می شد
در مورد Hyper Transport پردازش چند گانه هستش که در شکبه و برنامه هایی کاربردی استفاده می شود اما در این شيوه مسير ارتباطي پردازنده با حافظه از گذرگاه FSB تفكيك و دسترسي مستقيم به حافظه ميسر گشته است . علاوه بر اين گذرگاه FSB نيز متحول شده و انتقال اطلاعات موازي آن در پردازنده هاي قبلي به صورت سريال با گذرگاه ويژه Hypertransport صورت مي پذيرد . صورت سخت افزاری این دو تکنیک یکسان نیست ولی هردو به پردازش چندگانه می رسند
غیر از این دلایل آیا برای یک کمپانی به بزرگی AMD حقارت نیست که نزدیک به یک سال بعدی تکنولوژی بسازد و برای فروش در بازار اسم مشابه تکنولوژی رقیب را استفاده کند . و بر روی پک های خود نام آن را مختٌرآ چاپ کند (HT)

Gabana
26-07-2006, 18:28
در کل :
1. منبع SSE و 3D Now رو برای من ارایه کن .
2. باز هم می گم شما جریان HyperTransport رو کامل متوجه نشدید ولی اگر منبعی دارید ارایه کنید .

ممنون.

Apachi
26-07-2006, 21:35
من در نام ورژن های 3DNOW اشتباه کردم و لی تارخچه درست بود دلیل اشتباه من هم این بود که خود AMD نمی دونه چه نام هایی انتخاب کرده
Extended 3DNow!
3DNow
3DNow! Professional
3DNow+
این همه نام فقط برای یک تکنولوژی....هیچ پردازنده AMD نخواهید دید که بیش از یکی از این ویژه گی ها راداشته باشد
:puke:
اینم از وکی پدیا
اینم از
Hyper transport اینم از ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Gabana
26-07-2006, 22:37
ممنون - در اسرع وقت مطالعه مي كنم و نظرم رو مي گم .
موفق باشي .

Gabana
26-07-2006, 22:49
در مورد Hyper Transport پردازش چند گانه هستش که در شکبه و برنامه هایی کاربردی استفاده می شود اما در این شيوه مسير ارتباطي پردازنده با حافظه از گذرگاه FSB تفكيك و دسترسي مستقيم به حافظه ميسر گشته است . علاوه بر اين گذرگاه FSB نيز متحول شده و انتقال اطلاعات موازي آن در پردازنده هاي قبلي به صورت سريال با گذرگاه ويژه Hypertransport صورت مي پذيرد . صورت سخت افزاری این دو تکنیک یکسان نیست ولی هردو به پردازش چندگانه می رسن

سلام در مورد اين جوابتون چند نكته رو بايد بگم :
اول اينكه Hyper Transport ارتباطي به پردازش نداره و فقط گذرگاه ارتباطي هست و همانطور كه خودتون اشاره كرديد براي متحول كردن FSB ارايه شده است . پس بحث پردازش ( به اون معنايي كه در Hyper Threading مطرح است ) در مورد اين تكنولوژي منتفي است .
Hyper Transport يك لينك ارتباطي سريع بدن تاخير هست كه براي ارتباط مدارهاي مجتمع در سيستم هاي كامپيوتري استفاده مي شود . ( توضيح مختصري دادم )
مورد بعدي اينكه دسترسي مستقيم به حافظه در پردازنده هاي AMD ارتباطي با Hyper Transport ندارد بلكه به لطف Memory Controller مجتمع انجام شده است و Hyper Transport تنها لينك ارتباطي مستقيم را در اين قضيه بوجود آورده .

اميد وارم ابهامات مشخص شده باشه .
در ضمن دوستان ديگه اي هم هستن كه در اين زمينه اطلاعات خوبي دارن - اگر ممكنه اطلاعاتشون را در اختيار ما هم قرار بدن .