PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رقابتهای تنیس | المپیک 2012 لندن

Ezel
04-08-2012, 21:00
نمیدونم چی بگم ؛ ماریا شاراپوا در کمال ناباوری من مسابقه رو به راحتی هرچه تمام تر به سرنا ویلیامز باخت و جز اندوه برای من چیزی باقی نگذاشت ! :دی

برای تنیسور نامدار و البته محبوبی :دی مثل شاراپوا که شماره ی 3 محسوب میشد ، چنین شکست سختی برابر سرنا ویلیامز عجیب بود ؛ هرچند که خانم ویلیامز در نیمه نهایی با پیروزی برابر آزرنکا که تنیس باز شماره ی یک جهان بود به حق شایسته بود برای کسب مدال طلا و نسبت به شاراپوا مسیر سخت تری هم داشت برای رسیدن به فینال ؛

البته در بازی امروز هم تقریبا شبیه بازی 1/4 نهایی سرنا برابر ووزنیاکی ، سرنا ست اول رو با اقتدار تمام با نتیجه ی 6-0 از شاراپوا برد اما در ست دوم همانند بازی 1/4 کمی افت کرد و شاراپوا تونست اندکی بهتر باشه که البته اصلا کافی نبود و 6-1 شکست خورد ؛

ضمن اینکه من فکر میکنم شاراپوا اصلا امروز تمرکز نداشت ؛ دوستانی که بازی رو دیدند شاید با من هم عقیده باشند در این زمینه که چند بار به علت عدم تمرکز سرویس زدن رو به عقب انداخت و یه جورایی منو یاد مکث های بازیکنان فوتبال هنگام ضربه پنالتی انداخت / و حتی من فکر میکنم شاراپوا از پیش خودش رو بازنده فرض کرده بود ؛ امروز خبری از چهره ی مصمم شاراپوا نبود اصلا و در چند برگشت میتونست خوب عمل کنه که اصلا حرکتی نکرد !

از شاراپوا گذشته نباید بازی عالی سرنا ویلیامز رو از یاد برد ؛ من فکر میکنم اون چیزی که امروز شاراپوا رو نابود کرد سرویسهای مرگبار ویلیامز بود و همچنین توان بدنی بالایی که داشت در مقایسه با شاراپوا و صد البته انگیزه هایی که حضور ونوس روی سکوها به سرنا میداد ...

البته در قسمت دوبل میتونیم سرنا و ونوس رو در کنار هم ببینیم /

در مردان هم فینال ویمبلدون تکرار خواهد شد و فدرر به مصاف اندی ماری خواهد رفت ؛ فدرری که در طولانی ترین مسابقه ی تنیس المپیک ( چهر ساعت و بیست و شش دقیقه ) و با شکست دل پوترو به فینال رسیده و ماری هم که جوکوویچ مدعی رو شکست داده /

مسابقه ی فینال بین فدرر و ماری فردا برگزار میشه .

nw_nk
04-08-2012, 21:08
سرنا ویلیامز تو فینال ماریا شاراپووا رو ترکوند.

London 2012
Tennis
Women's Singles

Gold Medal
USA
Serena Williams

Silver Medal
RUS
Maria Sharapova

Bronze Medal
BLR
Victoria Azarenka

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Serena Williams beats Sharapova for Olympic gold

Stream
04-08-2012, 21:19
در مردان هم فینال ویمبلدون تکرار خواهد شد و فدرر به مصاف اندی ماری خواهد رفت ؛ فدرری که در طولانی ترین مسابقه ی تنیس المپیک ( چهر ساعت و بیست و شش دقیقه ) و با شکست دل پوترو به فینال رسیده و ماری هم که جوکوویچ مدعی رو شکست داده /

بازی فدرر دل پوترو خیلی جالب بود.. دل پوترو خیلی آماده و قوی بود (در فینال US Open 2009 هم فدرر رو برده بود) ولی فدرر آروم آروم بازیش بهتر شد تا در ست آخر 19-17 !!!!!!! برنده شد.

ماری هم امروز در دبل میکس (همراه با لورا رابسون) آلمانی ها رو بردن البته باید بگیم ماری برد. اگه تنها بازی می کرد بازی سریعتر تموم شده بود :دی

Reza31001
04-08-2012, 21:31
در مورد نحوه پیروزی در ست ها یه توضیحی میدین؟
مثلا زیاد شنیدم که یه بازیکن یه ست رو 7-6 برده ولی تو بازی فدرر وقتی مساوی شدن شرایط جوری بود که باید هر نفر دو گیم جلو میفتاد تا ست رو بگیره
بعد 2از 3 بودن یا 3 از 5 بودن رو چه حسابی تعیین میشه؟

Ezel
05-08-2012, 09:35
در مورد نحوه پیروزی در ست ها یه توضیحی میدین؟
مثلا زیاد شنیدم که یه بازیکن یه ست رو 7-6 برده ولی تو بازی فدرر وقتی مساوی شدن شرایط جوری بود که باید هر نفر دو گیم جلو میفتاد تا ست رو بگیره
بعد 2از 3 بودن یا 3 از 5 بودن رو چه حسابی تعیین میشه؟

