PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت دانشگاه های شبانه و روزانه

monaa
10-08-2012, 18:24
تفاوت های دانشگاههای شبانه و روزانه؟ می خواستم ببینم چه تفاوتهایی وجود داره، البته به جز هزنیه های مصرفی...
آیا مدرک لیسانس با عنوان شبانه صادر میشه؟ این تاثیری در قضاوت راجع به اینکه اعتبار کمتری از مدرک روزانه داره، می گذاره؟
ساعت برگزاری کلاسها حتما باید عصر باشه یا میتونیم انتخاب کنیم؟
استادهای نوبت شبانه به خوبی روزانه هستند؟
امکاناتی که در اختیار دانشجویان روزانه قرار داده میشه با دانشجویان شبانه فرق داره؟

اگه شبانه قبول شوم و نروم ، محرومیتی نداره ؟

ممنون میشم جوابی به همه سوالاتم بدین....

HOJ-JAT
10-08-2012, 18:29
سلام شبانه با روزانه فقط در شهريه فرق داره كه حدود ٤٠٠ است فرق داره
استاد ها همونن كلاس ها با روزانه ها برگذار ميشه
هيچ ربطي هم نداره اينكه چون شبانه هستي بايد شبا بري كلاس :دى
مدرك هم يكي هست

Sent from my iPad using Tapatalk HD

monaa
11-08-2012, 08:43
مدرك هم يكي هست

اگه شبانه قبول شوم و نروم ، محرومیتی نداره ؟

HOJ-JAT
11-08-2012, 08:47
خير فقط روزانه اين محدوديت رادارد

M . Sayid
11-08-2012, 18:55
نکته اینکه هیچ دانشگاهی شبانه یا روزانه نیست ! این نوع قبولی و ایناس که شبانه و روزانه میشه !

Kesel
12-08-2012, 15:19
مدرك هم يكي هست

سلام .من هم مثل شما فکر می کردم ولی یه روز آقای پوردستمالچی توی شبکه سه گفت توی مدرک می نویسن : نوبت دوم . که این رو هم برای بحث سربازی گفت می نویسن چون یه تفاوتی با روزانه ها دارن از نظر سربازی
که البته هیچ تفاوتی از نظر سطح سواد و معلومات نداره چون شبانه های هر دانشگاه اونقد کم هستن که با روزانه ها سر یک کلاس می شینن و در نهایت توی استخدام و اینها هیچ تفاوتی ندارن

goldisa
12-08-2012, 15:32
سلام.من جز چند هزار نفری هستم که هنوز بدبختیشون ادامه داره و باید انتخاب رشته کنم .ولی شبانه هیچ شهری رو به غیر از محل سکونتم نمیزنم چون ارزش نداره وترجیح میدم به جای شبانه ی شهرهای دیگه دانشگاه آزاد برم.کی میدونه غیر انتفاعی بهتره یا آزد؟

Kesel
12-08-2012, 15:36
سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Reza31001
12-08-2012, 21:28
سلام .من هم مثل شما فکر می کردم ولی یه روز آقای پوردستمالچی توی شبکه سه گفت توی مدرک می نویسن : نوبت دوم . که این رو هم برای بحث سربازی گفت می نویسن چون یه تفاوتی با روزانه ها دارن از نظر سربازی
که البته هیچ تفاوتی از نظر سطح سواد و معلومات نداره چون شبانه های هر دانشگاه اونقد کم هستن که با روزانه ها سر یک کلاس می شینن و در نهایت توی استخدام و اینها هیچ تفاوتی ندارن
همین تازگی شنیدین؟
بعد برای دخترا چی؟ برا اونا که سربازی وجود نداره

hirad_g
13-08-2012, 00:59
سلام...
من فکر نکنم شبانه یا روزانه بودن تاثیری تو سربازی داشته باشه...

اما یک مسئله هست به اسم تعهد به آموزش رایگان. با توجه به این که دوره شبانه پولی هست(و تاکید دفترچه به متعهد بودن پذیرفتگان دوره روزانه) پس میشه گفت دانشجویان دوره شبانه تعهدی در این مورد ندارن.

Alireza SM
13-08-2012, 12:22
سلام .من هم مثل شما فکر می کردم ولی یه روز آقای پوردستمالچی توی شبکه سه گفت توی مدرک می نویسن : نوبت دوم . که این رو هم برای بحث سربازی گفت می نویسن چون یه تفاوتی با روزانه ها دارن از نظر سربازی که البته هیچ تفاوتی از نظر سطح سواد و معلومات نداره چون شبانه های هر دانشگاه اونقد کم هستن که با روزانه ها سر یک کلاس می شینن و در نهایت توی استخدام و اینها هیچ تفاوتی ندارن ایشون به تعهد مدرک اشاره کردن نه موضوع سربازی. مدارک صادره از دوره شبانه دانشگاه ها تعهد ندارن ( چون شهریه درسی که خوندین رو پرداخت کردین )

Slim_shady
24-09-2013, 15:10
به نظرتون هزينه شبانه زمين شناسي چند در مياد

FlightMedia
20-01-2014, 00:59
با سلام خدمت همه عزیزان.
بنده به عنوان شخصی که تقریبا همه‌ی دانشگاه‌ها و سیستم‌های آموزشی رو تجربه کرده چند نکته رو عرض می‌کنم:
سیستم شبانه خیلی وقته که دیگه منسوخ شده و جایی ارائه نمیشه و بجای اون سیستم آموزشی نوبت دوم ارائه میشه که فقط اسمش تغییر کرده و خیلی از دانشگاه‌ها از روی عادت هنوز میگن شبانه!
تا بدین لحظه از چند دانشگاه خبر دارم که عنوان نوبت دوم را در روی مدرک تحصیلی ذکر نمی‌کند. ولی برای دوره‌های پردیس خودگردان و مجازی ذکر می‌کنند. یعنی مدرک شبانه و روزانه هیچ تفاوتی با هم ندارد.
ورودی دوره نوبت دوم بسیار کمتر از دوره‌های دیگر است بطوریکه به ازای هر شش دانشجوی روزانه دانشگاه مجاز به جذب یک دانشجوی نوبت دوم است.
دانشجویان روزانه بعد از فارغ التحصیلی باید به مدت تحصیل در کشور شغل تمام وقت داشته باشند. تا قبل از این مدت هیچگونه مدرک یا ریزنمره‌ای به اونها داده نمیشه و گواهی فارغ التحصیلی آنان نیز قابل ترجمه نیست. بنابراین خیلی از دانشجویان نخبه‌ای که میخوان برن اونور آب سیستم آموزشی نوبت دوم رو به روزانه ترجیح می‌دن.
از نظر سربازی هیچ تفاوتی بین دوره‌های موجود نیست. تا آنجایی که من می‌دونم سازمان نظام وظیفه مشمولان را صرفا بر اساس مدرک و رشته و بدون توجه به نوع دوره یا دانشگاه به خدمت اعزام می‌کند.
بزرگترین مشکل دوره‌ی شبانه آن است که دانشجو می‌بایست در طول تحصیل شهریه پرداخت کند. از نظر خوابگاه معمولا دانشجویان روزانه در اولویت هستند و در صورت وجود ظرفیت به دانشجویان شبانه تعلق می‌گیرد و در صورت نبود ظرفیت دانشجویان به خوابگاه‌های خودگردان مورد تایید دانشگاه معرفی می شوند که هزینه‌ی آن‌ها تقریبا سه برابر خوابگاه ملکی دانشگاه است.
در سیستم نوبت دوم دانشجویان در هر ترم مبالغ زیر را پرداخت می‌کنند:
کارشناسی: ۵۰۰ الی ۶۰۰ تومن
ارشد و دکتری حرفه‌ای: یک ملیون الی یک ملیون و هشتصد تومن

سایر نکات:
معمولا ارزش مدرک دانشگاه آزاد از مدرک غیر انتفاعی بیشتر است.
معمولا ارزش مدرک غیر انتفاعی از مدرک پیام نور بیشتر است. (چون پیام نور اصولا ماله شاغلا و ایال واراس و کلاس ملاس هم نداره خیلی اسمش بد در رفته.)
منظور از معمولا عرف جامعه است چه بسا دانشجوی غیر انتفاعی از آزاد با سواد تر باشه.