PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز 7

kasra2002
08-08-2012, 18:11
سلام
من تعداد بیشماری ویندوز رو روی کامپیوتر های مختلفی نصب کردم و در چند مورد به این مشکل برخورد کردم
برای نصب ویندوز روی بعضی از سیستمها با مشخصات خوب و یکسان
(البته بگم که از اول اینطوری نبود و بعد شروع شده)
در ابتدا که ویندوز رو با دی وی دی بوت میکنیم برای رسیدن به منوی اولیه انتخاب زبان حدود 10 دقیقه و بعد از آن برای رسیدن به مرحله 2 کپی اطلاعات حدود 10 دقیقهدیگر سیستم هیچ کاری انجام نمیده
و همینجور باید صفحه آبی رو تمشا کنم تا به کار برگرده
تکرار میکنم این دو مرحله در موارد دیگر و حتی در همین کامپیوتر ها اونم نه یکی دوتا و ...) حد اکثر 1 دقیقه طول میکشه
خواهشا خیلی مهمه برام
ممنون

kasra2002
08-08-2012, 18:13
نکته بعدی اینکه چطور میتونم بدون پاک کردن درایو های دیگر و فقط با فرمت کردن درایو c دوباره ویندوز خوب و روان قبلی رو بدست بیارم
منظورم رو که درست بیان کردم؟که

jafarian
09-08-2012, 00:02
برای مورد اول ویندوز خودتون وقتی داخل drive قراردادین بصورت بوت بالا اومدین کلیدهای shift+f10 همزمان فشار بدین بعد یک کادرباز میشه اون کادرسریع ببینیدیم ببینید اون صفحه ای که اشاره کردین باز میشه اگر بازم نیومد منم خودم این مشکل داشتم که ویندوز روی فلش بوت کردم ازاین طریق مشکل من رفع شد برای اینکارم برنامه WinSetupFromUSB رو ازلینک اول دانلود کنید البته ورژن بتای برنامه رو بعدش ویندوز خودتون روی فلش بوت کنید به اینصورت که فلش وقتی فرمت کردین به usb سیستم وصل کردین این برنامه رو اجرا کردین طبق شماره 1 تیک گزینه مورد نظر بزنید طبق شماره 2 مسیر ویندوز خودتون که داخل درایو قرارداره رو بدین طبق شماره 3 هم روی دکمه Go کلیک کنید تا ویندوز روی فلش بوت بشه بعدش ازاون طریق تست کنید

برای مورد دوم هم ازبرنامه acronis true image ورژن بوتش که داخلش لینک دوم قرار دادم استفاده کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kasra2002
09-08-2012, 17:19
برای مورد اول ویندوز خودتون وقتی داخل drive قراردادین بصورت بوت بالا اومدین کلیدهای shift+f10 همزمان فشار بدین بعد یک کادرباز میشه اون کادرسریع ببینیدیم ببینید اون صفحه ای که اشاره کردین باز میشه اگر بازم نیومد منم خودم این مشکل داشتم که ویندوز روی فلش بوت کردم ازاین طریق مشکل من رفع شد برای اینکارم برنامه WinSetupFromUSB رو ازلینک اول دانلود کنید البته ورژن بتای برنامه رو بعدش ویندوز خودتون روی فلش بوت کنید به اینصورت که فلش وقتی فرمت کردین به usb سیستم وصل کردین این برنامه رو اجرا کردین طبق شماره 1 تیک گزینه مورد نظر بزنید طبق شماره 2 مسیر ویندوز خودتون که داخل درایو قرارداره رو بدین طبق شماره 3 هم روی دکمه Go کلیک کنید تا ویندوز روی فلش بوت بشه بعدش ازاون طریق تست کنید

برای مورد دوم هم ازبرنامه acronis true image ورژن بوتش که داخلش لینک دوم قرار دادم استفاده کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ممنون از شما
منظورتون اینه که اگه یکبار ویندوز رو با فلش نصب کنم دیگه درست میشه و از اون به بعد در اولین صفحه نصب ویندوز با اون تاخیرر روبرو نمیشم؟

برای مشکل دومم منظورتون اینه که از کجا ایمیج بگیرم
ببینید من ویندوز لب تاپم اوریجیناله و از روز اول از اون ایمیج گرفتم
حتی خود هاردم هم دارای ایمیج هست ولی بعد از اون هر بار که ویندوز رو دوباره با ایمیج عوض می کنم حتی با فرمت درایو سی هم کندی خودش رو داره و به حالت اولیه روان بر نمی گرده
ممنون

javad.ghojavand
09-08-2012, 18:32
با سلام خدمت همه دوستان . منم توی نصب ویندوز 7 یه مشکلی دارم میشه کمک کنین
لپ تاب ی دارم مدل دل اینس پایرون که هر وقت می خوام روش ویندور نصب کنم خطاهایی میده به شماره کد زیر . لطفا کمکم کنین تا بتونم مشکل رو حل کنم . STOP 0x0000007B

بعضی وقت ها هم کدش عوض میشه پیغام : 0x80070017 که فکر میکنم این خطاا مربوط به دی وی دی ویندوز باشه اما از خطای بالایی اصلا سر در نمیارم

kasra2002
09-08-2012, 20:01
سلام
شما دی وی دی تون رو تمیز و یا عوض و از یه ویندوز دیگه استفاده کنید احتمالا حل میشه

jafarian
09-08-2012, 23:23
ممنون از شما
منظورتون اینه که اگه یکبار ویندوز رو با فلش نصب کنم دیگه درست میشه و از اون به بعد در اولین صفحه نصب ویندوز با اون تاخیرر روبرو نمیشم؟

برای مشکل دومم منظورتون اینه که از کجا ایمیج بگیرم
ببینید من ویندوز لب تاپم اوریجیناله و از روز اول از اون ایمیج گرفتم
حتی خود هاردم هم دارای ایمیج هست ولی بعد از اون هر بار که ویندوز رو دوباره با ایمیج عوض می کنم حتی با فرمت درایو سی هم کندی خودش رو داره و به حالت اولیه روان بر نمی گرده
ممنون

درسته منظور منم همین بود ابتدا قبل ازاینکه ویندوز روی فلش بوت کنید اون دوتا کلید همزمان فشار بدین وقتی که روی اون صفحه طول میکیشه سیستم بعدش ببینیدصفحه مورد نظر شما میاد یا که نه اگر به همون صورت بود ویندوز خودتون روی فلش بوت کنید

واما برای سئوال دوم منم همین مشکل شما رو داشتم به نوعی که ویندوز اورجینال لپ تاپ پاک کردم بعدشم با استفاده از فرمان diskpart کیه درایوهای هارد پاک کردم از نوع پارتیشن بندی کردم بعدشم از ویندوزی که داشتم نصب کردم ایمیج گرفتم بعد سری بعد که ایمیج restore کردم مقل هم روز اولش بود ویندوزی هم که نصب کردم آپدیت شده بود به نوعی آپدیتها رو جدا نصب نکردم.

jafarian
09-08-2012, 23:28
با سلام خدمت همه دوستان . منم توی نصب ویندوز 7 یه مشکلی دارم میشه کمک کنین
لپ تاب ی دارم مدل دل اینس پایرون که هر وقت می خوام روش ویندور نصب کنم خطاهایی میده به شماره کد زیر . لطفا کمکم کنین تا بتونم مشکل رو حل کنم . STOP 0x0000007B

بعضی وقت ها هم کدش عوض میشه پیغام : 0x80070017 که فکر میکنم این خطاا مربوط به دی وی دی ویندوز باشه اما از خطای بالایی اصلا سر در نمیارم

واما شمامشکلتون هم به سخت افزار مربوط میشه هم نرم افزار این روشها رو برین روش رو نرم افزار گفتم چکار کنید .

1: آپدیت بایوس

2: به داخل بایوس برین هارد از حالت AHCI به ATA تغییر بدین یا برعکس این حالت بزارین تست کنید

3: ازآخرم فلش بوت ازویندوز درست کنید یک تستم با اون بزنی

و اما مشکل سخت افزاری

1: جابجایی رمها اگر به تعداد دو تا رم روی سیستم دارین بصورت تک تست بزنید حتما

2: چنج کردن کابل هارد کامل

kasra2002
15-01-2013, 09:32
سلام مجدد
من یه کم باز گیر افتادم
ببینید مراحل رو می گم و جای شیفت + اف 10 رو می خوام لطفا
1- روشن کردن
2 - انتخاب بوت با فلش در بایوس
3 - ریستارت
4 - بوت اولیه
5 - رسیدن به مرحله لود
6 - windows is loading files همراه با نوار سفید ( که در بوت با فلش خیلی طول میکشه )
7 - صفحه آبی گلدار ( که اینجا نباید ولی 10 دقیقه سیستم بیخیال می شه - که باید 1 دقیقه ای تموم شه)
8 - پنجره نصب ویندوز - انتخاب زبان و اینستال ویندوز
9 - setup is starting ( که اینجا هم 10 دقیقه باز بیکار می شه - که باید 10 ثانیه ای رد شه)
10 - انتخاب نوع ویندوز - محل نصب و ...
11 - ادامه و شروع به نصب وریستارت
12 - (مشکل جدید - اگر بابرنامه yumi که مالتی بوت هست ویندوز رو روی فلش بریزم اینجا ایرور هارد ور میده و اگر معمولی بریزم درست نصب میشه)
13- ریستارت و بقیه مشکلات حل میشه
14 - حالا نمی دونم کدوم مرحله باید اون کلیدارو بزنم
ممنون می شم که راهنمایی کنید