در بازی فدرر - دل پوترو هم که در ست سوم فدرر با نتیجه ی 19-17 پیروز شد به این علت بود که در ست سوم ، بازی باید تاجایی ادامه پیدا بکنه که اختلاف دو امتیازی از لحاظ گیمی حاصل بشه ( همچنین در ست پنجم بازیهای 5 سته ) که علتشو در پایین میگم :

معمولا بازیهایی که با نتیجه ی 6-7 تموم میشه به خاطر استفاده از شیوه ی تای بریک هست که که این شیوه زمانی استفاده میشه که دو ورزشکار یا دو تیم از لحاظ گیمی 6-6 برابر باشند ؛ در اینصورت از طریق سرویس زدن برنده ی اون ست مشخص میشه ( یعنی مثلا از 9 سرویسی که زده میشه یکنفر باید 5 امتیاز بدست بیاره تا برنده بشه و یا 7 امتیاز از 12 سرویس ) => نکته اینکه تای برک در ست سوم بازیهای سه سته و ست پنجم بازیهای پنج سته استفاده نمیشه و به همین خاطره که بازی فدرر - دل پوترو در ست آخر 19-17 میشه /
+

دیشب بازی نیمه نهایی دوبل زنان بین خواهران ویلیامز و تیم روسیه متشکل از کیریلنکو و نادیا پتروا قریب به 1:45 دقیقه طول کشید و بازی بسییار جذاب و بسیار نزدیک و پایاپایی هم بود ؛ هرچند که خواهران ویلیامز با شایستگی تمام به فینال راه پیدا کردند و باید با تیم چک دیدار کنند /

نکته اینکه ظاهرا روسها در هر زمینه ای روبروی امریکاییها قرار میگیرند ظاهرا اعتماد به نفسشون رو کامل از دست میدن :دی

ونوس ویلیامز دیشب وقتی عقب بازی میکرد اشتباه زیاد داشت ولی وقتی جاش رو با سرنا عوض میکرد خیلی بهتر میشد و حتی چند برگشت فوق العاده هم داشت /

اینطور که به نظر میرسه ظاهرا تنیس بانوان امریکا دومین طلا رو هم کسب خواهد کرد ...

ashjaee
05-08-2012, 10:53
من فکر می کردم طرفدارای تنیس کمن اما نه خدا رو شکر خوب طرفدار داره.

من خودم اصلا بازی های تنیس زنان رو دنبال نمی کنم اما عادل دیروز گفت ویلیامز شاراپووا رو له کرد :31:
اما درباره تنیس مردان اول بریم سراغ فدرر و دل پوترو. من که فقط قسمت های کمی از بازی رو دیدم اماکسایی که دیدند می گفتند اول بازی فدرر سع می کرده تا توپ ها رو نزدیک زمین نگه داره (تو چمن توپها پس از برخورد کم بالا می ایند مخصوصا بعد از ضربات اسلایس) اما این دلپوترو آرژانتینی بوده که در کمال تعجب توپ های لوبانس رو با قدرت و سرعت زیادی بر میگردونده و می تونسته به راحتی به بکهند یک دست فدرر حمله کنه.(دلپوترو یک هارد هیتر هست که خوراکش توپها با ارتفاع بالاست) در همین ست فدرر بریک میشه که با این بازی دلپوترو دور از انتظار نبود. اما از انجا که فدرر همیشه فدرر هست و خیلی با هوش بازی می کنه می فهمه که این دلپوترو مقابل توپهای کم ارتفاع مشکلی نداره پس سعی می کنه به ضربات wide دلپوترو رو به گوشه های زمین بکشونه بعدش بیاد لب تور امتیاز رو بگیره. من خودم تایبریک ست دوم رو نصفه نیمه دیدم وقتی فدرر 3-4 جلو بود یک والی خیلی راحت رو از دست داد که اگه تایبریک رو میداد فکر کنم تا ابد اون پوینت رو یادش می موند.
فرق بازیکن های بزرگ با دیگر بازیکن ها اینه که اغلب بازیکن ها پس از یک یا دو ست عالی سطح بازیشون افت می کنه یا دربرابر تغییر تاکتیک حریف دست و پاشون رو گم می کنن اما بعضی وقت ها اگه همین ها بتونن بازیشون رو بکنن خیلی خیلی خطرناک میشن مثل رادیک تو میامی امسال در بازی با فدرر و تو این بازی هم دلپوترو واقعا عالی بود. مثل us open 2009 شده بود. نکته خوب که منو به فینال امیدوار کرد سرویس خوب فدرر در ست 3 بود.
نکته جالب ابن بود که ست سوم وقتی 10-10 بود فدرر خوان رو بریک کرد تا 10-11 جلو بیوفته و سروینگ فور مچ داشت اما گیم خودش بدون گرفتن یک امتیاز بریک شد تا 11-11 مساوی شه. هم تو این گیم هم گیمی که بازی رو برد فدرر زیاد خوب سرویس نزد.

بازی فینال هم به نظر من شانس موری خیلی بیشتر از ویمبلدون هست اونجا کلی ازش انتظار داشتن اما الان نه. کلا اگه موری مثل ویمبلدون بازی کنه و فدرر تو عالی ترین سطحش نباشه موری میبره.

بازی جکوویچ و ماری رو من چون ندیدم نمی تونم هیچی بگم اما از اونجایی که چمن سطح مورد علاقه جکوویچ نیست خیلی تنیجه دور از انتظار نبود هرچند من فکر می کردم جکوویچ ببره.

Ezel
06-08-2012, 09:26
فینال مردان ؛ ماری تونست با پیروزی در 3 ست پیاپی برابر فدرر کاری بکنه که فینال 5 سته المپیک فرمالیته ! باقی بمونه :دی

فدرر غیر از ست سوم که خوب بود در دو ست اول فروغ همیشگی رو نداشت و زود قافیه رو به ماری باخت ؛ و معمولا در بازیهای 5 سته وقتی دو ست اول رو یک ورزشکار شکست میخوره خیلی سخت میشه براش برگشتن به بازی ؛ خصوصا وقتی در طرف مقابل تنیسوری مثل ماری باشه که جوکوویچ رو هم در دو ست پیاپی شکست داده باشه و به فینال رسیده باشه /

و صدالبته اندی ماری تونست انتقام فینال ویمبلدون رو بگیره از فدرر ؛ و یک نکته ی جالب اینکه حتی بعد از 3 بار ناکامی در رسیدن به فینال المپیک برای فدرر ؛ حتی وقتی به فینال المپیک هم میرسه باز هم نمیتونه طلای انفرادی المپیک رو کسب کنه ؛ و احتمالا این آخرین فرصت بود برای فدرر که طلای المپیک رو کسب کنه و " شاید " یک حسرت ابدی برای اون /

خواهران ویلیامز هم در دوبل بانوان با پیروزی در دو ست ابتدایی بازی برابر تیم چک ، باز هم مدال طلای دیگه ای به کاوان امریکای جهانخوار ! :دی اضافه کردند و رسما دارند خودشون رو به تاریخ پیوست میکنند خواهران ویلیامز /

در فینال میکس هم علیرغم اینکه تیم بریتانیا اندی ماری طلایی رو داشت ولی برابر تیم روسیه شکست خورد و روسها بالاخره تونستند در تنیس المپیک خودی نشون بدن ؛ البته در مسابقه ای که اثری از خواهران ویلیامز نبود :دی / بانو آزرنکا هم نقش بسیار مثبتی داشت البته در این پیروزی /

sAeEd_kHaAn
06-08-2012, 09:44
حیف شد عشق فدرر بودم :37:

ashjaee
06-08-2012, 11:28
من هم فکر می کنم فدرر خیلی دوست داشت مدال طلا رو ببره اما چیزی که هست اینه که همیشه آدم نمی تونه هرچی دلش می خواد ببره. خود فدرر هم تو مصاحبش گفته من ماه خیلی خوبی داشتم ویمبلدون رو بردم نامبر 1 شدم باز و حالا هم صادقانه به مدال نقره ام افتخار می کنم در واقع احساس می کنم که مدال نقره رو بردم و می تونستم خیلی زودتر حذف بشم متل راند 1 مقابل falla یا بازی با دل پوترو.
به هر اندی هم ممکنه 4 سال دیگه نتونه در المپیک بعدی در 29 سالگی با قدرت شرکت کنه خیلی هم خوب بازی کرد و تلاشش هم کرد.
فدرر هم یک شوخی کرده گفته یک دفعه دیدین بازنشسته شدم دوباره برای المپیک بعدی برگشتم :31:

Pessimist
07-08-2012, 13:23
خب منم از باخت فدرر خیلی ناراحت شدم واقعا دوست داشتم این بازیکن قهرمان بشه اما...

راستی یه لینک تورنت از بازی فینال بین فدرر و ماری پیدا کردم که اگه دوست داشتید میتونید دانلود کنید!

با پست ضمیمه شد!

JIGSA
08-08-2012, 00:53
در فینال میکس هم علیرغم اینکه تیم بریتانیا اندی ماری طلایی رو داشت ولی برابر تیم روسیه شکست خورد و روسها بالاخره تونستند در تنیس المپیک خودی نشون بدن ؛ البته در مسابقه ای که اثری از خواهران ویلیامز نبود :دی / بانو آزرنکا هم نقش بسیار مثبتی داشت البته در این پیروزی /

البته تیم بلاروس اول شد.
و من بابت مدال طلای آزارنکا خیلی خوشحال شدم چون به نظر من خیلی تنیسور قوی هستش.
این سرنا ویلیامز رو باید ببرن تو تنیس مردان بازی کنه. بابا از صد تا مرد مردتره :31: